Lief en leed uit het jaar dat vergleed Drie jonge kunstschilders exposeerden Gereformeerd en Hervormd Oosterend hielden gezamenlijke Kerstbijeenkomst Redelijke kans op verbetering strand-situatie De Kerstbijeenkomst der P. v.d. A. en het N.V.V. Op reis I. h De Kogenaars kunnen gerust zijn Velen nemen met enige ongerustheid de situatie van het strand bij De Koog waar. De laatste jaren is de afname van duinen en strand zodanig, dat velen zich dit voorjaar terecht afvroegen: „Is 't wel verantwoord om onze badhokjes weer te plaatsen?" En uit voorzorg zagen wij de meeste hokjes dan ook stevig in een vier kant van palen verankerd. Inmiddels is er sinds de zomer niet zo erg veel duin en strand meer verloren gegaan. Wel zit De Koog sinds de herfst met het pro bleem: hoe bereiken wij zonder klauter- partij weer ons strand? De heer S. v. d. Vis heeft in de onlangs gehouden raads vergadering de voorzitter uitgenodigd de situatie eens in ogenschouw te komen nemen, opdat met het oog op seizoen 1953 tijdig de nodige maatregelen kun nen worden getroffen. Burgemeester De Koning heeft zich na een ter plaatse ingesteld onderzoek in verbinding gesteld met de Rijkswater staat en mocht van die deskundige zijde de geruststellende mededeling ontvan gen, dat er een redelijke kans aanwezig is, dat de situatie van het ,Koger Strand' de komende jaren eer beter dan ongun stiger zal worden. Het critieke punt, dat thans De Koog heeft bereikt, verplaatst zich per jaar plm. 175 meter in Noorde lijke richting, zodat aangenomen mag worden, dat voor De Koog het diepte punt wel ongeveer bereikt is. Deze con clusie is geen slag in de lucht, maar de vrucht van een nauwgezette observatie inzake de koers der elementen. „AMOR SPEELT VERSTOPPERTJE" Naar wij vernemen verloopt de kaart verkoop voor de uitvoering door UDI voor de Nutskleutersohool vlot. Heeft u al een toegangsbewijs? Niet? Haast u dan! (Zie adv.) HALF JANUARI BEGIN AANLEG ELECTRIFICATIE SPANG Naar we vernemen zal in de eerste helft van Januari de eerste spa in de grond gaan voor de electrificatie van Spang. Er zal 44,5 km. kabel moeten worden gelegd. GEMEENTEWEZEN Jan.: Besloten ot instelling van derde stembureau te Den Burg. 7 Maart: De gemeente treedt toe tot de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten. 7 Maart. De gemeente gaat een geld lening aan van f 50,000 met de Boeren leenbank voor de bouw van een nieuwe landbouwschool 18 April: Aanbesteding riolering te De Koog. Laagste: H Polman, Heilo voor f 95,880.- April: Voor f230,300 (20 woningen) op de Burgerzinlening getekend, waarvan f 15000 van de nationale woningbouwle- mng. 24 Mei: Vliegveld Texel heropend. Juni: T.E.M. sticht fonds ten behoeve van electrificatie der onrendable gebie den. 4 Juni: De heer M. Hoogesteger, Ou- desohild, tot „gemeente-schilder" be noemd. 4 Juni: Rapport waterleiding nog steeds niet gereed. De Raad zendt tele gram naar Den Haag. 27 Juni: De heer A. Bakker, Hoofd dorp, uit 55 sollicitanten benoemd tot technisch ambtenaar. 7 Juli: Er wordt begonnen met de rio lering te De Koog Juli: Restauratie perceel Kogerstraat nr. 1 door B en W. gegund aan de fa. Jurriens, Utrecht, voor f27,000,-. 25 Juli: De gemeente Texel koopt de voormalige Doopsgezinde Pastorie aan de Parkstraat. Sept.: Begonnen met de restauratie van perceel Kogerstraat 1. Sept.: Het Raadhuis krijgt een tweede telefoonlijn (nr. 300). Sept.: De Raad besluit tot uitbreiding van de o.l. school te Den Burg met drie leslokalen, (f 84,500) en tot de bouw van een gymlokaal (f 64,000). 