Meer dan 2000 koeien verzekerd bij de „Onderlinge öRund vee verzekering Texel" Opbrengst gymuitvoering Prachtige filmavond te Oosterend Geen spreekuur Burgemeester Badseizoen 1953 Inenting tegen Diphtherie W. Dijt ernstig gewond Paarden sloegen op hol Chr. Zangvereniging „De Lofstem" ook te Zuid-Eierland MAART De V.A.R.A. hield druk bezochte propagauda-avond Filmavond Caltex Biljartkampioenschappen Veeauto zakte door brug Op 1 Jan. jl. telde de Onderlinge Rund veeverzekering „Texel" 201 leden met totaal 2043 koeien, die verzekerd waren voor f 1,259,965,Dit is een record. In het afgelopen boekjaar wer den 35 koeien door de verzekering over genomen. Deze dieren vertegenwoordig den een verzekerde waarde van f 17,150. Aan de leden werd f 13,720,- uitbetaald en de verzekering zelf kreeg voor de runderen f 4,863,43 uitgekeerd. Vorig jaar was 'het grootst aantal verliezen aan dieren geleden nl 44 stuks, 1948 gaf een laagte-record van slechts 10 dieren. Al deze interessante cijfers werden medegedeeld op de Donderdagavond ge houden ledenvergadering. Helaas had men aan de kleinste zaal van .De Zwaan' nog ruimschoots genoeg, want slechts 9 leden, met inbegrip van het bestuur!, waren present, toen de voorzitter, de heer Joh. de Graaf, de vergadering open de. Men liet het Texelse kwartiertje nog uitdijen tot 20 minuten, maar het bleef bij 9 bezoekers. De voorzitter kon mede delen, dat het afgelopen jaar ten aanzien van het aantal sterfgevallen niet ongun stig is geweest. De verliezen hadden de inkomsten niet overtroffen, zodat er niet gemopperd mag worden, mede gezien de geringe premie. De ramp die ons land en eiland trof had ook voor onze ver zekering wel eens een ramp kunnen wor den. Gelukkig bleef ons veebeslag ge spaard. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder het nieuwe bestuurslid, de heer D. Keijser Wzn., waarna de adrnini- strateur-secr.-penningmeester, de heer C. Stoepker, de notulen las. Deze wer- Hier volgt nog een specificatie van de gelden, die aan het Rampenfonds zijn overgemaakt: Entree f619,50; oobrengst verloting f400,30; plaatsbespreken f 36,20. Totaal f 1056,—. Totale onkosten f 75,55 Bleef f 980,45 Bijgestort uit de kas f 19,55. Totaal af te dragen f 1000,-. Een bijzonder interessante filmavond wacht de leden van Ontwikkeling Oos terend, Dinsdag a.s. in „Het Wapen van Amsterdam". Vertoond zullen worden een geluidsfilm over Nederland en de buitengewone film Schot te Boord, van Herman van der Horst. Dat het vol zal worden in de zaal as te voorzien. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat door hem op Maandag 9 Maart a_s. geen spreekuur zal worden gehou den. Texel, 6 Maart 1953. De Burgemeester, C. De KONING. In verband met de voorbereidingen voor het badseizoen 1953 vestigen Burge meester en Wethouders der gemeente Texel de aandacht op het volgende. Tot en met Zaterdag 21 Maart a.s staat voor betrokkenen de gelegenheid open om een aanvraag in te dienen voor een vergunning om op het strand te De Koog en aan het Westerslag strandten ten, consumptietenten, badtenten, kios ken, getimmerten e.d. te plaatsen. Tevens bestaat tot die datum gelegen heid om een vergunning aan te vragen om op het strand met ijs, fruit, koek e.d. te venten. Ook bestaat tot genoemde datum de gelegenheid om een vergunning aan te vragen om in het badseizoen paarden te verhuren of met Jan Pleziers en ponny- wagens badgasten te vervoeren. Voorts worden houders van pensions, hotels en zij, die