/TT Oud-eilandgenoot borg aangevaren schip Plaatselijke Commissie Ruilverkaveling Texel Texel verloor in meester De Vries een groot vriend i\ic. de Graaf Biljartkampioen le klas libre Het gemiddelde van dit tournooi hoger dan vorig jaar Duivenhouders opgepast! Onder de pomp Ik trouw met de melkboer Blijspel van toneelclub De Cocksdorp Onze vroegere eilandgenoot, de heer R. P. Dros, destijds een der candidaten voor de functie van directeur der N.V. TESO, thans kapitein bij de KNSM, heeft Za terdag tijdens dikke mist een schip ge borgen, dat na een aanvaring met een Duitser eenzaam in Het Kanaal rond dreef. Aan boord bevond zich slechts één opvarende en wel de reeds als vermist opgegeven olieman. De uit Suriname thuisvarende „Sten tor", waarop de heer Dros het bevel voerde, die Zaterdagmorgen om onge veer 7 uur op zes mijl ten Westen van Dungeness in een dikke mist in Het Ka naal zat, zag plotseling een schip, dat volgens de regels moest uitwijken, maar in plaats daarvan nog al zonderling rond dreef. De scherp toeziende bemanning ontdekte dat er een man op stond te zwaaien en dat het achterschip onder water zat. Het bleek de „Spaarnestroom" van de Hollandse Stoomboot Mij. te zijn, die de avond tevoren in aanvaring was ge komen met de Duitse „Waldemarsieg", waarbij de zijwand van het Nederlandse schip werd opengescheurd. Kapitein R. P. Dros liet terstond een sloep met vrijwilligers strijken, in de eerste plaats om de olieman te redden, in de tweede plaats om te zien of het ronddrijvende schip kon worden gebor gen. De zee was ruw. Hierdoor sloeg de sloep, die men aan het wrak had vast gemaakt, los. Er zat nog een van de vrij willigers in. Ogenblikkelijk werd een an dere sloep gestreken. In de mist vond men de op drift geraakte sloep; de man werd overgenomen, doch de sloep moest men door de woelige zee laten schieten. Intussen had men echter de „Stentor" uit het oog verloren: de mannen voeren verdwaald in de mist rond. Direct zond de marconist van de „Stentor" een voor alle schepen bestemd telegram de lucht in: „Kijk uit naar een sloep". Na enkele minuten kwam er ant woord: „Doe maar kalm aan, we hebben je mensen al", seinde de „Hector", die voor anker lag. De vermiste sloep was tegen de „Hector" aangedreven. Kapitein Dros kreeg zijn mensen te rug, er werden vier manillatrossen aan de hulpeloze „Spaarnestroom" vastge- Advies S'ourdracht Blijkens een schrijven van de waarne mend Rijkscultuurconsulent voor Noord holland, ir J. G. I. van Beek, aan de Texelse polderbesturen en organisaties op landbouwgebied, meent hij de cen trale commissie te moeten adviseren ten behoeve van de Plaatselijke Commis sie inzake de Ruilverkaveling Texel de volgende voordracht op te maken: Voorzitter de heer C. H. Roeper (heemraad 30 polders); Leden de heren J. M. Bakker, (dijk graaf P.H. Polder); II. J. Keijser (dijk graaf Polder Waalenburg); Jac. Roeper (voorzitter Stichting van de Landbouw); Th. R. Hin (wethouder). In verband met deze voordracht merkt de waarnemend Rijkscultuurconsulent voor Noordholland, Ir J. G. I. van Beek o.a. op: „Teneinde tot een advies van voordracht voor de centrale commissie te komen werden door mij de afgelopen weken verschillende besprekingen ge voerd met de voorzitters van de drie Landbouworganisaties, de voorzitter van de Stichting van de Landbouw, met de dijkgraven van de Dertig Polders, de Prins Hendrikpolder en de Polder Waal en Burg en met personen, waarvan