SLOTACCOORD Het Vakonderwijs is van grote betekenis Grote belangstelling voor de Gooise Wagenspelers Oliebollen na! Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" Strandfeest bij de Noordbatterij werd druk bezocht Wat zegt de Wet? „HET GAAT NIET in de eerste plaats om het geld, dat je in je vak verdient, want dan kun je beter aan de lopende band gaan werken, doch dan word je een stuk machine; het gaat bij de uit oefening van je beroep om de vreugde in het werk en om het eergevoel er naar te streven nog betere prestaties te leve ren dan je collega. Dan pas zal je kun nen opgaan in je werk, het zal je voldoe ning geven en je zult door de maatschap pij worden gerespecteerd". Aldus sprak de heer Ir C. Keesman op de 44ste Algemene Jaarvergadering van de Vereniging ter bevordering van het Vakonderwijs in JVest-Friésland, welke Zaterdagmorgen in „De Oranjeboom" werd gehouden. Onder de vele aanwezi gen merkten wij wethouder Hin en ge meentesecretaris Beemsterboer op. In zijn openingswoord merkte de voor zitter o.a. op, dat de vereniging dient te blijven bestaan in het belang van het vak. Sterk zal zij zijn als de afdelingen actief blijven en propaganda blijven voe ren opdat het welzijn van de toekomstige vaklieden verzekerd is. Er is een goede kans voor het leerlingstelsel, maar er moet voor worden gezorgd, dat het le dental stijgt, aldus spreker, die B. en W. zijn erkentelijkheid betuigde voor de prachtige medewerking inzake de in richting der tentoonstelling. Dit is een van de mooiste tentoonstellingen gewor den, die wij in al die 44 jaren hebben gehad. Ook verheugde hij zich over de spontane medewerking van Gemeente werken en de TEM. Hierna werd het woord gevoerd dooi de heer De Wilt, die als voorzitter van de afdeling Texel de hoop uitsprak, dat deze tentoonstelling, thans voor het eerst op Texel gehouden, niet de laatste „Texelse" tentoonstelling zou zijn. Een en ander is met veel animo en enthousi asme aangepakt. Spreker dankte de heer Tiessen voor wat hij in het belang van het vakonderwijs heeft gedaan. De heer Tiessen toch was op Texel de oprichter van dit onderwijs, waaruit de afdeling is gegroeid. De heer Tiessen heeft ook een belangrijk deel bijgedragen tot de ver wezenlijking van deze tentoonstelling op Texel. De heer De Wilt dankte ook de Texelse aannemers en ondernemingen, die hun medewerking hebben verleend en last but not least de heer Punkthöh- ler, die als directeur-controleur de laat ste dagen handen te kort kwam! In het jaarverslag, uitgebracht door de administrateur, de heer J. E. Terra, werd medegedeeld, dat het onderwijs aan de 10 aangesloten scholen door 250 leerlin gen wordt bezocht. De commissie, die het tekenwerk mocht beoordelen, concludeerde, dat het werk sterk uiteen liep. De inzending van de afdeling Broek op Langedijk werd met een eervolle vermelding bekroond. Van de 84 cursisten die aan de exa mens hadden deelgenomen waren er 68 geslaagd. Besloten werd de volgende vergadering in de stad van de oprichting te houden nl. in Wognum. De heer Vis uit Broek op Langedijk, die 40 jaar als leraar aan de vereniging verbonden was, werd gehuldigd en als blijk van waardering werd hem een practische tekenlamp aangeboden. Hier na werd de vergadering gesloten en ver klaarde de voorzitter de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens werden de di ploma's uitgereikt. Na een gemeenschappelijke lunch werd een tocht over het eiland gemaakt. De Cocksdorp. Op initiatief van de V. V.V., afdeling De Cocksdorp, werden we Donderdagavond onthaald op een open- luohtvoorstellng van De Gooise Wagen- spelers. Deze beroemde artisten hebben