9 roen /wa in het harL, DAMPO Badhuis Vrijdag voor publiek geopend Ruilverkaveling u ij bJ k TgjÊm WEK DE GAL IN UW LEVER OP 't Is of gij de vlam uitblaast Ruil verkaveli ng-gekeu vel Ruwe lippen ?PUR0L Jflillloenen dames ZATERDAG 10 JANUARI 1953 TEXELSE 66e JAARGANG. No. 6698 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooi) Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 1,80 p. kwart. 15 ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. INGEZONDEN Geachte redactie, Gaarne nogmaals enige plaatsruimte in uv blad voor het onderwerp, dat op dit ogenblik practisch alle Texelaren bezig houdt. Bij voorbaat vriendelijk dank. De heer Vlaming veciht mijn uitspraak betreffende de uitlopers van f 500 tot f 600 aan en vraagt dan wat mysteri eus: „Maar Wieringen dan?" Wel mijn heer Vlaming, daar ligt het precies zo ais ik aangaf: uitlopers van f 500-f 600. Of bedoelt u misschien, dat de Wienn- gers veel meer moesten betalen dan aanvankelijk bepaald was? Och, heer Vlaming, het is toch voor ieder welden kend mens te begrijpen, dat een werk, dat vóór de oorlog voor een bepaald be drag werd aangenomen, maar pas na de oorlog uitgevoerd kon worden, onmoge lijk voor het gestelde bedrag kan ge daan worden. Daar behoef je nog niet eens zakenman voor te zijn. Overigens kan ik de heer Vlaming en alle tegen standers van de plannen voor Ruilver- 'kaveling aanraden eens naar Wieringen te gaan en dan geheel onwillekeurig zo hier en daar maar eens een landbouwer aan te schieten. Ondergetekende heeft dat ook een paar maal gedaan; eenmaal in gezelschap van een groep Hoornder landbouwers en ik durf te zeggen, dat toen een zeer gunstige indruk betref fende de Ruilverkaveling op Wieringen werd verkregen. De Plaatselijke Commissie wordt niet door „de heren voorstanders" van de Ruilverkaveling benoemd. Dit geschiedt door een officiële instantie, gehoord de diverse landbouworganisaties, polderbe sturen, het gemeentebestuur enz. Als eis wordt gesteld, dat het mensen moeten zijn, die het vertrouwen van de landei genaren in het Ruilverkavelingsgebied hebben. Meermalen worden m deze Plaatselijke Commissie tegenstanders van de Ruilverkaveling benoemd en zijn ze zelfs voorzitter van de Commissie. Ook wat dit betreft behoeft u slechts naar Wieringen te gaan. Het merkwaardige is echter, dat practisch altijd deze tegen standers al vóór het einde van de Ruil verkaveling veranderd zijn in voorstan ders. Ik blijf er bij, dat de Ruilverkave- lingslasten niets te maken hebben met een le hypotheek. U kunt met evenveel recht de polder- en grondlasten als een le hypotheek beschouwen. Verder wil ilk er op wijzen, dat iedere landeigenaar kan weten, dat ook wanneer de Ruilver kaveling niet aangenomen wordt een groot gedeelte van de voorgenomen werkzaamheden toch uitgevoerd zullen moeten worden en dan onder veel min der gunstige voorwaarden. De heer Vlaming haalt verder een uit spraak van de heer Louwes aan, waarin gezegd wordt, dat het sein voor de boe ren op onveilig staat. Indien de heer Louwes dit zegt, wil hij de boeren er te vens op wijzen, dat het hun plicht is hun bedrijven zo rationeel mogelijk te voe ren. En één van de middelen daarvoor is Ruilverkaveling. Weet u wel, mijnheer Vlaming, dat in ongunstige tijden land bouwers met een bedrijf, dat goed gele gen is en dat de mogelijkheden biedt, om, als dit nodig is, bv. grasland om te zetten in bouwland, veel minder kwets baar zijn dan landbouwers, die door de ligging van hun bedrijf genoodzaakt zijn alles op één kaart te zetten. Als ik het zo bekijk is er toah niet zo heel veel verschil tussen de heer Louwes en „de voorlichtingsdienst". In de alinea over de animo van meer dere