Enorme schadepost voor de Texelse boeren Zeer veel veehouders zijn aan het bijvoeren Onze V.V.V. engageerde weer buitenlandse Texel gezelschappen Hedenavond treden de Zwitsers te Den Burg op NOG MEER KAMPEERDERS DAN VORIG JAAR In de duinen van het Staatsbosbeheer kamperen dit seizoen nóg meer personen dan vorig jaar. DE SCHOOL MET DE BIJBEL GAAT JUBILEREN Op 26 October a.s. is het 25 jaar gele den, dat te Oosterend door de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel een nieuw school gebouw werd geopend. (De Vereniging zelf bestaat dan reeds 65 jaar en had reeds eerder een school te Oosterend ge sticht). SUCCES VOOR ONZE U.L.O. Sientje Lap, Den Hoorn en Nel Koning, Oosterend, deden met gunstig gevolg examen voor het Ulo-diploma. Van de 29 candidaten die van het hoofd der Ulo toestemming hadden gekregen aan de examens deel te nemen, zijn er niet min der dan 28 geslaagd. Sinds de oprichting van de Ulo zijn in enig jaar nog nimmer zoveel leerlingen geslaagd. De school wordt dan door 160 cursisten bezocht GESLAAGD De heer J. F. J. Veltkamp, Den Burg, behaalde het Middenstandsdiploma. Mej. C. van Heerwaarden, „Lange- bosch", behaalde het bediende-getuig schrift voor de Boekhandel. De heer J. van Wijk, Parkstraat, be haalde het vakdiploma Boekhandelaar uitgever. Mej. Alie de Jong en Kees Koetsier slaagden voor het diploma Engelse Han delscorrespondentie. Beiden werden op geleid door mej. E. Dijt, Warmoesstraat, Den Burg. TEXEL'S VLIEGVELD IN TREK Sedert de opening van Vliegveld Texel op Zaterdag 23 Mei, zijn al 88 toestellen, meest sportvliegers, in het hart van pol der Eierland neergestreken. Daaronder bevonden zich ook buitenlandse toestel len. Zoals u weet zwaait de heer M. van Ham daar als havenmeester de scepter. „Komt u nou ook eens kijken", zo nodig de hij ons Texels-gastvrij uit, „we heb ben op het terras van het stationsge bouw een gezellig zitje gemaakt en het is voor een ieder vrij toegankelijk!" We moeten er dus maar eens heen! PAARD STAK DE WEG OVER Toen de motorrijder S. Dros Jbz, Oos- ternd, Donderdagavond omstreeks half elf met zijn duo-passagier, de heer E. Tuinema van Oudeschild tussen Ooster end en De Waal reed, sprong onver wachts een paard van de heer D. Brans, Harkebuurt, voor de wielen. De bestuur der kon het paard niet meer ontwijken, met het gevolg, dat deze tegen het paard botste. De motor werd lelijk beschadigd. De bestuurder liep enige verwondingen op waardoor hij zijn werk enige dagen niet kon verrichten. De duo-passagier kwam met de schrik vrij. Het paard liep verwondingen op. STRIJD OM DE VROUW EN DE MAN IN OOSTEREND Nadat er door de muziekvereniging Excelsior een rondgang door het dorp was gemaakt, marcheerde men in op tocht naar het kamphuis „Roezemoes", gelegen-, op het terrein van de familie Bakker te Oosterend. Hier werd met medewerking van Excelsior gestreden zo wel door de gasten als door de eiland bewoners. Het aantal bezoekers was bo ven verwachting. Er werd met hartelust gestreden en het spel is zo goed in de smaak gevallen, dat het zeer zeker her haald zal worden De le prijs van Strijd om de Vrouw werd gewonnen door E. v.d. Brink, een heerlijke taart; 2e Th Smit. Strijd om de Man, le prijs mej. M van der Wey, 2e. mej. M. Trap. AKKERBOUWERS OPGELET! Zoals bekend zijn vorig jaar door de regering maatregelen genomen om te voorkomen, dat de akkerbouwers hun oppervlakte haver en gerst zouden gaan uitbreiden ten koste van de oppervlakte