II L SLOTACCOORD Sport op Texel Leeuwarder Accordeonclub concerteerde op Texel Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" G.D.S. won de Cocksdorper handbalseriedag MaarZeemeeuwen 1 moest verstek laten gaan! S. V. Texel. De wedstrijd Texel-Comb.Marine elftal De Mok gaf ons zeer goede maar ook wat mindere momenten, dat geldt voor beide partijen. De Mok ver schilde niet zoveel met de ploeg van de vorige keer. Piet Stoepker vervulde een gastrol en liet ons heel goede staaltjes zien, maar was z'n trucjes, die meest al in het voordeel van de tegenpartij uit vallen, nog niet afgeleerd. Zijn eerste schot was een voltreffer, waarbij de M- keeper miste, waarschijnlijk gehinderd door de zon. Het 2e punt was een ju weel uit een prachtvoorzet van Bob keurig door Bert ingeschopt. Wel gingen een aantal kansen verloren, maar de M.- voorhoede kon lang niet tegen onze ver dediging op. Gommert was weer goed op dreef en ook Lodie deed het best, trouwens van weerskanten ging 't pret tig, T. had een betere techniek, de Mok was sneller. De sirene riep ons weg, maar we ver namen dat de eindstand 3-0 is geworden. Vanaf deze plaats namens de SV Texel onze hartelijke gelukwensen aan Gerrit en An met de geboorte van hun dochter Veel geluk en vreugde toegewenst. S.V. De Koog. Voor a.s. Zondag organiseert De Koog een Seriedag voor de adspiranten van Texel. Er zal waarschijnlijk al om 10 uur begonnen worden. Uitgenodigd zijn Texel B en C, Tex. Boys B, Oosterend A, ZDH A, SVC A en De Koog A. Er zal gevoet bald moeten worden om 2 prijzen voor de winnaarsronde en 1 prijs voor de ver liezersronde. De prijzen zijn heel mooi. Wij hopen op een prettige en sportieve dag. Zijn er nog scheidsrechters die zich beschikbaar willen stellen voor deze se riedag? Wij houden ons aanbevolen. Denken de heren er om het terrein in orde te maken?! S.V. Oosterend. Zaterdagavond speelde ons le in de be kerwedstrijden van SVC in de verlie zersronde tegen ZDH. ZDH speelde snel en met doorzettings vermogen, wat helaas bij de onzen ont brak. Vooral voor de rust, waardoor Z. D.H. met een 2-0 voorsprong de rust in ging. Ook Klaas zijn knielatje scheen weer eens lastig in de strijd te zijn, het is en blijft een ongemak. Na de thee werd O. even actiever en wis: gelijk te maken 2-2. Die stand bleef zo ondanks de verlenging. Strafschoppen moesten in donker beslissen wie uitein delijk met de „plak" ging strijken. ZDH won deze race. Vooral was de fout het verwarren van het systeemspel. Men kan geen twee he ren dienen. Men speelt aanvallend of stoppert, maar niet zoals in deze wed strijd van beiden. Vooral nu de a.s. com petitie weer voor de deur staat moet men beslissen om zodoende in de komen de wedstrijden ingespeeld te raken. A.s. Zaterdag speelt ons Junioren team tegen een elftal uit Assen. Don derdag trainen. Komt allen, laat de trai ner niet in z'n hemmetje staan. Ook hij geeft zijn vrije tijd! ZDH-Nieuws. In de finale van de verliezersronde van de bekerwedstrijden is het ons ge lukt om de medaille te winnen. In een aardige wedstrijd tegen Oosterend bleef de stand gelijk: 2-2. Toen de scheidsrechter met de rust floot, waren er 4 minuten tekort ge speeld. De aanvoerder van O. stelde voor om deze 4 minuten direct te spelen en niet na de rust er bij te lassen. Dik maakte van deze gelegenheid nog even gebruik om de stand op 2-0 te brengen voor ZDH. Na de rust kwam O. meer in de aanval en werd de stand gelijk 22. Na 2 x iVz minuut verlenging bleef de stand nog gelijk. Door penalties wisten