Pluimveehouders PUROL D. L. Daalder (Schimmenspel, Fijn en Grof) 65 jaar &cn I va t' oc cuh-uo ij elcSen 'n Cadeautje Permanent Oproep vaste arbeider huishoudster Geachte Pluimveehouders „Waarvoor leven wij" Eén uit de collectie Philips apparaten M ARTIEN B AKKER Algemeen Maatschappij Ziekenfonds „Texel" buitengewone Alg. Vergadering ■X1 Het Mysterie 1 van de Blauwe Tram Dames! Voor»! nu Onder de pomp /TT\ WEK DE GAL IN UW LEVER OP Onze oud-eilandgenoot, de heer D. L. Daalder, o.a. schrijver van „Schimmen spel" en „Fijn en Grof", thans woonach tig te Bergen, heeft Vrijdag 21 Novem ber jl. zijn 65ste verjaardag gevierd. (1) Ter gelegenheid hiervan heeft een ver slaggever van de Schager Courant hem een interview afgenomen: De heer Daalder werd geboren in 1887 op Texel, waar zijn vader onderwijzer was in het dorp Oosterend. Op dit scho ne en aan folklore zo rijke, toen nog niet door de toerist ontdekte eiland, bracht hij zijn jeugdjaren door. Heerlij ke herinneringen aan die tijd bleven hem zijn gehele leven vergezellen en in spireerden hem tot het schrijven van verschillende boeken als „Schimmen spel" en het eerst onlangs verschenen kinderboek „Fijn en Grof", de geschie denis van een Texelse jongen en een Texels meisje. Uit een onderwijzersmilieu voortko mend, lag het als het ware in de lijn dat de jonge Daalder ook schoolmeester zou worden. Dank zij een studiebeurs kon hij naar Haarlem trekken en daar de Kweekschool bezoeken. In 1906 had hij de akte in zijn zak en de volgende twee jaar stond hij voor de klas op Texel zelf. in Zandvoort en in 's-Gravenzande. Tolstoiaan. Werkelijke bevrediging, vertelde de heer Daalder, vond ik nog niet. In de eerste jaren van deze eeuw kwam in ons land de Tolstoiaanse beweging tot bloei. Ik kwam er sterk van onder de indruk, verliet de school, vestigde me in Laren en besloot voortaan van de pen te gaan leven. Ik hield het enige maanden vol, toen ging het niet langer. Juist was in die dagen in het Gooi de eerste zgn Hu manitaire school van ons land gesticht. Het onderwijs was er op moderne leest geschoeid. De leerlingen waren vnl. kin deren afkomstig uit de zgn. kolonie van prof. Van Rees in Blaricum en uit ar- tistenkringen. Daar werd ik toen onder wijzer. Dat ging overigens zo maar niet. Je moest aan velerlei voorwaarden vol doen. Alleen zij, die vegetariër, geheel onthouder, feminist, anti-militairist wa ren en met rookten konden voor een be noeming in aanmerking komen. Ik vol deed daaraan en werd geaccepteerd. Je was aan die school niet verbonden in de eerste plaats om je broodje, maar omdat je idealist was, omdat je mede wilde helpen met de experimenten, met de pogingen tot vernieuwing van het onderwijs. Denkt u eens in: mijn eerste vrouw was aan dezelfde school onderwij zeres en samen verdienden we toen f 600 per jaar, zodat een dubbeltje voor de tram er meestal niet op kon overschie ten. Wij bleven er van 1908 tot 1915. Het was een prachtige tijd en we hebben er waarschijnlijk meer geleerd dan we de schooljeugd bijbrachten. We waren er vrienden met Jan Ligthart, die in het Gooi zijn vacanties doorbracht en met de nu zo bekende schrijver Cor Bruin. Frans Netscher schreef eens over die periode in de Hollandse Revue „Zet een hek om het Gooi, dan heb je een gekken- huis" Toch beviel het ons op de duur niet. We zaten er te veel op een kluitje, ter wijl onze ideeën juist dienden verspreid te worden. Ik trok met mijn gezin, aldus de heer Daalder, naar Java. Was er eerst werkzaam aan een ULO in Soera- baja en daarna toen men er mij in de pas opgerichte schutterij wilde plaatsen, naar Bandung. Wij hadden vijf kinderen toen mij eerste