Volgende maand opening van ons Consultatiebureau (Annex Badhuis) Ten behoeve van onze babies, kleuters, rheuma-bestrijding enz. f 4000 voor inrichting van het gebouw nodig Stier viel veehouder aan Waar blijven de aanmeldingen Den Hoorn vierde zijn volksfeest Tobbesteken voor dames eender successen HET CONSULTATIEBUREAU voor zuigelingen, annex Badhuis, nadert zijn voltooiing. Aan de Schoonoordweg is door de aannemers dus hard gewerkt, want op 14 Juni jl. vond de eerste steenlegging plaats. En nadien zijn er duizenden stenen gevolgd en het bleef niet bij het leggen van stenen: de schilders kwamen met grote ramen op de proppen, de loodgieters kwamen en last but not least za gen wij eergisteren de tegelzetters bezig. Het wordt een keurig, modern gebouw! Reeds de volgende maand hoopt men hetin gebruik te kunnen nemen! NU NOG f 4000 voor de inrichting. Al- In het jaar 1933 werd op ons eiland op initiatief van de Texelse Cou rant de eerste zitting van het Consulta tiebureau gehouden. Dat was in Café Den Burg, in het pand dus, waar thans de Fa. Frans Zegel Kzn., een van haar zaken heeft gevestigd. Later werd De Oranjeboom welwillend afgestaan voor het uitbrengen van adviezen ten behoeve van onze kleine eilandbewoners en nog steeds is daar het Consultatiebureau on dergebracht. Nooh Café Den Burg, noch De Oranjeboom waren ideale gelegenhe den voor een consulatiebureau en daar om hoopte het bestuur van het Witte Kruis nog eens de dag te mogen beleven, dat een écht consultatiebureau kon wor den gebouwd. En zo ver kon het geluk kig komen. Texel heeft zo'n gebouw wel zeer nodig ten behoeve van de volksge zondheid. Het Witte Kruis krijgt straks de beschikking over een gebouw, dat niet alleen als consultatiebureau voor zuige lingen zal worden aangewend, doch waarin tevens de Kleuterzorg ter hand zal kunnen worden genomen, waarin de Rheuma-bestrijding zal kunnen worden aangepakt en waarin waarschijnlijk nog wel meerdere diensten gehuisvest kun nen worden. Zo'n prachtig gebouw biedt velerlei mogelijkheden. Zo wordt hier door het bestuur van het Witte Kruis in de gelegenheid gesteld diverse consulten waarvoor wij Texelaars tot nog toe steeds naar de overkant moesten reizen, in het centrum van ons eiland te doen plaats vinden. EEN VRIJ HOOGBEJAARDE Texe laar gluurde door een der hoge ramen van het consultatiebureau. Een man, die nog steeds met al het Texelse gebeuren meeleeft. Hij had N.V. TESO's eerste schip gezien, de oprichting van belangrij ke verenigingen meegemaakt, volksfees ten bijgewoond, meegevierd moeten we zeggen, in 1911 had hij het eerste Wijk- gebouw van het Witte Kruis zien stich ten aan de Witte Kruislaan en thans staat daar bijna voltooid het nieuwe consultatiebureau (o.a. ten behoeve van zijn klein- en straks achterkleinkinde ren). Aan de Schoonoordweg, voorwaar een toepasselijke naam als wij aan het tegelijkertijd opgetrokken Badhuisje denken! De (zeven) douchecellen en het kuipbad zijn al bijna kant en klaar tussen het bestuur bestaat sedert kort een kleine strubbeling over de vraag, wié het eerste bad mag nemen, straks, volgende maand, ter gelegenheid van de openingHet water zal er op zalige temperatuur zijn, want in de kelder staat een machtige installatie voor de warm en koudwatervoorziening, tevens centra le verwarming voor het hele gebouw, plus een pompinstallatie, plus een kolen bunker, die 