De Vereniging van Oud-Leerlingen der Lagere Landbouwschool telt 170 leden en 250 donateurs SLOTACCOORD Op reis Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam' Het leven in Canada Het feit, dat het bestuur van de Ver eniging van Oud-Leerlingen het aandurft om reeds in de laatste week van Septem ber haar winterseizoen te openen, be wijst, dat de verenigmg springlevend is. Dit bleek ook uit de aanwezigheid van de plm. 60 aanwezigen op de vergade ring van Donderdag 25 Sept. jl. Voorzitter Jac. Kikkert spreekt zijn grote blijdschap uit over deze goede op komst en spreekt een bijzonder woord van welkom tot de heer Laan, de actie ve adviseur der vereniging, de heer J. C. Rab, jurylid voor de lezingwedstrijden en de heer Van Groningen als verslagge ver voor de Texelse Courant. Ook de jonge leden worden met een enkel woord welkom geheten. Het verenigingsjaar 1951-'52 was voor de verenigmg zeer gunstig. De Praat- avonden werden regelmatig gehouden en trokken veel bezoek. De proef waarbij op enkele praatavonden de aanwezigen werden gesplitst in discussiegroepen, mag zeer geslaagd worden genoemd. Bij de lezingwedstrijd wordt nogal eens het bezwaar genoemd, dat men geen goed onderwerp weet te vinden. Voorzitter hoopt, dat in het komende seizoen enkele leden zich eens willen wagen aan een boekbespreking. De opvoering van de revue „Met de Jan Plezier" is een enorm succes ge worden. Deze revue kon driemaal wor den opgevoerd voor geheel uitverkochte zalen en leverde een behoorlijk batig sal do op. Van dit batige saldo werd een be drag van f 250 beschikbaar gesteld aan het bestuur van de Lagere Landbouw school voor aankoop van een modern filmtoestel. Dit is inmiddels aangekocht en men hoopt hiervan reeds deze winter een goed gebruik te kunnen maken. Het zomerprogramma vermeldde een aantal excursies. Dit onderdeel van het werk was geen volledig succes. Het voor genomen bezoek aan de Jaarbeurs kon door onvoldoende deelname niet door gaan, de excursie over het eiland Texel trok ook dit jaar een te klein aantal deel nemers. Voor de excursie naar de N.O.- Polder was meer animo. De deelnemers hadden een goede dag. Ook dit jaar leverde de vereniging 8 juryleden voor de Schapenfokveedag. De wens, die de heer Laan op de alge mene voorjaarsvergadering uitsprak ten aanzien van de opening van de nieuwe landbouwschool is niet geheel vervuld. Het bleek niet mogelijk de school per 1 September te openen, maar het is nu toch zover, dat de eerste praatavond van het winterseizoen in de nieuwe school zal worden gehouden. Bij de opening van de school hoopt ook de vereniging aanwezig te zijn met een flink aantal le den. Aan het jaarverslag van de secretaris, de heer P. Bakker, ontlenen we nog het volgende. De vereniging telt momenteel 170 le den en plm. 250 donateurs. Aan de le zingwedstrijd in het vorige winterseizoen namen 12 personen deel. Er werden cur sussen gegeven in motorkennis, boekhou den en Ned. taal. Peelname aan de Ou we Sunderklaasviermg leverde een derde prijs voor de vereniging op. Woorden van waardering worden ge sproken tot de heer Laan, die de stu wende kracht der vereniging is en tot mevr. Laan die door haar tractaties zorgt voor een gezellige sfeer op de vergade ringen. Bijzonder erkentelijk is de ver eniging ook voor de medewerking van de Texelse Courant, die steeds een plaats wil inruimen aan de verslagen, die de heer Van Groningen maakt, waardoor het werk der vereniging in bredere kring bekendheid geniet. Secretaris wekt de leden op om actief deel te nemen aan het werk van de ver eniging. Onze tegenwoordige wereld vraagt kennis en de plaats om deze op te doen is voor u de vereniging van Oud- leerlingen. