Zijn lezingen gaan niet door T.E.S.O. vervoerde deze zomer ruim 170.000 passagiers Jaarvergadering Damclub „Texel" Keurige wegen in De Hoorneter Jeugd had genotvolle middag het Oude Texel Aangenaam verpozen op het nieuwe lichtschip „Texel" Vaste wastafels, met warm en koud water Vrijdag 10 October a.s. opening van de nieuwe landbouwschool De Bazar in Eben Haëzer bracht f1600,- op 1952 1951 1952 1951 1952 1951 Auto's Auto's Passagiers Passagiers Rijwielen Rijwielen Juni 2759 2174 36,657 32,412 10,716 9004 Juli 3493 2669 60,611 65,654 21.230 23293 Aug. 3864 3624 73,009 66,427 29,876 25,027 10,116 8467 170,277 164,493 61,822 57,324 In Juli en Aug.: 7357 6293 133,620 132,081 51,106 48,320 In Juli en Aug. dus 1064 auto's méér; 1539 rijwielen méér en 2786 passagiers méér. De bouwvakvacantie viel dit jaar in Augustus, vorig jaar in Juli. Het ver voer Texel-Vlieland lag iets beneden dat van vorig jaar. Er zij op gewezen, dat de Pinksterdagen dit jaar in Juni vielen, vorig jaar in Mei en voor Mei 1951 liggen de vervoerscijfers dan ook hoger dan voor Mei 1952. „Toon mij de TESO-cijfers en ik zal u zeggen hoe het seizoen is geweest!" Die uitspraak gaat weliswaar niet helemaal op, maar véél zal het toah niet schelen. Gezien de hieronder volgende vervoers cijfers door de Texelse boten gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus, is de trek naar ons eiland ook deze zomer weer groot geweest. Drie drukke maan den voor allen die bii het toeristenver keer betrokken zijn. Voor de mannen van onze boten en onze bussen, voor de taxi's, voor de directeur van onze VVV en zijn informatrices, voor directie en personeel van de vele hotels en pensions, welke gedurende de laatste 10-20 jaar zijn verrezen, drukke maanden voor de winkeliers, voor de exploitanten van badhokjes, en niet te vergeten voor de krasse heer Henkes, die overdag met de toeristen op het zilte nat dobberde en 's avonds de hotels en pensions ging be zoeken om te informeren of er nog vaar- lustige badgasten waren. En nu wij dit schrijven hebben wij al weer de tweede helft van September te pakken, 't Gaat hard in de ogen van wie gezond en opgewekt zijn. Gistermorgen is de tent van onze badmeester van het strand verdwenen en de paar hokjes die er nog staan zullen vandaag of morgen ook weer uit elkaar genomen worden. Slechts enkele hotels en pensions hebben nog gasten en men kijkt al vreemd als men een toerist in badpak naar de bran ding ziet tippelen. „Da's ook nog laat!" denk je dan. De „r" is in de maand en wij gaan de o.i. minder aangename helft van het jaar tegemoet. Vrijdag heeft de Texelfilm voor het laatst gedraaid, Klaas Kikkert had Zondag op z'n rijwielstalling al een bordje staan van „Gesloten tot 1,30 uur". Het ene bedrijf na het andere gaat de winterslaap in. Al minder lichtjes, als ge in het duister over de duintoppen dwaalt. Het lijkt op een kerstboom, die z'n einde, z'n roemloos einde tegemoet gaat. Maar. weinig bewoners van die gebouwen zullen klagen, waar zij stellig naar rustiger periode verlangen. Sommi- Groot was de opkomst niet op de Vrij dag gehouden jaarvergadering. Wel wa ren er enige nieuwe leden .aanwezig, toen de voorzitter, de heer G. Dros allen hartelijk welkom heette. Hij noemde het afgelopen jaar er een met ups en downs, maar zag toch de toe komst niet donker in. Ook deelde hij me de, dat de heer Keiler, kampioen van Ne derland, op Texel zal komen. De notulen werden goedgekeurd evenals het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Gomes, waaruit