°P reis De propaganda-Feestavond Het Mysterie van de transportarbeiders Wat anderen zeggen van Ruilverkaveling Deze week in Texels Bioscoop Theater Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam Door de afd. Texel van de Centrale Bond van Werknemers in het Transport bedrijf, welke hier 140 leden telt en vol gend jaar haar 25-jarig bestaan hoopt te vieren, werd Donderdagavond in de goed bezette Oranjeboom een propa- ganda-feestavond gehouden. De avond werd geopend door de heer H. Snoek, voorzitter, die het een dubbe le feestavond noemde, waar de Bond zelf al 35 jaar bestaat, terwijl enige Texe laars al 25 jaar lid zijn. Het gezelschap Frans Vrolijk heeft volijverig de bloemetjes naar buiten hel pen dragen. Frans is onuitputtelijk in zijn moppen, waaronder bijzonder goe de en ook bleek hij een uitstekende re censie te verdienen voor zijn aandeel in de diverse schetsjes, samen met Fred Kemp, die op zijn beurt weer een knap imitator bleek. Wim en Bram Soholte zongen weer als lijsters zo zuiver en le vendig en hoe sprankelend was het ac- cordeonspel van De Cavelli's! Karin Larssen declameerde meesterlijk, maar schreed soms een pasje voorbij ondeu gend". De Waikiki Hawaiians zorgden voor een Stille Zuidzee-sfeer en lieten ons ook genieten van de vreugde, die 'n Alpentocht ons biedt. De propagandist, de heer R. Laan Jr., huldigde de oudere generatie voor hetgeen zij onder zulke moeilijke om standigheden heeft gewrocht.. In 't begin dezer eeuw toen de arbeider wegens het ontbreken van een sociale wetgeving, was overgeleverd aan bedeling en diako- nie. De arbeider was een horige, die be nauwd opzag naar zijn werkgever, die volgens 't Burgerlek Wetboek de macht had om welke reden dan ook ontslag aan te zeggen en die voor de rechter altijd gelijk kreeg. Bij de oprichting van uw Bond bestond het NVV al 12 jaar. Het NVV deed de bevolking beseffen, dat te genover de macht van het kapitaal de macht van de arbeid gesteld moet wor den, opdat de arbeider een menswaar dig bestaan zou krijgen, een mens met gelijke rechten en gelijke plichten, -vrij van gebrek en vrees. Spreker huldigde mannen als „de Bruins", die hier met 7 man tot oprichting besloten. Er is verbe ten gevochten. Kameraadschap en ver trouwen bleken de hoekstenen van het grote gebouw, waaraan wij blijven wer ken. Onze Bond is met zijn 35,500 leden een onderdeel van het NVV. Met elkaar heb ben wij ervoor gezorgd, dat de mentali teit van de werkgever vergeleken met vroeger ontzaggelijk veranderd is. Wij hebben een aantal regelingen o.a. 12 da gen vacantie, opgebouwd, waarop wij trots mogen zijn. Een deel der winst der ondernemingen komt o.a. ten goede aan onze ouden van dagen, ons land staat thans bovenaan met zijn soc, verzeke ringen en uitkeringen. Door onze groei worden wij van dag tot dag sterker en zoals Ds Buskes zei: Het NVV is het bes te wapen bij de bestrijding van de klas setegenstelling. Spreker spoorde aan tot actieve me dewerking en ontwikkeling, opdat men FEUILLETON van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 22.) Maar het was eenzaam geworden in huize Meulemans. De jongelui die vroeger om Annelies hadden heen ge- drr.aid waren nu verdwenen Het stille huis bood hen geen aantrekkelijkheid meer. Maar de oude heer Terweeghen kwam, wanneer hij mot voor zaken in het buitenland vertoefde, vast ééns per week een avond schaken en Marja, die altijd de bijzondere vriendin van Anne lies geweest was, en door Meulemans wel eens schertsend z'n stiefdochter werd gei oemd, bleef haar „stiefvader" trouw en kwam dikwijls 'n uurtje babbelen Maar nu was het meisie al een maand weg en al wilde Meulemans het zijn vrouw met erkennen, hij miste haar Langzamerhand was ze de plaats van zijn gestorven dochter gaan innemen, en er was tussen de zo zwaar getroffen ou dere en het jonge meisje zulk een har telijke verhouding gegroeid, dat Mar ja meermalen bij de familie Meulemans haar hart uitstortte over dingen, waar