Fancy-Fair startte^'goed Wat is Vrijmetselarij? „Gysbregt van Aemstel"^voor „Het Nut' Het Mysterie Emigratie-filmavond FIETS GESTOLEN Maandagavond is van het pleintje naast „Casino" een damesfiets, merk Bath, ontvreemd. GEEN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In de maand October zijn in onze ge meente geen gevallen van besmettelijke veeziekten geconstateerd. BOUWVERGUNNINGEN Aan de heer Jac. Zwaan, Waalderstraat 32, Den Burg, is vergunning verleend tot uitbreiding van een schuurtje aan de Pijpersdijk. DE RESTAURATIE DER NED. HERV. KERK In alle 17 Gotische bogen van de Ned. Hervormde kerk te Den Burg, zijn thans de glas-m-lood ramen aangebracht. Zo is de restauratie voor wat het exterieur betreft nu op enig voegwerk na, voltooid. Het is een schoon geheel geworden. TEGEN DE TUBERCULOSE De belangstelling voor de filmavond van Herwonnen Levenskracht, welke Donderdag in Casino werd gegeven, was 20 groot, dat velen zich met een staan plaats tevreden moesten stellen. Er werd o.a. een zeer boeiend en ont roerend filmwerk vertoond over de strijd tegen de tuberculose. SCHOUW SCHEIDINGSSLOTEN Onder verwijzing naar de adv. in dit blad wordt belanghebbenden medege deeld, dat de scheidingssloten in de 30 Polders voor 3 December a.s. moeten zijn sahoongemaaid. Het betreft hier sloten waarvan aan de eigenaren mede deling is gedaan dat voor die sloten, evenals voor tochtsloten, de bepalingen voor de Schouw van toepassing zijn. Donderdagavond heeft D.EJC., het mu ziekcorps van Den Hoorn, kort voor de opening van de Bazar, welke in de drie lokalen van de o.l. school is ingericht, een taptoe gehouden. Daarop werd het feest geopend door de voorzitter van de Fancy-f air-commissie, de heer Jurr. Beumkes, die een bijzonder woord van welkom richtte tot burgemeester en me vrouw De Koning. Het werd de eerste avond al erg druk. Nu, er was volop te ondernemen: men kon schieten, sjoelen, vrolijke keuken, proberen zonder kleer scheuren door het ijzeren gordijn te graaien, spijkers in een balk drijven, zich (voor en na bezoek aan de thee— limo nade- en koffieroomlaten wegen, men kon naar hartelust de snoekies uit het water slaan, zich de toekomst laten voorspellen, pijlero beoefenen, handwer ken bewonderen en kopen, touwtrekken, grabbelen en natuurlijk meedingen naar de prijzen van het Rad van Avontuur. De dagloterijprijs viel ten deel aan de heer P. Kok Wzn. De eerste avond bracht ruim f 400 op, wat dus een goed begin is! EILANDCOMPETITIE DAMMEN De nieuwe competitie '52-'53 staat voor de deur. Met belangstelling zien we de resultaten tegemoet in de ongetwijfeld spannende wedstrijden. Ondergetekende verzoekt alle deelnemers de uitslagen zo vlug mogelijk te willen doorgeven (Zwaanstraat 7). Het volledige programma is als volgt: 10 Nov.: De Cocksdorp 1-Texel 3; De Cocks dorp 2-Texel 4. 14 Nov.: De Koog 1-Oosterend 1; De Koog 2-Oosterend 2. 28 Nov.: Texel 3-De Koog 1; Texel 2- De Cocksdorp 1; Texel 4-De Koog 2. 5 Jan.: Oosterend-Texel 3 9 Jan.: De Koog-Texel 2. 26 Jan. De Cocksdorp-De Koog; De Cocksdorp 2-De Koog 2. 30 Jan.: Texel 2-Oosterend, Texel 4- Oosterend 2. 16 Febr.: Oosterend-De Cocksdorp; Oosterend 2-De Cocksdorp 2. 20 Febr.: Texel 3-Texel 2. 6 Maart: Massakamp. De Competitieleider. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. De eerstvolgende zitting van het Con sultatiebureau voor Zuigelingen heeft NIET plaats op 5, maar op 12 November. INVOER WOL VEE Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren aan het bepaalde in artikel 7 van de Veeverordening voor de ge meente Texel, op grond waarvan het me de verboden is wolvee in te voeren. Van dit verbod kunnen Burgemeester en Wethouders in bepaalde gevallen ont heffing verlenen. Texel, 31 October 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. Donderdagavond sprak voor de R.K. Ontwikkelingsclub de Weled. Zeerge leerde heer Dr Dominicus met als onder werp „De Vrijmetselarij". Toen de voorzitter, de heer Merkx, de avond opende was de zaal van Hotel De Zwaan geheel gevuld. Hij sprak dan ook zijn grote vreugde uit over de opkomst. Hij animeerde de met-leden om lid te worden van de R.K. Ontwikkelingsclub en gaf vervolgens het woord aan de spreker. Dr Dominicus begon met enkele voor beelden aan te halen waaruit bleek, dat de Vrijmetselarij er helemaal geen prijs op stelt dat sommige tijdschriften en boeken over deze bewegmg in handen komen van niet-leden. Veel griezelverhalen, welke in omloop zijn over de V.M. moeten naar het rijk der fabelen worden verwezen, met een zeldzame hardnekkigheid blijft men de ze echter voort vertellen, hetgeen na tuurlijk voor een groot deel is te wijten aan de geheimzinnige sfeer die deze be weging omhult. Men moet echter niet bepaalde ge beurtenissen, die in een of ander land hebben plaats gehad of plaats hebben, toeschrijven aan de vrijmetselarij in Nederland of omgekeerd. Ook mag men een lid van de V.M. niet schuldig ver klaren aan hetgeen een ander lid heeft gedaan. In het dagelijks leven zijn vele VM-mensen met een sociaal voelend hart, die vaak meewerken aan werken van menslievende aard. Toch moeten wij echter beseffen dat de leer van de VM, voor katholieken afgewezen moet worden. Door de Pausen is de leer aan houdend veroordeeld, voor de eerste maal reeds in 1738, dus al 21 jaar na de stichting van de Vrijmetselarij in haar huidige vorm. „Geloof zonder Dogma's", zoals de VM dit voorstaat met haar ge loof in de Opperbouwheer van het heel al, past niet in de katholieke Kerkleer. De meeste leden in de Germaanse lan den, dus ook in ons land, vindt men in de liberale en humanitaire kringen. Spreker gaat als historicus de geschiede nis na, waaruit bleek, dat de historie, in enkele Romaanse landen laat zien dat daar doelbewust is gestreefd naar de re publiek, zoals bv. in Portugal en Honga rije. Naar veler mening mag men deze be weging in Nederland niet staatsgevaar lijk noemen. Toch blijft oppassen gebo den, zowel op religieus als politiek ge bied. Geen beter remedie dan zelf prin cipieel katholiek te zijn, het principe uit dragen en zich ook in internationale knngen te laten horen. Spreker gaf daar na een indruk van enkele der vele cere moniën bij de inwijding van iemand in de VM. Alles werd toegelicht met licht beelden die het gesprokene ten zeerste verduidelijkten. Al kan men respect hebben voor de persoon die VM. is, de leer blijven wij als katholieken afwijzen. Deel hebben aan de katholieke actie voor de parochie, goede leden zijn van onze katholieke vak- en standsorganisaties, wordt door Paus en Bisschoppen aanbe volen als de beste afweer. Onze katho lieke levensbeschouwing kan in deze niet verdraagzaam zijn. De voorzitter dankte de spreker en sprak de wens uit, dat wanneer de R.K. Ontwikkelingsclub weer een dergelijke avond zal organiseren, er weer evenveel belangstelling voor zal bestaan." Hotel Texel was geheel met belang stellende leden gevuld, toen „Het Nut" daar Donderdagavond haar eerste avond van dit seizoen hield. De voordrachtkun stenaar Cor van Beek op ons eiland geen onbekende meer! was uitgeno digd om de „Gysbregt van Aemstel" voor te dragen. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer Wieringa, die behalve het grote aantal leden ook een aantal gasten mocht verwelkomen: de hoogste klasse van onze ULO. Spreker vestigde vervol gens de aandacht op de Nutsbibliotheek, welke iedere Zaterdag van 2-3 geopend is en na de oorlog met zeer vele nieuwe boeken is verrijkt. Spreker beval de bi bliotheek warm aan. Zich vervolgens tot de heer Van Beek wendende, zei de voor zitter: „Mede door de avond, welke u vorig seizoen voor ons verzorgde, is u thans weer in ons midden!" De heer Van Beek zeide dankbaar te zijn voor het vertrouwen èn vreugdig ge stemd weer op Texel te mogen vertoe ven, waar dit eiland hem tot een tweede vaderland is geworden. „Hulde aan het bestuur, dat toont haar culturele taak te verstaan, hulde, dat men deze greep heeft willen doen. Slaagt de avond niet,- dan zal men jarenlang van de hogere literatuur vervreemden, slaagt de avond daarentegen wèl, dan zal blijken, dat men niet zo hoog hoefde te grijpen als algemeen verondersteld wordt. De heer Van Beek gaf eerst een uitvoe rige toelichting. Sinds 3 Januari 1638 wordt de „Gysbregt" iedere Nieuw jaarsdag in de Amsterdamse Stads schouwburg vertoond, even onderbroken in de Franse tijd en tijdens de Duitse be zetting. Gedurende de gehele maand Ja nuari gaat dit stuk in de grote steden. Het merkwaardige van dit nu 300 jaar oude werk is, dat het nog steeds kerstent, geen mode-artikel is, doch een dusdanig rake inhoud heeft, dat 't ieder jaar weer anderen weet te boeien en dat, wie het eenmaal gezien heeft, het telkens wéér wil mee-beleven. Het gaat hiermee zoals met serieuze muziek: hoe meer men van serieuze muziek houdt, hoe meer men deze wil beoefenen. Zo ook met schaken Jioe beter men dit spel kent, hoe meer men er van gaat houden. De Gysbregt is nauw verbonden met de ontwikkeling van Amsterdam dat zich steeds zijn waarde bewust is ge weest. Dit werk werd speciaal geschre ven om Amsterdams betekenis en heer lijkheid. Vondel werd met de opdracht vereerd als bekroning van wat hij reeds gepresteerd had, terwijl Hooft, die toch zoveel relaties onder de regenten had, gepasseerd werd! Het stuk moest behel zen de verheerlijking van het toenmalige Amsterdam (tweede kwartaal 17e eeuw) en tevens teruggrijpen naar het verle den en zo beschreef Vondel dan de ver meestering van Amsterdam in 1304 door deKennemers en Waterlanders. De stad ging ten onder door het welslagen van een krijgslist zelfde middel als bij de inneming van Breda maar de engel Rafaël voorspelt de toekomstige groot heid van de stad, zoals deze ten dage van Vondel was ontwikkeld. Gysbregt van Aemstel mag dan een grote rol vervullen, de Stad Amsterdam is en blijft toch de belangrijkste figuur. De figuren, die Cor van Beek ons toonde, zijn nog altijd springlevende mensen, die ons veel te zeggen hebben, klassieke figuren welhaast, die wij da gelijks nog kunnen ontmoeten. Hoe staat daar de held Gysbregt, fier tot in de dood, slechts vluohtte hij, waar zijn vrouw en anderen hem wisten te over reden, dat het roemvol sneven geen zin had, doch zich nieuwe kansen zouden voordoen, als hij zich wilde verkleinen tot een vluchtend man, macir een die vlucht uit liefde voor zijn gezin. En ook daar is kracht voor nodig! Dat blijkt en liet Cor van Beek ons prachtig zien in het dramatisch slotbedrijf, als Gys bregt zijn beheersing toont en de kracht tot buigen ontvangt. Vondel's taal is als muziek voor wie