o.a. gememoreerd werd, het overlijden van de heer D. Lap, het behoud, op het nippertje, van het le klassesahap in de N.H. Dambond, het winnen van de Eilandcompetitie door de reserves en het niet slagen van de Jeugd afdeling. Het ledental was tot 29 ge daald, maar zal vermoedelijk een kleine stijging vertonen. De penningmeester, de heer J Kik kert bracht vervolgens het financieel verslag uit, waarbij bleek dat op dit punt geen zorgen bestaan. De kascommissie bevond alles in de beste orde. De onderlinge wedstrijden alsmede de Eilandcomp. vergen niet veel tijd, dit in tegenstelling met het punt comp. le tiental. De hier gerezen moeilijkheden werden op bevredigende wijze opgelost. Tijdens de rondvraag werd o.a. beslo ten in Januari een feestavond te organi seren voor leden en donateurs. Van be stuurszijde werd er op aangedrongen meer donateurs te werven. Hierna sloot de voorzitter met dank voor de aangena me besprekingen, de vergadering. OP DE VOLKSHOGESCHOOL VOORLICHTINGSCURSUS VOOR A.S. EMIGRANTEN Van 2-6 October wordt op de Volksho geschool te Bergen N.H. weer een voor lichtingscursus voor a.s. emigranten ge houden. De cursus die in samenwerking met het Algemeen Landbouw Emigratie Comité wordt georganiseerd, zal in het bijzonder voorlichting geven voor emi granten naar Australië en Nw.-Zeeland. In deze cursus zal gesproken worden over: Emigratie, waarom en waarheen? Wat moet ik doen om emigrant te wor den en hoe verloopt een aanvraag voor Australië en Nieuw-Zeeland? Land en volk van Austrlaië en Nieuw-Zeeland. Huisvestingsproblemen. De vrouw in Au stralië en Nieuw-Zeeland. Geestelijk le ven in Australië en Nieuw-Zeeland. Verder zullen aan de orde komen de vragen van werkgelegenheid en cultu reel leven, terwijl een aantal films een beeld zullen geven van wat de emigrant te wachten staat. Op deze cursus verwachten wij diege nen, die het voornemen hebben naar ge noemde landen te emigreren Nadere in lichtingen over deze cursus, die f 15, kost, waarbij huisvesting en voeding zijn inbegrepen, geeft de Volkshogeschool in Bergen N.H. gen trekken er op uit, om van een late vacantie te gaan genieten en die late va- canties zijn veelal de slechtste niet! Texel gaat uitrusten, ja, maar dat gaat niet helemaal op: het verenigingsleven krijgt juist nu weer nieuwe vaart: de voetbal is al weer aan het rollen, de damstukken worden verschoven, de gym nasten treden weer aan en zo voorts. Texel gaat de winter tegemoet en tóch heeft die tijd ook zijn bekoring. Ook in de natuur, als de winterstormen over strand en duin jagen, ook dan er op uit, goed uitgerust kan men zeer veel genie ten. En het is dus helemaal geen wonder, dat er toeristen zijn, die ons eiland ook bij winterdag in ogenschouw komen ne men! TEXEL, LET OP UW ZAAK Tijdens een bezoek aan Texel dit jaar, trof het mij hoe gering vaak de zorg is voor één van Texels grootste attracties: de harmonische sfeer die uitgaat van al wat het voorgeslacht aan schoons heeft nagelaten. Gelukkig wordt een belang rijk pand in Den Burg gerestaureerd, maar hoeveel winkels zijn er niet ge bouwd of verbouwd, zodat zij een oude gevel of zelfs straatgedeelte volkomen bederven? Hoe staat het er voor met dat prachti ge boerderijtje op de historische plaats tussen Den Burg en Den Hoorn, waar vroeger Westereinde lag? Wat is het lot van de schaapskooien en tuunwaoltjes? Texel heeft veel te bieden: z'n duinen, vogelwereld, strand en bos. Een groot deel van de vreemdelingen