ik kon aannemen, dat zij waardevolle in lichtingen konden verschaffen met be trekking tot de samenstelling der Plaat selijke Commissie. Het zal u duidelijk zijn, dat bij het opmaken van een voor dracht voor een dergelijke Commissie door de Centrale Commissie in hoge ma te rekening wordt gehouden met erva ringen elders in ruilverkavelingen op-i gedaan, met de eisen welke aan de af zonderlijke personen, toekomstige leden der P. C. moeten worden gesteld en met de maatschappelijke positie, welke zij be kleden c.q. functies welke zij vervullen, waardoor de geschikheid als leden der Commissie min of meer sterk naar vo ren springt. Het zal u duidelijk zijn, waar de Plaat selijke Commissie maximaal slechts uit vijf leden kan bestaan, dat niet alle be langen in de Commissie rechtstreeks kunnen worden vertegenwoordigd. Dit betekent geenszins dat deze belangen met voldoende tot hun recht zullen ko men. Integendeel, belangrijk is echter dat „men" in het algemeen zijn belangen veilig weet in de handen van de Com missie als geheel. Bovendien wordt de Commissie bijgestaan door adviseurs en kan de Plaatselijke Commissie de Cen trale Commissie verzoeken bepaalde des kundigen aan de Commissie toe te voe gen, wanneer dit nodig mocht zijn. BUREAU SOCIALE DIENST Het Bureau van de Sociale Dienst, Raadhuis, Den Burg. is 26, 27 en 28 Maart gesloten LOTERIJ „HERWONNEN LEVENSKRACHT" In de 5e Nationale Loterij van Her wonnen Levenskracht zijn op ons eiland 2 prijzen gevallen en wel op de loten serie B no. 19861 en serie B no. 19913. De loten worden opgevraagd, de prijs wordt rechtstreeks toegestuurd. maakt en het schip werd moeizaam naar Dover gesleept. Zaterdagavond kwam de sleep voor de haven van Dover aan, waar de „Spaarnestroom" werd veran kerd in afwachting van een beslissing van de havenmeseter of het vol water gestroomde schip kon worden binnenge bracht. De „Stentor" is daarop met de geredde olieman aan boord naar Amster dam doorgegaan en sleepboten hebben gisteren het werk voltooid. Op de kade van Dover wachtten de 15 overige le den van de bemanning, die Vrijdagavond na de aanvaring door het Duitse schip waren gered. De lading van. de „Spaarnestroom" wordt thans te Dover gelost. Het schip zal daar ook voorlopig worden gerepa reerd. Daarna wordt het naar Amster dam gesleept. De geredde olieman, die in zijn eenza me nacht op het schip een flinke kou heeft opgelopen, is in IJmuiden van boord gegaan en met een auto naar Am sterdam gebracht. TEXELSE BIJDRAGEN VOOR DE RADIO Het saldo van de Middenstandsverlo ting zal samen met dat van de gym en nog een bedrag van de Texelse bakkers, waarschijnlijk op een der eerstvolgende uitzendingen van „Beurzen open, dijken dicht" (misschien Donderdag of Vrijdag) om 8 uur worden aangeboden. BOUWVERGUNNINGEN De heer G. Dekker, Oudeschild, bouw van woonhuis met bergplaats; de heer O. L. de Kindt, De Cocksdorp 30, bouw woonhuis met schuur aan de Achterweg; de heer G. J. ten Cate, Schilderend 90B, bouw van woonhuis met schuur aan de Dr Jac. P. Thijssestraat te Den Burg. WIE ZIJN DE GELUKKIGEN???? Het schijnt, dat verscheidene loten van de Middenstands-rampenfonds-loterij gekocht zijn door bewoners van de Vas- tewal, want diverse hoofdprijzen zijn nog steeds niet afgehaald. Dit zijn: een he- rennjwiel, een damesmantel, een heren jas, stof voor een costuum en een schil derij. Stoffelijk overschot onder grote belangstelling tcraardebesteld