vrouw stierf en ons moe derloze gezin naar Holland terugkeerde. Daar studeerde ik voor mijn akte Ne derlands M O. en hertrouwde na een jaar. Nu hebben we negen kinderen en acht daarvan zijn op hun beurt ook weer Weer Noord-Holland. In 1921 kwam mijn benoeming af tot leraar Nederlands aan de RHBS te Alk maar. Ik werd toen meer hokvast dan in het verleden en bleef aan deze school tot in 1947. Toen werd het Bergen Uitvoerig ging de heer Daalder in op het ontstaan van de Bergense Middelba re Meisjesschool, die onder zijn inspire rende leiding tot een onderwijsinstituut is geworden met een in heel de provincie uitstekende naam. Béter dan elders was hij hier in de gelegenheid zijn vele ge dachten ter vernieuwing van het onder wijs in praktijk te brengen. Waar men vol van is, loopt de mond van over en ook nu weer zette de heer Daalder zijn gedachten daaromtrent uit een. Zelfwerkzaamheden en dus kleinere „klassen" zijn nodig om de leraar in staat te stellen elke leerling te kunnen observeren en zich van elk kind een per soonlijkheidsbeeld te vormen, waarna se lectie kan plaats hebben en het kind dat onderwijs krijgt, dat het beste aansluit met aanleg en karakter. Dit in het be lang van het kind zelf en de gemeen schap, waarin het straks zal worden op genomen. Straks. In September zal de heer Daalder zijn werk bij het onderwijs te Bergen neer leggen. Het moge moeilijk zijn, maar men kan ervan verzekerd zijn, dat de heer Daalder die vrijgekomen tijd evenzeer zal verwelkomen. Zijn grote kennis van het Nederlandse kinderboek is in heel het land bekend. Hij is op dit gebied een autoriteit, getuige o.a. zijn in 1950 ver schenen unieke studie „Wormcruyt met suycker", getuige zijn talrijke lezingen over dit onderwerp, zijn bijdragen in ve le paedagogische tijdschriften, in het op stapel staande tweede deel van de Wink ler Prins voor de Vrouw en zijn voor kinderen vertelde bewerkingen van Mid deleeuwse ridderverhalen. In deze richting hoopt de heer Daalder te kunnen doorwerken. Binnenkort ver schijnt van hem bij Van Goor een be werking van de beroemde Reinhaert-ge- schiedenis. Talrijke Keltische en Noorse mythen en legenden liggen om voor de jeugd opnieuw te vertellen gereed. En over de onlangs door hem in de Sch. Crt. begonnen en reeds nu zo succesvolle jon- gerenrubriek „De Vergeten Categorie" is hij enthousiast. Maar het is nog geen September. De deur van de directeurskamer viel ach ter ons dicht. We liepen door de gang van de school (we voelden het: een school met sfeer!) en namen afscheid bij het lokaal, waar de meisjes hun leraar wachtten. Daar namen we afscheid van een man, die zonder schroom zal kunnen zeggen niet vergeefs gearbeid te hebben. (1) In de Texelaar van Donderdag 24 November 1887 de krant was op 15 September 1887 voor het eerst versche nen lezen wij de advertentie: „Voor spoedig bevallen van een welgeschapen Zoon: J. Daalder-Vonk, Oosterend, 21 Nov. 1887". Dirk Leonardus Daalder is de zoon van Jacob Daalder en Jannetje Vonk. Winterhanden Wintervoeten Winteroren VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 24 t.m. 29 Nov. 1952: 1045 kg schol; 580 kg tong; 125 kg tar bot; 425 kg schar; 412 kg bot; 61 kg wij ting; 9 kg kabeljauw; 3006 kg garnalen; 1101 kg kruikels; 620 kg wulken; 2010 kg bliek. BEHANDELING VAN BRANDWON DEN Brandwonden dient men in afwach ting van geneeskundige hulp te behan delen met koud water. Het betrokken lichaamsdeel minstens 15 minuten in stromend water houden, waardoor in branden wordt voorkomen. KATHOLIEKE KERK LIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag: 6-7 biechtgel., om 7,30 ro- zenh. met gebed tot Onbevlekt Hart van Maria, daarna nog biechtgel. Zondag, 2e Zondag v.d. Advent. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u communie-uitreiken en om 10 uur de Hoogmis. Om 7 u. 's av. lof t.e.v. het H. Sacrament. Maandag: feestdag van Maria's Onbevlekte Ont vangenis, om kwart over 7 wordt de H. communie uitgereikt en 's av. om 7 uur lof t.e.v. Maria. Voortaan in de winter tijd 's av. om 7 u. lof en rozenh., ook des Zaterdags. Deze week: rozenh. Donder dag en Zaterdag om 7 uur 's av. Zater dag 6-7 u. biechtgel. Zondag a.s.: 3e Zondag v.d. Advent St. Marthavereni- ging: Vrijdag 2,30: Tini Witte-Bakker en Cathrien Maas. In de week zijn de H.H Missen om half acht. SVC-Nieuws Voor morgen geen KNVB-programma. Het le, dat nu de derde week rust heeft, speelt morgen bij goed weer om half 2 thuis tegen Oosterend. Dan komen we weer eens los hetgeen wel nodig zal zijn voor Zondag 14 Dec. uit tegen DWOW. Terreindienst: H. v. Boven en H. Hooij- schuur. En is er door alle leden al ge spit? Zeker niet, want er ligt nog wat te wachten. Wie is zo sportief om dit voor zijn makkers op te laten komen? Tex. Boysnieuws Zondag gaat Boys 1 op bezoek bij Kolp. Boys. Wordt dit een overwinning? Vertrek om 11,15 van de Groeneplaats. Boys 2 moet uit naar Helder 5. Ver trek 11,15 van de Groeneplaats. Hedenmiddag speelt adsp. A thuis te gen De Koog A, aanvang 3 uur. S.V. Texel Morgen: 4e kl. A KNVB: ZAP-Succes, HSV-Schagen, MFC-Watervogels, DTS- Limmen, USVU-Texel, de Randers-Ou- desluis. Afd. N.H. Res 1 C: Alkmaria 4-VVW 2, Hollandia 3-BKC 2, Texel 2-Grasshop- pers 2. 4 P: Texel 3-WGW 5, 12 uur. Adsp geen wedstrijden. Texel 1, laat ons de wedstrijd van vo rige week vergeten en zorgt er voor dat de geest in het elftal weer prima is. Al leen al de goede kameraadschap en de wil, door allemaal dan, om 't er zo goed mogelijk af te brengen, zullen je tot gro te daden kunnen inspireren. Dus met vertrouwen in elkaar en met goed be grip onderling zal het „waarschijnlijk wel gaan". Texel 2 heeft een kansje, tracht het te benutten. Bereid je goed voor, jongens! Texel 3 moet nu vooral voor de punten zorgen anders raken jullie achterop! Vol verwachting zien we de St. Nicolaas- surpnse tegemoet. DE STEM DES VOLKS De 2e uitvoering op Donderdag 18 De cember a.s. in De Oranjeboom gaat door. U kunt nu nog kaarten krijgen bij de bekende adressen. Haast u, de voorraad is niet groot meer. Het is een program ma om van te smullen! SINT NICOLAAS KOMT MET DE BOOT De Oudercommissie van de o.l. school, het Bestuur van de Kleuterschool en het Bestuur van de Feestcommissie hebben Sint-Nicolaas uitgenodigd een bezoek aan Oudeschild te brengen. De Sint heeft hier welwillend op beschikt en zo komt de Kindervriend hedenmiddag met de boot van 1,25 uit Den Helder, aankomst te Oudeschild plm. 2 uur. Bij de boot zal St. Nicolaas door alle Oudeschilder kinderen worden opge wacht, waarna in optocht naar het Ei gen Gebouw zal worden getrokken, waar de kinderen een gezellig feest wacht. Voor zover er ruimte beschikbaar is, ziin ook ouders en donateurs van de Kleuterschool hartelijk welkom. TEKENING WAS NIET GOED GEKEURD De aannemers geb. B., Den Burg, wer den te Alkmaar door de economische po litierechter veroordeeld tot ieder f 200 boete wegens het bouwen van een schuur (voor rekening van de heer S., aan de Nieuwstraat) aan de hand van een met goedgekeurde tekening. Texel, 15 Nov. 1902. Met de „Schei- markt", Dinsdag jl. gehouden, zijn de markten voor dit jaar alhier vrijwel ge ëindigd; dat de aanvoer voor dit jaar nogal van beteekenis was, moge blijken uit de volgende cijfers, welke wij uit de wekelijks door ons vermelde opgaven