m °P reis .oo Het burgerlijk recht Ruilverkaveling Ruilverkaveling Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" 6 Jaarvergadering S.V.C. Het Mysterie De heer W. H. Mulder, candidaat-nota- ris, gaf op de onlangs gehouden vergade ring voor leden van de R.K. Ontw. club in Hotel „De Zwaan" een uiteenzetting over het burgerlijk recht. Dat hiervoor be langstelling bestond bleek wel uit de goede opkomst. Het Burgerlijk wetboek, aldus spreker, bestaat uit vier delen, welke achtereenvol gens behandelen, het recht van personen, zaken (erfrecht), verbintenissen en bewijs van verjaring. Om dit alles te behandelen was geen doen en daarom beperkte spre ker zich tot de voornaamste punten. Met datgene, waarmee een ieder vroeg of laat wel eens iets te doen zou krijgen. Onder het burgerlijk recht vallen alle personen vanaf hun geboorte. Tot de meerderjarigen worden ook gerekend de gehuwden, die nog geen 21 jaar zijn. Is men niet op hu welijksvoorwaarden getrouwd, dan leeft men in algehele gemeenschap van goede ren. De echtgenoot is dan het hoofd en kan alleen rechtsgeldig handelen. Anders wordt het evenwel wanneer een echtpaar op huwelijksvoorwaarden is getrouwd. Spreker wees er op, dat wanneer eenmaal voor het huwelijk de verschillende voor waarden notarieel waren vastgelegd, deze nooit meer nietig verklaard konden wor den. Is men gehuwd, dan kunnen er geen huwelijksvoorwaarden meer gemaakt wor den. Het voornaamste zakelijk recht is het eigendom. Tegenover het zakelijk recht staat het persoonlijk recht, 't Eerstgenoem de is evenwel het voornaamste recht. En zo docerend over de verschillende rechten kwam vanzelfsprekend ook de ruil verkaveling ter sprake. De heer W. Mul der was zo welwillend om enkele punten van de ruilverkaveling door te nemen, zon der zijn mening te kennen te geven over het „voor" of „tegen". Als slot van de lezing sprak spreker de wens uit d.it op 30 Januari die beslissing zou moge vallen, welke Texel tot vrede en zegen zou strekken. Verschillende vragen werden er gesteld naar aanleiding van de lezing. Deze wer den allen door spreker tot volle tevreden heid beantwoord. Voorzitter, de heer C. Merkx was dan ook zeker de tolk der aan wezigen om de heer W. Muidei hartelijk dank te zeggen voor zijn leerzame en vlotte uiteenzetting en hem daarbij een kleine surprise te overhandigen als blijk van er kentelijkheid. VISAFSLAG OUDESCH1LD Aangevoerd van 19 t.m 24 Jan. 1953: 886 kg sdhol; 137 kg tong; 14 kg tar bot; 343 kg schar, 411 kg bot; 2 kg wij ting; 22 kg kabeljauw; 462 kg garnalen; 2386 kg kruikels; 3380 kg kokhanen. SPAR-REVUE Naar we vernemen zijn de jaarlijkse Spar-revue-avonden voor Texel vastge steld op Dinsdag 10 en Woensdag 11 Fe bruari. Medewerking verlenen o.a. Ber ry Kievits, Gerard Walden, Harry Boda en Willy Vervoort. BLIJFT TEXEL DE PAREL DER WADDENEILANDEN? Met veel belangstelling heb ik de inge zonden stukken gelezen aangaande de ruil verkaveling De stemmen die ik heb gehoord, waren meestal van diegenen, welke er direct bij betrokken zijn. Slechts één was er, die voor Texels natuurschoon opkwam. Veel is er geschermd met de welvaart, die voort zou vloeien uit de ruilverkaveling, minder onkosten, meer opbrengst, groter inkomen, ziet hier welk een welvaart voor de platte landers. alles even materialistisch en egoïstisch. Wanneer men de ruilverkave ling nationaal ziet, is het zeer wel moge lijk. dat er streken in ons land zijn, waar de verkaveling een welvaartsplan is Voor Texel ligt dit echter geheel anders. De be drijven zijn bijna nergens zo gemengd als hier, vooral in het gedeelte van ons eiland, waarin men wil verkavelen. Er is in het zomerseizoen bijna geen woning of boer derij waar geen gasten zijn. Dit is voor velen een onmisbare bijverdienste. En niet alleen de verhuurders van gem huizen, kampschuren of pensionhouders, maar met te vergeten de Texelse middenstand Dui zenden guldens