Schoolvoetbal 30 Mei de finale Alleen voetballers en turners laten zich keuren Waar blijft de rest? Plattelandsvrouwen op reis Fanfarecorps V.Ï.O.S. ga zo door! De Nutskleuterschool in een nieuwe omgeving Uit het jaarverslag van het „Texelse Bureau voor Medische Sportkeuring" le zen wij, dat in het jaar 1952 zich in to taal 79 personen medisch lieten keuren. Daarbij waren slechts twee takken van sport vertegenwoordigd, nl. voetbal en gymnastiek. Dat is trouwens al één meer dan 't jaar ervoor, toen uitsluitend voetballers zich voor de toch zo belang rijke keuring meldden. Terecht vraagt de secretaris van het bureau, de heer G. ten Cate, zich in zijn jaarverslag dan ook af waar de rest van de sportbeoefenaaars ERNSTIG ONGEVAL MET BROM- FIETS De heer H. de Jong uit De Koog reed gisteren met z'n bromfiets een bijzonder onfortuinlijke rit. Hij kwam van het fietspad van De Koog naar de Postweg, en zag geen kans meer de van De Cocks- dorp komende bus te ontwijken. De chauffeur van de bus meende dat de heer De Jong nog de korte bocht naar links zou maken, maar hij reed recht door, zodat een aanrijding niet meer was te voorkomen. Het kwam hard aan. In het rechter onderbeen kwam een zware breuk. Met de boot van kwart voor 12 werd het slachtoffer naar Den Helder vervoerd. Een 24-tal dames bracht vorige week een 2-daags bezoek aan de afdeling Haarlemmermeer. Ook een afdeling uit Zeeuws-Vlaanderen was aanwezig. Om 11 uur 's morgens arriveerde men per trein in Haarlem, waar enkele da mes uit de Haarlemmermeer aanwezig waren om ons te ontvangen. Vandaar ging het naar hotel Groenendaal, waar de gastvrouwen aanwezig waren en on der het genot van een kopje koffie ken nis werd gemaakt en een ieder z'n gast vrouw kreeg aangewezen. Die dag werd de Flora bezocht, waar uitstekend werd genoten, 's Avonds een gezamenlijke bij eenkomst in Hoofddorp en de volgende dag, nadat iedereen voortreffelijk had geslapen en zich heerlijk had laten ver wennen door haar gastvrouw, werd een bezoek gebracht aan de bloemenveiling in Aalsmeer. Daarna naar Schiphol en vervolgens naar Amsterdam, waar een rondvaart door de grachten werd ge maakt. Tot slot werd een kopje thee aangeboden door de gastvrouwen in Heek, waar meteen afscheid werd geno men. Zeer voldaan keerde men met de laatste boot weer op ons Gouden Boltje terug. We hopen, dat zo'n tocht niet de laatste mag zijn. De band die tussen de afdelingen Texel en Haarlemmermeer 2 jaar geleden was gelegd, is in deze dagen zeer zeker stevig aangehaald. Mogelijk zal met enkele jaren de band Texel Zeeuws-Vlaanderen na deze reis verste vigd kunnen worden Texelse Boys-nieuws. De thuiswedstrijd tegen Con Zelo is op een overwinning voor laatstgenoemde uitgelopen Direct na de aftrap zagen we enkele aanvallen van de Boys, doch de achter hoede van Con Zelo, met Stoop aan het hoofd, wist al het gevaar te keren. Ook de CZ-aanvallen leverden voor onze achterhoede nog geen direct gevaar op. In de le helft waren de Boys het meest in de aanval en diverse gevaarlijke mo menten ontstonden voor het CZ-doel. Een mooie aanval vanuit de achterhoe de werd door de 1-huiten van de Boys onhoudbaar ingeschoten: 1-0. Door dit doelpunt geïnspireerd, kwamen de Boys steeds weer opzetten, doch voor de rust werd er niet meer gescoord. In de 2e helft kwam CZ meer in de aanval en de Boysaohterhoede moest alle zeilen bijzetten doch na ca. 20 minuten spelen moest zij voor een ogenschijnlijk