we tenslotte de medaille te winnen. Geen sleuht resultaat jongens tegen 'n elftal dat al 2 jaar in de 2e klas, afd. Nrd. Holland speelt. S.V. De Cocksdorp. Vrijdagavond speelde ons dameselftal aan Den Burg tegen GDS 1 voor de com petitie en moest met 4-2 de vlag strij ken. Zaterdagavond werd de finale ge speeld in de verliezersronde tussen Oos terend 1 en ZDH 1. Na een spannende wedstrijd waarin Z. tot de pauze een 2-0 voorsprong had genomen, wist.O. na de rust direct te doelpunten 2-1. En uit een penalty werd tenslotte door O. gelijk gemaakt 2-2. Met deze stand was de offi ciële tijd verstreken en werd tweemaal 7V2 minuut verlengd. In de stand kwam eahter geen verandering en moest deze wedstrijd met het nemen van penalties worden beslist. In de duisternis werd eerst door Z. geschoten, hun voorhoede liet doelman Keijzer driemaal vissen. Hierna moest OVV het opnemen tegen keeper de Bruin. Deze behoefde zich niet in te spannen daar de eerste drie schoten paal en deklat op de proef stelden. ZDH werd dus overwinnaar. Vanaf deze plaats feliciteren we Z. met deze over winning van harte. Z. heeft de overwin ning verkregen door hard werken en be ter spel. Zo zijn de bekerwedstrijden weer voorbij. Aan alle deelnemende vereni gingen onze hartelijke dank voor de sportieve wedstrijden die hier gespeeld zijn. We zullen hopen dat het volgend jaar weer op deze voet kan worden dooi gegaan. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt HEDEN zitting. Van 2-2,30 uur zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. EMIGRATIEHOEKJE (Inlichtingen Arbeidsbureau). In Nieuw-Zeeland is plaatsingsmoge- lijkheid voor een timmerman, in staat en gewend om leiding te geven. Huisves ting: goede woning, inhoudende 5 onge meubileerde kamers, geschikt voor echt paar met ten hoogste 4 kinderen. Huur 1,15,0 per week. Het is noodzakelijk, dat gegadigde protestant is. Het Leeuwarder Accordeon Orkest onder leiding van Piet de Vries heeft het afgelopen weekend drie concerten gege ven: Zaterdagavond te Den Burg, 700 bezoekers, Zondagavond te De Cocks dorp, 400 luisteraars en Maandagavond te Den Hoorn, 400 belangstellenden. Het gezelschap heeft de liefhebbers van accordeonmuziek weer een genotvol le avond bezorgd. We kunnen niet alle 21 nummers bespreken. Het mooist von den we De Molen van het Zwarte Woud en de Ouverture Orpheus in der Unter- welt. De gasten logeerden in De Cocks dorp. Volledigheidshalve laten wij hier nog even het gehele programma volgen: 1. Tune, (herkenningsmelodie L. A. E.- A-Orkest) 2. Einzug der Gladiatoren, mars van J. Fucick. 3. Ouverture „Egmont" van L. v. Beethoven. Arr. Piet de Vries. 4. „Per Aspera ad Astra", mars van Ernst Urbach. 5. Solist Klaas Lootsma: „Mademoisel le Emmië", valse musette van KI. Loots ma. 6. „Balalaika-Souvenir". Intermezzo van Joh. B. Kok. 7. „Rosen aus dem Süden", wals van Joh. Strausz. Arr. Piet de Vries. 8. Solist Tjeerd de Graaf: „Bille de Billard", valse musette. E. van Herck. 9. „Ouverture Pique Dame" van Fr. v. Suppé. Arr. Piet de Vries. 10. „Bondsmars van de Ned. Acc. Bond 1927-1952" van Ernst W. Gest Jr. Pauze 11. „Marche Lorainne" van Ganne. Arr. Piet de Vries. 12. Soliste Sjoekie Knol: „Polonaise in A-Dur Op. 40 No. 1 van Chopin. 13. „Mondnacht auf der Alster", wals van O. Fétras. Arr. Piet de Vries. 14. Solisten Itske Jensma en Maaike Olivier het duo „La Belle Villagoise. 15. „De Molen in het Zwarte Woud", Idylle van Richard Eilenberg. Arr. Piet de Vries. 15. Duo Sjoerd Sshaaf en Rients Tys- ma in hun repertoire m.m.v. de L.A.E.