komt vooral ook naar Texel om dat andere: de vrede en echte sfeer van de dorpen en het plat teland. Het nadeel verder van zee te zijn dan in de meeste badplaatsen langs de kust, waar men met uitzondering van De Koog dichter bij duin en zee zit, is nog altijd een voordeel. Maar blijft dat zo? Texel heeft een kip die gouden eieren legt, het beest krijgt echter bitter weinig te eten en die eieren blijven zo niet ko men. Mede door het prachtige werk van VW Texel trekt een stroom van vreem delingen aan, maar zij zal dat alleen kunnen blijven doen als Texel zijn eigen karakter zal weten te behouden. Als men weet hoeveel geld er jaarlijks naar Texel komt is dat de overweging waard. J. J. SCHILSTRA, 1615 Q-street 1615 Washington D.C. United States. Journalist-literator, oud 43 jaar, zoon van een Fries geneesheer, in de oorlog (illegaal) student in de medicijnen, trouw huisvriend van Bidault en een oude be kende van talrijke Australische autori teiten zo diende een zekere B. D. uit Halm (Fr.) zich de laatste tijd alom in den lande aan bij goedgelovigen. Aldus weet „Het Vrije Volk" te mel den. Laat deze B. D. nou de man zijn, die dit voorjaar in onze U.L.O. lezingen over Australië heeft gehouden, de man ook, die het a.s. winterseizoen voor diverse Texelse verenigingen hoopte op te tre den. Dat zal stellig niet doorgaan want, enfin leest u maar eens verder: Zijn indrukwekkende mededelingen dienden in werkelijkheid slechts als dek mantel voor een reeks oplichterijen. De Leerdamse politie heeft de fantast nu garresteerd. Hij probeerde overal lezingen te orga niseren, waarin hij eens interessante verhalen zou doen over zijn vele buiten landse belevenissen. Dat hij juist in het buitenland veel in aanraking kwam met de politie, vertelde hij er maar niet bij. In Zaltbommel lukte het hem inder daad een auditorium te verzamelen, maar op een avond van de lezing hij zou 6 avonden vullen ipet het verslag van zijn avonturen verscheen hij in kennelijke staat voor het publiek en sloeg hij zulke wartaal uit, dat men hem maar niet liet uitspreken. De flessentrekkerij beoefende hij op velerlei wijze. Hij had er slag van hotel rekeningen niet te voldoen; die en die bekende zou wel voor hem betalen. Het zou ons dus helemaal niet verwon deren als hij op ons eiland nog niet be taalde rekeningen voor logies met ont bijt heeft liggen of een schapenkaas met belofte „ik gireer" over het Marsdiep heeft gebracht De man heeft vanwege zijn veelsoorti ge zwendelarijen een waslijst van ver oordelingen achter de rug. Van 1948 tot medio 1952 zat hij vrijwel doorlopend in voorlopige hechtenis. Volgens zijn zeggen legt hij de laatste hand aan het manuscript voor een boek, getiteld: „De vrijheid en ik".... Voor lopig is hij evenwel ter beschikking van de officier -van justitie in Dordrecht ge steld. SLECHT SEIZOEN VOOR DE VOGELS Voor de weidevogels is het broedsei- zoen 1952 niet gunstig geweest, meldt het jaarverslag van de Vereniging tot Be scherming van Vogels over 1951-1952. Door de winterse dagen in Maart gin gen bijna alle vroege legsels verloren. Reeds in de eerste week van Mei konden de boeren met maaien beginnen en daar door kwam er van verscheidene legsels niets terecht. Speciaal voor slobeenden en talingen dreigt dit fataal te worden. De fvereniging meent dan ook, dat overwogen moet worden de raaptijd van eieren te beperken. Economisch zal dit geen groot nadeel 'betekenen, meent het verslag, want in de laatste jaren waren zelfs kievitseieren