VAL DA De Dokter Wagemaker moest Donderdag aan de hoogwatersteiger meren Gok Spierpijn Brandblusapparaten brachten redding Het Mysterie van de Blauwe Tram Tanden w o n d e rw i t en altijd frisse adem &ERMOGÉNS Penningmeester Oosterender Kleuterschool geen opgewekt geluid laten horen kon Onrustig, gejaagd Texel 1-H.S.V.1 kinderwagen zeugen Oudeséhild, Donderdag 11 uur. „Dat is al in drie jaar niet gebeurd!" zei de heer J. de Vries, walcommissans onzer N.V. TESO. Hij doelde op 't feit, dat de Dokter Wagemaker ligplaats moest kiezen in de havenmond, dus voor de zgn. hoogwaterbrug, welke tussen het havenkantoor en de misthoorn is aangebracht. Het was 11 uur en de Dokter Wagema ker zat al dicht voor Oudeschild. Er stond een stormachtige wind, die uit het Noordwesten kwam en vandaar enorme massa's water via het Marsdiep en het Eierlandse Gat de Waddenzee injoeg. Die Waddenzee kon echter ook niet alles bergen en zodoende kwam een deel van het Oudeschilder haventerrein blank te staan (foto's in volgend nummer). Het steeg blijkens de Rijkspeildienst 1,65 bo ven N.A.P. De brug voor het TESO-ge- bouw was gedeeltelijk overspoeld, het water stond tot het pakhuis van C.V. v.h. C. R. Keijser en Co. en de golfjes kab belden ook lustig tegen de muren van het gebouw der Vissersvereniging. Chauf feur Maarten Jurjens maakte van deze unieke gelegenheid gebruik om zijn au to even schoon te hozenHet dek van de Wagemaker, die kort voor het zwen ken naar de haven nog een zware bui kreeg, lag precies gelijk met het brug dek. De binnenhaven lag propvol met kot ters en schuiten. De schuiten waren de ze week nog een uur buitengaats ge weest maar de zoveel grotere kotters pro beerden het telkens weer als de lucht wat opklaarde: Maandagochtend waren ze uitgestoomd, maar Dinsdagnacht om streeks 2 uur weer kat achter kat bin nengelopen. Alle 12 kotters losten hier de vis, welke per auto naar IJmuiden werd vervoerd en Woensdagmiddag trokken ze weer naar zee. Maar de Bilt gaf Woensdagavond om 8 uur 10 storm uit het Noordwesten op. „Wij zaten toen en rheumatische pijnen wrijft U weg met Vrijdagochtend werd Den Burg opge schrikt door de brandweersirene. „Brand in het pand van sohoenhandel Hoger- heide!" Uw verslaggever was vlug ter plaatse, maar nóg vlugger waren de heer G. Bakker Pzn. en diens personeel: zij waren met een droog-koolzuur-brand- blusapparaat de zolder boven de schoen winkel opgerend en wisten daar meteen vuurhaard te ontdekken. Nadat het rste brandblusapparaat de ergste mimen had gedoofd, gewerd de straal t een sneeuwblusapparaat de totale zege over dit ernstige begin van brand. „Hoe zit dat nou toch?!" riep de heer A. Huizinga verwonderd uit, „Man, ik mis een stuk pijp!" Laat er nu vanaf de zoldering hele maal geen pijp of schoorsteen te beken nen zijn! De nieuwe egenaars van het pand hebben onlangs argeloos een ka- /O- winkel gezet en deze, na het aanbrenga van 'n pijp tot de zoldering, aan gemakt. „Hij brandde vandaag voor derde keer", aldus mevr. Hoogerhei- ^e- Het jand was verzekerd. brandweer was ook nu weer pa- na 8 minuten was er reeds water disponibel vanaf de nortonpomp op de Groeneplaats en ook aan „de Zes" was de grote spuit reeds opgesteld. „Inrukken maar weer, mannen!" commandeerde de heer Veldstra. niet verder dan het Diepe Gat (dat is een mijl of 15 ten Westen van Texel), omdat het weer nog slecht was. Een ie der had nog maar één trek gedaan toen we bijna allemaal in de nacht van Woensdag op Donderdag om een uur of twaalf weer binnenkwamen", aldus een der kottervissersr. Een slechte week dus voor onze visse rij. Het hoofd van de Kustwacht, de heer De Graaf, zei: „Ik ben hier nou 13 jaar, maar het is nog maar een keer of 56 gebeurd, dat de Dokter Wagemaker in de mond aan de hoogwatersteiger moest meren. Het water kwam weliswaar flink hoog, maar toch kun