TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Lief en Leed uit het jaar 1952 Het Mysterie WOENSDAG 31 DECEMBER 1952. JUBILEA 29 Jan.: De heer A. Homma, Hoge- berg, 25 jaar bij de Shell. 18 Febr.: „Kotex", onze Konijnenfok- vereniging, 10 jaar. 3 Maart: De heer A. Brouwer 25 jaar melkcontroleur. 1 Maart: De Texelse Melkcontrole- vereniging 25 jaar. 21 Maart: Het echtpaar A. Boon en E. Boon-Bakker, De Waal, 50 jaar ge trouwd. 4 April: Het echtpaar W. Griek en A. Griek-Brouwer, Oosterend, 50 jaar ge trouwd. 1 Mei: De heer H. P. Bolt 25 jaar hoofd van de School met de Bijbel te Oosterend. 2 October: School met de Bijbel, Oos terend, kreeg 25 jaar geleden haar nieu we gebouw. I Juli: Noodslachtplaats bestaat 25 jaar. 17 April: Het echtpaar A. Eelman en V. Eeflman-Eelman, Kogerstraat, Den Burg, viert zijn gouden huwelijksfeest. 23 April: Het echtpaar C. Kievit en J. M. Kievit-Kuiper, Groeneplaats, viert zijn gouden huwelijksfeest. Mei: De heer Br. van Houte, Oost, 25 jaar werkzaam op ..Rotterdam". (Zijn broer, de heer W. van Houte, intussen al 28 jaar op dit bedrijf!). 5 Mei: Het echtpaar W. Boon en J. Boon-Bruin, Kogerweg 19, Den Burg, zestig jaar getrouwd. 30 April: Het echtpaar Joh. v.d. Hoek en M. v.d. Hoek-Bolier, Hollandse weg, Eierland, 50 jaar getrouwd. April: De heer H. Maas 50 jaar verze keringsagent. 16 April: Het echtpaar Jac. Buijs en Tr. Buijs-Dekker, Oudeschild, 55 jaar getrouwd. 14 Mei: S.V. Texel bestaat 40 jaar. 10 Mei: De heer M. Vlaming Czn., 25 jaar in functie bij de Fa. J. Drijver Czn. Mei: De heer H. Keesom 50 jaar vee handelaar. II Juni; Pastoor C. Nijsten, Oude schild en pastoor A. C. J. van Rooijen, De Cocksdorp, vieren hun zilveren pries terfeest. 1 Juli: De Noodslachtplaats bestaat 25 jaar. 20 Juni: De honderdste voorstelling van de Texelfilm. 4 Juli: Het echtpaar C. Tuinder en J. Tuinder-Vlas, Oudeschild, viert zijn gouden huwelijksfeest. 4 Juli: De heer J. Buisman 25 jaar on derwijzer aan de R K. School te Den Burg. 26 Sept.: De T.E.M. begon 25 jaar ge leden met de levering van stroom. 7 Aug.: De R.K. kerk te De Cocksdorp bestaat 75 jaar. Juli: De molen van Oudeschild 50 jaar. 19 Sept.: Het echtpaar KI. Boon- Knaap 50 jaar getrouwd. Sept.: Smederij Kiljan bestaat 50 jaar. 17 Oct.: De afdelingen „Eierland" en FEUILLETON van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 16.) En daarom moet je oppassen, Mar- ja. Als je zo'n jcngen het hnfd op hol brengt, kun je z'n hele leven bederven. Ik ben óók wel aardig teger: allerlei mensen, maar ik zal wel oppassen, dat ze van mij geen ideeën ;n d'r hoofd krijgen. Dat komt pas als \k iemand ont moet, waar ik zelf óók van houd. Getroffen keek Marja haar zuster aan, die ze altijd voor een vrolijk maar onna denkend en luchthartig kin 1 had gehou den. Lende. oat ben ik helemaal met I je eens. Zo denk ik er ook over. Je mag niet spelen met iemands hart. En dat vrees ik toch, dat jij doet, Marja. Je weet dat het nooit wat worden kan tussen jou en die politie-agent. Niet omdat hij van minder gehalte is, omdat '1 hij, als mens, minder waard is dan ie- mand van ons, maar omdat hij zich in onze kringen niet thuis zou voelen, om dat wij teveel luxe gewend zijn en ons in zijn kring niet zouden thuis voelen, omdat mensen bij elkaar moeten passen. Ik begrijp je wel. Heus, Lenie, ik speel geen spelletje. Dan moet je dat boek