ongevaarlijk schot het hoofd buigen: 1-1 De druk op het Boys-doel werd hierna groter en met kunst en vliegwerk werd er verdedigd. Bij een der CZ-aanvallen schoot de r-binnen van behoorlijke af stand in, en de bal belandde in het net: 1-2. De Boys probeerden hierna de CZ- verdediging te passeren, maar doorslecht plaatsen, gingen goede kansen verloren, over het algemeen werd er te veel in het wilde weg geschoten, met een beetje meer zelfbeheersing in het spel had er nog wel wat te bereiken geweest! In de stand kwam nu geen verandering meer. Scheidsrechter Arents leidde uitstekend. Nr. 259. WILLY GRISNICH Dit is Willy Grismöh, die al in Januari jarig is geweest en dus haar verjaardag al weer bijna vergeten. Maar er wordt voor haar een uitzondering gemaakt. Wüly woont in Den Burg, Kogerstraat 54, maar op haar verjaardag was ze in Amsterdam. Toen ze terug kwam had ze er 'n nieuw zusje bij, waar ze dol op is! Venven haar maar niet te veel, Willy! Wdlly kan al aardig tekenen, en als er voor de radio een kinderhoorspel is, is ze er niet bij weg te slaan. Wees maar goed zuinig, Willy, dan kun je al heel gauw je nieuwe fiets kopen. blijft. Het totale aantal jonge mensen, dat op Texel een of andere sport be oefent, moet immers een veelvoud zijn van het aantal gekeurden. Aan handbal wordt bv. veel gedaan; maar niet één handbalster(ler) vindt blijkbaar die keu ring van voldoende belang. Er is een ge makkelijke oplossing: laten de vereni gingen het keuren verplicht stellen. Die regeling biedt uitsluitend voordeel. Want wie kan er iets op tegen hebben door 'n medicus eens goed op eventuele lichame lijke onvolkomenheden onderzocht te worden? Van welk belang de medici de keu ring achten, blijkt uit het feit, dat zij hun kostbare tijd er gratis voor ter be schikking stellen. Het zijn de dokoren Elias, Van Loon en Schalkwijk. Ook voor het gebruik van het lokaal ut het ge bouw van Het Witte Kruis, wordt geen cent in rekening gebracht. De heer Ten Cate spreekt aan het slot van het verslag de hoop uit. dat het aan tal gekeurden in 1953 de 100 zal over schrijden. Dat lijkt ons toch in het ge heel geen vrome wens! AUTO IN DE SLOOT Vrijdagmiddag had de heer P. Bosma, toen hij nabij Oudeschild bij een klant was, zijn auto aan de kant van de weg geparkeerd laten staan. Groot was zijn verbazing toen hij de auto niet meer op de weg zag staan, maar in de sloot zag liggen. De auto stond nl. niet op de rem en was de sloot ingereden. De manufac turen in de auto hadden van het water nogal te lijden. Handbal SV De Koog De wedstrijd tegen GDS 2 is door ons gewonnen met 3-1. Een vlotte wedstrijd, er is door beide elftallen goed gespeeld. As. Zondag hebben we seriewedstrijden op ons terrein. Alle clubs doen mee, be halve SVC en SVO, die jammer genoeg afbericht deden. We hopen op mooi weer met veel supporters en 'n prettige sport- geest onderling. We vinden het heel erg jammer voor Lies die helaas niet mee kan doen. Sterkte hoor, Lies en spoedig beterschap. De loterij is als volgt uitge vallen 11-11,25 SVKZM I 11,30-11,55 GDS II—ZM II 12-12,25 ZDH—GDS I SVJ vrijgeloot eerste ronde. De wedstrijd voor deze week wordt nader bekend gemaakt. Zaterdagavond jl. gaf het Fanfarecorps VIOS in Hotel De Oranjeboom een prima uitvoering. Met een hartelijk woord van welkom tot de goed gevulde zaal, openide de voorzitter, de heer G. Eelman, de avond. Een aantal vlotte marsen en ouvertu res werd ten gehore gebracht op een voor