SLOTACCOORD „De avonturen van Bim en Bam' Het is weer zover! Hollandsche Maatschappij van Landbouw Het Jeugdverhaal I ÏTTTT PA PTTF VI TirHTFT TKf.FW i-ML Stoepker toegesproken door de heer P. Dros Bzn., Spreker memoreerde het feit, dat het 50 jaar geleden is, dat de heer Stoepker als lid der afdeling „Eierland" toetrad. Spreker dankte hem voor zijn trouw en het vele werk dat de heer Stoepker voor de landbouw in het algemeen heeft gedaan. Hij gaf daarop het woord aan de secretaris, de heer Alb. Dros Dzn., die het volgende zei: „Mijnheer de voorzitter, met genoegen neem ik even het woord om ook ons oudste lid mede mijn hulde te betuigen. Bij de woorden van de voorzitter sluit ik mij gaarne aan, maar ik wil toch nog even op een ander aspect wijzen. Huldigen kan men op verschillende wijze doen, bv. uit gewoonte of traditie, maar ook naar de staat van dienst. Boe ren staan bekend als nuchtere mensen, die niet zo gauw met huldigen klaar staan, men wil eerst zien waarvoor men huldigt. Daarom doet men dit na een 50 jaren, in tegenstelling met andere be volkingsgroepen waar men soms al hul digt voordat de werkkring begint. Ik heb de notulen eens nageslagen en hieruit van onze veteraan een staat van dienst samengesteld die er mag zijn en die ongetwijfeld nog verre van volledig is. De heer Stoepker heeft altijd een voorliefde gehad voor melkvee. Toen in 1910 stemmen opgingen in Eierland een Coop. Zuivelfabriek te stichten, was de heer Stoepker één der eersten die hier over enthousiast was. De heer Stoepker was in deze, inmiddels tot stand gekomen Coöperatie spoedig een vooraanstaand persoon en meerdere malen de grootste leverancier. Daar deze coöperatie niet op goede coöperatieve leest geschoeid was en men niet over goed water be schikte, was deze Coop, geen lang leven beschoren. In 1928 werd tot liquidatie besloten. Door deze gang van zaken was de boeren hun portemonnaie lichter ge worden, men was een illusie armer ge worden, maar een ervaring rijker, wat tenslotte ook winst kan zijn. Men wist nu hoe het niet moest. Deze gang van zaken stond de heer Stoepker slecht aan en reeds in 1929 werd door de heer Stoepker en enige anderen, besloten, een nieuwe coöperatie te stichten. Deze coop., „Een dracht" werd gegrondvest op zuiver coop, grondslag. Op de oprichtingsverga dering heeft Dr Scheij gezegd: Eenmaal zullen de mensen die deze zaak aan durven, geëerd worden. Nu is dit dan zo. Hulde aan de heer Stoepker die met en kele andere mensen zo'n waagstuk aan durfde Tot grote zege is dit gedurfd op treden voor de Texelse boeren gewor den. Toen de beide bestaande fabrieken te De Waal en Den Hoorn hun poorten sloten en de leveranciers en bloc naar de „Eendracht" kwamen, moet dit voor de heer Stoepker een grote dag geweest zijn. Om het in zuiveltermen te zeggen, het was meer dan 40 plus. Stoepker was vele jaren voorzitter en is nu erevoor zitter. In 1915 werd door de stuwkracht van de heer Stoepker de paardenverzekering D.E.L. opgericht, waarvan de heer Stoepker 25 jaar administrateur was. In 1930 werd op advies van de heer Stoepker de Rundveeverzekering opge richt van welke verzekering de heer Stoepker nog steeds de administratie voert; hulde voor zo'n vitaliteit. De heer Stoepker is voorzitter van de vereniging Texel tot verwerking van in nood geslachte en gestorven dieren. Ook op maatschappelijk terrein heeft onze jubilaris zijn sporen verdiend. In vele commissies nam hij zitting!" Hierna overhandigde de heer Dros de heer Stoepker de draagmedaille der Mij. en zei: „Vriend Stoepker, het is mij een voorrecht namens het hoofdbe stuur en onze afdeling u hier de voor het 50-jarig lidmaatschap ingestelde draagmedaille der Maatschappij te mo gen overhandigen en ik spreek de wens uit, dat u niet zult schromen deze on derscheiding bij officiële gelegenheden te dragen. Dat u dit nog dikwijls in goe de gezondheid moge doen. Hartelijk