Rijwielstalling Toneeluitvoering door R.K. Toneelvereniging „Sint Jan" in „Casino" Onze gaat gewoon door. G. Rump in min 111111 min mm mm urn ïi min min min min mm mm Hoe zullen we de droogte bestrijden? SCHIETOEFENINGEN De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat gedurende de periode van 30 Juni t.m. 10 Juli a.s., zonder vooraf gaande waarschuwing op de „Hors" zal worden geschoten. Texel, 27 Juni 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. SOCIALE DIENST De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat het Bureau van de Sociale Dienst op Woensdag 2 en Donderdag 3 Juli a.s. gesloten zal zijn. Texel, 27 Juni 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. UIT DE RAADSZAAL In de gistermiddag gehouden vergade ring van de Texelse Gemeenteraad is no. 1 van de voordracht, de heer J. Bakker Azn., benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Oosterend. In de gistermiddag gehouden vergade- de Raad der gemeente Texel is de heer Akkerman, eervol ontslag verleend uis hoofd van de o.l. school te De Koog wegens zijn benoeming te Landsmeer; aan mej. Y. P. Prins als onderwijzeres aan de o.l. school te De Koog wegens benoeming aan de o.l. school te Anna Paulowna en aan mej. A. C. Potjewijd als onderwijzeres aan de o.l. school te Oosterend, wegens benoeming aan een o. 1. school te Den Helder. DE VARA VERGADERT De afdeling Texel van de VARA hoopt in haar vergadering op Maandag 30 Ju ni a.s. in De Oranjeboom te komen tot oprichting van een afdeling of een con tact-commissie te Den Burg. Voorts zal de a.s. feestavond worden besproken. (Zie ook adv ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt 2 Juli zitting. Van 2-2,30 uur zij dig f*rr taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. BALAVOND VOOR MARINIERS EN GENODIGDEN Na afloop van het concert door de Ma rinierskapel zal in De Oranjeboom een besloten bal worden gegeven. Alleen toegankelijk voor militairen en invité's. GESLAAGD C\ize plaatsgenote, mej. Netty Kievits, Wetstraat, Den Burg, slaagde deze week aan de R.K. Kweekschool te Bergen, voor onderwijzeres. APPLAUSMETER IN HET PARK Om de prestaties van de diverse ama teurs, welke hedenavond in het Park te Den Burg zullen optreden door het pu bliek te kunnen laten beoordelen, zal van een speciaal geconstrueerde applausme- ter gebruik worden gemaakt. Gaarne zou o.g. enkele opmerkingen willen maken naar aanleiding van het ingezonden schrijven van de heer Th. Reuvers, waarin deze „de" manier aan geeft, waarop de 'droogtegevoeligheid van zeer veel Texelse gronden zou kun nen worden bestreden. In de eerste plaats wd ik dan wel mee delen, dat heel veel Texelse landbou wers en ook o.g. de laatste weken aan één stuk bezig zijn met de vraag: Is er nu geen middel om het risico van verdro ging kleiner te maken? Wie cp dit ogen blik de gewassen in Eierland bekijkt zal begrijpen, dat daarvoor een zeer grondige reden is. Eierland is dit jaar wel buitengewoon getroffen door de ge volgen van de droogte. In het volgende nummer hopen wij daarover nog iets me de te delen, maar thans willen wij in gaan op de kwestie, die de heer Reuvers naar voren brengt. Dat deze zaak ons met onverschillig laat kunnen wij o.m. bewijzen met het feit, dat op ons verzoek de laatste weken enkele deskundigen op het gebied van grondverbetering de verschijnselen die de heer Reuvers beschrijft ter plaatse hebben bekeken. En algemeen is men van oordeel, dat het belang van deze kwestie in ieder geval groot genoeg is om grondig onderzocht te worden. Op dit laatste jnoet wel terdege de nadruk gelegd worden. Want het lijkt me wer kelijk iets voorbarig om zonder meer het advies te geven: Ploeg al het land lVfe meter diep om. In de eerste plaats kunnen we. dan wijzen op het feit, dat het niet helemaal een „smoesje" is indien de tegenwerping wordt gemaakt dat in die gedempte grep pel of sloot nog mestbestanddelen aan wezig zijn. Dit geldt in ieder geval voor de drainreeksen, die gelegd