over ze met haar vader voor geen geld zou hebben gesproken. Plotseling klonk in de majestueuze onrijlaan het geronk van een motor, 'n rode flits schoot langs de ramen. Me vrouw Meulemans keek verschrikt op. maar haar man sloot met een klap zijn beek en keek vrolijker dan hij het in vier weken gedaan had. zijn taak zo goed mogelijk zal kunnen vervullen. Na de uitvoering werd een verloting gehouden. Besloten werd mét een geani meerd bal o.l.v. Craanen's Band. Het Ruilverkavelingsplan Texel heeft al heel wat kolommen in de Texelse Courant gevuld. Vorige week verschenen het week blad „De Haagse Post" en dagblad „Het Vrije Volk" met een artikel over dit actuele onderwerp, dat thans op Texel het gesprek van de dag vormt. In „De Haagse Post" lazen wij: DEN BURG, Januari. Op Texel heerst in vele kringen onrust en tweedracht. Door de Centrale Cultuur technische Commissie te Utrecht is een ad vies ingediend omtrent een aanvraag tot ruilverkaveling van gronden in de gemeente Texel en in de tweede helft van December 1952 zijn de eigenaren dier gronden per aangetekende brief door het Provinciale Bestuur van Noord-Holland opgeroepen om op 30 Januari 1953 te Texel bijeen te ko men om mondeling te stemmen over de kwestie of tot deze ruilverkaveling zal worden overgegaan. Hoewel een ieder de goede bedoelingen van de ruilverkavelingswet erkent, bestaan ei op Texel zeer grote bezwaren tegen het plan en tegen de wijze, waarop men het plan tracht aangenomen te krijgen. In de eerste plaats bestaat het bezwaar, dat de Centrale Commissie het gehele eiland met uitzondering van de polders van Eierland en de Eendracht in het plan heeft opgenomen. Hierdoor worden de meest uiteenlopende polders onder het plan ge bracht. polders, die vaak niets met elkaar te maken hebben, zoals b.v. de polders De Kuil, Hoornder Nieuwland en Prins Hen- drikpolder in het Zuidwesten tegenover de polders Burger Nieuwland, Waal en Burg en Het Noorden in het Noordoosten. Hier onder zijn polders waarvan de verkaveling practisch niets te wensen overlaat (als ge volg van hun „jeugd"), waar waarin de Centrale Commissie technische verbeterin gen aan wegen of waterlopen heeft gepro jecteerd. Het zijn vooral deze technische verbete ringen, die tot de hoge kosten van het plan leiden. Het plan moet ca. 12.5 milliocn kosten, wat neerkomt op bijna 1.600 per ha!! of 1,250 per inwoner!! Een dergelijk plan voor geheel Nederland (naar het aan tal inwoners gerekend) zou dus op rond 13 milliard komen (2Yl maal de totale begroting van het Rijk over één jaar). Een indruk van het bedrag verkrijgt men ook, wanneer men het omslaat over de 8.000 ha, die het omvat en die voor de vermogens belasting waarschijnlijk lager geboekt staan dan 12,5 millioen. Wanneer nu het Rijk ^4 van de kosten voor zijn rekening neemt, blij ven de lasten voor de eigenaren nog I altijd op het zeer hoge bedrag van ca. 400 per ha. In de kringen van de eigenaren van de Enkele ogenblikken later werd de deur geopend en stormde een licht figuurtje de kamer in. Zo ouwe schatten! riep Marja en kuste zonder plichtplegingen allebei. Gisteren ben ik teruggekomen, te laat om nog bij jullie aan te gaan. Maar nu ben ik er weer en ik blijf de héle avond, tenminste als ik mag, voegde ze er be scheiden aan toe. M'n lieve kind, begon mevrouw Meulemans en haar man trachtte zich wat op te hijsen in de kussens. Laat mij dat doen vader Jacob, grapte Marja, dat is vrouwenwerk. Ik ben zelf in die vier weken zo allerverschrikkelijkst lui ge worden, dat ik blij ben weer eens wat te kunnen doen. Mevrouw Meulemans schonk thee en Meulemans stak voor het eerst die dag een sigaar op en weldra was de kamer vervuld van gezellig gepraat. Marja ver telde honderd-uit over haar belevenissen in Zwitserland, van haar ski-tochten en bobsleeën, van de vele jongens die om haar en Leme hadden heen gescharreld en hoe ze ze allen bij de neus had geno men Meulemans luisterde meestal maar stilletjes en