landeigenaren om ondanks de lage rente toch land te kopen, geeft de heer Vlaming een bevestiging van mijn be wering, dat er nog steeds mensen zijn, die graag land willen kopen. Ik behoef daarop dus niet in te gaan. Wat de heer Vlaming zegt over de aanneming van de Ruilverkavelingswet in 1938, vind ik klein. Het is me heel moeilijk respect te hebben voor iemand, die met modder gooit naar zijn familie, alleen om zelf gelijk te hebben. Bovendien getuigt uw opmerking over een nachtzitting met duttende Kamer leden ook van grote onkunde. U behoor de toch te weten, dat het tot stand ko men van de wet nog wel iets meer in houdt dan een enkele avondvergadering. In de Lagere Landbouwschool hangt een I Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 Jan. op om 8,46, on der om 4,41. Maan: 15 Jan. N.M., 22 Jan E.K. Hoog water ter rede van Texel: 10 Jan. 3,42 en 3,57. 11 Jan. 4,57 en 5,15. 12 Jan. 6,11 en 6,29. 13 Jan. 7,15 en 7,36. 14 Jan. 8,08 en 8,35. 15 Jan. 8,59 en 9,30. 16 Jan. 9,48 en 10,20. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. plaat, die een schematische voorstelling geeft van de totstandkoming van een wet en het zou zijn nut hebben indien u deze plaat eens bestudeerde. U zou dan kunnen zien dat een wet al een he le reis achter de rug heeft wanneer hij in de Tweede Kamer in stemming komt. En wat die Wet zelf betreft mijnheer Vlaming, ik zie niet zo heel veel verschil tussen de stemmethode, die deze Wet voorschrijft en de wijze van stemmen, zoals die in ons hele Staatsbestel van na de eerste Wereldoorlog gebruikelijk is. De man of vrouw, die nooit één cent be lasting betaalt en misschien gedeeltelijk van steun moet leven, heeft bij de ver kiezing van de Tweede Kamer evenveel te zeggen als een ander, die misschien wel een ton per jaar aan de schatkist moet offeren. Ik vind het een Nederlander onwaar dig om te vragen: „Heeft de bezetter het dan soms van ons overgenomen?" Wie het verschil tussen datgene wat de Ruilverkavelingswet beoogt en de maat regelen van de bezettende overheid niet ziet of wil zien, heeft blijkbaar niet wer kelijk geleden in de periode 1940-1945. De slotalinea is een zuiver politieke, die m.i. met. de hele zaak mets te maken heeft en ik geloof daarom dat het ver standig is, deze alinea te laten voor wat ze is. De heer D S. Eelman begint met de vraag te stellen: „Voor wie komt u ei genlijk op?" Wel, heer Eelman, ik ben zo vrij om daarop te antwoorden: „Voor de Texelse gemeenschap in het algemeen en de Texelse boeren in het bijzonder". Overigens vind ik het juister deze vraag niet aan ondergetekende maar aan de Texelse boerengemeenschap te stellen Naar ik meen. zullen zij u in grote meerderheid willen zeggen, dat ik niet in de eerste plaats voor de Staat, een partij of mezelf ben op gekomen. Het was en is helemaal niet mijn be doeling de boontjes voor de eigenaren te doppen. Wanneer ik wijs op bepaalde voordelen van de Ruilverkaveling, dan doe ik dit, omdat ik als man van de Voorlichtingsdienst van mening ben, dat een betere ontwatering, ontsluiting en verkaveling middelen zijn, die de pro ductie kunnen verhogen en de kosten verlagen en daarom voor -de boeren van belang zijn En als het een boer goed gaat, zal ook een eigenaar daar wèl bij varen Van beïnvloeding van zaken, die de eigendom betreffen is daarbij geen sprake. En het ontgaat me dan ook wer kelijk wat u bedoelt als u verder in het stuk zegt, dat ik de eigendommen niet erken. Geen van de nog weinige haren op mijn hoofd prakkizeert er over om aan u of iemands anders eigendommen te komen, hoewel ik u eerlijk wil zeg gen, dat ik het toch ook niet goed zou vinden als iemand maar met zijn eigen dom mocht doen