komen in de zomer naar Texel Waardoor7 Door de gasten, die het eiland bezoeken, hetwelk zo rijk is aan natuurschoon Texel de Parel der Waddeneilanden. Ga nu het mooiste van ons eiland verka velen. Ga het allemaal verknoeien, al die mooie weggetjes, de tuinwallen, al het andere schoons, typisch Texels. wat niet te beschrijven is, maar alleen te zien en te beleven, wanneer je er tenminste oog voor hebt. Haal al dat schoons weg, en ge rukt de Parel van het eiland Wat er over blijft is met veel meer Ik heb stemmen gehoord, die zeiden: „Maar we hebben toch het strand nog! Maar weet u wel, dat het in de zomer gemiddeld niet meer dan twee dagen in de week strandweer is? De trek naar Texel is niet voor 100% het strand, maar zeker voor het merendeel datgene, wat nu verloren dreigt te gaan. Veel zou er nog over zijn te schrijven, maar dit is genoeg Stemgerechtigden voor de ruilver kaveling, denk goed na voor ge stemt Wanneer ge zijt voor t algemeen belang van het gehele eiland, dan stemt ge op 30 Januari TEGEN de ruilverkaveling' U redactie, dankend voor de plaats ruimte, Jan Pranger. Dennen. „BOER ZONDER LAND" De secretaris van de Vereniging van Oud-Leerlingen der lagere landbouw school Texel had het Maandag bar druk; hij hield in Hotel Texel zitting voor de verkoop van kaarten voor de uitvoerin gen op 13 en 14 Februari a.s. „Het loopt storm", zo verzekerde hij ons. Zijn plat tegronden bleken Maandag inderdaad reeds behoorlijk bewerkt. Wie nog geen kaart heeft doet dus goed zidh te haas ten. (Zie ook de adv Tex. Boysnieuws Het le elftal moest met een gelijkspel in Oosterend genoegen nemen: 0-0 Boys 2 verloor in Den Helder van WG W 5 met 1-0, welk doelpunt een buiten- spelludhtje had. Jammer Boys. De adsp. verloren van Texel B met 6-2. Dit was niet nodig geweest, jongens. Enfin, volgende keer beter. TOCH NOG DE RUILVERKAVELING Toen een paai weken terug de redac teur van dit blad mij vroeg, ol ik ook niet iets over de ruilverkaveling moest schrij ven, meende ik de moeten zeggen als niet stemgerechtigde en ook als met direct be langhebbende, dit niet te zullen doen. Het stukje van mevr. T. Kikkert—Bruin m het nummer van 24 dezer, doet mij echter toch nog ter elfder ure naar de pen grijpen. Waar zij als boerin en voorstand ster in enkele krachtige woorden tevens blijk geeft, wèl oog te hebben voor het landschapsschoon en daarbij als 't ware iedere Texelaar de plicht oplegd voor het behoud daarvan, mede zoveel mogelijk zorg te dragen, zijn dat woorden, mij als uit liet hart gegrepen. Het brengt mij tevens als hoofdbestuur der van de V.V.V. in herinnering dat on geveer 2 jaar geleden, in een vergadering van dit bestuur al eens de wenselijkheid is uitgesproken, om tot instelling van een commissie te komen, welke tot speciale taak zou moeten hebben, waar enigszins moge lijk voor de schoonheid van ons eiland te waken. Waar nu ook bij dit bestuur het plan is opgevat in verband met de instelling van de plaatselijke commissie voor de ruilvei- kaveling, bij de desbetreffende instantie, een verzoek te doen, om in die pi. com. ook iemand aan te wijzen, die mede tot taak zal hebben, in deze commissie meer spe ciaal op het behoud van het landschap de aandacht gevestigd te houden, wil ik daar aan nu tevens de vraag verbinden of nu niet het juiste moment is aangebroken, tot instelling van een commissie tot behoud van het landschapsschoon over te gaan. Hoe dit zou moeten gebeuren, wil ik het thans niet over hebben, maar het zou zeker goed zijn als een van de te benoemen leden van de in te stellen commissie dan tevens deel uit zou maken van de pi. com. voor de ruilverkaveling. Zeker een verantwoor delijke taak, maar waarvoor dit lid dan van lijd tot tijd overleg zou kunnen plegen met de andere leden. Trouwens elk van de te benoemen leden van de plaatselijke commissie, zal zeker ook meermalen zijn voelhorens willen uitsteken bij niet-leden