De Texelse Vossenjacht begunstigd door mooi weer! De weidevogels van Texel Motorongeluk op de (nog niet geopende) Laan w eg i'taluc ccaaw gefeSen De vrouw kreeg haar zin! vertrekt Kapelaan A. E. Auwens Donderdag GOÉD DRUKWERK ÉÉN STIMULANS VOOR UW ZAKÉN De heer K. W. Roeper scheidend dijkgraaf van Polder Waalenburg 260 Inzendingen voor de sehapenfokdag op Texel Traditiegetrouw heeft dit jaar weder om een radio-vossenjacht plaats gehad, uitgeschreven door de VERON, vereni ging voor experimenteel radio-onderzoek in Nederland. Door buitengewoon mooi weer begun stigd waren ditmaal 11 groepen aan de start verschenen, wat goed genoemd mag worden. Twee Texelse groepen heb ben Zondagmiddag aan de jaaht op ons eiland deelgenomen. Ditmaal werd gejaagd op 2 vossen. Als vos no. 1 fungeerde de amateurzender van de heer W. Grisnich onder de roep letters PAO GZ/A. Als vos no. 2 fun geerde de zender van de Wieringer ama teur, de heer P. Engel uit Hippolytus- hoef onder de roepletters PAO EG/A. Voor deze experimentele uitzending werd special vergunning verleend door de R.C. D. radiocontroledienst in Den Haag. Om half één werd gestart, wederom geleid door de heer Jac. Witte Pzn. De groepen vertrokken met een tus sentijd van één minuut; de bedoeling was ditmaal om een zgn. kruispeiling in kaart te brengen van Vos no. 2, welke ingeleverd moest worden bij Vos no. 1. Waar de kruispeiling goed werd afgete kend door de heren W. Grisnich en P Koopman. Daarna moest Vos no. 2 wor den opgezocht. Vos no. 1 bleek zich te bevinden in een schuurtje achter het huis van de heer G. Koorn op de Schil- derweg. De tweede Vos had zich ver scholen in de kotter van de heren Van der Vis en Vonk, TX 24, die midden tus sen de andere kotters in de haven van Oudeschld gemeerd lag. Ditmaal wist het echtpaar Pronk uit Den Helder na een zeer snelle jacht de eerste prijs te bemachtigen. 2e. Gebroe ders Zaaiman uit Amsterdam; 3e. het echtpaar Pieters uit Eindhoven, dat spe ciaal voor de jacht hierheen was geko men. 4e. groep de Ruiter Nieman uit Oud- karpsel; 5e. echtpaar Van der Berg uit Utrecht; 6e. De Texelaars Timmer en In de nacht van Maandag op Dinsdag jl. is de heer J. Gielis, wonende aan de Kogerweg, maar op het nippertje aan de dood ontsnapt. Hij reed op zijn Jawa 250 cc. recht in op een op de weg staande wals. De asphaltering van de Laanweg is nog aan de gang en de weg is dan ook voor het verkeer nog niet opengesteld'. De heer Gielis kreeg enig diepe snijwon- den, maar daar is het wonder boven won der bij gebleven. Hij ligt nu, na door dokter Schalkwijk geholpen te zijn, thuis bij te komen van de geweldige schrik. Van de motor is niet veel heel gebleven. Maar beter tien in puin gereden motoren dan een verloren mensenleven. OOK OUDESCHILD GAAT KLEUREN FILM VAN J. P. STRIJBOS ZIEN! Vrijdag a.s. komt de bekende heer J. P. Strijbos met zijn splinternieuwe, prachtige kleurenfilm naar Oudesohild. Hij zal die, met een serie niet minder mooie andere natuuropnamen komen vertonen in het Eigen Gebouw. Er be hoeft nauwelijks twijfel aan te bestaan dat ook het Eigen Gebouw tot aan de laatste plaats zal zijn bezet. Zie ook adv. OPENLUCHTCONCERT TE OOSTEREND De Christelijke muziekvereniging „Ex celsior", de Chr. zangvereniging „De Lof- stem" en het Chr. Mannenkoor hebben Zaterdag gezamenlijk een openluchtcon- cert te Oosterend gegeven. Er is voor treffelijk gemusiceerd en gezongen. De belangstelling was zeer groot en er werd volop genoten. Het feestprogramma voor onze Ouders en Grootouders in 1902: De Feestcommissie anno 1902 van Den Burg had voor het Koninginnefeest het volgende programma opgesteld: 1. Muziek van den kerktoren. 