REGENJAS? pa\the Denkt U nu niet NEYTS NEYTS Üoksprijzen Bij elke sport smaakt bier Simson en Delila De textielbokser WïWm SLOTACCOORD uw mond en keel MIGiey wJ-J' ieionde en N V. Helderse Melkcentrole Texelse Amateurs Toneeluitvoering door Jtx.Jx. loneelvereniging Het bier is weer Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech luWet I verfrissende^ mtf de Jc échte Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. Fa F. Zegel, Groeneplaats Wederverkopers Chocolademelk Autobedrijf A. KIEVÏT LIJK AUTO Hedenavond in het Park te Den Burg zetten hun beste beentje voor Groot bal na in „Casino" liv a M. A. J. VONK Gebr. Lap, Lange Niezel 12 V.. 295 49 9 99 550 145 98 495 H95 395 295 75 39 39 525 125 99 98 89 98 275 295 450 99 125 125 De Burgemeester van Texel maakt be- GEARRIVEERD oiwi^usruu ULIM UUUKIN 't Verkwikt lichaam en geest een goede slag bier. V smaakt als in 't fijnste restaurant. houdt tich bf/ ..koel leef net. Eén van de prettige dingen van sport is, dat je er zo'n dorst van krijgt, die met een goed glas bier het best wordt gelest. Daarom houdt de hengelaar altijd een paar flesjes koel in zijn leefnet. De kampeerder drinkt zijn biertje voor de tent, bij zijn zelf gekookte potje. En wie zich op de golflinks of in de zeilboot heerlijk moe heeft gemaakt, vindt de diepe verkwikking die hij nodig heeft in zo'n eerlijk, tintelend glas. Want dat is de onvervangbare waarde van bier. het verfrist U naar lichaam en geest! door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 101. Twintig minuten later stonden ze met z'n drieën: meneer Pimpelmans, de agent en Knol, voor de commissaris van politie. „Hij heeft m'n stier willen ste len!" zei Knol. „Mijnheer de commissa ris", zei meneer Pimpelmans, „neem me grove taal niet kwalijk, maar hij liegt. Die stier is een zenuwpatiënt en hoort op de openbare weg niet thuis, en die man is zelf ook een zenuwpatiënt!" 102. Prof! Dat liet Knol zich niet zeg gen, en voordat de anderen er verdacht op waren, gaf hij meneer Pimpelmans een opstopper voor het enige goeie oog, dat deze nog overhad. Nu waren allebei de ogen blauw en was het evenwicht hersteld. „Mijnheer de commissaris!" riep meneer Pimpelmans uit, „zegt u nou zelf: zie ik er uit als iemand, die stieren steelt?" FEUILLETON door T. LODEW1JK 19.) Ja, zei de blonde en je hebt vooi mij zelfs een cavalier meegebracht, want Fons en Gé zijn zo hopeloos vervelend, dat ik alleen nog maar wacht op een goeie man om er tussen uit te trekken. Zal niet lukken, Mary-liefdeze meneer heb ik voor mezelf gereserveerd. Frits stond er een beetje verwezen bij. De begroeting ging volkomen buiten hem om. Maar nu pakte Ada zijn arm en duwde hem naar voren. Frits Terlaer, muziekvriend van me. Frits, dit is Fons Rovers die die on nozele stukken schrijft over moderne dichtkunst, en dit is Gé Hasselink, mu- Terlaer Nou ja, die namen. Wat doet het er toe. Zeg maar Gé, net als de rest, ik weet af en toe mijn eigen familienaam niet meer. Best. Ik heet Frits. Vlot ging dat hier. Nou ja, hij paste zich wel aan Het leken geen ongeschik te kerels, een beetje bohémien mis schien. 't Slag van Ada. Die Mary was een beeldig mooi meisje, ze moest alleen niet zo ontevreden kijken. En ze had toch waarlijk zo'n pot verf niet op haar gezicht hoeven te smeren. Maar dat was misschien het vak. De kellner kwam en Frits bestelde 'n kleintje koffie. Wat jij, Ada? Recht op en neer, zei Ada. Frits keek haar even verwonderd aan. Hij was niet gewend aan vrouwen die met ziekcriticus zonder een greintje verstand van muziek. O, en dit is Mary Maretens toekomstige ster aan de toneelhemel. Toekomstige. kwijnde Mary. Als dienstbode speel je uitstekend prees Rovers, zoals je laatst die brief opbracht Naarling! Maiy maake een be weging van afschuw, maar pakte met een het glaasje dat voor Rogers stond en dronk het in één teug leeg. Zo meneer eh de mannen meedronken. Sietske bezon digde zich hoogstens aan een likeurtje of een advocaatje... Sietske.... ze zou vreemd opkijken wanneer ze hem hier met deze club in American zag zitten. Ada, Mary en Fons zaten in een mi nimum van tijd in een verhit debat over de manier waarop de jeune premier van Mary's gezelschap z'n rol gespeeld had Hasselmk, die wel bemerkte dat Frits aan dit gesprek niet kon meedoen, be gon over muziek en merkte alras dat zijn nieuwe kennis er gezonde, originele ideeën op na hield. Fnts begon zich voor het onderwerp te interesseren en vond het trouwens een verademing aan de opgewonden, onnatuurlijke sfeer te ontkomen in een rustig mannengesprek. Die Hasselink wist wel watgeen on aardige vent ook. Kon helemaal geen kwaad hier eens in te komen. Critici konden je maken en breken. Ada keek tijdens het gesprek naar Frits Ze verwonderde zich. Ze wist dat hij als „boerenonderwijzer" naar Am sterdam gekomen was. Hij had zo hele maal niets van datgene, wat de Am