Binnenkort Fancy-Fair voor de Floornder Muzieknis Plantsoen in Julianastaat te Oosterend Bij de Marine-manoeuvres Deze week in Texels Bioscoop Theater &cn kaivc eeuw cptecWv Het vliegdekschip De Provinciale Schapenfokdag te Alkmaar T7"» I "C fJHXMrtn I UFPRniun,"waitei» HULPACTIE VLUCHTELINGEN Vanaf heden tot en met Woensdag 29 October a.s. zal, zoals reeds aangekon digd, een collecte worden gehouden ten bate van de vluchtelingen. Gisteren heeft een ieder een foldertje ontvangen, dat voor zichzelf spreekt, morgenavond zal via de radio de aandacht op de actie worden gevestigd en Texels Fanfare zal Zaterdagavond een rondgang (met tap toe) door Den Burg maken, terwijl van de kansels reeds gewezen is (en Zondag a.s. wederom) op dit zo dringend pro bleem. In de Julianastraat te Oosterend is men van gemeentewege ibezig met de aanleg van een plantsoen. Dat zal op knappen, want die plek, dit stuk onbe bouwd gemeenteterrein, is lange tijd een grote modderpoel geweest tot groot vermaak overigens van de jeugd, die er af en toe een miniatuur Zuider zeetje aantrof met een halve meter wa ter! De omwonende moeders hielden hun hoofd wel eens vast, als de jeugd van het modder- en waterballet thuis kwam Gelukkig, dat de gemeente dus een begin heeft gemaakt met het in cultuur brengen van dit terreintje! Er komt een plantsoentje met als centrum een keurig perkje, terwijl langs de kan ten boompjes zullen worden geplant. Volgend jaar zomer zullen daar de bloe men bloeien. Een belangrijke verfraai ing van ons dorp dus. Jammer echter, dat er langs de muur van het Gebouw voor Christelijke Belangen geen boom pjes zullen verrijzen. Het zilveren jubileum van Fanfare corps D.E.K. van Den Hoorn ligt in het verschiet. Welk een buitengewoon ge schenk zou dat zijn, als men de muziek ter gelegenheid van het 25-jarig be staan een muzieknis kon aanbieden! Te mooi om waar te zijn? Toch hebben op timisten hoop, dat het gebeurt, immers is er een paar jaar geleden reeds een fonds voor de bouw er van gesticht en de eerste gelden zittep al in de cluis, maar er moeten nog meer duiten bij! Daartoe is men voornemens binnenkort een fancy-fair te organiseren, waarvan de opbrengst dus ten goede komt van het muzieknisfonds. Een fancy-fair doet het nog steeds, gezien de ook elders op ons eiland gehouden festiviteiten, die steeds een belangrijk financieel resul taat konden boeken. Maar een fancy- fair kan alleen slagen als er in de diver se stands wat te „koop" is. Er zijn goe deren nodig, het behoeven heus geen kostbare artikelen te zijn. En daarom kan een ieder zijn of haar medewerking verlenen, in dit geval dus in de allereerste plaats de bewoners van Den Hoorn en omgevmg. Zaterdagmid- BRANDBLUSAPPARAAT BRACHT REDDING! Tengevolge van kortsluiting raakte Vrij dagmiddag een auto van garagebedrijf J. Brouwer, Oosterend, in brand. Ge alarmeerd door het dochtertje van de heer Brouwer, greep de knecht, de heer G. P. Plaatsman, een brandblusapparaat, waarmede hij het vuur wist te blussen. De heer Brouwer was verzekerd. TWEE TEXELSE KINDEREN NAAR HET BIO-VACANTIE-OORD Ieder, die de bioscoop bezoekt, zal steeds getroffen worden door de aardige filmpjes van het Bio-Vacantie-oord, wel ke Stichting tweemaal per jaar in de Nederlandse bioscooptheaters ten behoe ve van het zwakke Nederlandse kind collecteert. Ook het bioscoopbezoekend publiek in onze gemeente is steeds gaar ne bereid voor het goede doel een steen tje bij te dragen. De Stichting „Bio-Va- cantie-oord", waarvan de bestuursleden geheel belangeloos hun