hier een groot succes geboekt. Op een terrein van de heer Jac. Reuvers, achter het bos, was een geschikte plaats uitge zocht. We hebben zeer genoten van dit mooi gespeelde stuk uit de middeleeu wen. getiteld „De klucht van Meester Pathelin". De „nar", die na elk bedrijf het moraal der spelers op rijm samen vatte, deed dit op uitstekende wijze. De heer Oskamp, directeur van de V. V.V. bracht dank aan de spelers, die be reid waren hier in De Cocksdorp op te treden; aan de heer Reuvers voor 't be langeloos beschikbaar stellen van 't ter rein en aan de heer B. Kikkert, die even eens alle medewerking had verleend. Tenslotte hoopte spreker, dat een ie der zich te goed zou doen aan de olie- bollenkraam van SVC, teneinde de in wendige mens èn de kas van SVC te versterken. GESLAAGD Aan de Vakschool voor meisjes te Den Helder behaalde Meta Zoer, Oudeschild, het diploma huisnaaister. Door de Ambachtsschool te Helder zijn aan 14 Texelse cursisten getuigschriften uitgereikt: Metaalbewerkers: J. S. Broersma, J. Grisnigt, D. Lap, C. van Lenten, K. Uit geest, C. Vinke en J. v.d. Vis. Electricien: G. Boogaard. Scheepmaker: J. Wiering. Meubelmaker: J. J. Jongendijk. Motorrijtuighersteller: P. B. Doornbos en A. N. C. Ran. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: Metaalbewerker: T. Dogger, H. A. Dijt A. Eelman, P. J. Kuiter, A. Ran, M. W. Reij, G. T. Witte en A. Witvliet. Fijnbankwerker: C. J. M. van Eeke- len. Electricien: C. J. Bruyn. Meubelmaker: J. Beerling. DIERENBESCHERMING Een greep gruwelen en overtredingen jegens dieren over de maanden Maart en April 1952. Processen-verbaal werden ui teraard opgemaakt door Dierenbescher ming, Rijks- en Gemeentepolitie. Harlingen: Hond zwaar gewond met vork of priem: oog zat geheel dicht, ach terlijf had grote wond dwars door het lijf. Zegveld: 2 kalveren in een veel te kleine mand gekneveld, poten met dun touw vastgebonden, vervoerd op baga gedrager van een fiets. Beilen: Bok op schandelijke manier gecastreerd: etterende wonde. Bodegraven: Katten opgehangen, 2 honden verdronken, eend doodgeran seld. Zwollerkerspel: Hond aan één oor op getild, daarna met een klomp 8 a 9 maal tegen de buik getrapt. 's Gravenhage: Konijn de ogen uitge stoken en het dier levend gevild. Hengelo: Koe met een 3-tal touwen zodanig vastgebonden, dat het dier met de kop niet meer dan 60 cm. van de grond kon komen. Voorschoten: Hondje van 6 weken in zak gestopt en verdronken; wraak neming tegen buurman, eigenaar van het diertje. Muntendam: Hond zodanig geschopt, dat het dier de volgende dag stierf. Doornspijk. Paard schandelijk mishan deld door schoppen tegen de buik. Sittard: Hond met knuppels bewerkt; bloedsporen op de weg. Roosendaal: Gans met voedsel gelokt, gegrepen en de nek omgedraaid. Weerselo: Varken levend gestoken en nog levei>d in kokend waiter geworpen. Schalkwijk: Hond gepoogd te verdrin ken en daarna levend begraven. Made: Hond met een bijl bewerkt. Schiedam: Duif met gebroken poot le vend in een vulnisemmer gevonden. Wijk bij Duurstede: 6 koeien, 5 pin ken, 4 kalveren en enkele varkens het nodige levensonderhoud onthouden. Arnhem: Edelhert geschoten en het nog levende dier een eindweegs in de richting van E's boerderij laten trekken, waarna het dier met een bijl de kop werd ingeslagen. Kockengen: 10 kalveren op kwellende wijze vervoerd in laadbak. Rams Woerthe: Eend met jongen door de jeugd met stenen gegooid. Heerlen: Paard met mestihaak be werkt. Ede: Kwellend vervoer van 81 kui kens, 76 stierven. Ernst: Koe zodanig vastgebonden, dat andere koeien op de uitgestrekte hals trapten tijdens het vervoer. De Hoeve: Hond in zandkuil gevonden en verhongerd; het dier had de ketting nog tussen zijn kaken geklemd. 