verzamelden. Aangevoerd werden vol gens die opgaven: 117 paarden, 35 veu lens, 320 koeien, 419 graskalveren, 35 pinken, 58 nuchtere kalveren, 1 stier, 5662 sohapen, 29,873 lammeren, 74 ram men, 4 varkens, 84 schrammen, 692 big gen, 3 geiten en 34 korven kippen. Dat niet al het uitgevoerde alleen ter markt werd verhandeld moge hieruit blijken, dat tot heden de uitvoer aanwijst: voor koeien een getal van 740, schapen nage noeg 8000, lammeren 31,562, varkens 192 enz. Voor paarden, veulens en het ove rige ter markt aangevoerde vee was het cijfer van uitvoer beteekenend minder dan dat hetwelk ter markt werd aange voerd. De getallen voor kalveren, schrammen en biggen moeten in hoofd zaak als aanvoer worden geconstateerd. Ook dit jaar kan ik weer KUIKENS leveren van „Bankersen", Westgraft- dijk, waar altijd wordt ingestaan voor prima ge zonde sterke kuikens. Wacht niet lang meer met bestellen, maar doe het NU! bij het sinds 25 jaar vertrouwde adres: S. BAKKER, Westerweg B134. voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend t KAPPER BAKKER. Telef.37 De Bakker-van Maarle- veldStichting Texel heeft uit te geven het VRIJ WONEN in het perceel Emma- laan 14, Den Burg, Texel. Gegadigden, die 60 jaren of ouder moeten zijn en Doopsgezind of Nederd. Herv., kunnen zich vóór 1 Januari 1953 opgeven aan A. L. BAKKER, Komlaan 21, Bergen. Te koop 18 beste zware biggen ook in gedeelten. Te vens gevraagd per 1 Maart een vaste Melk knecht-Veeverzorger. Vakbekwaam, anders on nodig zich aan te mel den. RUTTEN, Eendracht. Gevraagd 1 Maart 1953 een goed kunnende melken en met tractor omgaan. Jn. STAMMES, „Ruimzicht" Eierland. Gevraagd een nette bij man alleen, liefst middelbare leeftijd. T. KIKKERT, Bosweg 17 Oosterend. Evenals vorige jaren be staat ook nu weer gele genheid het allerbeste materiaal te bestellen. KUIKENS afkomstig van fok- en-of verm. bedrij ven met hoge producties. Desgewenst gesext. met garantie minstens 95 pet. hennen. Er bestaat ook weer een goede gelegenheid om uw kuikens groot te brengen tot op leeftijd van 8 weken. Ons beleefd aanbevelend verblijven wij Hoogachtend, T. WESTENENG Zn. Ederveen. V er tegenwoordiger N. J. WITTE, Schilderend 121, Den Burg-Texel UITVOERING De Toneelclub van Zd-Eierland geeft op DINSDAG 9 DEC. in het gebouw te De Cocksdorp en op DONDERDAG 11 DEC. in de Kapel te Zd-Eierland een uitvoering. Aanvang 8 uur. Opgevoerd zal wor den een ernstig spel in 3 bedrijven Kaarten a 75 cent verkrijgbaar te De Cocksdorp aan de Pastorie en te Zd-Eierland bij Lagerveld. BX. 310 A f198 - BX 310-14 met visserijband f 220.- Afm. 25-38-18 cm Drie golfgebieden. Rustige ont vangst Krachtig geluidsvolume Decoratieve schaal- verlichting. Continue klankkleurregelaar. Aanslui tingen voor grammofoon en extra luidspreker. 5 buizen met 8 functies. Dit toestel is ook verkrijg baar in tropenuitvoering onder typenr. BX 416 A (o m. met golfgebied 40-136 m Prijs f220.- Te leveren uit voorraad Radio en Electra. Telefoon 153 Den Burg - Texel In het kader van de losmaking van de Maatschappij Ziekenfondsen van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, nodigt de Voorzitter van Het Algemeen Maatschappij Ziekenfonds „Texel" in overleg met de overige leden van het Bestuur, conform art. 39 van de Statuten, U uit tot bijwoning van een op DONDERDAG 11 DECEMBER 1952 om 8 uur des avonds in de Schouwburgzaal van Hotel „De Oranjeboom" te Den Burg, Texel Ziekenfondsleden, welke deze vergadering bezoeken kunnen gebruik maken van de vergadering-auto bussen, de kosten hiervan worden op de vergadering vergoed Hoogachtend, Namens de Voorzitter, G. MICHELS, Administrateur AGENDA: 