wat hij wilde. Naar ik meen kunnen wij ons die luxe in ons dichtbevolkte land niet permitteren. Van uw opmerking over het niet pu bliceren van een bepaald stukje in de Texelse Courant, begrijp ik niets. Mis schien kunt u mij hiervan mondeling een nadere verklaring geven. Ondergetekende behoort niet tot het corps „Staatsvoorlichtingsdienst", maar is werkzaam bij de Rijkslandbouwvoor- U zult V morgen® „kiplekker" uit bed springen. Slke dag moet Uw lever oen liter gal ln uw Inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft U raakt verstopt, wordt l.umourig en loom. Neem ue plantaardige CARTER'S LE- VERPIL.LETJES om die liter gal op te wekken en uw spusvertoitng en stoelgang op natuurlijke wü-'-e t® regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.ElstCarter'sLeverplUetJes .lichtingsdienst, die zoals hiervoor al gezegd is, niet tot taak heeft de overheid te wijzen op het al of met wenselijke van een bepaalde stemmethode, maar de landbouwer vóór te lichten over de wij ze, waarop ze hun productie kunnen ver hogen. Verder heb ik nooit gesproken over geen zorg over een le hypotheek maar ik heb gewezen op het feit, dat landeige naren niet in de knoei komen wanneer zij op hun land een eerste hypotheek hebben liggen. Ook na de verkaveling blijft dit een le hypotheek. Dat een le hypotheek zorgen kan geven, behoeft de heer Eelman mij niet te vertellen. Ik vrees, dat ik hiervan meer meegemaakt heb dan mijn opponent. U bent er naast, Eelman, als u zegt, dat het mij niet interesseert hoe een ei genaar tegenover de Ruilverkaveling staat. Het interesseert mij buitengewoon en ik wou niets liever dan dat alle eige- zó prompt dooft zuuvbranden op de maag met één of twee Rennies. Het snerpenste branden in de maag soms tot in de keel toe, dooft U onmid dellijk. Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voor baat. Bij wijze van sluitstuk op hun maaltijd, 't Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. En.... Rennies zijn nog smakelijk óók. Mijn brein krijgt haast een verkaveling Van al die ruilverkaveling. Er komt welhaast geen Tesselaar Of deez' of gene kavelaar Zit als een schrijvende tartaar Zijn evenaaste in het haar, Want ieder heeft gelijk, nietwaar? Nu weet ik heus niet, vriendenschaar, (Ik ben alleen maar rijmelaar) Wie of er nu gelijk heeft, maar Het heeft mijns inziens dit bezwaar, Dat ook de NIETboer, dus de leek, Die polemiek tweemaal per week In 't lijfblad krijgt gepresenteerd. Schoon het hem matig int'resseert. Als nu één pro- en contra-man Het haarfijn uitduidt, laat het dan Voldoende zijn, maar plaag ons niet Met 't eindeloze „wel of niet". Tenslotte was er in de toon, Tussen de regels, ook wat hoon, En als men, zich zó ver laat gaan, Maak er dan maar een einde aan! HUIB DE RIJMELAAR. HOEST. GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval „PADANG" ZAL GOED VERWARMD WORDEN! Padang" zullen trekken om daar hun Ruilverkavelings-stem uit te brengen, behoeven niet bang te zijn, dat zij daar zullen verkleumen, een firma te Den Burg heeft nl. de opdracht gekregen voor het plaatsen van 20 (twintig!) kadhels. De temperatuur zal dus goed kunnen zijn trouwens er z j n mensen, die zelfs verwachten dat de temperatuur ook zónder de kachels hoog genoeg zal ziin, doch daar maakt men de kachel na tuurlijk niet mee aan! DAAR IS RATTENBESTRIJDING GEWENST! Tijdens een jachtpartij in het Noorde lijk deel van de Eierlandse polder wer den mét het wild heel wat ratten opge jaagd. De ratten schijnen zich te voeden met speciale grassoorten. Een intensieve rattenbestrijding is ook daar dus drin gend aan te bevelen! JAARVERGADERING „EENDRACHT" In de Woensdagavond gehouden leden vergadering