2. Omgang door Den Burg met muziek (van 10 tot 12 uur.) 3. Concert van het Fanfarecorps op de Groeneplaats (van 12 tot 1 uur) 4. Volksspelen (van 2 tot 5 uur). a. Boegspnetslaan, voor jongens en mannen van iederen leeftijd. b. Zitten/de boksers, voor jongens van 14 tot 18 jaar. c. Dassenstrikken voor jongens en meisjes, beneden 16 jaar. d. Ringrijderij op sportkarren voor jongens en meisjes. e. Tonruiteren, voor jongens en man nen van iedere leeftijd. f. Touwtrekken voor jongens van 10 tot 14 jaar. 5. Omgang om Den Burg met muziek, daarna prijsuitdeling (van 6 tot 8 uur). 6. Zanguitvoering op de Groeneplaats (8 tot half 9). 7. Optocht met verlichte fietsen op de Groeneplaats (om half 9). 8. Verlichting van de Groeneplaats. Den Hoorn. 26 Augustus, 1902. He denavond vergaderde de feestcommissie tot vaststelling van het programma voor de te houden vermakelijkheden op Maan dag 1 September. Dit is als volgt samen gesteld: No. 1. 's Morgens half negen school feest voor de schoolkinderen. No. 2. Optocht langs het dorp. No. 3. Ringrijderij te Paard. No. 4. Tobbesteken. No. 5. Tonruiteren. No. 6. Prijsknippen. No. 7. Rozengalop. No. 8. Optocht met fakkellicht. Daarna uitdeling der prijzen, afgewisseld door zang. Hille; 7e. Ritsema en 8e. Pijs, beiden uit Den Helder; 9e. Roeper en Smit, twee zeer jeugdige Texelaars, die voor de eer ste maal aan een vossenjacht deelnamen, (een mooi resultaat); 10e. de heer C. Pot uit Den Helder; 11e en laatste groep Van Hassel en Salie. Het verzamelpunt was Café Haven zicht te Oudesohild, waar de prijsuitrei king plaatsvond en waar nog geruime tijd gezellig werd nagebabbeld. De voor zitter van de VERON, afdeling Den Hel der, de heer Salie, dankte in een geestig speechje alle medewerkers voor het bui tengewoon goed doen slagen van deze jacht, in het bijzonder de heer Grisnich. Hij hoopte, dat de vele zweetdruppels, welke de jagers hebben laten vallen, een vruchtbare bodem op Texel zouden vin den. Met de boot van 18,20 vertrokken de meeste deelnemers weer en allen hoopten, dat het volgend jaar een beker- jacht op Texel zou worden gehouden. DE WOLF EN DE ZEVEN GEITJES KOMEN NAAR TEXEL! U heeft Zondagsmorgens Didi de Vries- Deutekom het beroemde sprookje „De Wolf en de Zeven Geitjes" voor de radio toch wel eens horen voordragen? U heeft toen ook gegierd van het laahen. Welnu, Didi komt Donderdag a.s. met het „Alc- maria" Cabaretgezelschap naar Texel, in „De Oranjeboom" te Den Burg. Het gezelschap begint met zijn programma om precies half negen 's avonds, met dans, voordracht en zang. De WV Texel I presenteert daarmee haar slotavond voor dit seizoen. Het slot had heel wat slech ter kunnen zijn! We kunnen een bezoek van harte aanbevelen. Er is natuurlijk 1 bal na. Zie verder de advertentie' in dit VISWEDSTRIJD AAN HET KOGER STRAND De heren R. Daalder en C. Akkerman te De Koog organiseerden op Maandag jl. een viswedstrijd, waarbij de vangers van de grootste en die van de meeste vis met de prijzen naar huis zouden gaan. De heer Daalder is, naast organisator, blijk baar ook een goed hengelaar. Hij sleep te tenminste de beide eerste prijzen m de wacht! Hij ving de meeste vis, nl. 6 stuks, èn hij ving de zwaarste bot. Hij kreeg ook een speenhaai aan de haak,, wat een betrekkelijke zeldzaamheid be tekent. De 2e prijs ging naar de heer Breedtveld met 5 stuks, 3e prijs de heer Verbeek met 3 stuks. Er waren 12 deel- Op de marktjongstleden Maandag Was de handel niet te vlug. Met de prijs der lamm'ren ging 't niet Want de koopman bood wat stug. 