1. Opening door de Voorzitter 2. Goedkeuring en vaststelling van de Balans per 31 December 1951 en de inventarislijst op die datum. Voorstel van het Bestuur de thans voor het fonds geldende Statuten en Huishoudelijk Re glement te vervangen door nieuwe Statuten en Huishoudelijk Reglement. Voorstel tot goedkeuring van het contract (acte van dading) te sluiten met de Koninklijke Ne derlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en bet voorstel om aan het Zieken- fondsbestuur op te dragen, genoemd contract zo spoedig mogelijk af te sluiten Voorstel om het Ziekenfondsbestuur in zijn huidige vorm voorlopig in functie te laten en het op te dragen zo spoedig mogelijk de nodige maatregelen te nemen voor het inwerking treden van de nieuwe Statuten "ten aanzien van de Bestuurssamenstelling. Voorstel om het Ziekenfondsbestuur volmacht te verlenen voor het verrichten van al die han delingen, welke uit genomen besluiten voort vloeien. Rondvraag 8. Sluiting. NB De betreffende stukken liggen vanaf heden tin. 11 December 1952 a s. ter inzage ten kantore van het Ziekenfonds, Wilhelminalaan 11, Den Burg. Texel, tussen 9 en 17 uur en zijn op aanvraag beschikbaar, Ingeval bovenvermelde vergadering geen doorgang kan vinden in verband met het niet voldoen aan het bepaalde in artikel 39 en 40 van de Statuten, dat minstens 2/3 der deelnemers en 2/3 der ver zekerden-vertegenwoordigers aanwezig moeien zijn. wordt U hierbij uitgenodigd voor een tweede Alge mene Vergadering, met dezelfde Agenda, waarvoor volgens art. 40 van de Statuten de genoemde be paling niet geldt, op Donderdag 11 December 1952 des avonds om 9 uur in Hotei „De Oranjeboom", (Schouwburgzaal) in Den Burg. Texel. 3. 5. 7. FEUILLETON door T. LODEW1JK li.) Als een nijdige snauw klonk het geluid van een claxon hem in de oren. Een grote Chrysler snelde langs, de be- tetuurder wierp in het voorbijgaan een kwaadaardige blik op het paar, dat twee derde van de weg in beslag nam. Je belemmert het verkeer, meneer Mai- verkeersregelaar! Maak nu maar dat iin-We^n Hillegom komt. Daag! En vóór Jo- 'boer 3;n een Woord terug kon zeggen, was 't 2 Pt.e Fiatje gestart. Coorn-.'^ngzaam en diep in gedachten 2 Pl-: cht Jochem zijn Harley weer op gang reed bijna het Hillegomse politiebu- D _-au voorbij. Zeg, wilde inspecteur Vallentgoed *- later weten, als jij een spoedboodschap naar Hillegom moet doen, hoeveel kop jes koffie drink jij dan onderweg bij je hospita? Hij wachtte niet op antwoord, en Jo chem bloosde diep voor de tweede maal die morgen Toen hij de wacht binnentrad, zag hij Brinkman zitten De oude heeft nogal verbeelding, schoot het hem te binnen. En terwijl de verbaasde collega's hem aanstaarden of hij een zonnesteek gekregen had, schoot hij plotseling hardop in de lach! HOOFDSTUK VI Een week ging voorbij zonder dat er iets gebeurde dat de moeite waard was. Jochem Verkruysen was weer geheel ge vangen in de routine van de dienst en zat op deze regenachtige voorjaarsavond op het bureau. Hij had geen wacht, maar was na z'n schaakavondje even langs ge lopen en hield Brinkman gezelschap, die juist de laatste pagina van „Liefde op Hawaii" had gespeld en blij was met een verzetje. Terwijl Brinkman bezig was Jochem omstandig uit te leggen, welke merk waardige toestanden er volgens de schrijver van het beduimelde romanne tje op dit eiland in de Stille Zuidzee heersten, ging de telefoonschel over. Jo chem, die er het dichtst bij zat, greep de hoorn van de haak. Politie Lisse. Hier opperwachtmeester Manussen Haiuea-Gclei voor Uw handen uit Benningbroek, hoorde hij de zware stem van die politieman bassen. Er is hier een overval gepleegd