functies waarne men, zendt zwakke behoeftige kinderen uit geheel Nederland in de leeftijd van 6-14 jaar naar het Bio-Vacantie-oord „Russenduin" te Bergen aan Zee, onge acht de religieuze of politieke gezind heid der ouders of verzorgers. Het enige doel, dat door „Bio-Vacan- tie-oord" wordt nagestreefd, is, dat deze kinderen aldaar nieuwe krachten en nieuwe levensvreugde zullen opdoen. Op Donderdag 23 October a.s. vertrek ken uit onze gemeente 2 kinderen voor een verblijf van 6 weken naar dit ideale vacantieoord en wij twijfelen er niet aan of deze kinderen zullen t.z.t. ge sterkt en vol nieuwe energie terugkeren „EEN VROUW WERD GESCHONDEN" Ann Walton, een jong meisje, wordt het slachtoffer van een vreselijk mis drijf. Het is haar niet mogelijk het me delijden van haar verloofde en haar fa milie te aanvaarden en het nieuwsgierig staren en het gefluister van collega's en bekenden te verdragen. Zij loopt weg van huis en komt terecht op een sinaasappel plantage in Californië. Hier ontmoet zij een jonge geestelijke die er voor zorgt, dat zij werk krijgt en tot rust komt. Maar de angst die haar van huis heeft wegge dreven, blijft haar achtervolgen, drijft haar van de ene plaats naar de andere, totdat de crisis komt wanneer zij denkt nogmaals te zullen worden aangerand. Aan het einde van de film zien wij ech ter hoe ze gaat begrijpen dat zij slechts getracht heeft zichzelf te ontvluchten en hoe zij de weg terug vindt naar vrede en geluk. „IIET GEVLOEKTE ZEILSCHIP" Dana Andrews, Carla Balenda, Claude Rains en „onze Nederlander" Philip Dorn spelen de voornaamste rollen in de film „Het vervloekte zeilschip". Het verhaal speelt in de oorlog. Pat Bannon is kapitein van een kleine vissersboot, die op zekere dag in 'n stormpje terecht komt, later in de mist en dan contact krijgt met een vreemde schoener. De ka pitein daarvan vertelt een geschiedenis die de mannen van de trawler erg on waarschijnlijk voorkomt. Zij zijn op hun hoede en ontdekken tenslotte dat de la ding van het zeilschip niet uitsluitend uit rum bestaat, zoals werd verondersteld, maar vnl. uit torpedo's voor Duitse on derzeeërs. Pat Bannon (Dana Andrews) weet de schoener middels een list tot ontploffing te brengen, waarvan tevens een drietal onderzeeboten van de Duitsers het slachtoffer worden. „Het gevloekte zeilschip" vertegen woordigt een genre, dat zeer veel span ning biedt, maar weinig overeenkomst vertoont met de rolprenten die gewoon lijk sensatie brengen in onze bioscopen. Waarmee gezegd wil zijn, dat „Het ge vloekte zeilschip" niet op een „alle daags" gegeven berust. Ncerlands nieuws. O.a.: KLM-„Luchtmillionnairs" on derscheiden. Modeshow in Maastricht. Europese Atoomgeleerden vergaderen in Amsterdam. Stapelloop van twee schepen voor Frankrijk. Buitenlands nieuws. O.a.: 12 Vliegers stranden op Groen land. Om de mooiste baard van Beieren. Het grote trein-ongeluk in Engeland. dag hoopt het Fanfarecorps een rond gang door het dorp te maken teneinde de goederen te verzamelen. Moge de com missie tenslotte kunnen uitroepen „Wij hebben de wagen vólgeladen!" Wij ver nemen, dat vaardige handen reeds tal van goederen hebben gemaakt en dat lag wel voor de hand, waar het corps de sympathie van het gehele dorp en om geving geniet. Een der bestuursleden maakte voor deze gelegenheid het volgende rijmpje: „Hoornders, maak dit waar: De Muzieknis klaar Als D.E.K. is 25 jaar!" LEZING AD BLOK VAN DER VELDEN De lezing (zie eerste pagina) heeft NIET hedenavond, doch morgenavond plaats. BOUWVERGUNNINGEN De heer