15 Nov.: De Raad besluit tot de elec trificatie van Spang Nov.: Nieuw Raadhuis (half millioen), nieuwe o.l. scholen te De Koog (f 85,150) en te De Waal (f51,000) op de begroting Voorts f 50,000 voor aanleg kampeer- centrum, f7000 restauratie toren te Oos terend. 16 Dec.: De Raad besluit tot goedkeu ring aankoop materiaal electrificatie P. H. Polder. 16 Dec.: Met 9-4 stemmen besluit de raad tot handhaving van een begrotings post van een half millioen voor de bouw van een nieuw raadhuis. 16 Dec.: De Raad protesteert unaniem tegen negering bij beslissing inzake de veerdienst en voorts spreekt hij zidh met 9-4 stemmen in principe uit voor 'n verbinding via het Horntje. ONGEVALLEN, BRANDEN, ENZ. 7 Jan.. De motorrijder G. P. Plaats man bij Molenbuurt ernstig gewond door springen van een band. Febr.Vele Texelaars door de griep gegrepen. 5 Juni: Thunderjet vliegtuig botst in het Marsdiep tegen Engels patrouille vaartuig: 15 doden. 19 Juni: Enige schuurtjes in de Kan toorstraat afgebrand. 8 Juli: Felle brand aan rand van den nenbos bij de „Kruiskoog" door snel op treden geblust. 10 Juli: De grote schuur van boerderij J. Schraag, Zuidhaffel, gaat in vlammen op; vermoedelijk kortsluiting. 12 Juli: Brand op „Oedelem". Schuur kan door snel ingrijpen worden behou den. 12 Juli: Sloep met drie adspirant-zee- vaarders zinkt op 1200 meter van de P. H. Polderdijk; alle opvarenden behouden aan land 20 Juli: 27-jarig meisje uit Putten, lid van de Veluwse Boerendansers, bij De Koog verdronken. 23 Juli: Bij het Horntje gaat 8 ha. duinbeplanting in vlammen op. 10 Sept.: Militaire truck met 17 inzit tenden slaat op de Westerweg over de kop. Aoht mariniers min of meer ern stig gewond 12 Sept.: Leerling-vlieger maakt noodlanding bij „Rio Grande". 6 Oct.: De steiger op de N.H. kerk te De Cocksdorp door hoos vernield. 3 Nov De heer J. Lok op Waalder- weg door auto aangereden en ernstig ge wond. 3 Dec.: Het bijna één jaar oude zoon tje Arie van de familie S. Hin te Den Hoorn trekt ketel kokend water over ziah heen en overlijdt aan de gevolgen. ONDERWIJS 7 Maart: De heer H. Westerdijk be noemd tot hoofd der o.l. school te Oos terend. 7 April: Bouw nieuwe landbouw school aanbesteed. Laagste inschrijver de heer J. Bot, Medemblik, voor f 46,250. Maart: De gemeente Texel stelt het Prof. H. W. Keesom-studiefonds in. Dit fonds is groot f 2000.-. 15 Mei: Mej. S. van der Meeren, Sloot- dorp, benoemd tot Directrice van de Landbouwhuishoudschool als opvolgster van mevr. F. Seidel-Wijngaarden. 26 Mei Wouter de Koning legt de eer ste steen van onze nieuwe Landbouw school. Per 1 September de heer C. Akker man benoemd tot hoofd der oJ. school te Landsmeer. Juli: Bazar Nutskleuterschool Den Burg brengt f 1250 op. 25 Juli Mej. P. Druif benoemd tot onderwijzeres te Zuid-Eierland; mej A. v.d. Sterre te Oosterend. 19 Juli: Bazar Kleuterschool De Cocks dorp brengt f 768,50 op. Juli: Mej. N. Ronner, Amsterdam, be noemd tot 4de leerkracht aan de School met de Bijbel te Oosterend. 26 Juli: Expositie der West-Friese Te- kenscholen. Juli: 28 Ulo-leerlingen behalen het di ploma; een record. 28 Aug.: De heer C. Akkerman, be noemd te Landsmeer, neemt afscheid van de o.l. school te De Koog. 10 Oct De nieuwe Landbouwschool geopend. Oct.: De heer W J. Boon W Jzn. tot onderwijzer te Alkmaar benoemd, 15 Nov.