haar waarderen kun nen. Cor van Beek wist zijn gehoor van begin tot eind (half 12) te boeien. Mede feuilleton van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 2.) Aan de overkant ontwaardde hij flauwtjes de omtrek van de auto met haar bewegingsloze bestuurder. Hij hield zijn zaklantaarn omklemd, om wanneer het nodig mocht zijn, niets-ver- moedende automobilisten 'n teken te kun nen geven, de onverlichte wagen te ont wijken. Maar de weg in de richtmg Sas- senheim leek uitgestorven, en van de andere zijde was alleen een snelle rode postauto voorbij gefloept. Maar nu nader de uit die richting een licht, het geroffel van een motorrijwiel werd hoorbaar. De motor reed naar de kant, stopte bij de brug, de gestalten van een nieuwsgierige agent en een nijdige inspecteur maakten zich los uit de duisternis. Kerel, mopperde de inspecteur Val- lentgoed, als je me voor niks uit m'n bed hebt gehaald, zul je er van lusten. Da's nou de eerste nacht, dat ik eens lekker slaap, na een hele week kiespijn! Jochem wees naar de wagen. Kijk u maar eens, inspecteur. Ik heb vrijwel niets aangeraakt tot u kwam. Met grote passen beende de inspecteur naar de wagen, door Jochem op de hie len gevolgd, terwijl zijn collega de zwa re Harley op het trottoir duwde. Inspecteur Vallentgoed, schoon al dicht bij de pensioengerechtigde leeftijd, was gedurende zijn lange diensttijd als poli tiechef in een kleine plaats toch niet versteend tot het type, dat schrijvers van detective-verhalen met zulk een voorliefde schilderen: eigenwijs, dom en conservatief. Hij was politieman in hart en nieren en toen hij behoedzaam het portier van de wagen opende, herkende hij het „ernstige geval" met dezelfde in tuïtie, die Jochem Verkruysen tot zo gro te voorzichtigheid had genoopt. Hm.knorde hij. en Jochem wist dat zijn chef met dit gegrom te kennen wilde geven, dat Jochem hem inderdaad niet „voor niks" uit z'n bed had gehaald. Hij streek met de handen voorzichtig over de mouw van de be stuurder, bekeek zijn vingers,* reikte naar de zaklantaarn, die Jochem hem gaf en deed de lichtbundel spelen over het gezicht van de roerloze bestuurder, waaruit iedere bloeddruppel geweken scheen. Ik geloof, dat ik hem ken, zei hij, 't is een Hillegommer, maar ik kan zo gauw niet op z'n naam komen. De lichtstraal van de zaklantaarn gleed langs de schedel, waarop een dik ke korst geronnen bloed was gestold. Klap op z'n hoofd gehad zeker, con stateerde de agent Brinkmans, die in middels ook bij de wagen was komen staan. Knap speurderswerkjij zult het nog ver brengen, zei de inspecteur sarcastisch. Ga jij maar eens gauw naar de eerste de beste dokter die je thuis treft en vraag hem, zo gauw mogelijk hier te komen. Heb je die stormlamp? Terwijl Brinkmans de motor startte, ontstak Jochem de rode lantaarn en zet te die op enige afstand van de wagen op de weg. Ook hij voelde er niets voor, straks door een zware tientonner over de tenen te worden gereden. iHeb je het portier opengemaakt? vroeg de inspecteur. Ja, inspecteur. Handschoenen? Jochem bloosde; gelukkig kon zijn chef dat in 't donker niet zien. Eerlijk gezegd, inspecteur, dacht ik dat de man ingeslapen was. Natuurlijk: vingeraf drukken! De inspecteur had wèl z'n handschoenen aan. Stom van hem, daar niet aan te denken. Nou ja...., vergoelijkte de chef, d'r zullen er wel méér met d'r vingers aan die kruk geweest zijn. Maar leer dit van mij, Verkruysen, loop nooit risico. Straks komt een vent van de Dactylosco- pische Dienst of een of andere hoge ome en