aan het eind van de raaptijd nauwelijks verkoopbaar. Proef in de Zaanstreek. In samenwerking met grondgebruikers uit de Zaanstreek is een proef genomen, in een gebied van ongeveer 500 ha. De raaptijd is daar verkort van 19 Maart tot 10 April, welke maatregel goed heeft vol daan. Voor zeldzame vogels vormen ook de verzamelaars van eieren een bedreiging. Bij een huiszoeking in 1951 werden 336 uitgeblazen eieren van beschermde vo gels gevonden, waaronder acht eieren van de griel, een der zeldzaamste broed- vogels in ons land, waarvan zeker niet meer dan vijf broedparen in ons land aanwezig zijn. VERKOOP BOUWTERREIN De heer D. de Jong, De Cocksdorp, is gegadigde voor een perceel gemeentelij ke bouwgrond aan de Brink te De Koog. B en W stellen de Raad voor over te gaan tot de verkoop van een terrein groot 312 m2, tegen de som van f1170,-. (Dit terrein ligt naast de grond, waarop de nieuwe woningen voor de Woning bouwvereniging Texel zullen worden ge bouwd). GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" Den Burg fam. de J. f 5,-; B. H. f 1,-; J. S. f 1,-; S. B. f 1,-; D. v. V. f 2,50; fam. S. f2,50; fam. H. f2.50; T. V. f2,50; P. V. f 2,50. De Koog R. K. f 2,50. De Waal A. B. f 0,50. Oosterend J. J. S. f 2,50; A. B. f2,50; A. B. f2,50. Oudeschild A. W. f 1,25; J. S. f2,50. Eierland P. de W. f5,—. DANK ZIJ de activiteit van de Dertig Gemeenschappelijke Polders leiden thans diverse prachtige wegen naar de Den nen: al enkele jaren is de Duinweg van een keurig wegdek voorzien, waardoor een goede verbinding Kogerweg-Dennen tot stand kwam, daarna werd de Bak- kenweg, die de Westerweg met de Den nen verbindt, in keurige staat gebracht, een paar maanden geleden werd de weg door Gerritsland vernieuwd en nu is-ook de Dooiemansweg en de Laanweg, lopen de van de Westerweg naar de Duinweg, gereed gekomen. Den Hoorn ligt nu aan de geheel vol tooide Westerweg en vandaar komt men dus via de Bakkenweg in de Dennen. Vier keurige wegen naar onze mooie dennenbossen. En wie weet krijgt het schilderachtige Smitsweggetje ook nog eens een goede beur*?! En ten slotte ho pen we nog eens de weg van Den Hoórn langs de duinen in orde gebracht te zien. Zaterdagmiddag werden te Den Hoorn de uitgestelde kinderspelen van het volksfeest gehouden. Het was prachtig weer en met grote animo is er door de jongens en meisjes deelgenomen. Van de zijde der ouders bestond ook nogal veel belangstelling voor de verrichtingen van hun kroost. Na afloop werden in de o.l. sahool de prijzen uitgereikt. Tevens was er een tombola voor alle schoolkinderen die niets gewonnen hadden. Ieder kind ging dus met een prijsje naar huis. De leiding der spelen berustte bij meester Gottschal in zeer goede handen. De uitslagen waren als volgt: Hinderniswedstrijd, jongens 8-9 jaar: 1 J. le Noble; 2.A. Lap; 3. G. Duinker. KONIJNENFOKVERENIGING ,KOTEX' HIELD JONGE DIEREN DAG Op de Zaterdag gehouden keuring voor de jonge dieren werd door keurmeester B. Wermer 30 maal het predicaat zeer goed gegeven, 34 maal dubbel G, 16 maal G en 4 maal VG. Van de 8 ingezonden VI. reuzen was S. Tjepkema no. 1 met konijngrijs, A. Huizinga no. 1 met wit. De grootste klas was wel de Fr. H.O., 31 inzendingen. No. 1 konijngrijs H. A. Witte. No. 1 Bont Adr. Bakker, ijzer- grauw. No. 1 P. Bakker en J. Blom. In wit P. v.d. Molen. De beste groot zilevr was voor K Huisman: de beste groot chinchilla voor Joh. C. Bugel. De enige BI. v. Beveren behaalde G (Adr. Bak ker). Witte Weener 17 inzendingen. No. 1 