Pret en jolijt in Oudeschild Bazar Nutskleuterschool bracht bruto f1250 op Scheepswrakken langs de Texelse kust Nutskleuterschool heeft nieuw gebouw hoognodig! Bazar te De Cocksdorp voor kleuterschool 'n Cadeautje Dank zij de actieve Feestcommissie! Uitstapje Skii's Ouden van Dagen in 't verschiet Oud-Directeur VVV nam afscheid van Texel De heer Gerritsma thans voorzitter VVV Almelo De Bazar welke het afgelopen week end ten bate van de Nutskleuterschool te Den Burg is gehouden, heeft bruto f 1250 opgebracht. Dit prachtige resultaat is slechts bereikt kunnen worden door de volle medewerking hetzij op materieel, hetzij op financieel gezied of door me dewerking op de bazar zelf door de in woners van Den Burg en omgeving. U zult met het bestuur van mening zijn, dat wij met dit resultaat een basis ge legd hebben om ons uiteindelijk doel: de bouw van een Nieuwe Kleuterschool, te kunnen verwezenlijken. ^et bestuur zegt allen, die ons hun ge waardeerde steun hebben verleend, na mens de kleuters dan ook hartelijk dank. Het is ons helaas met mogelijk om een ieder bij name te noemen: wij zouden met de „A" moeten beginnen en met de „Z" moeten eindigen, want wij onder vonden medewerking van alle kanten en een ieder heeft blijk gegeven de Kleu terschool een goed hart toe te dragen. TEXELS FANFARE COLLECTEERT VOOR DE BLINDE-GELEIDEHOND Texels Fanfare heeft het initiatief ge nomen voor een collecte ten bate van het fonds tot aankoop van 'n blinde-geleide- hond. Dit fonds is dank zij milde gevers reeds f 260 groot. Er is thans nog een bedrag nodig van plm. f 200,-. Morgenavond zal Texels Fanfare corps collecteren in Den Burg. Het moet mogelijk zijn het nog benodigde bedrag op deze avond bijeen te krijgen. Immers Den Burg telt ruim 800 woningen. „Een heitje voor een karweitje" worde thans „Een heitje voor het hondje!" Als de in zameling zodanig slaagt, kan onze blinde eilandgenoot zich omgaand door een trou we viervoeter laten leiden. UITSLAG VERLOTING ten bate van de Nutskleuterschool De uitslag der verloting welke Maandag avond ten overstaan van Burgemeester De Konmg plaats vond, bracht het vol gende resultaat: Lot no. 116 pop; no. 745 strijkijzer; no. 1097 kist rookgerei; no. 1909 kunst schaatsen. De prijzen kunnen van hedenavond af tegen inlevering van het lot wor den afgehaald aan het adres: Emmalaan 10, 's avonds van 8-10 uur. GESLAAGD Kees Vlas Jzn., Nieuweweg, Oudeschild deed met gunstig gevolg examen voor het diploma HBS, 3-j. cursus. GEVAARLIJK OGENBLIK OP VLIELAND Vlieland. Een paar jongens waren bezig een hol te graven in de duinen bij de vuurtoren, toen één van hen die in het hol gekropen was, plotseling door instortende zandlagen bedolven werd. Het 10-jarg vriendje riep de heer C. Holleman te hulp, welke er in slaagde de jongen uit zijn netelige positie te bevrijden en hem aldus van de verstik kingsdood te redden. (Vervolg van le pagina) ren" der Schepen waarmee zij veronge lukt zijn, de 15 overigen ten koste dei- Graaflijkheid Was de storm bedaard, dan kwam al spoedig de scheepsnotaris aan boord en ten overstaan van getuigen, loodsen, kaagschippers of rustende zeelui, werd proces-verbaal opgemaakt, waarin de schade werd vastgesteld ter informatie van heren reders in Amsterdam of el ders, Symon Ran, Pieter Keijser, Aarjen Burger waren loodsen, wier geslachten nog op Texel leven, hun namen hebben voor iedere