worden in vroeger bestaande greppels. Dat is voor iedereen te controleren als men de moei te wil doen om op die plaatsen een flink gat te maken. Men zal dan zien, dat op deze betere plaatsen veel meer zwarte grond aanwezig is en het ligt voor de hand, dat dit de bodemvruchtbaarheid vergroot en de vochthoudendheid beter maakt. Maar wij willen onmiddellijk toegeven, dat wij de betere stand van de gewassen ook vinden boven de drain reeksen .die liggen op plaatsen, waar nimmer een greppel of sloot is geweest, hoewel het gunstige effect hier in veel gevallen wel iets kleiner is. Als echter vaststaat, dat de betere stand van de gewassen niet alleen te vinden is op dichtgemaakte sloten, maar ook boven drainreeksen, dan vragen wij WAALDER KERKORGEL GEARRIVEERD Het Waalder kerkorgel is gearri veerd en gisteren is het gemonteerd. Aangezien het nog moet worden ge- intoneerd en de orgelkast nog moet wor den geschilderd, zal het echter nog wel een paar weken duren eer het orgel kan worden ingewijd. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling binnenkort een con cert op dit fraaie orgel te geven. UITSLAG AANBESTEDING Namens de heer Mr H. Jochems, Den Haag, werd gistermiddag door architec tenbureau Joh. G. Branasteder, Den Haag, in De Lndeboom in het openbaar aanbesteed de bouw van een landbouw- sahuur met veestalling, een luchtgekoel- de aardappelbewaarplaats en een woning in ,.De Witte Hoek". De uitslag was: C. H. F. Duin, Den Burg f 139100, H. Daalder f 141475; Gebr. Tuin, 't Zand 143200; J. Drijver, f 145800; B. Giezen f 147000. DE HONDERDSTE VOORSTELLING De Texelfilm werd vorige week voor de honderdste keer in Texels Bios ver toond. ONZE VROEDSCHAP OP DE GROENEPLAATS De zitting van de gemeenteraad werd gistermiddag onderbroken om een wan deling te 'maken naar de Groeneplaats, waar een hypermoderne vuilnisauto uit Doetinchem, laadvermogen 13 m3 door de (voltallige) vroedschap werd bezich tigd. Het ligt in de bedoeling de gemeen te binnenkort met een dergelijke wagen te verrijken. De gemeente zal dan uni forme vuilnisemmers aanschaffen, waar voor door de ingezetenen jaarlijks een kleme vergoeding zal dienen te worden betaald. AUTO DE SLOOT IN Op de hoek „Heidehofweg"-Elzenhout- weg is in de nacht van Donderdag op Vrijdag een auto in de sloot gereden. Het voertuig, bestuurd door een persoon van de overkant, weid niet beschadigd. Het zou goed zijn op dit punt een waarschu wingsbord te plaatsen. (Zoals op de Hoorn derweg). WAT TE DOEN TEGEN VOGEL- SCHADE? In beknopte vorm willen wij u een overzicht geven van de schade door vo gels aangebracht en hoe men die schade zou kunnen verminderen. De aangebrachte schade aan de land en tuinbouw kan men onderverdelen in: schade aan zaaizaden, aan het groeiende gewas en aan vruchten. De belangrijkste vogels, die de groot ste schade teweeg brengen zijn: 1. Kraaiachtigen (zwarte kraai, bonte kraai, roek, kauw, ekster, Vlaamse gaai). Schade aan zaaizaden, (vooral haver, gerst, tarwe, mais, erwten enz.), aan groeiend gewas (uittrekken bietenplan- ten e.d.) en aan vruchten (rijpend mais, erwten, zacht fruit als peer). 2. Huismussen, vooral schade aan rij pende en rijpe granen, groentenzaden, opgeslagen granen, vruchtboomknoppen enz. (Wordt vervolgd). ons af waarom de heer Reuvers nu di- I reet tot een diepte van lVfe meter wil gaan. De heer Reuvers zal blijkbaar wel weten, dat de drainreeksen in de polder Eierland gemiddeld niet dieper dan 60- 70 cm. liggen en indien in dit geval al een gunstig resultaat bereikt wordt, vra gen wij ons af waarom de heer Reuvers zo ver wil gaan. De heer Reuvers kan minstens even goed als wij weten, dat er in de Eierlandse polder ook nog zo iets als stuifgevaar is en ik kan u wel vertellen, dat een nog groter gedeelte van Eierland in het stuifgebied zou ko men indien men meter diep ging ploegen. Werkelijk, deze kwestie moet wel zeer goed worden onderzocht en het lijkt me niet onwaarschijnlijk, dat we dan tot een heel ander