soms dwaalden zijn ogen naar de grote foto in zilveren lijst van waaruit de ogen van zijn gestorven dochter hem schenen toe te lachen. Maar zijn vrouw was helemaal verdiept in het gesprek en haalde herinneringen op uit de tijd toen zij zelf een vacantie had doorgebracht in het berghotel waar Marja had gelogeerd. Maar tenslotte viel er een stilte in het gronden wordt zeer sterk betwijfeld of de economische vooruitgang van hun gronden gemiddeld 400 zal halen. Het aanbod van het Rijk om Va van de kosten bij te dragen wordt gewantrouwd. Die Va (9 millioen gulden) moeten dus door de Nederlandse belastingbetalers worden opgebracht; 99 pet. daarvan hebben niets met de Texelse ruilverkaveling te maken. Wanneer het Rijk zó gemakkelijk met het geld van anderen omspringt om Texel te gerieven wekt dit wantrouwen op. Zeer ernstig ontevreden is men voorts over de vaststelling van de plaats en van de datum van de stemming. Er zijn ca. 1.600 eigenaren, onder wie velen met min der dan 0.5 ha grond. Iedere eigenaar heeft één stem, er wordt bij meerderheid van stemmen besloten; de niet opgekome- nen worden geacht te hebben voorgestemd. Zo luidt de wet en aangezien men bij de totstandkoming van de wet met 30 100 eigenaren per ruilverkaveling te doen had, eigenaren die met de plannen over het alge meen goed op de hoogte waren, althans konden zijn, kon deze ïegeling gebillijkt worden. Bij het ruilverkavelingsplan Texel zijn de eigenaren echter niet op de hoogte gesteld, tenzij zij de Texelse Courant lezen. Zij, die buiten Texel wonen, doen dit lang niet altijd. Verscheidene per aangetekende brief op- geroepenen zijn gestorven: zij komen uiter aard niet op en worden geacht te hebben voorgestemd. Anderen wonen of vertoeven in het buitenland op adressen, waar de aangetekende brieven niet of te laat aan komen. Zij kunnen geen gemachtigde meer aanstellen (waartoe overigens gelegenheid is) en stemmen dus niet; ook zij worden geacht te hebben voorgestemd. Aangezien men ca. 1.200 ejgenaren verwacht, is er in de dorpen geen lokaal groot genoeg om allen gelijk te bei gen. Men heeft nu een grote schuur in de polder Eierland (buiten het gebied der verkaveling!) uitgekozen, die op vele kilo meters van de dorpen verwijderd ligt. De stemming valt op 30 Januari! Dat is in de koudste week van het jaar en dus in een periode, dat sneeuwstormen of ijzige Oos tenwinden de Texelse wegen onbegaanbaar kunnen maken. De vergadering begint om 9 u. 30 en het is technisch vrijwel onmo gelijk per auto of autobus zoveel personen naar het stemlokaal te vervoeren, dat niet velen per fiets of te voet zullen moeten gaan Vele tientallen tegcustandeis, vooral die met betrekkelijk geringe belangen, zul len de tocht naar de vergadering vrezen met bet oog op de kans op een longontste king. Het ligt voor de hand, dat de verga dering vele uren zal duren en dat men in een grote tochtige boerenschuur ook een flinke kans heeft om ziek te worden. De eigenaren zijn uiteraard bejaarde mensen. Wanneer voorts slechts 10 der aanwe zigen mondelinge bezwaren heeft, waar voor ieder slechts drie minuten nodig zou hebben deze te uiten, dan zou er hiermee al 6 uur verlopen, terwijl de stemming op zichzelf minstens 2 a 3 uur in beslag zal nemen! Geen wonder dat de Texelaren zich er over beklagen dat dit communisti sche stemmethoden zijn! „Kom nou! schiet op! Jumbo is in moeilijkheden de krokodil heeft zijn slurf vast en wil hem in de rivier trekken!" gilt het aapje tegen Bum en Bam. Biom haalt vlug een doos sigaren en zij hollen naar de rivier, waar ze Jumbo een sigaar 'even. Zodra Jumbo's sigaar aangesto ken is, inhaleert hij een enorme hoeveelheid rook en daarna blaast lui de rook door zijn slurf in de bek van de krokodil. De rook kriebelt ontzettend in de keel van de krokodil Hij hoest verschrikkelijk en natuurlijk moet hij nu Jumbo's slurf loslaten. Een gelukkige Jumbo loopt huiswaarts met een trots aapje op zijn rug en Bun en Bam zijn