van de commissie. En nu nog in ditzelfde verband, iets over de te houden stemming. Wanneer daarvóór reeds aan de V.V.V de verzekering zou worden gegeven, dat aan het verzoek, de samenstelling van de pi. com. betreffende, zo mogelijk zal worden voldaan, zal deze toezegging zeker menig twijfelaar, nu nog in het onzekere verkerende, de doorslag kunnen geven, voor dc aan te nemen hou ding bij de stemming. Met dank voor de plaatsing, J. Hooijberg. JNV) 6"I Bim en Bam ihebben een oud auto'tje gekoaht en gaan een eindje rijden. Het eerste stuk van de rit gaat alles goed, maar plot seling staat de wagen stil en wil niet verder meer. Zij proberen uit te vinden wat de oorzaak is, maar zij moeten het tenslotte opge ven, Gelukkig komt de neushoorn net voorbij „Zou je ons willen helpen om onze wagen naar buis te krijgen?" vragen Bim en Bam. „Maar natuurlijk, zet hem maar op mijn rug", zegt de vriendelijke neus hoorn. Dus duwen ze de auto op de rug van de neushoorn. Bim en Bam gaan er in zitten en daar gaan ze dan. Bim en Bam vinden dat ze een heerlijk ritje hebben. Bam gebruikt de toeter af en toe en de neushoorn vindt het erg grappig De Cocksdorp. De Sportvereniging hield Woensdag j.l. haar jaarvergadering in Ho tel „De Hoop". Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer R. Meindertsma, met een hartelijk welkom. Spr. verheugde zich over de grote belangstelling voor de sport. Spr. hoopte op aller medewerking, en bedankte allen die medegewerkt hebben aan de oliebollendag, die zo schitterend is geslaagd. Spr. hoopte deze avond op een aangename sfeer en dat de besprekingen in het belang van de sport mogen zijn. De notulen door de heer W. Ran wer den onveranderd goedgekeurd. Uit de in gekomen stukken werd medegedeeld, dat de voorzitter van de K.N.V.B., de heer K. Lotsy, de voetbalsport gaat verlaten; een huldeblijk wordt gevraagd. Het be stuur laat het aan de leden over, wat in deze te doen. De penningmeester brengt in het midden, dat als regel geen cadeaux of bloemen voor dergelijke doeleinden meer worden uitgegeven. De uitslag is, dat S.V..C hieraan niet meedoet. De voorzitter merkt terecht op, dat het schoollokaal, waarin de sport wordt uitge oefend, beter intact dient te worden gehouden, en dat het werkrooster meer in acht moet worden genomen. Aan degenen die zonder redenen zich er van terughou den, zal een boete worden opgelegd. De voorzitter roept aan de oud-voorzit- tcr dc heer J Westdorp Sr., die juist ter vergadering komt, een hartelijk welkom toe, en zegt dat de heer Westdorp nog steeds met onze sportvereniging S.V.C. meeleeft. Vervolgens geeft de heer W. Verseput een jaarverslag van het afgelopen jaar. Hier uit blijkt, dat S.V.C. niet stil heeft gezeten; dan Uw spoorkaartje ge- (jJ haald bij de V.V.V. „Texel" 4* al is het dan niet met blinkende cijfers, we mogen over het resultaat tevreden zijn. De heer Verseput wordt bij monde van de voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn keurig verslag. Hierna kregen we verslag van de pen ningmeester, de heer A. Westdorp. De ene afdeling gaf winst, de andere afdeling ver lies te boeken; b.v. de jeugduitvoering gaf winst, alsmede de oliebollenverkoop gaf zelfs een flinke winst; daarentegen boekte de handbalafdeling verlies; de uitvoering Vota was ongeveer nihil. Met de sport zijn grote uitgaven ge moeid. De inkomsten van entrees op het voetbalveld waren bijzonder laag. De voor zitter bracht een woord van dank aan de penningmeester voor zijn beheer. Uit het kascontrole-verslag door de heer Jac. v. d. Kooy bleek een en ander in orde bevonden. Na de pauze werd de elftalcommissie bij acclamatie herbenoemd. Benoeming kascommissie. Benoemd werd mej. Sj. v. Beek. Bestuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar de heren P. Meindertsma en C. v. Boven. Uitgebracht worden 42 geldige stemmen. De heer P. Meindertsma werd herkozen met 40 stemmen. In de