ge feliciteerd met deze onderscheiding". De vitale jubilaris mocht een ovatie in ontvangst nemen. Ir Tuinman reikte namens het Hoofd bestuur hierna de daarbij behorende oorkonde uit. „In deze oorkonde gelieve u een bewijs te zien van dankbaarheid van de boerenstand voor al het vele, dat u in ons belang heeft gedaan. Zulke bou wers als u hebben wij maar al te hard nodig", aldus Ir Tuinman. De heer Stoepker werd ook nog harte lijk toegesproken door de heer Jac. Roe per, die vervolgens het woord richtte tot de heer H. Keesom, die reeds op 19-ja- rige leeftijd lid van de Mij. werd. De vader van de jubilaris heeft jarenlang het voorzitterschap van de afdeling „Texel" bekleed. De jubilaris zei echter, nooit veel voor een bestuursfunctie te hebben gevoeld. Waar hij als handelaar dikwijls aan het vasteland vertoefde, zou het vervullen van een bestuursfunctie trouwens wel bezwaarlijk zijn geweest. Ook de heer Keesom werd met een fraaie medaille vereerd. Ir Tuinman zei bij het aanbieden van de oorkonde: Door trouw en saamhorig heid zullen wij er komen, vooral met „Nee, jullie kunnen niet mee", zegt de kapitein te gen Bim en Bam, die zo graag een boottochtje zou den maken. Maar als het donker wordt en alles stil is, sluipen ze stiekum toch aan boord. Ze dragen een grote pijp mee. De volgen de morgen vaart het schip de haven uit. Maar waar zijn Bim en Bam gebleven? Ze zijn nergens te zien. Als het schip terug is. in de haven, komt Bims olijke snuituit de schoor steen kijken. De kapitein is zo beduusd, dat hij de si gaar uit zijn mond laat vallen. De slimmers hadden de grote pijp zo neergezet, dat het precies een tweede schoorsteen leek en daarin hebben ze al die tijd ver borgen gezeten! Nu rennen ze de wal op en vlug ook, want ze willen liever geen kennis maken met de knuisten van de kapitein! De oogstwerkzaamheden zijn groten deels weer achter de rug. Menigeen is reeds druk bezig met het stoppelploegen voor zover dit nog niet is gebeurd. Boer en tuinder gaan zich thans afvra gen welke gewassen het volgende jaar verbouwd -zullen worden en hoe de be mesting zal moeten zijn. Nu kan men natuurlijk een mm of meer „luk-raak" bemesting toedienen met de gedachte, dat het wel weei goed zal komen. „Immers", zo redeneert men dan, mijn vader en grootvader hebben ook altijd goed geboerd en ik, ik ben van jongsaf opgegroeid in dit bedrijf, zou ik niet weten wat en hoe ik moet be mesten?" Deze redenering gaat er gelukkig meer en meer uit, wij zeggen gelukkig, want anders zou het er met de produc tiviteit van onze hedendaagse land- en tuinbouwgronden niet te best voorstaan. Het luk-raak mesten is uit den boze en bovendien zeer on-economisch. In het hedendaagse leven is een moderne be drijfsvoering noodzaak. Een van de be langrijkste voorwaarden hiervoor is wel het oordeelkundig mesten van de grond. Het is nl. zo, dat men hierbij met al leen rekening moet houden met het te verbouwen gewas, doch ook met de meer of mindere rijkdom van de grond aan plantenvoedende stoffen. Hierbij is grondonderzoek noodzakelijk. De beste tijd hiervoor is thans weer aangebroken. Een van de meest urgente vragen is wel die van de zuurgraad. Hoewel er in dit opzicht in de na-oorlogse jaren wel een verbetering valt te bespeuren, blijkt nog steeds weer dat veel misoogsten en opbrengstdervingen een gevolg zijn van een te hoge zuurgraad lage pH) van de grond. Voor verschillende meststoffen is thans de uitstrooiperiode weer aangebroken. Wij denken bv. aan Thomasslakkenmeel, de fosforzuurmeststof, die door zijn hoog kalkgehalte de pH van de grond gunstig beïnvloedt. Bezint eer ge begint. De kos ten van het grondonderzoek vallen in het niet, bij de voordelen dat het u biedt. Pe land- of tuinbouwconsulenten in uw omgeving zullen u gaarne van advies dienen. zulke figuren, uit wie het vaste funda ment gevormd wordt. Nadat de heren C. H. Roeper, Alb. Dros