's-Gravenhage: Kat van een buurman in een badkuip verdronken. Tilburg: Eéndagskuikens worden aan kinderen als speelgoed verkocht; de diertjes vinden een afschuwelijke dood, om nog te zwijgen van de martelingen vooraf. Laren: Hond in een strik in struikge was gevangen; het dier was volkomen De Cocksdorp. Donderdagmiddag werd onder gunstig weer bij de Noord-batterij op uitnodiging van VW, afdeling „De Cocksdorp" een strandfeest georgani seerd. Dit was al in 10 jaar niet gebeurd! Het geheel stond onder leiding van de heer Lefferman. Er heerste een gezellige stemming en de belangstelling was zeer groot. Er namen niet minder dan 130 kinderen aan deel; de leeftijd varieerde van 5 tot 14 jaar en werd in 5 groepen verdeeld. Het programma bestond uit 't maken van zandfiguren. Het was een lust om te zien hoe zeer de kinderen hun best deden om voor een prijs in aanmer king te komen! Onderwijl kregen alle deelnemers een reep chocolade en een ijsje, want Zuidema met zijn ijsapparaat was ook present! Er waren 5 juryleden, waaronder 2 gasten. De prijzen bestonden uit doosjes cho colade en bonbons en voor een groep was een taart uitgeloofd. De uitslag. Groep 5 en 6 jaar: 1. Marijke Deuze- man; 2. Dicky in 't Hoen; 3. F. Ieke. Groep 7 en 8 jaar: 1. Annelies v. Heer- waarden en Joke Pruim; 2. Elly Verberg en Rietje den Braven; 3. Piet Kikkert. Groep en 10 jaar: 1. Rob Eijgen- brood; 2. Gerard v. Heerwaarden; 3. Jaap Voorthuizen en Hans v.d. Roest; 4. Jan Kikkert. Groep 11 en 12 jaar: 1. Koos Filips; 2. Cofunhoo Copyright Het is nacht en helemaal donker. Bim en Bam heb ben alle dieren uitgeno digd voor een filmvoor stelling. Tussen twee palm bomen wordt een groot la ken gespannen. Eerst zien ze een plaatje van een cir cus. Het is reuzeleuk om te zien hoe een beer allerlei kunstjes maakt als een clown; alle dieren lachen er om. Maar daarna komt er een plaatje van de boze man met het geweer. De tijger houdt helemaal niet I van de mensen; hij gromt j en als de man recht op hem aan komt, tenminste zo lijkt het, wordt de tijger werkelijk woedend en springt met een luid ge- brul op hem toe. De arme tijger heeft helemaal ver- geten, dat het maar een plaatje is, hij springt dwars door het laken en dat maakt een eind aan de filmvoor stelling. uitgeput door dagenlang honger en dorst lijden. Bennekom: Hond met touw aan beide voorpoten vastgebonden aan een boom. Het dier was vermagerd en verslond gretig wat men hem voorzette. 's-Hertogenbosch: Koe door hevige stokslagen over prikkeldiaad geslagen; bloedende verwondingen, uier openge scheurd, speen half afgerukt. VRIJ SPRAAK! Wettig en overtuigend be wijs zou niet geleverd zijn. HANDELSREGISTER In „Handelsregister" vinden wij onder nieuwe inschrijvingen van zaken: „De Soete Inval", Texel, Den Hoorn, Dorps straat 56. Klein-cafetanabedrijf met ver lof A. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Vertrek Van Texel: 5,30; 7,50; 9,50; 11,50 14,50; 16,00*) 17,50. Van Den Helder: 6,40; 8,50; 10,50; 13,20; 16,20nZa.; 17,30*); 19,30; 16,30Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50; 9,50; 11,50; 16,10a; 18,20 Van Den Helder: 8,50; 10,50, 13,20; 17,20a 19,30. (Juli-Augustus): Van Texel: 20,30; van Den Helder 21,30. van 5 Juli af t.m. 30 Aug. '52 alléén op Zaterdag. a is van 1 Juni af t.m. 7 Sept. ,52. Za is alléén op Zaterdag. VOSSENJACHT M.C. TEXEL Zondagmiddag hield de Motorclub „Texel" een Vossenjacht. Er verschenen 28 deelnemers aan de start. Elke deelne mer kreeg een gesloten enveloppe waar in een foto zat en welke niet eerder opengemaakt