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Jac. Bakker, blijkt, dat de financiële toestand der vereniging goed is. Dit is goeddeels te danken aan de opvoering van de revue. Zonder deze zou het maar nauwelijks mogelijk zijn de geldmiddelen op hetzelfde peil te hou den. Bestuursverkiezing. Volgens reglement zijn de aftredende bestuursleden, de heren Jac. Kikkert en J. v.d. Geest niet herkiesbaar. Na enke le stemmingen worden als nieuwe be stuursleden gekozen de heren- H. de Lugt en B. v. d. Beek. In de hierna volgende pauze werden de functies door het bestuur als volgt verdeeld H. de Lugt, voorzitter; P Bakker WTz., Den Hoorn 10. secretaris; Jac. Bakker, „Amalia", P.H.Polder, penningmeester B. v.d. Beek, 2e voorzitter; D. Wuis Szn., 2e secretaris. De heer Jac. Kikkert spreekt als af tredende voorzitter hartelijke woorden van dank tot de heer en mevr. Laan, zijn medebestuursleden en de gehele vereni ging voor de wijze, waarop zij hem het werk gemakkelijk hebben gemaakt en wenst de nieuwe voorzitter veel succes. Als de heer Kikkert hierna de hamer aan Henk de Lugt wil overgeven, verzoekt deze hem deze vergadering nog tot het einde te leiden. Uit de bespreking van het winterpro- gramma door de heer Laan blijkt, dat de vereniging in 't komende seizoen op de normale wijze verder gaat. Spreker acht het van belang meer samenwerking te zoeken met de oud-leden van de Land- bouwhuishoudsohool en denkt o.m. aan een gezamenlijke Kerstavond. Getracht zal worden om als sprekers van de vaste wal de heren Dr Grashuis en Ir Dijke- Tex. Boysnieuws Tex. Boys 1-Oosterend 1: 0-2. Spoedig gaan de Boys tot de aanval over, maar Oosterend was in het veld ge komen met een enthousiasme, dat boven dat van de Boys lag; door sneller reage ren kwamen de Boys steeds iets te laat bij de bal, ook de balbehandeling liet wel eens iets te wensen over. In den be ginne werd er tamelijk zenuwachtig ge speeld, waardoor enkele mooie aanvallen niet zuiver genoeg werden afgewerkt. O. werd voor de rust in de verdediging ge drongen, waardoor er een kluwen van spelers voor het O-doel ontstond. De weinige O-aanvallen waren niet zonder gevaar, maar steeds wist de Boysverde diging in te grijpen. Na ca. 25 minuten spelen was het O. die de score opende, bij een verrassende aanval werd de B.- verdediging uit elkaar gespeeld en de midvoor scoorde het le doelpunt. Ver volgens een Boys-offensief, maar door slecht plaatsen en te kort spel waren de ze aanvallen te doorzichtig. Rust 0-1 voor O. In de 2e helft probeerden de Boys het meer over de vleugels, hetgeen voor O. gevaarlijker werd, maar steeds wisten zij hun doel voor een doorboring te be hoeden. Doch ook O. liet het er niet bij zitten. Een voorzet van links werd door een achterhoedespeler van de Boys niet goed geraakt en de toen vrij gekomen midvoor schoot no. 2 in de touwen. Hier na raakte de animo bij de Boys zoek. Al hoewel de O-verdediging nog enkele ma len door het oog van een naald kroop, bleef de stand 0-2 voor Oosterend. Boys 2 bracht het er in zijn uitwed strijd 'beter af, want Oosterend 2 werd met 5-1 verslagen. dan Uw spoorkaartje ge haaldbij de V.V.V. „Texel" ma te krijgen. De eerste is, zoals alge meen bekend is, een specialist op 't ge bied van de veevoeding en dierziekten, terwijl Ir Dijkema door zijn reis naar de Verenigde Staten wel in staat zal zijn al lerlei bijzonderheden over de landbouw in dat werelddeel te vertellen. Van de uitgeschreven cursussen kan op het moment alleen de cursus Motor- kennis doorgaan. Voor de cursus Engelse Taal zijn zowel voor beginners als voor gevorderden 8 deelnemers. Dit moeten er minstens 12 zijn. Bij de bespreking van het winterpro- gramma voert Joop Roeper het pleit voor een cursus in het toiletteren van paarden. Het blijkt telkens weer, dat ve len niet in staat zijn een paard goed vóór te brengen. Het bestuur zegt deze kwes tie te zullen onderzoeken. Tenslotte richt de nieuwe voorzitter nog enkele waarderende