- De heer L. Th. Onstenk, Krabbendijke, benoemd tot hoofd der school te De Koog. 16 Dec.: De Raad besluit tot instelling van de Stichting Prof. W. H. Keesom Studiefonds. LANDBOUW EN VEETEELT „Eendracht" verwerkte over 1951 10,5 millioen kg. melk. 11 Maart: Opening laboratorium van de Veterinair-Hygiëmsche Dienst. Maart: Hoornder Dorpsbelang neemt ruilverkaveling Wieringen in ogen schouw. Vanaf begin lammertijd tot 14 April werden 1512 lammeren-haar de Nood- slachtplaats vervoerd. Van leden der Onderlinge Rundvee verzekering stierven in het afgelopen boekjaar 44 koeien, een record sinds de oprichting in 1930. 10 Juni: De „Eendracht" besluit geen nieuwe losse leveranciers van melk meer aan te nemen. Op de zes grote markten werden 11,665 lammeren aangevoerd. In Juni wordt door de droogte 10 pet. minder melk aan de „Eendracht" afge leverd dan in Juni 1951. 8 Sept.: Sohapenfokdag. De 2-j. ram van de heer Joh. J. Roeper en het 4-tal ooien van de heer P. C. Hin kampioen. Sept.: De „Eendracht" behaalt op de kaaskeuring te Alkmaar de eerste prijs. 13 Dec.: De krant meldt, dat de ruil verkaveling 12,5 millioen zal kosten. Texels Rundveestapel telde seizoen '51 -*52 slechts vijf reageerders. SCHEEPVAART EN VISSERIJ 1 Jan Beurtschip II raakt bij de Zuid- wal in moeilijkheden; de Dorus Rijkers neemt het schip op sleeptouw. April: Het wrak van de Benbrack een in 1890 voor de Slufter gestrand Engels stoomschip, blootgestoven. 28 April: Schipper Gd. Jansen, TX 70. bemachtigt op het Texelstroom een oe fentorpedo 24 Sept De Scheveningse botter Sch. 10 strandt bij paal 8; 28 Sept. vlot ge bracht. 22 Oct.: De IJstroom raakt wegens motorpech op de Schanserwaard, wordt door de reddingboot Prins Hendrik vlot- gebraeht. 10 Nov.: Op het strand bij paal 18 spoelt een sloep aan. Nov." Wrak van de op 18 Dec. 1902 gestrande Engelse driemastschoener Revolvinglight komt bij paal 23 bloot Nov.: Verkeer en Waterstaat trekt an derhalve ton uit voor verbetering aan- leggelegenheid te Oudeschild. 9 Dec.: De „Twee Gebroeders" strandt door mist bij Kornwerderzand. „De Voorwaarts" brengt haar vlot. 10 Dec.: De Minister deelt mede, af te zien van het veerplan Den Helder-Het Horntje. NIEUWE VERENIGINGEN 24 April: Te De Cocksdorp een afde ling van „Humanitas" opgericht. Sept.: Te Oudeschild een Jeugdclub opgericht. Oct.: Te De Cocksdorp een bridge club opgericht. 7 Nov.: Te Den Burg een Klaverjas- club opgericht. 29 Dec.: Afdeling Texel van de Alge mene Ned. Metaalbewerkersbond opge richt. TOURISME Jan.: Geen Marshall-hulp voor op bouw Badhotel. 10 April: De eerste kampeerders slaan hun tent in de Texelse duinen op. Juni. De Marinierskapel concerteert in het Park te Den Burg. Juli: De Gooise Wagenspelers geven enige voorstellingen. 19 Juli: Optreden van de Veluwse Boerendansers te De Koog. 22 Juli: „Vrij en Blij" rekt 3300 man. 30 Juli: Optreden van Zwitsers Jodel- gezelschap in het Park; 1 Aug. de En gelse Frickley Colliery Band. Aug.: Michel Binsbergen draait Texel se vogelfilm in Zwitserland. SPORT 11 Jan.: Leo Pagano spreekt voor'R.K. Ontwikkelingsclub. Maart: Biljartsport. Jan Dekker kam pioen klasse A, Luc. Kellner kampioen klasse B. April: De heer Nic. de Graaf promo veert naar de Hoofdklasse libre biljart. Mei: Texel II kampioen van de afde ling N.H. res. 2e klas D 18 Mei: De heer H. C. Ran, 51 jaar oud, speelt zijn laatste officiële voetbalwed strijd; hij begon zijn loopbaan als adspi- rant van 11 jaar oud! Mei: SVC verkoopt 7000 oliebollen Mei: O.L.S. Den Burg wint de school- voetbalcompetitie. 