ook blij dat zij konden helpen. Maai de krokodil huilt en hoest; ze kunnen hem een heel eind verder nog horen. gesprek en staarde Marja dromerig naar buiten. Meulemans, met z'n scherpe blik, meende een ogenblik een zorgelijke trek Om die vrolijke mond te zien. Zorgen, meisje? vroeg hij opeens en de hartelijke klank van zijn stem bracht Marja bijna de tranen in de ogen. Ze had had haar moeilijkheden kunnen vergeten tijdens het drukke, gezellige praten, maar nu drongen ze opeens weer alle op haar aan. En, met haar karakteristie ke openhartigheid besloot ze maar eens ronduit te praten. Zorgen? vroeg ze. Nee, «orgen niet. Maar die ouwe paps van me maakt het me lastig. Je vader? lachte mevrouw Meule mans verbaasd, die wist hoe de oude heer Terweeghen op zijn oudste dochter gesteld was en hoe ze de oude heer vrij gemakkelijk om haar vinger wond, maakt die het je lastig? Da's voor het eerst dat ik zoiets hoor. Ik heb hem tenminste meermalen het omgekeerde horen beweren, schert ste Meulemans Ach, Marja haalde de schouders op. Hij bedoelt het natuurlijk weer goed en juist daarom is het zo lastig. Als ik een beul van een vader had, dan zou ik wel raad met 'm weten. Ik nam gewoon de benen! en ze stak haar neus de lucht in met een air dat de beide oudere mensen in de lach deed schieten. Maar hij be doelt het juist allemaal zo goed en voor mijn bestwil en zo.en dan wordt het zo moeilijk er tegen in te gaan. Laat maar es horen, meende Meule mans, dan zal ik m'n onpartijdig oordeel „Het Vrije Volk" schrijft o.a.: „Boer zijn op Texel is ook niet alles. Zeker, in Eierland vinidt men prachtige landbouwbedrijven met vele bunders vruchtbare grond. In „De Prins" en „Het Noorden" gaat het ook nog wel, maar niet op het zgn. oude land. Daar is het voor de landbouwers bijna geen werken (Allemaal versnipperde bedrijven. Hier een stukje grond van een halve ha., een km. verder nog eens een perceel van ruim 1 ha. enz., met als gevolg, dat er van 'n economische bedrijfsvoering geen sprake kan zijn. De landbouwers verliezen vele kost bare uren per jaar met het heen en weer reizen van het ene stuk land naar het andere. Voorts zijn vele percelen grond niet aan een verharde weg gelegen, zo dat de gebruiker zijn land slechts via één of nog meer percelen van een ander kan bereiken en aan de waterwegen moet ook nodig het een en ander gebeu ren. Er werd een aanvraag om de moge lijkheid tot ruilverkaveling te onderzoe ken, ingediend. Plan-Texel is het op één na grootste, dat ooit door de Cultuur technische Dienst onder handen is geno men. Alleen het plan voor het Maas- en Waalgebied omvat 'n nog grotere opper vlakte. Een plan, dat voor de landbouwers op het „oude land" grondige en zeer ingrij pende verbeteringen inhoudt. O.m. zullen de waterlopen worden ver beterd. In enkele er van zijn vele stuw dammen geprojecteerd, zodat het zoete water, waaraan Texel nog wel eens ge brek heeft, niet direct in de Waddenzee behoeft te worden geloosd. Ook le ver betering van het wegennet, op vele plaatsen lang geen overbodige luxe, is in het plan opgenomen. Het voorlopige plan houdt de gemoe deren op het eiland de laatste dagen nog al bezig. Vrijdag 30 Januari moe' er nl. over worden gestemd en dan zal de be slissing vallen Een beslissing, die van zeer grote betekenis is voor de toekomst van de landbouwers op het „oude land". Zullen zij hun gehele leven lang door moeten ploeteren op de versnipperde be drijven, ja of nee? Iemand met een brede kij.: op het le ven heeft het antwoord >p deze vraag direct bij de hand. Dat luidt: „Nee!" Hier ligt nl. de grote kans voor deze landbou wers om eindelijk eens uit de misère te geraken. Het realiseren van het rui .ver kavelingsplan biedt hun de mogelijk heid tot 'n economischer bedrijfsvoer1 r.g op een betere kwaliteit grond. Zeker, het realiseren van het plan komt de land eigenaren op ongeveer f 400 per ha. te staan, maar daar staan dan toch ook weer grotere verdiensten tegenover. En