VAL DA Kunstmaeders fiets meegenomen i Geen Veerboot naar het Horntje Ruilverkaveling Texel Sanatfjfrin Vergadering Algem. Mij. Ziekenfonds „Texel' li De Toneelvereniging van Znid-Eierland bracht het ernstige spel „Waarvoor leven wij?" Autobanden Auto-accu's M. A. J VONK H.H. Slagers Lekkende ruiten Gebroeders SCHOENMAKER linn m mill min a frisse koe MEISJE BATTERIJ-RADIO „Groot Slem"? vaste knecht flink meisje „De Rollebol" half drie Kiest eieren voor Uw geld! I I /W~l__ INVOER PLUIMVEE Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belanghebbenden dat voor het invoeren van ééndags-kui- kens voorwaardelijke invoervergunnin gen schriftelijk kunnen worden aange vraagd. Deze mogelijkheid bestaat uitsluitend voor ééndags-kuikens en niet voor die ren, welke gedurende plm. 2 maanden in een opfokstation elders worden groot gebracht en bestemd zijn om dan in deze gemeente te worden ingevoerd. Hiervoor zullen geen invoervergunnin gen worden verstrekt. Texel, 11 December 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft Woensdagavond in de Tweede Ka mer gezegd, dat van het veerplan Den Helder't Horntje is afgezien, omdat de belanghebbenden er de voorkeur aan blijken te geven de huidige veerboot naar Oudeschild, zij het verbeterd, te hand haven. 't Horntje zou te excentrisch liggen. „De oude verbinding zal nog voor lange tijd van nut blijken te zijn", zei de minis ter. ONTHEFFING VAN INVOERVERBOD VAN EENDAGS-KUIKENS De Texelse pluimveehouders zullen er goed aan doen terdege kennis te nemen van de in dit blad geplaatste officiële bekendmaking betreffende de mogelijk heid van ontheffing van het invoerver bod van pluimvee ten aanzien van één dags-kuikens. Ontheffing zal door Burgemeester en Wethouders alleen worden gegeven voor het invoeren van ééndags^uikens. Het is dus niet mogelijk dergelijke één- dagskuikens aan de vaste wal op te fok ken tot een leeftijd van enkele maanden en daarna op Texel in te voeren. HET GEMEENTELIJK SPORTVELD Omstreeks Februari zal vermoedelijk een begin worden gemaakt met de aan leg van het gemeentelijk sportveld te Den Burg-Zuid. Dit object zal worden uitgevoerd door de Heidemaatschappij. Er is bijna geen ruilverkaveling, die de gemoederen zo in beweging heeft ge bracht als de aangevraagde ruilverkave ling op Texel, die het gehele lage gedeel te van het eiland met uitzondering van de Eierlandse Polder omvat, aldus het zojuist versohenen Jaarverslag der Con tact-Commissie voor Natuur- en Land schapsbescherming. In gedachten zag men al de tuinwallen opgeruimd, de zilte vogelterreinen ont waterd en de vogelrijkdom verdwenen. Men zag een cultuursteppe met prikkel draadafrasteringen, door de vreemdelin gen gemeden ten nadêle van de Texelse Middenstand. Vooral op aandrang van de VVV werd dan ook een unicum in Nederland in de aanvrage uitdrukke- tegen kou - koorts - griep Koker 50 tabletten 80 ct - 25 tabletten 45 ct GEZOND VEE, DAAR WILLEN WIJ NAAR TOE! Nederland moet eerst tbc-vrij worden en hebben wij de rundertuberculose on der de knie, dan gaan wij de Abortus Bang in georganiseerd verband bestrij den, aldus betoogt Dr Rempt in een de zer dagen verschenen brochure. Maar, zo vervolgt hij, in die gebieden, waar de veestapel reeds tbc-vrij is, kan er nu al begonnen worden met de Abor tus bestrijding en zo is men bv. in Fries land en Drenthe al op enigszins grote schaal daarmede bezig. Niet alleen op Texel, maar ook in Friesland en Drenthe zijn dus de koeien te koop, die gegarandeerd abortus-vrij zijn. En de Noordhollandse boer. die zelf een abortus-vrij bedrijf heeft en die koeien wil kopen, moet dan ook van de verkoper de garantie vragen, dat de te kopen koeien niet alleen tbc-vrij zijn, maar ook