9 rocn /wa in het harL, Texels Gemeen teraad kwam bij een U.D.I. bracht „Censuur Geheimen IJsclub Oost huldigde penningmeester Sinte Maarten wordt vermoord Lid IJsclub Eierland bepleit wedstrijd voor priksleeën WOENSDAG 19 NOVEMBER 19S2 TEXELSE RRö TAARGANG No. 66e JAARGANG. No. 6684 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652.-Abonn. pr. f 1,80 p. kwart, -f- 15 ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. In de tot de laatste plaats bezette zaal van De Oranjeboom bracht de toneelver eniging U.D.I. Zaterdagavond de come- die in 3 bedrijven van A. den Hertog: Censuurgeheimen. Den Hertog, auteur van verscheidene blijspelen en enkele ro mans, heeft naar ons idee met dit stuk onze toneelliteratuur met bepaald ver rijkt. Het is een lange aaneenrijging van niet steeds interessante dialogen. In een spionnage-affaire, vermengd met wat haat en wat liefde, mag men vaart en tenminste spanning verwachten. Beide elementen ontbraken. Met de keus van dit stuk kunnen wij UDI dan ook niet complimenteren. De instudering moet be slist moeilijk geweest zijn. Die studie heeft goed resultaat gehad, want hakke len en stotteren hebben wij op het to neel niet gehoord. De lange reeksen vol zinnen kwamen er vlot uit en voor het grootste deel duidelijk verstaanbaar. Op momenten dat alles niet kon worden ge volgd, tenminste niet door het achter in de zaal zittende publiek, was dat stellig niet te wijten aan de spelers, maar uit sluitend aan het ongemanierd gestommel en luide spreken in het ernaast liggende café. Men moest ettelijke keren de daar zittende mensen verzoeken stilte te be trachten. Wel een beetje beschamend. Over de inhoud van het stuk en het spel het volgende. Majoor Marold Lowe (de heer Zeldenrust) is tijdens de oorlog censor geweeest en kreeg in die hoeda nigheid de verdachte gevallen te behan delen. Enkele brieven wezen op een spi onnage-affaire en bij het onderzoek leidt het spoor naar de hoogste Britse krin gen. Jane Dawson (mevr. van der Vlies- Koopman) heeft ten huize van Sir John Milford-Brooks (de heer H. Room) en z'n vrouw Mary ;(mcVr. Koorn-Ruys) een da verend liefdadigheidsfeest georganiseerd. Daar vindt Lowe z'n operatieterrein. Mary, de Gastvrouw, heeft aan de ex- oorlogscorrespondent Henry Ross (de A. Poel) verdachte brieven gezonden. Ook mevrouw Margaret Ross (mevr. Vrij- dag-Keijser) en Gita Wright, de actrice (mevr. Mulder-Graus) maakten zich daaraan waarschijnlijk schuldig. Zij allen waren bij dat feest tegenwoordig en on ze ex-censor, nu als officier bij de Intel ligence Service, weet ten slotte de oor logscorrespondent te ontmaskeren. Cap tain Peter Jackson (de heer A. Nieboer) heeft als assistent van Lowe in het hele geval een wat onduidelijke taak. Merkten wij zo even op dat wij de keus van het stuk niet konden bewonde ren. Dat kan niet gezegd worden van de rolverdeling. De uitgebeelde personen waren aanvaardbaar. Mevr. Van der Vlies, prachtig gepruikt, was een échte organisatrice van liefdadigheidsfeesten, zich duizend zorgjes makend om de goe de gang van zaken. En dan mevr. Mul der, de actrice. Tijdens het feest was zij waarzegster, op exotische wijze uitge dost Ook zij was met haar lichte heldere stem zeer goed verstaanbaar en werke lijk overtuigend! Wij geloven, dat zij zich van alle spelers het beste in haar rol had ingeleefd. Mevr. Vrijdag-Keijser had als vrouw van de spion de tragische rol. Zij maakte de indruk een angstige en be zorgde vrouw te zijn, lijdend onder een ongelukkig huwelijk met een geestelijk beneden haar staande echtgenoot. Mevr. Koorn-Ruys had, als charmante gast vrouw, ook al met ernstige zorgen te kampen en voelde zich