Lofzang op Texel SSilÉffifc: goud Ernstige hooibroei op boerderij in Spang Feesten in September Ds. H. Bakels (82) overleden Windhoos over De Koog Graanpakhuis en Molen in het Bouw Rustoord gaat beginnen Uitgave ter gelegenheid van het feest op 5 Augustus Donderdagmiddag omstreeks half twee werd Den Burg opgeschrikt door de alarmerende brandweersirene. Er bleek hooibroei te zijn ontstaan op de boerde rij van de heer C. H. Roeper, te Spang. De spuit was binnen 10 minuten ter plaatse. De hooibroei was door knechten ont dekt (de heer Roeper zelf was niet op het eiland) en deze bleek wel zeer ernstig te zijn: het hooi had aan de afgestoken zijde vlam gevat! Onmiddellijk gingen de knechten tot bestrijding met emmers wa ter over, terwijl de brandweer gewaar schuwd werd. De waarnemend comman- EMIGRATIE De heer W. Zuidewind, Oudeschild, is gistermiddag naar Zuid-Afrika vertrok ken, waar hij werkzaam zal zijn bij de fa. De Graaf en De Waal te Pietermaritz- burg; op 14 Augustus emigreert de heer Eg. Boekei, De Koog, naar Australië en op 1 September hoopt de heer W. van Engelen eveneens naar „De nieuwste wereld" te vertrekken. In September hoopt de Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore Den Burg, een serie feesten te organiseren, die beloven te zullen klinken als een klok. Er komt een historische allegori sche optocht, ringsteken met tractors, harddraverij voor paard onder de man en voor de kinderen een optocht met 'versierde fietsen, autopeds enz. Ringste ken met tractors! In de Wieringermeer en de Haarlemmermeer is dit spel een reuze attractie geworden, Texel krijgt de eerste vertoning dus in September. Harddraverij voor paard onder de man. Dat was in vroeger jaren een vast punt van het programma. We zien ze nóg met grote vaart over de Wilhelminalaan jagen! We hopen hieromtrent t.z.t. uit voeriger te kunnen berichten. Te Loosduinen is in de ouderdom van 82 jaar overleden de bekende emeritus predikant der Doopsgezinde Broeder schap, Ds H. Bakels. De overledene, die met name door zijn geschriften in vroe ger jaren nog al de aandacht trok, werd 25 Juli 1871 te Den Hoorn op Texel ge boren, waar zijn vader predikant was, (later was zijn vader predikant ten Den Burg) en studeerde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. 12 Januari 1896 aanvaardde hij het predikambt te Warns. De overledene diende de ge meenten van Enkhuizen en St. Anna Pa rochie, waar hij in Januari 1916 defini tief met emeritaat ging. Hij vestigde zich daarop metterwoon te Haarlem. De overledene was ondermeer bestuurslid van de Friesche Doopsgezinde Sociëteit en curator van de HBS te Enkhuizen. Door zijn geschriften heeft Ds Bakels vele jaren in theologisch en polemise rend Nederland in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Maar ook zijn standaardwerken, soms van 800 a 1000 pagina's druks, zijn door velen gelezen. Meer dan 3000 artikelen en bijdragen heeft de overledene in periodiek en blad gepubliceerd. Een van zijn bekendste werken is de samenstelling van een Bij bels Woordenboek. Op 13 Juli 1882 werd door de 12-jarige Herman Bakels de eerste steen gelegd van de Doopsgezinde kerk aan de Ko- gerstraat te Den Burg. Een eenvoudige steen, hoog in de muur naast de ingang van het kerkgebouw draagt het op schrift: ,,De eerste steen is gelegd door Herman Bakels, 13 Juli 1882". Zijn stoffelijk overschot is gistermid dag op de algemene begraafplaats te Haarlem ter aarde besteld. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur trok een windhoos over De Koog. Dc hoos had heel wat in zijn mars: hij ruk te de vlaggestok van het WV Inlich tingenbureau, hield schoon schip op een terreintje aan de Minister Ruisweg en deed een paar loodsjes, staande op het land van de heer De Ridder, en in ge bruik bij de uitvoerder der riolering, omver rollen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. FILM IN „CASINO" De heer D. Vonk, een der opvarenden van de „Willem Barendsz" zal volgende week Woensdag 6 Augustus a.s. in „Ca sino" een dóór hemzelf opgenomen film vertonen van de walvisvangst, 's Avonds om 8 uur draait deze film voor volwas senen, 's middags zal om 2,30 uur een Kindermatinée worden gegeven. (Zie adv.) De heer Vonk is er in geslaagd ons een duidelijk beeld te geven van de walvis vaart. Hij neemt ons mee op de reis van Amsterdam naar Curasao, vandaar naar Kaapstad (Jan van Riebeeckfeesten) en vervolgens naar het vangstgebied. We zien het leven en werken aan boord, het slachten van een walvis van zo'n 30 me ter lengte, kortom, we kunnen het ge hele bedrijf volgen. Aan deze boeiende film gaat een interessante tentoonstel ling vooraf van voorwerpen, welke van potvisbeen zijn vervaardigd. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend (Aanvulling bericht 4e pagina) Zaterdag 9 Aug.: Van 5-9 u. op de hele uren biechtgelegenheid en om 6 u. roz. in de kerk. Mis om 7 en 8 uur. dant van de brandweer, de heer P. Spigt, gaf onmiddellijk bevel 't hooi naar bui ten te brengen. Terwijl het van het vak op de rijing werd gegooid, vatte het terstond vlam. Men bluste de hopen hooi steeds terstond met water, dat uit zes aangevoerde tanks werd gehaald. De spuit zelf kon niets uitrichten, doordat er geen water in de buurt was: de dichtst bij zijnde waterwinplaats was de brand put van het dorp De Waal, gelegen op 1200 meter van de boerderij. Om water uit deze put te kunnen betrekken, zou men het zgn. aanjaagverband hebben moeten toepassen, waarbij in dit geval 3 spuiten zouden moeten worden inge schakeld. Door gemeentepersoneel wer den 2 tanks met water aangevoerd, door buurtbewoners ook 2 en 2 door een transportbedrijf. In de schuur was vori ge week reeds hooibroei geconstateerd: toen was er een temperatuur gepeild van 84 graden! De helft van het hooi was toen uitgereden, doch de rest, ongeveer 20 wagens, was achtergebleven. Om vijf uur was Donderdag het hooi tot aan de tilbalk naar buiten gebracht, waarmede kon worden volstaan. GESLAAGD De heer R. Kok, Postweg, Eierland, deed met gunstig gevolg examen voor het middenstandsdiploma. R.K. KERK TE DE COCKSDORP BESTAAT DRIEKWART EEUW Donderdag 7 Augustus zal het 75 jaar geleden zijn, dat het R.K. kerkgebouw te De Cocksdorp door „de ijverige be moeiingen" van de Weleerwaarde Heer Pastoor Scholten werd gesticht. „DE WERELD IS GEEN WACHT KAMER" Dit prachtige stuk zal op 15 October door Het Nederlands Volkstoneel voor de leden van het N.V.V. in ,,De Oranje boom" worden opgevoerd. Dat belooft dus weer een genotvolle avond te wor den! VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 21 t.m. 26 Juli 1952: 786 kg schol, 567 kg tong, 2 kg tar bot, 32 kg schar, 187 kg bot, 1147 kg garnalen, 699 kg kruikels, 3340 kg kok hanen, 4 kg geep, 406 kg makreel. „Als je op Texel bent geboren, In een der dorpjes, of in de een zaamheid. Dan kan je van geen vreemdeling horen Dat hij ook maar iets van je eiland zeit. „Als je op Texel bent geboren, Moge de zangeres van deze, voor ie dere Texeltoerist onvergetelijke stro- phen (elke Vrijdagavond in de bioscoop van Den Burg te horen!) mij niet al te kwalijk nemen dat ik in dit artikeltje nu eens wèl iets van dit merkwaardige ei land zeg! Texel, Vlieland, Terschelling en Ame land, welk dezer vier waddeneilanden is nu de „parel aan de Waddenkust"? Om geen ruzie te krijgen met de actieve V. V.V.'s van deze „isolae belleae", noem ik ze gemakshalve maar alle vier: parels, doch zeker is het, dat Texel alleen reeds dooi zijn oppervlakte van 18,000 ha {waarvan 57 ha. duin) aanspraak mag maken op de titel: „grootste parel" waardoor ik in het midden laat, of de