je bij 1,65 boven N. A.P. nog met dadelijk van een abnorma le stormvloed spreken...." Gistermorgen kon de boot het anker weer voor het TESO-gebouw laten val len, de wind was iets Noordelijker ge worden en de haven kon al het water juist bergen. BOU \V VERGUNNINGEN De heer P. Bruin Jnzn., Weverstraat 35, aanbrengen van winkelraam en -deur in perceel Parkstraat 30; de heer C. Zijm H 117, De Westen, uitbreiding koestal; de heer D. Boerhorst Jzn., B 93, verbou wing schapenboet en uitbreiding kippen hok; de heer A. v.d. Vis Pzn„ Weststraat 16, Oosterend, aanbremgng van dakkapel BAZAR VOOR EXCELSIOR VANDAAG DE LAATSTE DAG! Donderdagavond is de bazaï voor Ex celsior te Oosterend begonnen en hij duurt voort tot hedenavond laat. Het was na de opening al meteen bar druk en bar gezellig. Het bezoek is de moeite waard, want ge koopt of wint er veel moois voor weinig geld en dat trekt, dunkt ons! De diverse stands hadden het druk en de actieve bezoekers en deelnemers aan de diverse attracties hadden hier en daar al heel wat „gaten" geslagen, maar geen nood, de commissie heeft nog meer in petto! Donderdagavond werden de volgende prijzen gewQnnen: een taart: mw. B. Koops-Boon; een mud aardappelen: de heer Jb. Brouwer; een worst: de heer P. v.d. Vis Pzn.; een doos appels: de heer B. Vlaming Gzn.; een half mud eierkolen mw. J. Medema-Trap. De dagprijs van het Rad van Avontuur was voor de heer F. Beijert, een bus glansverf en een worst. De heer J. Trap Wzn. won de hoofdprijs van de schiet tent en de heer P. v.d. Vis Pzn. die van het ringgooispel. Ook hedenavond zijn .weer vele prij zen te winnen BRIDGECLUB „GROOT SLEM" A-lijn: 1. J. N. Bruin-A. C. J. Wessels 46 pt.; 2. K. Mantje-H. Veenema 43Vt pt.; 3. P. Koorn-J. Kok 42 pt.; 4. C. v. Santen-J. van Lenten 36Vs pt.; 5. Echtp. Jouwers- ma 35% pt.; 6. Echtp. Beemsterboer 34x/2 pt.7. Echtp. Bruin 30 pt.; 8. D. van der Werf-P. C. Roeper 29 pt.; 9. Venmk-A. Mantje 27 pt. B-lijn: 1. Van den Vijver-Wilkens 69 pt.; 2. Echtp. v.d. Heerik 651/* pt.; 3. Echtp. S. Bakker 64% pt., 4. Duin-Kramer 57 pt.; 5. Keijser-Michels 54 p.; 6V2. Dob-Bos 52pt.6%. Smit-Nijdam 52V2 pt.; 8. Echtp. Vervoort 44% pt.; 9. Backer-Os- kam 42% pt.; 10. Echtp. Van Hoorn 38 pt. Volgende drive op 19 November. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 27 Oct. t.m. 1 Nov. '52: 204 kg schol; 118 kg tong; 20 kg tar bot; 224 kg schar; 195 kg bot; 76 kg wij ting; 6 kg kabeljauw; 3% kg zalm; 2023 kg garnalen; 2800 kg pufgamalen; 1563 kg wulken; 3140 kg kokhanen, 425 kg kruik els. FEUILLETON door T. LODEW1JK 4.) Het verboden genot smaakte zoet en het smeulende eindje rustte nog maar net beneden in 't gazon, toen de dokter de kamer uitkwam en op Joahem toe trad. U kunt nu wel even naar de patiënt toegaan, zei hij, maar ik blijf er bij en wanneer ik het sein geef, moogt u niet verder vragen. Jochem volgde de dokter naar het bed, waar nu de gewonde met geopende ogen, vaag-verwonderde ogen te staren lag. Een ogenblik kwam er belangstelling in zijn blik, toen hij Jochem's geünifor meerde gestalte ontwaarde. De dokter legde, langzaam en rustig, de toedracht van het geval uit. En nu wilde de politie een paar din gen van u weten. Wat denkt u, kunt u antwoord geven? Het verbonden hoofd bewoog zich langzaam, ontkennend heen en weer. De lippen fluisteren. De dokter boog zijn hoofd naar de mond van het slachtoffer. Neem een doos echte F=/VS TILLES VOORKOMINGVAN GRIEP Hij weet niets. Hebt u niet veel aan hè? Nee, zuchtte Jochem, minder kan 't al niet. Als ik u een raad mag geven, zei de nedicus, wacht dan tot 'n uur of twaalf, vóór die tijd krijgt u niets anders uit hem. Misschien dat hij na enige uren rust wat helderder is. Nu heeft het toch geen zin. Dat vrees ik ook, stemde Jochem toe. Nadenkend staarde hij naar de stille iguuc op het bed. Ook de dokter sloeg e