gemeubileerd verhuren, herinnerd aan het bepaalde in art. 35 bis en 35ter van de Algemene Politieveror dening, krachtens welke artikelen zij verplicht zijn „gastenboekjes" van de in hun inrichting verblijf houdende gas ten bij te houden. De betreffende boek jes zijn tegen betaling van f 1,- ten ge meentehuize verkrijgbaar. Texel, 5 Maart 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P BEEMSTERBOER, Secretaris Het gemeentebestuur heeft evenals het vorige jaar besloten weer gelegenheid te geven voor inentmg tegen diphtherie. De inenting geschiedt kosteloos. Volledig kunnen worden ingeënt de kinderen van 9 maanden tot 15 jaar, die nog met eerder tegen diphtherie volledig werden ingeënt. Heringeënt kunnen worden de kinde ren, die ongeveer één jaar geleden vol ledig werden ingeënt. Herinenting dient ook plaats te hebben in het 6e en 10e le vensjaar, terwijl ook kinderen van ande re leeftijd heringeënt kunnen worden tot 15 jaar, hoewel dit niet noodzakelijk is. De herinenting bestaat uit één inspuiting Aangifte voor de inenting of herinen ting dient te geschieden vóór 20 Maart bij de hoofden van scholen (ook voor- niet-sahoolgaande kinderen) of ten ge in eentéhuize. De aangifte dient te bevatten voor elk kind: Naam en voornamen, geboorteda tum, alsmede of het kind reeds eerder volledig werd ingeënt en zo ja, wanneer. Texel, 6 Maart 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. den onder dankzegging voor de goede verzorging goedgekeurd. De mededelingen en ingekomen stukken gaven het bestuur aanleiding de leden met (klem op het hart te drukken, de aankoop van dieren, die men bij de On derlinge wil laten verzekeren, terstond on te geven. Er werden 10 nieuwe leden geboekt. De heren J. Brans en Rutten hadden als leden van de Commissie van Onder zoek boeken en bescheiden in volmaakte orde bevonden, waarop de administra teur décharge kon worden verleend. Het batig saldo bedraagt f407,37. Bestuur: Als opvolger van de heer D. Kuiper, met herkiesbaar, werd de heer C. Huisman, Bargen, tot bestuurslid ge kozen, terwijl de voorzitter wederom herbenoemd werd. De heer De Graaf is reeds 10 jaar voorzitter, hij volgde zijn broer, wijlen de heer M. W. de Graaf op, die vanaf de oprichting aan het hoofd van de vereniging had gestaan. De premie wordt voor het le halfjaar weer op 1 pet. gesteld, en besloten dit over het 2e halfjaar naar gelang de om standigheden te bestendigen of te wijzi gen. De maximum verzekeringswaarde der runderen bedraagt tot dusverre f 800,-. Dit is aan de lage kant als men nagaat, dat er op de Groeneplaats 's Maandags heel wat koeien voor boven de f 1000,- worden verhandeld! Besloten wordt dan ook om na 1 Juli de taxateurs vrij man daat te geven om het maximum zo no dig te herzien en op te voeren tot uiter lijk f 1000.—. De heer S. van Egmond vindt de hono rering voor de tussentijdse taxatie f 1 voor de eerste koe en over het alge meen blijft het bij die tussentijdse taxa tie tot één exemplaar beperkt laag. Hij stelt daarom voor dit bedrag te ver dubbelen. De vergadering gaat hiermede eenstemmig accoord. Taxatiebeloning 2e koe blijft f 0,50 tot een maximum van f 5,- per bedrijf. In zijn slotwoord brengt de voorzitter dank voor de geanimeerde besprekingen en spreekt de hoop uit, dat het aantal le den en dieren steeds in stijgende lijn zal blijven gaan, tot zegen van de verzeker de leden zelf. De verzekering werd opgericht op 22 Febr. 1930. Op een vergadering die bij een was geroepen door de