V Oud-Leerlingen beluisteren Boek- en Reisbespreking Sport op Texel Uitvoering door De Zwaluwen Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" - V Het Mysterie van de Blauwe Tram Op reis De opkomst was deze avond minder goed. Dit was waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat door misverstand het plaatsen van een advertentie in de Texelse Courant achterwege bleef. lo. De leden moesten het dus deze keer alleen met een convocatie doen en deze avond gaf er het bewijs van, dat dit niet kan. De eerste spreker was de heer B. v.d. Beek. Spreker begon met te zeggen, dat de heer Laan, „de spil, waar de vereni ging om draait", aan het begin van het seizoen met het idee gekomen was om ook eens een boekbespreking te houden. Spreker was van mening, dat ook dit ze ker od de weg der vereniging ligt, om dat zij zich tot doel stelt naast de dand- bouw-technisahe ontwikkeling ook aan dacht te besteden aan de culturele ont wikkeling. De- heer v.d. Beek ging daar na over tot de bespreking van het boek „De Paardendokter" van P. J. Dinsmore. Dit boek is uit het Engels vertaald. We hebben hier te maken met een autobio grafie. De schrijver is dierenarts in Bos ton in de Verenigde Staten. Spreker geeft allereerst de korte in houd van het boek weer. De liefde voor de dieren heeft de schrijver opgedaan in het bedrijf van zijn vader, die een stal houderij in Boston had. Aanvankelijk is zijn voornemen dokter te worden, maar later verandert dit en kiest hij het be roep van dierenarts. Door zelfstudie weet hij zich klaar te stomen voor de Univer siteit. In het laatste jaar van zijn studie trouwt hij en koopt een praktijk in de buurt van Boston. De vader van de vori ge dierenarts heeft op zich genomen hem te introduceren bij de boeren. Aan vankelijk heeft hii met veel tegenslagen te kampen, want pas na l1/* maand komt de eerste klant opdagen. Een han dicap voor hem is, dat hij zeer afgelegen woont en niet telefonisch is te bereiken. Hij houdt echter vol en tenslotte heeft hij een drukke praktijk, die echter nog weer enkele malen dreigt te verlopen als gevolg van het feit, dat hij naast zijn normale werk ander werk gaat aanpak ken. Spreker zegt daarna, dat de waarde van een boek door verschillende facto ren bepaald wordt. Zo zijn er boeken, die ons door hun schoonheid ontroeren. An dere hebben vooral ten doel ons iets te leren, bv. historische romans. Verder zijn er nog de boeken, die men louter voor ontspanning leest. Spreker zou het boek „De Paardendokter" vooral willen zien als een boek, dat ons iets leert. Het laat ons het leven van een dierenarts zien als de man, die de dokter terzijde staat bij zijn werk ten dienste van de bestrijding van ziekte onder de mensen, bv. in zijn werk ter bestrijding van de runder-tbc. Onwillekeurig gaat men dit'boek ver gelijken met een ander boek over dit zelfde onderwerp, nl. het boek Dr Vlim- men van de schrijver Rootheart. Het laatste is geschreven door een beroeps schrijver en taal en indeling van het boek illustreren dit. Het boek van Dins more is wel eens wat saai en de chrono logische indeling is minder goed. Het wint het evenwel in „echtheid". Het spreekt meer, omdat het geschreven is door iemand, die de praktijk kent. De vertaling uit het Engels is niet overal even goed. Toch meent spreker, het le zen van dit boek te kunnen aanraden, omdat het ons in aanraking brengt met iemand, die door alle tegenslagen heen volhoudt en met grote liefde zijn werk doet. Hiervan spraken ook de enkele episo den, die spreker uit het boek voorlas. Vooral de slotalinea demonstreert dit duidelijk. Hij zegt daarin nl. dat het zijn liefste wens is om „wanneer zijn tijd gekomen is" te sterven tijdens een ver lossing of de behandeling van een paard, dat aan koliek lijdt. „Vacantie heb ik in mijn 40-jarige praktijk nooit gehad, maar omdat het werk