J. Hooijberg bezette de eervolle tweede plaats De Zaterdagavond bracht, wat voor de spanning van de finale partij. Nic. de Graaf-J. Hooijberg nodig was. Welis waar wist de Graaf via een overwinning op zijn zoon in 20 brt. z'n gemiddelde op te voeren tot 8.70, doch J. Hooijberg gaf zich hierdoor nog met gewonnen en bracht via een zege op E. Breeuwer in 14 brt., gem. 14,28 zijn moyenne op 8,32. Hierdoor reduceerde hij zijn achterstand tot 0,38 gem. en 2 brt. en evenaarde het hoogste partij gem. van J. Dekker in '52. Via een vlotte overwinning met een min. verschil van 40 car., was de sprong naar de titel nog mogelijk. Misschien heeft de ze zware opgaaf zijn spel iets ongunstig beïnvloed, doch gezien het verloop van de partij, kunnen we rustig vaststellen, dat Nic. de Graaf zijn lot in eigen hand nam. Na zijn 14de brt. stond de Graaf op 140. Voor Jn. Hooijberg was de sprong naar de 200 haast niet meer denkbaar, daar hij pas 96 noteerde. In plaats van een serie volgde van beiden een poedel waarna 6 voor Hooijberg. In de 16de brt. liep de Graaf aan de hand van Vrouwe Fortuna naar 179 en had de titel dus bereikt. Nu pas kwam Jn. Hooijberg met een serie van 54 enigs zins in de running. De kampioen finishte echter in de 18 brt. Met 13 in de nastoot trok zijn rivaal op tot 170, waardoor het gem. kwam op 11,11 om 9,44. Van bei den een goede prestatie. Proficiat, Niek! Door 4 partijen met gem van 10 en hoger te spelen, heb je zeker getoond de sterkste te zijn, bij dit uitstekende tournooi, waarvan het gem. 6,66 ook alweer 0,38 uitsteekt boven 1952 De spannendste match leverden A. Barhorst en P. de Graaf in de voorlaatste partij, uiteindelijk door Piet gewonnen. Het lijkt ons gewenst het volgende on der de aandacht van houders van post duiven te brengen. Evenals vorige jaren zijn we ook dit jaar weer gedwongen om ter voorko ming van schade vergiftigde erwten uit te leggen op percelen graan en erwten, die bezocht worden door grote koppels houtduiven. Het zal u duidelijk zijn dat ook post duiven of andere makke duiven een bezoek aan deze percelen bren gen en de gevolgen blijven dan niet uit. Het is al enkele jaren voorgekomen, dat duivenliefhebbers een deel van hun duiven op deze wijze verloren hebben. Aanvankelijk meenden wij te kunnen volstaan door alleen houders van makke duiven in de naaste omgeving van de be handelde percel én te waarschuwen. Het blijkt ons echter, dat in sommige geval len de duiven een vrij verre reis maken om aan voedsel te komen, vooral in de tijd als er jongen zijn. Vorige week vie len er enkele slachtoffers bij een duiven- liefhebber, die op minstens 5 km. van een der behandelde percelen woont. Als men er dus prijs op stelt de duiven in leven te houden, zal het raadzaam zijn de dieren in ieder geval de eerste maanden vast te houden. Ook door een royale verstrekking van voedsel kan men voorkomen, dat de dieren ver van huis gaan. C. v. Gr. Wat sie jee d'r slecht uut, moet je plafons afneme voor je vrouw? As dot het ienige was: ik krig al meer 't idee, dat het lootje van de Mid denstandsloterij, dat ik verloren hew op- weg van „De Karseboom" naar .JDe Oranjeboom" het nummer was weer de fiets op is voólle! Het gem. van deze zeer gelijkopgaande strijd was 7,83 om 8,70. Een prima par tij van deze jonge krachten. Ook L. Kellner kan nu zonder dis pensatie in de le klasse uitkomen (4,50- 7 - gem.), waardoor hij zeker met vol doening op de afgelopen strijd kan te rugzien. AJleen van E. Breeuwer ver wachten we dat hij volgend jaar hogere ogen gooit. De eindstand luidt: N. de Graaf 6 6 0 1200 133 63 9,77 Hooijberg 6 4 2 1150 135 74 8,52 Barhorst 6 3 3 1088 173 44 6,29 de Graaf 6 2 4 1001 156 51 6,42 Kellner 6 2 4 807 164 39 4.92 Breeuwer 6 1 5 856 155 32 5,52 Er resteert nu nog het kampioen- schap Bandstoten dat van 6-11 April in De Oranjeboom zal worden verspeeld. Inschrijvingen worden nog ingewacht tot en met 29 Maart a.s. Na een rouwdienst in de Kapel te Z.