gewonde nauwlettend gade. Het was zo stil in de ziekenkamer, dat slechts het getjilp van de vogels in de bomen werd gehoord. Plotseling werd die stilte vanéén gereten door de harde fluitstoot van 'n vlak voor de ziekenhuispoort ran- l Chorophyll tandpasta gerende tramtrein, die Jochem aan het geluid herkende als een motorwagen van de dienst tussen Haarlem en Leiden. Een schok ging door het roerloze li chaam op het bed. Wijd sperden zich de ogen open; onverholen doodsangst stond er in te lezen. Toen sloten zich de oogleden weer. Een trek van onuitsprekelijke vermoeid heid gleed over het wasbleke gezicht. Hij is weer weg, bromde de dokter. Gaat u maar. Toen de arts na enige tijd weer uit de kamer te voorschijn trad, vond hij tot zijn verwondering de Lisser agent nog wachtende. Waar wacht u nog op? vroeg hij, ietwat geïrriteerd. Ik wilde u wat vragen, zei Jochem, zonder op de ontstemming van de arts te letten, en wel dit, waarom denkt u, dat de patiënt opeens zo schrok? Van de tram natuurlijk, antwoord de de medicus verwonderd. Zo.dus dat vond u ook. Hij schrok wel een beetje érg, vond u niet, voor een man, die dagelijks een honderd van die tramtreinen voorbij z'n huis hoort rijden. Verbaasd keek de dokter Jochem aan. Misschien wel, zei hij toen onver schillig, maar het kwam wel wat onver wacht, nietwaar? Patiënten schrikken in die toestand dikwijls van elk geluid. Maar ik heb nog meer patiënten, dus u zult me niet kwalijk nemen Hij was al weg. Jochem stapte diep in gedachten, door de lange gangen, liep langs de met bo men en bloemen omzoomde paden, langs de portier die achteloos groette, door de SCHIETOEFENINGEN OP DE HORS De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat van 11 November t.m. 14 November 1952 zonder voorafgaande waarschuwing op de „Hors" zal worden geschoten. Het is daarom ten strengste verboden, wanneer de rode vlaggen geheschen zijn, de „Hors" te betreden. Texel, 6 November 1952. De Burgemeester van Texel. C. DE KONING. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de minister van oorlog omtrent aanvragen om vrijstel ling van dienst als gewoon dienstplich tige, wegens de aanwezigheid van een bijzonder geval betreffende de hieronder genoemde personen de uitspraken heeft gedaan, bij ieders naam vermeld. Dirk Bakker, lichting 1951 is vrijstel ling verleend voor de duur van verblijf in Australië bij uitspraak van MvO d.d. 27 October 1952, no. 772561. Petrus A. van Uden,. lichting 1951 is vrijstelling verleend voor de duur van verblijf in Nieuw-Zeeland bij uitspraak van MvO d.d. 27 October 1952 no. 772787. Tegen elke uitspraak kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag de zer bekendmaking in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen om kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de Burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep be slist, na advies van de raad van state, afdeling voor geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uit spraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stel len beroep betreft met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zoda nige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Texel, 30 October 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. KOTTERVISSER GEWOND Terwijl de kotter TX 37 's nachts op de Noordzee voer, op weg naar IJmui den, constateerde de wacht, de heer B. v.d. Vis, een gaslucht. Hij begaf £ich naar de combuis en ontstak een lucifer, met het gevolg, dat het daar aanwezige gas ontbrandde. De combuis was inééns één vlammenzee. De heer Van der Vis werd aan gelaat en handen gewond en moest zich in IJmuiden onder dokters behandeling stellen. Het gas was ont snapt via een gescheurde slang. Dit was dus een soortgelijk ongeval als onlangs een zoon van vishandelaar Mosk overkwam: hij ontstak een lucifer in