Bedden, Meubelen enz. P. MOERBEEK De Middenstandscursus r Emigratie SILOBOUW SLOTACCOORD ATTENTIE! V linn mui mm mm mm mm mi mm mm mm mm mm mm N.V. Goederenhandel PH. V LES SING Belangrijk nieuws voor iedereen: Thans ongekend lage pi ijzen voor Philips radiotoestellen Dros'£Bakkerij Wegens vacantie gesloten van 6 t.m. 13 Sept. Schoenm. Post Wegens vacantie gesloten Wegens vacantie wordt in de week van 8 tot 14 Sept. niet bezorgd. C. HUISMAN GESLOTEN Kapper Smit klein huisje Permanent 'n Cadeautje Technisch Bureau Jan Agter zorgt er voor met de bekende vakkundige service VANAF ZATERDAG 8.30 uur 0,85 1,75 3,50 1,15 8,10 /,ÜU 2,65 3,95 1,95 0,89 0,14 0,69 0,98 1,95 0,59 0,25 3,60 0,79 achterblijvenden. s.s. „Jacoba" Holland. 13 Maart. 14.07 u." „Maar dat briefje is pas twee uur oud!", denk tk. Ik vlieg naar de kapitein, want dan moet de „Jacoba" dicht in onze buurt liggen. Snel zeilen we dus koers naar de aangegeven plaats, en ja „Op een dag we zitten compleet in een vliegende storm mikt een geweldige golf, die over dek slaat, een fles voor m'n voeten. Ik pak het ding op. sla 'm stuk en vind een brielje: „Groot lek aan stuurboord. Zinken snel Radio defect. Positie 8° 17' W. L. 47° 3' 32" N.B. Groet hoorl Het kleine vrachtscheepje maakt al zwaar slagzij, maar on danks de holle zee lukt het ons langszij te komen, zonder tegen het wrak te slaan. En net hebben we de hele bemanning heelhuids overgenomen, of een knaap van een golf sleept de „Jacoba" mee naar de diepte. „DAt scheelde geen haar!", zeg ik legen m'n collega-stuurman, als we een uur later met een kom hete snert op or\s verhaal zitten te komen. „Hier een Sterling zal je goed doen. Ja, dAt is nou die beroemde Virginia-tabak, „STA OP STERLING!" waarop ze dat Positief-Mild procédé toepassen, oftewel P.M Geen shag zo mild en toch pittig Nu snap Je zeker óók, waarom ik altijd zeg: GEFABDICEEPD VOLGENS NIEMEUEP'S POSITIEF MllO PROCÉDÉ Laat nu Uw door ons repareren. Wij kunnen nu onze volle aandacht hieraan besteden. Vraagt prijs en stalen op. Over geheel Texel te ontbieden. Aanbevelend, Meubelhandel en Stoffeerderij Hogerstraat - Telefoon 272 - Den Burg van het Instituut voor Middenstandsont wikkeling zal aanvangen op Dinsdag 23 September a.s. Aanmelding nieuwe leerlingen tot uiterlijk Zaterdag, 20 September bij C. v. d. Kooi, Slenenplaats, Den Burg G Bakker, Weverstraat 17 C. Mets, Sigarenmagazijn, Den Burg, De Koog Wendt U voor het vakkundig em balleren en verzenden van Uw in boedel enz. tot Den Burg - Texel - Telef. 20 Transport, opslag, verpakking, ver scheping, assurantie, douane-forma liteiten enzalles tegen de laagste prijs en de hoogste zekerheid. HET ADRES met vakkundig personeel, die U 'n prima overtocht van Uw inboedel garanderen. Type Oude prijs BX 700 A l 685,— BX 610 A - 595,,— BX 511 A - 398, BX 410 A -295,— BX 310 A - 235,— BX 310A (m. visserijb.) - 259, BX 210 U - 190,— BX 200 U - 160, LX 401 UB - 245,— LX 301 B -168,— Nieuwe prijs Voordeel f 582,— f 103 - 498 - 97 -338,— - 60,— - 249,— - 46 - 198, - 37 - 220,— - 39,— - 162,— - 28 - 136,— - 24,— - 208,— - 37, -142, - 26,— Oudeschild gesloten van 7-14 September wegens vacantie van 8 tot en met 13 September. Bakkerij Duinker Den Hoorn, Telef. 37 De winkel blijft geopend. Weverstraat A.s.- Maandag tot Woensdagmiddag 1.30 uur De Cocksdorp Te koop gevraagd 50 460 1-jarige kippen W. VEF-GER „Buitenlust" Den Burg Te koop gevr. een knap aan Den Burg. Br. onder no. 267 bur van dit bhd Hotel „De Hoop" De Cocksdorp, vraagt flink net meisjes Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER. Telef.37 voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Voor elk product en in e ke gewenste grootte. Bij directe bestelling spoe dige plaatsing mogelijk A. Appel Zouen Silo- en gieikelderbouw Spanbroek, Tel. 345 en 357 Zijden dameskousen, mooie zware kousen, B- keus Zware geplatteerde da meskousen, sterke kwa liteit, mooie kleuren Nylonkousen, ons merk „Nice" uitstekende pas vorm, smaakvolle mode- tinten Zware katoenen rib werksokken, assortie kleuren, extra sterk Zware gemoltonneerde herenborstrokken met lange mouwen maat 