"V SLOTACCOORD Zo kleedt U -zich goed Op reis Jeugdrubriek Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam' Soiree's en Bals. De dames kleden zich voor soirée's en fijne bals in lang avond toilet, eventueel bijpassende lange hand schoenen, avondtasje. Men begeeft zich naar een bal zonder hoed, maar met over het kapsel een zijden hoofddoek, daarbij een korte mantel of bontpelerine. De mantel geeft men af; de pelerine of shawl neemt men mee in de zaal. De avondhandschoenen houdt men aan, bij het eventueel nuttigen van bv. gebak uit de hand doet men de rechter handschoen uit, tijdens het dansen houdt men ze aan. Indien men zulks wenst kan men de avondhandschoenen in de loop van de avond uittrekken. De heren gaan in smoking, dubbele boord, zwart strikje, witte pochette, grij ze overjas, witte zijden chachenez, grijze handschoenen zwarte deukhoed. De over jas, zijden doek, handschoenen en hoed worden afgegeven. Wanneer men in rok (wit piqué vest, idem overhemd, enkele boord, wit piqué strikje, witte pochette) gaat, draagt men daarover een zwarte overjas, ruime eveningcoat of avondcape, voorts witte zijden shawl, hoge hoed en witte handschoenen. Theater- en concertbezoek. Voor het bijwonen van toneelvoorstellingen, opera opvoeringen of concerten die des avonds plaats hebben, kleden de dames zich in een lange avondjapon, geen hoed, maar zijden hoofddoek, korte mantel; een eventuele bondtpelerine of vos wordt in de zaal meegenomen, evenals het avond tasje en mogelijk bij de japon passende lange handschoenen. De heren gaan in smoking of rok. (Zie voor bijzondeheden: „Soirée's en Bals"). Naar matinée's gaan de heren in don ker costuum of in zwart colbert met ge streepte pantalon (geldt het een officieel matinée waarbij autoriteiten aanwezig zijn, dan behoort men een jacquet te dragen). De dames gaan naar een mati née in een geklede japon, zij houden de hoed op en de handschoenen aan. Trouwen. De bruid: wit bruidstoilet met naar verkiezing sleep en respectie velijk korte of lange sluier, effen of be werkt; naar gelang de mouwlengte korte of lange opengewerkte witte handschoe nen, bruidstasje, lichte nylons, dichte witlederen bruidschoentjes (pumps). Als hoofdtooi een wassen bloemendiadeem of tulen kroontje. Ook worden zijden kap jes met lovertjes gedragen en is de enkel of dubbel op het hoofd gerimpelde aan gezette sluier in zwang. De hoofdtooi, het kapsel en ook de sluier kunnen versierd worden met levende bloemen (dezelfde soort als van bruidsbouquet of corsage). Bij kouder weer is voor de bruid zwa nendons als schouderbedekking gebrui kelijk (de zwanenbont pelerine). De bruidsmeisjes: in gelijke bruids meisjes-japonnen, wit of zachte tinten, naar verkiezing met hoeden, of haartooi. Kleine bruidsmeisjes gaan in gelijke jurkjes, evenzo bruidsjonkertjes in gelij ke pakjes. De bruidegom: jaquet met zwart of grijs vest (grijs het meest gebruikelijk), gestreepte pantalon zonder omgeslagen zomen, grijze plastron, enkele boord, wit overhemd, hoge hoed, grijze handschoe- witte pochette, zwarte sokken, zwarte lage schoenen. (In de na-oorlogse jaren ziet men soms dat de bruidegom in jacquet met een ge wone boord en das gaat. Het juiste ge bruik is evenwel, dat de bruidegom naast zijn bruid in het toch uit zeer oude ge woonten ontstane bruidskleed met de sluier, de traditionele plastron met enke le boord draagt). De getuigen: jacquet, in de regel geen grijs vest, plastron met enkele boord of grijze lange das met dubbele boord, enz.; minder officieel in zwart colbert met gestreepte pantalon; in beide gevallen hoge hoed, grijze handschoenen, witte pochette. De ouders van het bruidspaar: de da mes in lange geklede japon en hoed, bij koud weer kan een mantel worden ge dragen of vos of bontcape, handschoenen, de vaders in