J. Schraag Gzn., Zuidhaffel, bouw veestalling met schuurruimtl; Mr Jkhr P. G. van Meeuwen te Limburg, Heemstede, verbouw noodwoning tot permanente wofiing Hoofdweg Eierland. FLESSENPOST Er komen nog steeds ansichtkaarten binnen. U weet wel, van die flessenpost wedstrijd, waarvan de uitslag op 5 De cember bekend wordt gemaakt. De heer Jb. van Heerwaarden, Molenstraat 28, Den Burg, heeft al 38 ansichtkaarten ontvangen. DOOR BROMFIETS AANGEREDEN Zaterdag werd het zoontje van de heer M Brouwer, Oosterend, aangereden door een bromfietser, de heer J. Drijver Jzn. De kleine Martin en zijn vriendje liepen onverwachts uit een groepje kin deren de straat op. Het knaapje werd met enige verwondingen naar huis ge bracht. MELKBOEREN OP REIS De Texelse melkboeren hebben giste ren een uitstapje naar Rotterdam ge maakt. In verband daarmede werd de melk, voor Dinsdag bestemd, reeds Maandag bezorgd. Natuurlijk wilde iede re clientèle er wel rekening mee houden, dat de winkels Dinsdag gesloten zouden zijn (aldus verzoek per adv. in de krant van Zaterdag jl.) maar toch zagen wij nog verscheidene klanten met kan of emmertje voor de gesloten melkwinkels verschijnen. U. D. I. In verband met de advertentie voor een eventuele uitvoering op Vrijdag 14 November a.s. zijn een aantal aanvragen binnengekomen, doch nog niet voldoen de om deze uitvoering doorgang te doen vinden. Gaarne wordt de gelegenheid tot aangifte nog opengesteld tot uiterlijk 26 October a.s. en wel bij heer A. de Wilt en mevr. Van der Meulen-Flens. De be doeling is kaarten ad f 1.50 verkrijgbaar te stellen, alléén geldig voor deze uitvoe ring. Wegens de hoge kosten kan alleen bij voldoende deelname deze uitvoering plaatsvinden. VOOR NIEUWE INSTRUMENTEN! De muziekvereniging „Excelsior" heeft Zaterdag een muzikale rondgang ge maakt en daarbij goederen opgehaald voor de te houden bazar. Jammer was het dat allen hun gaven nog niet gereed hadden, maar wat in 't vat zit verzuurt niet. De opbrengst van het opgehaalde goed gaf de commissie reden tot dank baarheid en met alle medewerking van de dorpsgenoten hoopt men een goede bazar te kunnen houden. Geeft zoveel als.... u missen kunt. Dan kan „Excel sior" zijn muzikanten van instrumenten voorzien! TEXELAARS OP HET MATJE M. H. en W. J. uit Texel zullen eerst daags beiden een rekening van f 100, krijgen aangeboden en bij niet betalen hiervan 30 dagen moeten zitten, aldus besliste de Alkmaarse Politierechter. Beiden lieten verstek gaan, maar het recht had zijn loop en zo werd M. H. conform de eis tot deze hoge boete ver oordeeld omdat hij op een stopbevel van de politie op de verkeerde manier had gereageerd. Hij was nl. doorgereden. De fout van zijn mede-eilandbewoner was een heel andere. J. had nl. op ver schillende tijdstippen diverse voorwer pen van eigenaar lat.en verwisselen, het geen niet geoorloofd was. Ook hij werd conform de eis veroordeeld. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de gezamenlijke mili taire fondsen (verzorging oorlogs-wedu- wen en -wezen) heeft opgebracht: Den Burg f 64,74; De Cocksdorp f 12,53; M.-Eierland f9.13; Z.-Eierland f9,56; Den Hoorn f 12,60; De Koog f43,61; Oosterend f22,74; Oudeschild f21,55; De Waal f 13,16. Totaal f209,62. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt 22 Oct. weer zitting. Van 2-2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. Gemeenteraad Vrijdag 10 October 1902. De jaarwedde van nachtwacht G. Wilner te Den Hoorn wordt van f 125 op f 150 gebracht; op de andere dorpen genieten de nachtwachts eenzelfde jaar wedde. Oudeschild, 14 October 1902. Met het oog op den stand der maan, is beslo ten om den lsten leesavond der vereeni- ging „Neptunus" toch maar op Donder dag den 16 a.s. te houden, in plaats, zoo als eerst was bepaald, op den 23n. 4.) Het vliegdekschip is niet alleen een schip, het is tevens een vliegveld, een hangar en een drijvend dorp. De „Tri umph", het Engelse vliegdekschip, waar op ditmaal een speciale verslaggever van dit blad de marinemanoeuvres mee maakt, is een zusterschip van de „Karei Doorman". Het werd gebouwd naar een ontwerp, dat tijdens de oorlogsjaren is ontstaan, zodat de jongste ervaringen er in verwerkt zijn. Wanneer wij zeggen, dat het schip ruim 13000 ton meet, dan zegt dat niet zoveel, maar als wij daar aan toevoegen, dat de lengte ongeveer een kwart kilometer is, dan geeft dat al een betere indruk. Dit ds echter nog maar de buitenkant, de afmeting van het schip. De kracht wordt vnl. bepaald door wat er binnen in zit. Dat zijn ongeveer 30 vliegtuigen en stoommachines met een gezamenlijk vermogen van 40,000 paar- dekrachten, die het hele gevaarte een snelheid kunnen geven van bijna vijftig kilometer per uur. Wanneer met die snelheid varend gelegenheid bestaat om vliegtuigen van het dek te laten opstij gen, dan is dat het resultaat van een tot in kleine onderdelen voorbereide samen werking van de ongeveer 900 man, die de bemanning vormen van dit schip. Dat zijn niet alleen stokers en machinisten, stuurlieden en vliegers, dat zijn ook de koks en de bakkers, de timmerlui en de bankwerkers, de motormonteurs en de vliegtuigmakers, de seiners en de schrij vers, de hofmeesters en de mariniers, de geestelijken, de dokters, de fotografen en de ziekenverplegers, de magazijnmees ters en de kappers, kortom de vervui lers van al dae taken die nodig zijn, niet alleen om een gemeensohap van bijna duizend mensen te doen leven en eten, maar om bovendien de strijdvaardige ta ken van die gemeenschap alle geheel te vervullen. In de buik van dit schip wor den magazijnen meegevoerd, die meer dan 30,000 verschillende onderdelen of voorraaddeden kunnen verschaffen. Der tigduizend soorten artikelen, die allemaal nodig zijn om het dorpsleven gaande te houden. Dorpsleven? Welk dorp heeft op een hoogte van 18 of 20 meter constant vier man op de uitkijk staan, welk dorp heeft bovendien een veelvoudige radar post, die elk voorwerp op de zee of in de lucht zichtbaar maakt, ook in de mist en duister? Maar toch is het een samenleving van 900 man met een eigen waterfabriekje en electriciteitscentrale. Het is ook een dorp met het geroddel en het gemopper, dat niet belet om alle werk goed te doen. Eeu dorp ook, met jonge mannen, strijdend voor een toe komst, die hen hier in verschillende vakken geboden wordt en waartoe we gen openstaan, die de meeste vloten van andere landen niet kennen, ook de Ne derlandse niet. Het is 'bv. in theorie voor elke matroos mogelijk om officier te worden. Niet op zijn vijftigste jaar, kort voor zijn pensioen, maar op een leeftijd, waarop hij ook in de officiersrangen nog promotie kan gaan maken. Die theorie wordt ook werkelijkheid, want verschei dene van de jonge officieren zijn af komstig van voor de mast, zoals dat vroeger heette, maar de „Triumph" heeft geen mast, slechts een staketsel Het schaap stond te Alkmaar wel in het teken der belangstelling. Van hein de en verre waren de liefhebbers geko men om Nederlands grootste Schapen- fokdag te bezoeken. Jammer is het zeer zeker dat de belangstelling in het bui tenland voor