Bzn., en Jurr. Beumkes nog resp namens de Coop. Aankoopvereniging, de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting en de Stichting Lager Landbouwonder wijs Texel hun gelukwensen aan de af delingen van de Holl. Mij. van Land bouw hadden aangeboden, was het woord aan de serveersters en kellners. Na het diner begon een Bonte Avond met een welverzorgd programma. Ge start werd met een beeld uit het grijs verleden: de oprichtingsvergadering in het logement van Raven. De heer Stoep ker speelde de rol van de ouwe kaste lein met verve! Het was een alleraar digst en allergezelligst geheel. Het werd- vlot gespeeld en dat kan van alle stukjes gezegd worden. Er kwam een doodzieke koe op het toneel, die even doodziek af stapte, er verscheen een diligence met de heer Joop Roeper als koetsier. De au tomobiel van dokter Wagemaker, de eerste van Texel, kwam die diligence weer verdringen. Een dameskoor zong, mevrouw Laan declameerde. Kortom, het was een alleszins geslaagd program ma. Aan het slot hield de heer Laan een indrukwekkend betoog rond het Eeuw feest. De klok wees reeds twee uur toen de tafels en stoelen op zij gingen om de danslustigen ruim baan te geven, maar aan de wijzers van die klok heeft nie mand zich gestoord, want slechts een maal in de honderd jaar vier je tenslotte een Eeuwfeest! Honderd-jarig bestaan (Vervolg van pagina 1). In Hotel Texel. DE KLOK in het feestelijk versierde Hotel Texel wees precies 8,20, toen de heer Jac. Roeper Johzn. de aanwezigen van harte welkom heette. Ik hoop, dat ik deze hamer, aldus spreker, nog dikwijls zal mogen hanteren, wel ben ik ervan doordrongen, dat hij niet spoedig weer gebruikt zal worden op een feest als dit! Spreker verheugde zich over de aan wezigheid van zo'n grote sohare van feestvierders. Hij richtte zich in het bij zonder tot de overkantse gasten en tot de heren Van Groningen en Laan, wier werk zulk een algemene waardering geniet. De heren C. Stoepker, H. Keesom en N. W. J. Schumaker dankte spreker voor hun trouw aan de Holl. Mij. van Landbouw. Alle drie vierden nl. hun gouden jubileum als lid. Het corps van serveersters en kellners stond reeds gereed om de gasten ervan te overtuigen, dat de keuken van de fa milie Kikkert niet voor niets zo'n grote vermaardheid heeft verworven en daar om meende de heer Roeper terecht zijn gehoor niet te moeten vermoeien met een lange rede of een compleet histo risch overzicht (dat toch ook in de Tes- selaar wordt afgedrukt! Red.) Reeds honderd jaar terug waren er mensen die de noodzaak van organisatie inzagen, on der geheel andere omstandigheden dan thans. Talrijke mensen hebben hun krachten gegeven. Hoe het kwam, dat men altijd bereid was de schouders er onder te zetten? Wel, het was goed werk en het genoot de steun en waardering van de boeren Wij hopen, dat u die steun blijft verlenen! Spreker besloot met de hoop, dat de avond in overeen stemming zou mogen zijn met het doel van de Maatschappij. Het ensemble Co Siewerts, dat de gehele avond en de nacht zulk een uitnemende medewer king zou verlenen vooral gewagen wij met hulde van de wijze waarop zij de muzikale omlijsting verzorgde! de muziek zette een „In de Gloria" in en dat werd natuurlijk spontaan meegezon gen! De heer Roeper merkte nog op, dat het oude notulenboek, waarvan slechts één exemplaar bestond, gecopieerd is door de heer J. Roeper Nzn.. van Oost. Een knap stuk werk, dat tijdrovend is geweest! Nadat burgemeester De Koning een kort woord had gesproken werd de heer FEUILLETON door T. LODEW1JK 50.) Op de piano stond 't klavieruittrek sel van de cantate, die deze avond ge zongen werd. Heb je daaruit gespeeld? vroeg hij verwonderd aan Sietske. Wat dacht je dan had ze geant woord. Ik moet toch weten wat jij mor genavond dirigeert! Nu zat ze in de zaal, maar hij wist niet waar. Op de voorste rijen had hij haar, zoeven bij zijn binnenkomen, niet gezien. Maar