tarwe. Er kwam een verplichte haver- en gerstlevering, die alleen ongedaan kon worden gemaakt door de verbouw van tarwe. Deze regeling geldt alleen voor bedrijven met zavel- en kleigrond, omdat men aanneemt, dat deze gronden geschikt zijn voor de verbouw van tar we. In 1951 moest door een aantal Texelse landbouwers dientengevolge een hoe veelheid haver en gerst worden ingele verd tegen een prijs, die aanmerkelijk la ger lag dan de prijs in de vrije handel Ook dit jaar zou weer een aantal Texelse landbouwers onder deze rege ling zijn gevallen. Daar het zich echter laat aanzien, dat de graanopbrengst dit jaar belangrijk lager dan normaal zal zijn, is voor dit jaar voor ons eiland ont heffing van deze maatregel verkregen. Er behoeft dus dit jaar geen haver en gerst geleverd te worden. Wij willen er met nadruk op wijzen, dat deze onthef fing alleen voor dit jaar geldt. Men moet er op rekenen, dat men ook het volgen de jaar uitsluitend ontheffing zal kunnen krijgen door verbouw van tarwe. Wij willen er verder op wijzen, dat dit jaar de tarwe op normale wijze ingele verd moet worden. Men is verplicht de tarwe voor 100 pet in te leveren en moet daarbij voldoen aan een hoeveel heid per ha., die beschouwd wordt als het streekgemiddelde voor ons eiland. Tarweverbouwers, die van mening zijn dat zij niet in staat zullen zijn aan deze eis te voldoen zijn verplicht dit zo spoe dig mogelijk op te geven aan de Plaatse lijke Bureauhouder. Het gewas moet dan nl. te velde worden getaxeerd. Wij raden een ieder, die van mening is, dat hij niet in staat zal zijn om een hoeveelheid tar we per ha. te leveren, die ten naastenbij gelijk is aan het gemiddelde voor ons eiland hiervan tijdig mededeling te doen. C.-v. Gr. De droogte houdt aan Sinds het schrijven van ons artikel over de Stand der Gewassen op ons ei land, zijn al weer enkele weken verlo pen. Helaas hebben deze weken de lang verwachte regen niet gebracht. Welis waar kregen we enkele buien, maar de hoeveelheid water, die deze buien brach ten was veel te klein om een gunstige ommekeer te bewerken. Uit ons vorig artikel is al wel geble ken. dat op dat ogenblik de regen aan de meeste graangewassen geen voordeel meer kon brengen. Voor een gedeelte van de aardappelen was dat nog wel het geval en voor heel veel percelen bieten kon de regen nog zeer veel betekenen. En zoals wij in het slot van ons vorig artikel opmerkten zou vooral voor het grasland een overvloedige regen wonde ren kunnen doen. Op het moment dat we dit schrijven is de graanoogst begonnen. Vooral in de polder Eierland zijn al diverse percelen zomergerst gemaaid en gedeeltelijk ook gedorst. En als we eerlijk zijn moeten we erkennen dat de opbrengst van ver schillende percelen zomergerst meevalt. Daarbij moet natuurlijk in aanmerking worden genomen, dat de verwachtingen buitengewoon slecht waren. Maar als we dit doen, dan moet het ons uit de pen: Het valt niet tegenl Laat nu niemand denken, dat de droog te voor Texel in het algemeen en de pol der Eierland in het bijzonder geen enor me schadepost betekent. Dat is helaas wel het geval! Zo hoorden we van een perceel zomergerst, waarvan de op brengst belangrijk lager lag dan 1000 kg. Indien we bedenken, dat een op brengst van 3000 kg. per ha. als maar zeer matig wordt beschouwd kan wor den, dan is het duidelijk, dat voor deze boer de droogte een ramp betekent. Ge lukkig hoorden we ook van verschillen de boeren opbrengsten van 2500 kg. zo mergerst