het product schapenvlees wel aanwezig is, doch dat de exportmo gelijkheid hiervan nog vrij gering is. Al dus de heer C. Roeper in het Hollandsch Landbouwweekblad. September-October is toch de tijd van afzet, nu dat een weinig tegenloopt en de schapenhouders een lagere opbrengst voor hun dieren kunnen bedingen, drukt dit in niet mindere mate de prijs van een nieuw aan te kopen fokram of fokooi. In Alkmaar was dit zeer goed merkbaar, de handel was zeer stug en de prijzen waren zeker f 50 per stuk lager dan vorig jaar. Toch zijn wij van mening dat vele veehouders zonder enig bezwaar een aantal fokschapen kunnen weiden, die als weide-verbeteraars goed werk kun nen doen en tevens de eigenaar nog een behoorlijke opbrengstkunnen bezorgen. De weiders staan er dit jaar echter niet zo gunstig mee, daar de aankoop som veel te hoog lag. Als prijzen van goede tot beste fok- rammen noteerden wij f 150-f 300 per stuk, fokooien Vz jaar tot f 125.-. Wij waren er van overtuigd dat de kwaliteit van de ingezonden schapen dit jaar zeker niet beter zou zijn dan die te Texel en dit is bewaarheid. De provinciale fokdag te Alkmaar is aan een voorkeuring toe. De laatste jaren viel er steeds een drukke handel waar te nemen, het aan tal ingezonden dieren werd steeds gro ter, doch ook het aantal dat niet voor in zending op een fokdag in aanmerking komt. Bijna 800 dieren waren ingezonden. Het aantal beesten was zeer groot te noe- terzijde van het vliegdek, waaraan de entennes zijn vastgemaakt. Dat vliegdek en de daaronder liggende grote hangar bepalen overigens op veel -meer punten de inrichting van dit schip. Het schip. Het ds hier veel moeilijker de weg te vinden, dan in welk ander dorp van een kleine duizend inwoners ook. In negen lagen op elkaar gestapeld, met in het midden over drie lagen uitgespaard de hangarruimte, zijn honderden grote en kleine ruimten gerangschikt. Het is waar lijk niet gemakkelijk om na een oefe ning gedurende verscheidene dagen, zonder haperen van een hut voorin het sahip heel achterin naar een eet zaal te komen. Hoe moeilijk dat is, blijkt wel uit het feit, dat overal tekeningen en plattegronden aan de wanden geplakt zijn. Daaruit kan de dolende opmaken, waar hij zich be vindt. Het blijkt ook hieruit, dat sommi ge mensen na een half uur dwalen door het 's nachts, vanwege de „oorlogsom standigheden", verduisterde schip, einde lijk zuchtend een laddertje afdaalden in de vaste overtuiging, dat zij hun doel be reikt hadden, terwijl zij in werkelijkheid op het punt van uitgang waren weerge keerd. Anderen wisten waarlijk hun uit kijkpost boven de brug te bereiken, wanneer zij, tijdens het vliegen, geen ge bruik mochten maken van het vliegdek. Binnendoor de juist gangen en trappen te vinden, was slechts mogelijk met doel bewuste gidsen. Zo ingewikkeld als het schip, zo inge wikkeld is ook het bedrijf, dat er wordt uitgevoerd. Om een vliegtuig in de lucht te krijgen, moet er natuurlijk een piloot zijn. Voordien moet de vliegdekbeman- ning het toestel in de juiste stand voor de start gemanoeuvreerd hebben, moe ten de mecaniciens de motoren in orde hebben bevonden en moeten de tanks met benzine gevuld zijn De lift moet het toestel uit de holle hangar omhoog- gebracht hebben, maar om die lift te doen functioneren, moeten de machtige dynamo's naast de machinekamer elec- triciteit geleverd hebben. Die dynamo's kunnen natuurlijk alleen draaien zolang de stoommachines werken en die leve ren alleen hun vermogen wanneer de stokers voortdurend hun aandacht op de regeling