woorden tot de scheidende voorzitter. Het was me steeds een plezier om hier onder uw leiding aanwezig te zijn en ik heb hier zeer veel opgedaan. Wij hopen ook in de toekomst op uw medewerking te kunnen rekenen. Hierna volgde sluiting. C.v.Gr. „Kijk, Jumbo, nou gooien we de bal aan deze kant in die oude kachelpijp en als jij dan blaast komt hij er aan de andere kant weer uit. Dat zal leuk zijn!" zegt Bim. „Best", zegt Jumbo en hij steekt zijn slurf in de pijp. „Wacht *even, dan gaan wij aan het andere eind van de pijp staan om de bal te vangen", roepen Bim en Bam. „Ja! Nu mag je gaan blazen!" roepen ze dan en Jumbo blaast uit al le macht. Maar, och help een grote wolk zwarte roet komt er uit de pijp en die Bim en Bam zo zwart als negers; Jumbo kijkt ontzet naar hen en naar zijn eigen zwarte slurf! DOOR JOSIA IV. De bekleding van de Canadese huiskamers is als de gordijnstof, meestal sterk vergrote bloemen in allerlei fantastische kleuren. Een ka mer in één stijl is moeilijk te vinden en alles lijkt stuk voor stuk aangeschaft. De nieuwe meubelen zijn pompeus en protserig met effen bekledingen waar van de kleuren je pijn aan de ogen doen. Citroengeel, kersrood, turquoise, cy- claamrood e.a. Alles even fel en hard. Modern is de zwart-wit zebrastreep, of zwart-gele tijgervelbekleding. Ook vaak allerlei grillige rechtlijnige vormen in contrasterende kleuren. Het hoofdmeubel is de chesterfield. Deze lijkt heel veel op de bank uit ons bankstel. Een enkele keer zie je een compleet bankstel, maar vaak verschil lende meubels in verschillende kleuren bij elkaar gezet, zo schaars mogelijk. Een tafel ontbreekt in de „dining-rooms". Zelfs bijzettafeltjes zijn zeldzaam om de eenvoudige reden dat er niets is om op te zetten. Koffie- of theeuurtjes zijn er niet. Ook niet 's avonds. Alleen als er een echte „Thea" wordt gegeven 's mid dags, of 's avonds een partij, dan kunt u iets te drinken verwachten. Overigens moet u niet vreemd opkijken als u er gens een avond zit zonder iets gepresen teerd te krijgen. Iets onvoorstelbaars voor onze Hollandse gastvrouwen. „Dinette,,, dat is een gedeelte van de woonkamer, ingericht als eethoekje, zijn hier zeer in zwang. U vindt dan vier dhroom-stoelen met rood, of geel of groen plasticbekleding rond een chroom tafel met een plastic blad in dezelfde kleur. Een tafelkleed of -laken zult u echter missen, er wordt van het blad ge geten. Wel is de tafel soms versierd met chroom kandelaars met glazen kaarsen en een potje kunstbloemen. Over kunst gesproken. Tevergeefs zult u hier uitzien -naar iets moois. Alles glimt en fonkelt en glinstert. Alle kera miek is enorm glanzend afgewerkt. En hoe harder de kleur hoe mooier, en hoe gewaagder (o.i. gekker) de kleurencom binaties des te beter. Zoals gezegd, uitzonderingen bevesti gen de regel en bv. Wedgewood porce- lein in al z'n uitvoeringen schijnt vrij gewild te zijn. Zo vol lawaai alle kleuren en versie ring evenzo de radio-programma's. Iede re Canadees beschikt over een of ander enorm meubel in een of andere glim mende gepolitoerde houtsoort met een radio-ontvanger of een plastic gevalletje in alle onmogelijke kleuren. Iedereen heeft de radio aanstaan, maar niemand luistert. „Luisteren" is trouwens onmo gelijk zonder in razernij te geraken over de reclame die om de drie minuten (tus sen twee platen in) of hoogstens om het kwartier de lucht ingezonden wordt. Na een uur „radio-genot" hebt u de keus uit minstens tien soorten zeep die alle maal witter wassen dan de ander en vijf soorten bier waarvan de een nog „wellower" is dan de ander en een do zijn merken sigaretten waarvan de smaak ieder ander merk overtreft. Daar tussen door muziek met als hoofd schotel zang met allerlei drum- en trom- petlawaai op de achtergrond. Als afwis seling kreunende saxofoons, en een plaatje