aan die Jo- chem terugsturen met een vriendelijk briefje en zorgen, dat je hem niet meer de spreekt. de.' Lenie hield niet van halve maatrege- oorn.len, merkte Marja met toenemende ver- d is bazing om zoveel beslistheid bij dat ezus:< zachte, blonde meisje. Gods Je bent èrg consequent, zus! uur Als die Jochem werkelijk een fijne Om vent is, verdient-ie niet dat hij door jou i hel ongelukkig wordt. Want ik kan me best lag êVoorstellen, als jij aardig tegen iemand 1 uur wilt zijn, dat hij zijn hart voetstoots aan ;t om je verliest. Maar daar mag je geen mis- isdagbruik van maken! met Marja zweeg en keek nadenkend uit 'ozef- over de sneeuwbedekte hellingen van or d< het in de zon badende Alpenlandschap com-Lang nadat Lenie het hotel was mge- MiS^gaan om zich te kleden voor een ski- v.d-tocht, zat ze daar nog, het boek in de om Ihand, maar zonder een letter te lezen. Ven Toen Lenie haar eindelijk ongeduldig iwegdriep, ging ze langzaam, diep in gedach- lijen^ten, de treden van het bordes op. „Cri- is Jo-me is a bussiness" lag vergeten op haar rozstoel op dfi 1 Fees om 1( Aarzelend belde Jochem aan het ïuis in de stille laan, waar zijn chef mei end v.d n dc voor Lot „Texel" van de Holl. Mij. van Landbouw vieren haar honderdjarig bestaan. 1 Nov.: De Eerw. Zusters 12Vs jaar be last met de zorg voor de St. Janstichting. Nov.: De heer Jn. Roeper 25 jaar pen ningmeester van IJsclub Oost. 1 Dec.: De heer J. C. Bruin 25 jaar bij de T.E.M. PERSONALIA 1 Jan.: De heer J. de Jong, Ameland, benoemd tot lichtwachter te Eierland. Jan. De heer P. Spigt bevorderd tot Hoofdbrandmeester; de heer A. Stiggel- bout tot brandmeester en de heer C. P. Moojen tot onder-brandmeester. Febr.: De heer F. L. de Grave, Wes- termient, gekozen tot raadslid als opvol ger van de heer H. Zijm Szn. Febr.: De heer J. Schrama Hzn. be noemd tot molenaar-polderwerkman van „De Prins" als opvolger van de heer J. Kloosterman. Maart: Kapitein Van der Linden, Rot terdam, oud-commandant van de tijdens demobilisatie op Texel gelegerde troe pen, door Prins Bernhard onderscheiden met het Bronzen Kruis. Maart: De heer Joz. Hillen, 38 jaar postbesteUer op Texel, gaat met pensi oen. 15 April: Op zijn verzoek wordt eer vol ontslag verleend aan de heer B. v.d. Belt, directeur van de Gemeentelijke Visafslag. April: De heer G. Visser, Alkmaar, be noemd tot chef van de Technische Dienst der PTT als opvolger van de heer P. Bakker, die te Schagen is benoemd 31 Maart. De heer W. N. Kelder on derscheiden met de Bronzen Leeuw. Juni: De heren A. Blok, Vuurtoren en J. H. Boekei, Den Burg, benoemd tot leden van de plaatselijke commissie der NZHRM. 1 Dec.: De heer H. J. Keijser, Waal- derstraat, benoemd tot Dijkgraaf van Waalenburg als opvolger van de heer K. W. Roeper. 16 Dec.: De heer Jak. Bruin deelt de Vroedsohap mede, zich bij de a.s. Verkie zingen niet meer candidaat te zullen stellen. VERENIGINGSLEVEN Jan.: Texels Fanfare ontvangt f 300.-- uit het Prins Bernhardfonds. 22 Mei. Texels Fanfare promoveert naar de Ere-afdeling. Aug.: „De Lofstem" behaalt op con cours te Leek het hoogste aantal punten van alle 59 deelnemende verenigingen. Ook het Mannenkoor behaalt een eerste prijs. Sept.- De Vereniging van Oud-leerlin gen L. Landbouwschool telt 170 leden en 250 donateurs. Nov.. De Kotex organiseert nationale tentoonstelling ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan'. 