abortus-vrij Daar zal de veehandel ook eerst nog aan moeten wennen. Maar, de klant is koning! Wanneer de vraag naar Abor tus-vrije koeien toeneemt, zal de handel zich aanpassen en zorgen, dat er aanbod komt. Dit is zeer belangrijk, veehouders, want de schade, teweeggebracht door een met Abortus Bang besmette nieuwkoop, die op een Abortus-vrij bedrijf gaat verwer pen, kan enorm zijn. Dan kan er inder daad een Abortus-„storm" optreden. Geen kalveren, te weinig melk, tobben met opnieuw drachtig krijgen. Wat dit kan kosten, is niet te overzien. Een 50-tal personen woonde deze ver gadering bij. Als spreker trad op de heer W. M. de Vos, directeur van de Federatie Verenig de Maatschappij Ziekenfondsen V.M.Z. te Utrecht. Nadat de voorzitter had geopend met de mededeling dat deze vergadering zui ver een formaliteit was en volgens art. 38 der Statuten moest plaats vinden, las de secretaris, de heer P. Boom, de no tulen van de vorige vergadering met ver zekerden-vertegenwoordigers, welke ge houden werd op 17 Oct. 1951 Vervolgens werd in het kort de jaarre kening over '51 besproken. Voor 't eerst sinds jaren sloot de vrijwillige verze kering met een batig saldo van f 3676,57. Ook de aanvullende verzekering heeft 'n batig saldo opgeleverd en wel f 2737,05. De totale ontvangsten bedroegen f 249,672,73; totale uitgaven f 243,359,11. Saldo f6,313.62. 2376 maal een specialist geraadpleegd. Door onze verzekerden werden 8448 dagen ziekenhuisverpleging genoten, het geen er op neer komt dat gemiddeld van ons fonds steeds 23 personen in een zie kenhuis liggen. Na dit overzicht werd het woord gege ven aan de heer De Vos die begon met de ziekenfondsgeschiedenis van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Genees kunst. Voor 1900 waren er ziekenbussen. De gang van zaken was' echter niet naar de zin van de Mij. voor Geneeskunst en ook Het Nut van 't Algemeen nam er geen genoegen mee. Er werd een rapport opgemaakt. De regering werd wakker geschud en in 1908 kwam minister Tal- ma tot de conclusie, dat niet alleen de uitkering van Ziekengeld, maar ook de Ziekenverzorging wettelijk geregeld moest worden. Jammer, dat alle minis ters die hieraan gewerkt hebben geen van allen zo lang zitting hebben gehad, dat men eens tot een werkelijk resultaat kwam. De Mij. van Geneeskunst wilde echter geen bussen, maar ziekenfondsen en ging in 1913 over tot het opheffen van de bus- Win terhand en W i n tervoet c n Winterorcn DE LANGE, RECHTE POSTWEG, dwars door de uitgestrekte Eierlandse polder getrokken, kent hier en daar een niet ongevaarlijk kruispunt: daar min dert de verstandige automobilist vaart, wil hij er zeker van zijn geen brokken te maken. Een gevaarlijk punt is vooral het kruispunt bij de school, bij het ge hucht, dat Zuid-Eierland heet en zich ze ker wil gaan ontwikkelen tot een dorpje. De vaart inhouden, in dit jachtige le ven. Ach, dat is moeilijk, want wij ko men allemaal tijd tekort, het leven zélf is al zo kort, laten wij dus zo effi ciënt mogelijk onze uren gebruiken. Uren, dagen, maanden,jaren, ze snellen allemaal als een schaduw heen en het he den wordt weer verleden. Maar dan is er een advies van „Omzien, éér wij ver der gaan", oftewel een zich bezinnen, le ring trekken uit het voorbije, waaraan wij debet waren. En dan weer verder door dit leven! In Zuid-Eierland's Kapel, vlak bij een der kruispunten, waar ge vaart wilt min deren ter wille van lijf en leden, werd Donderdagavond opgevoerd het stuk „Waarvoor leven wij?" En dit stuk kwam niet met een bordje „Langzaam rijden!" aan, maar met een bord „Stop!" Eerst bezinnen en zo nodig een nieuwe koers bepalen!" Does, een journalist (de heer J. van Bennekom) kriigt opdracht om voor de avondeditie „even" een artikel uit de pen te gooien over 't onderwerp „Waar voor leven wij?" Hij krijgt echter geen woord onder de kop, want deze vraag wordt hem allengs tot een obsessie. Zijn vrouw (mw. F. van Lente-Boon) snapt niet dat dit onderwerp hem zo gevan gen kan houden, maar zij is dan ook athëiste en voor haar is 't zeker, dat er geen God bestaat Haar broeder Eddy (de heer C. Mechielsen) drijft de spot met de pogingen van Does om deze puzzle op te lossen en doceert het „weest vrolijk, mor gen sterven wij!" En in zijn overmoedig heid laat Eddy een orgeldraaier (de heer Br. Lagerveld), die toevallig langs komt, binnen om hem naar zijn mening te vra gen. Natuurlijk kan die orgeldraaier Does evenmin helpen. En als uit de lucht gevallen staat daar plotseling Does' zoon Phil, (de heer Ko Zeegers) die men op de hogeschool in Delft had gewaand. Hij moet zijn ouders vertellen, dat de tbc hem in zeer ernstige mate heeft aange grepen en er wel een wonder moet ge beuren als hier genezing kan volgen, in het. gunstigste geval zal hij zich altoos moeten ontzien. Ach, welk een zin heeft voor hem nog dit leven? Waarvoor le ven wij, vraagt hij zich ontmoedigd af. Alles wat hij opbouwde stort weer ineen. Zijn vriendinnetje Pop (mej. Ali Bar- horst) snapt helemaal niet waar die jon gen zich druk over maakt, zij is een toonbeeld van lichtzinnigheid en stapt meteen over op de charmeur Eddy, die haar als een veroveraar wegvoert in zijn snelle twoseater. En toch komt er weer zon en licht en levensmoed met de glans der eeuwigheid in dit gezin als de dok ter en huisvriend (de heer C. Lagerveld) getuigt van het bestaan van een Schep per, die hemel en aarde gemaakt heeft en trouwe houdt tot in eeuwigheid. Die niet laat varen, het werk, dat Zijn Hand Begon. Die ons, zoals Ds Soësan in zijn slotwoörd zeide, deed geboren worden om naar Hem toe te leven. Dat is niet moeilijk, want God strekt steeds Zijn handen uit, zodat wij slechts hebben te grijpen, vast te klampen, om te worden behoudefi. „Ik hoop, zei hij, dat wij net zolang zoeken tot wii Hem, onze Middelaar, ge vonden hebben, dan komt er vreugde en zal er van onze lippen geen uitspraak komen als: „wij leven om te sterven!", maar „wij leven om te leven!" God wil geen doodbidders, maar vreugdevolle mensen, die vreugdevol de toekomst te gemoet gaan en dat kan alleen door het geloof in en een rotsvast vertrouwen op Hem, die alles maken zal". De jonge toneelvereniging heeft de vele aanwezigen een goede avond be zorgd door dit stuk met zijn diepe in houd. Stuk voor stuk hebben de mede werkenden gepoogd hun beste spel te ge ven. Zeer dikwijls zagen wij keurige ta fereeltjes, waaruit bleek, dat de spelers de situatie volkomen beheersten en zui ver aanvoelden. Na een wat stroef begin lieo het èl beter. Er verschenen zeer ver schillende karakters ten tonele en de een slaagde natuurlijk weer beter in de vertolking dan de ander. De een was vlotter met de gebaren dan de ander en er werd een .enkele keer wel eens wat te kort geacteerd. Al met al was het een vlotte, aantrekkelijke opvoering, die de toeschouwers van begin tot eind geboeid heeft. Na een inleidend openingswoord door de heer J. van Bennekom, werd geza menlijk gezongen Gez. 112 en besloten werd met Gez. 121. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden. Laat de heer J. van Benne kom evenals in De Cocksdorp de hoofd prijs, een taart winnen! Vermelden we tenslotte nog, dat de rol van dienstmeisje vertolkt werd door mej. Rina Barhorst. sen en het formeren van 72 ziekenfond sen in Nederland. De bussen waren ei gendom van de dokters, die ziekenfond sen werden echter beheerd door een be stuur bestaande voor de helft uit mede werkers (artsen, apothekers, specialisten) en de andere helft uit verzekerden. Zo werden op Texel in de loop van de tijd 1927-1930 drie Maatschappijfondsen op gericht. Er kwamen ook grote fondsen, bv. de gehele provincie Groningen in één ziekenfonds. Deze grote ontwikkeling heeft plaats gehad tussen 1913 en 1940. Reeds voor 1940 was deze gehele bewe ging de Ned. Mij. voor Geneeskunst bo ven het hoofd gegroeid en werd uitgezien naar een andere vorm, want de fondsen waren in naam 't eigendom van de Mij., maar in werkelijkheid traden alle fond sen zelfstandig op. De fondsen hadden echter geen rechtspostie en moest bv. bij het aankopen van kantoren en effecten steeds de Mij. tussenbeide treden. Zodat alle aankopen ook weer op naam van de Mij. kwamen. Anderzijds hebben de fond sen ook recht gehad, bij eventuele te korten de Mij. aan te spreken om deze tekorten aan te zuiveren. De Mij. wilde graag de gehele romp slomp kwijt en reeds voor de oorlog, dus in 1939 en 1940 was er sprake van de ODrichting van een vereniging van zie kenfondsen. De oorlog stak hier een spaak in het wiel. Want nieuwe vereni gingen mochten er niet komen. Evengoed is er ondergronds aan gewerkt, zodat, zo dra de oorlog over was in 1945 de Fede ratie Verenigde Maatschappij Zieken fondsen werd opgericht, waarvan ook ziekenfonds „Texel" sinds de oprichting deel uitmaakt. De Mij. v. Geneeskunst wilde nu graag de gehele zaak cadeau doen, maar dat ging zo maar niet, want de ziekenfond sen over het hele land hebben voor mil- lioenen bezittingen en schonk de Mij. de ze bezittingen weg (alles was in feite ei gendom van de Mij.), dan was schen kingsrecht aan de fiscus verschuldigd. Prof. Meijers heeft een rapport uitge werkt waaruit bleek dat de ziekenfond sen zelfstandige waarborg-maatschappij- en zijn, dit is door de Minister van Fi nanciën geaccepteerd en zo kwam dit voorjaar dan eindelijk het resultaat dat de losmaking van de ziekenfondsen een feit kon worden en geen schenkingsrecht verschuldigd is. Van de 7 millioen ziekenfondsverze kerden zijn drie en een half millioen bij Mij. Ziekenfondsen verzekerd. Bij deze losmaking stelde de Mij. als voorwaarde, dat de fondsen minstens 3 jaar bij de Federatie aangesloten blijven, dat de be sturen voor 50 pet. uit deelnemers en voor 50 ct. uit verzekerden zal blijven bestaan, dus dat de medische stand me dezeggenschap heeft Ook in de nieuwe ziekenfondswet wordt een dergelijke be stuurssamenstelling voorgeschreven. (Een klein gedeelte van de andere zie kenfondsen heeft een eenzijdige be stuursvorm, alleen verzekerden, deze worden dus eenzijdig bestuurd). De grondprincipes zijn verankerd in 'n modelreglement, wordt deze zaak goed gekeurd, dan wordt spoedig een notariële acte gepasseerd en is het Ziekenfonds „Texel" zelfstandig. De medewerkers hebben te kennen ge geven dat de besturing niet een eenzijdi ge taak is, maar dat alle belanghebben den in een bestuur vertegenwoordigd moeten zijn. Het ziekenfondswezen is historisch ge groeid in Nederland, het best georgani seerd in geheel Europa, we durven te zeggen in de gehele wereld. Er wordt in Nederland 300 millioen gulden per jaar voor dit werk uitgegeven, steun van de overheid zal nodig blijven, maar als er belangstelling blijft, zullen de verzeker den in de besturing een belangrijke taak hebben en houden. Het deed de heer De Vos genoegen dat voor een zo klein fonds als dit, zo'n grote belangstelling voor deze vergade ring was. In de steden is het voorgeko men dat nog geen 10 personen een der gelijke vergadering bezochten. Na enig debat werd door de aanwezi gen goedkeuring aan de plannen gege ven. De rondvraag dreigde nog in een boot vergadering te veranderen, daar velen 't niet eens waren met de wijze waarop