Texelaar een vertrouwde klank. Herhaaldelijk zijn zij als getuigen opgetreden. Soms werd de berging van gestrande vaartuigen of van een wrak door Texelaars aangenomen. Hierop be trekking hebbende contracten komen vrij veelvuldig in de oude notariële ar chieven voor. Zij geven een goed beeld van de activiteit der bevolking. De kaagschipper Willem Rab kocht in 1801 een „reddeloos" schip, dat hij met veei moeite al pompende in Den Helder binnen wist te brengen. Klaarblijkelijk was dit met naar de zin van een der Franse officieren op het havenhoofd. Een woordenwisseling met Rab volgde en het eind was, dat de laatste een klap in het gelaat kreeg. Verontwaardigd wendde de schipper „een onzer nobelste ingezete nen" zich tot de Texelse gemeenteraad om een bewijs van goed gedrag „opdat hij recht zou kunnen zoeken". Het Eierlandse Huis op Texel's noor delijkste punt heeft heel wat schipbreu kelingen onderdak verleend. De kaste leins eeuwenlang waren het Kikkejrts traden als strandvonder op. Het was hun taak om van alle gestrande schepen behoorlijk aantekening te houden en hulp aan in nood verkerenden te verle nen. Uit verschillende boedelbeschrijvin gen en scheidingen blijkt, dat het baan tje zeer winstgevend was. De heren ge noten een welstand, die maar zelden door andere Texelaars geëvenaard werd. In een beschrijving van het Eierlandse Huis zegt Van Cuijck dat het huis werd gebouwd door Gecommitteerde Raden "tot eene bergplaats van ongelukkige schipbreukelingen", want als de noord westelijke winden waayen, is hier een zeer onveilige lagerwal, waarop vele schepen verongelukken". In het tweede deel, dat wij in een vol gend nummer zullen plaatsen, wordt ver teld van de opkomst van het reddings wezen en het moedige gedrag van Oos- terender en Oudeschilder vissers. Uit dit alles is ook weer duidelijk ge bleken, dat de gemeenschapszin en de offervaardigheid, wanneer het gaat om iets goeds tot stand te brengen, volledig in onze bevolking leeft. Het Bestuur van de Nutskleuterschool. WEER EEN WEG GEREED! De weg door Gerritsland, het Gerrits- landerdijkje, is gisteravond gereed geko men! De Pijpersdijk is al enige dagen ge leden opgeleverd. Heden wordt begon nen met het gereed maken van de Dool- hofweg, welke van de Nieuweweg (Schilderweg) naar de Schansweg loopt. Het feest te Oudeschild is weer prima verlopen en de feestcommissie kan met genoegen op haar werk terugzien. Voor de organisatie van een dergelijk feest komt heel wat kyken en een woord van dank aan alle commissieleden is dan ook zeker op zijn plaats. Zaterdagmiddag was er feest voor de kinderen. Het begon met een optocht met versierde bogen, autopeds, fietsen en groepen, waaraan ruim 60 kinderen deelnamen. Door allen was er buitenge woon veel werk van gemaakt en het was dan ook een fleurig gezicht toen de optocht achter fanfarecorps „Excelsior" van Oosterend een rondje door het dorp maakte. Daarna gingen de kinderen naar het Eigen Gebouw waar eerst „Excel sior" de stemming er in bracht met en kele pittige nummers. Het feest bestond uit films van Abott en Castello, waarom de kinderen hebben gegierd en nog enige andere leuke film pjes. Natuurlijk ontbrak de tractatie niet, terwijl ieder kmd meedeed aan een gratis loterij met aardige prijsjes en geen nieten. Vrijdag- en Zaterdagavond speelde „Klem Toneel" het blijspel „Een vriend komt over", waarvan de aanwezigen