6, 7 en 8 Nov.: Bazar voor „Excelsior' brengt bruto f 4060, op. 17-22 Nov.: Winkelweek met ballero- wedstrijden. woonde. Die morgen had de inspecteur hem gevraagd: Doe me het plezier en kom vanavond eens even bij me thuis praten; ik heb iets met je te bespreken dat ik liever niet op het bureau afhan del. De inspecteur zelf deed open. Over ziin uniformbroek droeg hij een gemak kelijk sportjasje, en een grote pijp kon digde aan, dat hij zich thans buiten dienst beschouwde. Hij nodigde Jochem meteen mee naar de huiskamer. Mijn vrouw heeft vanavond de een of andere krans, legde hij uit, en dus hebben we het rijk alleen. Ik zal de hon neurs maar waarnemen. Bedrijvig en opmerkelijk handig scharrelde hij rond bij het dressoir, schonk thee in en zette een kistje sigaren op tafel. Al die vriendelijke gastvrijheid kon Jochem niet van de gedachte afbrengen, dat de inspecteur geen prettige bood schap had; dat die hartelijkheid alleen maar diende om de pil te vergulden, ja, dat wellicht zijn chef met dan met te genzin een hem opgedrongen taak ver vulde. Nadat Jochem z'n thee had opgedron ken en een sigaar aangestoken, en er wat gepraat was gevallen over het weer en de dienst, schoof de inspecteur zijn stoel met een energieke beweging ach teruit en keek zijn ondergeschikte veel betekenend aan. Je begrijpt wel, zei hij, dat ik je vanavond niet hier heb laten komen om over het weer of de kwaliteit van mijn sigaren te praten. Jochem knikte, glimlachte wat verwe zen. Hij was in het geheel niet op zijn gemak. Ik heb een onaangename kwestie met je te bespreken, Verkruysen.te meer onaangenaam, omdat ik niet an ders dan lof kan hebben voor de manier waarop je totnogtoe je dienst hebt ver vuld. Dat klonk verre van bemoedigend, en Jochem zette hch schrap. Ik heb hier de oude heer Terwee- ghen op bezoek gehad, viel de inspecteur met de deur in huis. Jochem werd af wisselend rood en bleekMarja's va der! Daar had je 't al! Je hoeft niet zo'n kleur te krijgen, merkte inspecteur Vallentgoed op, die met voldoening had bemerkt, dat het botw.eg noemen van die naam de ge wenste uitwerking op de beklaagde had. Ik zou niet weten waarom, loog Jochem stoutmoedig. Wat had die me neer Terweeghen? Heb je daar geen vermoeden van? informeerde de inspecteur met een ZIJ DIE HEENGINGEN 12 Jart.: Mej. J. W. Dros, van 1905- 1939 onderwijzeres te Oudeschild op 66- jarige leeftijd overleden. 28 Jan.: Raadslid H. Zijm Szn., overle den in de ouderdom van 56 jaar. 18 Febr.: „Moeder Dros" mevr. de wed. S. Dros-Alkema 17 jaar lang moeder van het Algemeen Weeshuis, op 66-jarige leeftijd overleden. 23 Febr.: Mej. F. J. E. Meijer, die on geveer 25 jaar concierge van het Witte Kruisgebouw is geweest, op 65-jarige leeftijd overleden. 8 Maart: De heer Th. Tiessen, bekend esperantist, op 45-jarige leeftijd overle den. Maart: De 56-j. H. A. Bennink, die als robbenjager dikwijls op Texel vertoefde, komt om bij de ramp met het KLM- vliegtuig „Koningin Juliana". 8 April: De heer C. Boon Azn., De Cocksdorp, oud-zeeridder, op 77-jarige leeftijd overleden. 22 Mei: Mevr. de wed. F. Bremer-Tim- mer, Texels oudste ingezetene, op bijna 96-jarige leeftijd overleden. 30 Juni: De heer H. K. Heerding, een der oprichters van D.E.K., op 59-j. leef tijd overleden. 29 Juli: Ds H. Bakels op 82-j. leeftijd overleden. 