van de coop, zuivelfabriek „Eendracht" werd besloten tot de bouw van een nieuwe directeurswoning, voorts werd besloten over te gaan tot de ver werking van de resterende wei tot wei poeder de verstrekking van wei aan de leveranciers gaat op de normale wijze door; de bestuursleden de heren J. Roe per Johzn., C. H. Roeper en Jn. Hin, „De Nes", werden herkozen. (Verslag volgt). ENKEL GEBROKEN Door de gladheid kwamen de wielrijd- sters mej. Corrie Kuiper en mej. Jannie Vlaming op de Oosterweg zodanig te val len, dat Corrie haar enkel brak, Jannie kwam met de schrik vrij. POLS GEKNEUSD In de gladde bocht bij Mennohoeve kwam mej. Corry Brouwer op weg naar Oosterend, met haar fiets zodanig te vallen, dat zij een pols kneusde. De reis moest te voet worden voortgezet. Mej. Dina Smit kwam in dezelfde bocht te vallen met het gevolg, dat zij een lichte hersenschudding opliep. naren overtuigdraakten van het feit, dat Ruilverkaveling voor eigenaars-ge bruikers 'n zeer groot voordeel betekent en voor eigenaars-verpachters geen na deel is en via betere bedrijfsuitkomsten van de pachter zelfs een voordeel kan worden. En dit is juist de bedoeling van mijn voorlichting. Dat ik het niet zo nauw neem met woord en geschrift zag ik graag bewezen. Naar ik meen heb ik de boeren al en kele jaren middels verslagen van allerlei vergaderingen op Ruilverkavelingsge bied laten zien wat Ruilverkaveling is en wanneer u dus zegt, dat het mijn plicht was geweest de boeren al maanden te voren in te lichten over het wel en wee van de Ruilverkaveling, dan geloof ik dus te mogen zeggen, dat ik in dit op zicht aan uw wens heb voldaan. De opmerking aan de heer Hin en „B." kan ik naast mij neerleggen. Het spijt me, Eelman, dat ik de Nieuwjaarsbood- sohan, waarvan u in uw laatste alinea spreekt, met gehoord heb. En afgezien van het feit, dat ik „de heren in Den Haag" nooit spreek of schrijf, kan ik de ze boodschap dus onmogelijk doorge ven aan hen. Het lijkt me dus het beste, dat u dit zelf doet. Als Texelaars doen wij het met een eenvoudiger „Nieuwjaarsboodschap", nl. deze: „Het beste toegewenst". En ik hoop hartelijk, dat voorstanders en te genstanders van de Ruilverkavelings- plannen het later zullen kunnen zeggen, dat bij „het beste" van 1953 ook behoor de de aanneming van het plan tot Ruil verkaveling. C. VAN GRONINGEN Met ingang van Vrijdag 16 Januari a.s. zal het Badhuis voor het publiek geopend zijn. Elke Vrijdag en Zaterdag het ge hele jaar door is deze badinrichting ge opend van 9-12 en van 14-20,30 uur. De tarieven zijn voorlopig vastgesteld als volgt: Voor volwassenen: douchebad f 0,25, tijdsduur 20 minuten. Kuipbad f 0,75, tijdsduur 40 minuten Voor kinderen t.m. 14 jaar: douchebad f 0,15, tijdsduur 15 minuten. Kuipbad f 0,50, tijdsduur 30 minuten. Na zes uur namiddags betalen de kin- BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 2 tot en met 8 Januari 1953 Geboren: Johannes Gerardus Aloysius zv Gerrit Bakelaar en Nelly Maronier. Cornelia dv Arie Timmer en Aaltje Trap Adriaan Levien zv Pieter Mechielsen en Jannetje de Boer Petronella Maria dv Johannes N. Witte en Godefrida W. van Samibeek. Cornells Arie zv Pieter Forrer en Trijntje Boon Stephanus zv Petrus M. Boom en Margaretha D. Zijm. Johan nes Hubertus zv Jacob van Heen-vaarden en Jannetje Huisman. Ida dv Jan Kaczor en Elisabeth Boggia. Anna Maria dv Cornells H. F. Duin en Cornelia D. van Kampen. Ondertrouwd: Cornells J. Koning en Henny Stam. Simon G. de Porto en Ma ria Kieft. Huibert de Ridder en Theodo ra Duinker. Overleden: Hendrik Barhorst, 91 jaar, wedn. v. Dirkje Schoenmaker. Gerberdi- na J Ran, 58 jr., ongehuwd. Pieter Blom, 66 jr., echtgen. v. Antje