1 Juli: Kees de Ruiter biljart in „De Oranjeboom". 5 Juli: De heer Jac. Reuvers onttroont zijn zoon Maarten Pieter en wint de wis selbeker van de Jachtclub. Aug. S.V. Oosterend uitgebreid met afdeling gymnastiek. 27 Sept.: Paardensportfeest. Nov.: De heer P. Schoorl opnieuw kampioen Turnkring Holl. Noorderkwar tier. S. V. TEXEL IN 1952 Het voetbalseizoen leverde het ge wone verloop. Texel 1 bleef tot de sterk ste ploegen, maar kon het kampioen schap niet grijpen. Texel 2 werd buiten verwachting kampioen. Texel 3 degra deerde naar de 4e klas. Adsp.: Texel A eindigde onderaan op de ranglijst. Texel B echter wordt op eervolle wijze kampi oen. We naderden ons 40-jarig jubileum. Het terrein, dat een grote beurt heeft gehad, zag er prachtig uit, de grasmat mooi verzorgd mede door het gebruik van de maaimachine, een cadeau bij het kampioenschap in 1951. Op Vrijdag 16 Mei ving de jubileum viering aan met een plechtige herden king van onze gevallen leden, op het terrein bij het monument. 17 Mei hielden wij onze receptie, waar overduidelijk bleek, welk een gunstige plaats we met onze vereniging innemen. We verheugen j ons ook over de grote belangstelling, de cadeaux, de schat van bloemen, maar bo venal door de aanwezigheid van burge meester en wethouders, de voorzitter van afd. N.H de heer Sougé, de afgevaardig den van HRC. Watervogels, tal van plaatselijke verenigingen, diverse comm. van bonden en scheidsrechters en de waarderende woorden door burgemees ter, voorzitter Sougé en tal van afge vaardigden gesproken. Het bestuur, elftalcomm. enz. bleven nog enige tijd bijeen en na een fijn diner trokken we naar Hotel Texel, waar door de „Langedijkers" een pracht feestavond werd verzorgd. Aan een aantal leden werd een insigne van verdienste uitgereikt en daarmee werd deze onderscheiding voor speciale werkers ingesteld. Zondags vond de ere-wedstrijd tegen West-Frisia plaats. Vooraf werd de Bondsvlag van de KNVB gehesen, het cadeau voor het 40-j. bestaan. De wed strijd gaf ons te verstaan, dat er nog wat te Ieren valt. Dit was het sluitstuk, waarbij ik gaarne wil betuigen dat wij door dit bestuur en een vooruitstrevende kracht als onze secretaris, een goed figuur gemaakt hebben. Het nieuwe seizoen kwam niet zonder zorgen. Het spelersmateriaal kan nog niet worden aangevuld, maar dat dit komt zagen wij bij de Adsp.-dag in Alk maar, waar adsp. A twee sterke ploegen versloeg. Ook B deed daar aardig werk. De ver diende speldjes werden vol trots gedra gen. Hoewel wij over de verrichtingen nu niet kunnen juichen, hopen we toch ons staande te kunnen houden. Texel 1 heeft een kans het ook dit seizoen weer te redden. Texel 2 verkeert ernstig in gevaar, maar we hopen toch dat er nu een nieuwe geest in de ploeg waait, we er net nog zullen komen. Texel 3 is op In een volmaakt Texelse sfeer in de met fraaie, oude tegels afgezette zgn. ho ge kamer van perceel Weststraat 21 te Oosterend hebben drie jonge Ooster- ender kunstschilders, Toon de Haas, Evert J. Bolt en Sijbr. Dros, van 2528 December een expositie gehouden. Velen hebben de tentoonstelling bezocht: blij kens de presentielijst zijn er niet minder dan 186 (volwassen) bezoekers geweest. Van de 20 werken van De Haas be wonderden wij allereerst de aquarel Duinen bij