lang niet veilig in de buurt van de ijverig speurende Lowe. Deze laatste, de heer Zeldenrust, heeft een prima toneelstem. Hij was de man die de spionnageproblemen uit de doeken kwam doen. Hij had in die hoe danigheid eigenlijk te veel te zeggen en te weinig te doen. Den Hertog had toch juist de speurder de man moeten laten zijn die spanning teweeg bracht. Die al lerlei duistere zaken met feilloze intu- itie voor het verbaasde publiek ontrafel- KERKNIEUWS De Cocksdorp. Bij de alhier gehou den verkiezingen voor de Ned Herv. Ge meente „Eierland" ziin de volgende per sonen gekozen: voor ouderlingen: de he ren J F. v. Bennekom (herkozen) en F. Buis Rzn. Voor diaken: de heer C. Me- chielsen (herkozen). Voor kerkvoogden de heren A. Lefferman en C. Lagerveld (beiden herkozen) en in de vacature P. Buis, die wegens hoge leeftijd niet meer in aanmerking wenste te komen, is ge kozen de heer Jn. Daalder. Voor notabe len: de heer L. van Hoorn (herkozen) en in de vacature K. Kos, die ook niet meer in aanmerking wenste te komen is geko zen de heer J. de Waard Mzn. Allen hebben hun benoeming en her benoeming aangenomen. BRIDGECLUB GROEIT De Cocksdorp. De alhier opgerichte bridge-club telt momenteel 14 leden. Er worden wekelijks bijeenkomsten gehou den. Voorheen heeft hier ook een brid ge-club bestaan, maar is later weer ont bonden. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 19 Nov. 10,22 en 10,29; 20 Nov. 11,02 en 11,12; 21 Nov. 11,39 en 11,59. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. de. Maar dat is nauwelijks gebeurd. De heer Room had het als parlementariër te druk en wij kregen hem dan ook niet veel te zien. Misschien had de heer Poel, de spion, wel de moeilijkste rol. Hij speelde die met verve. Met grote zeker heid wist hij dat het mis zou gaan, dat de ontmaskering onherroepelijk zou ko men. De zelfmoordplannen en het spel met de revolver, waren niet erg overtui gend. Een „lollige" bezoeker aan de waar zegsters as de heer De Wilt. Waarom niet meer van die aardige momenten? En zo ontrolde zich het lange stuk een beetje moeizaam voor het niet sterk ge boeide publiek. De decors waren uitste kend en ook aan de costuums was alle zorg besleed. U.D.I. heeft waarachtig de middelen om iets moois te brengen. Wij moeten hopen, dat de volgende keer de keuze zal vallen op een blijmoediger stuk met wat meer actie. Want dat dat kan, is al vele malen op overtuigende wijze bewezen! IJSCLUB OOST hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend. De voor zitter,, de heer J. Kiewiet, verwelkomde in het bijzonder de ere-voorzitter, de heer H. Steigstra. De voorzitter vond het jammer, dat zo'n klein percentage van het grote aantal leden (244) aanwezig was. De secretaris, de heer P. Rosendaal, bracht na lezing der notulen zijn jaar verslag uit, waarin werd medegedeeld, dat het bestuur de mogelijkheid heeft onderzocht van een andere ijsbaan, maar het object, dat men op het oog had het onder water zetten van een perceel weiland zou op f 1172 komen en dat zou te machtig zijn voor de betrekkelijk bescheiden kas. Vervolgens was het woord aan de pen ningmeester, de heer Jn. Roeper. Kas f 328,73, ontvangen f 193,14, uitgegeven f 105,61, blijft kassaldo van f 416,26. Nadat de kascontrole-commissie ver klaard had, dat alles in orde was bevon den, werd de peningmeester dank ge bracht voor zijn accuraat beheer, maar dat niet alleen: de ere-voorzitter nam 't woord en die kon mededelen, dat er een jubilaris in het midden was: de heer Roeper was nl. 25 jaar lang penning meester! Alle bestuursvergaderingen zijn ten huize van de heer Roeper ge houden. Namens de gehele IJsclub werd de -jubilaris