300 mud kan hebben. Een regenbak van 20 kubieke meter en een welput met een drainering van 12 meter zorgen voor plenty water. (In de regenbak stond de heer Drijver Jz. mat de stand meteen even op 1,80 me ter water en dat in een droge periode!) En dat noemen ze dan annex! Inderdaad, want het gaat tenslotte om het consulta tiebureau, dat is de hoofdzaak voor ons eiland! Ge betreedt dit hoofdgebouw via een ruim portaal. Links een flinke wacht ruimte voor onze hartstochtelijke dou- chers, vóór ons een verblijfplaats voor de concierge en dan rechts het grote lokaal voor de consultatie der zuigelingen. Dit ruime vertrek kan straks in het midden door een harmonicadeur in tweeën wor den gedeeld, zodat het eerste deel dienst kan doen als wachtlokaal voor moeder en kind en het tweede deel bestemd zal zijn voor de zgn. boxen-afdeling, waar de ba- bies dus kunnen worden ontkleed en aangekleed. Daarachter bevindt zich de dokterskamer en een klein vertrekje voor babies, die geïsoleerd dienen te blijven. ZOALS GEZEGD: het gebouw was nog niet klaar en het moet ook nog worden ingericht: het moet nog worden gemeu bileerd en gestoffeerd. Voor de inrich ting is een bedrag nodig van f 4000 en dat moet nog bijeen gebracht worden. Door wie? Natuurlijk door ons, Texelaars, zelf. En wij zijn ervan overtuigd, dat dit be drag er zal komen en wij hopen met het bestuur van de afdeling Texel van het Witte Kruis, dat dat bedrag er spoedig zal kunnen komen, opdat de ingebruik name van het consultatiebureau geen vertraging zal behoeven te ondervinden. U herinnert zich hoe het met de bouwplannen zelf is gegaan: door een lo terij-actie, door cabaret-avonden, door medewerking van de Gemeente, die wel willend de 280 m2 bouwterrein beschik baar gesteld, door de f 5000 van ons aller TESO (ten behoeve van het Badhuis dat ook van belang is voor ons toeris tenverkeer!), door het tegen kostprijs be schikbaarstellen van bouwmaterialen door de heer J. C. Rab (tevens voorzitter van de afdeling Texel van het Witte Kruis) en laten wij vooral niet vergeten de -belangrijke bijdrage van f 100 van „een dankbare patiënte". len, die de stichting van het consultatie bureau ,,voor jong en oud" let op de rheumabestrijding met vreugde be groeten, zullen gaarne een steentje wil len bijdragen voor de inrichting van het gebouw. Deze geldinzameling er is nog geen twee kwartjes per eilander no dig! moet op een of andere manier ge-, organiseerd worden. Het bestuur zou graag in overleg willen treden met hen die daartoe het initiatief zouden willen nemen. Wij denken dan in de allereerste plaats aan moeders of toekomstige moe ders, misschien voelt ook onze Texelse afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen wel voor medewerking aan dit zo belangrijke plan. Zouden onze Texel se muziekverenigingen misschien ook haar medewerking willen verlenen bij de inzameling? Dit zijn dan zo maar enige suggesties. Het gaat er om, dat op ieder dorp een comité of hoe we het noe men kunnen, wordt opgericht. Ieder rechtgeaard Texelaar zal bereid blijken te zijn tot het verlenen van steun voor dit doel, voor z ij n consultatiebureau', want thans of morgen zal het de instel ling zijn, waar waardevolle adviezen worden verstrekt ten behoeve van de ge zondheidstoestand van zijn kind, straks van zijn kleuter en hoevele Texelaars worden niet geplaagd door rheumatische kwalen! De