jacquet, zwart vest, enkele boord en donkergrijze pantalon of dub bele boord en lange grijze das; hoge hoed, grijze handschoenen, witte pochet- te. De overige mannelijke familieleden en genodigden in jacquet of zwart col bert met hoge hoeden, enz.; hun dames in geklede lange japonnen, met hoeden en handschoenen. Attentie! Indien de bruid niet in het wit trouwt, maar in mantelcostuum, dan is voor de bruidegom en de overige brui loftsgasten het semi-officiële zwarte colbert met gestreepte pantalon de juiste dracht; de oudere mannelijke familiele den kunnen dan evenwel toch 'n jacquet dragen; allen met hoge hoed en grijze handschoenen. (Gaat de bruid niet in een wit bruidskleed maar in een lange japon, dan behoort de bruidegom toch in jacquet gekleed te zijn, hierbij een zwart vest, gewone boord, lange grijze das, pochette, grijze handschoenen en hoge hoed). dan Uw spoorkaartje ge- {Tv haaldbij de V.V.V. „Texel" GEEN AFSTEL! Vorige week vielen de voor de jeugd van Den Hoorn en wijk H georganiseerde festiviteiten lelijk in het water. De feest commissie heeft nu besloten om de kin derspelen Zaterdagmiddag a.s. te hou den. (Zie adv.) NIEUWE KOTTER IN DE VAART De kottervloot is weer verrijkt met een prachtige nieuwe moderne kotter, de TX 36, „De Hoop" genaamd, eigenaars de Gebrs. Van der Vis van Oosterend. De kotter heeft Zaterdag proefgevaren met een aantal genodigden, o.a. Burge meester De Koning, vertegenwoordiger van de werf, de scheepvaartinspectie enz. Het schip is gebouwd op de scheeps werf Concordia van de firma S. Sey- monsbergen te Amsterdam en afgewerkt door de fa. Visser uit Den Helder. Er staat een 150 p.k. Industrie motor in, terwijl de kotter een prachtige kajuit heeft, met boven een keuken met aan recht. De schipper wordt de heer Jan van der Vis. Nr. 226. JANTJE. GERRIT EN HANNY HOPMAN Ze wonen in Amsterdam, Fahrenheit- straat 32, maar vader is een rasechte Texelaar en daarom komen ze dikwijls op Texel om er van de vacantie te genie ten! Dit jaar zijn ze ook weer 14 dagen lang bij Oma geweest. Het strand trok en ook maakten ze graag een ritje met de auto van Ome Klaas! Hanny viert morgen, Donderdag 11 September, haar 4e verjaardag, Jantje wordt 9 Maart 7 en Gerrit vierde 15 Mei jl. zijn 5e verjaardag. Jantje is op Texel geboren; hij is dit jaar voor het eerst naar school, Gerrit en Hanny fröbelen nog. Zeg, Hanny, dat was me ook wat: jij op het Politiebureau, nadat je was verdwaald! Gelukkig maar, dat de poli tieman je weer zo gauw bij Oma wist te brengen! DAMCLUB TEXEL Na een zomerse rustperiode zijn ook wij weer bezig te ontwaken. Zo zal op Vrijdag 12 September a.s. onze jaarver gadering gehouden worden. Het is van zelfsprekend dat alle leden deze jaarver gadering in Hotel De Graaf bijwonen en heeft u nog dammende vrienden, neem ze dan mee, want nieuwe leden zijn van harte welkom. Damvrienden, tot Vrij dagavond. Het Bestuur. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 1 t.m. 6 Sept. 1952: 1441 kg schol; 353 kg tong; 6 kg tar bot; 71 kg schar; 93 kg bot; 308 kg han delsgarnalen; 184 kg exportgarnalen; 849 kg kruikels; 3400 kg kokhanen; 76 kg makreel. ZDH-Nieuws. Zo is dan de eerste competitiewedstrijd al weer achter de rug, waarin Vesdo in een matige wedstrijd met 4-1 wist te winnen en de eerste 2 punten naar Scha- gerbrug meenam. Voor de rust werd er door ons nog flink partij gegeven en met de stand 2-1 voor Vesdo kon men nog van alles verwachten. Na de rust raakten de spelers wat meer vermoeid en hiervan wist de Ves- do-voonhoede gebruik te maken door nog 2 doelpunten te scoren. Eindstand 4-1. Volgende week uit tegen Winkel 1. We zullen hopen dat dit beter gaat. Adsp. Zaterdagmiddag naar Boys A. Aanvang 2 uur. Allemaal present hopr! Bim en Bam zijn uit kam peren gegaan. Nu is het avond en voor ze