't Waren prima, goede dieren En de boer die eiste méér, 't Werd een vragen en een bieden, Handen klapten keer op keer. Ook de vrouw der boer die was er, Zat geduldig op het hek. Wachtte dat de koop zou lukken, Ook zij vond de prijs te gek. Voor die mooie, beste dieren Moest wat hoger bod gedaan, Zij was 's morgens met een hoger Prijs alreeds van huis gegaan. Op het laatst, het was niet vroeg meer Ging de boer bij 't hok vandaan, Hij zou maar een biertje pakken. Was wat moe van 't lange staan. Heel 't geval liet hij toen even Over aan zijn vrouw en dacht: Van verkoop kan zo niets komen, En zij houdt nu wel de wacht. Meerdere hand'laars kwamen kijken. Vroegen 't vrouwtje naar de prijs, Boden dan „puur" guldens minder Maar 't bracht haar niet van de wijs. Zij hield vast aan 't eerst gedachte, Schudde steeds ontkennend „nenen!" Als men haar wat hoger bood soms. Naar haar zin bood er geen een. Eindelijk en ten lange leste Kwam een bod, 't was naar haar zin, En ze klapte met de koopman. Voor die prijs zat hij er in. Toen de boer bij 't hok terugkwam, Was het vee alreeds verkocht, En hij vroeg zijn vrouw: „wat kreeg je"? Zij kon zeggen: net wa 'k docht". Ot het kwam omdat 't een vrouw was, Vrouwen krijgen meest hun zin, Ot omdat de prijs haar toekwam, 'k Weet het niet, waar zat 't in? Maar wat hij niet kon bedingen Kreeg het vrouwtje voor elkaar. Vrouwen zijn voor elke koopman, Op de markt vaak een gevaar! Den Burg, 25-8-'S2. L. Kapelaan A. E. Auwens ,die vanaf 29 Augustus 1949 hier werkzaam was, is benoemd tot kapelaan in de parochie van de H. Franciscus van Assisië, Paul Krügersstraat 32, te Rotterdam. Ais op volger van hem is benoemd de Weleerw. Heer B. Truijens, afkomstig uit Haar lem. Laatstgenoemde kapelaan is neo mist en gewijd dit jaar op 7 Juni. Hij komt dus rechtstreeks van het Semina rie en krijgt met Den Burg zijn eerste kapelaansplaats. Deze week nemen we dus afscheid van kapelaan Auwens, die Vrijdag na zijn benoeming van Maandag jl. in zijn nieuwe parochie aanwezig moet zijn. Woensdagavond na het lof zullen de besturen van de organisaties en veremgingen en vele parochianen van hem afscheid nemen. Als regel krijgen de kapelaans hun benoeming op Maandag en moeten Vrijdags daarop al weer in •hun nieuwe parochie zijn. Als pastoor bedank ik alvast kapelaan Auwens voor BOUWVERGUNNINGEN J. C Dros, Eeirland, het bouwen van een dubbel woonhuis. A. Commandeur te Den Hoorn, het verbouwen van een schuur. Jan Bruin te Oudeschild 371 E, het bouwen van een houten bergplaats. LANDELIJKE RIJVERENIGINGEN NAAR TEXEL In de vergadering van de rijverenigin- gen in Noordholland werd o.m. besloten van 20-22 November een wandelrit op Texel te houden. (Sch. Crt.) IJSWAGEN KAPSEISDE TE OOSTEREND Toen Zaterdagavond de ijsventer A. K. met zijn wagen een zeer korte bocht maakte, kapseisde deze, tot groot ver maak van de jeugd. Wafels en ijs kwa men voor een deel op de straat terecht. P. JONGEPIER, R. SCHUTTENHELM EN ANDEREN ZWOMMEN ZONDAG JL. NAAR TEXEL Zondagmiddag jl. werd onder zeer gunstige weersomstandigheden de tradi tionele ,Texeltocht" verzwommen, waar aan door 39 zwemsters en zwemmers werd deelgenomen van wie er slechts 5 wegens koude of kramp het water moes ten verlaten. Piet Jongepier en Riet Schuttenhelm kwamen als eersten bin nen in de prachtige tijd van 58 minuten. alles wat hij in de parochie van St. Jo annes de Doper in deze 3 jaren gedaan heeft. Het was niet de eerste parochie, die hem in 1949 werd toegewezen, want sinds zijn wijding op 15 Juni 1946 is hij kapelaan geweest in Kwadendamme en daarna in Tuitjehom en toen in Den Burg. De tijd van de eerste plaats lag dus al achter hem en hij kwam hier met enige ervaring, opgedaan in zijn vorige parochies. Zijn eigen inzicht van zaken