6 7,50, maat 7 Bijpassende broeken Partij charmcuse dames- onderjurken, diverse mo dellen, pracht kwalitei ten Wit emaille toilet-em mers, grote maat, prima emaille Wit emaille melkemmer- tjes, handig model Baleinen straatbezems, zwaar gevuld, prima af werking 24 prima wasknijpers, 7 Q OC slags met veer, p. 24 st. Prima gevulde cocos- boenders, flmke maat 3 stuks bier- of water glazen, geslepen model, Q dR per 3 stuks 9 Zware molton dweilen, flmke maat, nu voor Gestreept pyama-flanel, mooie kwaliteit, frisse strepen, 70 cm. br. Prima kwaliteit graslin- ncn voor 2-pers. lakens, 150 cm. breed Gezoomde theedoeken, prima kwaliteit, frisse ruit, 58x61 Blauw katoenen keuken doeken, pracht kwaliteit, Q QQ grote maat 5 Leuke fantasie dames- zakdoekjes, zachte ka toen 0,29 Wollen dameshoofddoe ken, in mooie ruitdessins vierkant model Hydrophile luiers, mooie zachte kwaliteit, nu voor Gebloemde dames peig noirs, aparte veelkleuri-17 QQ ge bloemdessins Damesparapluie, moder ne ruiten en knoppen, A QQ prima uitvoering 9 Dames jasschorten met korte mouwen en knoop- Q QQ sluiting leuke dessins Jaegerwol, mooie kwali- 1 OC teit, knotten van 100 gr. Plastic zeepdoos en een stuk Engelse toiletzeep, Q 50 samen voor Partij vitrage, 2e keus, diverse kwaliteiten, 90 cm. breed, Q RQ 1,10, 0,79, 0,69 Handweef gordijnstoffen, terra met bloemdessins, 3 75 120 cm. breed Bouclé gang- en traplo per, aardig dessin, 50 75 cm. breed Perkament huiskamer lamp, geheel compleet "JQ QQ met glasplaat en pendel 5 Vlokmatrassen, damast tijk, diverse kleuren, be- 27.50 slist prima vulling dito 2-persoons 44,75 Velvet tafelkleden, mooie Oosterse dessins en kleu-IR QQ ren 140x170 Flanellen herenpyama's, Q K prima flanel, alle maten 9 FEUILLETON door T. LODEW1JK 39.) Luuk moest ook zo'n revue. Hij sprak er over met zijn Akeela. Die voel de er alles voor. Maarhij sprak er ook over met mij. Ik gaf hem tips, ik gaf hem ideeën ging Mien voort ik snap nog niet waar ik toen de inspiratie vandaan haal de. Of liever, ik snap het heel goed. Het gevecht was in volle gang en ik was van het defensief in he offensief gekomen. Luuk vond mijn ideeën beter dan die van zijn Akeela, en die nam dat niet. Het werd ruzie, de Akeela ging er uit En jij er in. Precies. Maar in die tussentijd -had- ik toch leren begrijpen dat Luuk zich hiervoor interesseren kon. Ik vond het niet gek meer, ik deed zelf mee. Van nu af deden we het samen." En toch had ik er nooit iets voor gevoeld, en zou ik er misschien ook nooit iets voor gevoeld •hebben, maar omdat het Luuk z'n lief hebberij was, ging ik er tenslotte ook in op. Je hebt onze trouwfoto nooit gezien, hè? Met die hele haag welpen langs de trap van het stadshuis? Die afscheids avond van de troep vergeet ik van m'n leven niet. Mien zweeg, haar gedachten ver terug in het verleden. Sietske keek naar haar, zoals ze daar zat. Kleine, strijdbare vrouw. Sportief, hartelijk, gezellig. Daar zat ze met een eenvoudig grijs truitje boven een gladde grijze rok, de stevige benen gestoken in onberispelijk zijden kousen en een paar leuke, sportieve schoenen, het korte blonde haar als een krans om haar blozend gezioh. Heel eenvoudig, maar het stond haar goed. Mien wist wat ze dragen moest. Onwille keurig gleden Siets' blikken over haar eigen gestalte, haar keurige, maar stijve japon, de keurige, maar fantasieloze schoentjes; dacht ze aan haar stijfgeper- manente haar. Het was of Mien haar gedachten ge raden had. Je moet de strijd voeren op alle fronten, Siets. Je moet ook aan je uiter lijk denken. Die Ada is mets knapper dan jij, maar ze weet er meer van te maken. En jij kunt haar gemakkelijk baas, maar tja. Zou je me.... zou je me willen helpen? Het kostte Sietske meer moeite dan ze dacht, dit beroep op haar vriendin. Helpen? Lieve meid, ik doe 't voor de 9port. Geef me de kans, alsjeblieft! Siets, je hoeft gelukkig op een paar centen niet te kijken, toe neem mij in dienst als ehadviseur. Laten we samen dit varkentje eens wassen. Ik durf alles te verwedden op je succes. Toe Siets, ga niet zitten treuren en kwijnen, maar neem de handschoen op. Je zult Frits eens