- slagwerker Alex Schefer. 17. „Officer of he Day-March", van R. B. Hall. 18. Duo Griet Berkenpas en Amy Jensma: „Valse Capriciose" van R. Na- vantil. 19. Op verzoek: Ouverture „Orpheus in der Unterwelt" van Jacques Offen bach. Arr. Piet de Vries. 20. Friesland's Accordéon Kampioene 1952 Janny van der Molen uit Bergum in haar repertoire. 21. Friesch Volkslied en Tune tot af scheid voor 1952 en tot weerziens in het nieuwe seizoen 1953. Copyright r Bim en Bam hebben allebei een trompet gekre gen en ze blazen er de hele dag op,. De dieren worden doodmoe en ziek van het luisteren naar dat vreselij ke lawaai; de struisvogel steekt zijn kop diep in het zand om rust te hebben en het luipaard stopt zijn oren dicht. Tenslotte gaan ze er eens met de olifanten over praten. „Help ons alsje blieft om van die trompet ten af te komen, we kun nen dat lawaai niet uit houden". De olifanten wil len graag helpen. Als zij Bim en Bam zien, zeggen zij: „Wij kunnen ook trom- petblazen, willen jullie het eens horen?" En ze blazen heel hard, maar ze hebben hun slurf eerst vol water gezogen. Bim en Bam zijn doornat.maar ze laten de trompetten nu rusten. Ondanks het minder mooie weer en de bijna stormachtige wind mag de Serie- dag toch alleszins geslaagd heten. Om 12 uur werd met de eerste wed strijd begonnen en wel Zeemeeuwen te gen SV De Koog. Er werd 2 maal 15 mi nuten gespeeld en beide ploegen wisten in die tijd 1 maal het doel te vinden. Toen er na 2 maal 5 minuten verlenging in de stand geen verandering kwam, moest de beslissing vallen door penal ties. Hierdoor kwam Zeemeeuwen aan de winnende puntjes. Hierna GDS 1-S. V.C. S. dat eerst tegen wind speelde en de linksback miste, kon niet verhinde ren dat GDS er voor de rust 3-0 van maakte. Na de rust een beter spelend S. dat toen ook 3 maal de keepster deed vissen tegen GDS nog eenmaal. Einde 4-3 voor GDS. De wedstrijd hierna was voor Den Hoorn tegen GDS 2, welke Den Hoorn met 5-1 won. Oosterend had vrijgeloot en kwam daardoor automatisch in de de mi-finale, waarin ze een wedstrijd moest spelen tegen GDS 1. Hier kon Ooster end niet tegen op en ging met 7-1 ten onder. Voor de verliezersronde kwamen toen in het veld GDS 2-De Koog, waarin de Kogerdames met 4-2 zegevierden. In de winnaarsronde moest het gecombi neerde Zeemeeuwenelftal het afleggen tegen ZDH met als eindstand 3-0. Om de medaille van de verliezersronde kwamen hierna De Koog en SVC tegen elkaar uit. Met als ruststand 2-2 wist S. na de rust nog 3 maal de keepster te passeren en kon De Koog nog eenmaal scoren. Om de beker welke GDS reeds 2 jaar achtereen had gewonnen, moest deze club de strijd aanbinden tegen Den Hoorn. Een dapper spelend Den Hoorn kon na het eerste doelpunt te hebben gezet, niet verhinderen dat GDS deze wedstrijd met 5-1 won waardoor ze defi nitief in het bezit van de wisselbeker zijn gekomen. De wedstrijden hadden over het algemeen een sportief karakter en een woord van dank is hier zeer ze ker op zijn plaats voor de heren Van Hoorn, Van Tongelen en onze trainer D. Buijs, dje deze wedstrijden uiterst cor rect en sportief hebben geleid. Na afloop der wedstrijden werd door A. Waldus de beker uitgereikt aan de aanvoerster van GDS en kon Sjaan de medaille van de verliezersronde in ontvangst nemen. Tot slot nog een hartelijk woord van dank namens alle speelsters aan mevr. Vlaming, die geheel belangeloos na ie dere wedstrijd een ketel thee voor ons klaar had. Handbalnieuws SVC. Vrijdagavond om 8 uur speelden