sloot voldoende bereidwilligheid van volgzaamheid niet uit en kende hij daar door zijn plaats als kapelaan. Met vol doende verantwoordelijkheid, grote za kelijkheid, scherpte van geest en vlug heid van handelen wist hij zijn zaken af te doen. Vaak wist hij een groot deel van de gezelligheid in de conversatie voor zijn rekening te nemen en had men hem graag in zijn midden. Al ga je als pas toor niet vragen of de kapelaan erg blij is met hier vandaan te gaan, omdat je nu eenmaal zelf naast de parochie in haar geheel nauw met dit zo aanwezig geluk betrokken bent, geloof ik toch wel, dat we de reden van zijn mogelijk geluk van overplaatsing weinig in deze richting moe ten zoeken, indien het tenminste aan wezig is want ikzelf ben overtuigd, dat ook deze kapelaan graag nog wel langer had willen blijven. Reeds heb ik hem gezegd bij de mede deling door hem aan mij van zijn over plaatsing dat het ook nu wel weer zal zijn dat men op de ene plaats iets laat en op de andere plaats iets vindt. Namens de hele parochie wens ik hem toe, dat hij in zijn nieuwe parochie in Rotterdam zo mogelijk nog gelukkiger jaren mag krij gen als hij reeds hier op het eiland ge had heeft. Dit wordt hem des te vuriger toegewenst omdat het grote stadsleven meer narigheid op ons terrein met zich brengt dan een buitenplaats. Mogen wij allen door ons gebed Gods zegen ook over zijn arbeid blijven afsmeken. PASTOOR. MOTORCLUB „TEXEL" ORGANI SEERDE GEZELLIGHEIDSRIT Het was Zondag jl. ideaal weer voor de motorrijders. Veel zon en weinig wind. Motorclub Texel kreeg een collegaclub uit Oostwoud over. In een rustig gan getje werd heel Texel „gedaan". Alle mooie plekjes werden bezocht. De gas ten, van wie verscheidene Texel nog nooit hadden bezocht, waren zeer opge togen. Met zulk weer laat ons eiland zich dan ook van z'n allermooiste kant zien. Even dreigde de rit minder gezel lig te worden. In Eierland werd een klein meiske aangereden. Het bleek ge-: lukkig met erg, de verbolgen vader dien de de duo-passagier een klap in het ge- gezicht toe. Procesverbaal werd opge maakt. Dokter Feikema van De Cocks- dorp verleende de eerste hulp. Wellicht gaan de Texelaars volgend jaar hun nieuwe vrienden in Oostwoud eens opzoeken. Waaraan alweer te zien is, dat motorrijden, afgezien van het inci dent, niet uitsluitend behoeft te bestaan uit geknal en gegier. „Natuur en Landschap" schrijft: Het „broekland" is wel een van de meest bedreigde halfnatuurlijke land schapstypen van Nederland. Ontwate ring en bemesting hebben de meeste van deze terreinen verloren doen gaan. In Brabant verdwenen tal van broeklanden, zoals het Moergestelse Broek en de Steenselaar Beemden; de grootste broek landen in N.O.-Twente zullen waar schijnlijk binnen korte tijd aan ontgin ning ten offer vallen. Reservaten zijn er slechts zeer weinig. Van de blauwgraslanden (onbemeste DIJKGRAAF WAALENBURG De heer H. J. Keijser Dzn., Waalder- straat, Den Burg, is bij Kon. Besluit be noemd tot Dijkgraaf van polder Waal- en-Burg (ingaande 1 Dec. a.s.) MATROOS KIEWIET WEER HUISTOE De matroos le klas J. C. Kiewiet van de Wilhelminalaan 92 is scheep gegaan op de „Sibajak" en wordt omstreeks 5 September a.s. ir: Rotterdam verwacht. Wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd zal de heer K. W. Roeper per 1 Dec. '52 afscheid nemen als Dijkgraaf van polder Waalenburg. Gedurende 22 jaar heeft hij zitting gehad in het bestuur van de polder, sinds 1938 was hij Dijkgraaf. Zeer veel moeilijkheden heeft de heer Roeper in deze periode niet ondervon den. Natuurlijk gaf de oorlogstijd met de bemalingen z'n bijzondere zorgen; ma chines moesten toen worden omgebouwd. Over