moppert dat die boerenhengsten van de Lisser politie alles met d'r knuisten en d'r laarzen hebben bedorven, zodat ie geen vinger- of voetafdruk meer vinden kan. En al zou Sherlock Holmes in eigen persoon- evenmin een spoor gevonden hebben, wij zijn de zondebok, weet je! Daarom vangen ze oude Vallentgoed niet, want die kent z'n pappenheimers! Vergenoegd rammelde hij met z'n hand boeien, die hij altijd in de broekzak droeg en snoepte 'n stukje kauwgom roken deed hij in dienst niet, ook 's nachts nooit of te nimmer. Samen wachtten zij op de dokter. Na betrekkelijk korte tijd verlichtte de schijnwerper van Brinkmans motor de tramrails en even later stond dokter Kooiker naast hem, het boordje van zijn pyama nog zichtbaar onder z'n jas. Kon je me nou vannacht niet eens laten slapen? mopperde hij tegen de in specteur. De eerste nacht van deze week dat ik nou eens behoorlijk dacht uit te slapen. Het leek wel of alle babies van Lisse afgesproken hadden deze week de dokter uit z'n bed te houden! De inspecteur lachte. Je bent gewro ken, Verkruysen. Weet u, bijna hetzelf de heb ik twintig minuten geleden tegen Verkruysen gezegd! Maar daar is uw mannetje, dokter, en als dat een onge luk is, ben ik een suikerboon. (Wordt vervolgd). door zijn uitvoerige toelichtingen was het voor ieder verstaanbaar. De voordrachtkunstenaar mocht aan het slot dan ook een warm applaus aan horen. Wij vernemen nog, dat de heer Van Beek het vijfde bedrijf op Texel heeft ingestudeerd. „Ook in de vacantietijd heb ik niet stil gezeten", zo verduidelijk te hijWij hopen dat Cor van Beek nog dikwlijs voor een Texels auditori um zal mogen optreden. De heer Van Beek deelde als bij zonderheid mee, dat hem bij het snuffe len in oude kronieken bleek, dat Texel reeds tot de rechtsgebieden van de Gra ven van Holland i(Houtland!) behoorde lang voordat er van Amsterdam sprake v:as. De door het passage^bureau Velthuys te Den Helder georganiseerde emigratie- filmavond in Hotel Texel, op Woensdag jl. mag zeer goed geslaagd heten. De zaal was tot in alle hoeken bezet en velen moesten met een staanplaats genoegen nemen. In zijn openingswoord zei de heer Velthuys o.a., dat de emigratie in ons overbevolkte land in het centrum der belangstelling staat. Met nadruk verze kerde hij, niets te maken te hebben met de voorlichting omtrent de emigratie mogelijkheden en de voorbereiding van de emigratie zelf. Dit behoort tot de laak van het plaatselijk arbeidsbureau. Bij de voorlichting over passagemoge lijkheden, het boeken van de passage en wat daarmee samenhahgt, verleent hij gaarne alle medewerking. Als eerste film werd vertoond „Met de Johan van Oldenbarnevelt naar Austra lië". Deze boeiende kleurenfilm gaf een beeld van het leven der emigranten aan boord van dit prachtige schip. We maakten met de filmcamera een rond gang door dit drijvende hotel en het was voor velen een openbaring, te zi.en, hoe voor de emigranten gezorgd wordt. De accomodatie en de verzorging der passa giers, van oud tot jong, is af. Prachtige salons, zwembaden, kinderkamers en een goede medische staf staan te hunner beschikking. We zagen verder vele mooie opnamen van steden en landstreken, welke het schip op haar reis naar Au stralië passeerde. De operateur, de heer Tan, employé van de Mij. Nederland, gaf tijdens het afdraaien van deze film een deskundige en zeer duidelijke toe lichting op het vertoonde. Het tweede filmpje, beschikbaar ge steld door de Zuid-Afrikaanse ambassa de, gaf een beeld van de ontwikkeling van de Unie, vanaf de