zo'n klein corps werkelijk keurige wijze. In het verleden is VIOS vaak in moei lijkheden geweest door geregelde wisse ling van dirigent, en soms was er zelfs helemaal geen dirigent. Zoiets doet na tuurlijk geweldig afbreuk aan de kwali teit van een corps. Maar meester Wes- terdijk heeft redding gebracht. Zou het komen omdat hij de veertiende man was, de man die het corps van het ongeluks getal afhielp? Wij weten het niet. Wij hebben al leen tot ons genoegen kunnen constate ren dat er schot in zit. De dirigent liet ook na ieder stuk de hele eer aan het corps, door zich steeds even terzijde te stellen. Zoiets doet nu eenmaal sympa- INGEZONDEN Naar aanleiding van het verslag in de Texelse Courant van Zaterdag 9 Mei jl., betreffende de ouderavond van de o.l. school te Oudeschild, wil ik het volgen de opmerken. Inderdaad was het bezoek zeer ge ring, nl. 37 ouders. Gewoonlijk is dit 55- 65 En dit nog wel terwijl er schijnbaar veel was recht te zetten en dus een gro te opkomst werd verwacht. Zo wordt er in het verslag vermeld, dat er aan deze praatjes (kinderpraatjes) te veel aan dacht is besteed. Doodzwijgen wordt hier verstandiger geacht. Als hier sorake is van doodzwijgen, dan hadden dit de ouders moeten doen, wier kinderen met dergelijke praatjes thuis gekomen zijn. Maar als grote mensen hierover spreken, dan wordt het m i tijd, dat de rechte man het hoort. Vooral als het een onder wijzer betreft. Het kost hem zijn goede naam en het kan hem zijn betrekking kosten, wat helemaal niet denkbeeldig is. Mijn mening hierover is, zoals ik dit ook op mijn laatste ouderavond heb gezegd, als volgt, dat het niets anders zijn dan lasterpraatjes, ontstaan uit afgunst. En ik wil hierbij ook zeggen, dat ik meester Kleve tot dergelijke handelingen als hier gedacht worden, niet in staat acht. Daar er niemand bij meester Kleve is geweest om hierover te praten en ook, zoals al tijd, bij navraag door meester Kleve, de ware zegsman zoek is, is, dunkt mij be wijs genoeg, dat het alleen geroddel is geweest. Toen ik geld inzamelde voor het St. Nicolaasfeest van de Kleuter school, 'kreeg ik dit nieuwtje te horen, nl dat meester Kleve te vrijpostig met de grote meisjes omging en ook werd er bij gezegd, het moest tegen meester ge zegd worden. Een aangename boodschap was het niet, maar mijn gedachten wa ren, als dergelijke praatjes over mij zou den gaan, ik het zelf ook graag zou ho ren, omdat men zich dan kan verdedi gen. Maar, zoals ik al gezegd heb, de zegsman is zoek. Maar het praatje is de wereld in en ook de kinderen blijven er niet onkundig van, met als gevolg, dat het de achting voor de meester vermin dert. En dat laat m.i. tegenwoordig ook veel te wensen over. Als je hoort welke namen ze voor hun onderwijzers hebben en niet alleen voor meester Kleve en hoe ze er over spreken, dan is het heel erg en dat van kinderen van 8-12 jaar. En daaraan kunnen ouders veel ten goede of ten kwade meewerken. Als er een kind op school komt en zegt: „ik hoef het opgegeven werk niet te maken van mijn vader" en als ze onder elkaar vertellen, meester is bij me vader geweest en vader heeft hem goed de waarheid gezegd, zo dat hem het huilen nader stond dan- het lachen. Ik laat in het midden of het door de ouders gezegd is of dat het enkel op fantasie van het kind berust, maar hoe het ook zij, de eerbied voor de onder wijzer gaat door dat geroddel verloren En nu gaat het niet in de eerste plaats om de onderwijzers