- Eierland, vond Maandagmiddag op de Protestantse begraafplaats te De Cocks dorp de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer J. de Vries, die vanaf 1932 Hoofd der o.l. sahool te Zuid-Eierland is geweest Leden van het Mannenkoor droegen hem, onder wiens leiding zij zovele goe de uren hadden beleefd, naar zijn laatste rustplaats. De Kapel was geheel gevuld door hen die als familie, vrienden of kennissen de laatste eer kwamen bewijzen aan een man, die, zoals Ds Soesan zeide, het le ven ontzettend lief had en dat niet al leen: meester De Vries heeft ook steeds grote liefde jegens zijn naaste betoond en bovenal jegens zijn Heer en Heiland. Op zijn zo langdurig ziekbed heeft hij gestreden om het leven, welks schoon heid hem omringde en toelachte, zoals zij eens Jaqueline van der Waals heeft toegelachen. Hij hoopte op een wonder, dat hij herstellen zou. Hij hééft een won der beleefd: hij heeft zichzelf volkomen gelegd in Gods handen, waar het veilig is en zo viel het sterven hem niet moei lijk. Ja, met de gelovigen in Hem, heeft meester De Vries mogen getuigen: „Ik heb de goede strijd gestreden, ik heb mijn loop ten einde gebracht, ik heb het geloof behouden; voorts ligt voor mij gereed de krans der rechtvaardigheid, welke te dien dage de Heere, de recht vaardige rechter, mij zal geven, doch niet alleen mij, maar ook allen, die zijne verschijning hebben liefgehad". Op verzoek liet Ds Soesan in deze rouwdienst zingen Gezang 118: „Het le ven is: een krijgsbanier, door goed' en kwade dagen, gescheurd, gevlekt, ont vallen schier, kloekmoedig voorwaarts dragen". Daarna las hij Johannes 11:25- 29 „Jezus zeide. Ik ben de opstanding en het leven; die in Mij gelooft zal leven ook al is hij gestorven, en een ieder, die leeft en in Mij gelooft, zal in eeuwigheid met sterven"; en Romeinen 8:31-39. Meester De Vries, zo vervolgde Ds Soe- De Cocksdorp. Woensdagavond ^af de toneelclub een uitvoering in het gebouw van Chr. Belangen. In zijn openings woord verheugde de heer C. Troost zich over de grote belangstelling: het gebouw was geheel gevuld. De toneelclub heeft met haar repeti ties veel tegenslag gehad, zodat eerst he den een uitvoering kon worden gegeven. Opgevoerd zou worden het blijspel „Ik trouw met de melkboer", in 3 bedrijven. Oostring (de heer W. Ran) is een dic tatoriaal iemand en {dus red.) niet heeraahtig in zijn optreden; vooral niet tegen zijn echtgenote Dora (mej. M. Kos), die zich steeds zorgen maakt over klei nigheden, vooral nu het dienstmeisje in het ziekenhuis ligt. Dr Burkens (de heer M. Zijlstra) komt Dora vertellen, dat het dienstmeisje het goed maakt. Hun doch ter Thea (mw. Buis-Waldus) studeert kunstgeschiedenis, maar haar vader wil dat ze thuis blijft, nu het dienstmeisje weg is en dat ze „kookgeschiedenis" moet leren, want ze kunnen dat studeren niet langer betalen. Thea stelt voor, voor het gemak van het werk, om in de keu ken te blijven