Schaap. Gevonden voorwerpen: 1 witte want, 1 donkerbl. handschoen, 1 paar donkerbl. kinderwantjes, 1 parel snoer. INGEKOMEN PERSONEN Gerbrigdien J. Smit v. Weststelling werf, Blesdijke, Markeweg 148. VERTROKKEN PERSONEN Johannes F Jonkergouw v. K 24 naar Rotterdam, Slag 15. UITVOERING VERENIGING VAN OUD-LEERLINGEN Op Vrijdag 13 en Zaterdag 14 Febru ari a.s. houdt de Vereniging van Oud leerlingen uitvoeringen van „Boer zon der Land". Deze uitvoeringen zijn uitsluitend toe gankelijk voor leden en donateurs en hun dames. Nieuwe donateurs worden vanaf heden aangenomen WITTE ZWANEN Op „De Bol" in polder het Noorden, houden zich sinds enkele dagen zeven wilde zwanen op en wel in het water genaamd Het Zwin. Vermoedelijk zijn deze dieren door het tractorgeronk uit de Noordoost-Polder naar Texel ge vlucht: hier is het rustig STIERENKEURING 1953 De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat de in artikel 2 van het „Stie renreglement Noordholland 1949" be doelde keuring van stieren in 1953 voor de gemeente Texel zal plaats hebben op Donderdag 2 April 1953 te 11 uur op de Groeneplaats te Den Burg. Voor de keuringen in andere gemeen ten kan men ten raadhuize nadere in lichtingen bekomen. Aangifte van stieren voor de keurin gen moet geschieden vóór 1 Februari 1953 bij de Secretaris der Provinciale Com missie tot bevordering van de rundvee- fokkerij, onder inzending van het af stammingsbewijs en onder opgave van de verdere gebruikelijke gegevens. Bij de aangifte voor de keuring be hoort het bewijs van aangifte van de stier te worden ingezonden, op straffe van uitsluiting van de keuring. AJs be wijs van de aangifte wordt het afstam mingsbewijs voorzien van een gemeen testempel. Formulieren voor deze aan gifte zijn verkrijgbaar ter gemeente-se cretarie en bij de heer B. Oostra, Schil- derweg. Ingevulde formulieren kunnen bij de heer Oostra worden ingeleverd uiterlijk tot 26 Januari a.s. Voor stieren, die men wenst te laten inschrijven in het Nederlandse Rund veestamboek, dient door de eigenaren keuring te worden aangevraagd aan het Bureau van dit Stamboek, Suriname- straat 24 te 's-Gravenhage vóór 15 Fe bruari a.s. Tot de keuringen worden uitsluitend toegelaten dieren van het zwartbonte veeslag. Niet geringde stieren kunnen van de keuringen worden uitgesloten. De éénjarige stieren kunnen slechts voor een jaar zgn. „voorlopig" worden goed gekeurd en nog aanwezige 3-jarige en oudere stieren, die reeds definitiief wer den goedgekeurd, behoeven niet ter keu ring te verschijnen, wel moet er aan gifte van worden gedaan. Tenslotte vestigt de burgemeester er de aandacht op dat de houders van stie ren verplicht zijn, telkens wanneer door hen een stier in de loop van het jaar wordt aangekocht of verkocht, hiervan ten raadhuize aangifte te doen. Texel, 7 Januari 1953. De Burgemeester van Texel. C. DE KONING. deren eveneens het volle tarief. Kinderen in de leeftijd t.m. 10 jaar worden alleen onder geleide in de bad inrichting toegelaten. Zij, die in de gemeente Texel woon achtig zijn en geen lid zijn van het Wit te Kruis, betalen in de badinrichting het dubbele tarief. Het bestuur van het Witte Kruis stelt onze leden op Dinsdag en Woensdag, na middags van twee tot zes uur. op de 13e en 14e Januari a.s. gaarne in de gelegen heid het nieuwe consultatiebureau-bad huis te bezichtigen. Langs deze weg doet het bestuur van het Witte Kruis een beroep op de mede werking van de ouders, woonachtig in de omgeving van het nieuwe bureau, er zoveel mogelijk voor zorg te dragen, dat hun kinderen van het Consultatiebu reau-terrein geen speelplaats maken. Dit is de laatste weken reeds herhaalde lijk voorgekomen PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT Tegen een Texelse veehouder, die ver zuimd had aangifte te doen van het heersen van rotkreupel onder zijn wól- vee, is proces-verbaal opgemaakt. KAMPEERDER KON ONDERDELEN GEBRUIKEN Eén maand gevangenisstraf eiste de officier van Justitie bij de Alkmaarse Rechtbank, mr Holsteyn, tegen de 20-ja- rige mijnwerker A. K uit Brunssum. Deze jonge man had in de zomer van 1952 op Texel gekampeerd en had zich op zeker moment vergrepen aan enkele onderdelen van een motorfiets die in een schuur gestald was. Ook een fietslan taarn veranderde van eigenaar. Verdachte ontkende pertinent de ar tikelen, waaronder een acou, gestolen te hebben. Hij zou ze weken van te voren reeds in Amsterdam hebben gekocht, doch de oorspronkelijke eigenaars her kenden de zaken aan enkele kenmerken, die alleen zij hadden kunnen weten. De officier van Justitie achtte daar om de diefstal bewezen en eiste een ge voelige straf. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. ONS HUIS DEN HOORN Tot de oorlog de vlotte voortzetting sterk belemmerde, werden te Den Hoorn in „Ons Huis" iedere 14 dagen ontwikke lingsavonden georganiseerd, welke steeds behoorlijke belangstelling moch ten trekken. Het is daarom een goede ge dachte geweest om deze avonden weder om te gaan houden en de eerste is, zo deelt men ons van de zijde van het be stuur mede, bepaald op hedenavond, aan vang 8 uur. De heer C. P. Laan, hoofd van de lagere landbouwschool te Den Burg, is uitgenodigd om een causerie te houden over zijn reis door Denemarken. Het gesprokene zal met een iriteressan- te film worden geïllustreerd. Evenals voorheen zal de entree weer gratis zijn en tijdens de pauze zal men een kopje thee kunnen drinken. Het ligt in de bedoeling weer iedere 14 dagen een ontwikkelingsavond te houden Het bestuur bestaat uit de heren: A Smit, voorzitter; Jurr. Beumkes, secreta ris; C. Bruin, penningmeester; IJs Kik kert en M. C. Troost, commissarissen, terwiil Ds Van Rhijn als adviserend be stuurslid functioneert. zeggen: Voor de benden niets beter den HAMEA-GELEL KATHOLIEKE KEKKLIJST van de parochie St. Martinus OudcschiM Zaterdag 6-7 biedhtgel., om 7 u. roz. Zondag, le Zondag na Driekoningen en feestdag v.d. H. Familie. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. communie-uit reiken en om 10 u. de Hoogmis. Om half vüf lof t.e.v. Maria. In de week zijn de H H. Missen om 7,30, behalve Maandag, dan elders. Deze week alléén Zaterdag om 7 u. roz, niet Dinsdag en Donderdag. Zaterdag op de gewone tijd biechtge legenheid en om 7 uur rozenh. Zon dag a.s.: 2e Zondag na Driekoningen. St. Marthaveremging: Vrijdag half 3: Annie Bakker en Nel Hin. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 11 Jan.: le Zondag na Drieko ningen. Twee Missen in Oosterend. Den Hoorn om 10 uur Om 1 u. lof met roz. v.d. zieken v.d. parochie en het qebed van toewijding aan het Onbevlekt Hart van Maria. Dinsdag 13 Jan.: 18-jarige cursus. Woensdag 14 Jan.: Mis in Den Hoorn om 7,30, biechth. schoolkinderen 3e klas. Om 7,30 Jozeflof met roz. en lit. v.d. ingekomen intenties. Er na jonge- mannencongr. Om 9,30 gez. huwelijks mis, om 7 uur alleen communieuitrei- ken en geen Mis. Donderdag 15 Jan.: 8 uur Mis in Oosterend, biechth. schoolk. 4e klas. Om 8 uur Parochie-avond. Jon- gedamescongr. vervalt. Vrijdag 16 Jan.: Biechthoren Jozefschool 4e klas. Zater dag 17 Jan. Mis in de kapel. Biechtgel. van 4-8 uur op de hele uren. 6 uur roz. in de kerk. Zondag 18 Jan.: Opening in tern. bidweek en deurcollecte v.d. Memi- sa (Ned. med. Missiecomité). Dan Mis in Den Hoorn om 7.30 en 10 uur. In Oos terend om 10 uur H Mis.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 1