zeer hebben genoten. Er is op die avon den geld ingezameld om de ouden van dagen binnenkort weer een prettige dag te bezorgen. De prijswinnaars waren: Autopeds le prijs Jan Huibert Dros, kano; 2e. Corrie Eelman, bloemenmeis je; 3e. Jopie en Dikkie Koning, autoped met zijspan. Poppenwagens: le Margaretha Boom met ooievaar. Bogen: le. Dory Dros en Willy Backer, Geen kermis, toch feest; 2e. losientje en Elly Schagen. Fietsen: le. Alie v .d. Schans, Cano Margriet, geheel versierd met margrie ten; 2e. Wim Boom met schip Ria; 3e. Jopie Eelman, met straaljager (Eelman's Straalbedrijf, een moderne uitvoering BEVORDERD Bevorderd aan de kweekschool te Den Helder: Lenie Dijt, Westergeest, A. Dek ker, Oudeschild, G. Visser, Kerkeplaats, A. Vlas Wzn., Den Burg en C. Riteco, Den Burg van de 3e naar de 4e klas. Tiny Bays, Den Burg en Henk Reij H.Jzn., Den Burg van de 2e naar de 3e klas. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 30 Juni t.m. 5 Juli: 410 kg schol; 120 kg tong; 19 kg tarbot 228 kg garnalenpuf; 533 kg kruikels, 1600 kg kokhanen; 148 kg geep; 3 kg zalm; 2 kg makreel. van 7 Juli t.m. 12 Juli: 538 kg schol; 51 kg tong; 67 kg tarbot; 220 kg schar, 44 kg bot; 5 kg poon; 102 kg garnalen, 341 kg kruikels; 2220 kg kokhanen; 19 kg geep; 341 kg makreel. Dank zij de medewerking van het Draaiorgel werd de laatste avond van de Bazar, Maandagavond, een record. De opbrengst overtrof aller verwachtingen. Het publiek was zeer geanimeerd en strijdlustig op ieder toneel! Er werd geducht geschoten, de ballengooierij en het rad van avontuur draaiden eveneens op volle toeren, terwijl velen gebruik maakten van de gelegenheid om een verfrissing te genieten. (Burgemees ter De Koning ontpopte zich als een ge routineerd kastelein). In een onderhoud met de heer Kempe naar, nóg schor wegens zijn langdurige stemverheffing als standwerker!, werd ons medegedeeld, dat waarschijnlijk in de toekomst voor het sympathiek doel de bouw van een nieuwe kleuterschool ook nog op andere wijze een beroep zal worden gedaan op medewerking en offervaardigheid en gezien de reacties op de bazar is het bestuur ervan overtuigd, dat dit beroep niet tevergeefs zal zijn! Naar we vernemen beschikt de Nuts kleuterschool reeds sedert de oprich ting in 1920 over een basiskapitaal van f 3000.-. Met de opbrengst van de thans gehouden bazar wordt dit dus f 4200.-. Een nieuwe school! Alom op het eiland verrijzen nieuwe gebouwen: de nieuwe Landbouwschool is reeds onder de kap, het meuwe consultatiebureau annex bad huis groeit snel dezer dagen zal worden begonnen met de bouw van het nieuwe rusthuis, hier en daar verrijzen nieuwe woonhuizen. Het wordt inderdaad ook hoog tijd, dat Texel een nieuwe Landbouwschool krijgt, want het gebouw in de Nieuw- straat voldoet sinds vele jaren niet meer aan de eisen die wij aan de inrichting JACHT OP HOUTDUIVEN Zoals gemeld loven de Texelse Land bouworganisaties een premie uit van 40 cent voor een gedode houtduif. In de eer ste week van de actie zijn te Den Burg 60 duiven ingeleverd. TEXELSE FOTO EERVOL VERMELD Op de elfde internationale fototentoon stelling, gehouden in het museum voor schone kunsten te Montreal (Canada), werd een inzending van de heer J. Nau- ta, Den Burg, eervol vermeld. Onder de bijna 200 in de catalogus vermelde in zendingen waren slechts 12 eervolle vermeldingen, waaruit blijkt, dat onze plaatsgenoot