grootste ook steeds de mooiste parel mag worden genoemd. October 1950 voerde een zakenreis mij voor het eerst naar Texel. Toen de zaken met onze vertegenwoordiger op Den Burg, de „hoofdplaats", waren afgedaan, bood deze mij een niet strikt zakelijk rondntje over het eiland aan. Hoewel het regende en stormde, was deze trip van een zeldzame bekoring voor iemand die, zoals ik, zijn dagtaak in hoofdzaak op een kantoor op een der drukste pun ten van de hoofdstad verricht. Woeste duinlandschappen, prachtige bossen en heidevelden, maar bovenal verrukkelijke vergezichten over zee en eindeloze pol ders wisselden elkaar af, zodat ik besloot: hier moet mijn gezin volgend jaar van meegenieten. Dies huurde ik „nog nèt op het nippertje" (n.b. 8 maanden tevo ren) een riant huisje met 11 slaapplaat sen even buiten de kom vail De Koog, op 7 minuten loopafstand van het strand. Die elf bedden waren wel wat overdre ven voor ons gezin van 5 personen, doch de resterende 6 zouden dacht ik gemakkelijk te vullen zijn een even groot bevriend gezin. Aldus geschiedde en in de afgelopen zomer scheepten wij ons met popelend hart in Den Helder in op de beroemde „Dokter Wagemaker" van de TESO (Texels Eigen Stoomboot Onderneming), die ons na precies een uur varen m het idyllische haventje van Oudeschild voet aan wal deed zetten. Te vol? Door de wijd en zijd bekende schoon heid van Texel trekt dit eiland jaar op jaar steeds meer toeristen, zodat volgens velen het er voor een rustige vacantie, waar alle stedelingen naar snakken, in de zomer alweer te vol zou zijn. Zeker, vooral na 15 Juli, krijgt de „hoofdstraat" van De Koog op sómmige uren van de dag Kalverstraat-allures, terwijl de nau we en bochtige straatjes van Den Burg weergalmen van auto-, motor- en brom- fietsgetoeter; maar zodra men door deze „bottlenecks" heen is geperst, is er ruim te, de alles verzoenende openheid van het landschap, onvergelijkelijk van kleur en klimaat. Waar blijven toch al die dui zenden, die dagelijks door de „Wagema ker" of de „Marsdiep" worden aange voerd? Dit is een vraag die iedere bezoe ker van Texel zich steeds weer stelt en warin teven het antwoord op de vraag „te vol"? besloten ligt. Het valt heus best mee: als je bovengenoemde brandpunten zoveel mogelijk mijdt, is ook op Texel nog volop rust en eenzaamheid te vinden. De „collectieve veiligheid". Behalve het genot van ruimte, zon, Het pakhuis van de graan- en kunst mesthandel v.h. C. B. Keijser Co., C. V., staande aan de haven van Oude schild, dat 50 jaar geleden werd ge bouwd. In de Tesselaar van Donderdag 31 Juli 1902 lezen wij: Oudeschild, 29 Juli 1902. - Ten overstaan van den Heer S. Krij- nen, architect te Hel der, had heden de pu blieke aanbesteding plaats van een op het haventerrein voor den Heer C. R. Keijser te bouwen graanpak huis. Laagste inschrij ver was de heer A. v. Pelt, Helder, voor f 3010.—. DE STRIJD EEN DAG UITGESTELD! In verband met het vuurwerk te Den Burg zal de Strijd om de man en de vrouw te Den Hoorn niet op Dinsdag, doch op Woensdag 6 Augustus a.s. wor den gehouden. B en W hebben vergunning verleend voor de bouw van het Clasina Ernelie Gollards Rustoord Na de bouwvacantie, 10 Augustus, zal de aannemer, de heer J. Drijver, Oosterend, de eerste spade in de grond zetten. De opleveringstermijn van dit grote werk is bepaald op 1 jaar. Dit Rustoord, dat aan de Dr Jac. P. Thijssestraat zal verrijzen, zal plaats bieden aan 60 personen. GEEN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In de afgelopen maand heeft zich in onze gemeente geen enkel geval van be smettelijke veeziekte voorgedaan. KATHOLIEKE KERKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 u. biechtgel., om 7,30 lof met rozenhoedje, daarna nog biechtgel. Zondag, 9e Zondag na Pinksteren. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. commu- nieuitreiken en om 10 u. de Hoogmis, 's Avonds 7 u. H. Hartlof. Dinsdag-, Don derdag- en Zaterdagavond om 7,30 ro zenhoedje. In de week de gelezen H. H. Missen om half 8. St. Martha-vereniging: Vrijdag: Tini Bakker en Cath. Maas. Vijftig jaar geleden werd ook de mo len te Oudeschild gebouwd. Oudeschild, 15 Juli 1902. Heden woei van de kap van den in aanbouw zijnde molen nabij de haven, de drie kleur, als vreugdeblijk, dat het moeilijk ste werk is volbracht. De buitengewoon zware as ligt op zijn plaats en een der roeden is aangebracht. De zekerheid waarmede dit werk voltooid wordt, be wijst wel, dat de zorg er voor aan goede handen is toevertrouwd. Het (voorzitterloze) bestuur van de „Vereniging voor Volksfeesten en Texel se Folklore, Den Burg Texel" heeft Donderdag 31 Juli jl. een „Uitgave ver spreid ter gelegenheid van de verjaardag vanH.K.H. Prinses Irene", op Dinsdag 5 Augustus a.s. Ja, inderdaad, het verjaarsfeest van Prinses Irene staat voor de deur, maar.... waarom juist in déze uitgave een op eenhoping van verwijten en verdachtma kingen? 't Is wèl feestelijk (ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Ire ne!) Het meest trof ons de volgende opmer king: „Nu wij toch eens in de gelegen heid zijn om ons tot het publiek te wen den, zonder censuur...." Voor alle vei ligheid hebben we die zin tweemaal ge lezen: sinds de oprichting van de Ver eniging tót de Eerste Amateursavond van dit jaar deed het bestuur van deze zeer jonge vereniging ons steeds artike len toekomen, welker opname werd ver zocht ter gelegenheid van een of ander op handen zijnd feest. Hebben wij en deze vraag stellen wij naar aanleiding van genoemde beschuldiging hebben wij ooit enige censuur uitgeoefend op de bekendmakingen door het bestuur aan de Texelaars? Wij hebben zelfs geen duin, strand en de talrijke, naar men zegt wel 90, vogelsoorten, biedt Texel de stadsbewoner nog een heel bijzonder voorrecht: dat der veiligheid ten opzich te van de „HH." inbrekers, dieven en overige langvingerige medeschepselen. Toen wij ons huisje betrokken, was onze- eerste vraag aan de verhuurdster, die zo als gebruikelijk zich gedurende de zo mermaanden met haar gezin in een bij gebouwtje achter haar huis had terug getrokken, waar zich de sleutels van voordeur en fietsenbergplaats bevonden. Bijna verontwaardigd klonk haar ant woord: „Maar meneer, wat dacht u wel? We zijn hier onder eerlijke mensen, u laat de huisdeur maar rustig open en het fietsenhok heeft geen deur. Iedereen laat zijn karretje buiten staan, er is op het eiland nog nooit één fiets gestolen!" Da: klonk ons haast ongelooflijk in de oren, maar al heel gauw kregen wij de bevestiging van haar uitspraak: de dui zenden fietsen van hen, die anders hun karretje geen minuut onafgebroken in de steek laten, stonden hier dagen en nach ten buiten, meestal zonder slot! Tegen over ons huis was een voetpad, dat via de duinen naar het strand leidde. Kam peerders, die geen zin hadden, hun fiets een eind door het mulle zand te sjou wen, zetten deze doodleuk kilometers ver van hun tent bij dit voetpad neer en lieten ze weken lang daar staan. En wijzelf? Was het angst om voor wantrou wend aangezien te worden, of waren wij blij, eindelijk eens van deze, toch in de grond treurige, „vrees voor de mede mens" af te komen? Zeker is dat wij ons terstond aanpasten aan de „collectie ve veiligheid" en onze fietsen met een gerust gevoel onafgesloten lieten staan, zelfs op de drukste plaatsen. De briga dier van politie te De Koog bevestigde ons met trots, dat in zijn 20-jarige prac- tijk nog nooit een fietsendiefstal was aangegeven. Wie met de boot aankomt, meneer, moet er met de boot weer af ook en daar hebben de kraakjeszetters en zwijntjesjagers waarschijnlijk een broertje aan