7 Aug.: Ds H. Janzen, 53 jaar, van 1924 tot 1928 predikant te Oosterend, veronge lukt op bergtocht in Oostenrijk. 26 Sept.: De heer Fr. Zegel Kzn. op 73- jarige leeftijd overleden. Hij was o.a. mede-oprichter van de N.V. TESO. 29 Sept.: De heer C. Kok, de oudste ingezetene van Den Hoorn, op 89-j. leef tijd overleden. 15 Dec.: De heer C. Eelman, postbode van 1900-1934, op 74-jarige leeftijd over leden. POLDERS EN WATERSCHAPPEN De Dertig Polders gaven na de oorlog f 838,000 uit aan verbetering der wegen. Sept.: Het Watergemaal van polder Eierland met verdubbelde capaciteit in werking gesteld. Nov.. De Jan Aye sloot gemoderni seerd. POLITIEZAKEN Juni: Acht processen-verbaal opge maakt wegens verzuim van runderhor- zelbestrijdmg. Aug.: Proviand gestolen van bij De Koog kamperende padvinders. N.V. T.E.S.O. 16 April: De Texelaar publiceert de T. E.S.O.-balans. 5 Mei: De tot motorboot omgebouw de en vijf meter verlengde Dokter Wa- gemaker weer in Oudeschild terug. 9 Mei: Aandeelhoudersvergadering der N.V. TESO. De heer J. de Wit tot commissaris gekozen. Juni: TESO staakt haar Zondagsrond- diensten. TESO vervoerde deze zomer ruim 170,000 personen. In Juni, Juli en Aug. 10,116 auto's ('51 8467) en 61,822 rijwie len ('51 57,324). Herfst: De N V. TESO moet overgaan tot een minder frequente busdienst op diverse lijnen. 6 Nov.: Hoog water. De Dokter Wage- maker moet aan de hoogwatersteiger aanleggen. doordringende blik op de als op duizend naalden zittende Jochem. De jongeman schudde ontkennend het hoofd; hij vertrouwde zijn stem niet. Dan zal ik je de zaak maar meteen duidelijk maken. Meneer Terweeghen die ik tussen twee haakjes al jaren ken als een respectabel mens vertelde me dat jij sinds korte tijd zekere relaties hebt aangeknoopt met een van zijn doch ters. Jochem wilde opspringen, maar een handgebaar noopte hem te blijven waar hij was. Ik weet wel, het klinkt erger dan het is. Maar ik vind het toch niet prettig dat vooraanstaande ingezetenen van de ze gemeente menen bij mij te moeten ko men om te spreken over de gedragin gen van een van m'n ondergeschikten. Ik geloof, Verkruysen, dat wanneer je een beetje gevoel voor verhoudingen had gehad, je me dat gevoeglijk had kunnen besparen. Ik ben benieuwd, wat meneer Ter weeghen voor klachten had, zei Jochem rustig, tevreden dat hij de bewijslast op de ander had afgewend. Meneer Terweeghen had geen klach ten, wees de inspecteur hem terecht. Meneer Terweeghen vertelde me al leen, dat een zijner vrienden door zijn dochter onhebbelijk was behandeld in 'n publiek vervoermiddel (aha! dacht Jo chem, de elegante John!) in het bijzijp van een Lisser agent van politie, met wie ze op vrij vertrouwelijke voet scheen te verkeren. En nu wil ik je er op wijzen, Verkruysen, dat als de een of andere dwaze jongedame het in haar hoofd krijgt, nu voor de variatie eens een beetje te flirten met een politie agent (Jochems gezicht vertrok bij deze scherpe diagnose) de jongeman in kwes tie haar daartoe geen kans moet geven Wij politiemannen zijn toch al gauw voorwerp van praatjes. Je moet ook de schijn van het kwaad vermiiden, Ver kruysen. Nee, nee (hij wenkte afwerend met de hand) vertel me niet hoe 't zich heeft toegedragen. Ik geloof je een beet je te kennen en ik ben er eerlijk van overtuigd, dat je je niets te verwijten hebt. Maar zoals ik zei, zelfs de schijn heb je te vermijden. Ik vind deze hele aangelegenheid niet prettig, Verkruysen en meneer Terweeghen ook niet. Hij kent zijn dochter als een meisje vol gril lige invallen, maar van een schier on buigzame koppigheid, en hij was erg bang, dat wanneer ze uit Zwitserland terugkwam, het spelletje opnieuw zou beginnen, al was het alleen maar om de betrokken huisvriend te ergeren. (Wordt vervolgd). KERKELIJK LEVEN 21 Febr.: De nieuwe Gereformeerde kerk te Den Burg ingewijd. 