maar als een kind geen eerbied voor z'n leermeesters wordt bijgebracht, dan wordt het moeilijk voor dezen om de kinderen nog iets te leren en de kinderen zijn de dupe. Dat moeten de ouders in de eerste plaats be seffen. Met hartelijke danlk voor de plaats ruimte H. Hoogerheide-Blom thiek aan. Het corps wilde ook -helemaal met de indruk wekken groter te zijn dan het werkelijk was. de toon was goed en nergens was het geluid te geweldig. Na het concert werden er enkele door vrolijke zang afgewisselde schetsjes ten beste gegeven Oa. was er een klasje tot kleine kinderen verklede meisjes. De omvangrijke voorzitter van 't corps was ook van de partij; hij toonde zich wel 'n geweldig ondeugende bliksem! Mevrouw Beumkes bracht nog enkele vioolsoli, waarover de zaal heel goed te spréken was. Al met* al: een werkelijk geslaagde avond. Donderdag a.s. gaat VIOS het in een concours proberen. Wel, na het nu gehoorde geven wij het corps een goede kans op 'n eervolle plaats. Ga zo door! De uitslagen in groep I zijn als volgt: O.l.s. Oosterend-C.V.O. Den Burg 1-0 O.l.s. Den Burg-De Cocksdorp 5-0 C.V.O Den Burg-Eierland 1-0 De Cooksdorp-O.l.s. Oosterend 0-1 Eierland-OJ.s. Den Burg 1-5 O.l.s Den Burg-O J.s. Oosterend 1-0 De Cocksdorp-C.V.O Den Burg 0-0 Eierland-Oosterenid 1-2 C.V.O Den Burg-O .l.s. Den Burg 0-4 Eierland-De Cocksdorp 1-0 De eindstand is in deze groep, resp. gesp., gew. gelijk, verl., score, punten: O.l.s. Den Burg 4 4 0 0 15-1 8 O.I.S. Oosterend 4 3 0 1 4-2 6 C.V.O. Den Burg 4 112 1-5 3 Eierland 4 1 0 3 3-8 2 De Cocksdorp 4 0 1 3 0-7 1 O.l.s. Den Burg en Oosterend spelen dus in de finale. De uitslagen van groep II zijn. R.K.S. Den Burg-De Waal 1-1 De Koog-Den Hoorn 1-1 Oudeschild-R.K.S. Den Burg 0-2 De Waal-De Koog 1-2 Den Hoorn-Oudeschild 1-0 De Koog-R.K.S. Den Burg 0-1 De Waal-Den Hoorn 0-0 Oudeschild-De Koog 1-6 R.K.S. Den Burg-Den Hoorn 1-0 Oudeschild- De Waal 0-3 De eindstand in deze groep is: R.K.S. Den Burg 4 3 1 0 5-1 7 De Koog 4 2 119-45 De Waal 4 12 15-34 Den Hoorn 4 12 12-24 Oudeschild 4 0 0 4 1-12 0 R.K.S. Den Burg en De Koog zijn hier de beste en komen dus in de finale. De finale vindt plaats op Zaterdag 30 Mei. Nadere bekendmaking betreffende het programma van deze dag volgt spoe- die in de krant. Dus jongens, tot 30 Mei. S.V. Oosterend-nieuws. Zo trokken wij Zondag (moreel reeds verslagen door het wegblijven van onze kameraden Gerrit en Joop?) naar Kol- ping Boys. Wél sportief om je clubgeno ten in de steek te laten en dat met de laatste kans om een plaats in de tweede klas te behouden! Het was prachtig voetbalweer en met een door elkander gerommeld elftal werd begonnen. Direct was 't fout; ner gens wüde het kloppen. Het was gewoon van het kastje naar de muur lopen; zelfs Simon deed mee en toen deze nog een trap kreeg, was hij geheel uitgespeeld. Hoe het ook was, allen waren we in één woord slecht. (Sprak de uitvoering van VIOS soms ook nog mee?) Al heel gauw was de stand 1-0, welke voor de rust werd opgevoerd tot 3-0 Na de rust moest Simon het veld ver laten daar zijn andere been het ook be gaf. Toen ging Klaas het doel verdedigen en 't ging hem goed af. Maar ook hij kon niet verhinderen dat de stand tot 7-0 werd opgevoerd. Wij kwamen er niet aan te pas en zo is het dan een feit dat W'i teruggaan naar de derde klas. Als al onze leden sportief genoeg waren ge weest had dit zeker niet nodig geweest Het is geen stijl om je club half in de competitie of