gaan sla pen, zetten ze de wekker op zes uur, want ze willen vroeg opstaan. Maar wat gebeurt er! Om 5 minuten voor zes komt er een struis vogel voorbij. Hij kijkt eens naar de wekker en slikt het ding pardoes binnen. Maar lekker is het blijkbaar niet, het blijft zelfs in zijn lange hals ste ken. Meteen is het zes uur en loopt de wekker af! Nu weet de arme struisvogel geen raad meer. Hij krijgt het er benauwd van! Van het lawaai worden Bim en Bam wakker. Ze zien het beest allerlei rare sprongen maken en ze begrijpen meteen wat er aan de hand is. „Dat komt er van als men zo gulzig is!" roepen ze uit. S. V. Texel. Deze laatste Zondag voor de start der competitie werd tegen Black Boys, uit Sneek, gespeeld. BI. Boys was vrijwel een gelijkwaardi ge tegenstander, met enkele betere spe lers als leiding gevende krachten. We noemen de r-buiten, ook de midvoor was een handige speler. De linksbuiten bleef onder de maat. Bij Texel zagen we Gom op de linksbackplaats en hij deed het nog best. Er was een invaller voor Piet Stam die niet was versohenen. Ook Harry was van de partij. Het leek ons toe dat het achter nogal eens moeilijk ging, niet dat ze beneden hun kunnen speelden, maar er was dezelfde opvatting, terwijl de kanthalfs vooral hun binnenspeler niet te veel moeten loslaten, waardoor dan 't dekken door de achterspelers te moei lijk wordt. Het ontbrak aan zuiver aan geven, ook het schieten m de voorhoede was vandaag niet best. Trouwens, beide voorhoeden wisten met de goede kansen geen raad. Niek Veldstra deed het weer best. Z'n opbouwen valt beslist te loven. Het begin is met overwicht van B. Een goede aanval van links, listig omspelen der verdediging en met een schot buiten bereik van Bertus, via de binnenkant verste staanpaal, neemt B. de leiding. Texel komt ook meer los, mag een vrije schop nemen ,deze wordt tot corner gewerkt welke wordt afgeslagen en er volgen enkele goede T-aanvallen, een hard schot van Niek gaat precies langs de verkeerde kant van de paal. Na goed werk van Niek volgt een voorzet die door Harry in het doel wordt gewerkt: 1-1. Maar dan is B. weer in de aanval met een mooie schijnbeweging wordt de achterhoede gepasseerd, het schot gaat over. Uit een zeer gevaarlijke situatie door r-buiten is Gom net op tijd om een doelpunt te voorkomen. Bert maakt zich vrij, geeft een scherpe voorzet die door de keeper wordt onderschept. T. is nu meer in de aanval en bestookt het B- doel geducht, maar de uitvallen van B. zijn zeer gevaarlijk, een mooie voorzet van de r-buiten wordt nog precies even door Gerrit's hoofd aangeraakt waar door de vrijstaande 1-binnen een pracht kans wordt ontnomen. Aan de andere kant mist Bob een mooie kans door over te schieten. Een prachtig doelpunt maak ten de gasten toen ze onze achterhoede omspeelden en Bertus geen kans gaven: 1-2, Bob en Bert spelen goed samen, de kans wordt hard naast geschoten, een voorzet van Bob wordt door Harry ge mist. Hiermede was de eerste en beste helft verstreken. Na de hervatting is de eerste gevaar lijke aanval voor Texel. Bob komt ge heel vrij voor het doel maar schiet juist over de lat en weer is T. aan bod, een voorzet van Bob brengen samen op rechts op, een voorzet komt bij de 1-bui- ten die keurig voor het doel kopt waar niemand aanwezig is om te profiteren en weer is het Niek die mooi opbrengt, voorzet welke de verkeerde kant wordt uitgekopt. Een B-aanval volgt. Henk maakt hands, penalty: 1-3. Bijna had Bertus de bal gekeerd. Bert gaat door de verdediging maar wordt tegen de grond gewerkt. Vrije schop, Herman schiet een prachtige schuiver in de benedenhoek 2-3. B-aanval over de lat. Niek maakt weer een goede kans klaar voor Bob, maar wist daar niet van te profiteren. Uit een T-aanval maakt Harry gelijk, terwijl in een der laatste minuten Bert een