som van f 4000 is uitsluitend bestemd voor de inrichting van het consultatiebu reau, het badhuis kan het uiteraard zon der stoffering cn meubilering stellen! Wie straks óók van het badhuis gebruik willen maken, mogen hun voldoening over de totstandkoming van beide ge bouwen dus uitdrukken met een extra gift, en naar aanleiding daarvan kan wellicht ook nog even contact worden opgenomen met de inspectie der belas tingen: dubbele aftrek op het inkomsten- biljet lijkt ons geen conferencier-stunt! En voorts noteert de penningmeester van het Witte Kruis, de heer Melissen, Schilderend 131, Den Burg, uw bijdrage gaarne op postrekening 239376, vermel den ,,Voor inrichting Consulatiebureau", ook kunt u uw gift aan huis afgeven. Texelaars, met vereende krachten is ook dit spoedig bereikt! De heer J van Maldegem is begin de zer week op de boerderij „Madura", Eierland, aan een angstig avontuur ont snapt; toen hij 'n stier wilde verweiden viel het dier hem plotseling aan, de heer Van Maldegem kwam te vallen en on der het woedende dier terecht. Hij wist het aan de ring te grijpen en na lange tijd en met inspanning van alle krachten slaagde hij er in zich te bevrijden. Hij zette het op een lopen, rende dwars door een kreek, maar de stier ook. De land bouwer wist een bosje te bereiken en daar het wilde dier een ogenblik kwijt te raken. Ten slotte bereikte hij een schuur waar hij zich kon verschansen tot hulp kwam opdagen cn men de stier met man en macht wist te overmeesteren. Nog de zelfde dag werd het onbetrouwbare beest naar elders verkocht. DE LAATSTE BRIDGE-DRIVE De laatste door de VVV Texel georga niseerde bridgedrive, Dinsdagavond jl. in het Badhotel te De Koog, had de vol- gehde uitslag: 1. Echtpaar Sohonebeek 41 pt.2. Beem- sterboer-Mantje 39 pt.; 3. Okheeze-mej. v. Galen 37Vs pt.; 4. B. Kramer-T. Ven- nik 37 pt.; 5. Michels-Keijzer 34^ pt.; 6. Echtpaar Hillema 32,£ pt., 7. Echtpaar De Graaf 30 Vz punt. EEN HAASTIGE REIZIGER Teneinde nóg vlugger op zijn geboor tegrond te kunnen zijn pleegde de Hoorn- der J. R. een overstapje van de Dokter Wagemaker op de Voorwaarts, die een half uurtje eerder naar Texel vertrok. De haastige reiziger kwam bij het over springen echter in het zilte nat terecht. Met een bootshaak bracht men hem aan boord. S. V. Texel. Programma voor Zondag: Texel 1 Black Boys (Sneek 3e kl. KNVB). Dit wordt de laatste oefenwedstrijd voor de competitie, die Zondag 14 September a.s. begint. Dit kan weer een mooie strijd worden waarvan we verwachten dat on ze spelers zich allen ten volle zullen ge ven en gedurende de gehele wedstrijd. Zorgt voor een prettige stemming onder ling en mondje dicht. Om 12 uur start Texel 2 tegen Helder 3 voor de competitie in de Res. I kl. C, afd. N.H. We hopen dat gij de vuurdoop met evenveel enthousiasme ondergaat als tegen HZC 2. Onze welpen gaan vandaag met 2 elf tallen naar HRC, zorgt dat het een mooie sportmiddag wordt, jongens! Adsp. A zijn ingedeeld als volgt: Afd. N.: Texel A, BKC A, HCSC A, JVC A, N.