advies komen dan de heer Reuvers nu geeft. Het geval van de gedempte sloot naast hoeve „Weltevreden" staat niet op zich zelf. Wij kennen meerdere van deze plaatsen op ons eiland en ze stellen ons telkens weer voor de vraag wat toch de oorzaak kan zijn van de veel betere droogteresistentie. In deze gevallen hou den wij echter nog altijd rekening met de mogelijkheid, dat er in deze ge dempte sloten of kolken nog steeds iets overgebleven is van de waterafvoer, die ook bestond voordat de sloot of kolk ge dempt werd. Er zijn dus nog wel enkele vragen, die op een antwoord wachten. Intussen zijn we wel van mening, dat het onverantwoord is het verdrogings- proces lijdelijk aan te zien in de hoop, dat er maar met al te veel droge zomers komen. Deze zaak moet onderzocht wor den! Tegelijk kunnen wij u mededelen, dat er iets gebeurd is. De laatste maand zijn op een aantal percelen bouwland, waarvan de bouwvoor uit lichte zand grond bestaat, grondboringen verricht tot een diepte van plm. 1,50 meter. Hierbij is gebleken, dat op de meeste van deze percelen een meer of minder dikke laag zavel- of kleigrond voorkomt. In de gun stigste gevallen begint deze klei- of za- vellaag op een diepte van plm. 70-80 cm. en is dan plm. een halve meter dik. Hier zou dus eventueel de mogelijkheid van diepploegen aanwezig zijn met als eerste voordeel het verdwijnen van stuifgevaar. De kosten van een dergelij ke grondbewerking zijn hoog, vooral als men daarbij rekening houdt met het feit, dat ook het bestaande drainage- systeem zal komen te vervallen en plaats moeten maken vooor 'n nieuw. De kosten hiervan liggen in ieder geval boven f 1000 per ha. Op het moment worden door ons ernstige pogingen gedaan om De heer Oskamp, directeur der VW Texel opent de avond. Het doet hem een genoegen een groot aantal gasten aan wezig te zien. „U is, dit bewees uw zin gen reeds, in een goede stemming. Ik weet dan ook zeker dat door het spel van Sint Jan, hetwelk steeds goed is, de ze avond zeker zal slagen", aldus de heer Oskamp. Opgevoerd werd „De Kat en de Kana rie", een mysterieus spel van John Wil- lard in een Nederlandse bewerking van René Bosch. In het stuk worden we ver plaatst naar het landgoed van wijlen Cyrus West. 't Is half 12 in de nacht. Crosby, de familie-advocaat is aanwezig met Mammie, de huishoudster. De ge heimzinnige vrouw, die gedurende 20 jaar de woning heeft verzorgd. De erf genamen worden verwacht ter bijwoning van de opening van het testament op het tijdstip, dat 20 jaar geleden de heer Cyrus West overleed. Mammie, de kleur linge, die steeds geesten en spoken waarneemt, maakt de bezoekers hevig van streek. Een enkele uitgezonderd, nl. Annabelle West, en Harry Blythe; de laatste neemt alles heel nuchter op en beschouwt de verklaringen voor non sens. Annabelle blijkt de erfgename te zijn mits zij geen aanleg heeft voor licht zinnigheid waarvan de overledene wel eens door de familie werd beticht. Daar er geen gelegenheid is het dorp nog de zelfde avond te verlaten, zullen allen in het huis moeten overnachten. Plotseling hoort men zeven gongslagen. Mammie verklaart dat dit betekent dat er zeven van de acht aanwezigen zullen blijven le ven. Wanneer de advocaat Annabelle een verklaring wil geven, wordt deze plotseling door een geheim paneel in de muur weggetrokken. Bij al dat enge sluimert Amor niet: Harry Blythe en Charles Wilder dingen beiden naar de hand van Annabelle en kunnen elkaar dan ook niet te best verdragen. Dit geeft soms aanleiding tot hevige scènes. Daar enboven trachten (bij voorbaat uitge schakelde) mededingers naar de erfenis, Annabelle's zenuwgestel zodanig te be werken, dat zij uiteindelijk tot de cate gorie zwakzinnigen zal gaan behoren. Op eenmaal, op het punt in te slapen, wordt haar een kostbaar familie-collier ont rukt. Harry, de man die haar bescher men wil, hoort haar om hulp roepen. Hij treft haar bewusteloos aan. Haar verklaring wordt door enkele familiele den beschouwd als bewijs van aanleg