het vrije vervoer geregeld was. De voorzit ter merkte echter op, dat dit niet door 't fonds geregeld werd, maar door het be stuur van de TESO. Verder werd nog gesproken hoe het stond met een samengaan met Ooster end nu de zaken practisch gelijk zijn, al le dokters werken voor beide fondsen. Van hogerhand zijn er dit voorjaar al stappen ondernomen. Hét is afwachten. Met dank voor aller opkomst werd de vergadering om 10,45 gesloten. VERKOOPMIDDAG DEN HOORN Hieronder volgen nog enige nummers van de Verkoopdag der Zusterverenigin gen te Den Hoorn, waarop nog niet af gehaalde prijzen zijn gevallen: 966, 76, 501 336 551 592 382 498 542 694 458. lijk het voorbehoud van het sparen van het natuurschoon opgenomen. Reeds in 1947 organiseerde de Con tact-Commissie een samenspreking met de cultuurconsulent Ir Maandag. De plan nen waren toen nog zelfs niet in statu nascendi en de heer Maandag, die de ge denkwaardige woorden sprak, dat hij „niet als de vernieler van Texels natuur schoon in de geschiedenis te boek wilde staan", beloofde een nieuwe bespreking, wanneer de plannen wél reeds enigszins uitgewerkt waren. Daarnaast vond na tuurlijk het gebruikelijke contact met het Staatsbosbeheer plaats. In Februari 1952 werd de Contact- Commissie door de heer Maandag to(t dit hernieuwde overleg in de gelegenheid gesteld, die daarbij reeds de voorlopige plannen kon tonen. De Cultuurtechni sche Dienst bleek zich op voorbeeldige wijze te hebben gedocumenteerd: niet al leen een gedetailleerde hoogtekaart en een bodemkartering waren aanwezig, doch zelfs een kaart met inventarisatie van alle tuinwallen en een kaart met de gebieden, waar sterke zilte kwel voor komt en die dus in de eerste plaats voor vogelreservaat in aanmerking komen. De gedachten ontwikkelen zich thans in de richting van het behouden van een tuinwallengebied in de oude kern van Texel. Hier overheersen thans nog de tuinwallen en moeten ze in de toekomst naar de mening van de natuurbescher ming niet alleen gehandhaafd blijven, maar zelfs hersteld worden, waar zij verdwenen zijn. Ook zullen systema tisch de Voor vogelreservaat gpschikte terreinen moeten worden nagegaan in overleg met Natuurmonumenten, dat zich moet beraden op het behoud van welke bezittingen het prijs stelt en welke nieuwe terreinen het eventueel er bij zou willen hebben, op die gronden welke door zilte kwel toch moeilijk voor de landbouw geschikt te maken zijn. De ruilverkaveling, waartegen, naar wij vernemen, bij de grondeigenaren no^al oppositie bestaat,' zal begin 1953 in stemming komen. VERBETERING ALKMAAR-DEN HELDER GEVRAAGD De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar wendde zich opnieuw tot de Rijkswaterstaat om verbetering te ver krijgen van diverse gedeelten van de Rijksweg Alkmaar-Den Helder, alsme de het op niveau brengen van een ze vental bruggen in deze weg, die hinder lijk zijn voor het verkeer, welke verbete- ringswerken wegens gebrek aan de no dige fondsen tot dusverre helaas nog niet konden worden uitgevoerd. BENOEMD De heer E. A Riphagen, Baarn, is :n tijdelijke dienst benoemd tot technisch ambtenaar bij de Dienst Gemeentewer ken. t Neem een doos echte PAS T ILLES TEGEN VERKOUDHEID PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam in Eben Haëzer. Den Hoorn 10 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma De Koog 10 uur Ds C. H. v. Rhijn (Den Hoorn) De Waal 7,30 uur Ds C. H. v. Rhijn Coll. Oecumenische Raad v. Kerken Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Na de dienst candidaatstelling: 1 ou derling, 1 diaken en 2 kerkvoogden. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Bed. H. Avondmaal GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 en'3 uur Ds De Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 u. Ds v. Veen Extra coll. De Koog (Huize Lida) 19,30 u. Ds van Veen. 11-12 diakenverkiezing in Den Burg, Waal, Oosterend, Koog en Den Hoorn. TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te koop gevr. oude kippen, hanen en tamme konijnen. A. N. Plaatsman, Poelier, Kogerweg 36, Telef. 139 Te k. ongeveer 1200 prima holle dakpannen. S. Rijk, Gravenstraat 5 Te k. goed onderhouden kinderwagen prijs f 25. Br. onder no. 299 bur. v. d. blad Te koop onderstel van driewieler kar en wagen. KI. Kalis, C 78, De Cocksdorp Te k. een perceeltje dekriet, aan Hoofd weg, achter haven O'schild. Adres J. Roeper, Hallerweg 9 Den Burg Te k. i.g.st.z. Etna-haard, compleet m. pijp en gr. pl. f80. Gravenstr. 25 Te k. 2 kinderledikantjes, kinderstoel, kachelbeun, 2 wasborden. K. Dijker, Zeven huizen Te koop wegens plaatsgebrek een pracht klok- kestel met kandelaars waar kaarsen in kunnen staan. Adres te bevr. bur. v.d.blad Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Yvonne S R SALOMONS M J SALOMONS- Westmijze 1NGR1D, KLAAS Den Burg, Texel, 11 December 1952 Weverstraat 5 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Kees die bij het H. Doopsel de namen ontving CORNELIS PETRUS Jac. Huisman C M. Huisman-de Groen Lia, Tonnie Den Hoorn, Klif 117a, Texel, 10 December 1952 Met dank aan God en in grote vreugde geven wij kennis van de ge boorte van onze Doch ter Wilhelmina Jannette JAN R. ALKEMA ELSCKE ALKEMA— Anema 264 S. Vidal Sarnia (Ont.) Canada 10 Dec. 1952. Enige kennisgeving. GEBOREN: PATRICIA HELENE BERDINA dochtertje van J. F. VAN DER STAR J. M. VAN DER STAR -Jooren 5 Nov. 1952. „Richmond Downs", Walton Nieuw-Zeelarvd Tot onze grote droef heid moeten wij U me dedelen dat wij onze lieve Rudi die ons op 9 Dec was geschonken op 11 Dec. weer hebben moeten af staan. Visman Visman-Burger Marianne Frans Oosterend, 11 Dec. 1952 Heden overleed onze zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Neeltje Heerschap Weduwe van F Bakker in de ouderdom van bijna 73 jaar. M. Bakker M. L. Bakker- Hartlooper W. Bulder N. C Buider- Bakker en Kinderen H. J. de Jong J. de Jong- Bakker en Kinderen Eierland, Texel, 11 December 1952 De begrafenis zal plaats vinden te De Cocksdorp op Maandag 15 Decem ber a s. des namiddags 2.30 uur en tegen scherp concure- rende prijzen Uitbeenwerk gevraagd Br. onder no. 298 Bureau Texelse Courant. Wie heeft Maandagmorgen mijn bij de Vismarkt Half trans portfiets. Gaarne terug S. du Porto, De Waal 48 rammelende portieren of gescheurde spatschermen repareert Carrosserie en Wagenma- kerij Den Burg, Telefoon 267 Te koop een 2 jaar A. WUIS, 't Noorden O 166 gevraagd voor halve dagen Hotel „De Oranjeboom" Te koop aangeboden prima compleet met z.g.a.n. an- node batterij en accu J. Duinker, Oosterend Bridget U mee met Woensdag 17 December a.s. in Hutel „De Graaf" Aanvang 8 uur U kunt er een konijntje voor de Kerstdagen mee winnen Leden vrij - Niet leden f I,— per persoon S.v p. voor voor Woens dagavond opgaven. Gevraagd per 1 Maart Woning beschikbaar. J. van Strien, „Zeeburg" De Cocksdorp Gevraagd te Den Burg voor 5 dagen per week van 8-5 uur. Goed loon Brieven onder 110. 296 aan bureau van dit blad Speeltuinvereniging De kinderuitvoering is hedenmiddag 13 Decem ber om HET BESTUUR. De beste verwarming voor Uw kuikens verkrijgt U met een „Verapp" Kuiken- verwarmings apparaat. Geschikt voor 200 kuikens, slechts f 26,75. Vraagt inlichtingen bij: W VEEGER, „Buitenlust", Den Burg De beste KUIKENS komen van broederij P. BANKERSEN, Westgraftdijk. Vraagt nadere inl. bij de mede-vert. W. VEEGER, „Buitenlust", Den Burg.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2