pandekselmuziek toe. Een plaatje Hammond-orgel klinkt al vrij klassiek. Daar ieder station niet in staat is sterren als Eing Crosby, Frankie Lane, Frank Sinatra te bekostigen, wordt de luiste raar vergast op imitaties van deze grootheden, gekreund en gecroond door alle mogelijke kleinheden. He bouwen van een huis komt hier ge middeld op f 9000. Daarin is verdiscon teerd het hoge uurloon der vaklieden dat oploopt tot 2,50 per uur! Iedere Canadees heeft een basement. Dit is een ruimte die onder het hele huis aanwezig is. Een enorme kelder dus. Meestal een meter onder de grond en een meter er boven. Een flinke ruimte. Hier vindt u de wasmachine, de verwarmings kachel en een paar ingebouwde kuipen om de was in te doen. Verder is de base ment de opslagplaats voor alles wat niet dagelijks in gebruik is. Gezien de hoog te, is het niet verwonderlijk, dat vele bouwers er een garage in bouwen. De basement is opgebouwd van beton blokken. Een vierkante muur van bijna 2 meter, die het fundament vormt voor de woning. Deze wordt geheel in elkaar ge zet, vaak met dak en al, en daarna wor den de houten wanden aangebracht. Een vreemd gezicht. De houten wanden wor den veelal bedekt met een soort dik Ru- beroïd, waarin de vorm van baksteen is aangebracht en die bij voltooiing de il lusie geven van een stenen huis. Bedrie- gelijk voor de nieuweling, maar het ver schil valt na enige tijd duidelijk op. Soms besluit men om een stenen muur te bouwen. Deze wordt dan gebouwd na dat het houten frame met binnenwand gereed is. U kunt dan ook een huis zien dat geheel gereed is maar waaromheen men de stenen muur metselt. Daarnaast vinden geheel stenen huizen meer en meer ingang daar er veel minder onder houd aan is. U kunt zich indenken wat een verf er voor nodig is een huis met muren en al te schilderen. De dakbekleding bestaat uit „Shin gles". Stukjes hout die dakpansgewijs over elkaar worden gelegd. Bij nieuw bouw gebruikt men echter een soort teerproduct in strippen dat op dezelfde manier wordt aangebracht en veel duur zamer is dan hout. De ramen in de huizen zijn over het algemeen kleiner dan in Holland, met het oog op de felle hitte in de zomer en de felle kou in de winter. Het formaat bij de nieuwbouw wordt echter steeds groter. Dit is waarschijnlijk te danken aan de „Air conditionning" en verwarmings techniek. De entree van een Canadees huis is altijd een stoep' i.v.m. de basement. Men opent de voordeur en staat in een of an der vertrek, soms zelfs een slaapkamer. Dus geen gang of hall zoals wij die ken nen. Erg vreemd en niet zo practisch blijkbaar, aangezien alle nieuwe huizen iets hebben dat een halletje genoemd kan worden. Dit bestaat dan uit een heel klein hokje in de hoek van de kamer met een deur naar binnen en de voordeur. Uitzonderingen U zult huizen kunnen vinden met voorportaaltjes, gangen en halls, maar 't is niet gebruikelijk. De woonkamers zijn zeer groot en f vaak met een eethoek. In dit geval is de keuken klein. Is er geen eethoek te vin- I den, dan heeft men een woonkeuken. Cottages hebben geen bovenverdiepin gen en zijn meestal bedoeld als zomer woningen. Bungalows zijn gelijkvloerse woningen voor permanente bewoning. Veel huizen hebben de zgn. Porch, een overdekte waranda, de plaats waar men op warme avonden de Canadees in z'n schommelstoel vindt, of zelfs 's nachts in z'n hangmat te slapen. In die gevallen afgesloten met muggengaas. Deze poch bevindt zich vóór het huis en heeft het nadeel het binnenshuis vrij donker te maken, aangezien het is overdekt. Dit was ongeveer waarin de huizere versohillen met de Hollandse. Drempels vindt u alleen bij de voor- en achter deur. Voor de rest kunt u schuifelen. Groentetuintjes zijn zelden te vinden en ook bloemen zijn schaars rond de Ca nadese woning. „De Sawn". Het grasveld rond het huis vormt de