18 Mei: De nieuwe kerk van de Ned. Hervormde Gemeente van De Waal plechtig ingewijd. Juli: De heer H. Daalder begint met de restauratie van de N.H. kerktoren te De Cocksdorp; de restauratie van het gebouw reeds in volle gang. 28 Aug.: Kapelaan A. E. Auwens, van af Aug. 1949 te Den Burg, te Rotterdam benoemd. Zijn Eerw. werd opgevolgd door kapelaan B. Truijens uit Haarlem. 28 Sept.: Ds J. A. van Boven, N.H. predikant te Den Hoorn, neemt afscheid. 24 en 25 Oct.: Bazar Kerkekamer N«fï. Gemeente Oosterend. Brengt f 1330,21 op 5 en 6 Nov.: Bazar voor de N.H. Ka pel te Zuid-Eierland brengt bruto f 842 op. 16 Nov.: Candidaat C. H. van Rhijn be vestigd tot predikant bij de N.H. Ge meente te Den Hoorn. 22 Nov.: Het haantje draait weer op de N.H. kerktoren te De Cocksdorp. ALLERLEI 4 Jan.: Texel heeft 215 mannelijke werklozen. Jan.: Mevr. M. Gielis-Dijt, De Koog, wint hoofdprijs een bromfiets van de Paardensportloterij. Texel telt 1 Jan. 1952 10054 inwoners, 5149 mannen en 4905 vrouwen. Jan. Texels woordenboek door Dr S. Keyser, van de pers. 10 Febr.: 4000 Mijnstutten aangespoeld Febr.: Wijlen mej. C. E. Gollards stelt belangrijk deel van haar vermogen be schikbaar voor stichting Rusthuis. 17 Maart: De 12-jarige Kees Boot, De Waal, vindt het eerste kievitsei. Natuurmonumenten koopt boerderij „De Hertenkamp" met 35 ha. en huurt „De Vlakte van Kerken". 6 Maart: De eerste vlucht van 40 le pelaars in de Muy terug. Maart: De fa. Frans Zegel Kzn., koopt van de Doopsgezinde Gemeente het pand waarin voorheen Café Den Burg was gevestigd. AprilBouw Kinderherstellingsoord der N.D.S.M. aanbesteed. Laagste in- schrijfster Fa. Jac. Drijver. 3 Mei: Bouw Consultatiebureau annex Badhuis aanbesteed. Laagste inschrij vers de fa. J. Drijver, Oele, Agter en Timmer. Mei; „Van Texel begon de victorie". Jongensboek over de Russenoorlog door Piet van As. In Maart en April legt de Texelse Ja gersvereniging 475 houtduiven neer. Texel heeft te lijden van droog voor jaar en droge zomer. Mei: Aanbesteding „Clasina" Emelie Gollards Rustoord". Laagste: Fa. J. Drij ver Czn. en schilder D. G. Toolens, resp. voor f263,850 en f 15,898. 27 Mei: Klas Den Burg van de Natio nale Reserve Infanterie geïnstalleerd. 1 Juni: De Commissie Zuiderzeesteun- wet opgeheven. Juni: Vereniging voor Folklore ver koopt ruim 3000 oliebollen. 14 Juni: Anita Beemsterboer legt de eerste steen voor het Consultatiebureau annex Badhuis te Den Burg. 25 Juni: Kamerverkiezingen. Op Texel: KVB 22 pet P. v.d. A. 38,7; A.R. Par tij 12,2; CHU 7,4; VVD 15,2; CPN 2,4; S. Geref. Partij 0,3 en KNP 0,8 Juni: De heer H. C. Dijt, Westergeest, verwerft op de keuring te Haarlem een gouden medaille met inzending lelies. Juli: Zolang de droogte aanhoudt wor den geen vergunningen verstrekt voor het houden van kampvuren. 10 Aug.: Bouw „Clazina Emelie Gol lards Rusthuis" begonnen. Juli: De Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij. te Amsterdam geeft opdracht tot de bouw van een Kinderherstellingsoord te De Koog; was reeds aanbesteed. 