besturen dei- af deling Texel der Holl. Mij v Land bouw en de LTB. Het plan tot stichting van een onderlinge verzekering was uit gegaan van wijlen de heer H Klamp, die de oprichtingsvergadering leidde. De heer Klimp kon toen mededelen, dat de eigenaars van 250 koeien reeds de wens te kennen hadden gegeven lid te willen worden. De eigenaars van plm. 50 koeien zouden stellig nog volgen, zodat spreker veronderstelde, wel op een aantal verze kerde runderen van 300 te mogen reke nen 12 personen traden dien avond als lid toe. De heer C. Stoepker werd tot penningm.-secr.-administrateur benoemd welke functie hij sindsdien met grote ac curatesse heeft vervuld. Het eerste be stuur wercj gevormd door de heren M. W. de Graaf, P. J Bremer, T. Koorn en A. Poot De heer C. de Graaf is van de oprichting af als taxateur aan de verze kering verbonden. Het verslag over de oprichtingsverga dering vermeldt de bepaling, dat elk lid dat zonder geldige reden een vergade ring verzuimt, een boete verbeurt van 50 cent. Of die bepaling nog steeds van kracht is, is ons niet bekend, maar stel lig zou zij haar nut hebben! De heer W. Dijt is gistermorgen om streeks elf uur zwaar gewond door het op hol slaan van een span paarden. Dit gebeurde op de dreef van „Johanneshoe- ve", in de P H. Polder. De paarden lie pen voor een driewielde kar waarmede kunstmest naar het land was vervoerd. Op de terugweg, niet ver van de boer derij, sloegen de paarden op hol. De heer Dijt die de dieren trachtte te beteugelen, werd zwaar gewond toen de kar in een bietenput terecht kwam en onderstebo ven raakte. Dokter Schalkwijk, die spoe dig ter plaatse was, achtte de toestand van de heer Dijt ernstig en liet hem daarom terstond naar het St. Lidwina- ziekenhuis te Den Helder vervoeren. Ook hier gaf Woensdagavond bovenge noemde zangvereniging haar aangekon digde uitvoering ten bate van het Ram penfonds. Na opening door Ds Soesan en het zingen van Ps 42 vrs 1 en 7 wer den door de heer J. Daalder met toepas selijke inleiding dezelfde declamaties uitgevoerd als te Oosterend, alleen het gedicht „Het is avond" was vervangen door „John Mijnhardt". Ook de declama ties van de heer D. de Jong waren de zelfde gebleven. Onnodig te zeggen dat thans vooral de gedichten De Waters nood en Rouw, het laatste van onze be kende Rijmelaar, de oud-Texelaar Huib Fenijn, tot de verbeelding spraken. Over „De Lofstem" ook hier weer niets dan lof. Wij durven ons geen critiek op muziek of zang aanmatigen, maar wel mogen wij zeggen dat vooral de beide nummers „Gelijk het Gras" van Bonset en „Lichtgeflikker" van Mens ons bij zonder bekoorden Dirigent en koor werkte en zong voor een mooi doel, jammer dat er zo weinig Eierlanders beseft' hebben wat de uit voerenden ten gehore zouden brengen: het zaaltje was maar matig bezet. Ds Soesan sloot de avond met gebed. Maart is zijn staart weer aan het roeren! Nou, hou maar op en schei maar uit. Eest scheen de zon mij haast 't bed uit, Nu lopen rillings langs mijn huid. De kolenman is weer gekomen. Ik had hem reeds vaarwel gezegd. En vrouwlief heeft, alleen voor haar, hoor! Een warme kruik in bed gelegd. De mist dringt door de dichtste kleren. Je borstrok voelt zowaar nog klam. En langs de velden en de wegen Ligt het verkeer voor driekwart lam. Je hunkert nog naar snert en stappot Met klapstuk en met warme worst. En 's avonds, bij een kop choc'lade Gevoel je je nog als een vorst. 