keurig werk had geleverd. van Eelman's taxibedrijf. Groepen: le. Gerda en Atie Sleutel, Neptunus met zeemeermin; 2e. Han en Maatje Dros, met Klein, klein kleuter tje; 3e. Keesje en Hansje Schraag met Bloemenstalletje. Alle andere deelnemers kregen troost prijzen. We zagen o.a. nog de Flying Enterprise, de Poppenkast, Het rad van avontuur, een vliegmachine etc., te veel om op te noemen. Al met al een zeer geslaagd feest. Nu ik dan sinds enige dagen Texel de finitief vaarwel heb gezegd, is het mij een behoefte alle inwoners van het gou den bolt je hartelijk dank te zeggen voor alle medewerking en medeleven, die ik en mijn gezin van u allen heb mogen ondervinden. „Partir c' est mourir un peu" zegt de Fransman zo kernachtig. Inderdaad, af scheid nemen is een beetje sterven. Zo heb ik het ook gevoeld. In gedachten ben ik de laatste dagen vóór mijn afscheid teruggegaan, stap voor stap, tot de dag, waarop ik voor het eerst voet op Texel's bodem zette. Dat was in de bange oor logsjaren, begin 1941. In die moeilijke jaren hebt gij, Texelse boeren, u van uw beste zijde getoond. Gij zorgde buiten de distributie om voor het dagelijks brood op gevaar af daardoor zelf in moeilijkheden te geraken. Hoe snel en hoe tegemoetkomend naamt gij, inwoners van Texel, mij en mijn gezin, in de Texelse gemeenschap op. En dan komt weer in m'n gedachten op een stuk levenswerk, waarop ik steeds met grote zelfvoldoening zal mo gen terugzien, de opbouw van het vreemdelingenverkeer na de oorlog. Dan zie ik weer voor me de dag, waarop het actieve dagelijkse bestuur, bestaande uit de voorzitter, kapitein W. H. Lap; de secretaris, de heer C. Jonker en de pen ningmeester, de heer J. v. d. Vlies, mij aanstelde op een salaris van f 100 per maand met de mededeling erbij, dat er een begin kapitaal was van f 500 en dat het helemaal van mijzelf zou afhangen in noeverre ik deze positie zou opvoeren tot een beter betaalde functie. Bezittingen waren er helemaal nief op een verwaarloosde houten kiosk na. Voortbouwend op hetgeen mij reeds in 1941 verdwenen voorganger had tot stand gebracht, kon ik niet. Administra tie, waaruit men de opbouw van vóór de oorlog kon naslaan was er niet meer. Dit alles was tijdens het bombardement in de bange Aprildagen verloren gegaan. Ik zat dus met een berooide kas, geen ma teriaal, leden, die weer opnieuw enthou siast moesten worden gemaakt, kortom, van begin af aan moest het gehele WV- wezen weer worden opgebouwd. Waarom ik deze moeilijke taak toch van een schoolgebouw mogen stellen, het consultatiebureau wordt vanaf de op richting in de Bioscoopzaal gehouden en wij mogen zeggen dat 't een mooie film is! Belanden wij bij 't tegenwoordige ge bouw' van de Nutskleuterschool in de Waalderstraat, dan moet ons van het hart „Hoe bestaat het!" Dit gebouw, dat der dagen meer dan zat is, deugt im mers in geen enkel opzicht meer als lo kaliteit voor het Kleuteronderwijs. Dit gebouw heeft zijn tijd meer dan gehad en moeten daar nu de kleuters dag in dag uit vertoeven? De toekomst van Texel?! U moet de garde robe eens zien of de toiletruimte! 