van de olievuren gevestigd hou den. Met diezelfde stoom laten de ma chinisten de schroeven wentelen in de door de brug gevraagde snelheid. Vanaf die brug wordt tenslotte de vlucht gere geld. Het schip wordt in de wind opge stuurd, de commandant van het vliegbe drijf controleert of alle voorbereidingen naar de eis getroffen zijn en geeft het sein voor vertrek. Terwijl de roergang- ger in zijn stuurhut ergens diep in het schip, zonder dus naar buiten te kijken, krampachtig de goede koers, recht in de wind, stuurt, halen de dekjongens de blokken voor de vliegtuigwielen weg. Brullend springt de motor op volle toe ren, weg stuift het vliegtuig, naar het einde van het wiegend dek, waar het net genoeg snelheid heeeft verkregen om zich in de lucht te verheffen. (Nadruk verboden) K. men, toch zou een inzending van 500 van de beste dieren meer indruk bij de be zoekers achtergelaten hebben. Zeker m vergelijking met fokdagen el ders kan N.H. haar naam als schapen- toonaangevende provincie nog hoog hou den, daar-toch wordt veel meer de aan dacht op een individueel dier gevestigd, terwijl te Alkmaar alleen groepen van 3 of 4 dieren worden beoordeeld, uitge zonderd de 1-j. en oudere rammen. Laten de inzenders echter begrijpen dat nu zij het zoeken in het aantal en de kwaliteit daardoor daalt, de leiding ge noodzaakt zal zijn t.z.t. in te grijpen en bv. het volgend jaar vooraf bij eventu ele inzenders na dient te gaan of hun aangegeven fokdieren voor inzending in aanmerking komen. Het verschil wordt nu groter, doch tot voor kort was het prijsverschil van pri ma en eerste kwaliteit wol te gering om de fokker te animeren meerdere aan dacht te besteden aan de kwaliteit van de wolvacht. Het is toch zo dat een dier met prima wol een beter slachtproduct levert dan één met een grove losse vacht. Bovendien valt het gewicht van de eersten meestal erg mee en dit bij de laatsten vrij veel tegen. Te veel koopt men zgn brokken van rammen. Fokkers, let op uw zaak en voorziet u van een ram met een fijne gesloten vacht, een kwaliteitsdier, dat tevens een beste romp bezit. Teveel loswollige ramlammeren waren er aangevoerd en deze moeten wij kwijt. Indien wij allen hiervan overtuigd zijn, raken wij dit euvel wel weer kwijt, nfits men met overleg selecteert. Indien wij echter zien dat er bij de 70 ingezonden rammen van 1 jaar en ou der meerdere zijn welke nu niet, doch voordien meerdere malen zijn bekroond, dan zijn wij van mening, dat vooral de collectie oudere dieren goed was. Wij bevelen het plantsoen-in-wording in aller bescherming aan. TAFELTENNIS De Ready dames zijn klaarblijkelijk van plan ook in de 3e klasse- een woordje mee te spreken. In een uitermate vermoeiende dubbele uitwedstrijd tegen Treffers en Dito 4 uur achtereen spelen en 9 uur reizen, zijn wij er in geslaagd 3 van de 4 punten mee naar Texel te nemen. De strijd tegen Di to (Grotebroek) werd een 7-3 zege. Diny Dros won haar 3 partijen, Annie Bruin verloor er een nl. van mej. De- saunois, Ina Geus won in 3 games van Tiny Coppens, maar verloor van de da mes Kuin en Destaunois Het dubbele werd een royale Texelse zege. Per fiets taxi toog men naar Bovenkarspel, waar onmiddellijk moest worden begonnen. In zeer spannende wedstrijden, waarbij de vermoeidheid voor onze dames ook een rol zal hebben gespeeld, wisten zij toch nog een gelijk spel uit het vuur te sle pen (5-5). Tegen Cathrien de Wit kon geen dei- dames het bolwerken, zij het dat Annie Bruin haar een game afdwong. Alle drie versloegen zij Gré Visser zij het dat Ina