23 Aug. de eerste steen gelegd. Juli: De Koog heeft na 24 jaar weer een kaap(je). 6 Aug.: Vuurwerk trekt 4000 man. Dit jaar werden 15,000 kapmeeuw- eieren geraapt. 24 Aug.. 34 personen zwemmen van Den Helder naar Texel. Sept.: Bazar in Eben Haëzer bracht f1600 op. 21 Sept.: Er spoelen ongeveer 500 schroten aan. 28 Sept Oudeschild's Ouden van Da gen naar de IJrevue te Amsterdam. Sept Sinds 1947 zijn 283 Texelaars geëmigreerd. 8 Oct.: Het nieuwe postkantoor te Den Burg geopend. Sept.: Op Texel rijden ongeveer 450 bromfietsen. Oct.-Nov.: Bolwerk aan Texels Noord oostkust weer verlengd. 24 Oct.: De nieuwe brandspuit voor Den Hoorn gearriveerd. Prov. Waterleiding Bedrijf vraagt cre- diet van f 230,000 voor waterleiding op Texel. Oct.: Actie voor Vluchtelingenhulp brengt f 1168,58 op. Oct.: Bazar Hoornder Muzieknis brengt f1500 op. Oct.: Lijstinziameling door Plattelands vrouwen voor inrichting Consultatiebu reau brengt f 2240,85 op. Oct.: „Het Torenhuis", het enige over gebleven gebouw van het voormalige dorp De Westen, wordt door kunstschil der C. van der Heiden gerestaureerd. Nov.: Bij graafwerkzaamheden we gens aanleg riolering te De Koog wordt deel van hertengewei, schedel met run der-hoorns, stukken kaak met tanden en kiezen en stuk van aarde potje gevon den. „Natuurmonumenten" koopt perceél De Kleiakkers in Waalenburg. Van 30 Nov. tot 2 Dec. kan op Texel worden geschaatst. Sept Flessenpostwedstrijd. 10 Dec.: De Tesselaar verschijnt met interessant artikel over de Groeneplaats anno 1880. 20 Dec.: Op het Westplein te Ooster end wordt een 9 meter hoge kerstboom ontstoken. Dec. Tussen paal 17 en 19 spoelen drie tuimelaars aan. CONSULTATIEBUREAU Heden geen consultatiebureau, doch op Woensdag 7 Januari a.s. (Voor het laatst in De Oranjeboom.) GEVAAR VOOR INSTORTING Een der bunkers aan het Westerslag is zodanig door de golven bewerkt, dat hij naar onze mening de algehele instorting nabij is. De scheuren van een paar maanden geleden zijn uitgeweken tot grote gaten. Daar de jeugd stellig ge neigd is m zo'n bunker verstoppertje te spelen raden wij de betrokken instantie aan onverwijld tot slopen over te gaan. S.V. De Koog. Ons le verloor tegen Winkel met 1-0. Zondag naar AGSV, waar we iets heb ben goed te maken! De Koog 2 speelde 2-2 gelijk tegen W GW 5. Zondag tegen Texel 3, een zware op gaaf! Arie spoedig herstel toegewenst! KATHOLIEK TEXEL AAN DE KOP! Bij de wedloop van de parochies, wel ke geld inzamelen voor het eeuwfeest van de herstelde Bisschoppelijke hiërar chie in Nederland en waarvoor door de KRO een wedstrijd is uitgeschreven voor de parochie die in één week het hoog ste bedrag heeft opgezonden aan de Stichting 1853-1953, heeft Texel in de afgelopen week het hoogste bedrag op geleverd, niet alleen van het Diocees Haarlem, maar van het gehele land. Al dus werd Zaterdagavond voor de KRO- microfoon bekend gemaakt. Hiermede heeft Texel de Diocesane vlag en de lan delijke standaard, welke hiervoor be schikbaar waren gesteld, voor een week veroverd. Voorwaar een prachtig resul taat! Het indertijd daarvoor opgerichte co mité zegt dan ook hierbij de katholieken die reeds hebben bijgedragen voor ge noemd doel, hartelijk dank. Waar het comité nog niet is geweest, kan worden