in de laatste wedstrijd in de steek te laten. Dat hebben wij dit jaar beleefd met enkele van de beste spelers. Vanaf deze plaats: Texel 3, geluk ge wenst. Deze week geen trainen wegens He melvaartsdag. P. R. Een instelling welke een^belangrijke^ plaats in onze gemeenschap inneemt Bladerend in oude archiefstukken en notulenboeken is ons gebleken, dat in het jaar 1929 en om precies te zijn op 31 Mei 1929 de installatie-vergadering plaats vond van de Nutsbewaarschool- commissie. Dat dit als een belangrijke gebeurtems mocht worden aangemerkt, blijkt uit het feit, dat deze vergadering plaats vond in de Raadszaal en gepresi deerd door de toenmalige burgemeester van Texel, de heer Oort. Nadat de aan wezigen in kennis waren gesteld van de statuten der Stichting werden de dames Oort en Keijser-Lap, alsmede de heren Kraai, Bakker D.Pzn., Visser en Rab als eerste leden der bestuurscommissie geko zen. Vier en twintig jaar geleden werd de jonggeborene dus toevertrouwd aan de zorgen van haar meters en peters. En uit alle notulen en verslagen blijkt wel, dat ieder ouder-zestal van het kind en er zijn er velen geweest vol zorg en toe wijding de groei heeft trachten te be vorderen. Echter ook aan dit kind wer den de kinderziekten niet bespaard en uit de beschikbare gegevens blijkt wel en dit loopt als een rode draad door alle verslagen heen, de voortdurende geld zorgen waarmede de Vader-pennmg- meester steeds weer had te kampen. Ook toen reeds waren er echter velen die de kleuterschool een goed hart toe droegen en met giften ineens of jaarlijk se donaties de kleuterschool hielpen in stand houden. Een woord van warme dank aan het adres van de tallozen die in het verleden en in het heden door geldelijke steun hun medewerking ver leenden en verlenen tot het in stand houden van onze school is hier zeker op zijn plaats. Deze velen met name te noe men is onmogelijk, maar het zij ons ver gund om één enkele uitzondering te ma ken en wel voor de Rederijkerskamer U. D.I Nimmer is door de diverse besturen van onze Kleuterschool tevergeefs een beroep gedaan op het UDI-bestuur en spelers, en de vele toneelavonden ten bate van onze school gegeven zijn steeds een succes geweest. In dit verband mo gen wij in dank nog even de toneelavond van 10 Januari jl. memoreren. En in alle DUBBEL WOONHUIS TE OOSTEREND Voor rekening van de heer F. Duinker te Nieuw eschild wordt een dubbel woon huis gebouwd aan de Verlengde Peper straat te Oosterend. Het. werk wordt uit gevoerd door de fa. Drijver en Zoon. NIEUWE LANDBOUWSCHUUR Voor rekening van de heer Joh. Roe per te Oosterend aan de Bosweg, wordt een grote landbouwschuur gebouwd De schuur is een paar jaar geleden door kortsluiting verbrand. Het werk wordt uitgevoerd door de heren De Kort en Breman, metselwerk en het timmerwerk door de Gebr. Timmer te Oosterend SCHOOLUIT VOERING Vrijdag en Zaterdag zal door de leer lingen van de o.l. school van Oosterend een uitvoering worden gegeven. De kin deren hebben hiervoor verschillende mooie toneelstukjes ingestudeerd. Het belooft een gezellige avond te worden! Alle ouders worden op deze avond ver wacht. De kaarten voor de avonden zijn uitsluitend le verkrijgen bij de school kinderen. VERKEERSONGEVAL Vrijdagmiddag kwam de motorrijder, de heer N. Dros uit een dwarsweg van de Oosterenderweg met de bedoeling op de Driesprong aldaar de weg weer te rug te maken. Hij merkte de op de hoofdweg rijdende heer De Boer niet op. Een