per ha. Over het algemeen zijn de verwach tingen ten aanzien van het gewas haver veel slechter dan voor de zomergerst. Het is een bekend feit, dat verdroogde haver nooit meevalt. Op diverse bedrijven is men begonnen met het rooien van voor pootgoed be stemde aardappelen. Ook voor dit gewas geldt wat van de zomergerst gezegd is: men hoort verschillende geluiden. Op het ene bedrijf komt men wat hoger dan de verwachting, op het andere valt het niet mee. Vooral de rassen waarbij de knolzetting pas laat begint geven een la ge opbrengst. Verder is de kwaliteit van het pootgoed niet best. Op vrijwel alle percelen vindt men een meer dan nor male schurftaantasting en dit kan voor pootgoedtelers een enorme schadepost zijn, omdat vooral aan het voor export bestemde pootgoed hoge eisen gesteld worden. Zoals bekend is werkt een dro ge zomer de schurftaantasting sterk in de hand. De bieten vertonen op verschillende percelen op het moment een wel zeer droevig beeld. Het gewas ligt al enkele weken met volkomen verwelkt loof en de enkele kleine buien hebben dit niet kunnen herstellen. Het staat wel vast, dat zelfs een directe en overvloedige re gen hier geen volledig herstel meer kan brengen. Men zal ook hier moeten reke nen op een flinke oogstdepressie. Voor heel veel andere percelen kan regen nog zeer veel betekenen. Buitengewoon moeilijk worden op het moment de omstandigheden voor onze graslandboercn. De melkaanvocr aan de Zuivelfabriek blijft dalen ondanks het feit, dat op zeer veel bedrijven extra- kosten worden gemaakt om de dieren nog enigszins op de melk te houden. Zeer veel veehouders zijn nl. begonnen het melkvee krachtvoer, hooi, kuilgras, ge stoomde of verse aardappelen bij te voe- INGEZONDEN Mag ik misschien enkele opmerkingen maken naar aanleiding van een genomen maatregel, welke m.i. wel goed, doch op het ogenblik niet geheel juist is. Het be treft het afsluiten van de Kogerstraat vanaf de Stenenplaats tot de Witte Kruis- laan voor het verkeer richting De Koog. Ik en velen met mij meende, dat dit tijdstip, nl. het hoogseizoen, zeer slecht is gekozen. Waarom juist nu, met die ontzettende drukte, deze maatregel ge nomen? De steiger voor het perceel Ko gerstraat staat, nu ik dit schrijf, juist één week en ik heb daar nog niemand op zien werken. Of er deze week iets aan zal gebeuren, moeten wij afwachten De volgende week is het Bouwvakvacantie, dan wordt er dus ook nog niets aan ge daan. Is deze vacantieweek achter de rug, dan zijn we al 11 Augustus. U weet net zo goed als ik dat na 15 Augustus onze seizoendrukte merkbaar afneemt. Was het nu met beter geweest om met het plaatsen van deze steiger een paar weken te wachten? Nu onttrekt u aan de vreemdeling een zeer mooi geveltje. Hoeveel gasten kon den niet met aandacht en alle bewonde ring naar dit- oude geveltje opzien! Nu is het netjes verborgen achter de hou ten steiger! Blijft deze maatregel gehandhaafd, dan is het nodig er goed op te letten dat de Stenenplaats voor een algeheel par keerverbod in aanmerking komt Hebt u het nu wel eens gezien hoe angstig het verkeer hier in de knoop zit, en men ziet er nooit iemand die de bevoegdheid be zit, om hier op te treden, en het verkeer te helpen, waar we per slot van rekening toch onze mensen voor hebben (plus ver sterking). Men zet de auto's hier maar kris en kras door elkaar. Werden ze dan nog netjes geparkeerd voor de winkel van Dros' Magazijn bv., dan zou dit nog kunnen, maar weg met de