vacature mej. A. Waldus, niet her kiesbaar, werd gekozen, mej. A. Kooger met 39 stemmen. De heer C. v. Boven verkreeg 16 stem men, dus geen volstrekte meerderheid. Er volgde nu een herstemming tussen de he ren C. v. Boven en M. de Waard Jz. Met 33 tegen 9 stemmen werd de heer M. de Waard gekozen. De scheidende bestuursleden de heer C. v. Boven en mej. A. Weidus, werd harte lijk dank gebracht voor hun bewezen dien sten. Rondvraag. Diegene, die terreindienst heeft, dient zijn plicht te doen; hij heeft de keus om Zaterdagmiddag of Zondag morgen zijn taak uit te voeren. De heer Jac. v. Heerwaarden zag gaarne een andere regeling voor de jonge meis jes van de gym. De voorzitter merkte op, dat er gebrek aan onderwijzend personeel is. Het een en an der zal onder het oog worden gezien; mis schien dat iemand uit de vereniging leiding kan geven. De heer C. Zuidema bracht het afgelasten van wedstrijden ter sprake. De voorzitter zei'dat dit een moeilijk punt is. Het weer is s morgens soms slecnt en daar na soms weer mooi. De heer Jo Verseput bracht in het mid den, dat er spelers zijn, die voor een wed strijd zijn aangewezen en zonder redenen wegblijven. Dc voorzitter noemde dat heel onsportief; zulke spelers laten het op an deren aankomen. Ten slotte verkreeg de heer Westdorp Sr. nog het woord. Spidacht terug aan de tijd waarin hij nog als voorzitter fungeerde. Schouder aan schouder is de kracht ener vereniging, met een goede wil, is er op ons dorp nog wel iets te bereiken. Is er critiek, laat het dan in opbouwende lijn zijn. Als alle leden cn donateurs achter het bestuur staan, kunnen we met vol vertrouwen het nieuwe jaar in. De voorzitter bedankte de heer Westdorp voor zijn woorden en sloot hierna met de beste wensen voor de vereniging. Aan het einde werden nog een aantal voorschotten uitgeloot. El IN EI Een kip van de heer Jb. Huisman, Het Klif, Den Hoorn, legde een ei van 128 gram en in dat ei zat nog een normaal DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 23 Jan. 1953: A.: C. vjd. Werf-C. Dijker- 0-2; S. van Heerwaarden-G. Dros 2-0; P. W. Kooij- P. Jansen 1-1; C. v. Heerwaarden-S. Bakker 0-2 B.: J. Hooijberg-A v.d. Slikke 2-0; W. A. v. ZeijJen-N. de Graaf 1-1; J P. Stam- Joh. D Bakker 2-0, J. Kikkert-C. P. Burger 1-1 C.: Jb. Koorn-D. v.d. Werf 2-0; P. Bakker-Joh. Schoo 1-1. D P. v.d. Viis-Jb. Mosk 2-0; Joh. v.d. Vijver-F. v Samibeek 2-0; S. v. Heer- waarden Jöhzn.-Th. v. Sambeek 2-0. Zaterdag 31 Jan. gaan we met twee tientallen naar Den Helder om tegen Andijk I en II te spelen. Vertrek boot kwart voor twaalf. BILJART KAMPIOENSCHAPPEN Evenals vorige jaren zullen de persoon lijke kampioenschappen ook nu weer de afsluiting van het seizoen gaan vormen. Aanvankelijk was het plan ze eerder te verspelen, doch door diverse omstandig heden is dit niet geschied Thans is er als volgt vastgesteld: Libre 3e klasse, moyenne 23, in de Oranjeboom, in le week Maart. Libre le klasse, moyenne 4.507, in hotel De Graaf, in 2e week van Maart Hierna volgt nog het Kampioenschap Bandstoten in een klasse in de Oranje boom op nader vast te stellen datum. Zoals uit bovenstaande al blijkt, zal de 2e klasse Libre niet in t geweer komen, daar hiervoor geen spelersmateriaal aan wezig is Vanzelfsprekend dienen inschrij vers voor deze wedstrijden thans aange sloten te zijn bij de K N B B. Inschrijving worden ingewacht tot en met 16 Febr as. Het inleggeld bedraagt 1Door deze vroegtijdige bekendma king is er nog alle gelegenheid tot voor- reiding en mogen we hopen dat de spelers straks in hun beste vorm van acquit zul len gaan. HANDBAL NIEUWS G.D.S. Het 2e elftal heeft de competitie 1952 er opzitten. Afgelopen Zondagmiddag is de laatste ronde: G.D.S. 2—Z.D.H. gespeeld. Doordat het veld flink nat was, en de ge lederen nog wat stijf van de lange rust periode, was het niet zo'n geweldig aan trekkelijke ióatch om te zien. Toch waren beide clubs