't Is een droevig geheel, ook al heeft een kunstzinnige schilder er de poppetjes op de muren laten dansen! Ook al zijn er fleurige gordijntjes aan de smalle ven sters gehangen. De tuin, ja, die is in or de! Maar het weer is te vaak van de kook om veel van die flinke tuin te kun nen profiteren! Er was sinds de oprichting (1920) een basiskapitaal van f 3000, bestemd voor de toekomstige bouw van een kleuter school. Wij vragen ons in alle ernst en verbazing af, waarom men in de goedko pe tijd geen kleuterschool heeft ge bouwd. Er was niet ver voor de oorlog toch een periode, dat men voor enkele luttele duizenden guldens een gloed nieuw en solide gebouw kon zetten! En fin, dat is thans helaas nakaarten. Met „men had zus of zo moeten handelen" komen we thans niet verder. Thans alle krachten samengebundeld om het prachtige plan, Den Burg met een nieuwe Kleuterschool te verrijken, zo spoedig mogelijk te kunnen verwezenlij ken! BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verleend: aan D. Kuijper, Harkebuurt, bouw van schuurtje. Handbalnieuws G.D.S. De afgelopen week 2 wedstrijden ge speeld: Donderdag ZDH-GDS 2, uitslag 7-5. Vrijdagavond GDS 1-SVC 4-2. Dan handbalseriedag in De Cooksdorp is voor ons succesvol verlopen. Na de eerste wedstrijd SVC-GDS, die we met 4-3 wonnen, werden we meteen in de winnaarsronde geplaatst. Hierin speel den we tegen SVO en wonnen met 7-1 en hierna de finale: ZDH-GDS, welke we met 4-1 wisten te winnen. Hiermede hebben we de wisselbeker, uitgeloofd door SVC, voor de 3e maal veroverd en is hij dus nu definitief in het bezit van GDS gekomen. GDS 2 bracht het er minder goed af, wat eigenlijk wel te voorzien was, daar G. de enige was die met een 2de elftal uitkwam. Zij verloren alle wedstrijden. Vanaf deze plaats bedanken we SVC voor de goede leiding en goede verzor ging en feliciteren we hen nog met het winnen van de verliezersronde, waar voor nog een medaille werd uitgeloofd. En ook feliciteren we ZDH met het suc ces dat ze behaalde door zich in de fina le te plaatsen. Al met al weer een mooie sportdag als was het jammer dat het zo vreselijk hard waaide, want hierdoor werd het veldspel natuurlijk sterk be- invloedt. Deze week GDS 1-SVK en SVO-GDS 2. Welke dag wordt nog nader bekend gemaakt. heb aangepakt? Omdat ik er van over tuigd was, dat gij, Texelse hotel- en pen sionhouders, gij Texelse zakenlieden, gij bestuursleden van TESO en gemeente, naast mij zou staan in deze moeilijke strijd. En in dat vertrouwen hebt ge mij nooit teleurgesteld. Enige fragmenten uit m'n WV-tijd? Mijn eerste taak was de inventarisatie van de beschikbare hotel- en pension ruimte, daarnaast de inventarisatie van de voor de uitoefening van het bedrijf noodzakelijke materialen. Herinnert gij u nog de tijd, dat mijn huis wel een distributiebureau in het klein leek? Ver gunningen voor aardewerk, glaswerk, textiel e.d. Hoevele reizen werden niet gemaakt naar Bedrijfshoreca en leveran ciers voor vergunningen en om die ver gunningen tegen goederen te verzilve ren? Hoe veel met succes bekroonde po gingen werden niet gedaan om de toe wijzingen van levensmiddelen, koffie en gedistilleerd te verhogen? Hoe vele mudden kolen voor kookdoeleinden wer den niet via de VVV over alle Texelse bedrijven gedistribueerd? Daarnaast de organisatorische opbouw van het over het gehele eiland verspreide VVV-appa- raat. De afdelingen werden weer in snel tempo opgericht, de ledenwerving actief aangepakt, financieel werd de zaak weer in een kort tijdsbestek op poten gezet, de propaganda voor Texel werd met alle beschikbare middelen geactiveerd, de Texel-film, waarvoor wij de TESO nooit dankbaar genoeg kunnen wezen, werd