een grote koekoeksklok aan geboden, wat een spontaan applaus der vergadering ontlokte. De heer Roeper was zeer verrast. In die kwart eeuw heeft hij, zo vertelde hij, nog nooit een wedstrijd gemist, nou, één keer ontbrak hij op het appèl: toen er uitbreiding van zijn rundveestapel op handen was! Sinds 1927 is er een bedrag van f 3535,33 door zijn handen gegaan. (En bij de uitgaven heeft hij dan straks ook nog het bedrag van.de klok te boeken!) BESTUUR: De heren Jn. Kiewiet, Jn. Roeper en Jn. Daalder, werden bij ac clamatie herkozen. In de pauze tracteerde de jubilaris de vergadering op 'n consumptie Tot leden van de kascontrole werden benoemd de heren D. S Boon, C. Barhorst en H. Dij ker. Bij de traditionele verloting won de heer B. Kooger een paar Nooit Gedacht kunstschaatsen, terwijl de voorzitter de sigaren won! Vrij van contributie. Gezien het kassaldo .heeft het bestuur gemeend dit jaar geen contributie te moeten heffen indien er geen ijs komt, anders dus wél. Aan de Texelse IJsbond zal worden verzocht dit jaar de verschul digde contributie niet te betalen. In zijn slotwoord sprak de voorzitter de hoop uit, dat komend seizoen het kampioenschap voor Oosterend verreden kan worden. VERKOOP BAZARGOEDEREN Voor de verkoping van de overgeble ven goederen van de bazar, welke begin dezer maand gehouden is ten bate van de Muziekvereniging Excelsior, bestond grote belangstelling. De commissie heeft nu niets meer overgehouden. Deze avond bracht f 365 od, een mooi resultaat! Men kan terugzien op een geslaagde ba2ar die veel geld in het laadje heeft gebracht DE STEM DES VOLKS Nog eenmaal vestigen we uw aandacht op de uitvoering van ,,De Stem" op a. s. Zaterdag in De Oranjeboom. Een te waarderen zangprogramma, waarin nieuwe liederen maar ook onze strijdliederen zullen klinken, een muzi kaal intermezzo en na de pauze de nieuw ste revue van mevr. Craanen, waarvan het gegeven u langs alle dorpen voert en de meest actuele gebeurtenissen voor ogen tovert. Tal van humoristische ver wikkelingen garanderen u een kostelijke avond vol afwisseling. Deze avond zult u niet willen missen, dus koopt tijdig uw entreebewijs, de entree a f 1,- inclusief belasting kan geen bezwaar zijn. Décors en costumes zijn door onze staf van helpers vervaar digd. D. Oudeschild, dat aardig dorpje Van vèr voor De Ruijter's tijd, Met zijn mooie oude gevels Schots en scheef aaneen gerijd. Dorpje, dat daar ligt te dromen. Aan de stille Waddenzee, Doet, zo lijkt het ons tenminste, Met folklore niet meer mee! Vorige week, met Sinte Maarten, Lezen we in de Texelaar, Liepen alle kinderen netjes Met hun lichtjes naast elkaar! Zachtjes zingend ging men éénmaal Door de Dorpsstraat heen en weer, En de hele, verdere avond Zaa men haast geen lichtjes meer! Door de feestcommissie werd er Na de afloop getracteerd, Maar die afgemeten stijfheid Werd niet door ieder gewaardeerd. Enkelen gingen liever zingend Zo men 't vroeger jaren deed. Noem het heed'len, zo ge wilt dan, Als g' er geen ander woord voor weet. Maar ik vind, dat de idee al Van zo'n „optocht" schade doet Aan het wezen der folklore, En het dus zó niet meer moet! Laat het blijven zo het eerst was, Dan pas is het zo het hóórt! Want door al die nieuwigheden Wordt folklore gans vermóórd! L. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan. Eedse Reitsma, lichting 1952, vrijstel ling verleend wegens de aanwezigheid van een bijzonder geval voor de duur van zijn verblijf in Canada, M.v.O. 8 No vember 1952, nr. 778378. Tegen elke omtrent vrijstelling geda ne uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag, waarop de uit spraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschreve ne, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd. militaire zaken van de secretarie de zer gemeente. Texel, 14 November 1952. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. „VERLANG ABORTUS-VRIJE DIEREN"! Dr P Rempt, directeur van de Ge zondheidsdienst voor Dieren in N.-Hol- land, heeft op de Vrijdag te Alkmaar ge houden vergadering van deze dienst re clame gemaakt voor het Texelse rund vee. Na te hebben medegedeeld, dat Texel, Hem en Hoogkarspel geheel vrij van de runder-tbc zijn, zei dr Rempt: „Op Texel wordt thans een abortus- bestrijding georganiseerd. Ik raad de veehouders met een tbc-vrij bedrijf aan, bij de aankoop van een koe niet alleen tbc-vrije maar ook abortus-vrije dieren te verlangen Texel, met zijn veestapel van rond 7000 stuks, is bijna geheel abortus-vrij." SCHILDERKUNST IN DE LOOP DER TIJDEN Voor de Bond van Plattelandsvrouwen sprak de heer Blok v.d. Velden over de schilderkunst in de loop der tijden. Aan de hand van een aantal lichtbeelden vertelde spreker over de diverse schil ders, die er in de laatste eeuwen hebben geleefd en wat die al zo hebben gepres teerd. Spreker had een zeer aandachtig gehoor en is er wel in geslaagd, de da mes onder de aandacht te brengen, hoe een schilderij kan en moet worden ge zien. Een zeer interessante avond. Er was een schrijven ingekomen van het bestuur van het Witte Kruis, waar in dank werd gebracht aan de Bond voor de actie, welke was gevoerd voor het nieuwe consultatiebureau. Dank wer 1 gebracht aan allen die hun tijd hadden opgeofferd om de lijsten huis aan huis aan te bieden. De volgende bijeenkomst zal zijn ge wijd aan de Advent. Wanneer en waar deze gehouden zal worden, moet nog worden vastgesteld. De Donderdag vóór Kerstmis was reeds bezet voor het Nut, en het lijkt ons niet wenselijk twee avonden gelijk te houden, daar onder ons ook leden van het Nut zijn. Dit brengt wel moeilijkheden mee, daar wij vanwe ge de bussen op de Donderdagavond aangewezen zijn. Een en ander zal nog nader overlegd worden. Met een woord van dank aan de spreker sloot de voor zitster de vergadering. ALS.U soms vraagt: „Nog nieuws uit de Raad?" dan moeten wij vertellen: „Ditmaal niet veel bijzonders!" En dat is gelukkig, want de belangrijke stukken werden vlot doorgehamerd: zoals bv. het voorstel om de Spangenaren aan te slui ten bij de T.E.M. mitsgaders de belofte om vervolgens de „Prins" van electrici- tcit te voorzien. „U hebt 't nog voor volgend jaar Kerstmis!" zo verzekerde wet houder De Waard royaal, als reactie op een. suggestie van raadslid Beumkcs. De reeds 23 punten tellende agenda werd met twee punten uitgebreid, punt 25 luidde: „Toekenning van straatnamen". Laten we er dan sinds Zaterdag een „Prof. Keesomlaan", een „Schumakerweg" en een „Elemcrt" (laan) bij gekregen hebben! De „Prof. Keesomlaan" is de verbindingsweg tussen Molenstraat en het Schilderend te Den Burg, welke reeds gedeeltelijk is aangelegd; de „Schuma kerweg" is de weg, welke schuin tegenover huize „Bispinckliof" ligt en de „Ele- mert" de verbinding Warmoesstraat (naast de Gereformeerde kerk) Hoornderweg. Na opening te 2,40 u door de voorzitter, burgemeester De Koning, werden mevr. Vrijdag-Keijser en de heren Beumkes, Timmer en Daalder benoemd tot leden van de „Begrotingscommissie". De beide Middenstandsverenigingen hadden geconfereerd met de Bonden van Handels- en Kantoorbedienden inzake de openstellingsuren van de winkels ge durende de winkelweek, welke van 17- 22 November wordt gehouden en dus reeds op volle toren draait. Dat die con ferentie niet tot het door de Midden standers gewenste resultaat mocht lei den, bleek uit de