trots van de eigenaar en wordt, i dan ook concentieus bijgehouden en be sproeid. Netjes maar eentonig. Verlaat u het huis, dan bent u meestal in een heel brede straat met tussen het trottoir en de huizen veelal 1% meter gras en tussen trottoir en de huizen veel al een 5 meter ruimte. Alle straten zijn beplant met bomen, speciaal de nieuwe gedeelten en ook zijn alle straten ge teerd. Zo niet, dan zijn het verharde we gen met grof steenslag. In de centra der steden vindt men normale straten zoals iedere Hollandse stad die heeft. Dit is hier alleen het geval in de wijken die oud zijn en waar zich de winkels bevin- j den. Echer straten zonder straatstenen. Alles teer. Het verkeer is snel, doch goed gere- geld. Vrij veel verkeerslichten en voor 't overige „Through-streets". Dit zijn stra ten waar men door kan rijden terwijl al le berijders van erop uitkomende straten voorrang moeten geven en gedwongen zijn te stoppen. In Holland bekend als Stopstraten. In Amsterdam bv. de La- raissestraat. De snelheid in de stad is 30 M.P.H. en op de Highways, snelwegen in de pro vincie, 50 MP.H. Onachtzaamheid e.d. zijn oorzaak van een vrij groot aantal ongelukken. Daarvan de meeste door veronachtzaming van het stopverbod in de zijstraten. (Wordt vervolgd) FEUILLETON door T. LODEW1JK 45.) Tot nu toe had hij zorgvuldig verme den er met Sietske over te spreken. Maar op een van die avonden, dat hij thuis was tegenwoordig, begon zij er zelf over. Ik hoorde, dat Ada de solopartij in de cantate zingt zei Sietske onver wacht. Van wie heb je dat gehoord? Van Brederode. Wat zei hij ervan? O, niets. En wat zeg jij ervan? Wat zou ik daarvan moeten zeggen? Jij kunt dat beter beoordelen dan ik. Frits keek zijn vrouw aan, zoals ze daar zat in haar stoel, erl het viel hem plotseling op, dat ze veranderd was. De laatste maanden had hij zich in stilte steeds geërgerd aan haar houding, stil, berustend, zwijgend. Ze was als een voortdurende aanklacht, nochtans zonder te klagen, door het huis gegaan, en ook daarom liep hij vaak de deur uit. Hij kon deze houding niet verdragen. Maar Sietske was een andere. Ze zat daar, beheerst, een beetje spottend-on verschillig, als vermaakte ze zich over iets waarvan hij niets wist. Plotseling drong het tot 'm door hoe ver zijn vrouw en hij deze maanden van elkaar verwij derd waren geraakt. Wat wist hij van wat er in Sietske omging? Wat had deze verandering bewerkstelligd? Hij nam haar op, van het hoofd tot de voeten. Ze zag er leuk uit, dat stond vast. Mevrouw Lauers had dan toch ein delijk haar zin gekregen, en Sietske's smaak langzaam maar zeker omgevormd. En ze had iets in haar gezicht, iets strijd baars, iets ongenaakbaars. Zoals ze daar zat, was ze zeker een vrouw die de moeite waard was, voor iedere man. En hij was met haar getrouwd en waardeer de het niet. Hij had zijn hoofd vol van Ada. Plotseling, voordat hij zich bewust was van wat hij zei, stortte hij z'n hart uit. Ze zijn het er niet allemaal over eens. Brederode niet en Lannooy ook niet Waarom niet? Zij vinden haa~ stem daarvoor niet geschikt. Hm.Ada en Bach, het lijkt me wel een bonte combinatie. Ja, maar het lijkt me toch geen ide ale Bach-vertolkster. Maar voor de ope raze lijkt me toch wel aanleg te hebben voor het toneel. Weer keek Frits Sietske scherp aan. Wat bedoelde zij daarmee? Ik ga het todh proberen. Je kunt het altijd proberen. Maar als het misgaat, kun je het niet opnieuw proberen. Je bedoelt? Dan is de rekening voor jou. Je zet •heel wat op het spel. Wie niet waagt, die wint niet. Maar wie een toren bouwt, berekent eerst de kosten. Dat is een oud spreek woord, maar nog altijd waar, Frits. En bij die berekening moet je geen fout ma ken. Wil je zeggen dat ik een fout maak? Ik zeg niets, maar je moet weten wat je doet! Siets zijn toon werd plotseling weer