't Is Maart! Dat hoeft men niet te raden, Je hoort het zelfs te middernacht Als door de kater van de buren Een serenade wordt gebracht. Ze schreeuwen erger dan een baby, Het gaat een mens door merg en been, En niets vermag hun vreugd te doven Dan een bak water of een steen. Maar kom, laat ons niet sikkeneuren, Maart brengt toch óók de Lentetijd. De tijd van vogels, zon en bloemen, Van vreugde, fleur en Vrolijkheid. Laat dan de kachel nog wat branden, Draag nog een borstrok op de huid, Eens zal de Lente zegevieren, We schieten op, we gaan vooruit!!! Huib de Rijmelaar „VERSTERK DE VARA!" Dat was de leuze van de propaganda-feestavond, welke deze omroep Woensdag in De Oran jeboom hield. Geopend werd door de heer Alb. Backer, die zich verheugde over de grote belangstelling en over de groei van de afdeling op Texel, idie thans 360 leden telt. Spreker wekte op tot werving van nieuwe leden en wees daar bij op de aanbrengpremie: een fraai le peltje of een spel kaarten. De propagandist, de heer De Beer, merkte o.a. op, dat de VARA in de 27 jaar die zij bestaat, altijd problemen heeft gekend en strijd heeft moeten voe ren. Zo willen onze vrienden-tegenstan ders de politiek uit de aether, dat komt dan neer op ónze politie. Wat elke krant mag schrijven zou dan via de Radio ver boden zijn en de vrijheid van het woord dus in gevaar komen te verkeren. De aanvallen die op onze Omroep worden gedaan maken het noodzakelijk dat wij paraat zijn. Op 1 April 1940 telde uw af deling 115 leden, nu zijn we hier de 360 gepasseerd. Deze groei is landelijk en wij zijn nu totaal ruim 300,000 leden sterk, maar dit kan nog groter, want er zijn 2 millioen luidsprekers in ons land! Het aantal leden is straks beslissend voor de duur der zendtijd. Spreker mocht intussen ook gewagen van goede samenwerking in de Radio Unie, waardoor op velerlei gebied kan worden samengewerkt, waar van princi piële verschillen geen sprake is. Het Va- ra-programma wordt natuurlijk door uw omroep zelf verzorgd. Krachtens het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930 kwamen wij van 8 uur een hal ve week in de aether, maar toch zijn wij er bekaaid afgekomen, daar wij minder avondzenduren hebben dan de omroep vereniging van dezelfde golf. Na de rede was het woord aan Max v. Praag en zijn staf, die gevormd werd door accordeola o.l.v. Jan Gorissen, Tini Visser en Jan Lemaire. Tim bleek een zeer gevierd cabaretière en Lemaire had vooral succes met zijn paard Betsy. Over de kwaliteiten van Max van Praag noch over die van Accordeola hoeven wij veel te zeggen, hun roem is wijd en zijd! Voor al het slot-tableau was geweldig. De op tredenden oogstten dan ook veel en een welverdiend succes. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Hersenschudding. Na val of slag op het hoofd. Symptomen: braken hoofdpijn langzame pols (50-60) bleekheid soms bewusteloosheid. Roep de dokter! Leg de patiënt zolang in bed, zonder kussen. Hoofd opzij leggen zolang hij braakt en zolang hij bewusteloos is. Geef niets te eten of te drinken. Laten liggen tot de dokter komt. SPRINKHANENBESTRIJDING PER VLIEGTUIG Een van de belangrijkste luchtslagen welke thans wordt uitgevochten speelt zich af in Afrika tussen mens en insect de sprinkhaan. In Kenya bestrijden Aus- ter vliegtuigen van de Voedsel en Land bouw organisatie van de Ver. Naties de sprinkhanen en de resultaten worden aandachtig bestudeerd in alle streken waar de sprinkhaan bovenaan de lijst van openbare vijanden voorkomt. De tac tiek welke de vijand toepast is welbe-t kend aan het