het geheel genomen verliep alles echter op rolletjes en ging het gemoede lijk toe. Met dit afscheid heeft de heer Roeper zijn belangstelling in de Polder natuur lijk niet verloren, en de nieuwe Dijk graaf zal van zijn advies nog wel eens gebruik willen maken. Wij wensen de krasse heer Roeper nog vele jaren van goede gezondheid toe. AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL START WEER In de eerste week van October begint de cursus van de Avondnijverheidsschool (tekenschool). Wat de aanmelding be treft is het zeer kort dag: die dient te geschieden vóór 1 September a.s. bij de Directeur, Kogerstraat 19, te Den Burg, telefoon 216. Zie verder de betreffende advertentie. BRANDSTOF GESTOLEN De straf voor L. S., uit Texel, die niet was verschenen was f 75 of 25 dagen. Zijn buurman, die kolenhandelaar was, had een hok egen de woning van S. In dit hok bevond zich een deel van de an- thracietvoorraad. Nu zat er in de wand, die het hok van ae woning van S. scheid de een gat en door dit gat had S. min stens 4 hl. van de brandstof naar binnen gehaald. Iïandbalnieuws Oosterend Vrijdag speelden we de competitie wedstrijd SVO-GDS 1. Doordat we laat begonnen waren was er besloten, dat we geen rust zouden nemen. Na 5 minuten spelen goalde Nel met een schitterend hoge bal 1-0 voor SVO. GDS zette alles op alles en al spoedig werd het 1-1. Even voor het wisselen maakte Trijntje nog een doelpunt: 2-1. Daarna wist GDS met enige moeite nog driemaal het doel te vinden. Eind stand 4-2 voor GDS. Dames, dit was een goede wedstrijd. Vooral Duw in het doel was prima. Van de week een wedstrijd tegen Zee meeuwen 2. HOCKJC OU .Ot MUI hooilanden) is in verhouding nog minder overgebleven, wanneer men bedenkt dat de oppervlakte van het blauwgrasland in Nederland nog geen 100 jaar geleden in de orde van grootte van 100,000 ha. moet hebben gelegen. Voorbeelden van merk waardige en uitgestrekte complexen schraalland of blauwgraslanden, die in de laatste decennia op enkele kleine re- servaatjes na zijn verdwenen, zijn de Ho ge Warren en Wildlanden in centraal- Friesland, de Weitemanslanden bij Vrie- zenveen, het Westermiddenwoldinger- slag en de Veerslootlanden bij Staphorst, en het Binnenveld met de Achterberg- se Hooilanden en de Bennekomse Meent. De schraallan,den en blauwgraslanden kunnen, met de broeklanden, onder scheiden worden in tenminste 16 ver schillende geografische en standplaats typen. Wanneer niet tijdig ingegrepen wordt, zullen verscheidene hiervan spoe dig geheel verdwenen zijn, ondanks het feit, dat zij voor de wetenschap, speciaal ook voor het landbouwkundig zo be langrijke graslandonderzoek, van het grootste belang zijn. De meeste typen zijn nl. in het geheel niet of onvoldoen de in reservaten beschermd. Met het verdwijnen van de blauwgras landen, broeklanden en vochtige hooi landen is ook de broedgelegenheid voor weide- en moerasvogels steeds verder ingekrompen. De weidevogels komen ernstig in het gedrang door de diepere ontwatering en de intensievere cultive ring (vroeger maaien of beweiden) van onze graslanden. Ook in dit opzicht is de stichting van blauwgraslandreservaij ten derhalve nuttig, terwijl de stichting van weidevogelreservaten ook elders zeer gewenst is. Dit bewijst wel het feit, dat in het polderland van Texel de wei devogels thans grotendeels in de reser vaten van „Natuurmonumenten" gecon centreerd zijn. Onze schorren, slikken en wadden zijn, evenals de laagveengebieden en de duinen, van een biologische betekenis, welke ver buiten onze grenzen uitgaat; dit geldt zowel voor de vegetatie als voor de fauna. Deze buitendijks gelegen gebieden hebben nog in