vertrouwelijk als vroeger en hij zag hoe er opeens een vreemde trek om haar mond kwam zeg es eerlijk: hoe denk jij er over? Nou Frits, als ik het ronduit mag zeggen: als jij werkelijk, als dirigent van dat koor, er van overtuigd bent dat nie mand het beter kan doen dan Ada Sic- cama, dat het werk een succes zal wor den als zij meezingt, dan zou ik zeggen: trek je van al die dingen niets aan. Ga dan rustig je gang. Ik heb volkomen ver trouwen in jou en zelfs als het mis zou gaan zou ik alléén maar denken: het beste paard struikelt wel eens. Maar als je zelf twijfelt, Frits, zou ik zeggen: be gin er niet aan. Je zit nog niet vast ge noeg in het zadel voor zulke experimen ten. Dat zei Brederode ook! Ik kan hem niet anders dan gelijk geven. Ja maar Sietske, er zit ook een hoop jaloezie tussen. Er zijn er een paar die Ada niet mogen. Als het dat alléén is zei ze met nadruk, dan moet je je ook daarvan niets aantrekken. Maar nogmaals, Frits, waag je niet aan een exoerunent, waar je zelf niet zeker van bent. Ben je overtuigd, dat je er goed aan doet, waag het dan gerust. Maar in twijfel, onthoud je er van. Frits zag zijn vrouw verwonderd aan. Ja, ze was veranderd. Ze gaf haar oordeel met zulk een ze kerheid, haar houding was zo zelfbewust en fier, dat hij zich opeens weer heel le vendig kon begrijpen waarom hij inder tijd zo vele avonden de tocht naar de hoeve had gemaakt om daar Sietske te zien. Nu, als zijn vrouw, was ze hem nog veel méér waard dan vroeger als meisje. Maar dan dacht hij aan Ada, aan de we reld waarin zij hem had gebracht, haar brillante 'persoonlijkheid, haar geestige conversatie, aan alles wat zij voor hem vertegenwoordigde: de grote wereld, waarin hij zo verwachtingsvol zijn eerste schreden zette. Hij zuchtte. Waarom was •het leven zo ingewikkeld? En hij be greep niet dat het leven alleen zo wordt, als de mensen zelf het ingewikkeld ma ken. HOOFDSTUK -XII Ada Siccama was niet dwaas. Ze wist dat ze een hoge troef uitspeelde, toen ze Frits, zij het langs een omweg, in feite dwong zijn belofte gestand te doen. Dit werk, ze wist het heel goed, lag haar niet bijzonder. Het was haar gees telijk vreemd. Maar Ada was in een stadium gekomen waar het verstand moest wijken. Ze zag zich in haar be geerte gedwarsboomd en dat was ze niet gewend. Nu zette ze alles op alles om haar zin te krijgen. Ze had ook bij Frits de eerste sporen van aarzeling gemerkt. Zou die andere, die boerendochter, tóch sterker zijn dan zij? Zou hij tenslotte toch weer als een braaf huisvader in de schoot van zijn gezin terugkeren, en zich van haar ontdoen? Dat verdroeg haar trots niet. Ze beeldde zich helemaal niet in, dat ze tot in lengte van dagen het met Frits uit zou houden, maar als het ogenblik daar was om de band los te maken, zou zij het doen en niet hij. Zij, Ada, moest overal en altijd triomferen; de gedachte aan een nederlaag kon ze t niet verdragen. In plaats van zich rustig te houden, zich toe te leggen op de studie, probeerde ze de beangstigende gedachten te ver- J drijven door zich te storten in vermaak. J Ze zat avond aan avond bij haar vrien- den, met of zonder Frits, en dikwijls ging het feest nog tot diep in de nacht door. Reeds enkele malen had ze haar leraar moeten afbellen, en die vermaande haar ernstig, want ook hij, uiterlijk zo zelf verzekerd, zag toch wel op tegen de krachtproef die Ada wachtte. Maar Ada was geen tegenspraak gewend en ze had doorgezet. Inmiddels besteedde Sietske ieder ogenblik dat ze vrij kon maken thans aan de muziek. Ze wist dat dit zo niet door kon gaan, maar voor déze keer moest al het ander wijken. Het ging niet om carrière, het ging om haar levensge luk en dat van haar kinden van haar man, die, dat wist ze, met Ada Sic cama zéker zijn ongeluk tegemoet ging. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4