mij lief is kan ik eigenlijk zeggen, dat deze 40 jaar één langdurige vacantie is geweest". Wij menen te mogen zeggen, dat deze eerste proeve van boekbespreking zeker geslaagd mag worden genoemd. Moge het voorbeeld van de heer v.d. Beek na volging vinden. De tweede spreker, de heer J. Rutten, vertelde ons iets van een 3-daagse ex cursie van de leerlingen van de Land- bouwwinterschool te Hoorn naar België. Ook deze excursie kreeg ruim haar por tie van de moeilijkheden, die grenspasse ring met zich meebrengt, met als gevolg, ruim een halve dag oponthoud. Spreker vertelde ons iets over een groot boerenbedrijf in Noord-Brabant, waar een en ander op Amerikaanse leest geschoeid was. In Gembloux werden de fabrieken van de Melotte werktuigen bezichtigd. Men zag hier de verwerking van ruw ijzer tot voor het gebruik ge reed zijnde ploegen, cultivatoren, kunst meststrooiers, enz. De tocht door België gaf prachtige vergezichten in de buurt van Namen en in Brussel kwamen de deelnemers onder de indruk van de enorme gebouwen en .imposante lichtreclames. De avond werd besloten met de verto ning van de film Oesterteelt. Uit deze film blijkt wel zeer duidelijk hoeveel tijd en moeite dit bedrijf vraagt. Terwijl men in het landbouwbedrijf in het alge meen de vruchten van een bepaald ge was na één jaar kan oogsten, vraagt dit in het oesterbedrijf een periode van plm. 5 jaar. De voorzitter, de heer H. de Lugt, be sloot de avond met een opwekking om op 27 Nov. a.s. de filmvertoning van de Kalimaatschappij bij te wonen en de me dedeling, dat de volgende Praatavond zal worden gehouden op 9 December a.s. C. v. Gr. lo. (Hieruit blijkt dus weer het grote nut van adverteren. Red.) TEXELSE MARKT Den Burg, 17 Nov. 1952. Aangevoerd: 12 koeien f 700-f 850. 15 pinken f400- f650. 16 graskalveren f 275-f 325. 26 big gen f 40-f 60. 2 paarden f 600-f 800. 11 n. kalveren f 40-f 55. VOORLOPIG GEEN NIEUWE VEER- DAM VOOR VLIELANDS BOOT Enige jaren geleden ontwierp het ge meentebestuur van Vlieland een plan voor het bouwen van een nieuwe veer- dam, daar de aanlegsteiger in een slech te conditie verkeerde en bovendien niet berekend was op zo een grote stroom van badgasten als na de oorlog het ge val is. Daar de financiële positie van het Rijk momenteel de bouw .van een nieu we veerdam niet toelaat, zal waarschijn lijk de aanlegsteiger te zijner tijd zo goed mogelijk hersteld en het loopvlak verbreed worden, zodat men het er nog een aantal jaren mee kan stellen op Vlie. (Als er momenteel geen gelden kun nen worden uitgetrokken voor een nieu we veerdam voor Vlielandhebben wij thans heel weinig vertrouwen in een spoedige verbeterinq van de meergele- legenheid op ons eiland. Red. Texel se Courant). DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 5 October 1952 t.m. 16 Mei '53 Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,50; 17,50 Van Den Helder: 6,40; 10,30; 13,25; 16,20 nZa. 19,35; 16,30 Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,50; 11,45; 18,00 Van Den Helder: 10,30; 13,25; 19,35 nZa is niet op Zaterdag. Za is alléén op Zaterdag. DAMCLUB TEXEL A: C. v.d. Werf-C. v. Heerwaarden 0-2; C. Dijker-G. Dros 2-0; P. Jansen-S. van Heerwaarden 0-2; P. Kooij-J.Vinke 2-0 B: C. P. Burger-Joh. D Bakker 0-2; A. Vinke-A. v.d. Slikke 1-1; W. J. Boon-W. A. v. Zeijlen 0-2; J. Kikkert-J. N. Rijk 2-0. C: Joh. Schoo-H. Gomes 0-2; P Bak- ker-J. A. v. Enst 2-0; D. v.d. Werf-Jb. Koorn 2-0. D' F. Schuit-D. Roeper 2-0; P. v.d. Vis- F. v. Sambeek 0-2; Jb. Mosk-S. v. Heer- v aarden Johzn. 