Schoon Schi «P 29. 58. 14. 28. 23. 19. 9. 4. 13. 9. 9. 14. 11. 19. 15. 'm m Wij maken „Elke dag trek ik belangstelling!" DROS' Smederij SCHRIJFMACHINES Mantels Diadeem Mantels Japonnen Deux Pièces Delana Japonnen Coctail's 75 50 75 50 75 75 75 Regenmantels Egyptische OQ 75 Mantels Meisjes jurken Meisjes mantels Wollen Blouses Rokken Jackets Vesten Peignoirs Pantalons 50 50 85 75 75 75 85 85 Het is maar een weet, dat de Bijenkorf U beter kleedt en dat IJ minder besteedt J Maandags op de markt Filmavond „De zon ging op" „De Stem des Volks" De Wolkoning met een partij wol „HERMES" f257,50 f375,- Langeveld De Rooy Het Mysterie I>aines! Vooral nn r»o~i j/c -i- Den Helder's grootste mode centrum brengt goed nieuws. Nu kunt U MODIEUS gekleed gaan met een nieuw model in de nieuwste lijn en tegen radicale Schoon Schip prijzen. 39,75 54,50 66,50 etc. 67,50 79,75 etc. 18,50 24,50 29,50 etc. 31,75 36,00 etc. 29,75 35,75 etc. 24,50 29,50 32,50 etc. 14,50 19,50 etc. 33,50 36,75 38,75 etc. 5,75 6,75 8,50 etc. 22,50 26,50 29,75 etc. 11,85 13,50 etc. 11,50 13,75 etc. 19,50 26,50 29,50 etc. 14,50 16,75 etc. 26,50 29,50 etc. 18,50 19,75 etc. Elegante, zeer ruime SWAGGER, gracieus model met de moderne mouw en hoog aangesloten kraag. Prachtige herfsttinten, mooie travers verlours fantasie. AA 25 Zeer laag in prijs voor Kleutermantels, velours, al vanaf 18.00 U weet: De Bijenkorf, de Speciaalzaak voor extra grote maten in Mantels en Japonnen SPeORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT DEN HELDER. zegt Beatrice Sullivan demonstratrice van de Electric Heat Inc. U Boston »>Ik geef nu al ruim twee jaar kookdemonstraties. Afwisselend werk steeds nieuwe gezichten Elke dag ondervind ik hoe prettig -het is, onbevreesd te kunnen lachen. Ik verzorg mijn tanden op de beste manier!" Ook U moet Uw tanden parel wit houden. Poets daarom na elke maaltijd met Prodent tand pasta op de soepele Prodent tandenborstel. Dè ideale com binatie voor een heerlijk frisse mond en parelwitte tanden. Heerlijk schuimend! Z«er grote tubo 70 et. Normale tube 44 et. Alléén Prodent tandpasta bevat het actieve Dispergon tegen tand- aanslag en tandbederf I Poets met deze soepele kwaliteits borstel, die de veiligheid heeft van een zachte en de werkzaamheid van een harde borsteh 75 et P 581-3 Een gorter" veillgheldsremlnataflatie Munt uft door bijzondere remprestatiel Uit voorraad leverbaar. Kraagpantoffels met rublierzool, vanaf f3,75; Kinder en Damesrubbcrlaarsjes, vanaf f3,50; prima hoge vetleren Werkschoenen vanaf f 17,50; Knie-, Dij- en Lieslaarzen, alle maten; Rubber Werklaarzen voor heren, extra goedkoop, 111,50; Waterproof Rubberpakken, jas en broek, in zwart, khaki en groen (25,00 Alle soorten Pantoffels, ruime keuze. Leren Vesten vanaf f 70,— Leren Sportjasjes vanaf f 90,— Leren Motorjekkers vanaf f 110, Lange leren Jassen vanaf f 140, Leren Damesmantels vanaf f 150, Alles op het gebied van schoenen. Aanbevelend, Piet Vroegop Jzn uit St Pancras MAANDAGS OP DE MARKT. van de Ned. Chr. Landarbeidersbond te Oosterend Op DONDERDAG 18 DECEMBER in Hotel „Het Wapen van Amsterdam". Hoofdfilm Aanvang 's avonds 8 uur. Toegang vrij boven 16 jaar Ook belangstellenden zijn van harte wefkom! Het Bestuur. A s. Donderdag de 2e Uitvoering van „De Stem" in „De Oranjeboom". Na de pauze gaat Mevr. Craanen's nieuwste Revue Gaat U vanavond met ons mee Kaarten a f I(inel bel) bij Sigarenmag. W. Vlas, H Craanen, Schilderend en P Buisman, Westerweg. komt 15 December