aanrijding volgde, die met weinig schade aan de voertuigen verliep. De passagier van de heer N. Dros, nog vlug ter been, kwam met de schrik vrij. Al leen het jurkje was voor de voddenboer. INGEZONDEN Mijnheer de redacteur. Naar aanleiding van het verslag der Ouderavond o.l school Oudeschild zij het mij vergund enige opmerkingen te maken: 1. De verslaggever plaatst de opmer king: een onbehagelijke discussie. Hij bedoelt misschien een onbehaaglijke uit eenzetting door de ondergetekende, dit onbehaaglijke dan voor enkele personen. Wat is nl. het geval geweest? Enige per sonen hebben een lastercampagne op touw gezet Op de Ouderavond heb ik deze praatjes genoemd en de ouders uit gedaagd deze waar te maken. Niemand heeft één feit kunnen noemen In het verslag heb ik hier niets van aangetrof fen. 2. Kinderpraat! Het spreekwoord: „Zo als de ouden zongen, piepen de jongen", zegt m.i. genoegr Wanneer termen ge bruikt worden als: 't zit niet helemaal rustig e.d dan kan men toch moeilijk meer van „kinderpraat" spréken. 3. Waarom memoreert de verslaggever niet de woorden van wethouder Hin, waarin deze constateert, dat dé rad draaiers schitteren door afwezigheid en dat dat voldoende zegt? 4. Ook de samenvattende woorden van voorzitter J. S Dros kon menigeen ter harte nemen. „Vurige kolen....?" Zoals u weet geachte redacteur, kan een ver slag met hiaten vaak verkeerde voorstel ling van zaken geven Ik meende dit toch even te moeten me dedelen, daar het verslag op deze punten op zijn minst genomen onvolledig was U dankend voor de opname hiervan, Oudeschild. P- Kleve opziahten geslaagde avond en een batig saldo van f 580.-. Het kan dan ook niet anders of een in stelling, die van buitenaf zo in de ver heugende belangstelling van velen staat, moet ook zelf de moed en de kracht kun nen opbrengen om te blijven streven naar verder gaande verbetering zowel op het gebied van het onderwijs als wat be treft de huisvesting. En een bescheiden stap in de goede richting is thans opmeuw gezet. Door medewerking van ons gemeentebestuur hebben wij Maandag jl. de beschikking gekregen over een tweetal lokalen van de oude openbare school in de Nieuw- straat. Maar deze school is toch afge keurd, horen wij u zeggen. Inderdaad, maar in vergelijking met het schoolge bouw in de Waalderstraat, is het een be langrijke vooruitgang, al blijven wij een en ander nog steeds zien als een noodop lossing. Door het in gebruik nemen van de hiervoor genoemde lokalen is het moge lijk geworden de wachtlijst af te wer ken, zodat thans ruim 100 kinderen aan onze zorgen zijn toevertrouwd. Dit brengt uiteraard weer vele consequen ties mede en om u er alvast een te noe men: aanschaf van een 40-tal tafeltjes en stoeltjes, waarvan de kosten plm f 800 zullen bedragen. Zijn er plannen voor de toekomst, zo wordt ons dikwijls gevraagd. Inderdaad enwij wekken reeds thans uw belang stelling hiervoor op. Aansluitend aan het algemeen geldend gebruik zullen wij dit jaar met onze kleuters een uitstapje maken (mischien meerdere) naar het Bosje of naar de Dennen. Het vervoerprobleem vormt echter de grootste moeilijkheid, maar misschien zijn er vaders, die ons op dit punt zullen weten te helpen. Gaarne zien wij berichten dienaangaande tegemoet. Kunt u iets aardigers bedenken dan 'n zingende, spelende kleutersohare? Ook aan zingen en spelen (kleine toneelstuk jes) wordt op school alle aandacht be steed. Om een en ander beter tot zijn recht te