brief, die de besturen der Middenstandsverenigingen d.d. 14 November jl. aan de Raad der Gemeen te Texel richtten. De inhoud hiervan was. „Namens de Alg. Texelse Midden standsvereniging en de R.K. Midden standsvereniging verzoeken wij uw Col lege, in verband met de winkelweek, het sluitingsuur te bepalen op 21 uur, op Donderdag 20, Vrijdag 21 én Zaterdag 22 November a.s. Bij voorgaande gevallen was het ge bruikelijk dergelijke verzoeken te rich ten aan het college van B en W. Dit col lege heeft ons echter doen weten, dat alleen die verzoeken in overweging zou den worden genomen, die voor accoord getekend waren door de bonden van Handels- en Kantoorbedienden. Ook nu hebben wij met deze bonden overleg gepleegd, doch werd ons ver zoek afgewezen, om welke reden wij thans dit verzoek richten aan de Raad. Thans doet zich nl. het feit voor, dat in een democratisch land enkele belang hebbende winkelbedienden beslissen of er een later sluitingsuur zal komen of niet, terwijl een veel grotere groep be- Woensdag 12 Nov. hield de IJsclub haar jaarlijkse ledenvergadering in Ho tel De Hoop. Om ongeveer 8 uur kon de voorzitter, de heer Jb. Reuvers, de 14 aanwezigen welkom heten. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Bij de kascontrole bleek dat de kas er goed voor stond, nl. f 323,17. Dit is het gevolg van de practisch rijloze winters. Een be zwaar is echter, dat het ledental sterk is ten gg el open. Hierna volgde bestuursverkiezing. De aftredende leden werden alle drie her kozen, zodat het bestuur er nu als volgt uitziet: de heer Jb. Reuvers, voorzitter, de heer A. Lefferman, secretaris, de heer H. Daalder penningmeester, de heren L. Kok, W. Z. Stolk D. v.d. Beek, T. A. v.d. Laan, A. Boon Mzn. en W. Verseput, le den. Hier volgen de mededelingen. Er is een chronometer gekocht; de toe stand van het ijsmateriaal is goed, alleen de ijzeren paaltjes zullen een anti-roest behandeling moeten ondergaan; als aan vulling zullen er twee vlaggen worden gekocht; de vergadering neemt het be sluit het materiaal niet meer te zullen uitlenen; verder zal het materaal hoger verzekerd worden; er zal een meuwe arm voor ringsteken worden gemaakt, als afgevaardigden naar de Texelse Ijs bond worden aangewezen de heren A. Lefferman en Jb Reuvers; de huidige uitvoerder van werkzaamheden zal ver zocht worden dit werk weer te willen doen; hetzelfde geldt voor de inning der contributie. Deze bedraagt: per persoon (boven 15 jaar) 75 ct., per echtpaar f 1,-. Na 15 Dec. worden deze bedragen ver dubbeld. Geeft u dus spoedig op als lid het is in uw eigen voordeel. Hierna volgde de rondvraag: de heer Jb. van Heerwaarden vraagt of het be stuur z'n aandacht wil besteden, niet al leen aan schaatswedstrijden, maar ook aan wedstrijden on priksleeën. Het doel van de ijsclub is allereerst te zorgen voor een goede baan, daarnaast komen de verschillende wedstrijden. De heer P. de Bloois vraagt, of er nog gegadigden zijn voor het plaatsen van 'n ijstent. Een der aanwezige leden ver zoekt, of hij er voor in aanmerking mag komen. Het bestuur juicht dit van harte toe. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter tegen tienen deze geanimeerde vergadering, de hoop uitsprekend, dat er deze winter goed ijs zal komen. ianghebbende winkeliers onmondig wordt verklaard, zulks zonder dat ver der het college van B en W of de Raad hierin iets hebben te vertellen, laat staan van de winkeliers. Waar het hier gaat om de belangen van een grote en nijvere groep der be volking bevelen wij ons verzoek in uw belangstelling aan ter behandelng in de vergadering van Zaterdag a.s.". ,,B en W zijn enigszins verwonderd over deze