steiger tot September was voor ons allen een prachtoplossing. J. R. Wzn. ren. Daarnaast vraagt ook de watervoor ziening buitengewoon veel moeite. Op diverse bedrijven moet het drinkwater voor het vee over afstanden van soms 10 kilometer aangevoerd worden. En wij hebben de indruk, dat op verschillende bedrijven op het moment drinkwater van minder goede kwaliteit aan het vee verstrekt wordt. Hoewel wij er van over tuigd zijn, dat het geen geringe moeite is om voor een flinke rundveestapel wa ter over een grote afstand aan te voeren, menen wij toch te moeten wijzen op het belang van goed drinkwater. Een speciale moeilijkheid op de vee houderijbedrijven, waar sloten als per ceelsafscheidingen dienst doen is het droog staan van deze sloten. Vooral in gebieden, waar tussen het grasland ook percelen bouwland voorkomen en dit is op Texel zo langzamerhand overal het geval geeft dit telkens aanleiding tot moeilijkheden. En het is geen wonder, dat er thans door verschillende vee houderijbedrijven gevraagd wordt naar het inlaten van zeewater. Van de andere kant heeft men hiertegen echter ernsti ge bezwaren en tot op dit moment is men nog niet tot deze maatregel overge gaan. Intussen blijft iedere dag, dat de baro meter een neiging tot dalen vertoont en donkere wolken aan de horizon ons ver tellen, dat er op niet zo grote afstand van ons eiland regen valt bij ons de moed wakker houden, dat de regen toch ook voor ons eens zal komen. C. v. Gr. EMIGRATIE IS GEEN „SPRONG IN HET DUISTER" Ofschoon Nederland van ouds een land is geweest, welks zonen als pioniers naar alle delen der wereld plachten te trekken, werd emigratie vóór de laatste wereldoorlog nog steeds in brede krin gen beschouwd <als een soort „fortuin- zoekerij". Na de oorlog is er in dit op zicht veel veranderd. Tienduizenden Ne derlanders zijn sindsdien naar Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en andere landen geëmigreerd, bijna ieder heeft wel een familielid, dat zich in een dezer landen een nieuw bestaan heeft opge bouwd en „migratie" is voor ons een begrip geworden, even gewoon als trein, radio of Verenigde Naties. En dat is ook begrijpelijk. Want niet alleen hebben de oorlog en de moeilijke jaren direct daar na ons een grotere mate van realiteitszin en doortastendheid bijgebracht, maar ook ervaren wij dagelijks meer hoezeer wij met de immigratielanden aan gene zijde van de oceaan één grote economi sche en culturele eenheid vormen, hoe nauw de banden zijn, die „hier" met „ginds" verbinden. De bevolking van Nederland is de laatste jaren in een snel tempo toegeno men en hoewel ook de industrie zich uit breidt en dus het aantal beschikbare ar beidsplaatsen eveneens toeneemt, kan dit het aanbod van nieuwe arbeidskrach ten toch niet ten volle opvangen. In nog sterker mate geldt dit voor de landbouw. Terwijl het betrekkelijk eenvoudig is om een nieuwe fabriek te bouwen, die aan zo-en-zoveel mensen werk geeft, is het een heel wat kostbaarder en langdu riger geschiedenis om nieuw land aan te winnen, door drooglegging bv.; en bo vendien gaat door de aanleg van fa brieksterreinen en de groei der steden weer voortdurend bouwland verloren. Voor boerenzoons, die op de duur een eigen bedrijf willen beginnen, wordt dit dus met de dag moeilijker. En als men dan weet dat in Canada bv. nog onme telijke en vruchtbare gebieden op bebou wing liggen te wachten, dat talloze boe ren in dat land geen opvolger hebben, zodat hun boerderijen in