anti-sprinkhanen eskader. Ten eerste vliegt hij met alleen, maar in een enorme zwerm, die met de wind meebeweegt. De zwerm overnacht op de grond. Het is gedurende deze tijd dat de schade wordt aangericht. Wanneer de zwerm de volgende ochtend opstijgt is ieder spoor van vegetatie verdwenen, Tegen het aanbreken van de dag gaan de anti-sprinkhanen piloten in actie wanneer de vijand op het punt staat op te stijgen. Indien het bespuiten vroeger zou plaats vinden, zou alleen de boven ste laag worden aangetast. Aan de hand van grondrapporten of luchtverkenning spoort het vliegtuig de zwerm op en vliegt op vrijwel dezelfde hoogte, bij voorkeur temidden van de sprinkhanen. Er is gaas om het vliegtuig aangebracht om het vrij van sprinkhanen te houden en het uitzicht vrij te laten. Donderdagavond gaf de Olie Mij. Cal tex een filmavond op uitnodiging van de M.C. Texel. Hotel Texel was flink bezet, toen de heer Metselaar de aanwezigen hartelijk welkom heette. De heer Brans hield een causerie over verbrandingsmo toren en de smering daarvan. Het is van het allergrootste belang, wil men de mo tor goed laten lopen, dat men voor goe de brandstof zorgt, schone lucht en smeert met moderne olie. Een koude mo tor eerst warm laten draaien, dan krijgt men zo weinig mogelijk slijtage. Het een en ander werd door de films verduide lijkt. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door enkelen gebruik gemaakt werd. Toen kregen we de Sportfilm te zien van de KNMV 1947. Het was een mooie avond. M. Door het uitstellen van uitvoeringen en vergaderingen na de Ramp op 1 Febr. jl. is ook het Biljartprogramma danig in de war gelopen. Thans is dit evenwel opnieuw samen gesteld en zal er als volgt worden ge speeld: Libre 3de klasse in de Oranjeboom, waarvoor de deelnemers zijn: 1. N. Rijk; 2. C. Room; 3. J v.d. Vijver; 4. G. v.d. Kooi; 5. A. Geus; 6. H. Ulijn; 7. A .de Wilt; 8. P. de Jong. Aanvang 7.30 uur. Het programma: 9 Maart 1-2 3-4 5-6 1-3 10 Maart 7-8 2-5 4-7 6-8 1-5 11 Maart 1-4 2-6 3-7 5-8 2-4 12 Maart 4-8 1-7 4-6 3-8 6-7 13 Maart 3-5 1-6 2-8 5-7 2-3 14 Maart 4-5 3-6 2-7 1-8 De 1ste klasse Libre speelt van 16 tm. 22 Maart in hotel De Graaf. Het pro gramma zal nog nader worden uitge werkt, evenals het vaststellen van het kampioenschap Bandstoten, dat in De Oranjeboom zal worden verspeeld. Welnu deelnemers voor de 3e klasse, toont in de komende week uw beste kun nen op het groene laken NAAR DE MATTHEüS PASSION U kunt Zondag 15 Maart per TESO- bus naar de Mattheiis Passion. (Zie adv.) FILMAVOND DOOR DE SHELL De N.V. Shell Nederland zal op Vrij- da" 20 Maart in Hotel Texel een film avond verzorgen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Motorclub Texel. ESPERANTO EN DE WETENSCHAP Op het 38ste Japanse Esperanto-con gers hebben vier professoren een lezing gehouden over verschillende onderwer pen. Deze lezingen zijn thans in bro- ohure-vorm in het Esperanto uitgegeven onder de titel „Congres Universiteit". De eerste lering handelt over ondervin dingen van de schrijver als krijgsgevan gene in Siberië, de tweede over maat schappij en politiek, terwijl de derde en vierde over een wetenschappelijk on derwerp handelen. SCHAPENDRAMA Heer Swart, zeer tot mijn spijt moet ik constateren, dat u mijn vorige stukje niet aandachtig hebt gelezen. Mijn inleiding was toch, dat ik het ge beurde met de schapen vreselijk vond Maar nu schrijft u: „Ons inziens is die dierenbescherming hondenbescherming' O.i. heer Swart? Hierop zou ik u