mocht worden dan 2 km. na de start. Op de foto stond een oude sahuur, welke stond in de Kerkstraat 34 te Den Hoorn. Geen der deelnemers heeft het kunnen vinden. Verder waren er 4 mannelijke en 3 vrouwelijke vossen op de wegen. Het mooiste vossenpaar waren wel de heer en mevrouw P. Roeper. Als echte badgasten fietsten ze langs de weg. Het was een echte jacht. Om half zes was de finish gesloten en kon de voorzit ter de uitslag bekendmaken, na eerst de uitzetter, de heer Koopman en de vossen en vossinnen dank te hebben gebracht voor hun werk. Zware klasse, 16 deelnemers: 1. G. P. Plaatsman; 2. L. Heerschap; 3. A. Brans; 4. F. Keijser; 5. L. Bakker; 6 J. Daalder. Lichte klasse, 10 deelnemers: 1. B. Vonk; 2. M. de Vries; 3. C. P. Moojen, 4. Van der Pol. Auto's, 2 deelnemers: 1. J. Beumkes; 2. mevr. Rentenaar. Troostprijs: K. Vlas, doos toffees, aan geboden door Cor de Jong. Nelleke Bruggink; 3. Louis v. Hoorn en Jan Bakker; 4. Alle Roorda en Piet Jan Stolk. Groep 13 en 14 jaar: Groepsprijs: 1. Arie Rutten, Jan v. Heerwaarden en Ham Pieters; Groep 2: Nel de Waard, Hennie Schouten en Rie v.d. Beek. Namens dé kinderen een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt om dit feest te doen slagen! S. V. Texel. Nog slechts enkele weken en het ge sloten voetbalseizoen is ten einde. Dan moeten wij gereed zijn om de komende competitie met een redelijke kans in te gaan. In dit verband is het een verheu gend bericht dat een programma ter voorbereiding gereed is, het luidt als volgt: 24 Aug.: Texel-Assendelft (4e kl. KN VB); 31 Aug.: Texel-HZC (Harlingen), vo rig seizoen spelend in de 2e kl. N KNVB 7 Sept.: Texel-Black-Boys (Sneek) 3e kl. Noord. U zult het met ons eens zijn dat het een prachtig trainingsprogramma is. Zou een aansporing aan onze spelers nu nog nodig zijn? Ter training, lui! Geen keer overslaan! Iets over donateurs. De nieuwe kaarten heten seizoenkaar ten en dat is ook juist, want deze worden genomen omdat daar, gerekend naar het aantal te bezoeken wedstrijden, een re ductie op zit. Dit geldt wel voor 't over grote deel en we kunnen dit toch be zwaarlijk donateurs noemen. Immers donateur is hij die de vereni ging steunt en door die steun de vereni ging in stand helpt houden en geen voor rechten, als het vrij bezoeken van wed strijden, vraagt. Een opmerking op onze jaarvergade ring heeft er toe geleid, dat een speciale rubriek „Donateurs" wordt toegevoegd. Ieder die werkelijk donateur wil worden is hartelijk welkom, hij betaalt dan een minimum van f 10,-, waarvoor hij niet alleen alle wedstrijden mag bezoeken, maar ook deelneemt aan het vereni gingsleven, met uitzondering van stem recht, dezelfde rechten heeft als alle werkende leden. Onze penningmeester zal u gaarne no teren! Het a.s. seizoen wordt met 3 Senioren en 2 adsp. elftallen deelgenomen. Aanrijding door motorrijtuig In geval van een botsing, aan- of overrijding met een motorrijtuig of -rij wiel op wegen of rijwielpaden is de hou der van het kentekenbewijs aansprake lijk voor schade, toegebracht aan niet daarmee vervoerde personen en goede ren (behalve voor schade aan een ander motorvoertuig in beweging en daarmee vervoerde personen en goederen en aan loslopende dieren), tenzij overmacht aan nemelijk wordt gemaakt, bv. schuld van iemand voor wie de houder niet aan sprakelijk is. De houder is wél aanspra kelijk voor degene, door wie hij het voortuig rijden doet (ondergeschikte) of laat (bruikiener, huurder, en zelfs wie tegen de wil van de houder met het voertuig reed, als de houder niet aanne melijk kan maken, dat hij dit niet heeft kunnen beletten). Voldoende is het be wijs, dat alle