die verdiensten liggen ongetwijfeld 'ho ger dan f 400 per ha. in 30 jaar. Dit geldt clan allereerst voor de land- eigenaar-gebruiker, maar voor de landeige naar-verpachter houdt de ruilverkaveling ook een verhoging van de inkomsten in. De grond krijgt door de verkaveling namelijk meer waarde en de pachtprijs mag dan ook navenant worden verhoogd. Voorts worden de landeigenaren in de gelegenheid gesteld om in het kader van de werkzaamheden de drainage van hun land (hier en daar hard nodig!) in eigen beheer uit te voeren en daarvoor geldt de zelfde betalingsregeling. Vijf en zeventig procent rijkssubsidie en de rest afbetalen in dertig jaar. Het plan kan inhouden, dat een land bouwer zijn grond wel bij elkaar maar niet bij zijn boerderij krijgt. Zij kunnen met rijkssubsidie op het nieuwe perceel een nieuwe boerderij bouwen. Voor een bedrijf van 10 hectare bedraagt deze subsidie veertig procent, voor iedere hectare meer gaat er een halve procent af. Voorts zal bij de uitvoering van het plan gedurende de eerste jaren de werkloosheid van het eiland worden gebannen. Hetgeen ook van niet te onderschatten betekenis is. Er zijn evenwel nog landeigenaren (-ver huurders), die de toestand maar liever wil len laten zoals zij is en die niets van het „De cost gaet voor de baet uyt" willen weten. Zij sturen (niet ondertekende) pam fletten rond, waarin zij grote financiële ca- tastrophen voorspellen indien het plan wordt uitgevoerd. Dat zijn dan van die oer-conservatieve lieden, die nog steeds de loftrompet steken over dat „heerlijke voorzichtige" beleid dat de regering in de jaren 1930—'40 voerde eens over je moeilijkheden laten gaan. Zijn vrouw keek hem glimlachend aan en hij wist hoe ze over zijn onpartijdig heid ten aanzien van Marja dacht. Maar het meisje keerde zich nu geheel naar hem toe. Vader wil dat ik trouw, viel ze met de deur in huis. En daar heb ik niets tegen. Het gaat er maar om met wie. En daar beginnen de moeilijkheden De beide anderen zwegen en dat moe digde haar aan voort te gaan. Vader wil dat ik trouw met John van Liss. Nog steeds zwegen haar toehoorders. Mevrouw Meulemans kmkte maar eens, alsof ze wilde zeggen, dat ze de jonge man kende. John is een aardige jongen, hoewel ik niet geloof, dat hij, wat je noemt, een persoonlijkheid is Het heet dat hij gro te zaken doet, maar hij werkt me niet hard genoeg. Hij verdoet nogal wat tijd met litteratuur en zo en nu vind ik dat je óf literator óf zakenman bent, maar niet van allebei een beetje. Maar vader is nogal op hem gesteld en John weet zich heel aardig voor te doen Het gekke is, dat Lenie werkelijk op hem verliefd is, tenminste, daar ben ik zo goed als ze ker van. Maar vader heeft zich in het hoofd gezet, dat ik moet trouwen, omdat ik zo'n vliegende vogel ben en Lenie is kalm en huiselijk en gezellig, die wil hij nog wel graag een paar jaartjes bij zich houden. Dus is hij, gemakshalve, ziende blind. En jij voelt niets voor John, infor meerde mevrouw. en die thans aldoor maar luide verkondigen, dat de progressiviteit, die onze huidige re gering nastreeft, land en volk naar de on dergang doen snellen. Dit soort mensen is het, dat de toekomst voor de Landbouwers op het „oude land" zonder uitzicht wil laten „Laat hen maar ploeteren. Wij zullen wel trachten om nog meer land te Kopen!" Zij kanten zich fel tegen de wijze van stemmen, zoals die in de Ruilverkavelings wet is vastgelegd, maar rij vergeten, dat die Wet tijdens dat „Heerlijk voorzichtige" be leid, namelijk in 1938 is aangenomen. Momenteel zijn de tegenstanders bezig om alle kleine grondbezitters financiële rampen voor te spiegelen, indien het plan wordt uitgevoerd. Doch in bijna alle ruil verkavelingen worden de kleine grondbe zitters van het betalen van de kosten vrij gesteld. In de meeste gevallen wordt aan tuintjes e.d. niets veranderd. Het landschap zal er ook niet onder lij den. Ten zuiden van Den Burg zullen ae befaamde „tuunwollen" weer worden