we onze competitie uitwedstrijd tegen GDS 1 SVC, dat niet geheel compleet was kon niet verhinderen dat G. die voor de wind speelde er voor de rust reeds 4-0 van maakte. Na de rust kwam een veel beter spelend SVC in het veld, dat na 2 doelpunten gezet te hebben toch met 4-2 de kous op de kop kreeg. Van het spel der GDS-dames hebben we kunnen le ren, dat goed opstellen en plaatsen een 'belangrijk puntje is om te winnen. Wil len de dames er om denken om eventu eel afbericht zo vroeg mogelijk te doen bij de secretaresse, zodat we er op kun nen rekenen wie er niet meedoet. Voor de dames is de training iedere Donderdagavond op het veld om 8 uur. Ook bij minder mooi weer*" gaat de trai ning gewoon door in het gymlokaal. Voor de adsp. is de training weer vast gesteld op Zaterdagmiddag, zodat we jullie dan allemaal weer verwachten. Handbalnieuws Z.D.II. Donderdag jl. speelden we thuis tegen GDS 2. Met een gewijzigd elftal kwamen we deze wedstriid in het veld. Onze ver dediging was nu niet zo solide als we gewend waren: 5 doelpunten tegen zegt genoeg. De voorhoede schoot er lustig op los. Met 7 voltreffers was het ruim voldoende. Zo eindigde deze wedstrijd met 7-5. Zondag werd in De Cocksdorp geen slecht resultaat geboekt. We brachten het zelfs tot de finale tegen GDS 1, deze won met 4-1. Aangezien we niet volledig wa ren en in ons elftal drie adspirantjes waren opgesteld, is dit ïesultaat nog mooier. Gefeliciteerd dus en nu maar trainen. Donderdag a.s. spelen we thuis tegen Zeemeeuwen 2. Deze wedstrijd begint om 8 uur precies. Vrijdag trainen om 7,30. Komen we allemaal? Handbalnieuws Zeemeeuwen. Zondag zijn we met het 2e elftal naar de „seriedag' 'in De Cocksdorp geweest. Ons le moest jammer genoeg verstek laten gaan bij gebrek aan spelers. Meer dere elftallen konden niet volledig ver schijnen, wat natuurlijk niet leuk is. Jammer, dat deze dag ook juist midden in het seizoen moest vallen. Zm. 2 wist door het nemen van penal ties van De Koog te winnen, wat overi gens niet zo'n aardige beslissing is. Ver ders hebben jullie je keurig gehouden. Probeer zo door te gaan. Met wat goede wil komt het wel terecht. GDS 1 wist de beker te behouden. Ge feliciteerd lui! Van de week speelt Zm. 1 waarschijn lijk tegen SVC. Let iedereen even op 't kastje? Zm. 2 verloor Donderdag jl. van SVO met 5-0. Neel moest door een „aanva ring" met een baokspeelster van SVO met een gekneusd borstbeen het veld verlaten. Van harte beterschap, Neel! De trainer dankt alle speelsters nog voor de buitengewoon aardige attentie. Voel je wel? Tevens rekent hij er op dat iedereen weer om de training denkt! TWEEDE PUZZLERIT M.C. TEXEL Deze rit is Zondag verreden. Het weer was nu juist niet zo mooi, vooral voor de lichte klasse. Het woei tamelijk hard. Dat kon je ook aan de start ontdekken. Er verschenen 6 lichte en 11 zware en 1 auto. Aan De Waal kwamen de rijders wel viermaal over een traject van plm. 16 km. Ook werd de routekaart 2 x on derbroken en moest men verder rijden op pijlen. Dit was voor de rijders weer iets nieuws.Men was over de rit best te vreden. Hij zat goed in elkaar. De uit slag was: Zware klasse: 1. C. Mets, 4 straf p., Sportbeker, aangeb. door M. en A. J. Vonk. 2. W. Koopman. 5 strafp., verz. ruitplaquette; 3. A. v.d. Vis, 7 strafp., bronzen ruitplaquette. Lichte klasse: 1. H. de Ridder, 9 straf - punten, Sportbeker, aangeb. door M. en A. J. Vonk; 2. M. de Vries, 10 strafp., verz. ruitplaquette, aangeb. door de heer A. Huizinga; 3. B. Vonk, 15 strafp., bronzen ruitplaquette. VOLLEYBALL WEDSTRIJD Donderdagavond werd op het sportter rein van de Landbouwhuishoudschool 'n volleyballwedstrijd gespeeld tussen on derwijzers en politie. De onderwijzers wonnen. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water 16 Juli 3,54 en 4,48. 17 Juli 5,03 en 5,59. 18 Juli 6,15 en 7,06. Weer doet-ie het van, sei je???!!! Man hee krigt 40 cent voor iedere dooie houtduuf! FEUILLETON door T. LODEW1JK 24). Eigenlijk interesseerde van al de leden van Pro Musica niemand haar meer dan oppervlakkig. Er waren wat brave huisvaders en wat jongelui die wel naar haar oogden maar instinctief voelden dat ze toch geen kans maakten. Niemand kwam, dacht Ada, boven het gemiddelde uit. En toen was daar plot seling Frits Terlaer verschenen, een ge wone onderwijzer, maar een man uit be schaafde kringen, dat zag je zo. Een be schaafde, geestige vent. Ada was juist in de stemming om een man als Frits te appreciëren. De eerste tijd had ze in haar kunsten aarswereld je nogal wild geleefd. Ze had al heel wat intieme vriendschappen achter de rug, wilde feesten waren gevierd en met ou dere en jongere mannen had ze het spel letje van kat en muis gespeeld. Er was een kort avontuur geweest met een jon ge man van de Zweedse Ambassade en een ander avontuyr met een gevierd to neelspeler en toen nog een met een Spaanse danser.... en Ada begon dit alles een beetje moe te worden. Het draaide allemaal op hetzelfde uit: teleur stelling. Ze had zo langzamerhand van alle gerechten op die rijkvoorziene dis geproefd en niets kon haar meer beko ren. Er moest nu iets geheel anders zijn. En dat andere kwam in de gedaante van Frits Terlaer. Dat hij getrouwd was, maakte voor haar weinig uit. In haar wereld waren echtscheidingen geen zeldzaamheid en nog veel vaker kwam het voor dat man en vrouw wel bij elkaar bleven maar ie der zijn eigen weg ging. Toen ze merkte dat Frits uit dat hout niet gesneden was, was dit een nieuwe en aangename sen satie. Toen ze constateerde dat hij haar bewonderde, maar die bewondering poogde te verbergen en 'n correcte hou ding te bewaren amuseerde dit haar. Het feit dat Frits tot haar opzag als een wezen uit een hogere wereld, vleide haar en voldeed aan haar behoefte om te schitteren en bewonderd te worden. Ze gaf zich er geen rekenschap van of ze diepere gevoelens van genegenheid voor de jonge man koesterde. Dat maak te voor haar weinig uit. Van kindsbeen af had ze in alles haar zin gekregen. Dit was 'n nieuw spelletje; ze wist niet waarop het zou uitlopen, maar interes sant en de moeite waard zou het zeker zijn. En wanneer Ada eenmaal iets in de zin had zette ze door, en wanneer ze tegenstand ondervond streed ze met alle wapens om haar doel te bereiken. Die strijd en alles wat daaraan vast zat, vormde voor haar de voornaamste sen satie in haar leven. De gewone stadia van verliefdheid, liefde en trouw daarna kende ze met of alleen maar in het ex treme. Spanning, sensatie, strijd, het genot van de jacht, waren voor haar de essentie van alles. Nu had ze dan Frits Terlaer leren kennen in zijn eigen omgeving. Een smaakvolle, rustige, behaaglijke omge ving. Ze had zijn vrouw gezien, een knappe, jonge vrouw, maar zo gewoon tjes. Een boerendochter in de stad, he lemaal opgaand in man en kind. Zou zulk een vrouw op de duur een man als Frits kunnen boeien? Ze had, geloofde ze, haar rol voortref felijk gespeeld en een luchtig, onge dwongen gesprek met Sietske gevoerd. Bij de baby had ze even een vreemd gevoel gekregentoen had ze