voorzichtigheid in acht is genomen. De vergoeding wegens scha de aan stoffelijke voorwerpen is beperkt tot de waarde van het eigen voertuig bij het ongeval met een minimum van 500 gulden; deze beperking vervalt als schuld van de houder of van iemand, voor wie hij aansprakelijk is, wordt bewezen. Bij dood door schuld (zie aldaar) en li chamelijk letsel geldt de normale rege ling. De vordering tot vergoeding ver valt zes maanden na het ongeluk. Wegenverkeerswet 31. Ook de be- stuurder-niet-houder van het kenteken bewijs is zelf aansprakelijk op grond van zijn onrechtmatige daad, maar alleen indien zijn schuld wordt bewezen. Zie Wettelijke aansprakelijkheidsverzeke ring: Weg en verkeer. Uit: Van der Koogh „Wat zegt de Wet?", rechtskundige encyclopaedic voor iedereen (ter perse). FEUILLETON door T. LODEW1JK 28.) Op een kooravond stond hij met Brederode te praten over een jeugdige zanger, Weener. Brederode had van een vriend gehoord, dat deze jongeman een toekomstige ster op het concertpodium zou kunnen worden en Frits' eerzucht werd aangestoken bij de gedachte dat hij het wellicht zou kunnen zijn, die Weener de kans kon geven zich in de hoofdstad te laten horen. Hij had de laatste tijd verscheidene relaties gemaakt. Niet alleen was hij met de criticus Hasselink vrij goed bevriend, maar ook verscheidene andere critici had hij ontmoet. Het zou geen kwaad kunnen de lui een seintje te geven en ze naar de uitvoering te laten komen om Weener te „ontdekken". Frits' naam en die van het koor zouden in één adem daarmee genoemd worden. Ik zou die Weener zelf wel eens willen horen zei hij peinzend. Overmorgen zingt hij in Heerhugo- waard, bij 'het jubileum van de zangver eniging daar. Ze voeren daar Die Jah- reszeiten uit.ja ze durven daar heel wat aan. Klumpers dirigeert daar. geen kwaad ventje vertelde Brede rode. Heerhugowaard! zuchtte Ada, die er bij was komen staan. Waar ligt dat? Vraag maar aan Frits. Als die het niet weet, geef ik voor die hele Mulo van hem geen duit, lachte Brederode. Boven Alkmaar, zie Frits naden kend. Heel slechte treinverbinding en het station is natuurlijk minstens een half uur lopen van de zaak Dan kom ik 's avonds vast niet meer thuis. Dan kun je van het nachtleven van Heerhugowaard genieten, meende Ada. Pas maar op dat je niet van het rechte pad afdwaalt. Mij niet gezien, antwoordde Frits. Nee, dat is me te grijs. Daar een nacht over te blijven, daar voel ik niets voor. Toch zou het een mooie kans zijn. Weet je wat, kwam Ada opeens, en haar zwarte ogen schitterden ondeu gend, ik breng je er heen. Met de wagen. Dan komen we wel laat terug, maar dan ben je toch 's nachts weer in Amster dam. Het zal misschien een goed uur rij den zijn. Ja, dat red je wel, peinsde Frits. En toen levendiger: Nou zeg, als je er geen bezwaar tegen hebt, dan erg graag. Ik vind het trouwens veel gezelliger dan er helemaal alleen heen te gaan. Nu kun je nog eens praten, indrukken wisselen. We praten er niet meer over, het is afgesproken zei Ada. Ik haal je overmorgen, dat is Woensdag.... komt goed uit. ik haal je om 'n uur of vijf af, we gaan in Alkmaar eten, en dan sa men naar hoe heet het ook weer! 