Den Hoorn. Hij voldeed ons zeer met zijn zachte tonen. Ook gladiolen olieverf genoot grote belangstel ling. Het tekenwerk der portretten was zeer verdienstelijk, zoals de Jongenskop, de kop van een bejaarde ingezetene en met te vergeten het meisjesportret, als mede het zelfportret. De Haas blijkt al behoorlijk in het vak doorkneed. En een kunstkenner-schilder liet zich eveneens zeer gunstig uit. Evert J. Bolt was met 10 werken ver tegenwoordigd. We noemen: <de schuur bij Oost, naar onze smaak zeer goed, zo ook de dahlia's, de chrysanten en de ro zen, vooral de laatste was buitengewoon goed, „een verheven overgave van kleu ren". Sijbr. Dros had 8 werken ingezonden. Opvallend was vooral Het Kerkplein, welks straat een bijzondere visie van de schepper genoot! Zeer goed was het met ballpoint getekende deel van de Keizers gracht. De houtskool sphinx was even eens goed geslaagd. Het mooiste van zijn werken vonden wij de 1' Homme de la nuit (de nachtbraker). De vele vragen aangaande de schilderkunst werden door de kunstschilders gaarne beantwoord. De entree was gratis. De getoonde be langstelling zal het trio er zeker toe doen besluiten te gelegener tijd opnieuw een expositie te organiseren. SVC-Nieuws Uitslagen Zonda-" jl.: SVC 1-Callants- oog 1: 1-4; Tex. Bovs 2-SVC 2: 1-3. Zondag a.s.: Vesdo 1-SVC 1; SVC 2— Tex. Boys 2. Zaterdag 4 uur Tex. Boys A-SVC A. De Gereformeerde kerk te Oosterend was Donderdag 26 Dec. staande vol toen de Hervormde en de Gereformeerde ge meenten van dit dorp een gezamenlijke kerstbijeenkomst hielden. Na samenzang van Gez. 10:2 en 5 (Herv. Bundel 1:4, 7) las Ds de Wolf een deel uit Joh. 1 en ging vervolgens voor in gebed. „Excel sior" opende met enige kerstliederen en speelde daarna Pands Angelicus van Ce- sar Franck en Boven de Sterren van S. P. van Leeuwen. Ds de Wolf hield een toespraak aan de hand van drie punten uit Lucas 2 en vervolgens zong het Herv. kerkkoor Stille Nacht, Verblijdt u lieve Christenen, Een Kindeke Geboren, Uit de hoge hemel daalt Hij neer, O, Kerst nacht, schoner dan de dagen en Herders, hoe ontwaakt gij niet? Na samenzang van Ps 98:1 en 2, las Ds Klijnsma een deel uit Lucas 2, vanaf ADVENTSAVOND BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De Bond van Plattelandsvrouwen hield zijn Adventsbij eenkomst in Hotel Texel In haar openingswoord zei de voorzit ster verheugd te zijn, dat er zoveel (120) leden opgekomen waren om te zamen de ze herdenkingsavond te vieren. Een ge boortedagherdenking, zo zei ze, wordt gevierd met vrolijkheid en uitbundig heid Deze geboortedag willen wij hier samen vieren met dankbaarheid in ons hart en met grote eerbied. Het programma was geheel in overeen stemming met deze woorden. Het beken de trio mw. De Lugt, mw. Beumkes en mej. Dijt bracht mooie muziek naar vo ren, terwijl het dameskoor uit Eierland voor toepasselijke zang zorgde. De voor zitster las 'n kerstverhaal voor, waarna nog enkele kerstgedichten werden voor gedragen. Tezamen werden kerstliede ren gezongen. Al met al een goede avond. In haar slotwoord sprak de voorzitster de wens uit, dat allen met de Kerstda gen de vrede en de rust in ons zelf mochten vinden en deze zouden weten uit te dragen in onze gezinnen en onze omgeving. Met de wens dat allen 'n goed Kerstfeest mochten hebben en met veel moed het nieuwe jaar zouden mogen in gaan, sloot zij de vergadering. de goede weg. Texel A is jammer ge noeg te