op de Groeneplaats in zeven courante kleuren, voor slechts ~fl,50 per knot van 100 gram, voor kwaliteit en kleurechtheid staan wij in SJOERD NOTA, Tuitjenhorn (Nh) TELEF. K 2269 - 258 Zwitsers precisiewerk^ HERMES „BABY", een kleine zeer handige machine, voor be drijven, die niet al te veel corres pondentie voeren. Gemakkelijk in de tas mee te nemen. HERMES „2000", een koffer- machine van midden formaat, zeer solide, in prachtige koffer. Beide modellen zijn bij ons in voor raad. Wij komen graag bij U demon streren Parkstraat Den Burg - Telefoon 11 FEUILLETON van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 13). De als Freek aangesprokene keek op. Een bleke man met een haviksneus, een dun snorretje en ogen die altijd op zij schenen uit te schieten. Jochem vond dat de man in geen enkel huis van be waring een slecht figuur zou slaan. Ik weet d'r niks van, zei Freek en schei nou uit met je praatjes, want straks klopt m'n staat niet. De tram remde knarsend bij de Glip- perbrug. Er kwamen nieuwe passagiers, en de beide trambeambten hadden geen tijd meer voor praatjes. Jochem leunde tegen de deur, diep in gedachten. Een vreemde opwinding had zich van hem meester gemaakt als van een jachthond, die het wild ruikt. Voortdurend schoten z'n gedachten als weversspoelen heen en weer, bezig met de vorming van een pa troon in iets dat meer op broddelwerk geleek. Dèn Hout! riep de conducteur. Jo chem stak de hand op ten afscheid en sprong van de treeplank. Enkele minu ten later stond hij op de stoep van het grote ziekenhuis. VII. 't Is nu geen bezoekuur, zei de zus ter in de portiersloge, dus komt u van middag maar terug. Jaja, antwoordde Jochem ongedul dig, maar ik kom niet om de bloemetjes te brengen, zuster. In het belang van het onderzoek zou ik u willen vragen, mij terstond bij de patiënt toe te laten. Hij had het er op gewaagd. Als ze gingen informeren was hij „stuk", want wat ter wereld had een Lisser hulpagent van politie met 'n roofoverval in Ben- nebroek te doen? Daar kwam de zuster weer. Volgt u deze zuster maar, sprak ze strak, en Jochem grinnikte inwendig. Beledigde majesteit. Achter een verpleegster ging hij door de lange gangen. Hij dacht aan zijn toch ten naar het Leidse ziekenhuis. Zou hij ook nu weer nul op het request krijgen? Toen hij bij het bed stond merkte hij, dat dit slachtoffer heel wat meer bij de pinken was dan indertijd Van der Jagt. Een paar felle ogen staarden Joohem aan, en de man in het bed zei: Aha, een smeris! nou, da's nou voor 't eerst dat ik er een van jouw soort met plezier zie! Hoezo? informeerde Jochem, voor lopig nog wat gereserveerd Nou, als jullie kans zien de schof ten te pakken te krijgen die me dat ge lapt hebben, zul je van Arie Koetsier geen lelijk woord meer over de politie te horen krijgen! Komaan, zei Jochem opgewekt, ver tel dan maar wat je weet, dan zullen we zien wat we doen kunnen. Inwendig werd hij verteerd door duizend angsten. Veronderstel dat zo direct Manussen op kwam dagen om het slachtoffer te ver horen. Er is al iemand bij de patiënt, zou dat kleine bleekneuzige insect daar in de portiersloge zeggen, en o, die triomf, als hij onder het woedende gescheld van Ma nussen, het Diaconessenhuis zou worden uitgegooid. Hij zou er nooit of te nim mer meer een voet durven zetten. Dat is 't em juist, ik kan je niks vertellen, zuchtte Arie, het lijkt wel of ze me hele hoofd hebben leeggeboend alleen staat me vaag iets bij van een trèm.het rooie licht van een trèm