gemaakt tot een winstobject voor Texel's Museum ondanks de geweldige propagandistische waarde, die hier reeds van uitging, de radio-uitzendin gen met de buitengewone medewerking van de NCRV, brachten de naam van Texel heel Nederland in. En dan nog de buitengewoon drukke na-oorlogse sei zoenmaanden. Weet u nog van April tot October? Weet u nog, dat de manus-van- alles, die toen Directeur was, het eerste jaar ook nog 's middags zelf in de kiosk te De Koog inlichtingen gaf? Dat ook de uitvoeringen en het gehele zomerpro- gramma z'n volledige aandacht moesten hebben en dat de omvangrijke admini stratie en correspondentie ook nog dage lijks moesten worden bijgehouden? Tussen deze bedrijven door moest ook nog representatief worden opgetreden als gastheer voor belangrijke personen en gezelschappen. De actie voor het mooie nieuwe verkeersbureau te De Koog werd stormachtig snel met volle dig succes bekroond. Ja, terugziende op deze periode, mag ik dankbaar zijn voor het vele, dat ik met uw aller steun heb mogen bereiken. Met weemoed in het hart heb ik bij de opening van het nieuwe verkeersbu reau te De Koog afscheid moeten ne- Zaterdag 19 Juli zal er een bazar ge houden worden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de op te richten Kleuterschool in De Cocksdorp. Hard is er in de afgelopen tijd gewerkt om het benodigde geld voor de inrich ting en leermiddelen bijeen te krijgen. Er is nog veel nodig. Veel dames hebben thuis en in de school avonden c^fuk ge- handwerkt en nu is de tijd gekomen om het op een bazar te gaan verkopen. Fir ma's deden ons toezegging en „het IJs- beertje" stelde belangeloos ijs beschik baar. We hopen, dat de bewoners van De Cocksdorp en omgeving in groten getale zullen komen om de prachtige handwer ken te kopen en plezier te maken bij de sjoelbakken, grabbelton en verdere at tracties. AANVARING Dinsdagmorgen is de TX 12, schipper P. v.d. Slikke op een rijnaak, „De Figa ro", schipper E. v.d. Veen uit Sas van Gent, geladen met zand, die aan de wes telijke kade van de haven gemeerd lag, gevaren. De TX 12 kwam achteruit de Nieuwe Haven uitgestoomd. Toen hij fullspeed wilde draaien kwam hij in het schroef- water van de Dokter Wagemaker en bot ste met kracht tegen de rijnaak. Deze werd even voor de roef geraakt en maak te wat water. Van de TX 12 werd de voorsteven beschadigd. Dit leek eerst niet ernstig, maar op zee bleek toch dat er water binnenkwam zodat de schipper is teruggekeerd voor reparatie. LEEUWARDER ACCORDEON ENSEM BLE GAF TE DE COCKSDORP EEN CONCERT De Cocksdorp. Zondagavond bezorgde bovengenoemd gezelschap ons dorp een keurig geslaagde avond. Te ruim 8 uur opende de heer Oskamp, directeur van VVV Texel, met een har telijk welkom, in het bijzonder aan de di rigent en zijn gezelschap. Spreker zei. nog een goede herinnering te hebben aan het vorige jaar, al is het weer dan niet zo mooi als het toen was. Een deel neemster, mej. Jannie van der Molen, kwam zo juist terug van een concours, waarop zij de titel kampioene van Ne derland verwierf. Een daverend applaus was haar loon. Ook kregen we een num mer van de nog jeugdige kampioen 2e klas amateurs te horen; het ging hem heel goed af. Het nummer „Piqué Dame" waarmede het accordeongezelschap op 'n concours in België een le prijs behaalde, was een zwaar stuk en werd uitstekend afgewerkt. Voor de pauze nog een pitti ge