doen komen is het noodzakelijk, een piano aan te schaffen. Wie helpt ons? Wie stelt er belang in de kleuter gade te slaan in zijn eigen vertrouwde om geving de school en hem of haar daar te zien werken, spelen en leren? Ongetwijfeld velen' ook zij die (nog) geen kleuter op school hebben. Binnen kort hopen wij vele ouders, donateurs en belangstellenden welkom te kunnen he ten op een openbare les. Is een ieder overtuigd van het practi- sche nut van goed kleuteronderwijs? Zo niet, bezoekt dan onze openbare bijeen komsten welke wij dit jaar zullen beleg gen en waar het woord zal worden ge voerd door de Inspectrice bij het Kleu teronderwijs, mej. Nijikamp. De avond zal worden toegelicht met films. Een ieder' zal zich dan op de hoogte kunnen stellen wat goed kleuteronderwijs voor onze kinderen betekend. Vorenstaande is slechts een greep uit de talloze ideeén welke door het bestuur nader zullen worden uitgewerkt en wel ke allen ten doel hebben de groei en de bloei van onze school te bevorderen. On getwijfeld zijn velen bereid om ons bij ons moeilijke maar mooie werk te helpen en te steunen. Het bestuur spreekt de hoop en de ver wachting uit, dat vorenstaande er toe mag bijdragen, dat de talloos velen, die ons een goed hart toedragen, maar zich nog niet als donateur hebben opgegeven, dit alsnog ten spoedigste te doen. De adressen waar dit kan gebeuren volgen hieronder. Wij rekenen op u in het 'be lang van onze kleuters. Het bestuur van de Stichting Nuts kleuterschool, Mw. A. de Koning-Ramshorst, Weverstraat 101 Mw. M. Koorn-Ruijs, Wilhelminal 54 Mej A Roeper, Waalderstraat 47 M C. de Gorter, Haffelderweg 18 E. Lap. Parkstraat 5 M. L. Kempenaar, Emmalaan 10. VERGEETACHTIGE LUCHTREIZIGERS 14.998. 14,99915,000 De afdeling Gevonden Voorweroen van de KLM op Schiphol heeft een mijl paal bereikt. Een dezer dagen nl. werd het 15,000ste gevonden voorwerp sinds Augustus 1947 in de vliegtuigen van de KLM deze van de meest wonderlijke ar tikelen voorziene afdeling binnengedra gen. Reeds enige dagen hadden de em- ployé's met spanning uitgezien wat voor een verrassing dit 15,000ste voorwerp wel zou zijn. 14998 was een tas met golf clubs, 14,999 een opvouwbare kinderwa gen en 15,000 was een doodgewoon gebit, dat zelfs helemaal niet opviel in de lan ge rij van gebitten, die grijnzend op de langste plank in het magazijn liggen op geslagen en die luchtreizigers bij voor keur plegen te verliezen. Een teleurstel ling dus min of meer. Binnenkort zal de ze echter ruimschoots worden vergoed, wanneer de KLM in het café het „Dor stige Hert" te Amstelveen, onder de rook van Schiphol de jaarlijkse verkoop begint van de „verjaarde" voorwerpen. Dan komen behalve de gebruikelijke voorwerpen zoals paraplu's, wandelstok ken. brillen, potloden, etc ook de breuk banden, schaakstukken, theemutsen, ge- denktegels, opvouwbare bedden, mu ziekstandaards, tropenhelmen en ski's en talrijke andere vreemde zaken, die een jaar lang op hun eigenaar hebben ge wacht, onder de hamer. Dan komt er op de afdeling gevonden voorwerpen, die als lijfspreuk „Niets is te gek" voert weer plaats voor de 3000 artikelen, wel ke jaarlijks door de KLM-passagiers in de vliegtuigen worden achtergelaten. GRO De C van Zo te scha staande plant r worder dit een nieuw U KI Dank van ve 1953" 1 wel to avonds Ook ling in verlen; In d Mei jl laar er weerd, verord op slot onjuist moe ter gezet.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2