daar bij dat wachthuissie Stond daar 'n tram, 's nachts om één uur? vroeg Jochem ongelovig maar niet minder gespannen. Nou vader ik kan d'r geen eed op doen. Die schoften hebben me zeker wat gegeven, dat ik me geheugen kwijtge raakt ben, want ik barst van de hoofd pijn. Ik zeg maar.dat staat me zo bij, weet je S. V. Texel. Zondag: 4e kl. A KNVB: Oudesluis-Z. A.P., Succes-HSV, Schagen-MFC, Wa- tervogels-DTS, Limmen-USVU, Texel— De Randers. Aid. N.H. res. 1 C: Helder 3-Texel 2. Texel 3 geen wedstrijd. Adsp.: Watervogels A-Texel A, 9 uur. Texel B geen wedstrijd. Voor de bezetting der bovenste plaats in 4 A KNVB is de belangrijkste wed strijd Succes-HSV, waar het stellig aan spanning niet zal ontbreken. Texel 1 moet als laatste wedstrijd van de eerste helft tegen De Randers spelen. Texel zal er goed aan doen zich geheel te geven. Texel 2 krijgt het weer moeilijk, reden te meer om er flmk „op" te zitten. Texel A gaat vroeg op stap en is weer met dc middagboot thuis. Tex. Boysnieuws Tex. Boys 1 heeft Zondag in zijn uit wedstrijd tegen Kolp. Boys, twee kostba re punten veroverd. Einde kwam met 3-1 voor Tex. Boys. Boys 2 verloor van Helder 5 met 41. hetgeen de verhouding juist weergaf. De adsp. wonnen van De Koog met 13-0 Morgen: Wiron 1-Tex. Boys 1, vertrek 11,15 van Groenelaats; Tex. Boys 2- Wa tervogels 4," 2,30 uur. Adsp. zijn vrij. Hamea-Gelei voor Uw handen KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper mei de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 14 Dec.: 3e Zondag van de Ad vent. Mis in Oosterend om 7,30 en 10 u. Om 7 u. oefemng v.d. Advent. Verder al les als op Zondag. Den Hoorn Mis om 10 uur. Maandag 15 Dec Mis om 7, 8 en 9 uur. Dinsdag 16 Dec.: Mis om 7 en 7,30 u. om 8 u. gez. requiem doodceel. 18-j. cur sus. Woensdag 17 Dec.: Quatertemperdag. Om 7u. Gulden Mis en Mis om 8 uur. In Den Hoorn om 7,30 u. Om 7,30 Jo- sephlof met gebeden v.d. ingekomen in tenties Daarna jongenscongr. Donderdag 18 Dec.: Mis in Oosterend om 8 u. Den Burg om 7 en 8 u. Vrijdag 19 Dec.: Qua tertemperdag. Biechth. Josephschool 4e klas. Mis om 7, 7,30 en 8 u. Zaterdag 20 Dec.: Quatertemperdag. Biechtgel van 4- 8 u. op de hele uren (met het oog op Kerstmis aanbevolen); om 6 u. roz. Mis in de kapel. Ook Mis om 7 en 8 u. Zon dag 21 Dec.: 2 Missen in Den Hoorn. Ik heb d'r niet veel aan, zei Jochem teleurgesteld, maar niet zonder hoop. Maar je weet nooit hoe een koe een haas vangt en als ie wat méér aan de weet komt, neem de moeite en geef me een seintje. Politie Berinebroek? vroeg het slachtoffer. Jochem boog zioh voorover, de armen op de knieën in een houding van ver trouwelijke mededeelzaamheid. Luister, zei hij. Ik heb met de Ben- nebroekse politie niets te maken. Ik zit in Lisse. Maar wij hebben veertien da gen geleden óók zo'n akkefietje bij de kop gehad, en nu zoek ik verband tus sen die twee, snap je? Arie knikte. Zijn in de bioscoop ge schoold brein zag onmiddellijk de moge- lil kheden van deze criminele rolprent, waarin hij een rol, wellicht de hoofdrol, speelde. Nu modder ik zo'n beetje op ei gen houtje, zonder dat iemand er van weet. Misschien wordt het niks Moet je niet zeggen, meende Arie, de een vist met deeg en de ander met wurmen Precies, onderstreepte Joohem het visserslatijn van deze authentieke Am sterdammer. Daarom, als zo straks eet mannetje van de Bennebroekse politie hier komt. Krijg ik nog zo'n vrijer op visite! vroeg Arie ontsteld. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4