0-2. De uitslag van de vorige week ge speelde partij: A. Vinke-W J. Boon was niet 2-0 maar 0-2. Tex. Boysnieuws Boys 1Petten 1: 20. Deze wedstrijd werd vooral voor de rust gespeeld in een hoog tempo. Mooie gecombineerde en snelle aanvallen wer den door beide elftallen ondernomen en de verdedigingen moesten herhaaldelijk handelend optreden. Na een kwartier spelen kwam er een klein Boys over wicht, hetgeen in de 20 min. uitgedrukt werd in een doelpunt, een voorzet van links werd 'door M. Boogaard meteen in de touwen geschoten: 1-0 Diverse aan vallen werden nog op de verdediging van Petten ondernomen, maar deze za gen kans om al deze aanvallen af te slaan. De voorhoede van P. weerde zich in die periode ook geducht en ook de B-verdediging moest tegen deze mooie aanvallen alle zeilen bijzetten. Even voor het verstrijken van de eerste helft meenden we de gelijkmaker te zien sco ren, want keeper Hoogenbosch werd tij dens een schermutseling gepasseerd, doch D. Witte wist de bal precies voor de lijn weg te schieten. Zodoende ging de rust in met een 1-0 voorsprong. In de 2e helft werd het tempo iets la ger, maar toch golfde het spel nog vlug op en neer. Het laatste half uur kwam Petten gevaarlijk opzetten, maar de B- verdediging met aan het hoofd P. Reij, wist al deze aanvallen het hoofd te bie den. De minder talrijke Boys-aanvallen waren niet zonder gevaar. Uit een daar van kwam 't 2e punt. Een ongevaarlijke aanval werd door de P-keeper opgevan gen, welke de bal naar een vrijstaande back gooide, deze werd hierdoor zo zeer verrast, dat hij de bal weer naar de kee per terug wilde spelen, maar snel rea geerde de B-midvoor J. v. Heer waarden hierop en wist voor de keeper de bal te bemachtigen, doch schoot tegen de P- keeper op, de bal sprong echter voor de voeten van de midvoor, die de bal kalm in het verlaten doel plaatste. In de reste rende 10 min. probeerde Petten nog te doelpunten, maar de B-verdediging, die overwinning rook, paf de P-voorhoede geen kans. Toen scheidsrechter Post, die de leiding stevig in handen hield, voor de laatste maal floot, kwamen de Boys als overwinnaar uit het veld. Boys 2 verloor in een spannende wed strijd van Texel 3 met 2-1. Handbalnieuws Zeemeeuwen Begunstigd door het prachtige weer speelde ons le elftal zijn laatste compe titiewedstrijd tegen ZDH Voor de rust was het een gelijk op gaande partij met aan beide zijden goed opgezette aanvallen. In deze periode weet Zeemeeuwen driemaal en ZDH tweemaal te doelpunten. Na de rust geeft het spel een heel an der beeld, het is nu Z. dat de toon aan geeft. Met regelmatige tussenpozen weet Z. de stand tot 9-2 op te voeren. Was niet de ZDH-keepster in zo'n prachtige vorm geweest, dan zouden zeker meer dere doelpunten zijn gescoord. Het was over het algemeen een vlotte en zeer sportieve wedstrijd. Er rest voor ons le nog één wedstrijd en wel tegen GDS 1. -S. V. Oosterend Oosterend-Geel Zwart: 0-4. Oosterend heeft deze keer niet kunnen winnen. Voor de rust werd goed partij gegeven. Keeper Simon redde tweemaal uitstekend door zich voor de voeten van de aanstormende spelers te gooien. Gerrit kopte 2 maal een corner goed in, maar de keeper wist ze beide onschade lijk te maken. Jammer, dat Arie zijn en kel weer verzwikte en daardoor de ver dere wedstrijd op halve kracht moest spelen Rust: 0-0. De 2e helft bood ook heel wenig per spectief voor ons. Geel Zwart wist 1-0 te maken. En dit was een slag die we mo reel niet te boven konden komen. De stand werd regelmatig opgevoerd tot 4-0 De wil van de laatste twee weken was totaal zoek. Voorhoede had geen kans te gen de sterke verdediging. Middenlinie had te veel een verdedigende taak door nen voeden. Backs waren voldoende, vooral voor de rust. Keeper had misschien wel enkele ballen kunnen houden, overigens zeker niet de minste. De sterkere heeft gewonnen en verdiend. Volgende week uit tegen Con Zelo. Pre pareer je op deze wedstrijd en laat het een succes worden. Waar een wil is. Het 2e deed het heel verdienstelijk om tegen De Koog 2 gelijk te spelen: 2-2. Voor a.s. Zondag, zie kastje! Donderdag en Vrijdag a.s. hebben we weer onze jaarlijkse uitvoering. Opge voerd wordt