toen het koor en orkest wacht ten op het beginteken, maakte hij zijn karakteristieke gebaar, als schoof hij de zorgen uit zijn hoofd weg en hief de di rigeerstok op. Reeds na het eerste nummer was het applaus hartelijk. Maar naarmate het programma vorderde, won 't aan kracht En toen de pauze aanbrak, kwam er een ovatie, die Frits noodzaakte, op zijn schreden terug te keren en dankbaar te buigen voor die hulde. Hij liep naar de concertmeester, drukte hem de hand en weer dreunde het applaus. Het gaat best meneer Terlaer, zei de violist maar het zwaarste komt nog. Hij knipte met de ogen in vrien delijke verstandhouding.. Maar dat komt óók goedaan ons zal het niet liggen. Nee, dacht Frits aan het orkest zou het niet liggen. En ook niet aan het koor. Wat hadden ze gezongen van avond. Een prachtkoor was het. Trots doorgloeide zijn borst als hij er aan dacht en een gevoel van dankbaarheid tegenover zijn oude vriend Brederode. Hij spoedde zich naar de solistenka- mer. Daar zat niemand. Alleen Lannooy was aanwezig. Waar zijn de solisten? Ik weet het niet verklaarde die achtenswaardige man en het leek wel of hij wat met zijn houding verlegen was. 't Is natuurlijk allemaal een beetje on- gewoon. Meneer Lannooy, wie is de sopraan vanavond? Hij zag aan Lannooy dat die het wist, maar de voorzitter verklaarde met een uitgestreken gezicht: Als u 't mij vertelt weet ik het ook. Maar ik moet toch nog even met de solisten spreken, stampvoette Frits. En waar is meneer Brederode? Tja.zei de voorzitter, niet op zijn gemak. Meneer Lannooy, op deze wijze wordt het voor mij werkelijk te zwaar. Kom meneer Terlaer. neem het maar niet zo zwaar op. Ik heb zoeven me neer Brederode gesproken en die zei woordelijk: als er iets mis gaat, kan dat alleen doordat het dak van de concert zaal instort. En meneer Brederode is geen opschepper, zoals u weet. Laat het maar aan hem over. Er zat niets anders op en daarenboven klonk de bél. Fnts liep als een ijsbeer in de kamer op en neer. Lannooy was reeds verdwenen naar zijn plaats in het koor. Vanuit de zaal klonk luid applaus. De solisten. Idiote boel, mopperde Frits. Die lui in de zaal wisten nog eerder dan de dirigent wie de solisten waren wie de sopraan was. Hij hoorde de stem van Lannooy, die iets mededeelde, hij ver stond duidelijk de naam van Ada Sicca- mawegens ziektetoen weer applaus, luider dan zoëven. Lannooy had het gebruikelijke prevelement je ge maakt. Soliste plotseling verhinderd, an dere ster, clementie van het publiek. Als schreed hij ter galge, zo ging hij 't podium op, terstond door luid handge klap ombruist. Maar zijn blik hechtte aan de plaats vóór het orkest. Daar zat Weener en naast hem. Frits verstijfde. Een ogenblik weiger den zijn benen de dienst. Want naast de jonge tenor zat, in een lange, moiré-zij- den japon die haar frisse schoonheid nog duidelijker deed uitkomenSietske! Zijn eigen vrouw! Wat is dat voor een mop? ging het door Frits, maar toen opeens, als 'n lichtstraal, schoot de herinnering door hem heen. Sietskeeen der beste koorleden, zo'n goeie stem.... Sietske, waarom zet je niet dóór, waarom stu deer je niet?die klavierpartij op de pianodie uithuizigheidde ge heimzinnigheid van Brederode. Na een aarzeling van een ogenblik liep hij door, knikte naar Weener, en pakte toen opeens Sietske's hand. Fnts ze zag hem stralend aan we redden het, wij samen! Wij samen een ogenblik trok een kramp om zijn mond. Wij samen! Dat was Ada's leidmotief geweest. Maar het was nu geen tijd voor nadenken. Het publiek zat nu doodstil te wachten. Frits keek een ogenblik rond, voor hij het sein tot beginnen gaf. Daar stonden ze, zijn trouwe lui van het koor. Lan nooy, die vol verstandhouding knipoog de, al de anderen met lachende gezichten. Hij keek naar het orkestze leken allen met elkaar één complot te zijn, want overal was dezelfde plezierige ver wachting, en de concertmeester