voorzet in het doel werkt, welk doel punt door de prima scheidsrechter Van Velzen wordt afgekeurd wegens een ver meend „hands"-geval. Deze wedstrijd was nog training, nu a.s Zondag wordt het ernst. Zorg dat het in orde komt, Texel! Texel 2-Helder 3 (competitie afd N.H. 1, kl. C). Met 2-4 werd verloren. Een uur lang heeft T. 2 met winst in het vooruit zicht gespeeld, daarna kwam de inzin king en merkten we het gemis aan trai ning. Direct van de aftrap wordt de bal over de H-achterhoede geplaatst. Ben komt vrij maar speelt de bal te ver voor zich uit en er gaat een geheide kans ver loren. Wel heeft H. een veldmeerderheid maar de T-aanvallen zijn gevaarlijk. Lo- die kopt tegen de staanpaal, Kees Scher mer schiet onbezonnen. T. had al de lei ding genomen door Ben terwijl H. gelijk maakte door een foutje in de achterhoe de. Na de rust nam T. opnieuw de lei ding door Kees: 2-1 en meteen is T. weer weg van Ben naar Kees Moojen, die overschiet. H. valt snel aan, een hard schot volgt maar Jan redt met de vuist. FEUILLETON door T. LODEW1JK 40.) Sieske barstte plotseling uit: Ik ben niet tevreden met een fooi, ik wil niet zo'n vrouw zijn waarbij hij tenslotte na allerlei afdwalingen toch telkens weer terugkomt. Ik wil hem hélemaal.... en niet gedeeld met een ander. Zéker niet met.met haar! Heb je zo'n hekel aan Ada Siccama? Ach, hekelnee, daar heb ik geen reden voor. Maar ik weet dat Frits voor haar tijdverdrijf is, dat voel ik zo. Zij is geen vrouw die het lang bij één man uithoudt. Ze moet er bij voorkeur 'n dozijn om zich heen hebben, ze moet het middelpunt zijn. Nu is Frits de man van het ogenblik. Maai' ik ken Frits. Hij is niét zo. Hij haalt zich waarschijnlijk veel te veel in 't hoofd, hij slaat haar veel te hoog aan. Straks krijg ik hem weer thuis, verbitterd en vernederd door haar.en dat wil ik niet. Daar is hij te goed voor. Het gaat me niet alleen om mezelf, het gaat me «allereerst om hem. Brederode luisterde zwijgend en knik te. Hij zag haar aan met oprechte be wondering, bijna eerbied. Jij bent een pracht van een vrouw zei hij zacht sjonge, Sietske, wat ben jij een pracht van een vrouw. Je zoudt zo'n vent met zijn kop in de Lijnbaansgracht willen plonsen en zeggen: kom eens tot je zelf en jaag niet achter klatergoud aan, wan neer je het edelste goud in je hand hebt. En ik geloof ging hij voort dat je gelijk hebt. Ik ken Ada. Ze is een vlin der. Ze is niet eens zo kwaad, het is haar aard en haar opvoeding, of gebrek aan opvoeding, werkt daaraan mee. Ada wil schitteren. Frits is een nieuwe ster, straks komt er weer een ander. Maar Frits is hiervoor te goed. En het doet jou ver driet. Daarom moet dit ophouden. Hoe wilt u. Nou hij keek strijdlustig ik zal hem eens de jas uitkloppen. Ik zal als man tegen man Niets daarvan zei Sietske be slist geen woord hierover tegen Frits. Hij mag niet eens weten dat ik hem ge zien heb. Ja maar.... Brederode keek versla gen wil je dit dan door laten gaan? Achzuchtte ze gisteravond zou ik gezegd hebben: laat hem zijn gang maar gaan. Maar Mien Lauers van bene den heeft een redevoering voor mij af gestoken Mien heeft me tot andere gedachten gebracht. Ik wil vechten. Ik wil Frits zélf terugwinnen. Als u wilt, kunt u mij daarbij helpen. Mien helpt mee. Wij drieën alléén weten hiervan. Niemand anders mag er iets van verne men, en het laatst van allen Frits zelf. Nee, meneer Brederode, ik vind het al lerliefst van u, maar als iemand Frits te rugwint, zal ik het zelf zijn! Brederode's gezicht had tijdens haar woorden de oude vergenoegde uitdrukking verkregen. Zijn ogen straalden en hij riep: Nou, wat zei ik, dat je 'n pracht vrouw was? En als ik je helpen kan. als ik je helpen maggééf me de vijf! Ik geef u thee glimlachte ze met cake, waar u zo van houdt. En dan zullen we eens krijgsraad