het spel „Een bruid komt op bezoek". Denken de leden er om hun ledenkaart mee te nemen, om deze even door Willem te laten volstempelen? Aart Slegh is bereid gevonden de func tie als secretaris van Wim Bakker over te nemen. Het secretariaat van onze ver eniging is nu: A. Slegh, Den Hoorn 11, Het voetbalprogramma is voor Zondag 23 en 30 Nov. vrij, maar houdt de krant en het kastje in de gaten, want het is best mogelijk, dat er een wedstrijd inge last wordt. Z. Copyright P I. B Box Copcnhag Het is vroeg in de mor gen, de deur gaat open en Bim en Bam komen naar buiten met hun draagbare radio. Bam is nog erg sla perig, hij gaapt. Alle die ren sJapen nog. „Het is tijd om op te staan", schreeuwt Bim en draait de radio aan. Er is ochtendgymna stiek op de radio en alle dieren moeten opstaan en meedoen. Arme Jumbo, hij is zo dik en van inspanning lopen de druppels langs z'n gezicht. Maar de oefenin gen zijn heel goed voor 'm. Als de gymnastiekoefenin gen afgelopen zijn, zijn ze allemaal zo moe en uitge put dat ze niets anders kunnen doen dan op het gras gaan liggen en hun ochtendslaapje vervolgen! FEUILLETON door T. LODEW1JK 7.) Nét vanmorgen omgeroepen, ver zekerde Brinkmans. Signalement klopt. Aaneengegroeide wenkbrauwen, uit staande oren, mist twee voortanden.... hier, lach es, manziet u wel inspec teur, en hij zal nog wel 'n bloedgroepte ken van de SS ook op zijn arm hebben. Wanneer ontvlucht, zei je? vroeg de inspecteur toonloos. Gisternacht, herhaalde Brinkmar.s verwonderd, zal ik het signalement even halen? Gisternacht, zuchtte de inspecteur tegen Jochem, toen lag Van der Jagt al hoog en droog in het ziekenhuis! Gisternacht, mompelde die waardi ge dienaar van de Hermandad, -daar gaa* onze dader! Brinkmans snapte er niets van. Daar werd een gevaarlijke SS'er na een vuur gevecht gearresteerd, en de lui die dat heldenfeit gelapt hadden, liepen er bij of ze hun laatste oortje versnoept had den. Nu al hielden de inspecteur en Jc- chem zich stil. Brinkmans zou wel zor gen, dat de heldendaad der Lisser politie bekend werd, en de volgende morgen vertelde hij het verhaal in geuren en kleuren aan de sigarenwinkelier Mar kus, correspondent van verschillende dagbladen, waarbij hij er in het bijzon der de nadruk op legde, hoe de agent Brinkmans de gevangene onmiddellijk herkende en daardoor een verder onder zoek onnodig had gemaakt. HOOFDSTUK IV. De geuren van het voorjaar vervulden de lucht. Een enkele late vogel deed zich nog horen in de bossen. De weg was een geheimzinnige donkere tunnel, overwel digd door roerloze boomkruinen. Langzaam wandelde Jochem, zijn fiets aan de hand, de weg af naar het station. Behalve een enkel paartje, dat zijn voor bijgaan niet eens had opgemerkt, had hij nog geen levende ziel ontmoet; alleen was een schichtig konijn de weg overge stoken en vliegensvlug in het kreupel hout aan de kant verdwenen. Heel in de verte klonken de tonen van een muziekcorps, dat ergens in het dorp aan het repeteren was, en op de spoor baan schrilde de fluit van een locomo tief. Jochem was deze avond vrij van dienst en had het plan opgevat, naar Noord- wijk te fietsen. Maar de majesteit van de duistere bomenlaan en de balsemende rust van deze wondermooie voorjaars avond hadden hem doen afstappen en wandelend verder gaan. Maar hoe hij ook probeerde, zijn ge dachten te concentreren op het natuur schoon rondom hem, hardnekkig kwa men ze weer terug in de kringloop rond het geval-Van der Jagt. Van het begin aan was het een vrij wel hopeloze zaak gebleken. Het abso luut ontbreken van enig bewijs, van ook maar het geringste spoor, had een suc cesvol onderzoek al van de aanvang af onmogelijk gemaakt. De grote tegenval ler was wel, dat het slachtoffer zich met de beste wil van de wereld niets meer kon herinneren, dat enig licht op de af faire werpen kon, zodat, al heette