knikte bijna olijk. Toen hief hij de hand op. De eerste accoorden gaven hem zijn rust terug. Het ging als altijd, goed. Hij wilde nu niet denken aan wat straks ko men zou en hij werd er zich bijna pijn lijk van bewust, dat een eventueel te kortschieten van Sietske hem oneindig dieper zou wonden dan Ada's falen had gedaan. Maar ze zong onder de gunstige omstandigheden, het publiek zou haar vergeven en de critici zouden wel reke ning houden met de plotselinge solisten- verwisseling. Weener en Siets waren opgerezen, Frits keek een ogenblik terzijde. Wat straalde Sietske! Ze leek wel een konin gin! En met plotseling terugkerend ver trouwen strekte hij zijn hand naar de solisten. Het duet! Dat vreselijke duet! Maar nu klonk het, zoals-hij het in zijn ge dachten reeds had gehoord. Sietske en j I Weener moesten hebben gerepeteerd, druk gerepeteerd in die paar dagen. Voor het eerst hoorde Fnts zijn vrouw zingen in de concertzaal, en bijna vergat hij dat hij moest dirigeren. Hoe graag had hij nu gezeten daar, in een dier rij en stoelen, om alléén maar te luisteren. Sietske's stem was van een natuurlijke, gave lieflijkheid. Frits hoorde wel enke le tekortkomingen, die eerst na veel oe fening zouden verdwijnen, maar de to taal-indruk was glanzend. Als in een roes dirigeerde hij verder. Weener zong zijn aria.... Frits be hoefde geen spijt te hebben van zijn keus. Toen kwam de solo van Sietske samen met het koor. Haar stem klonk stralend en jubelend boven alles uit. Eén ogen blik liet Frits zijn dirigeerstok rusten en keek naar zijn vrouw zoals ze daar stond I te zingen, gelukkg, onbekommerd, stra lend. Het koor, het orkest, goed getraind, gingen hun gang. Ze zouden het stuk uitzingen en spelen, al liep hij nu weg. In de voorste stoelenrij zat Brederode en zag het gebeuren. Hij greep glimlachend Huyberts bij de arm. Onze dirigent is totaal wég! zei hij en Huyberts, die meer begreep dan wist, knikte lachend terug. Toen herkreeg Frits zijn zelfdiscipline. Met vaste hand leidde hij het ensemble naar het eind. En toen stond hij, als ver doofd, overweldigd door een applaus dat maar niet eindigen wilde. Hij zag bloe men, bloemen, zag Sietske dankend bui gen, een grote bouquet rozen in de hand; zijn rozen. Want hij had alvast maar bloemen voor de soliste besteld, al wist hij niet wie ze was. Alleen het feit, dat ze hem uit de penairie hielp, was im mers wel een bouquet waard! Maar nu stroomde z'n hart vol blijdschap, toen hij Sietske zag staan, zijn bloemen in de hand geklemd. Hij liep op de solisten toe, drukte Weener de hand en zag toen Sietske aan. Sietszei hij moeilijk, en zijn stem was nauwelijks verstaanbaar te- HET DORPSHUIS Het Dorpshuis te Den Burg komt ook dit winterseizoen weer beschikbaar voor cursisten, het houden van vergaderin gen, repetities enz. Gegadigden gelieven zich te melden, bij een der bestuursle den: mevr. Vrijdag-Keijser, de heer W. Wassenaar of de heer Jb. van Heerwaar- den, Molenstraat 28. Voorts wil het bestuur de leerlingen van de scholen te Den Burg, die hun twaalfuurtje onder de middag op school of elders in het dorp consumeren, in de gelegenheid stellen hun boterhammen in het Dorpshuis te verorberen, waarbij hun dan koffie of thee zal worden ver strekt. De proef zal een maand duren en er moeten zich minstens 20 deelne mers melden. Opgave vóór 1 November bij een der genoemde bestuursleden. Sportnieuws SVC. Het le speelde Zondag thuis tegen Vesdo 1 uit Schagerbrug en wist geen enkele punt op De Cocksdorp te houden. Het weer deed veel afbreuk aan het spel. Het eerste doelpunt van V. werd ge maakt enkele minuten voor de rust, het 2e kort na de hervatting: 2-0. Met deze stand kwam ook het einde van de spor tieve wedstrijd die docr de heer Keijser goed werd geleid. In de morgenuren speelde het 2e te gen Oosterend 2. Lange tijd bleven doel punten uit, maar na een kwartier spelen in de 2e