op een bestel auto. De bestuurder is gewond, de wagen is leeg gestolen. ja, bij de Stichting Vogelenzang. Willen jullie speciaal op letten of er misschien iets verdachts bij jullie doorkomt? Ik heb Hillegom ook al gebeld. Dan hoeven wij niet meer uit te kij ken, schertste Jochem, maar waar moe ten we naar uitkijken? Is er een spoor van de daders? Zijn ze met een auto of zo? Een spoor? Een spóór? brulde Ma nussen aan de andere kant van de lijn, zodat de microfoon dreigde te barsten, geen schijn van een spoor, mijn goeie man. En die vrijer uit die bestelauto weet ook al geen bl te vertellen. Manussen koos, als hij kwaad was, zijn woorden niet immer met zorg hij weet van niks en zit maar wat te kallen over de tram. Er ging een schok door het lichaam van Jochem Verkruysen. Hé, opper, blijf nog es even aan de telefoon. wat zei je van die tram? Ach, die kerel zegt geen verstandig woord, alleen maar: de tram, de tram- tram. ik denk er hard over om hem naar de Stichting Vogelenzang te laten brengen, daar vandaan lijkt hij wel ont vlucht! Jochem grinnikte. Hij kon zich Manus sen nu volledig voorstellen, het roodop- gelopen gezicht, met de zware snor, z'n dienstkruis op de uniform; de mare chaussee Manussen had zich altijd éérst militair en dan pas politieman gevoeld. Nee, dit zaakje kon hij vast niet baas. Maar die tram en hij herinnerde zich weer de sohrikvertrokken gelaats trekken van de gewonde in het Leidse ziekenhuis.Hij kon geen verband leggen tussen het een en het ander, en toch. Ik zal het doorgeven, beloofde hij Manussen, tot kijk! en hij legde de hoorn weer neer. Aan Brinkman vertelde hij in korte woorden, wat Manussen had gevraagd. „Hoewel ik niet weet wat we nu moeten doen", zei hij. Naar wie of wat moeten we uitkijken? Naar verdachte personen? Enfin, misschien heb je geluk. Zeg, ik ga nog even weg, en voor Brinkman ver der kon vragen, had hij z'n leren jas aangetrokken en was op de fiets ge sprongen in de richting van Bennebroek. Hij fietste door het slapende dorp en langs Sunnyside. Boven brandde nog licht achter de gordijnen Zou daar Mar- jaHij trapte langs de steenfabriek, een schimmige burcht in de grauwe re genachtige nacht, waar felle lichten ge tuigden van arbeid dag en nacht, door de nauwe hoofdstraat van Hillegom, tot hij eindelijk belandde op het rijwielte gelpad langs de Rijksweg. In de bocht van de weg zag hij de donkere bomengroep, die de gebouwen van de stichting „Vogelenzang" omring de, en nu ontwaarde hij ook opeens de glimmende oliejas en de hoge kepi van een Bennebroekse marechaussee, die naast een donkere gesloten bestelwagen wacht hield. Jochem stapte af. Zeg ik kom uit Lisse, is de opper nog op het bureau, dat je weet? vroeg hij de politieman. (Word4 vervolgd) S.V. De Koog. Morgen volgende wedstrijden: Cal- lantsoog-De Koog 1. 2 uur. Vanmiddag: Tex. Boys Adsp.-De Koog Adsp.. 3 uur. U zult 'e morgen» „kiplekker' uit bed springen. Elke dag moet L'w lever een liter gal ln uw inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER b L.E- VERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgangop natuurlijke wijze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen em de gal te doen stromen.ElatCarter sLeverpllletJea Die Neel van Scherpenzeel? zei je? Nou, maar op Texel kenne ze ok vrije as de beste! Niet roddelen Nou, maar 't is waar: Anton de Haas vond in de voerbak van de koeien een snoer van parels en al eerder een broche, voorstellende een skip. Van de seumer motte ze die spullen in het hooi hebben verloren. Zonde! Ja, maar de rechtmatige eigenaar ken ze terugkomme hale!

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4