Geus daar 3 games voor nodig had waardoor de stand weer gelijk werd. Tegen Lies de Wit kon alleen D. Dros het bolwerken, zodat de dubbel de be slissing moest brengen. Toen het in de eerste game 17-10 voor Treffers stond, werden de kansen voor Ready laag ge noteerd. Maar Diny en Annie wisten zich keurig door de moeilijkheden heen te slaan en haalden 21-19. Het winnen van de 2e game was toen nog een formaliteit. BILJARTEN In de ledenvergadering van biljartclub Texel, gehouden op 9 October jl. werd o.a. besloten een regelmatige clubavond te houden. Hiervoor werd vastgesteld de Woensdagavond. Op 15 Oct. is voor het eerst gespeeld in Hotel De Graaf. Aller eerst dient hierbij opgemerkt de prima conditie van het materiaal. Gloednieuwe lakens op alle drie biljarts. Het biljart spel is dan een genot. De zuivere loop van de ballen kan niet anders dan sti mulerend werken op het streven van de spelers, het positiespel zo mathematisch mogelijk uit te voeren. Er werd dan ook geanimeerd gespeeld. De'spelers zijn bij deze competitie in klassen ingedeeld, zodat de kansen voor allen ongeveer gelijk liggen. Clubkam pioen wordt hij, die de meeste match- punten weet te verzamelen. Vijf nieuwe leden meldden zich nog bij het begin van dit seizoen. Met de in totaal 28 leden, die de ver eniging thans telt, kan deze competitie afwisseling en spanning genoeg teweeg brengen, mits een voldoend aantal zich in deze onderlinge strijd wil men gen. Daarom, leden van Biljartclub Texel, wordt u vanavond verwacht in De Oranjeboom om te trachten de basis te leggen voor het clubkampioenschap van dit seizoen. Vanzelfsprekend zijn ook nieuwelingen nog steeds van harte welkom. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond 8 uur samenkomst in de school van Oost. Vrijdag en Zaterdag 3 uur bazar ten bate van de kerkekamer. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes dc Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 26 Oct. 21e Zondag na Pink steren en Feest v. Christus Koning. Mis sen om 7,30 en 10 u. in Den Burg en Oosterend en om 10 u. in Den Hoorn. Biechïgel. en communieuitreiken als an ders. Dit begint vooraan. Om 2,30 groot se parochianenhulde aan Christus Ko ning. Om 7 u. Oct.-maandgebeden en on middellijk daarna plechtig lof met drie- en, w.o. predikatie met de voorgeschre ven gebeden en Te Deum. Heden ver koop van het Christus' Koningspeldje. Heel de week Oct.-maandgebeden. Maan dag 27 Oct. Om 8 u. worden weer ver wacht de moeders, die nu of straks 15-j. kinderen hebben. Dinsdag 28 Oct. 18-j. cursus jonge dames 8 u., en jonge man nen om 9 u. Om 8 u. gez. Requiem v.d. doodceel. Woensdag 29 Oct. Mis in Den Hoorn met biechtgel. en catechismus, om 7,30 Josephlof, w.o. de lit. v. Maria (ge zongen) v.d. Oct.-maandgebeden. Geen congr. Donderdag 30 Oct. Mis in Ooster end om 8 u. met biechtgel. en catechis mus. Geen congr. Vrijdag 31 Oct. Vasten en onthoudingsdag. Biechtgel. als op Za terdag van 4-8 u. op de hele uren. Mis om 7, 7,30 en 8 u. Zaterdag 1 Nov. Aller heiligen. Verplichte Zondag. Alles als op Zondag. 2 Missen in Den Hoorn. Collec te v. doofstommen en blinden.^jCommu- nie-uitreiken van achteraf. 7 u. lof. Mis om 7,30 en 10 u. Den Hoorn 7,30 en 10 uur, Oosterend om 10 u. Zondag 2 Nov. Allerzielen, wordt Maandag 3 Nov. her dacht. Bieahtgel. van 5-6,30 en na de Vespers achtereenvolgend van 7 u. met er aan vooraf de Oct.-maandgebeden. Geen meisjescongr. Mis 7,30 en 10 uur, Den Hoorn 10 u. Oosterend 7,30 en 10 u.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2