verval dreigen te raken - - wat ligt dan meer voor de hand dan dat Nederlandse boerenzoons en landbouwers, die denken aan de toe komstmogelijkheden van hun kinderen, zich in dit land gaan vestigen! Natuurlijk is emigratie geen Zondags uitstapje. het is een beslissende stap, die wel degelijk met overleg geschieden mocL De eerste jaren in het andere land zijn doorgaans moeilijk, maar voor wie niet van vandaag of morgen denkt en is juist de boer niet gewend om steeds op lange termijn te denken? zeer ze ker niet onoverkoombaar. Trouwens, wanneer wij de resultaten van de laat ste jaren nagaan, blijkt uit het opmerke lijk hoge percentage geslaagde emigran ten wel, dat de Nederlander zijn traditio nele veerkracht en doorzettingsvermo gen, waardoor hij zich altijd snel en met succes, zonder zijn eigen karaktertrek ken en cultuurwaarden op te geven, in het nieuwe land heeft weten aan te pas sen, niet heeft verloren. Het is dan ook bekend, dat de Neder landse emigrant in den vreemde bijzon der gewaardeerd wordt; deze „goodwill" heeft tot gevolg, dat de Nederlander, mits hij van aanpakken weet, van de zij de van het immigratieland op alle mede werking rekenen kan. Het is dus onjuist om emigratie te be schouwen als een „sprong in het duis ter". Wanneer men zich behoorlek voor bereidt en zich door een betrouwbare instantie als het Gewestelijk Arbeidsbu reau laat voorlichten, is emigratie voor hem, die over een zekere ondernemings geest beschikt en niet tegen enige aan- vangsmoeilijkheden opziet, een nuchtere en reële wijze om voor de toekomst van zichzelf en zijn nakomelingen zorg te dragen. Misschien is het in dit verband nuttig even te vermelden, dat landbou wers, die in het bovenstaande aanlei ding zien, de mogelijkheid van emigra tie serieus in overweging te nemen en speciaal hun oog op Canada als toe- komstland gevestigd hebben, zich, wan- peer zij nog in 1953 willen vertrekken, reeds in Juli of Augustus van dit jaar en liever eerder in Juli dan in Augustus dienen aan te melden. PREMIEREGELING HOUTDUIVEN In de eerste 3 weken van het in wer king treden van de premieregeling voor het doden van houtduiven zijn plm. 400 dode houtduiven getoond. Zoals bekend wordt voor iedere dode duif een premie van 40 cent gegeven. ARCHITECT, AANNEMERS EN PRINCIPAAL GINGEN TE VER Als men, gelet op onze regelmatig verschijnende rubriek „Bouwvergunnin gen", nagaat, dat men voor het „stich ten" van een bouwsel waarin hoenderen worden gehuisvest, al een „bouw"-ver- gunning behoeft, is het toch wel niet te verwonderen, dat de economische poli tierechter ingreep, toen een Texelse ar chitect, zijn principaal en de betrokken aannemers de verbouwing van een win kelpand uitvoerden, aan de hand van een plan, dat tweemaal zoveel kostte als het bedrag waartoe ver gunning was verleend (f 7,000). De ver bouwing klopte bovendien niet helemaal met het goedgekeurde plan! De lastge ver, V., kreeg f 750 boete, de aannemers, B. en K. f 400, terwijl de firmant K nog f 80 moest dokken. De zaak van de architect S. moet nog worden behan deld, daar hij een bezwaarschrift had ingediend. DE KOOG KREEG TWEEDE BRIEVEN BUS De Koog, dat dank zij het toerisme in de loop der jaren tot een flink dorp is uitgegroeid, kreeg kort voor de oorlog een nieuw postkantoor. Aan de Brink- weg. Blijkbaar verwacht men daar in de toekomst het centrum van het dorp. Zo ver is het echter nog niet. Toeristen, die een brief wilden posten en te horen kre gen, dat