willen vragen: Wordt u gestuurd of komt u ei gener beweging? Ik, en ik alleen draag de verantwoording van de door mij ge schreven stukjes. Daarom geef ik alleen mijn eigen gezichtspunten in deze zaak. Nu over de hondenbescherming. Wat zou het ideaal zijn als de dierenbescher ming zich alleen kon concentreren op het beschermen van honden. Ik bedoel dit, als andere dieren zo werden behandeld, dat ze niet beschermd behoefden te wor den. Nu hoort men over het algemeen niet veel klachten over het mishandelen van honden door hun eigenaars, of het moest zijn over de nog steeds in groten getale zijnde kettinghonden en u weet, zo'n dier aan een ketting vind ik al een nvhandeling, deze komen toch 't meest jr bij veehouders en dergelijke. De meeste klachten hoort en leest men over vee, bv. een veel te groot aantal in één veewagen, of mishandelingen van paar den door de eigenaars Dat nesten ver nielen door honden, waar u over schreef, vindt u dat zelf niet een beetje muggen zifterij, of zo u wilt, spijkers zoeken op laag water? En nu iets over de financiële zijde. Dat bedrag wat u vermeldt is aardig in over eenstemming met het bedrag wat ik had berekend. Maar wilt u het volgende nu aandachtig lezen, heer Swart, anders beschuldigt u mij weer van eenzijdigheid Het bedrag van f 2086 is voor de getrof fene een zeer grote strop, en al was dit bedrag twintig maal kleiner, was het nog te groot. Maar nu kom ik weer even terug op die enige duizenden. Als er gesproken wordt van enige duizenden, denk ik aan een getal wat boven de tienduizend ligt, maar waarom noemde u direct niet het juiste bedrag? Nu klinkt enige duizenden natuurlijk ontzagwekkender en bij het doel wat u nastreeft, slaat het beter in, maar het is mij nu gelukt dat u het juis te bedrag zelf publiceert. U eindigt dan met de noodkreet: „Hier moeten afdoen de maatregelen genomen worden". Ac coord heer Swart, laten de schapenhou ders hun schapen beter beschermen, dit niet met het oog op het geld, wanneer er een schaap vermoord wordt, maar alleen om mishandeling of erger nog, moord, te voorkomen. Maar laat dat vooral niet ten koste gaan van de bewegingsvrijheid van de hond in het algemeen, omdat een van haar soortgenoten een fout beging. Beverwijk, 12 Februari. C. Gorter. Zeven koeien te water Vrijdagmiddag is bij „Oedelem" een verkeersongeluk gebeurd, dat nog heel goed is afgelopen. Een vrachtrijder zou zeven koeien van deze boerderij naar el ders vervoeren. Toen de auto over de Dijksloot gelegen brug reed, stortte de brug, die blijkbaar weinig solide meer was, in, zodat de auto op zijn kant te water schoot. De heer R. Kooiman, die juist ter plaatse was en het overrijden hielp controleren, sprong terstond te wa ter en mocht erin slagen de koeien tij dig van de touwen te snijden. Geen der dieren werden gewond. Ook de chauffeur en twee dochtertjes van de familit Mees ter kwamen met de schrik vrij, terwijl de auto, door twee tractors weer op het droge gebracht, nagenoeg onbeschadigd bleef. De koeien moesten naar de Over kant, waar de heer Meester te Koedijk gaat boeren. S. V. Texel. Moigen 4e kl. A KNVB: Oudesluis-Watervogels, Schagen-Limmen Succes-Texel, ZAP-Randers, HSV-USVU MFC-DTS. Afd. NH.: Texel 2-BKC 2, Texel 3-SV C 2, 10 uur. Adsp.: Texel A-Oudesluis A, De Koog A-Texel B. Wanneer de resultaten eens onder ver wachtingen blijven, vinden de spelers dat niet prettig. Ook voor hen geldt dat het beste bereikt moet worden wat mo gelijk is. Daartoe hebben ze