aan elkaar gewaagd, wat wel blijkt uit de ruststand 0—0. Pas 5 min. vóór het einde zag Z. één van haar vele pogingen beloond door een prima goal, en wel door hun rechtsback, die er plotseling helemaal even alleen voor kwam te staan. G. moest dus met 0—1 het onderspit delven, wat voor een 2e elftal lang niet gek is. Hieronder volgt een klein overzicht van jullie competitie: gesp. gew. gel. verl. v. t. 14 2 2 5 30-82 Veel heter dan het vorig jaar, clus het gaat flink vooruit. Als jullie zo doorgaan, kom je dit jaar vast een plaats naar boven. Zoals de meeste van jullie weten, is Mr. v. d. Hulst voorlopig verhindert om ons te trainen. Toch kunnen we niet bi) de pak ken neer gaan zitten cn zullen we daarom evengoed Zaterdagsavonds 7 uur m het gymlokaal bij elkaar komen om zo goed als 't gaat wat met de bal te trainen enz. Dus komen we weer eens allemaal?! En contributiegeld meenemen a.u.b. FEUILLETON van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 24.) Heb je die Joohem nadien nog gesproken? Nee, maar Lenie heeft tegen me gepreekt. Lenie zegt, dat ik met het hart van die jongen speel en dat het toch nooit wat worden kan. Ze heeft gelijk ook. En nu wil ik hem miet meer zien. Maar ik heb me nog nooit met iemand zo op mijn gemak gevoeld. Het was net of we elkaar al jaren hadden gekend Zo was het bij ons ook hè moeder? zei Meulemans vergenoegd en mevrouw Meulemans knikte. Ja ik geloof, dat dat oigenlijk jé van hét is, zei ze langzaam. Niet halls over kop verliefd, maar dat idee, dat je elkaar niet vreemd bent, die kameraad schap meteen. Zoiets mag je niet ver werpen, tot je ervan overtuigd bent, dat het moet, dat het niet anders kan! Getroffen keek Marja haar oude vrien den aan, dankbaar dat zij problemen van stand, geld en andere zaken voor een ogenblik lieten liggen en alleen de kern van de zaak aanroerden. Toen vond Meulemans het verlossen de woord. Als die Jochem een vent is, zei hij, zijn zinnen zorgvuldig wikkend en we gend, dan liet hij'ter niet bij. Dan zal-ie alles doen om jou waard te worden. En dan heb je niets anders te doen dan rus tig af te wachten en je vooral niet over te laten hallen tot onverantwoordelijke daden. Geduld. geduld dat is wat jullie jonge mensen missen. Maar als t gaat om het mooiste en hoogste in de wereld, dan is dat wel een jaartje, des noods wel meerdere jaren geduldig wadh- ten waard. Zoek geen contact met die jongen, maar loop hem ook niet zonder meer voorbij. Laat hem merken dat je hem met vergeten bent, dat houdt de moed er in, maar moedig hem niet aan, dat zou tot domme dingen verleiden. Toen ik mijn vrouw voor de eerste maal vroeg, zei m'n aanstaande schoonvader, dat hij geen armlastige schoonzoon wenste Vijf jaar later kwam ik terug en ik was de man dankbaar, dat hij mij leerde op eigen benen te staan. Die vijf jaar vielen ons wel lang, maar ach. Hij keek zijn vrouw aan en haar glim lach maakte haar vele jaren jonger. Dank u wel, zei Marja hartelijk. U hebt me reusachtig geholpen. En nu wou ik nog graag een plakje van die heerlijke cake. Mag ik? HOOFDSTUK XII. In het kleine kantoortje bij de remise aan de Rijnsburgerweg drukte Jochem 't eindje van z'n sigaret uit in de asbak. De Boer, tegenover hem, ging bijna ge heel schuil in de dikke rookwolk die uit zijn pijp kronkelde. Grijze slierten dre ven om de lamp. Ze hadden bijna 'n uur zitten roken en kletsen samen. Toen klon ken voetstappen en stemmen over het emplacement. Daar gaan ze, gromde De Boer, nu is 't je tijd, kom mee. Hij leidde de jonge rechercheur door een donkere gang, een deur sloeg open. Frisse nachtwind woei Jochem in 't ge zicht. Buiten fonkelden de sterren aan een wolkenloze hemel. De maan schemerde in de ruiten van een tramtrein, die duis ter en verlaten op een zijspoor was ge rangeerd. Hoog boven de rails van de spoorlijn daar vlak naast pinkelde een rood seinlicht. In de onmiddellijke na bijheid