het postkantoor aan de Brink staat en daar de enige brievenbus van het dorp is geplaatst, keken vreemd op. „Daar helemaal?" zeiden ze dan. Het was dus geen wonder, dat van de zijde der Koger-afdeling der VVV „Texel" werd aangedrongen op het plaatsen van een tweede bus en deze is thans gelukkig aangebracht (op de hoek Dorpsstraat- Bad weg). EINDE VAN DE VACANTIE Gisterochtend is een dame uit Vlaar- dingen, die in de duinen achter De Koog kampeerde, per ziekenauto naar de Overkant vervoerd. INGEZONDEN WIELRIJDERS OVER DE OUWE WEG Geachte Redactie, Nee, met het ingezonden stuk van V. ben ik het niet eens. Die stelt voor de wielrijders die naar Oudeschild moeten maar over de hoofdweg te laten rijden. Beter lijkt mij het volgende: Tussen Den Burg en de Hoge Berg lag destijds een wandelpad. De gemeente make daar een rijwielpad en sture de fietsers en eventu eel ook de bromfietsers over de Hoge Berg langs de mooie Oude Weg naar Ou deschild. Het rijdt weliswaar één kilo metertje om, doch de rit langs de Ouwe weg is veel mooier en de gasten (1) zul len zich heus niet genomen voelen! (1) „Wielrijders over de Hoge Berg" deze maatregel is natuurlijk alleen van belang voor de maanden Juni, Juli en Augustus. Met dank voor de plaatsing, M. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 3 Augustus 1952 N. H GEMEENTE. Zuid-Eierland 10 uur Ds Zevenboom uit Heerenveen. Handbalnieuws Zeemeeuwen We hebben weer een drukke sport week achter de rug, nl. vier wedstrijden. SVO adsp.-ZM adsp. 2-10; ZM 2-GDS 1 1-13; GDS 2-ZM 1 0-13; ZM adsp.-SVK adsp. 4-4. De adspiranten hebben het weer zeer goed gedaan. Goed zo! In de wedstrijd ZM 2 tegen GDS 1 be stond ZM 2 hoofdzakelijk uit adsp., zulks door ontijdig afbericht doen. In het ver volg zelf even afhericht, hoor meisjes, niet wachten totdat je thuis bezocht wordt. Dit kan toch heus wel anders! Voor Zaterdag zullen we GDS-adsp. uit nodigen voor ZM adsp. Letten we alle maal weer even op het kastje, er zullen waarschijnlijk nog meer wedstrijden ge speeld worden. HEDENAVOND zullen Toeristen en Texelaars worden vergast op een pro gramma, dat zal worden uitgevoerd door een Zwitsers Jodelgezelschap. Ze komen uit de stad Biel en zijn natuurlijk ge kleed in hun kleurige costuums. Het is wel héél toevallig, dat zij naar Texel ko men: zij vertoeven in ons land door een uitruil met Almelo, waar onze vroegere plaatsgenoot, de heer Gerritsma, oud-di recteur onzer VVV, thans voorzitter van de Almeloër VVV is! De „Bieler Jodler Klub is een der beste van Zwiserland. Mocht het zo zijn, dat u moet zingen: „We gaan van 't jaar niet naar Zwitser land", troost u ziah dan met de weten schap, dat de Zwitsers naar Texel ko men! Ze zijn al meer dan 30 maal voor de Radio opgetreden en wij krijgen, zo als steeds, dus weer de hoogste kwaliteit (voor de laagste prijs!). De stad Biel zal officieel worden vertegenwoordigd door Herr Stadtrats Prasident Hans Suter (Offizieller Delegierter der Stadt Biel). Het gezelschap zal in het Park te Den Burg, waar dit concert wordt gegeven, door burgemeester De Koning worden toegesproken. Het programma is zeer gevarieerd: jodelsoli en jodeiduetten, accordeon duetten enz. DONDERDAGAVOND geeft Toneel vereniging St. Jan een opvoering van het mysterieuze spel „De Kat en de Kana rie", in „Casino". Natuurlijk bal na! VRIJDAGAVOND 1 Augustus a.s. dus, zal de Friokley Colliery Band, de zeer bekende Engelse Mijnwerkers Band, die al meer dan HONDERD keer voor de B. B.C. optrad, een concert geven. Ook in het Park te Den Burg, het centrum van ons eiland. Zij hebben reeds verscheide ne malen in ons land geconcerteerd en genieten een uitstekende reputatie. Het programma vermeldt o.a.