aan gelegd en het Staatsbosbeheer Jheeft in het kader van de uitvoeringswerkzaamheden een plan opgesteld om het eiland, waarvan hel landschap op vele plaatsen heel erg kaal is, te verfraaien. Wat een conservatisme teweeg brengt, daar weet juist Texel van mee te praten, liet liberale beleid van het vooroorlogse gemeentebestuur is er oorzaak van, dat het huidige bestuur met het probleem zit opge scheept om een achterstand van ruim vijf tien jaar in het welvaartspeil van de bevol king in te halen. De nodige geldmiddelen daartoe ontbreken thans. En diezelfde lie den van toen willen nu nog eens trachten de klok stil te laten staan! VERKEERSCOMPETITIE De M.C. Texel heeft hedenavond een Verkeerscompetitie in De Lindeboom. Het is aan te bevelen dat de leden daar aan mee doen om de verkeersregels weer wat op te frissen. Het bestuur rekent er op dat er velen komen. Het begint om 8 uur. (Zie adv.) „KLOKSLAG TWAALF" Een Amerikaanse film over twee man nen, die jaren geleden „iets" met elkaar hadden. De een heeft de ander ter dood doen veroordelen en daar stapt men in het Wilde Westen niet zo gauw over heen! Anderhalf uur lang blijft de che- riff wachten op de ontmoeting met zijn vijand, die na vijf jaar gevangenisstraf gratie heeft gekregen en nu terug komt om af te rekenen. Het is een van de allerbeste films van de laatste jaren, een zielkundig drama, eenvoudig doch voortreffelijk uitge werkt. En de muziek is bijzonder sugges tief, de ballade „High Noon" knap. Gary Cooper is de grote man, de zor gelijk kijkende sheriff die op zijn trouw dag nog eenmaal de holsters moet om gespen om zijn leven te redden. Gary Cooper is een rasacteur, die hier een zeer opmerkelijke rol speelt. Een film, die men zich niet moet laten ontgaan! „LENTEPARADE" Een film met Deanna Durbin, meesle pend en vrolijk als het rhythme van de wals, die hierin hoogtij viert. Een koste lijke, humoristische film, die ons de ge moedelijke tijd van het oude Wenen brengt, vlot gespeeld en met vaardigheid geregiseerd door Henry Koster. Het verhaal van een jong boerenmeis je, dat op een wonderlijke wijze in We nen belandt, de geboortestad van de wals Boeiend, en natuurlijk mag Amor ook daar zijn werk doen! i Neerlands nieuws. Internationale Studenten-sportwed strijden te Amsterdam. Dagen van hoog spanning bij de posterijen en de telegra fie. Viering van het Driekoningen-feest in Tilburg. Het Ned. Studentenorkest repeteert in het Oolgaardt-huis te Arn hem. Buitenlands nieuws. O.a.. Mgr Spellman in Korea. Een praehistorisohe vis bij Madagascar ge vangen. Het Britse adelcostuum bij de a s. kroning Skiën achter motoren in Tirol. Churchill arriveert in de Ver. Sta ten. Maar dan ook helemaal niets, ant woordde het meisje beslist. Ik zou 'm als vriend tot op zekere hoogte kunnen waarderen of desnoods als zwager, maar het idee, dat ik m'n hele leven met zo'n man zou moeten omspringenze maakte een griezelgebaar. Ik kan me toch niet voorstellen, dat je vader zoiets onredelijks van je zal ei sen, kwam bedachtzaam de stem van Meulemans. Hij eist het ook met, gaf Marja toe, maar hij voert een zenuwen-oorlog. Hij brengt het telkens weer op het tapijt, 't dan Uw spoorkaartje ge- pj haaldbij de V.V.V. „Texel" Is John vóór en John na. Hij nodigt hem te eten,hij zingt zijn lof in alle'toonaar den. En hij begrijpt niet, dat als je een kat aan het spek bindt, ze niet wil bijten. En John? vroeg mevrouw Meule mans. Achdat wéét ik juist niet. Als John nu in vuur en vlam voor me stond en me niet met rust liet, zou ik misschien nog wel eens over te halen zijn; de aan houder wint. Maar ik heb zo'n idee, dat het voor John een verstandshuwelijk zou worden Hij mag me wel, hij vindt me décoratief, hij zou me mooie kleren la ten dragen en me met genoegen zien als een representatieve vrouw in 'n huis vol gastenmaar het gaat niet om me zelf(Wordt vervolgd). Copfriqhl P 1 8. Bo* b Copcnho;«f

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4