helft, zorgde C. Wetsteen voor een 1-0 voorsprong. Hoe O. ook zijn best deed om een gelijkspel uit het vuur te slepen, de achterhoede stond niets meer toe. Zondag a.s.: SVC 1-Sint Boys 1, 2,30 u. Zeemacht 2-SVC 2, 10 uur. Zaterdag 4 uur: SVC A-Tex. Boys A. S. V. Texel. De enige wedstrijd die hier gespeeld werd, nl. adsp. A-Watervogels A is weer een dikke overwinning geworden: 8-0 weer liefst. Dat hier niet veel aar digheid aan is voor de jongens zelf is te begrijpen, maar toch is het nodig om zo goed mogelijk te blijven spelen en voldoende intensiteit aan de dag te blij ven leggen. Zondag a.s.: Texel 1-Succes 1; Texel 3- Watervogels 4. Adsp. A uit naar N.- Niedorp; Adsp. B uit naar De Koog A. ESPERANTO EN HET TOERISME In vrijwel alle landen van Europa zijn deze zomer gidsen verschenen in Espe ranto. Kort geleden verscheen ook de officiële gids voor de stad Wenen met teksten in het Esperanto. ZAKENNIEUWS Op de markt had een demonstratie plaats met het Bardahl Olie bijvoeg sel. In de loop van de Wereldoorlog 1940 1945, toen het spoedig duidelijk werd, dat de uiteindelijke uitslag ervan gro tendeels zou afhangen van het mecha nische rendement van de gebruikte uit rustingen, begonnen de verantwoordelij ke lichamen de kwestie van „betere sme ring"" zeer ernstig onder de loupe te nemen. Daarbij werd het Bardahl Olie Bijvoegsel ontdekt. Dit geheel syntheti sche smeermiddel, op het eerste gezicht gelijk aan een lichte machine-olie, biedt vele uitzonderlijke kwaliteiten, zowel op het gebied van vermindering van de wrijving als op het gebied van kool stof, bezinksel- (sludge) en zuurbestrij- ding. Wanneer Bardahl Olie Bijvoegsel met onafhankelijk welke olie of vet ge mengd wordt, wordt de oxydatie van deze smeermiddelen verhinderd. Dit is dan ook de hoofdreden waarom het ef fectief gebruik van deze oliën en vetten op zijn minst wordt verdubbeld. Het Bardahl gewone olie-mengsel ver mindert de wrijving op alle gesmeerde delen aanzienlijk. De vereiste stuwende kracht vermindert, bijgevolg eveneens de slijtage op zulke delen. De slijtage van bewegende delen van motoren en ma chines wordt verminderd tot tenminste 50 pet. van de vroegere slijtage. I midden van het gedruis dat de zaal ver vulde. Sietsditdit vergeet ik nooit! De rest was een droom. De solis tenkamer, bloemen, gezichten, stemmen. Brederode met een gezicht als een on deugende Sinterklaas. Huyberts, Wee ner, Laïinooy alle bestuursleden en zo waar de criticus Hasselink, die zich moeizaam een weg baande door het ge drang. Terlaer, kerel zei hij ik wil je even feliciteren. Met je concert, maar nog méér met je vrouw. Feliciteer me maar zei Frits ge lukkig, met een blik op Sietske die te midden van een drom mensen tegen ie der wat zeggen moest. Je weet niet half, kerel, hoezeer dit een felicitatie waard is. O ja zei de ander nuchter dat I weet ik wel, man. Ik ben zelfs een beet je jaloers op je en achteraf vind ik, dat je een tijdlang een grote stommeling ge weest bent. Maar je hebt geboft. Zo'n vrouwman, als het jouw vrouw niet was Ja, Don Juan lachte Frits. Dat 's maar goed ook. En toen kwam eindelijk het ogenblik waarop ze samen in de taxi zaten, op weg naar huis. Ze zwegen beiden, maar hun handen waren vast ineen gestren geld en in de coupé hing zwaar de lucht van de rozen op Sietske's schoot. Siets zei Frits, toen de taxi de hoek omschoot en ze hun woning in zicht kregen Siets..ik weet niet.... Stil maar Frits zei ze nu be gint het geluk. Hij zag haar aan en sloeg zijn armen om haar heen. Hij merkte niet dat de taxi stopte en de chauffeur reeds bij 't portier stond. Die onaandoenlijk klopte met een knokkel op de portierruit. Meneer, permitteer dat ik stoor, maar u bent waar u wezen moet. Man, je weet niet, hoezeer je gelijk hebt! lachte Frits en samen met Siets ke ging hij de trap opnaar huis. EINDE.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4