tot zwakzinnigheid. Ware dit het geval, dan zal een ander de erfgenaam zijn! Wie Dat is voor de meesten een geheim. Toch vermoedt Harry dat er een is die hiervan op de hoogte moet zijn en de ad vocaat, die dit Annabelle wilde vertellen daarom is weggevoerd. In het laatste bedrijf, als Annabelle al- Harry weg is om te trachten de derde enveloppe te bemachtigen, wordt deze neergeslagen. Als Annabelle alleen is en door een dokter werd bezocht, komt de duivelse verschijning te voor schijn tegelijk met de zgn. gekkenoppas- ser. De revolver, welke Annabelle van Harry gekregen had, weten zij haar af handig te maken. Annabelle heeft de te genwoordigheid van geest het masker af te rukken en ziet dat de moordenaar de ter stimulering van deze grondverbete ringsmaatregelen in ieder geval voor een bepaalde oppervlakte subsidie te ver krijgen. Voor de percelen, waar deze klei- of zavellaag niet voorkomt en dit betreft de grootste oppervlakte van polder Eier land moeten wij 'n andere kant op en wij achten het zeer goed mogelijk, dat 't ook hier in de richting van een diepere grondbewerking moet worden gezocht. Wij hebben een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar de beworteling van de ge wassen op plaatsen boven drainreeksen en onmiddellijk daarnaast, waar geen grondbewerking heeft plaats gehad. Daarbij bleek, dat boven de drainreek sen een gewas aanwezig was, dat wortels tot een diepte van 60-70 cm. had. Naast de drainreeksen was dit slechts 20-25 cm. Zeer ernstige schade vonden wij ook op percelen, waar een zavelgrondbouw- voor van plm. 20-25 cm. was gelegen op een ondergrond van grof wit zand. Op plaatsen, waar men hier tot op een diep te van plm. 50-60 cm. aan het graven was geweest en daardoor een vermen ging van zavel- en zandgrond had plaats gehad was de verdroging veel minder of in het geheel niet van betekenis. Wij hebben de indruk, dat 't hier veel meer in een vermenging van de verschillende grondlagen als in het diepe losmaken van de grond zonder meer moet worden gezocht. In ieder geval zijn we nog niet van mening, dat ook hier gestreefd zou moeten worden naar een grondbewer king tot iVz meter. Stellig zullen ook hier proeven worden genomen. Ten slotte. Wanneer gevraagd wordt naar de oorzaak van de grote droogtege voeligheid van polder Eierland, dan moet ook worden gewezen op het grote tekort aan organische meststoffen. Polder Eier land is jaren lang practisch vee-loos ge weest en het vee is ook nu nog schaars aanwezig Door de geringe toediening van stalmest hebben wij op vele plaat sen een grond verkregen, die als droog zand aan elkaar hangt en waarvan het vochthoudend vermogen buitengewoon klein is. Deze grond gaat ieder jaar de zomer in met een zeer geringe water- reserve en als we dan, zoals de heer Reuvers schrijft, een echt Texelse zo mer krijgen, heb je de poppen aan het dansen. Door een regelmatige toediening van organische meststoffen krijgen we in de grond iets van een sponswerking, die het water opzuigt en vasthoudt. En wanneer gesproken wordt over het ver kleinen van het risico van verdroging, moet ook deze factor genoemd worden. C. v. Gr. „zenuwachtige" Paul is. Dan vraagt An nabelle of Marry haar nimmer meer al leen zal laten, waardoor dit geheimzin nige stuk nog sluit met een Happy end. Het spel. In dit stuk speelden meest jongere krachten mee. Het spel: Mr Crosby, ad vocaat, de heer P. Hin, was niet het juis te type voor deze rol, doah hij maakte van zijn rol wat een jonge kracht er van kon maken. In het laatste bedrijf, waar in hij de rol van Dokter vervulde, kon den we hem niet bewonderen. Harry Blythe, de heer C. Witte, Charley Wil der, de heer H. Schrama, en Paul Johns, de heer P. Zevenhoven, gaven prima spel, evenals de dames Annabelle, mej. Gerda Bakker, Susan Sillsby, mw. N. Keesom-Logman. Mammie, mej. Han- na Bakker, had een zware rol, welke ook prima werd vertolkt. Het spel van Brixton, de heer Juul Timmer, behoeft geen betoog. Cicily Young, mej. Corne