onderling zich beraden en wij vertrouwen dat ze Zondag extra uit de hoek zullen komen. Texel 2 zal ook tegen BKC 2 een moei lijke wedstrijd gaan spelen, maar aan pakken en zorgen voor een eervol resul taat, Texel 3 speelt om 10 uur tegen S.V. C. 2. Dat wordt vroep op! Texel A ont vangt Oudesluis A om 12 uur en we ver wachten behoorlijk spel. Texel B gaat vanmiddag naar De Koog A, dat belust is op revanche. Adsp. Bij gunstig weer trainen om 3 uur in sporttenue. S.V. Oosterend-nieuws. Zondag a.s. Oosterend-Duinranders om 2.30 uur, ten bate van het Rampenfonds. Iedere bezoeker betaalt f 0,25 entree, dus ook de leden en donateurs. Kinderen 10 c$nt. Oosterend speelt in andere shirts, dus neem allen de pullovers e.d. mee. Het 2de is vrij. Volgende week: Geel Zwart - Oosterend Oosterend 2 - W.G.W. 5. Handbalnieuws G.D.S. Eindelijk izal dan a.s. Zondagmiddag de laatste competitiewedstrijd voor het le elftal gespeeld worden, enwel om 12 uur precies op 't Boysveld. GDS 1-Zee- meeuwen 1. Wordt deze match door Z gewonnen dan zijn ze kampioen 1952. En wint G dan komt hierna nog een beslis singswedstrijd, evenals de vorige compe titie, want we staan gelijk met ZM. Dit belooft dus een spannende wedstrijd te worden. Veel succes! Terremdienst: Nel Witte en Corrv Kuip. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 27 Februari t.m. 5 Maart 1953 Geboren: Adriana Gijsbertha Mana, dv Cornelis Lexmond en Cornelia Veeger. Reijer Pieter zv Nan Huysman en Dirkje Koorn. Jacob Daniël, zv Arie Koopman en Trijntje Boon. Ondertrouwd: Gerard Vlas en Thelma Zandstra. Getrouwd: Everardus H. van Lierop en Maria van Heerwaarden. Overleden: Peter C. Boot, 67 jaar, echtgen. van Dnkje Koopman. Jacobus P. Bagge, 81 jaar, wedn. van Hendrika Verberne INGEKOMEN PERSONEN Donca Buis, van Hoorn, Veenenlaan 182 n Hoekstraat 34, Oosterend. Kate Roeper, van Dordrecht, Bankastraat 47 n C 52. Katharina H Koning van Wier den, Vriezenweg 54a n H 96. VERTROKKEN PERSONEN Hendrik Poortier, van Weststr. 11 Den Burg n Zandvoort, Hogeweg 42. Adria- nus M. van Gogh, v Gravenstr. 25 naar Schiedam, Nieuwstig-Midden 25. Jan C. Bakker, v Oudeschild 190 n Warmenlhui- zen, Dorpsstr. 179. Leendert Janzee, van Groeneplaats 1 n Den Helder, le Scha- gerdwarsstr. 16hs. Sjoerd Meester en ge zin v H 34 n Bergen, Kanaaldijk 75. Wijtske van der Molen, v Hallerweg 2 n Rotterdam,: Nieuw e-Binnenweg 159. Wilhelmina Boon, v C 87a n Amsterdam, Weesperzijde 2 II. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 8 Maart 1953 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds van Reijendam in Eben Haëzer Maandcollecte v.d. kerkvoogdij 7,30 u. Ds van Reijendam in Eben Haëzer Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Duif er De Cocksdorp 9,30 uur Ds Soesan Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan Den Hoorn 10 uur Ds Klijnsma Extra collecte v.h. Restauratiefonds 7,30 u. Ds v. Rhijn. Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds v. Rhijn De Koog 10 uur Ds Janse De Waal 7,30 u. Ds Janse m.m.v. het kerkkoor. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp n.m. 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 uur Ds de Wolf n.m. 3 uur Ds de Wolf GEREF KERK (onderh art. 31. K O Oosterend 10 en 7,30 uc.r Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Br. L. Bijlsma De Waal 11,15 uur Br. L. Bijlsma Gevonden voorwerpen: 1 paar bruine bontwanten, kaart was knijpers; 1 kindertasje.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2