het in de kranten dat de politie haar nasporin- gen onvermoeid voortzette, zowel in specteur Vallentgoed als hulpagent Ver- kruysen wisten, dat er eigenlijk niets na te sporen viel Jammer had Jochem het gevonden, dat hij zijn volle aandacht nu niet eens uit sluitend aan deze zaak had kunnen ge ven. Er waren dadelijk zoveel andere dingen, die de aandacht opeisten: de straat- en bureaudienst, kleine zaakjes: een rijwieldiefstal, een burenruzie, een aanrijding.... en zo dreef de grote vangst langzaam maar zeker buiten de gezichtskring. Nee, Jochem wilde nu niet langer over de zaak-Van der Jagt nadenken. Daar mee kon hij deze prachtige avond nu toch niet bederven. Hij stond een ogen blik stil, dronk de stilte en de weldadig heid van deze voorjaarsavond met volle teugen in. Op dat ogenblik hoorde hij echter vreemde geluiden, die in de vredige voorjaarsavond helemaal niet thuis hoor den. Een hoge, 'geagiteerde meisjesstem, een donkere, zeurige mannenstem. Die hebben zeker ruzie, dacht Jochem vermaakt en, al was het niet comme-il- faut, hij luisterde. Ga wég, kerel, of ik schreeuw! hoorde hij het meisje opeens driftig zeg gen. Onmiddellijk daarop een dwaze lach. Nu werd de politieman in hem wakker, en met grote stappen liep hij naar de plek, vanwaar de twistende stemmer\ klonken, en waar hij nu inder daad een lichte meisjesjurk, als een vage, witte plek in de scheftiering ontwaardde. Wat is hier aan de hand? infor meerde hij met zijn beste agentstem. Maar hij behoefde niet te vragen, want hij had het al gezien. „Gekke Dirk", een onnozele jongen, door de meeste dorpelingen met goed aardig medelijden behandeld, door de schooljeugd wel eens geplaagd, die ieder bedelde om centen voor tabak, zwierf deze avond langs de Stationsweg en had natuurlijk ook dit meisje aangesproken. Ze kende de stakker blijkbaar met, die altijd met een goedmoedig „Naar huis, Dirk anders krijg je van je moeder! naar huis te jagen was. Wat is dat, Dirk? informeerde Jo chem vaderlijk. Nog zo laat op straat. Maak maar gauw, dat je thuis komt, je moeder staat al op je te wachten. Hèhè, me moeder is niet eens thuis! lachte Dirk onnozel, en maakte zich op een sukkeldrafje uit de voeten Nog licht hijgend van de doorgestane an?st, stond het meisje voor Jochem. Ik dank u wel, zei ze haperend, ik ben zo geweldig geschrokken. Ik was er he lemaal niet op bedacht.... Maar u bent óók wel wat laat langs de weg voor een meisje alleen, merkte Jochem op 't Is hier nogal veilig, maar je kunt nooit weten; denk maar aan die SS-man, die ze onlangs hebben opge- S. V. Texel. 1 In de 4e klas werd alleen gespeeld Wa tervogels-Succes, hetgeen de Torren 'n overwinning van 3-1 opleverde. Om van te watertanden! Texel 2 bracht hot tegen West-Frisia 4 tot een puntloos gelijk spel Hoewel de partijen aan elkaar gewaagd waren en het veldspel in het voordeel der gasten was, kreeg T. een paar mooie scorings kansen meer dan W.F. Het zwakke punt is het voorhoedespel, gebrek aan snel- heid, balbehandelmg. In de achterhoede moet men met te veel „zelf doen", maar gebruik maken van haar keeper. Door het nalaten hiervan ontstonden enige kritieke momenten voor ons doel, waar Jan gelukkig het hoofd koel en het oog er goed op had vandaag. Texel 3 speelde tegen Tex. Boys 2. Dit was een meer spannende dan fraaie vertoning, maar er werd hard voor ge werkt, hetgeen mede de overwinning bracht. Bijna van de aftrap af gaat de bal naar rechts, waar Jan v.d. Sterre de bal oppikt en met een lage schuiver ver schalkt hij de TB-doelman: 1-0. De Boys trachten de achterstand in te lo pen, maar Gomert en z'n assistenten ge ven daartoe heel weinig kans, terwijl Jaap in laatste instantie wel voor de rest zorgde. Gomert bracht hem door goed terugspel en goede conditie. Tot bijna rust bleef het geducht spannen, waarna een aanval op links de bal vrij bij