-Niedorp A, Oudesluis A, Petten A, Sint Boys A, Watervogels A, W.Waard A. Texel B in afd. P. Cocksdorp A, De Koog A, Tex. Boys B ZDH A. Dit wordt een dubbele competitie. Zaterdag 13 Sept.: Texel A-HCSC A, aanvang 3 uur. PROEFVAART NIEUWE KOTTER Hedenmiddag zal de nieuwe kotter van de heren gebroeders Van der Vis een proeftocht maken op het Texelstroom. GEMEENTEBEGROTING GOEDGEKEURD Gedeputeerde Staten berichtten de goedkeuring van de gemeentebegroting voor het jaar 1952. GEEN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In de maand September zijn in onze gemeente geen gevallen van besmettelij ke veeziekten geconstateerd. OVERGEPLAATST De heer Bos, wachtmeester bij de Rijkspolitie, is overgeplaatst naar Hoog woud; de heer Blokhuis, wachtmeester bij de Rijkspolitie te De Koog, is over geplaatst naar Bergen aan Zee. BOTSING IN DE KOGERSTRAAT De motorrijder F. van Hintum, De Koog, kwam Woensdagmiddag op de hoek Witte Kruislaan-Kogerstraat in botsing met een auto. Het liep best af, want hij kwam met de schrik vrij en het motorrijwiel werd slechts licht bescha digd. MELKSLIJTERS OP STAP Dinsdag wordt op Texel geen melk gevent, want onze slijters gaan op stap: Maandagmiddag vertrekken zij naar het Vasteland om er een kijkje te nemen in Avi Fauna, Amsterdam enz. Dinsdag avond keert het gezelschap weer huis toe. GESLAAGD Frans de Koning, Weverstraat, Den Burg, deed met gunstig gevolg toelatings examen tot de 3de klas van de R.H.B.S. te Den Helder; Kees Pranger, Gerrits- land, deed met gunstig gevolg toela tingsexamen tot de 3de klas van het Ly ceum te Den Helder. Beiden waren leer lingen van onze U.L.O. DAMKAMPIOEN NAAR TEXEL De heer Keiler, twaalfvoudig damkam- pioen van Nederland, is door Damclub Texel uitgenodigd voor een simultaan- avond, welke in Januari zal worden ge speeld. Naar wij vernemen hebben zich voor de nieuwe cursus van onze Avondnijver heidsschool, de Tekenschool dus, nog slechts vijf nieuwe adspirant-vaklieden gemeld, een veel te klein aantal dus. Als het bij deze geringe belangstelling blijft, loopt de school gevaar t.z.t. te moeten worden opgeheven. Wie voornemens zijn zich te laten in schrijven voor de nieuwe cursus wel ke in de eerste week van October begint raden wij aan, zich omgaand te mel den bij de Directeur, Kogerstraat 19, tel. 216. ZAKENNIEUWS Onder grote belangstelling vond dezer dagen de opening plaats van de nieuwe zaak van de heer Hilckmann te Den Hel der, het derde pand in onze provincie. Het fleurige interieur was opgesierd met een 60-tal bloemstukken, die een rijk decor vormden voor de kleuren van de nieuwe en zeer gevariëerde herfst- en wintercollecties. Het publiek was en thousiast over de zaak, de sortering en de prijzen en de toeloop van belangstel lenden duurde voort tot laat in de avond. Ook de gevel trok aller aandacht: het door de heer C. Baard ontworpen scheg beeld, waarboven het bekroonde anker motief, geflankeerd door twee scheeps lantaarns, zal blijvend tot de verbeelding spreken van iedere zeekanter en zee kantster. Als een baken in de huizenzee prijkt boven op de gevel de naam Hilck mann in een meter grote letters. ,,Wij hadden wel op veel bezoek gere kend, maar de betoonde belangstelling overtrof onze stoutste verwachtingen", aldus de heer Hilckmann. Wat ons buitendien zeer verheugd stemde, zo vervolgde hij: was de prettige geest, het tempo en de animo van allen die meegewerkt hadden aan de verbou wing. Al met al gaan wij vol vertrouwen de toekomst tegemoet en zullen wij onze beste krachten inzetten om een waardige plaats in te nemen in het Helderse za kenleven, zo besloot hij. VAN 8—13 SEPTEMBER COLLECTE VOOR „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" D.E.L.. Dat zijn drie leters die wat met „Draagt", met „Elkanders" en met „Las ten" te maken hebben. Wie dragen nu die lasten van elkaar? Wel, dat zijn de leden van de Christelij ke Valkbeweging in Nederland. Voor en door hen werd een fonds gesticht in 1919 als dankbaar gedenken voor het 10-jarig bestaan van het Christelijk Nationaal Vakverbond in dat jaar. Na de oorlog bleek de tbc schrikba rend om zich heen gegrepen te hebben, dus moest zo spoedig mogelijk weer met de hulpverlening begonnen worden Maar nu was per jaar f 350,000 nodig. En dat geld is er gekomen en het werd mo gelijk dat naast de tbc-bestnjding over gegaan kon worden tot hulpverlening voor rusthuisverpleging en kinderuit zending. Door de leden werd hier elk jaar reeds de helft voor betaald via de contributie. Meerdere hulp werd pas mo gelijk toen wij de medewerking ontvin gen van het gehele Nederlandse volk. Ook dit jaar doet dit Fonds, maar nu samen met het I.P.S. (Interkerkelijke Protestantse Stichting „Zuid Nederlands Sanatorium"), een beroep op ons aller medeleven om deze collecte op 8-13 Sep tember te doen slagen. Onder een loodgrijze lucht, die niet veel goeds voorspelde, beklom op de eer ste dag het fanfare de toren alwaar eni ge nummers werden geblazen. Onderwijl kwamen van alle kanten deelnemers aan zetten voor de kinderoptocht. Er waren 24 deelnemende groepen. Buitengewoon veel werk was er van gemaakt deze keer. De jury, bestaande uit een drietal bad gasten, moet dan ook wel moeilijk werk hebben gehad om de 6 prijswinnaars aan te wijzen. Er waren o.a. een prachtige molen, een zwaan, een ooievaar met ba by, sneeuwwitje en de 7 dwergen; ver der een kikker in een vijver en Holland aan de sloot, beiden tot in de puntjes verzorgd. De speeltuin was zelfs twee maal aanwezig. Een aantal versierde fietsen en autopeds was natuurlijk ook van de partij. In langzaam tempo ging de optocht, voorafgegaan door de muziek door het dorp. Na afloop volgde een behendigheids wedstrijd voor dames van 16-30 jaar. Hiervoor was een groot aantal deelneem sters. Vielen tijdens de optocht slechts en kele druppels, nu begon het te gieten van de regen. De dames hielden echter dap per vol en tenslotte waren de winnares sen bekend Het water droop toen uit al le jassen. De hierna aangekondigde vlie- gerwedstijd werd uitgesteld en men ging naar huis om zich weer wat te laten drogen. 's Middags verviél allereerst het ring- rijden met versierde wagens. De feest commissie besloot, toen het weer even beter werd, tobbensteken te gaan hou den. Met de bel werden de Hoornders bijeen geroepen op het dorpsplein, al waar dit waterfestijn zou worden ge houden. Een flink aantal deelnemers meldde zich aan voor een nat pak. In 'n vlot tempo werd dit deel van het pro gramma afgewerkt, waarbij kwistig met water werd omgesprongen. Onder het tobbesteken was de lucht opgeklaard en er werd besloten de spelen voor oudere meisjes en jongens te laten doorgaan. Maar tijdens deze spelen begon het weer te regenen. Toch werd dit deel van het programma ook afgewerkt. 