wonen, maar ze eist daar tevens de leiding op. Oostring wil dat zijn dochter Thea met Eduard Hooijer (de heer J. Daalder) trouwt omdat er dik geld zit. Maar Thea voelt er niets voor om uitgehuwelijkt te worden, vooral niet aan iemand die ze niet kan uitstaan. Mevr. Spoor (mej. T. Waldus), 'n praat graag vrouwtje en goede buur, komt even overwippen, hoe af het bij Oost ring is gesteld en om nieuwtjes op te vangen over Thea en Eduard. Maar Thea laat blijken, dat er een ander in het spel is. Als papa verneemt, dat dochterlief op een melkboer Jaap Kampman (de heer R. Kok) verliefd is, is hij woedend. Eduard krijgt de bons. Hooijer Sr., (de heer M de Waard), een ouderwets aristo cratisch man, is zeer teleurgesteld als hij van zijn zoon verneemt, dat Thea met een ander is verloofd. De heren Hooijer Sr. en Oostring zijn van mening, dat hun zoon en dochter het nog wel eens zullen worden. Thea stelt Jaap voor aan haar ouders maar papa snauwt hem toe, dat hij speculeert op zijn geld. Mevr. Hooijer (mw. Zuidema-Klinger), bij de familie Oostring op bezoek, bespeurt eerst niets van de twist, maar als ze bemerkt, dat Thea en Jaap op elkaar verliefd zijn, is ze erg beledigd. Eduard raakt met Jaap op de vuist Mevr. Oostring heeft niets tegen Jaap en adviseert geduld te oefe nen. Kampman Sr. (de heer M. Zijlstra) betrapt zijn zoon met Thea en noemt zo'n avontuurtje in de keuken zeer min derwaardig. De verwikkelingen komen pas goed als blijkt, dat Jaap tijdelijk waarnemer was en in feite toekomstig leider van een groot bedrijf en Oostring is helemaal geen tuinman, maar eige naar van het huis. Hij geeft nu zijn toe stemming. Als de Hooiiers compromit terend zijn afgezwaaid, wordt de verlo ving van Thea en Jaap in de keuken ge vierd. In de pauze werd een verloting ge houden. Mevr. Vlaming-Troost won een taart, mevr L. v.d. Werve een fruit mand, mej. Saai een appeltaart. Nadat de heer C. Blom alle medewer kenden en belangstellenden had bedankt, werd nog gezongen „De Avondzang", waarna deze genotvolle avond met ge bed werd besloten De opvoering van dit stuk te Zuid-Eierland is uitgesteld. UITSLAG AANBESTEDING Namens B. en W. werd Maandagmid dag ten gemeentehuize door de architec ten J. W. H. C. Pot J F. Pot- Keeg- stra, Amsterdam, openbaar aanbesteed 't uitbreiden van o.l. school Den Burg met 2 klasse-lokalen, gymnastiekgebouw De uitslag was: Fa. Doedens, 't Zand f 119,450; W. D Bakker, Den Burg f 136,794; Fa C A. F. Duin, Den Burg f 118,162, Gebr. Bruin, Den Burg f 137,100; Fa. Jac. Drijver, Oosterend f 144,345. De gunning is aangehouden GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar Moens, Slufterweg, Eier- land, hoopt Donderdag 2 Apnl a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De brui degom is 88 jaar, de bruid is 73. ZOEKEN EN RAPEN VAN EIEREN Tot en met 19 April 1953 is het zoeken en rapen van eieren van grutto's toege staan. Vervoer en verkoop van deze eie ren is toegestaan t.m. 21 April 1953, met dien verstande, dat op 20 en 21 April vervoer slechts is toegestaan binnen de bebouwde kom der gemeenten en langs openbare wegen en paden. Het zoeken, rapen, vervoeren, verko pen enz. van eieren van zwanen, ganzen, alle soorten eenden, duikers, watersnip pen, scholeksters, goudplevieren, kemp hanen, wulpen, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is .niet toegestaan KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper mei de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 29 Maart: Vóór 'de Mis van 10 uur palmwijding, uitdeling en processie. Deze wijding en uitdeling van de palm oak voor de Missen van 10 u. in de bij kerken. Om 7 uur laatste lijdensmedita tie. Maandag 30 Maart, biechthoren 3,30 2e klas Josephschool. Dinsdag 31 Maart. Mis in Oosterend met biechth. v.d. school kinderen (2e en 3e klas). Biechth. 