laag ingedeeld en wint steeds met grote cijfers. Texel B weert zich weer best en he^ft grote plannen. De moeilijkste taak heeft wel de elf talcommissie. Zo is dit jaar weer verstreken en bren gen we dank aan allen die al hun krach ten aan de vereniging gaven. We gaan een nieuw jaar tegemoet en de vooruitzichten zijn nogal vaag. Nu moet ieder lid begrijpen dat aan dit lid maatschap verplichtingen zijn verbon den. Ieder lid is mede verantwoordelijk voor de goede gang van zaken. Laten we dit goed begrijpen en ieder zijn deel daarvan nemen, om onze club sterk te maken als voorheen. Gezamenlijk zullen we ons scheepje in de goede koers hou den. Ieder dae dit wil zien, zal opmer ken hoe ons terrein steeds wordt opge knapt en zal gezien hebben dat ook het tweede vangnet wordt gebouwd. Aan bestuur, leden en alle medewer kers onze beste wensen voor het nieuwe jaar D.D. De Cocksdorp. 23 Dec. hielden de P. v. d. A., het N. V. V. afdeling De Cocksdorp en belangstellenden een kerst- biieenkomst in Hotel De Hoop. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer C. Pool, met een hartelijk wel kom: in het bijzonder aan de oud-voor zitter, de heer J. Westdorp Sr., en aan de zanggroep van Oudeschild onder lei ding van mevr. Koning-Bruin. Na het zangnummer „Kameraden", de clameerde mej N. Westdorp „Stilte", waarna de heer Westdorp in een kerstre de het wereldgebeuren de revue liet pas seren Spreker vroeg zich af, of de Par tij en Vakbeweging nog Kerstfeest kun nen vieren. Bedreigen ons met nieuwe oorlogen? We moeten streven naar vre de door een verenigd Europa. Heeft de uitslag van Bolsward en Delft resp. 97 en 95 pet ons niet wat te zeggen? We moe ten de saamhorigheid in practijk bren gen en streven naar een nieuw Europa, anders zouden we onze zelfstandigheid wel eens kunnen verliezen. We moeten niet alleen verdedigen, maar ook bewa ken; daaraan mede te werken is ons al ler plicht. Laten wij de jeugd aansporen om met de jeugd van andere landen sa men te werken, werken voor een zuivere democratie. We denken nog terug aan de twee wereldoorlogen met hun jodenver volging. Zijn we in Nederland wel doordron gen van wat er in de wereld gebeurt? bv. in Tsjechoslowakije? Moskou tracht de landen van Europa op te zetten tegen Amerika om dan uit de chaos, die er uit zal voortvloeien, (werkloosheid) voordeel te trekken. Er moet meer aan dacht worden geschonken aan de minder ontwikkelde landen, daar een deel der wereldbewoners nog van armoede om komt. Na de pauze declameerde mw. Ko- ning-Bruan in aansluiting op de rede „Het vluchtelingenprobleem" Daarna 'n Kerstverhaal door mej. N. Westdorp, ge titeld „In de mensen een welbehagen". Vervolgens nog een zangnummer en ten slotte een drietal declamaties van mw. Koning-Bruin, resp. „Vrede", Eenheid voor Europa" en „Nooit meer oorlog!", waarna door allen werd gezongen. Aan het einde bracht de heer West dorp dank aan de heer Kikkert voor zijn goede zorgen, aan mw. Komng-Bruin voor de medewerking van de zanggroep. Hij wenste allen gezellige kerstdagen en een voorspoedig 1953. vers 15. Het christelijk Mannenkoor zong Er is een rijsje ontsproten, Komt allen tezamen, Lofzang van Zacharias, O, Kerstnacht en Stille Nacht. Ds Klijnsma voerde ons in gedachten terug naar het veld van Efrata, waar de grote bood schap Gods de Herders enthousiast maakte en pas als ook wij die kerst boodschap zo kunnen aanvaarden, is het ook voor ons écht