mars, waarna men in de gelegenheid werd gesteld om een foto van het Leeu warder Accordeon Ensemble te kopen. Ook het nummer slagwerk en piano viel bijzonder in de smaak. De kampioene mej. v.d. Molen liet zich natuurlijk niet onbetuigd. We hebben allen zeer geno ten. De heer Oskampbedankte allen voor de belangstelling en in het bijzonder de dirigent en zijn gezelschap, die ons zo'n genotvolle avond hebben bezorgd. Tot volgend jaar! men van het mij zo geliefde VVV-werk. Vele banden hebben mij tot heden nog gebonden aan de VVV. Het langdurig inwerken van mijn opvolger, de heer G. W. Oskamp, het deel uitmaken van het hoofdbestuur der WV, de financiële controle, zij vormden de laatste draden. En thans heb ik ook deze draden geheel afgekapt. De liefde voor Texel, z'n on volprezen natuur, z'n vriendelijke bevol king, zullen mij echter steeds in gedach ten blijven. Kortgeleden werd ik hier gekozen tot voorzitter van de VVV „Almelo". Een WV, die ook de beschikking heeft over een behoorlijk geoutilleerd verkeersbu reau met een directeur en twee mfor- matrices en deze WV heb ik reeds voor Texel weten te interesseren. Van de win ter staat een tournée op het program ma door geheel Twenfche met de Texel- film en ik hoop van harte, dat u allen daar rijpe vruchten van zult plukken. Texelaars en speciaal alle VVV-leden, het ga u allen onder de enthousiaste lei ding van mijn opvolger goed. Blijft hem hetzelfde vertrouwen geven zoals gij mij dit steeds gedaan hebt, ook in moeilijker lijden en mocht u soms in Almelo ko men, weet dan dat de deur van Kanaal- weg 19 steeds voor u open staat. F. F. GERRITSMA. voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Gevr. een nette kostganger bij H. Winkel, Eierland E 126 hoek Vianenweg Te koop z.g.a.n. moderne Van Delft's kinderwagen kleur grijs Schil derweg S26d Wie weet waar m'n fiets is? Ze is Donderdagmiddag bij Vles- sing blijven staan en was later verdwenen Gr^ag terug Waalderstraat 47— Verloren plm. 2 weken geleden heren polshorloge in shagdoos tus sen Oude Slot en Madura tegen belouing terug te bez. bij P A. Zeegers, O de Slot Verl. nieuwe fietstas omgeving De Koog Graag terug bij Hoekstra Secr. Jon- kerstr. 5, Den Burg Enige kennisgeving voor Texel Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze Doch ter en Zusje Hiltje Sietske M BREMER A. BREMER-Koolstra TINI, ROMMIE en MARTHA Den Burg, 12 Juli 1952 Tijdelijk Lidwina stichting Den Helder Onze hartelijke dank voor de belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. G. de Haan AC de Haan-Langeveld juli 1952. Gemma van Zon en Henk Stradmeijer delen hierbij mede, dat hun huwelijk z I plaats vinden op 25 Juli 9">2 te Amsterdam. Ruysdaelkade 29hs, recep tie 13-14 uur. Met grote vreugde geven we kennis van de geboor te van onze Zoon Henk die bij het H. Doopsel de namen ontving van HENDRIKUS JOSEPHUS Th. J v.d. GEEST- Schraag L J. v.d. GEEST N. G Piersonstraat 78, Alkmaar, 10 Juli 1952 Voor de vele blijken van medeleven, betoond na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder DIEWERTJE KONING, weduwe van |an Brouwer, betuigen wij onze oprechte dank In het bijzonder aan de heer Dulfer voor de woorden van troost en aan de Dragers en Kleed- oplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de Familie: J. BROUWER Texel. Juli 1952. „Tjandi", De Doolhof.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2