3,30 3e klas Josephschool. Woensdag 1 April Mis in Den Hoorn met biechth. vxl. schoolkinderen. Biechth. van 4-6,30 en van 7,30-9 uur achtereenvolgend. Geen Josepihlof. Donderdag 2 April. Witte Donderdag. Uitreiking v.d. communie om 6,30, 7 en 7,30 en verder onder de plech tige gez. Mis om 8 uur, w.o. algemene communie vjd. schoolgaande kinderen, die deze Mis ook zingen. Na de Mis wordt het Allerheiligste naar het ver sierde rustaltaar gebracht. Heel de dag Aanbidding en om 7,30 gemeenschappe lijke luide aanbidding v.d. volwassenen. Vrijdag 3 April. Goede Vrijdag. Van 7 uur af aanbidding en om 8 u. de plech tigheden. Tijdens de plechtigheden ver ering v.h. H. Kruis ook door de gelovi gen Om 2,30 begint de plechtige kruis wegoefening. Op deze avond wordt van 7-9 uur biechtgel. gegeven in de bijker ken. Zaterdag 4 April. Vanwege de Paas nachtviering is er 's morgens niets te doen, alleen op de dag gelegenheid om te biechten en wel 's morgens op de he le uren van 7, 8, 9, 10 en 11 uur en 's middags achtereenvolgend van 3-5,30 en van 6,30-9 uur. Om 8,30 wordt de kerk gesloten. Precies om 10,30 uur begint de Paasnachtviering. Op de Paasmorgen zijn de Missen dan op de gewone tijden van 7,30 en 10 uur in Den Burg en Oos terend en in Den Hoorn alleen om 10 u san, is in de eeuwige heerlijkheid inge gaan, maar hoe staat gij tegenover God? Gelooft ook gij in Jezus en Die voor ons gekruisigd? Sprekend over de laatste dagen van meester De Vries, mocht Ds Soesan zeggen, dat hij in al zijn be nauwdheid niet aan zichzelf dacht, maar nog voor anderen bad. Hoe dankbaar was hij voor uw blijken van medeleven, uw blijken van genegenheid. Wij kunnen hem onze dank brengen door voort te gaan in zijn geest. Zich tot mevrouw De Vries richtend, zag spreker voor haar een grote troost in de wetenschap, dat haar man de eeuwige heerlijkheid deel achtig geworden is. Na te zijn voorge gaan in gebed liet Ds Soesan van Gezang 170 het laatste vers zingen. Burgemeester De Koning, het woord verkrijgend, getuigde van grote eerbied voor de eenvoud en de idealen, die meester De Vries zich gesteld had. Daar door steeg hij tot grote hoogte. Tallozen streven een ideaal na, maar dit valt dan dikwijls samen met verbetering van hun positie. Hoe heel anders was meester De Vries. Hij toch wilde alles zijn voor de kleine gemeenschap zoals hier is Zuid- Eierland. Naar positie had hij veel ho ger kunnen streven, maar in hetgeen hij hier verricht heeft, zag hij zijn taak en roeping. Het gemeentebestuur zal zijn nagedachtenis in hoge ere houden. Moge hij rusten in vrede". De heer S. Bakker, voorheen hoofd der o.l. school te De Cocksdorp, sprak namens de Texelse onderwijzersvereni ging Door het heengaan van meester De Vries is een leegte in de kring ontstaan, want hij nam, zolang zijn gezondheid het heeft toegelaten, altijd een cèntrale plaats in op het terrein van opvoeding en onderwijs. Spreker noemde de over ledene een van de trouwste leden, die zich onderscheidde door een rijke erva ring en gestuwd werd door een diep plichtsgevoel en grote