houden. Terwijl -hij al luisterend zijn thee dronk, ontvouwde ze hem haar veld tochtsplan, vertelde van het gesprek met Mien Lauers, en van haar verdere plan nen. U hebt eens tegen me gezegd, toen ik wat gezongen had zei ze met een blos dat het eeuwig zonde was dat ik niet meer lessen had genomen. Was dat een compliment of de waarheid, meneer Brederode? In zulke dingen maak ik geen com plimenten antwoordde hij je hebt een uitstekende stem, alleen onvoldoen de geschoold. Een heel mooie, volle, warme stem. Je zoudt het er, wanneer je er de studie voor over had, ver mee kunnen brengen, vooral wanneer je niet getrouwd en moeder was. Dank u zei ze. Daarbij komt, dat ik erg veel van muziek houd. Als Frits weg is zit ik dikwijls naar de gra- mofoon te luisteren, ik heb heel wat pianomuziek, maar het gaat nog te veel in 't wilde weg, er zit geen systeem in. Ik wou er meer van weten, ik wou er voor zorgen dat Frits met mij over alles kon praten wat zijn muziek betreft, dat ik hem misschien zelfs raad kon geven en helpen. Hij moet niet naar een ander hoeven, meneer Brederode. Ook in dit a^JUUlCIVCX VAL UIV/glOt. opzicht moet hij aan mij voldoende heb ben. Je moogt jezelf gelukkig prijzen meende hij dat je die gaven hebt. Wanneer het niet zo was, zou je het an ders moeten doen. Maar nu zou ik je ook adviseren: doe wat je van plan bent. En als je mij daarbij gebruiken kunt. U heb ik juist dringend nodig! riep ze uit. Ik kan niet buiten u! En het is zo mooi, het valt helemaal niet op. U kunt hier altijd komen, niemand vindt dat vreemd, ook Frits niet. Ik kan met u gerust naar een concert gaan, dat deed ik vroeger ook wel. Als u me als leerling wilt hebben, dan graag. Natuurlijk wil ik jou als leerling hebben, glimlachte hij, en ik geloof dat je 'n veelbelovend leerling bent. Ik zal hier nog wel een beetje vaker komen, maar dat is voor mij geen bezwaar, je weet, ik zit hier graag, ik voel me hier thuis Ik vind het ook fijn, als u er bent bekende ze. En toen, met een zucht, die eer blij dan somber was: Wat ben ik achteraf, toch gelukkig. Nu heb ik een beetje tegenslag, ook voor een deel m'n eigen schuld.... ja, ja. weerde ze zijn protest af Frits is hier niet de enige schuldige, ik heb het zelf zover laten komen en nu staan er twee mensen, bes te vrinden, klaar om me te helpen en de mogelijkheid is er om over dit alles heen te komen. Nee, meneer Brederode, u hoeft geen medelijden met me te hebben. Ik moest dit meemaken. En wie weet, vimcii, iiicmcu lucivmi gc-ui xxxrv/. H. wordt sterker, de verdediging werkt op volle toeren. Guus met Adr. Kooger en Wim werken voor twee en geven wei nig kans maar dan komt het laatste ge deelte, men raakt vermoeid en H. wordt heer en meester. Goede aanval van links en het is 2-2. T. krijgt een goede kans. Schiedsrechter geeft ten onrechte buiten spel, hetgeen zich even later herhaald. In de laatste 10 minuten wordt het pleit beslecht. H. komt aanvallen, Jan loopt niet uit:2-3. Een volgende aanval weer van links, Jan schopt mis: 2-4. We hadden het erger verwacht en als H. 3 als gemiddelde sterkte van deze klasse zou kunnen worden gerekend, is er een kans nog enige punten in de wacht te slepen. Training: Elke Woesdagavond wordt er getraind, maar alle spelers behoren daar present te zijn voor conditie, balbe handeling en speltechniek en tactiek. Het opbouwen van het spel, de snel- heid van handelen, het op elkaar inge steld raken is zeer belangrijk. Het moet door een prettige training tot beter re- sultaten komen, voor uw club, uw elftal en uw eigen genoegens. Onze welpen A en B waren Zaterdag- j middag op bezoek bij HRC A en B. Het zijn prettige wedstrijden geworden, j waarbij in elke wedstrijd de punten broe- derlijk werden gedeeld: 1-1. A.s. Zondag: Texel 1-Oudesluis 1; u Schagen 2-Texel 