medegedeeld, dat ook die met een bezoek worden vereerd. In verbandi met het bovenstaande heeft de reportagewagen van de KRO gisteren opnamen gemaakt van een zanguitvoe ring van Con Amore, onder leiding van de heer R. J. Boom, alsmede van een kinderzangkoortje onder leiding van de heer v.d. Hulst. Deze opname wordt waarschijnlijk a.s. Zondagavond over de KRO-zender uitgezonden. FILMNIEUWS „LACH EN VERGEET" „Lach en vergeet" is een aardige showfilm. De vorm, waarin het verhaal tje is gegoten, is mede door het geestige spel van David Niven en de pittige Vera Ellen, heel aantrekkelijk geworden. Vooral tegen het einde is er een prach tig shownummr van een minuut of tien te aanschouwen, zoals men maar zelden in een film aanschouwt. Gezellig amuse ment. „DE AVONTUREN VAN O'FLYNN Douglas Fairbanks Jr. heeft in zijn loopbaan als vechtende en-of hartenbre- kende held wellicht nooit zoveel gevoch ten als in deze film. In een knap gefan taseerd verhaal, waaruit de held levend en wel te voorschijn moet komen, of hij wil of niet, geeft de arme O'Flynn zijn vijftienjarige ervaring als soldaat m ver schillende legers aan de onderkoning van Ierland, dat op het punt staat verra den te worden aan de legers van Napo leon. Het toeval wil, dat de onderko ning een knappe dochter heeft, voor wie O'Flynn alles zou willen doen. Maar ach, het meisje is verloofd, en met wie? U had het nooit geraden: met de groot ste verrader zelf! Neerlands nieuws. O.a.: Ere-promotie van Minister Ro bert Schuman in Tilburg. Sneeuwval veroorzaakt ernstige verkeersmoeilijk heden. Het Europa-Referendum in Bols- ward en Delft. Buitenlands nieuws. ö.£i Grote oefening van „Bescher ming burgerbevolking" in Helmond. De sensationele autorace van Mexico. Na de onlusten in Casablanca. ONTMOETING HOORN—TEXEL De Biljartclub Texel was 20 en 21 De cember gast bij de Vereniging De Kei zerskroon te Hoorn. Evenals bij het eerste treffen in Hotel De Graaf kregen de Texelse spelers ook thans weer een belangrijke handicap. Hoewel een handicap theoretisch via het moyenne wordt berekend, blijkt in de praktijk dikwijls dat de hoogst geklas seerde speler niet in zijn spel kan ko men en het onderspit delft. De overwinning was ook deze maal voor de Hoornse Vereniging, al maakten de Texelaars meer caramboles. De uit slag in matchpunten werd 126 in het voordeel van De Keizerskroon. De beker, destijds door haar op Texel veroverd konden wij dus niet als trophee mee te rug voeren. Toch is deze trip een succes gewor den. Verschillende partijen werden met een minimaal verschil verloren, zodat er wel om gestreden moest worden en er scanning aanwezig was Verder droegen de prima ontvangst en prettige sfeer het hunne er toe bij om ons een paar uiterst gezellige dagen te bezorgen. Ongetwijfeld zal hierdoor de band tussen de spelers zijn gegroeid en dus onze vereniging inwendig sterker worden. Van Hoornse zijde werd nog de suggestie gedaan een jaarlijkse ontmoe ting vast te houden, hetgeen van Texel se zijde met gejuich werd begroet. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 3 Jan. op om 8,49; onder om 4,38. Maan: 8 Jan. L.K., 15 Jan. N.M. Hoogwater ter rede van Texel: 3 Jan. 11,18 en 11,50. 4 Jan. 11,50 en 5 Jan. 0,25 en 0,57. 6 Jan. 0,57 en 1.31. 7 Jan. 1,31 en 2,07. 8 Jan. 2,07 en 2,50. 9 Jan. 2,50 en 2,56. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 3