brief, waarvan de toon aanlei ding kan geven tot nogal critische op merkingen", aldus de voorzitter. „Ja, wij zijn gegriefd over de toon". De voor zitter geeft dan een overzicht over de besprekingen gedurende de laatste twee jaren inzake de openstellingsuren. B en W zijn niet in de gelegenheid geweest zich te beraden, degelijk overleg is ten enenmale onmogelijk geweest. Mevr. Vrijdag-Keijser (VVD) vindt het goed, dat de Raad zich eens over deze kwestie uitspreekt. Het gaat om de be langen van 200 winkeliers terwijl van de 40 handels- en kantoorbedienden slechts een klein percentage betrokken is bij de avonddiensten. De voorzitter deelt mede, dat hij Za terdagochtend twee uur lang met de ge combineerde organisaties heeft geconfe reerd, maar dat er geen overeenstem ming kon worden bereikt. Wordt nu een beslissing genomen dan zal dit óf de ene óf de andere groep grieven. De heer Bruin i(P. v.d. A.) wordt heftig als hij opmerkt, dat de besturen der Midden- stahdsverenigingen het willen doen voorstellen alsof er geen overleg is ge pleegd. ,,'t Is anarchistisch!" roept hij verontwaardigd uit. De voorzitter stelt voor dit punt terug te wijzen aan B en W. Hier wordt over gestemd. Vóór zijn de heren De Waard, Beumkes, Bruin, Timmer, Dros, Hin, Roeper, Daalder en De Grave; tegen stemmen mevr. Vrij dag-Keijser en de heren S. Keijser Jbzn. en S. van der Vis. (De heer Wassenaar was afwezig). Beneemingen. Dan volgt een reeks van benoemingen: De heer L. Th. Onstenk van Krabbendij- ke wordt met algmene stemmen be noemd tot hoofd van de o.l. school te De Koog. (De heer Van der Vis vraagt waarom de benoeming van een' nieuw hoofd zo verschrikkelijk lang heeft moe ten duren: per 20 Juni was reeds ontslag verleend aan de heer Akkerman! De voorzitter somt diverse moeilijkheden op welke een snellere voorziening der vacature in de weg stonden en merkt op, dat B en W ook lipver terstond voorzie ning van de vacature zouden hebben ge zien. Mevr. T. Dros-Roeper en de heer C. van Groeningen worden herbe noemd tot bestuursleden van het Alge meen Weeshuis; de heren W. Wassenaar, R. J. Timmer en S. van der Vis tot ver tegenwoordigers van de Raad in de com missie voor georganiseerd overleg, tot plaatsvervangers mw. G. Vrijdag-Keijser en de heren A. Dros Bzn. en F. L. de Grave. Mevr. G. Vrijdag-Keijser en de 'heren Jak. Bruin, Joh. Daalder en F. L. de Grave worden benoemd tot leden van de commissie van advies, welke in 1953 be last zal zijn met de behandeling van re clames tegen aanslagen in plaatselijke belastingen. De heer De Grave wordt benoemd als afgevaardigde van de Raad naar de in 1953 te houden Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de TEM en de heer Jak. Bruin als plaatsvervanger. De heer P. J. Verberne wordt herbe noemd als commissaris van de TEM en de heer P. A. de Rode als directeur. Wegens zijn benoeming te Alkmaar werd de heer W. Boon W.Jzn. eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de o.l. school te Oudeschild. De subsidieverlening aan de 30 Pol ders wordt vlot doorgehamerd evenals diverse bijdragen inzake het volgen van 'n kraamzorgcursus en een opleiding tot onderwijzer. Gestemd wordt over het voorstel om „aan de heer A. Compagner, met ingang van 1 September 1952 tot wederopzegging een tegemoetkoming van 50 pet. te verlenen in de kosten, verbonden aan het bezoek door zijn dochtertje van de R.K. School te Den Burg, tot een maximum van f 0,75 per week, één en ander zo lang dit kind leerlinge is van genoemde school en op een afstand van meer dan 4 km. daarvan verwijderd woont". Tegen stemmen al- (Zie vervolg 2e pagina).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 1