tijd der voor trekkers 100 jaar geleden tot he den. De Van Riebeekherdenking te Pre toria, waar honderdduizenden Zuid- Afrikaners rond het enorme voortrek kersmonument verenigd waren, maakte een overweldigende indruk. Tot besluit werd een filmpje vertoond over het leven van een farmersfamilie in Canada (Alberta). Dit was zeker het minst geslaagde, daar men hieruit be slist geen indruk krijgt van het leven in dit land. Over dit, voor Nederland zo be langrijke emigratiegebied, zijn zeker be tere films beschikbaar. Alles bijeen was dit een goede voor lichtingsavond en de heer Velthuys ver dient voor zijn initiatief alle lof. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 20 t.m. 25 Oct. 1952: 80 kg schar; 506 kg bot; 13 kg kabel jauw; 8^ kg zalm; 2151 kg garnalen; 8685 kg pufgarnalen; 621 kg wulken; 1702 kg kruikels. Tex. Boysnieuws Boys 1 gaat morgen op bezoek bij Kolp. Boys, er hangt veel van deze wed strijd af. Probeer de punten mee naar huis te nemen. Vertrek met de bus van 11,15 uur; zijn we allemaal op tijd? Boys 2 speelt thuis tegen Oosterend 2, aanvang 2,30 uur. Dit kan een overwin ning worden, Boys. De adsp. spelen Za terdagmiddag om 3 uur tegen Texel B op het Texelterrein. S. V. Oosterend. Morgen speelt het le thuis tegen Schoorl. We houden de nederlaag zo klein mogelijk. Alle hens aan dek, 90 mi nuten lang! Het 2e: zie kastje! Volgende week zal een begin worden gemaakt met de training in het gymlo kaal. Er wordt heel zacht gepraat over een magisch vieiikant; TAFELTENNIS Voor de Ready-dames volgt a.s. Zon dag de zwaarste ontmoeting. Dan komen de Alkmaarse dames van DSS naar Texel. Een gelijk spel zou voor Ready zeer eervol zijn. Sportnieuws SVC. Hedenmiddag 3 uur spelen adsp. A uit tegen De Koog A. Vertrek 2 uur, bij goed weer op de fiets. Het 2e ontvangt mor gen om half 3 WGW 5. Terreindienst M. Boon Jzn. en C. Smit. Het le gaat naar Dirkshorn. Boot 10 voor 12; van De Cocksdorp om kwart voor elf. Elftallen in het kastje. S.V. De Koog. Jl. Zondag heeft De Koog 1 kans ge zien zijn eerste overwinning uit het vuur te slepen en wel met 2-1 tegen ZDH 1. De Koog 2 moest het onderspit delven tegen Den Helder 5. Met 4-0 en de adsp. van Texel B met 5-0. Deze laatste wed strijd was wel aardig en jullie hebben goed stand gehouden, jongens, omdat jullie stuk voor stuk te licht zijn voor hen. A.s. Zondag: De Koog 1 uit tegen St. Boys 1, aanvang 2 uur. De Koog 2 thuis tegen Watervogels 4, aanvang half drie. De adsp. thuis tegen SVC, aanvang 3 u. Doe allen je best en breng of laat zoveel mogelijk de puntjes thuis. S. V. Texel. Morgen: KNVB 4e kl. A: Schagen Watervogels; SuccesLimmen; ZAP Texel; HSV-de Randers; MFC-USVU; Oudesluis-DTS. Afd. NH Res. 1 C: Alkmaria 4-Hollan- dia 3; BKC 2-Texel 2; Grasshoppers 2 Helder 3; Westfrisia 4-Schagen 2. 4 P: Texel 3-Helder 5. Adsp.: BKC A-Texel A; Texel B-Tex. Boys A. Zaterdagmiddag aanvang 3 uur. Drie elftallen trekken naar Anna-Pau- lowna, waar Texel 1 het tegen ZAP zal moeten opnemen. Texel 2 doe wat je kunt en laat je niet ontmoedigen. Texel A en B, zorgt dat de punten binnen ko men. Adsp. Trainen na de wedstrijd Texel B-Tex. Boys A en alleen bij gunstig weer. Handbalnieuws G.D.S. De wedstrijd ZM 2-GDS werd natuur lijk door laatstgenoemde gewonnen. In een rommelige partij wist G. dan ook de stand tot 13-0 op te voeren! Het 2e daar entegen speelde een heel aantrekkelijke match tegen SVK. G. die zelfs meer in de aanval was dan S. wist te stand tot de rust gelijk te houden: 2-2. Na de rust hetzelfde