dood. O vriendelijk Texel, was heel de wereld zoals u: de sloten makers en inbraakverzekerngsmaat- schappijen zouden naar een andere be zigheid moeten uitzien! Toen wij onder een kopje koffie met de politieman zaten te keuvelen, en in formeerden, of het in de overige „bran che^" van zijn vak op Texel ook zo stil was, hoorden wij het volgende: Brand komt zo goed als nooit voor, on danks de vele met riet bedekte boerde rijen en schapen boeten, die vaak ver het land in liggen. De boeren hebben het hier over het algemeen goed, hoewel ve len door de „Russenoorlog" in Mei '45, toen 40 boerderijen in vlammen opgin gen, zwaar getroffen zijn. Verkeersongevallen? Sporadisch, zelfs in het reisseizoen. Wel wordt het gevaar de laatste jaren sterk verhoogd door de bromfietsers, die in enorme aantallen zelfs de kleinste rijwielpaden overstro men, om van de volwassen zware moto ren, die gelukkig de fietspaden moeten mijden, maar te zwijgen! Verkeersovertredingen worden in hoofdzaak begaan op de Strandweg in De Koog, die door de twee steile hellin gen niet befietst mag worden. Speciaal de Amsterdammers staan bij de politie, wat dLt betreft, in een slecht blaadje, vooral omdat zij de boete vaak niet kun nen (of willen) betalen. Baldadigheid etc. komt ook weinig in het Texels politierapport vqpr. De ver plichte kampeerkaarten bevorderen ten zeerste het peil der duizenden kampeer ders, vooral door de kans van innemen dezer kaarten voor de rest van het jaar bij wangedrag. Ondanks dit gunstige ge tuigenis moet mij de verzuchting van het hart dat die „nette" kampeerders en andere toeristen toch dikwijls nóg niet weten dat ze na het „aangenaam verpo- zene hun schillen en dozen" moeten ver wijderen. Zelfs de dagelijks surveilleren de man met de prikstok kan zijn taak niet af. Droevig en beschamend! Tenslotte: de jutters! In onze achtertuin lagen een paar prachtige lange, geschaafde, duimdikke planken, voor één man vrijwel niet te tillen. Toen wij bij onze verhuurster eens informeerden of zij wellicht verbou wingsplannen had, vertelde zij ons stra lend, dat haar zoon deze planken na één stormnacht had „gejut". „De strandvon der heeft toch niets aan die planken en wij bouwen er een mooi nieuw schuur tje mee". De politieman, wie we dit ver haal maar onthielden, vertelde mij nog een boeiend verhaal van belangrijke komma verplaatst! En ons blad blijft (wagenwijd) open staan voor bijdragen van de hand van de secretaris der Ver eniging. Aangevallen worden de couranten die in hun verslag van een in dit voorjaar gehouden Texelse Amateursavond nu niet bepaald vol lof waren. Er s^aat dan verder: „Wij geven een gratis krant uit, vanzelf een heel kleine en een heel slechte, laten nu de uitgevers van beide kranten eens een gratis uitvoering geven want zo'n uitvoering kost immers niets! (Volgens de ene krant was 35 cent te veel, volgens de andere krant had het wel gratis gekund). „Een heel slechte" uitvoering kunnen wij stellig gratis aanbieden! Dat de kos ten voor zo'n avond, als de dit jaar ge houden Texelse Amateursavond f 350,- bedragen, nu daar staan wij toch wel even van te kijken, maar was de or ganisatie dat dan niet tevoren bekend? „Wij willen iedere amateur, die zich meldt, in de gelegenheid stellen zijn kunnen te tonen", aldus de uitgave. Van daar, dat vele toeschouwers gezegd heb ben: „Ons volgende keer niet meer ge zien als het zó blijft!" En als u iedere amateur in de gelegenheid blijft stellen zijn kunnen (of onkunde) te tonen, wel dan krijgt u een programma, dat beslist niet zal voldoen. Laten wij vooral niet uit het oog verliezen, dat er op Texel vele prima avonden worden geboden: in het seizoen door onze VVV „Texel" en bij winterdag door de Amateurstoneel verenigingen. Als u zich op het standpunt stelt „Amateurisme verdraagt geen