met voedster C. Flokstra; no. 1 met ram Th. Warmerdam. Rode Nieuw-Zeelanders no. 1 F. Vis ser. Dit dier werd tevens de beste van de keuring, dat is een mooi succes voor een van onze jeugdleden. De beste KI. Zilver was van J. Keizer; de beste Hollander van W. Kooij; de bes te Witte Rex van J. Jannes; de beste Lux Rex van Adr. Bakker; de beste Marter van J. P. Stam. Dit dier was te vens op één na de beste van de keuring. Het was, vooral voor de jonge leden, een zeer leerzame dag daar zij de keur meester goed hebben kunnen volgen in zijn op- en aanmerkingen. Dus, sport vrienden, nu vol ijver aan de slag voor onze grote wintertentoonstelling. Tot slot nog een woord van dank aan de Firma Bruin die de mooie lichte schuur in de Wilhelminalaan belangeloos beschikbaar had gesteld, alsmede ook de schrijvers en de aandragers der dieren. Hardlopen met lange broek: jongens 10-11 jaar: 1. J. Schilpzand; 2. S. Tim mer; 3. P. Bakker. Kruiwagenrace, jongens 12-13 jaar: 1. P. van Rossum; 2. B. Lap; 3. K. de Leeuw Lopen met bal op bordje, meisjes 8-9 jr: 1. E. Hin; 2. J. Lap; 3. A. Bakker. Jas aantrekken, meisjes 10-11 jaar: 1. R. Smit; 2. T. Beumkes; 3. A. Witte. Zaklopen, meisjes 12-13 jaar: 1. G. Lap; 2. M. de Bruijn; 3. N. Drijver. Handbalnieuws Zeemeeuwen Zondag hebben we een wedstrijd ge speeld tegen De Koog, deze ontmoe ting werd door ons gewonnen met 12-6. Jammer dat het 's avonds te donker wordt om te spelen, zodoende zal de rest van de competitie op Zondag worden uit gespeeld. Voor a.s. wedstrijden zie kast je. De stand in de competitie is resp. als volgt: Zeemeeuwen 1 10 10 78-12 20 GDS 1 9 8 1 52-10 16 S.V.G. 11 7 1 3 63-25 15 Z.D.H. 8 4 1 3 39-25 9 S.V.O. 12 4 8 23-33 8 S.V.K. 8 3 1 4 27-39 7 G.D.S. 2 10 2 1 7 21-68 5 Zeemeeuwen 2 12 12 3-88 0 ZDII-Nieuws. De adsp. zetten de comp. Zaterdagmid dag veelbelovend in door even met 18-0 van Tex. Boys A te verliezen. Het is jam mer voor de 8 jongens die nog wel voet ballen willen maar als de anderen zonder afbericht wegblijven, zijn we genoodzaakt het' adsp. elftal uit comp.-verband terug te trekken. Het le kon het in Winkel ook niet bol werken. In een snel tempo verliep de le helft met 2-1 voor Winkel. Na de rust maakte Winkel 3-1. Een kwartier voor 't einde kregen we een penalty toegewezen, die door Piet kansloos voor de W-keeper werd benut. Een minuut later werd de stand 3-3, maar de scheidsrechter, die 't eerst goedkeurde, annuleerde dit punt la ter wegens hands Hierdoor kwam een kleine inzinking bij ons, welke Winkel direct wist te benutten, door in buiten spelpositie de eindstand op 4-2 te bren gen. Onze achterhoede heeft wel een pluim verdiend, de voorhoede had snel ler moeten zijn, dan was de stand zekér anders geweest, want er zijn weer heel wat kansen om zeep gebracht. Volgende week beter, heren, tegen A.G. S.V. 1 thuis. Deze weg, evenals de Minister Ruisweg, die ook nog ongerept is gebleven, be hoort aan het Staatsbosbeheer. Voor wie geen haast heeft. DE H ALLER WEG is ook sinds eni ge tijd vernieuwd. Een rustig weggetje, met vertakkingen naar de lage landen van Dijkmanshuizen en de Veen. Wie weinig tijd heeft, zal, op weg van Den Burg naar de boot, de voorkeur geven aan de Schilderweg en Nieuwe weg, maar wie toeristen naar Texel brengt, adviseren wij ook eens de Hallerweg te nemen, hetzij per auto, hetzij per fiets, ja, vooral voor de wielrijders is dit een zeer aantrekkelijk ritje. Een oud, onver sneden stukje Texel, dit weggetje dat zo vredig tussen die