zien kijken naar je, net zo ver liefd als vroeger, lét op mijn woorden. Sietske staarde strak voor zich uit. Haar vermoeide, desolate stemming was verdwenen. In plaats daarvan was een strijdbaar vuur gekomen, verontwaardi ging, de begeerte om die ander te ver jagen van haar domein, om Frits weer te weten haar man, haar geliefde. Goed zei ze Mien.je hebt me, nu, vanavond véél meer geholpen dan je wel weet. En ik ben je nu al veel dankbaarder dan je weet. Ik doe het. Ik waag het er op. Maarhet blijft héle maal tussen ons, met? Nu, ik daoht er nog één in het com plot te nemen. Luuk? Nee Brederode. Siets dacht gespannen na. Alles in haar verzette zich er tegen, nog een an der van haar ellende te vertellen. Maar, schoot het haar opeens te binnen, Brede- derode wist. Dat kon met anders. De hele avond had hij een spelletje gespeeld om ervoor te zorgen dat zij niets mer ken zou. Vroeg of laat zou hij er over beginnenen misschien wel met Frits. En dat mocht niet, dat mocht nóóit. Accoord zei ze vastbesloten. Ze had de strijd aanvaard. En Mien, opgestaan ook, zag met verwondering naar dat vastberaden, fiere gezicht. Zo'n vrouw dacht ze welke man zou daar niet trots op zijn? Welke man zou daar niet van houden? O mannen.ach, als een vrouw ze met in de hand nam en hield, wat zou er dan van terechtkomen? En ze dacht met een plotselinge verte derde glimlach aan haar Luuk, die van avond naar een vergadering van de vak organisatie was getogen, en die ze innig- gelukkig kegelend wist met een paar ou we schoolmakkers De volgende dag kwam Brederode op het thee-uur binnenvallen. Sietske, die na 'n grotendeels doorwaakte nacht al had ze zich toen Frits thuiskwam, sla pend gehouden en een moeizaam ontbijt waarbij ze zich wegens hoofdpijn verontschuldigde voor haar weinige spraakzaamheid nu stillekens in haar stoel zat, alleen met haar sombere ge dachten, veerde plotseling op en haar gevoel voor humor sprong onweerstaan baar naar voren, toen ze gewaar werd hoeveel moeite Brederode had met zich een houding te geven. De oude musicus deed alsof er geen vuiltje aan de lucht was, en toch was hij, wist Sietske, ge komen om haar met alle omzichtigheid in te lichten, een taak waartegen hij uiteraard opzag als tegen een berg. Hij kon met weten, dat Sietske volledig op de hoogte was en met een glimlach zag ze aan hoe druk en schutterig hij deed, steeds het fatale ogenblik uitstellend. Eindelijk besloot ze hem te hulp te komen. Meneer Brederode zei ze weet u precies wat er aan de hand is met Frits en Ada Siccama? Hij was volkomen verrast door deze onverwachte aanval. Ja neestotterde hij ver ward ik zag ze gisteren zitten bij American. Ik ook. Jij ook? Hij sperde zijn ogen wijd open. Daar heb ik. .niets van gemerkt vulde ze rustig aan. Nee, natuurlijk niet, ik kan daar toch geen scène gaan maken? Maar ik had het al gezien toen ik bin nenkwam. En als ik het niet zo.naar gevonden had, had ik eigenlijk moeten lachen omdat u zoveel moeite deed om het voor me te verbergen. Weet u wat het is, ging ze haastig verder ik vind het zo vervelend dat Frits mij vertelt dat hij naar een vergadering is en in werkelijkheid met Ada in American zit. Het kan toeval zijn, waagde Brede rode te zeggen. Ik vond hun houding niet zo, alsof ze elkaar toevallig ontmoet hadden ging Sietske voort en ze gingen sa men weg en Fnts kw§m pas uren later thuis. Ik had hem op de man af willen vragen, maar ik wil niet dat hij de in druk krijgt dat ik hem bespionneer. Tja.... Brederode was kennelijk met het geval verlegen weet je, Siets ke, ik weet eigenlijk niets. Ik heb nooit iets gemerkt. Jij zou het beter moeten weten dan ik. Merkte jij niets aan Frits? Ja, zeker merkte ik wat aan Frits de laatste tijd. Hij is afwezig, verstrooid, hij is veel vaker weg dan vroeger. Hij zegt vaak niet eens meer waar hij naar toe gaat. Hij komt soms in de nacht thuis. En dan opeens weer is hij zo lief en hartelijk voor me.... ach, meneer Brederode, een vrouw voelt dat soms zo scherp aan. Dan kan ik de gedachte niet van me afeetten dat hij iets goed wil maken. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4