rees als een dreigend gevaarte het achterbalcon van een tram rij tuag op, nog ééns zo groot in het donker Ze zitten al in de motorwagen, fluisterde De Boer. Hier, stap jij in de volgwagen. Die blijft donker, ik heb er voor gezorgd, dat de kabel voor de ver lichting defect is. Als je nu hier achterin kruipt en je gaat straks voorzichtig naar het voorbalcon, kun je de hele mo torwagen overzien. Hier komt nooit ie mand, het hele stel kruipt bij elkaar. Joohem hees zich de treden op Een maal boven gekomen, hurkte hij nog even en groette De Boer Op de goede afloop, zei die, en maake een gebaar als hief hij z'n glas. Van hetzelfde, fluisterde Jochem, met zeer origineel, terug. Toen ver dween de gestalte van de chef met zijn ietwat zwaaiende gang in het donker. Jochem hoorde vaag zijn stem, pratend tegen de mannen in de andere wagen. Een luide lach. Toen de gedempte fluit van de tram, en schokkende zette het gevaarte zich in beweging. Jochem leunde in een hoek van het achterbalcon. Zo in de schaduw was hij één met de constructie van de wagen, en geen mens kon hem zien. Met een flinke snelheid stoof de tramtrein over de ver laten Rijnsburgerweg, waar slechts uit een enkele villa nog wat licht schemer de Een late .taxi roetste voorbij, een po litieman, kalm stappend naast zijn fiets, deed z'n ronde. De tram reed door het rijk van de nacht. Aan geen enkele halte werd gestopt. Nu en dan verlichtte een ogenblik de groene glans van een seinlicht het bal- con. In matiger vaart ging het nu tus sen de lage huizenvan hel oude dorp Oegstgeest door, bonkend rommelde de tram over de brug. Joohem zag 't mar kante silhouet van het Groene Kerkje 'n ogenblik tegen de nachtelijke hemel af steken, dan slingerde de tram reeds met weer toenemende vaart door de boaht. Statig rees de maan boven de uitge strekte velden, weerspiegelend in recht getrokken sloten, op de zilveren staven van de spoorbaan. Als een lawine stort ten zich de wagens van de steile helling af tussen de pilaren van het viaduct, om slingerend en zwaaiend hun weg te ver volgen langs de Rijksweg. De eerste huizen van Sassenheim flit sten voorbij. Langzamer nu, schoof de tramdoor'de Hoofdstraat, om. eenmaal het dorp voorbij, weer vaart te vermeer deren. Toen, plotseling, gierden de rem men, sissend werkte de zandstrooier. De tramtrein stond stil. Een ogenblik later werd in de motorwagen de verlichting ontstoken. In de volgwagen bleef alles in het duister. Toen zette de tramtrein zich weer in beweging en hernam spoedig z'n snelheid. Jochem bedacht zich geen ogenblik. Op handen en voeten kroop hij zo snél hij kon door het rijtung, bereikte het voorbalcon en probeerde met half toe geknepen ogen te ontwaren, wat de lui in de motorwagen in hun schild voerden. Een ogenblik meende hij, achter zich 'n knarsend geluid op te vangen. Hij keek omde lange wagen was leeg en ver laten. In de motorwagen daarentegen was de bemanning actief geworden. Twee conducteurs, waarvan hij de ge zichten slecht kon onderscheiden, ston den op het middenbalcon, een er van liep door de wagen naar achteren en scheen naar iets te kijken. Jochem dook onmid- dillijk weg, maar verloor de man op het bal con geen ogenblik uit het oog Drie stoten op de ludhtfluit klonken als een sinistere waarschuwing door de stille nacht. Gespannen hield Jochem zijn blikken gericht op het verlichte inte rieur van de motorwagen, die met on verminderde vaart voortsnelde langs de gladde rails. Plotseling kreeg hij het gevoel, dat iemand hem gadesloeg. Stijf geworden van de lange hurkzit, draaide hij voor zichtig het hoofd om en werd zidh met een schok bewust, van een lange, don kere gestalte, die zich achter hem in de deuropening verhief. Hij wilde opsprin gen maar een kneuzende slag trof hem in de nek. Het scheen dat duizend von ken hem voor de ogen spatten. Toen zakte hij ineen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4