Kuip, wist soms niet goed de juiste toon te vmden, ook haar spel getuigde van 'n nog niet ervaren toneliste. „Sint Jan" heeft met deze opvoering bewezen, dat zij haar naam hoog weet te houden en dat zij over veel belovende jonge krachten beschikt welke, versterkt door de oudere tonelisten, 'n prima spel weet te brengen. Een daverend applaus was wel het bewijs, dat de aanwezigen hadden genoten. Een bezoek aan een der volgende opvoeringen (de vereniging speelt dit seizoen nog tweemaal voor de gasten maar ook voor de Texelaars), is zeker de moeite waard. De heer Van der Kolk dankte namens de vereniging voor het applaus en wenste de aanwezigen nog een prettig bal, dat op de prima vloer van „Casino" dan ook een waardig besluit van deze avond is geworden. B. MAANDAG DE MARINIERSKAPEL De Marinierskapel onder leiding van de heer Gijsbert Nieuwland, het stafmu ziekcorps van de Koninklijke Marine, concerteert Maandagavond in het Park te Den Burg. Het programma bevat 13 nummers. O.a. zal worden gespeeld een xylophone-solo, „The Joker": een trom- bone-isolo, de „Triumphmars" van G. Verdi, de „United Nations Rhapsodie" van D. Bennet en „Verschmate Liebe" van Paul Lincke. Het deel na de pauze (7 nrs.), zal Don derdag 3 Juli a.s. door de NCRV worden uitgezonden. De Kapel komt niet voor 't eerst in de aether: in Amerika en Enge land komt hun muziek regelmatig door de radio. GEEN EXTRA BOOT Motorclub Texel was voornemens he denavond een extra boot (De Voorwaarts) te charteren voor een extra dienst Den Helder-Texel ten gerieve van hen, die de TT-Assen willen meemaken. Wegens de geringe opgaven gaat de extra boot ech ter niet door. MARKT LEIDEN De prijzen voor de Texelse lammeren, aangevoerd op de gisteren gehouden LeicLse markt, varieerden van f 50-f 70. De handel was vlug. S. V. Texel. Morgen: seriewedstrijden te De Cocks- dorp: Texel 2-ZDH (vorige week uitge steld). Ook nu weer, zorg voor goede en sportieve sport. Dinsdagavond speelt: Texel-comb.De Mok. Vorige zomer kregen we spannende matches te zien, ook nu weer hopen we op een pittige partij voetbal. S.V. De Cocksdorp. Hedenavond het Bekerprogramma. Om 7 uur SV Oosterend tegen De Koog voor de verliezersronde. Hierna de winnaars SVC 1-Tex. Boys 1, aanvang 8 uur. Elf tal in het kastje. Zondag om 2,30 uur Texel 2-ZDH 1. Na de pauze van plm. 1 uur (waarvoor getracht zal worden een adsp. wedstrijd vastgesteld te krijgen), volgt dan De Koog 1-Verliezer van de vorige wed strijd. Wij zullen hopen op goed weer en veel publiek. BRANDSPUIT DEN HOORN B. en W. hebben besloten tot aankoop van een brandspuit voor Den Hoorn, welke een capaciteit bezit van 1500-2000 liter per minuut en dus even sterk is als die van Oosterend. Tevens is besloten tot aankoop van 400 m. nieuwe slang. Den Hoorn beschikt reeds over een trekker, een Beep, welke vorig jaar werd aangekocht. NATUUR-HISTORISCHE EXCURSIES Het Texels Museum organiseert van af 1 Juli a.s. dagelijks Natuur-histirische Excursies. Deze excursie, die tot doel hebben de toeristen een zo volledig mo gelijk inzicht te geven van onze rijke Texelse flora en fauna, worden geleid door de heer K. Zwart, in de Zaanstreek bekend als een uitstekend exoursieleider op Nat. Hist, gebied. De kosten aan deze excursie verbon den zijn f 1,50 per persoon, waarvoor men wordt rondgeleid door Texels Na tuur. Zij worden gehouden per fiets, au tobus of wandelend. Plaats van vertrek en tijdsduur is afhankelijk van het te bezoeken excursieterrein. Deze worden bekend gemaak bij de informatiebureaux van de VVV te De Koog, Den Burg, Den Hoorn en De Cocksdorp. Nu moet u niet denken, dat is niets voor mij om daar met een grote groep mensen achter een leider aan te lopen als een kudde schapen en over de grond te kruipen op zoek naar een plantje of kevertje, óf om een paar uur in het gras te"*liggen wachten om een of ander vogeltje te bestuderen. Niets daarvan. De excursies zijn beperkt tot 8 10 men sen en voor „Elck wat wils". De heer Zwart zal vertellen over de rijke flora met zijn bijzonderheden. De vogels, waar aan, zoals bekend, Texel zijn naam als natuurgebied grotendeels te danken heeft. Ook de insecten, de duinvorming, bosbouw, enz. G. J. de Haan. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Vertrek Van Texel: 5,30; 7,50; 9,50; 11,50 14,50; 16,00*) 17,50. Van Den Helder: 6,40; 8,50; 10,50; 13,20; 16,20nZa.; 17,30*); 19,30; 16,30Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50; 9,50; 11,50; 16,10a; 18,20 Van Den Helder: 8,50; 10,50; 13,20; 17,20a 19,30. (Juli-Augustus) Van Texel: 20,30; van Den Helder 21,30. van 5 Juli af tm. 30 Aug. '52 alléén op Zaterdag. nZa is niet op Zaterdag. Za is alléén op Zaterdag, a is van 1 Juni af t.m. 7 Sept. ,52. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER SCHALKWIJK. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 29 Juni 1952 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Gymlokaal, Molenstraat Collecte v.d. opleiding van predikan ten te Doetinchem. 7,30 uur Ds van Reijendam, gymlokaal Molenstraat, Viering H. Avondmaal Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Maandcollecte kerkvoogdij Oosterend 10 uur Eerw. Heer Velthuijs van Den Burg. Maandcoll. kerkvoogdij Medewerking van het kerkkoor. De Cocksdorp 9,30 uur Ds Soesan Maandcollecte restauratie kerk. Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan Maandcollecte restauratie kerk. Den Hoorn 10 uur Candidaat Wagenaar van Utrecht Extra collecte ten bate v.d. Commissie v. N.-Holland benoorden het IJ. De Waal 9,30 uur Ds Janse. De Koog 11 uur Ds Janse, Bediening H. Avondmaal 8 uur Ds Janse, Jeugddienst GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 7,30 u. Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds de Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31. K.Ol Oosterend 10 en 3 uur Ds Visee uit Kam pen in de Doopsgez. kerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds van Veen Den Hoorn 19,30 uur Ds van Veen TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. aangeb. motorbakfiets merk Janson lage prijs, Kemphaanstraat 36. Den Hel der Donderdag 19 Juni gevonden portemonnaie met mhoud tegen adv.kosten te rug te bekomen bij J. Huis man, „Berkenhoeve", Koger- weg K 90 Te k. een wieg en een reiswieg Schoonoord.- weg 15 Te k. beste biggen A. Zegers, Zd.-Eierland E 119b Te k. z.g.a.n. reis wieg f20 J. Pranger, Dennen Gevr. flinke werkster voor Vrijdags Adres te bevr. aan bur v.d. blad Te k. 1 pr. grijs leren damesschoenen z g.a n. maat 39 Hoekstr. 19, Oosterend Enkele dagen geleden heeft onze éénken- nige cyperse poes de benen genomen. Wie weet waar ze is? Verzoeke beleefd dit dan even te berichten aan H. W. Lafeber-Udo Schildercind 17 Te k. z.g.a.n. "schuurtje 2'/2 x 3'/2 ni. en prima mo tor 125 c.c. R. Beuving, De Cocksdorp 93 Te k. puik- beste nieuwe aardappelen 15 ct per kg. Gebr. Koorn, Waalcnburg, tel. 48 Tek. gevr. 30 jonge kippen Exec Reds Huize „Irene" Algemene kennisgeving voor Texel Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Hendrik H F. Noordermeer- de Bloois H. F. Noordermeer Ria 24 Juni 1952 Paul Krügcrstraat 14, Maassluis Een goed boek Boekhandel „Parkstraat" Wim de Wit en Corrie G. Vlaming hebben de eer U, mede namens de Ouders, kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Donderdag, 10 |uh 1952, 's voormiddags 11,30 uur ten Raadhuize te Den Burg, Texel. Norg Dr.), „Bankenbosch" Den Burg, Texel, Kogerweg 7 23 Juni 1952 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag Kogerweg 7, Den Burg, Texel Siem Zijm en Corrie van Rooy geven kennis van hun voorgenomen huwelijk op Donderdag 3 Juli 1952 a.s. om 10 uur in de parochie kerk van de H. Thomas, Rijnstraat, Amsterdam. Receptie Hollewalsweg 14, Den Burg Texel, Zondag 29 Juni a.s. van 3 uur tot 4 30 uur. Amsterdam, Rijnstraat 18 op de trouwdag van 3 uur tot 4.30 uur. Toekomstig adres: 276 Cotham Rd. Kew. E. 4 Vic. Australië 1

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2