2. Zaterdagmiddag: Texel adsp. A-HCSC A. Aanvang 4 uur. S.V. De Cocksdorp SVC 1 heeft de competitie slecht inge zet door met 5-2 te verliezen in Callants- oog tegen het le elftal van dit dorp. Het is nog even voor twee als de heer Ten Catelaat beginnen. Direct al moet de C- doelman er in betrokken worden om er ger te voorkomen. Met mooie passes werd de C-verdediging uit elkaar gespeeld. Enkele schoten gaan echter nog naast of over. Steeds wordt het S-overwicht merkbaar en na 20 minuten geeft Wim ons de leiding: 1-0. Hierna geeft Nico een corner weg, die echter niets oplevert. Maar C. komt terug en weet uit een de zer aanvallen te doelpunten: 1-1. Hevig maar fair wordt nu weer om de leiding gestreden en als een corner goed door Eduard genomen wordt, schiet Louis hoog in de hoek en S. heeft de leiding weer: 2-1. Na de rust geeft S. opnieuw de toon aan en Ale heeft wel bijzonder veel peah als een keihard schot tegen de binnen kant van de paal terug stuit. Goed opge vangen door Eduard, deze geeft een goe de voorzet maar Henk mist jammerlijk deze mooie kans. Langzaam maar zeker weet C. het spel te verplaatsen en moet de S-achterhoede op volle toeren wer ken. Maar het moet na een kwartier voor een penalty toch zwichten: 2-2. S. speelt nu een onzeker spel waarvan C. een dankbaar gebruik maakt en met snelle lange passes wordt door de S-achterhoe de heen gesneden. C. ruikt de overwin ning en nadat C. de stand op 3-2 heeft gebracht is het bij S. helemaal mis. De C.-midvoor die wel een beetje kan voet ballen weet nog tweemaal te doelpun ten en zo komt het einde van deze spor tieve wedstrijd in een 5-2 overwinning voor Callantsoog. De leiding was in goe de handen. Zaterdag 4 uur SVC A-De Koog A. Zondag: De Koog 2-SVC 2 en SVC 1- De Koog 1. Tot Vrijdagavond, heren. Zaterdagavond wordt een vergadering gehouden in het Hotel van de heer Nota. Dit in verband met het 20-jarige be staan van de vereniging in Juni jl. Zie hierover de krant van Zaterdag. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. 10 Sept. 1,03 en 1,43. 11 Sept. 1,52 en 2,27. 12 Sept. 2,32 en 3,24. NUTSSPAARBANK BIJKANTOOR DEN BURG-TEXEL In de maand Augustus werd ingelegd f34,533,(vorig jaar fll,925'69) en te rugbetaald f 2,915.91 (v.j. f 2,354,91). Het aantal posten van inleg bedroeg 51 (21) en dat van terugbetaling 29 (19). In Augustus werden 10 (12) nieuwe boekjes uitgegeven. In omloop zijn thans 212 <119) boekjes. misschien zal ik het nog wel eens mee maken. Frits is een artist, hij zal mis schien wel eens vaker inspiratie opdoen bij een ander dan bij mij, maar als ik weet dat ik de enige vrouw ben die werkelijk voor hem telt, dan kan ik te gen die anderen zelfs nog vriendelijk la chen en denken: hij is van mij en hij blijft van mij! Ze stond daar in haar volle lengte in de kamer, haar ogen straalden en Bre derode dacht: Straks moet niet jij, maar Frits oppassen! Welke man zou voor zo'n vrouw ongevoelig blijven? Lang nadat hij weg was, kwam Frits thuis. Ze kwam hem lachend tegemoet. Hij verwonderde zich, ze was juist de laatste weken zo stil en teruggetrokken, en vanmorgen was hij bijna bang ge weest dat ze wistzo verdrietig was haar gezicht geweest. Met een hart vol schuldgevoel was hij de deur binnenge stapt. Maar vreemdnu ze zo ogen schijnlijk van niets wist, in de beste stemming was, stralend en hartelijk, nu werd dat schuldgevoel niet kleiner, maar groter. Hij keek haar aan, keek hqar na, zoals ze door de kamer liep. Wat een vent was hij tochwat had Ada dat Sietske niet had? En dat liegen en die uitvluchtenhij walgde een ogen blik van zichzelf. Die avond bleef hij thuis. Hij speelde op de piano, ze luisterden samen naar j de gramofoon. De naam van Ada werd niet genoemd. (Wordt vervolgd). tuimcui xj.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 3