's Avonds strijd om de man en de vrouw. Eerst voor ouderen, later voor iedereen. Zoals gewoonlijk verliep dit ook in een gezellige stemming. De tweede dag ging het fanfare weer door het dorp, vergezeld van een groep paarden voor het ringsteken te paard. Hiervoor was grote liefhebberij. Jammer dat een deelnemer een trap van 'n paard kreeg, waardoor zijn voet gekneusd werd. Daarna was de vliegerwedstrijd voor de jeugd aan de beurt. Er was veel werk van gemaakt en men zag dan ook prach- HOOFD-INGELAND POLDER EIERLAND De heer P. Dros Bzn. werd bij enkele candidaatstelling herbenoemd tot hoofd ingeland van polder Eierland. TEXELAARS BEZOCHTEN DE JAARBEURS Gisteren heeft een flink gezelschap de bus was bijna geheel bezet per T. E.S.O. een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht gebracht. Volgende week Don derdag hoopt TESO wederom een derge lijke trip te organiseren. ZIEKENVERVOER Vrij vervoer van patiënten welke moe ben worden opgenomen in een ziekenhuis of een bezoek brengen aan een specia list, per TESO^boot. Voor de patiënt wordt een gele kaart verstrekt door de huisarts, deze kaart moet in het ziekenhuis of bij de Gem. Geneeskundige Dienst worden afgestem peld. Voor bezoekers aan patiënten wel ke in ziekenhuizen zijn opgenomen, zijn op het kantoor van de TESO witte kaar ten verkrijgbaar, alleen voor allernaaste bloedverwanten KATHOLIEKE KERK LIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 u. biechtgel. om 7,30 lof t.e.v. het Onbevlekt Hart v. Maria met rozenhoedje en acte v. toewijding, na het lof nog biechtgel. Zondag, 14e Zondag na Pinksteren, om 7,30 gelezen H. Mis, om 9 u. communieuitreiken en om 10 uur de Hoogmis, 's Av. 7 u. lof t.e.v. de Aller heiligste Naam Jezus. Maandag: feestdag v.d. geboorte van Maria. Dinsdag-, Don- derdag- en Zaterdagavond om 7,30 ro zenhoedje. Zaterdag op de gewone tijd biechtgel. Zondag a.s. 15e Zondag na Pinksteren en gedenkdag van de H. Kruisverheffing. St. Martha-ver.: Don derdag half 3: Regina Timmer en Maart- je Bakker. In de week zijn de gelezen H.H. Missen om half acht. tige exemplaren. Toen de hele zaak ein delijk in de lucht stond, was het een schitterend gezicht. Wel maakten enke len meer of minder geslaagde noodlan dingen. Van elke vlieger werd vervolgens de hoogte gemeten. Er waren prijzen voor de mooiste, de hoogste en de groot ste vlieger. Voor de oudere heren was hierna een snelrookwedstrijd. De winnaar zag kans zijn sigaar in ongeveer 3 minuten op te roken. Het was werkelijk blauw van de rook tijdens de wedstrijd. 's Middags was allereerst het traditio nele ringrijden voor versierde wagens. Dit verliep allemaal zeer vlot. Er waren prachtig versierde wagens bij. Toen kwam de grootste sensatie van het feest: tobbesteken voor dames. Ruim 40 dames gaven zich hiervoor op, waar onder zelfs grootmoeders. Het publiek heeft uitbundig genoten, zo zelfs, dat sommige boeren vergaten te gaan mel ken, wat tooh veel wil zeggen! Ongetwij feld zal dit later nog wel eens herhaald worden. Na afloop hiervan werd nog een be hendigheidswedstrijd gehouden voor ou dere dames. Daarmee was het middag programma weer ten einde gekomen. 's Avonds weer strijd om de vrouw en de man. De laatste tegen inleggeld en-de opbrengst was ten bate van de kleuter school. De kinderspelen die wegens de regen waren uitgesteld, worden Zaterdag middag gehouden. Een gezellig bal in Loodsmanswelva ren besloot dit goed geslaagde volksfeest. De uitslagen waren: Optocht: le prijs zwaan; 2e. Mooi Hol land; 3. Sneeuwwitje en de 7 dwergen; 4. kikker; 5. ooievaar; 6. Holland aan de sloot. Hinderniswedstrijd dames 16-30 jaar: 1. mej. Slingenberg; 2. Mw. Gielis-Koop- man; 3. mej. W. Kikkert. Tobbesteken voor heren: 1. P. Boon; 2. J. Drijver; 