Teun bracht, die geen fout maakte en laag en hard langs de keeper schoot; met 2-0 voorsprong werd gedraaid en kregen we hétzelfde beeld. Uit een ongevaarlij ke aanval komt de bal bij Kees Kuip, die een onverwacht schot loste, waarmede hij keeper Jaap blijkbaar verraste. On danks verwoede pogingen van beide kanten kwam het einde met deze 2-1 stand. Texel A won ook in Oudesluis, nu met 8-1. Wel boden de Oudesluizers meer te genstand dan we gewoon waren, maar konden toch niet verhinderen dat Texel A de puntjes ging fabriceren. A.s. Zondag: MFC-Texel. Texel 2 vrij. Texel 3 naar Zeemacht 2. Adsp. A-JVC A. Texel B-Tex. Boys A. Trainen: Er wordt Woensdagavonds nog altijd getraind in het gymlokaal. dan Uw spoorkaartje ge haald bij de V. V. V„Texel" Sportnieuws SVC. Het le speelde Zondag thuis tegen D. W.O.W. en deelde hiermede de punten 3-3. Het was ideaal weer toen de heer Wiljouw liet beginnen. Direct ontwik kelde zich een vlot spel en S. pakte di rect goed aan Nadat beide doelen in ge vaar zijn geweest, neemt S. een licht overwicht. En na een kwartier wordt door Bouke bij een schermutseling voor het doel van D. van veraf gescoord: 1-0. Hierdoor aangemoedigd, werd er nog een schepje opgegooid. D. komt nu ook op zetten maar voorlopig weet de achter hoede van S. stand te houden. Het is vooral Nico die zeer goed onze voorhoe de steunt. Met lange passes zetten Edie en Nico de vleugels aan het werk en goede voorzetten van Henk en Louwie dalen in de doelmond. Uit één ervan wordt het 2-0. Maar nog voor de rust weet D. de achterstand te verkleinen als de S-achterhoede zich wat laat insluiten: 2-1. Na de rust volgt een D-offensief en er wordt nogal eens een score weggege ven. Uit één hiervan wordt de gelijkma ker gescoord: 2-2. Maar hierdoor niet ontmoedigd, trekt S. ten aanval en Ale komt plotseling voor de D-keeper. Zijn harde bal wordt echter recht op de doel man geschoten. Er is nog een kwartier te spelen als een ver schot de S-keeper verrast en D. heeft de leiding: 2-3. De laatste minuten gooit S. nu alles op de aanval om een gelijk spel te forceren en daar zorgen Henk en Louwie dan voor 3—3. Een uitslag, waarmede beide partijen tevreden kunnen "zijn. De scheidsrech ter, de heer Wiljouw, leidde rustig en correct in deze sportieve wedstrijd. Aanvang 8 uur. Het 2e kon het in Den Helder niet bol werken tegen Watervogels 4: 8-3. Doen jullie dat Zondag beter jongens, dan ko men ze hier op bezoek? De adsp. gaan Zaterdag naar De Koog A, aanvang 3 uur. pikt hier in de buurt. Ja, stemde ze toe, ik was even op ziekenbezoek bij de dochter van de sta tionschef. Zo in het open veld lijkt het nog vrij licht, maar toen ik hier onder 1 de bomen kwam, schrok ik ervan, zo .donker als het was. Als u er geen bezwaar tegen hebt, opperde Jochem gallant, wil ik u de .weg wel afbrengen. Dirk mocht eens zin in avonturen hebbenhij doet overigens nooit iemand kwaadvoegde hij er geruststellend aan toe. j Dat merkte ik, lachte ze een beetje beschaamd, hij ging als een hond op de loop.Hij is zeker niet helemaal. Toerekenbaar, vulde Jochem aan. Nee, 't is maar een stakker, en hij be zorgt zijn arme moeder heel wat last. Tja.... waarvoor is zo'n jongen eigen lijk op de wereld.Maar, lachte hij op eens, ik word filosofisch, en je kunt nu eenmaal niet de zorgen van heel de mensheid op je schouders nemen, vindt u niet? U belast zich anders al met de zorg over mij óók, schertste ze. U kwam daar als een held uit een sprookje aanzetten, en met een stem. een stem als van een politieagent! Nu, dat laatste klopt, zei Jochem, want dat ben ik, tenminste.bijna,. Bent u bij de politie? vroeg het meisje verwonderd. Ik dacht dat ik alle Lisser politieagenten kende. Ik heb u nog nooit in het dorp gezien. Ik ben er no? maar pasik ben hulpagent, vertelde Jochem. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4