belangrijke ma te Kun dynamiek gehandhaafd, ook al is deze ten dele beïnvloed door menselijke werkzaamheden, zoals de uitvoering van bedijkingen. Het ontstaan en de verdere ontwikkeling van de zoutminnende ve getaties met hun kenmerkende fauna kan hier worden bestudeerd. De schor ren zijn zeer rijk aan broedvogels, men denke bv. aan de* kolonies van Grote Sterns op Texel en op het eiland Griend. Bovendien zijn de schorren en slikken van de Waddenzee en de Zeeuwse en Zuidhollandse stromen van onschatbare waarde als voedselgebied voor vele vo gelsoorten, zowel inlandse broedvogels als op de voor- en najaarstrek pleiste rende vogels. Ook voor andere dieren (bv. de zeehond!) zijn deze gebieden van betekenis. In geomorphologisch en bo- demkundig opzicht zijn de schorren en slikken uiterst interessant Onderzoe kingen op dit gebied dragen in belang rijke mate bij tot de kennis van de ont staanswijze van onze ingepolderde gron den en zijn dus van veel waarde voor de landbouw. Over de toekomst van deze gebieden zullen de te verrichten werken ten behoeve van de landaanwinning in hoofdzaak beslissen. Voor de Sehapenfokdag, welke op 8 September a.s. te Den Burg wordt ge houden, zijn 260 inzendngen opgegeven, verdeeld over een 10-tal rubrieken. 1-jarige rammen 38; 2-jange rammen 11; Oudere rammen 13; schapen met 1 ramlam voor 2 April '52 39; idem met 1 lam na 1 April 32; idem met 1 ooi- en 1 ramlam voor 30-3 32; idem met 1 ooi- en 1 ramlam na 29-3 27; idem met 2 ram- lammeren voor 2-4 18; idem met 2 lam- lammeren na 2-4 15; idem met 2 ooi lammeren 10; viertal ooilammeren van 1 vaderdier 9; viertal 1-j. ooien van 1 va- derdier 9; viertal oudere ooien 4; ver koopklasse 3. Totaal 260. De jury, welke tijdens de Sehapenfok dag zal fungeren, bestaat uit de volgen de leden: Rubrieken: 1-j. rammen: Ir W. v. Oyen, Alkmaar, H. J. Keijser Czn., Den Burg, W. Bak ker, Den Hoorn 10. 2-j. en oudere rammen: A. Groot, O.- Blokker, H. J. Keijser Dzn., en D. Roe per Jacz., Den Burg. Deze juryleden, aangevuld met Ir L. de Vries, bepalen welke ram kampioen en welke ram reservekampioen wordt en tevens aan welke 1-j. ram op Texel ge fokt, de zilveren wisselbeker van TESO wordt toegewezen. De zilveren medaille, aangeboden door het gemeentebestuur van Texel voor de beste ram. Schapen met 1 ramlam, geb. vóór 2 April '52: F. Blaauw, N.-Beemster, S. W. Koning Lzn., Oosterend, C. Hin Dzn., Oudeschild. Schapen met 1 ramlam, geb. na 1 April '52: A. Koopmans, Barsingerhorn, P. W. Koning Johzn., Oost, P. Hin Dzn., Oude schild. Schapen met 1 ooilam en 1 ramlam, geb. veór 30 Maart '52: D. Appel, Heer- hugowaard, G. Witte, Oosterend, A. Brans Dzn., Harkebüurt. Schapen met 1 ooilam en 1 ramlam, geb na 29 Maart '52: W. v.d. Oord, Bar singerhorn, S. J. Keijser, Oudeschild, Th. Smit, Zevenhuizen. Schapen met 2 ramlammeren, geb. vóór 2 April '52 en schapen met 2 ramlamme ren, geb. na 1 April '52: K. Hogetoorn, N.-Beemster, W. H. Bakkker, Den Hoorn en T. Huisman, Den Burg. (Deze jury kent de zilveren wisselbeker toe aan de beste ooi met 2 ramlammeren. Schapen met 2 ooilammeren en 4-tal- len ooilammeren: P. Kistemaker, Abbe- kerk. W. J. Bakker Jzn., en W. J. Bak ker CWzn., „St. Anna", Den Hoorn. Viertallen 1-j. ooien en viertallen ou dere ooien: W. Pijper, Alkmaar. Deze juryleden wijzen de kampioens- groep en de reserve-kampioensgroep ooien aan. De 3 premiën a f 50 op bepaalde voor waarden beschikbaar gesteld door de 3 Landbouworganisaties voor de 3 beste ramlammeren. Jury: K. Hogetoorn, Ir L. de Vries en C. Roeper. Arbiters: Ir. L. de Vries en C. Roeper, beiden te Alkmaar.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2