Kerstfeest. „De Lofstem zong Nog straalde met blijde glans van verre, drie delen uit Kerstoratorium: Nu zijt wellekome, Oud Kerstgedicht en Kerstnacht. Er werd door allen zeer goed gezongen, vooral de Lofstem, dat dan ook de meeste leden telt. Het Herv. kerkkoor met 18 leden, zong ook uitstekend. Ook noemen wij graag het gebodene door het Mannen koor, en Excelsior, dat weer bloeiend is, speelde ook zuiver. Ds Klijnsma sloot met dankgebed, waarna nog samen werd gezongen „Ere zij God". Aan de uitgang was een col lecte voor de uitvoerende verenigingen. DOKTERSDIENST Oudejaarsavond cn Nieuwjaarsdag DOKTER VAN LOON PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Woensdag 31 December 1952 N. H. GEMEENTE. Den Burg 8 uur Ds v. Reijendam in Eben Haëzer. Oudejaarsavondcollecte. Den Hoorn 8 uur Ds v. Rhijn Coll. voor restauratiefonds. Busver binding met P. H. Polder. De Cocksdorp 7 uur Ds Soesan Oudejaarsavondcollecte Zuid-Eierland half 9 Ds Soesan Oudejaarsavondcollecte De Koog 7 uur Ds Janse Oudej^arscollecte De Waal 8,30 uur Ds Janse Oudej aarscollecte Oosterend 19,30 uur Ds Klijnsma Extra collecte v.d. kerkvoogdij Oudeschild 7,30 uur Eerw. Heer Duif er Collecte Generale Synode DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 16,30 uur Ds van Veen Extra collecte Den Burg 19,45 uur Ds van Veen Extra collecte GEREF. KERK. Den Burg 7,30 uur Ds Goedendorp Oosterend 7,30 uur Ds de Wolf Donderdag 1 Januari 1953 NED. HERV. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam in Eben Haëzer. Oosterend 10 uur Ds Klijnsma De Waal Geen dienst De Koog Geen dienst De Cocksdorp half 11 Ds Soesan Den Hoorn 10 uur Ds v. Rhijn GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 uur Ds de Wolf dan Uw spoorkaartje ge- haaldbij de V.V.V. „Texel" 4+ ja le< be Ki I Jaj ja. Ibn Ik me ze kri me die dei dei je nie Ma kaï om hij; ma on; dat spe che bri spr I KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper mei de bijkerken Den Hoorn cn Oosterend Zondag 4 Jan.: Viering v.h. feest v.d Zoete Naam Jezus. Ie Zondag van de maand. Na de Hoogmis het gebed voor de bekering der zondaren en zegen. Loi om 7 uur. Om 6.30 Mariagarde voor de meisjes en erna de congregatie voor de;' mannen. 2 Missen ook in Den Hoorn, len Verder alles als Zondag. Deze maand is baz toegewijd aan het Goddelijk Kind Jezusuac intentie, eerbiedig gebruiken van Gocté' - naam. In Oosterend Mis om 10 uurj - Maandag 5 Jan.: Geen Mis om 9 uur. Om!ver 8 u. buitenkerkelijke bijeenkomst in heilong St. Janshuis v. d. vrouwen. Dinsdag 6'voc Jan.: Feest van Driekoningen. Om 7 uur wil gez. Mis en 's av. lof t.e.v. het feest om«je 7,30. Deze avond 18-j. cursus. Woensdag bru 7 Jan.: Mis in Den Hoorn om 7,30 met biechtgel. v.d. sohoolk. (3e klas). Jozef-ove lof om 7,30 en erna Mariagarde voor d< het jongens. Geen Mis om 7 uur, alleen com-!Lar munieuitreiken. Donderdag 8 Jan.: Misgaa in Oosterend om 7,45 met biechtgel. v .dj tod schoolkinderen (3e klas). Geen Mis om ihan u. maar alleen communieuitreiken. VenJToe creator en zo mogelijk gez. Mis vanwegf riep de verjaardag van kapelaan Truijensvten, Vrijdag 9 Jan.: 3,30 biechth. 3e klas Jo?me zefschool. Zaterdag 10 Jan.: 6 uur ro; in de kerk en biechtgel. van 4-8 op d« hele uren. Mis in de kapel. Zondag 1 Jan.: Dan 2 Missen in Oosterend. Fee: v.d. H. Familie. In Den Hoorn Mis om 1' uur. stoc A uis

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2