kronkelende tuinwal- Jetjes voert! VENTVERGUNNINGEN Aan de heren Th. J. Raven, te Venhui zen en J. Miedema, Alkmaar is een ver gunning verleend voor resp. het venten met fruit en galanterieën. VOOR HET LANDBOUWONDERWIJS Ten behoeve van het landbouwonder wijs zal de lagere landbouwschool met een geluidsfilmapparaat worden verrijkt. BOUWVERGUNNINGEN Aan de heer C. Witte Pzn., Weststraat 40, Oosterend is vergunning verleend voor de uitbreiding van een schuur met veestalling. Handbalnieuws SVC. Zondagmiddag speelden we onze laat ste competitie uitwedstrijd tegen SVO. In een matige wedstrijd met een scheids rechter die o.i. wel eens wat wonderlij ke beslissingen nam, wonnen we deze wedstrijd met 3-2. Zondag spelen we vermoedelijk een thuiswedstrijd. Tegen wie en hoe laat wordt nog vroeg genoeg bekend ge maakt. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 8 t.m. 13 Sept. 1952: 2997 kg schol; 681 kg tong; 37 kg tar bot; 242 kg schar; 226 kg bot; 4 kg poon; 5 kg pieterman; 1470 kg handelsgarna len; 860 kg pufgarnalen; 1127 kg krui kels; 2900 kg kokhanen; 16 kg makreel; 4 kg diversen. AANVULLENDE AGENDA voor de vergadering van de Raad der ge meente Texel, te houden op Vrijdag 19 September 1952. Texel, 15 September 1952. De Burgemeester van Texel. C. DE KONING. 20. Overdracht van grond en verlening van een voorschot aan de Woningbouw vereniging „Texel" ten behoeve van de bouw van 2 woningen te De Waal. 21. Verkoop van grond te De Koog aan de heer D. de Jong te De Cocksdorp. 9 September heeft de Rijkswerf te Den Helder het nieuwe lichtschip .Texel' overgedragen aan het loodswezen. Het schip was Maandagmiddag al uit Den Helder vertrokken en lag buiten op de rede voor het proefdraaien met de in stallaties. Den Helder heeft het geluid van de nautafoon (de misthoorninstallatie) dan ook tot de overdracht van het schip met regenmatige tussenpozen gehoord. Nadat de proefnemingen de goede kwaliteiten van het nieuwe schip had den uitgewezen, is het weer de haven binnengesleept. Het schip heeft een lengte van 45,4 me ter en is 7,9 meter breed. De diepgang is 2,7 meter en de „Texel" meet 450,5 bruto registerton. Het zal een beman ning van 15 man krijgen: 4 liohtwachters, 3 motordrijvers, een kok en hulpje voor alles aan boord, het zgn. „zeuntje". Daarnaast bevinden zich natuurlijk aan boord de kapitein, de stuurman en de machinist. Het lichtbaken staat 16 meter boven het dek en heeft een lichtsterkte van één millioen kaars (geen lamp dus van een millioen kaars, maar een lichsteiikte van die grootte door het effect van 't lenzen stelsel). Recht onder het lichtbaken be vindt zich de electrische nautafoon-in- stallatie, bestaande uit twee aan stuur boordzijde en twee aan bakboordzijde. Deze electrische nautafooninstallatie is een nieuwigheid aan het schip; de ver ouderde nautafoons laten hun geluid ho ren door een stoot in de lucht. Nieuw is ook het materiaal waarvan het lichtba ken is gemaakt. Vroeger was dat ijzer, thans gebruikt men er alluminium voor en dat is de helft lichter! Aan boord bevinden zich twee red dingboten, die met bomen electrisch bui ten boord gezet kunnen worden. Een van de boten is een motor-reddingboot, de andere een roeisloep. Het schip is uitge rust met vaste wastafels met warm en koud water, douchecellen en air-condi tioning. Centrale verwarming, een ijs kast, een electrisch fornuis m de kom buis en een prettig ingericht dagverblijf voor de bemanning completeren het comfort. Dat de ankers electrisch gevierd