sterdammer zich als het kenmerk van de plattelander voorstelt. Kijk hem daar zitten oreren met Hasselink, of ze el kaar al jaren kenden. Hij viel hier hele maal niet uit de toon Nee, dat had ze wel goed bekeken. Ze zou hem wel een beetje wakker maken. Hij moest niet altijd thuis blijven zitten, bij moeder de vrouw, daar schoot je niks mee op In de muziekwereld was het al net als overal elders.relaties en nog eens relaties. Hard werken en kennis van zaken alléén waren niet genoeg. Ook de anderen mengden zich nu in het gesprek en weldra praatten ze alle maal door elkaar heen. Mary was een beetje luidruchtig geworden (Frits had al gemerkt dat ze wat drinken betreft voor geen kleintje vervaard was) en zocht haar troost bij de lange Fons Ro ver, die, zijn arm vertrouwelijk om haar heengeslagen, luidruchtig zat te beto gen, dat Mozart en Haydn en Haendel volkomen van een voorbije tijd waren. Hasselink wierp een critisch geestige op merking daartussen in. Frits hield zich op de vlakte. Maar niet te veel praten, van luisteren stak je meer op En het was Hasselink toevertrouwd zoals die de lange Rovers zo af en toe fijntjes van katoen gaf! Hij luisterde naar Ada's korte, rake opmerkingen die verkeerde in dit gezelschap als 'n vis in het water. Het was tien uur. Zullen we nog even naar Cheva lier gaan? stelde Rovers voor. Ja! nep Mary enthousiast. Maar dan bel ik Louise even op of ze mee gaat. Drie mannen en twee meisjes.dat gaat niet. Ben je gek kind, d'r zitten vrouwen genoeg in de Chevalier, zei Rovers. Misschien zit Louise er al, en anders Jopie of Guus. Het spijt me, dat ik spelbreker moet zijn, merkte Frits op, maar ik ga naar huis. Bent u zo'n degelijk echtgenoot? vroeg Mary en zag hem met een uitda gende glimlach aan. Toe kerel, wees nou niet flauw, zei Rovers. Samen uit, samen thuis. Ada kwam tussenbeide. Nee, dat is niet flauw. Hij heeft groot gelijk. Het gaat jullie geen steek aan, maar Frits moet naar moeder. Mis thuis? vroeg Hasseling ka meraadschappelijk. Nee Fnts wilde deze man wel uitleg geven we krijgen er binnen kort eentje bij. (Wordt vervolgd). Zaterdag-, Zondag1 en Maandag avond 8 uur en Zondagmiddag 4 uur, brengen wij Cecil B. De Mille's mees terwerk in technicolor Met Hedy Lamarr, Victor Mature en duizenden andere medewerkenden. Een machtig epos uit de grijze oudheid. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Wegens het enorme bedrag, uitge geven voor deze film, zijn wij ver plicht de entreeprijzen als volgt te verhogen Balcon f 1.45, f 1.20, Zaal f 1.10 en f 0.85 y/ V. Agentschap vcor Texel: Voor Uw in flesjes van 0,5 L en 0,3L inli naar Den Helder Telefoon 2520 Den Burg. Telefoon 58 is uitgebreid met een BILLIJKE TARIEVEN Onder hel irotto „De piepende pomp" Vele verrassingen De populaire entree bedraagt 35 cent. 10P0 ziiplaatsen vrij, wie het eerst komt wie het eerst maalt aanvang 10 uur entree f 1.— per persoon Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore Kogerstraat, Tel 78 - Hogerstraat, Tel 273 Amsterdam slaapt NIET bij van 's morgens 8 uur tot 's nachts 1 uur. Een heerlijk kop koffie met diverse gebak Specialiteit in belegde broodjes Menu van de dag vanaf f 1,75 Gezelschappen reductie. 5 Minuien van het Centraal Station. Aanbevelend, J. C. LAP dat m'n collega's zo duur zijn! Maar zult U zeggen, waarom is NEYTS dan veel goedkoper dan een ander? Dat komt, omdat wij wagonladingen textiel kopen van fabrikan ten, die in geldmoei- lijkhedcn zitten. DAT IS DE REDEN, waarom wij stukken lagor in prijs liggen, dan ieder ander. Met recht kan zeggen, dat deze partij goederen van de hand gaan voor 1-pers. lakens 240 lang. Boksprijs Partij skisokjes tot 14 jaar Partij witte kousjes en sok jes Kussenslopen 6 stuks Interlock He renonderbroek jes en hemdjes Partij sokken- wol 100 grams knot van 2.25 voor Partij over hemden, alle kleuren, alleen maat 15%, 153/-» 16, 16%, 17 van 12.95 Boksprijs Overalls, alle maten, boksprijzen Heren Polo shirts, met lange mouw met rits sluiting van 5.95 voor Duizend stuks ongebleekte lakens, 1-persoons Berentz kin derondergoed vanaf Partij kinder- directoirs tot ,lft. 3 jaar Boksprijs Witte sport- kousjes tot 12 jaar Zware 2-pers. graslinnen la kens van 6.95 voor Zwaar gestreept pyamaflanel van 1.95 Boksprijs Ongebleekte slo pen, royale maat, Boksprijs Partij dames onderjurken, alleen zalm Dameshemdjes met schouder band, pracht zomergoed Zwart sokken- sajet, met nylon, 100 gr. knot Nylon kousen, B keus Lange Inter lock heren- onderbroek, Boksprijs Lingeriekatoen Dames nacht hemd, Boksorijs Zwaar inter lock dames di- rectoir, alleen maten 44-46 van 2.65 nu Partij gekleurde Damestruitjes rood, blauw en cyclame, rose van 2,50 voor Badhanddoeken prima badstof Voorzorgzegels worden aangenomen Postorders rembours U kent me toch Keizerstraat 63, Den Helder

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4