de cabine van de auto, waarbij ook een felle vlam ontstond. SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. Tex. Boysnieuvvs Het le elftal speelt thuis tegen Duin- randers, wordt dit een overwinning, Boys? Aanvang 2,30 uur. Boys 2 gaat uit naar Helder 5. Deze wedstrijd begint om 2;30 uur en wordt op het B-terrein ge speeld. Vertrek 11,15 u. van de Groene plaats. De adsp. A spelen Zaterdagmid dag thuis tegen De Koog A. Aanvang 3 uur. Succes! poort. Buiten bestraalde de zon het le vendig tafereel, dat de Rijksburgerweg bood op een druk morgenuur. Auto's toe terden, trams reden fluitend en bellend langs, en van onder de stationsoverkap ping denderde een lange Dieseltrein tus sen de spoorbomen voorbij. Hoe dwaas het leek, één vraag haakte zich tergend vast in z'n brein. Waarom schrok die man zo hevig van de fluit van de tram? Jochem had zijn chef gebeld en was maar zolang in Leiden gebleven. Om twaalf uur was de man nog in slaap en mocht niet worden gewekt. En het was niet vóór 's avonds vijf uur, dat de in specteur en Jochem zachtjes klopten op de deur van de ziekenkamer, en een blond zustertje (gelukkig lang zo bijde hand niet als die zwarte van vanmor gen, dacht Jochem) om de hoek keek. Voorzichtig schuifelden ze naar bin nen, namen onwennig op witte stoelen plaats. Met verbazing constateerde Jo chem, welk een verandering er had plaats gehad in het uiterlijk van het slachtoffer. Zijn ogen stonden helderder, al was er nog steeds geen spoor van ITvn-irl Krabben en peuteren maakt de jT3.LiLJ.IT kwaal steeds erger. De helder UitSlaG vloeibare D D.D. dringt diep In j de poriën door. zuivert, ontsmet en genees! de huid. GENEESMIDDEL TEGEN B M |1 |[1 mjlOAANDOFN'NGFN JAW» JBbJP* JêLW» kleur te bekennen. Met geamuseerde verbazing staarde hij naar de beide po litiemannen. Meneer Van der Jagt, leidde de inspecteur het gesprek in. Ik ben in specteur Vallentgoed uit Lisse. Het doet mij genoegen, dat u er wat beter uitziet- dan toen we u in uw wagen aantroffen. Toen de ander iets wilde zeggen, ging hij voort: Zegt u maar zo min mogelijk. Ik zal proberen mijn vragen zo te for muleren, dat u met ja of nee kunt ant woorden. Daarop deelde hij in korte woorden mee hoe hij auto en bestuurder die nacht had aangetroffen en vroeg toen: Kunt u zich iets van de toedracht herinneren? (Wordt vervolgd.) De voorzitter, de heer S. van Heerdin- gen, opende de vergadering en heette al le aanwezigen van harte welkom. Door allerlei omstandigheden is deze vergade ring zo lang uitgesteld, aldus spreker, nu er echter een vergadering is, is het wel zeer jammer, dat er zo weinig be langstellenden zijn. Ondanks alle om standigheden is er toch alle reden om dankbaar te zijn, want we mogen trots zijn op onze kleuterschool. De kleuter school is inderdaad, mede dank zij de leiding van mej. G. v.d. Slikke, een kleuterschool en niet verworden tot be waarschool. Hierna was het woord aan de secreta ris, de heer C. Bremer voor het lezen van de notulen en het jaarverslag. Spre ker merkte op dat er steeds gewerkt is om gediplomeerde krachten aan de school te krijgen, hetgeen nogal verschil lende moeilijkheden opleverde, 0. a. de huisvesting was ook een van de proble men en een van de redenen waarom ook de gediplomeerde kracht indertijd ge noodzaakt was om te vertrekken. Geluk kig evenwel heeft dit niets aan de kwa liteit van de kleuterschool afgedaan, wat ook wel bleek uit de opmerking van mej. Stol, Hoofd-inspectrice voor het Kleuter onderwijs, dat de kleuterschool te Oos terend met vele andere kleuterscholen in ons land kan wedijveren. Donkere wol ken hebben wel eens boven de vereni ging gehangen, maar achter die wolken scheen toch weer de zon. Op deze verslagen werden geen op- of aanmerkingen gemaakt en de secretaris werd dank gebracht. Volgde verslag van de penningmees ter, de heer