entiek", slaat u de plank finaal mis. Wij hebben van de uitvoering door een Texelse di lettantentoneelvereniging uit de mond van een overkantse kenner eens horen getuigen: „De beroepsartisten hadden het niet beter gekund!" Wie critiek vreest, moet daaruit dan maar de consequenties trekken. Als u na afloop van de voorsteling in het Park, waarbij onze critiekmeter het zo druk had, het wegstromende, talrijke publiek zijn mening had gevraagd en had aange hoord, zoudt u de uitgave van deze maand wel in een andere vorm hebben gegoten, dunkt ons, temeer daar wij in onze critiek niemand hebben gekwetst. Dat de regisseur na afloop „aan het einde van zijn krachten was", verwon derde ons niet: wij hebben dat in ons verslag duidelijk genoeg laten uitkomen. U noemt twee kranten bij name, maar is er één krant geweest, die wèl aan het jubelen is geslagen? Dat door een enkel verslagnmet-cri- tiek de band tussen de Vereniging en de Tesselaar voor goed verbroken zou kun nen worden, wil er bij ons niet in. Of zou het bestuur ook nog een persklaar verslag willen inzenden? Nee, zo ver be hoeven wij toch niet af te dwalen?! Ge zonde critiek moet te allen tijde kunnen worden geleverd, ja zelfs worden ge waardeerd. En mocht er in uw oog door ons een fout zijn gemaakt, wel dan is u als bestuur van de Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore toch zeker wel in staat die als een vergeef lijke fout te onderkennen, waar ook u het spreekwoord „Wie werkt maakt fou ten", blijkens uw (eigen) uitgave na aan het hart ligt. Onzerzijds stellen wij voor te beslui ten met het aanbod: „Zand er over!" ZONDAGSDIENST den burg. DOKTER VAN LOON PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 3 Augustus 1952 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds W. Kroese, em- predikant te Den Haag, in Gymlokaal Molenstraat. Maandcoll. kerkvoogdij Maandcollecte kerkvoogdij De Koog 9,30 uur Ds Janse 20 uur Ds Janse, Jeugddienst De Waal 11 uur Ds Janse Oosterend elf uur Ds A. de Jonge, uit Zaandam. Maandcoll. v.d. kerkeraadskas De Cocksdorp 9,30 uur Ds A. de Jonge, uit Zaandam Zuid-Eierland 10 uur Ds Zevenboom uit Heerenveen. Den Hoorn 10 uur Ds van Boven, Maandcollecte 's av. half acht Jeugddienst, Voorgan ger Ds A. de Jonge, uit Zaandam Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfei GEREF. KERK Den Burg 10 en 7,30 uur Ds P. Robbers van Rotterdam. Extra coll. kerk Oosterend 10 en 3 uur Ds H. C Voorn- veld van Pernis GEREF KERK (onderh. art. 31. K.O) Oosterend 9,30 en 3 uur Ds H. Venema, uit Roodeschool DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Dr A. Vis Oosterend 11,15 uur Dr A. Vis Den Hoorn 10 uur Ds A. v. Gilse strandvondsten der laatste jaren: o.a. vo rig jaar 40,000 mijnpalen en dit jaar 30 a 40 balen katoen, die 600 a 700 gulden per stuk hadden opgebracht. Een aardige meevaller voor de eerlijke vinder, die 10 pet. van de opbrengst ontvangt, al wordt dit door de jutters nog maar een povere beloning geacht. Veel liever doen zij de zaken „voor eigen rekening" bui ten de officiële strandvonderij om, al lopen zij dan het risico van verbeurd verklaring en boete. De kampeerders profiteren soms zodanig van de houtjut- terij: zo zagen wij een kampeertent met een volledig „jut-ameublement" van een tafel en twee banken, waaraan en waar aan en waarop de maaltijden werden genuttigd! Zo kom ik dan aan het eind van mijn losse notities over Texel, waar wij, dank zij ook het vrijwel constant mooie weer, intens hebben genoten Gaarne nog een woord van hulde aan de VVV voor haar uitstekende inlichtin gendienst en verzorging van diverse amusementen, zoals de wekelijkse verto ning van de prachtig Texel-film, strand feesten en lampion-optocht. Texel, tot spoedig weerziens! J. v. R.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2