- Colonel Bogy cn Parade, Selectie uit Carmen van Bi- zet, Fantasie over Die Lorelei, Slavische Rhapsodie van Friedmann. Er treden verschillende solisten op. Besloten wordt met de ouverture Solonelle 1812 van Tschaikowsky. Dit nummer (de Slag bij Waterloo), is reeds het bezoeken van dit concert dubbel waard. „Met vuurwerk, donderbussen enz. zal de Slag worden begeleid en besloten" aldus liet de impressario, de heer Kap- pert uit Hillegom zich ontglippen! Na afloop hoopt men in „De Oranje boom" een Galabal te houden. Zie de raambiljetten. TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Te k. slaapk. am. bestaat uit ledikant, 2 nachtk 2 stoelen, rond tafeltje, gr. hang- en legkast, 1 zomer- en 1 win term. m. 42 De Koog 18 Blacky heeft jongen kleine zwarte rattenvangers. Koper, De Blokhut, Vlijt Te k. auto, prima, voor onderstel v. platte wagen KI. Burger, Oosterend tel 12 Te koop gevr. een nel 2-pers. ledikant met spiraal en bedstel. Te bevr. aan het bureau van de Tex. Courant Te k. een i g st.z. motorrijwiel Raleigh 350 c.c. k.k. Brouwer War moesstraat 41 - Aangeboden jonge kippen tegen de leg f6,00 per stuk (Blauwen) j. Bakker Czn, Waalderstr. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Hendrica C. DRIJVER A. DRI|VER-de Bloois JAP1E Den Burg, Texel, 27 Juli 1952, Schildereind 108 Reijer Bakker en Nantje Kuijter geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Don derdag 7 Augustus te Hippolytushoef Adres: Beursdijk 4, Den Oever, Wieringen. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje Mariene Jeannette T van den Heerik D v. d Heerik-Keizer Den Burg, Texel, 27 Juli 1952 Burgerhoutstraat 4 Voor de vele blijken van deelneming betoond bij het overlijden van onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de heer GERRIT BOERHORST, zeggen wij hartelijk dank. Namens de familie C. BOERHORST, Molenstraat 65, Den Burg Heden ging van ons heen tot onze grote droefheid, geheel onver wachts onze lieve zorg zame Vrouw en Moe der Dochler, Zuster, Behuwdzuster en Tante Guurtje Elisabeth Eelman Geb. Bakker in de leeftijd van 32 jaar Haar diepbedroefde Man en Zoontje D. EELMAN en MARCO Den Helder, 27 Juli 1952 Koningstraat 69 De teraardebestelling vindt plaats Woensdag 3U Juli (heden) op de Algemene Begraafplaats te Den Burg, Texel, te 13 uur vanaf Emmalaan 6 te Den Burg Vertrek vanuit k'oni g straat 69 te Den Helder v m. 10 30 uur. Hiermede geven wij u kennis van het plot seling overlijden van onze lieve Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Guurtje Elisabeth EELMAN-Bakker, Namens de familie: M. BAKKER. Emmalaan 6, Den Burg, 27 Juli '52. Tot onze grote droef heid geven wij U ken nis van het overlijden van onze lieve, Guurie Elisabeth Eelman-Bakker in de leeftijd van 32 jaar. MIEP, TOM en RENÉE Koningstraat 69, Den Helder Tot mijn grote droef heid geef ik U kennis van het overlijden van mijn geliefde Schoon dochter, Geertje Elisabeth Eelman Geb. Bakker in de leeftijd van 32 jaar Mevr. C. Eelman- Daaider Schoonoordweg, Den Burg, Texel TE KOOP AUGURKEN voor de inmaak Tuinderij BUISMAN, Telef. 133. w i„i^ armlans dpr an- I niet biizonder harteliiK Kionx. nn voeg- i wn jouw

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2