werkkracht. Een lichtend voorbeeld. „Ik geloof", zo ein digde spreker, „dat zijn leven het ant woord is op de onlangs in onze vereni ging gestelde vraag, wat toch de zin van ons leven kan zijn"! Hierna sprak mevrouw Witte, tijdelijk onderwijzeres aan de school, namens de leerlingen en oud-leerlingen. Zij dankte meester De Vries voor wat hij geduren de meer dan 20 jaar voor het onderwijs en ver daarbuiten heeft gedaan. Wat zij geworden zijn hebben zij voor het me rendeel aan hem te danken! De heer B Paagman sprak als voorzit ter namens de Oudercommissie en alle ouders. Hij wist in enkele woorden tref fend naar voren te brengen, hoe zeer meester De Vries aan de school en de ■leerlingen gehecht was. De school was z ij n school, de kinderen z ij n kinderen'. En na de school was hij aller raadsman. Hij bracht de dank over aan mevrouw De Vries en hoopte, dat zij kracht zou mogen putten in aller dankbaarheid en I medeleven bij dit grote verlies. De heer Joh. van Leeuwen sprak na mens de Buurt. Hij schetste de grote genegenheid die men algemeen voor de overledene koesterde, voor hem, die al tijd het lief en leed deelde, niets was hem te veel. Altijd behulpzaam waar men met moeilijkheden te kampen had. Dat zullen wij nooit vergeten. Mevrouw De Vries kan terugzien op zeer veel mooi werk, door hen beiden verricht. Moge u daarin kracht vinden om verder te gaan. De heer Steutel, broer van mevrouw De Vnes, herinnerde aan het innemen de karakter van zijn zwager. Hij was „omsingeld met deugden" en zoals een bloem zich naar het licht richt, zo richt te hij zich steeds naar de medemens. ,J>ient elkander door de liefde", las ik ergens in zijn huis. En zoals op de Goe de Vrijdag de Pasen volgt, kunnen wij zeggen: „Hij is hier niet, hij is opge staan!" De heer A. Lagerveld sprak namens het Mannenkoor. Hij herinnerde aan de vele goede avonden met meester De Vries, die steeds alle geduld aan de dag legde en vol toewijding de vereniging leidde. Spreker dacht aan het lied: „Rust zacht Ge hebt gevonden het beste Va derhuis en rust van zorg en wonden nu in Gods armen uit". Mevrouw Van Egmond-Kennedy sprak namens het Dameskoor. Een van uw laatste wensen was. dat wij dit lied (dat zij had voorgelezen), aan uw graf zou den zingen, maar wij kunnen het niet, ons hart is te vol." Namens de verschillende verenigingen dankte Ds Soesan meester De Vries ten slotte voor al hetgeen hij voor deze ver enigingen had gedaan. Hiermede werd de rouwdienst beëin digd Onder hen die meester De Vries naar zijn laatste rustplaats volgden, merkten wij op burgemeester De Koning, wet houder Hin en wethouder De Waard, de heer en mevrouw Van Dommelen, de heer en mevrouw Plomp (voorheen hoofd der school te Midden-Eierland) en mevrouw Westerhuis. Aan de groeve op de begraafplaats te De Cocksdorp, werd alleen gesproken door Ds Soesan. Hij las Ps 23 en bad daarna het Onze Vader. De oudste broer van meester De Vries dankte voor de belangstelling. Diep onder de indruk verlieten allen de dodenakker. Tal van bloemen bedekten het graf: kransen van de Buurt, van de leerlingen, bloemstukken van de Partij van de Ar beid, van collega's, van de Hervormde Vrowengroep, de beide zangkoren en bloemen van verscheidene kinderen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H GEMEENTE OOSTEREND. Hedenavond 8 uur samenkomst in het Noorden ten huize van fam. J. Roozen- daal

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2