tempo. De beide keepsters hadden het zwaar! Lia moest nog één keer vissen en Nel tweemaal zodat S. met de kleine 4-3 voorsprong zegevierde en wat voor G. niets minder betekende dan dat zij met ere van hun gasten ver loren. Een pluim voor het gehele 2e elf tal dat tot het einde toe uitblonk door zijn volhouden en doorzettingsvermogen! Ons le krijgt nog 1 wedstrijd en wel tegen de sterke Zeemeeuwen. We zullen proberen a.s. Zondagmiddag de laatste wedstrijd voor het 2e te spelen tegen Z. D.H. Maar dat horen jullie dan nog wel op de training. Door het nu merkbaar korten der dagen hebben we na het voet ballen geen kans meer nog behoorlijk te spelen en dus moeten wij nu wachten tot het Boysterrein Zondagsmiddags vrij is. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 2 November 1952 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam, in Eben Haëzer. Bed. H. Avondmaal 7,30 uur Ds. v. Reijendam, Jeugddienst in Eben Haëzer. Onderwerp: „Wat heb ik aan de Kerk?" Den Hoorn 10 uur Ds Soesan Maandcollecte kerkvoogdij De Cocksdorp 7,30 uur Ds Soesan Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcoll. v.d. kerkeraadskas 7,30 uur Ds Klijnsma, Jeugddienst Maandcoll. v.d. kerkvoogdij De Waal 3 uur Ds Janse De Koog 10 uur Ds Janse Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Protestants Allerzielen GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds De Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K O.) Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Veen (Extra coll.) De Koog 19,30 uur Ds v. Veen TEXELAARTJES. Bij .vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prinz houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor Uw Bruiloft de Accordeonist-Feestleider Jo Siesling, Zandvaart 175, Breezand. tel. 415. Verloren zilveren broche met Delfts blauwe steen te gen beloning terug te bezor gen bij Mevr. A. Ellen, Wil- helminalaan 24 Te koop, goed onderhouden kinderwa gen met bedje Visser, Witte Kruislaan 12 Verloreneen leren handschoen gaande Keijser en Co, De Waal n. Eierland E 54 Gaarne terug bij P. Jansen Te k. een solied uitneembaar kippenhok 4x4 m. en 22 kippen door de rui R. Huisman, Schoonoord- weg Verloren herenpols horloge merk Enicar. Op achterkant genummerd 701 Tegen beloning gaarne terug bij G. Kuip, „Rozenburg", Westerweg Te k. 10 k 15.000 kg voerbieten Groe nigea's F. Roeper, 't Noorden tel. 53 Zes zware biggen te k. Th. Witte, Helianthus, Koogerweg Tek. 3 meis jesmantels lft. plm. 14 jaar f 7,50 en f 15,00 laarzen m. 38 f5,00 Adres te bevr. bur. v.d. blad Verloren te Den Hoorn een gouden broche (gedachtenis). Gelieve gaarne terug te bezorgen bij C. Koopman, Den Hoorn 129 Tt k. kippenhok 2,5 x 3 m. met 27 jonge hennen Reds x Ex J. van Sambeek, Witte Kruisweg 28 Te k. kippen hok met overdekte ren voor plm. 20 kippen Schoonoord- weg 37, Den Burg Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25- jarig huwelijk betuigen wij onze hartelijke dank. W. A. GEUS G. GEUS-Krijnen Emmalaan 3, Den Burg, Texel Met dankbaarheid en vreugde geven wij U ken nis van de geboorte van onze Zoon Frits die bij het H. Doopsel de namen ontving FREDERICUS WILHELMUS M. SCHRAMA-Taag H SCHRAMA Den Burg, Texel, 28 October 1952 Haffelderweg 14 Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte onze Dochter en Zusje Matty die bij het H Doopsel de namen ontving MARTHA MARGARETHA MARIA A. C WITTE-Bakker G J. WITTE TINY KEES RINEKE Texel, 31 October 1952 Westerweg 5, Den Burg

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2