3. C. Ellen. Hmderniswedstrijd meisjes 14-16 jaar: 1. G. de Leeuw; 2. M. v. Leeuwen; 3. A. de Bruijn. Hinderniswedstrijd jongens 14-16 jaar: 1. H. Schilpzand; 2. C. Kikkert; 3. D. Smit. Strijd om de vrouw boven 35 jaar: 1. G. Kikkert; 2. J. Duinker; 3. A. Lap Az. Strijd om de man: 1. N. Koopman; 2. W. Bloem; 3. A. de Bruijn. Ringsteken te paard: 1. J. Duinker; 2. W. Bakker; 3. K. Lap Jzn. Vliegerwedstrijd: mooiste J. Goënga; grootste P. Sohuyl; hoogste E. Drijver. Rookwedstrijd: 1. A. Smit; 2. L. Roe per; 3. C. Roeper. Ringsteken met versierde wagens: 1. 'mw. A. Zwanenburg-Troost en de heer Blok; 2. echtpaar Bakker; 3. T. Koopman en A. Troost. Versierde wagens: 1. J. Kikkert; 2. C. Kok; 3. A. Dijker. Tobbesteken dames: 1. mej. T. Koop man; 2. mw. A. Dekker-Drijver; 3. mej. A. Bakker, de Westen. Behendigheidswedstrijd dames: 1. mw. 5. Koopman-Zernee; 2. mw. M. Zijm- Lap; 3. mw. M. Kiljan-Sahuyt. Strijd om de vrouw: 1. H. Tjepkema; 2. W. Bakker; 3. G. Kikkert. Strijd om de man: 1. mej. N. Smit; 2. mej. E. v. Heerwaarden; 3. mej. A. Rof fel. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELI AS. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 7 September 1952 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam, in Gymnastieklokaal Molenstraat. Maandcollecte kerkvoogdij De Koog 9,30 uur Ds Janse Collecte Plaatselijk Jeugdwerk De Waal 11 uur Ds Janse, Collecte Plaatselijk Jeugdwerk Den Hoorn 10 uur Ds van Boven, Maandcollecte Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Maandagavond is er weer zang Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Medewerking kerkkoor. Maandcollecte v. d. kerkeraadskas Half 12 Zondagsschool De Cocksdorp 9,30 uur Ds. Soesan Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Ds Goedendorp Voorbereiding H. Avondmaal n.m. 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds De Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K.O Oosterend 10 en 3 uur Dienst in de Doopsgezinde kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds van Veen Extra collecte Vredesgroep Den Hoorn 19,30 uur Ds Van Veen. Extra collecte Vredesgroep TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Melkwagentjes, onverwoest baar, passen door elke deur. Brunie, Hoorn Verl. op 28-8-'52 twee aan elkaar ge knoopte leidsels tussen Ker- keplaats en Middellandseweg Gaarne tegen bel. terug C. J. Swaerts, Kerkeplaats S 32, O'schild Tc k. ribfl. plus four m. 48 lichtgrijze sport- pantalon z.g.a n. m. 50. Duin weg B 149 Te k. z.ga.n. Etna haardkachel. De Koog 6 Verl. een zilveren broche, Zeeuwse knop, tussen Nieti- weschild en Oosterend. M Daalder, Peperstr. 22, O'end Verl. kickstarter van motor Gaarne terug K. Zoetelief, Schilderweg Wie mist zwart hondje, terug te bek. „Menno hoeve", Waalderweg Te k. voeraardappelen en nog een klein partijtje aard- beiplanten. P. van der Slikke. Westerweg Te k. plm. 15 HL. plantgoed, Dubbele von Sion. Jb. Bakker, Hoornder- weg 111, Den Burg. Radio toestellen te huur, B. Kuiper, De Waal 2 GEBOREN: Cornelis Hillebrand zoon van M. BURGMAN- De Vries L. BURGMAN De Koog 32, Texel, 2 September 1952. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze Zoon en Broertje KOOSJE die bij het H. Doopsel de namen ontving Jacobus Mattheus C. A. WITTE-Kager MATTH. WITTE Cz. „St. Marcus", O 177, 2 Sept. 1952.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2