'k Heb er reuzeveel zin in. En inderdaad stond de rode twoseater die Woensdagmiddag voor Frits' wo ning. Ada kwam even de trap opgelopen. Ja zei ze tegen Siets ik kom je man halen. Ik ga hem ontvoeren. We gaan naar eh Heerhugowaard lachte Frits Ik zal het voor je opschrijven. Ja en daar gaan we heerlijk samen wonen, hè Frits? Ergens in een schuur tje in een weiland, 's Morgens vroeg wakker om de koeien te melken en 's avonds met de kippen op stok. Ik zie jou al koeien melken! lachte Sietske. Nee, daar moet je mij maar voor meenemen! Heb jij werkelijk koeien gemolken? vroeg Ada verbaasd en een ogenblik nam ze Sietske op, zoals die daar stond in haar eenvoudige huisjurk. En of antwoordde Sietske ik heb er zelfs eens een prijs mee gewon nen! Frits maakte een eind aan het gesprek. Hij kon aan de indruk niet ontkomen dat Ada die hele melkerij maar iets min derwaardigs vond en hij wilde tot geen prijs dat ze op Siets als op een boeren deern zou neer zien. Als je nog langer doorzaagt over de melkerij, zei hij geprikkeld, komen we nooit in Heerhugowaard. Ik ben al klaar hoor! Hij keerde zich naar Sietske, gaf haar een zoen, keek nog even in de wieg waar Marijke rustig sluimerde. Nu meid, hou je maar taai, ik weet niet hoe laat we terugkomen, maar je ziet me in ieder geval wel bij het ontbijt. Zeg Frits zei Sietske als je zo laat thuiskomt en je maakt me wakker, slaap ik het eerste uur niet meer. Ga maar op de logeerkamer, dan maak ik het bed wel op. Dan hindert het niet hoe laat je thuis komt. De practische huisvrouw! glimlachte Ada. Zeg maar dat je geen gemak kelijke vrouw hebt! Sietske zag ze na, toen ze in de auto stapten, daar beneden op straat. Ze wuifde nog even naar Frits, toen zag ze de rode wagen wegrijden. Ze zuchtte. Die zang nam Frits wel erg in beslag! Maar op hetzelfde moment klonk er 'n kreetje uit de wieg. Marijke was wak ker geworden door de drukte. Sietske haastte zich naar haar baby en een minuut later dacht ze noch aan Frits noch aan Ada meer. Ada mocht dan nooit van Heerhugo waard gehoord hebben, in Alkmaar wist ze met feilloos instinct aan de rand van de stad een uitermate gezellig restau rant te vinden. Weldra zaten ze getweeën aan een smetteloos wit gedekte tafel en dronken hun sherry, terwijl een ijverige ober zich wegspoedde om te zorgen voor een goed en weltoebereid maal. Daar zitten we nou. Ada's ogen straalden hem tegen. Vind je het niet dol, Frits? Ik heb net een gevoel of we met vacantie zijn.of stoute kinderen, die van huis zijn weggelopen. Frits fronste even het voorhoofd. Hij dacht aan Sietske. Dat was nu toch niet iemand om van weg te lopen. Ada wist dit alles zo mysterieus te trekken in de sfeer van het verbodene, het stiekeme. Iets in hem verzette zich daartegen. Hij meende, dat het zijn liefde voor Sietske was. Maar het was in werkelijkheid mets anders, dan dat Frits Terlaer van twee walletjes wilde eten. Hij wilde al les met Sietske houden zoals het was, maar toch ook dit met Ada niet missen, en hij verbeeldde zich dat hij de koek kon bewaren en opeten tegelijk. Daar om voelde hij zich onprettig, nu Ada hem als het ware losrukte uit zijn eigen omgeving en trachtte over te planten in de sfeer van haar gezelschap. Maar toen hij haar aanzag, zoals ze daar te genover hem zat, haar geestige, ondeu gend gezicht, haar overmoedige ogen, haar gracieuse gestalte en haar eenvou dige maar dure kleren, voelde hij op eens de trots bovenkomen. Hij, Frits Terlaer, een doodgewone schoolmeester after all, zat hier met een vrouw van de wereld die er geen twijfel aan deed bestaan dat ze zijn gezelschap op prijs stelde, en die er van genoot dat ze met hèm uit was. Hij zette resoluut alle an dere gedachten opzij. Ada's stemming deelde zich aan Frits, mee. Haar vlotte, geestige conversatie noopte hem er toe, zich geheel op haar! in te stellen. Hij overtrof zichzelf en het was hem als liep hij op wolken. Dit was léven! Bijna te laat kwamen ze in het dorj aan, waar ze de concertzaal al spoedj vonden. Het was daar behelpen, da had hij al gauw gezien. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4