J. v.d. Berg. Een dergelijk verslag is bijna altijd aan de taaie kant. Dat komt omdat het altijd over cijfers gaat en die cijfers zijn in de regel niet zo optimistische. Helaas kan de pen ningmeester geen opgewekt geluid doen SMULLEN MAAR! C. J. van der Kooi's Levensmiddelen- bedrijf, Weverstraat, Den Burg, organi seerde Donderdagavond in samenwerking met De Betuwe, Dureya en Duyvis een kookdemonstratie in Hotel Texel, dat goed bezet was. Het is een leerzame en gezellige avond geworden. Na een kort openingswoord door de heer C. J. v. d. Kooi, was het woord aan de demonstratice van „De Betuwe", die een en ander vertelde over deze fabriek, die algemeen bekend werd door haar vruchtensappen, jams, etc. Om te bewij zen, dat de lof aan „De Betuwe" toege zwaaid dubbel en dwars verdiend was, werd de dames ieder een portie rijst met tomatensaus, waarin de vitaminen A, B en C niet ontbraken, aangeboden. „Mm!" zeiden alle (fijn-)proefsters, want het ge recht streelde de tong op geraffineerde wijze. Heerlijk was ook hetgeen Duyvis van Koog a.d. Zaan bood. Dit is de fabrikan- te van Salata, Livorno-nmajovito enz. De dames mochten een slaatje van macaro ni en restjes groenten, door de toevoe ging van Livorna tot een heerlijk hapje gemaakt, proeven en ook dit bleek bui tengewoon lekker te zijn. In de pauze werd een warme groc van zwarte bessen met Rexena-truffel ge serveerd, terwijl de heer Van der Kooi op koffie en thee tracteerde. Na de pauze was Dureya er om de aanwezigen te overtuigen van de voor treffelijke eigenschappen van haar Rexe- na-vla met biscuits en „De Betuwe" jam. Ook deze gang kon de dames zéér bekoren en was in elk geval géén gang naar Canossa! Mevr. Grisnigt, De Veen, won bij de verloting een groot pak desserfcpudding. „Door mijn emigratie naar de Stenen plaats was het contact met m'n klanten enigermate verbroken, althans ver flauwd, en daarom ben ik blij de beken de gezichten weer te mogen zien en ook nog weer meuwe klanten te mogen ont moeten", aldus ongeveer drukte de heer Van der Kooi zich in zijn slotwoord uit. Spreker dankte de demonstratice, die al les zo duidelijk uiteen had gezet. Vol lof ging een ieder weer huiswaarts Mijnhard t's Zenuwtabletten •terken en kalmeren Uw zenuwen. horen en kon niet anders zeggen dan dat er een tekort was, wat van jaar tot jaar opschuift. Spreker riep de aanwezigen op tot liefde en belangstelling voor de kleuterschool, want het gaat toch om het kind en dat kind is nog maar een kleu ter. Ontvangen was f2717,60, uitgegeven f 2666,35, zodat er een kassaldo was van f 51,25. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn beheer. Als de dorst gelest is, komt het punt bestuursverkiezing aan de orde. Aftre dend zijn de heren R. Breman en H. Schraag en ook de heer S. v. Heerdin- gen, wegens vertrek van Oosterënd. Als voorzitter werd gekozen de heer C. Bre mer. Doordat de heer R. Breman zich niet meer herkiesbaar stelde, werd in diens plaats gekozen de heer M. Vla ming. De heer H. Schraag werd herko zen. In de nog open zijnde vacature werd gekozen de heer C. de Jong. Nu neemt de secretaris, de heer C. Bremer, het woord en richt zich tot de scheldende voorzitter, de heer van Heer- dingen, hem dankend voor de vele goe de diensten aan de kleuterschool bewe zen. Als blijk van waardering wordt de heer van Heerdingen een mooi boekwerk overhandigd. Hierna vertoonde dokter Renout een film, die door hem was gemaakt op zijn reis naar Helsinki, welke film zeer op prijs werd gesteld. Voorzitter dankte al len voor hun opkomst en vooral dokter Renout voor de mooie film, waarna hij de zeer gezellge avond sloot. TE ALKMAAR BENOEMD De heer W. Boon W.Jzn., Kogerstraat, Den Burg, tijdelijk hoofd der o.l. school te Zuid-Eierland, is Donderdagmiddag door de gemeenteraad van Alkmaar als nr. 1 van de voordracht met 21 van de 22 stemmen benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school aan de Willem de Zwij gerlaan aldaar. SAVOYE KOOL GEDIJT OVERAL! Aan de buitenkant van de zeedijk te Nieuweschild tegenover de woning van de familie F. Duinker, groeit een savoye kool. Wie 'm heeft geplant is niet be kend, het zaadje zal er wel door de wind heengevoerd zijn. Bij hoog water staat de kool onder, maar dat mag 'm z'n groeilust niet hinderen, want nu is z'n middellijn al 12 cm. ZAKENNIEUWS JUBILEUM HILCKMANN De fa. „Hilckmann", Alkmaar-Den Helder, legde 65 jaar geleden de eerste steen voor haar eerste winkelpand. Ter gelegenheid hiervan doet zij speciale ju bileumaanbiedingen. (Zie adv.) „Mijn echtgenote stamt van Texelse ouders", zo berichtte ons de heer Hilck mann: omstreeks 1887 woonde op uw ei land het echtpaar Ferdinand van der Goes en Elizabeth v.d. Goes-Langeveld en mijn vrouw is hun kleindochter, nl. de dochter van H. Jonker en M. Jonker van der Goes. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELIAS. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam in Eben Haëzer. Maandcoll. kerkvoogdij De Waal 10 uur Ds Janse. Oogstdank- dienst m.m.v. het kerkkoor Najaarszendingscollecte De Koog 7,30 uur Ds Janse Najaarszendingscollecte Oosterenü nm. half drie Ds Klijnsma Najaarszendingscollecte De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Na de dienst verkiezing ambtsdragers, kerkvoogden en notabelen. Van Zuid-Eierland rijdt een extra bus; half 10 vanaf de Ruige Dijk. Den Hoorn 10 uur Ds Klijnsma Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Zaterdagavond 8 Nov. om 8 uur in de Herv. kerk Voordrachtavond met Ma- rius den Braber, m.m.v. kerkkoor en enkele solisten GEREF. KF,RK Den Burg 10 en 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds De Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, KO.) Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds van Veen Den Hoorn 19,30 uur Ds van Veen TEXELAABTJES Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada,enz. Voor Uw Bruiloft de Accordeonist-F eestleider Jo Siesling, Zandvaart 175, Breezand. tel. 415. P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k half pk electro motor zeer geschikt v. bietensnijder J. Kooy, Weverstr. 29 Te k. 2 assen met beste banden, J. de Visser, Ceres B.z.a. net meisje voor d. of d. en n. Br. onder no. 287 bur. v. d. blad. Gev. 1 vulpen. Tegen adv.-kosten terug te bek. bij A. Dros, Bland-en- Berg. Gevr. electr. toverlantaarn, meccano doos en 2 bl. bakoven- tjes. v. petroleumstel. J. Vermeulen, Schilderend 130. Te k. prima voer wortelen. J. Boon Azn., Cocksdorp C 70. Te k. prima fiets m. hulp motor en 1 gaskacheltje. Wilh laan 1. Te koop partijtje voerbieten. J. Bakker, „De Instuif", Everstekoog. - Net meis je b z.a. voor enkele da gen p. week. Adres: Gasthuisstr. 14. Wie kan mij helpen aan het boek van „Piggelmee", of ruilen v.h. boek „To verkruid' m. plaatjes van Smits koffie en thee. lft. boven 10 jr. Te bevr. bur. van dit blad. Niemeijer maakt een heel aparte shag: As cot American Shag. Probeer eens zo'n pakje ter afwisseling van Virginia. De volle, zach te smaak zal u zeker bevallen! B.z.a. een net R.K. meisje, liefst v. d. en n. Br. onder no 286 bur. v.d. blad. Zondagmiddag 2.30 uur Enige kennisgeving Heden overleed in Huize „Westerlicht" te Alkmaar, onze beste Pleegmoeder en Tan te, Mevrouw M. BREMER-Noot in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: J H. M. NOOT E. M. NOOT- De Groot Benningbroek, (bij Hoorn) 5 November 1952. De teraardebestelling heeft plaats op Za terdag 8 Nov. op de Gemeente Begraaf plaats te Alkmaar. Vertrek van „Huize Westerlicht", nam. half 4. Vooraf rouw dienst om 3 uur. Te koop gevraagd nette Br. onder no. 288 bur. v. d. blad. Te koop 2 drachtige P. KALIS, „Waaldam".

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2