één ogenblik de leegte van haar eigen leven met een bijna lichamelijke pijn gevoeld. Maar daar wilde ze niet aan denken. Ada Siccama was geen slechte, gewe tenloze vrouw. Maar haar opvoeding en de kring rondom haar, hadden haar ge leerd dat het leven is, er uit te halen wat er in zit, dat in de liefde alles ge oorloofd is, en dat de winnaar de lau werkrans krijgt. Het kwam niet in haar op te denken aan een gezin dat moge lijk verscheurd kon worden, aan een vrouw die ze nameloos verdriet kon doen.... ze had niet geleerd aan ande ren te denken, nog minder iets voor an deren op te offeren. Ada was op zoek naar een nieuw avontuur. En dat avontuur zou ze door zetten. Wat er van kwam, daaraan moest ze nu nog maar niet denken. Voorlopig had het leven weer een nieu we sensatie. En daarna? De zondvloed als het moest HOOFDSTUK X. Het huis was vreemd en leeg zonder Sielske. Frits, die haar zo juist naar de trein had gebracht, om voor veertien da gen haar te laten vertroetelen op de boerderij waar haar zuster en moeder woonden, stond onwennig rond te kijken Sietske was bijna nerveus van blijd schap geweest. Dagen tevoren had ze opgewonden rond gelopen. Zij met haar baby op de boerderij. Moeder, Hanne en' Harm. Alle vrienden, alle kennissen. Al de begroetingen, de praatjes en de ver halen. Daar te zitten in de oude kerk en alle mensen kijken en knikken. Daar te lopen door het dorp met haar baby in de mooie kinderwagen en de bewon derende opmerkingen te horen van wie haar ontmoetten! Ze zou eerst daar, in het dorp waar ze als kind gewoond had, haar moedertrots ten volle kunnen be leven. Frits had al haar bezwaren bezworen, zoals ze ook in haar hart had gewild. Hij redde zich wel. Hij kon eten bij de Lauers, die vonden dat wel gezellig. En zo af en toe in de stad. Hij zou die veej- tien dagen zich best vermaken, en er was zoveel werk te doen dat hij ru eindelijk eens af kon maken. Nee, Siets ke kon rustig gaan. En aan het eind van die veertien dagen zou hij zelf komen om haar te halen. Ze hadden dan juist een korte vacantie. Deze eerste avond at hij alleen. Hij scharrelde bedrijvig in de keuken, bak te een biefstuk, sneed brood. Een een voudige maaltijd, dacht hij, maar het kon best zo. Hij kon fijn de krant lezen, al etend. Daarna zette hij de radio aan en stak een goede sigaar op. Hij had nog een uur tijd voor hij naar het koor ging. Het was op één na de laatste re- petitie-avond vóór de uitvoering. Jam mer dat Sietske daar niet bij kon zijn maar die vermaakte zich wel daarginds. Tevreden en welgemoed stond hij .op het balcon van de tram, op weg naar het repetitielokaal. Alles liep zo ge smeerd, met Sietske en de baby, op school, op het koor Ja, hij mocht niet mopperen, Amsterdam bracht hem ge luk. Brederode wachtte hem al op en nam hem vertrouwelijk apart. Frits, luister eens even. Ik heb een plannetje. Jij hebt nu een paar maal ge repeteerd in mijn plaats en nu zou ik het leuk vinden wanneer jij op de uitvoe ring die Diepenbrock-liederen dirigeer de. Op de uitvoering? Maar meneer Brederode Zie je er tegen op? Ach nee, ik ken ze op een prik en dat red ik wel. Maar het is uw concert, meneer Brederode, en daar moet ik op de achtergrond blijven. Onzin, praatjes voor de vaak. Tus sen twee haakjes, heb je de biljetten al gezien? Nee. Brederode voerde hem mee naar de bestuurskamer. Daar lag het grote gele papier met de zwarte koeienletters be drukt. En Frits oog viel op de woorden AFSCHEIDSCONCERT (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4