kun nen worden, zal u niet meer verwonde ren op dit zeer moderne schip. De radio- zend-ontvanginstallatie is in tweevoud uitgevoerd. Het zijn 30 Watt zenders. Onder alle omstandigheden denkt men er een afstand van 70 km. mee te kunnen bereiken. Aan oord bevinden zich vier dieselmo toren. Ook hier zijn de motoren in twee voud uitgevoerd, één stel dus als reser ve. Een kleine motor zorgt voor het licht, de grotere wordt ingeschakeld als de misthoorninstallatie in werking moet treden. Motoren voot eigen voortstuwing heeft de „Texel" niet. Het schip wordt dus naar zijn ligplaats gesleept en blijft daar twee jaar liggen. De opening van de nieuwe lagere land bouwschool te Den Burg Westerweg is bepaald op Vrijdag 10 October. De openingsplechtigheid zal worden ver richt door Ir N. de Vries, Directeur van het Landbouwonderwijs, die daartoe een schaar zal worden aangeboden door een dochtertje van burgemeester De Koning, dat in Texels costuum zal zijn gestoken. Een koor van oud-leerlingen zal een toe passelijk lied ten gehore brengen. DE BAZAR, welke Vrijdag en Zater dag in „Eben Haëzer", gebouw voor christelijke belangen in de Julianastraat, te Den Burg werd gehouden, heeft het prachtige bedrag opgebracht van netto f 1600,-. Deze opbrengst is bestemd voor de inrichting van het gebouw. Dit resul taat zal stellig de stoutste verwachtin gen van de Zusterkringen „Dorcas" en de Jongevrouwenvereniging hebben over troffen! Deze verenigingen waren het, die het plan opperden tot het organise ren van een bazar. Met grote ijver en enthousiasme bereidden de leden een en ander voor. Zij vervaardigden een keu rige collectie handwerken en ook op an der terrein, zoals het inzamelen van arti kelen, toonden zij grote activiteit. De dank van het bestuur van dit gebouw gaat dan ook in de allereerste plaats uit naar de leden van genoemde organisa ties. Dankbaar is men ook de vele schen kers van goederen, zonder welke een ba zar nu eenmaal niet kan slagen. Beide dagen was het druk in „Eben Haëzer". 's Middags de jeugd bij de grabbelton en de touwtrektent, 's avonds waren het de volwassenen, die „Eben Haëzer" het beeld gaven van een leven dig „handelscentrum". Daar was ook het rad van avontuur, welks loten vanwege de aardige prijzen hun weg wel vonden, daar kon worden geschutterd en ge sjoeld. En flinke belangstelling genoot ook de theetent. En bij dat alles werd uw eer nog geprikkeld door hen, die u vroe gen op hoeveel onsjes gij die taai wel schatte, op hoeveel erwten die fles en uit hoeveel eierkolen de hoop bestond. De taai woog 4 pond, 3 ons en 60 gram. Mevr. C. Krijnen-Maat, Koog-Zaandijk, won met 4 pond en 3,5 ons. Er waren 3273 erwten. 1. werd de militair Pool, die 3281 schatte en een schilderij won; 2. Lena de Bloois met 3100 stuks, ook een schilderij. Er waren 6 personen, die het juiste aantal kolen 300 hadden ge raden; bij loting werd mev. Lak, Wor- merveer, 1; de heer J. de Vries, Schil derend, 2; mw. M. Kok-Koopman, Ger ritsland, 3. De prijzen waren resp. 6, 3 en 2 mud kolen! Wie niets gewonnen heeft zij tot troost, dat de trekking van de grote verloting nog moet plaats vin den, Maandag waren er niet veel loten meer, minder dan 50! en zodra deze aan de man zijn gebracht vindt de trekking plaats. Eerste prijs een horloge ter waar de van f60,-, 2e een eetservies en voorts 8 waardevolle gebruiksvoorwerpen. De medewerkers aan deze Bazar felici teren wij met het grote succes!

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2