Twijnder's Manufacturen Een avontuurlijke tocht wij er uit en maar weer tippelen Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" 6 -ZJÊ Ons duinlandschap Texel 3 kampioen ha [M< door Tj. Wassenaar III. Maar nu kwam de afrekening. Wat zou het wezen? Dit viel erg mee! Het kosstte ons met z'n tweeën in Hollands geld ge rekend 5 gulden De vrouw was erg slecht te verstaan, of liever, wij konden erg slecht Engels. Ze wou ons maar hou den en wij wilden juist weg, want het kon nu toch nooit zo ver meer zijn. Dus wij togen welgemoed op pad. Wat was 't hier mooi, lekker warm en alles bergen en ondoordringbare bossen Het hotel lag in een dal, maar het ijs lag op de plas sen. We klommen dan ook al weer spoe dig en we gingen kronkelend omhoog. Onze kleren droogden al weer lekker en het sigaretje smaakte heerlijk, ondanks de korte nachtrust. Maar wie had dat gedacht, dat we plotseling in de sneeuw zouden lopen te waden. Ja, het was ech te sneeuw. Zaten we zo hoog? Het bleek dat we op zo'n 1100 meter hoogte waren. Maar al met al geen auto's en ook geen Omeo Maar toch? We hoorden motorge ronk. Laat het nu Bill weer zijn met zijn bus! Hij stopte en wij er in. Laten we nu nog uren gereden hebben, door een land schap zo mooi, om nooit te vergeten. Ge weldige rotsen, loodrecht de lucht in. Soms zaten we zo hoog, dat we over de toppen konden zien. Alles nog zo onge rept. Geen vacantie-oord, maar iets waar heel weinig mensen kwamen. Halverwe ge stond nog een hotel, waar juist een cowboy uitkwam, compleet met paard en revolver. Maar juist voor dat de klok 12 sloeg stonden wij in Omeo. Een dikke stip op de kaart. De Waal was zeker nog groter. Bill stopte voor een hotel en nam ons mee. Het was een heel degelijke zaak en voor ons leek het heel luxe. Hij vertelde de hotelhouder, dat we een kamer enz. wensten, want morgen ging er pas een bus naar Bairsdale. Dat was nu juist on ze bedoeling niet. Maar wat moesten we zeggen? Hij had het goed met ons voor. De hotelhouder schreef onze namen in het gastenboek (met veel moeite). Nu moesten we Bill nog betalen, dat zou wat worden! en dan zien dat we wegkwamen. Bill stond aan de bar, zich vol te gieten met. bier. Fantastisch wat hij op kon! ,.Wil je ook een biertje van ons Bill"? Nee, dat wou hij niet, maar er stonden al een paar voor ons klaar, van Bill. Na ze te hebben genuttigd vroegen we: „Bill, wat moeten we betalen voor de busreis"? „Betalen"? Nou, daar wou hij niets van weten, nee hoor. jullie moeten nog een biertje van me hebben, ook an deren stelden er prijs op ons wat aan te bieden. We hebben ons er mee af weten te maken, dat het bier veel sterker was dan in Holland en dat we er niet tegen konden. Dit namen ze graag. Na hartelijk afscheid van Bill te heb ben genomen en hem heel erg vriende lijk te hebben bedankt voor zijn kostelo ze trip, namen we als oude vrienden af scheid. Nu zien om weg te komen uit Omeo. Dat hotel werd vast te duur. Wij gevraagd naar de hoofdweg naar Bairns- dele, waar ook heel weinig of geen ver keer was. Het was nog steeds een zand pad. Wel harder dan zand, omdat de bo dem rotsachtig was. Op een stuk rots in de stralende zon, hebben wij lekker een boterham gegeten zonder een auto te zien. Lopen deden we niet, want als er geen auto kwam, onze naam stond dan toch altijd waarborg voor een kamer in I het hotel. Nu, dat staat hij nog! Want spoedig kwam een Holden (made in Au stralië). Hij stopte en wij mochten mee. Eerst wilde het gesprek niet erg vlotten, maar na het vertellen van onze weder waardigheden en ons doel en het geven van een Ritmeester, was het ijs tebro- ken, hij bleek een dokter te zijn; de zgn. „vliegende dokter", al was hij nu in een auto. Hij vertelde van het land, de Blau we Bergen voor ons, de schapen. Hij zei, dat het land te groot was of te dun be volkt. Soms had hij een dag werk om een van zijn zieken te bezoeken. We kregen koek en sigaretten van hem. Maar de vreugde duurde kort, want spoedig waren we in een dorpje, waar, bij een gebouwje, al heel wat vrouwen stonden te wachten. Wij namen afscheid van onze dokter en gingen tippelen. Dit durde ook niet lang, want er stopte bij ons een auto. We hadden niets te vragen en konden zo instappen. Het was een kruidenier. „Zo, dus jullie moeten naar Bairnsdal!" Hoe wist hij dat? Al spoedig kwamen we het aan de weet, de dokter had hem gevraagd om ons mee te ne men. Wat een mensen! Het was nu een vlakker gedeelte met veel bergrivieren. Alles ook weer erg mooi. Na een 20 mijl zette hij ons af en wees ons de weg naar 'n ander plaatsje. Ook hier stopte spoe- dte een auto, die had de kruidenier ge sproken. Wist ieder al dat wij hier lie pen? Wij vonden het best. Nu ging het weer de bergen in. Waar zouden we be landen? Het begon al weer te scheme ren zodat het tijd werd, dat we weer een onderkomen voor de nacht hadden. Na een flinke trip stapten we naar een Hotelletje met een paar huizen in de bergen. Hier konden we overnachten. Onze kamer was even beter dan de vori ge nacht en om 8 uur lagen we dan ook al heerlijk te pitten. 's Morgens zijn we vroeg opgestaan, hebben ons geschoren en een lekker bad genomen. De schoenen gepoetst en onze kleren wat opgeknapt, zodat we knap langs de weg gingen. De waardin vroeg ons of we ontbijt moesten hebben. Ik zei haar, dat we wel wilden, maar geen geld hadden. We kochten liever zo wat brood en boter in een winkel, dat was nooit zo duur. Maar we kregen een ontbijt op de warande, waar we een uitzicht hadden om nooit te vergeten zo mooi. Toen we vertrek-klaar waren, kwam ze met een groot pak aan voor ons. „Voor onder weg", zei ze. Het overnachten kostte ons samen de som in Hollands geld berekend één gulden. De inhoud van het pakje was al meer waard, want er zat een grote cake en koekjes met jam er tussen in, wat we in één maaltijd lang niet op kon den. We liepen nu weer in de bergen, aan beide kanten hoge rotsen, zodat het pas 10 uur in de morgen was eer we een zonnestraal zagen. Al spoedig kregen we een lift van een luxe wagen. Een dame en een heer. Maar dit was van korte vreugde, want hij kreeg panne en het ging niet meer. Wij er uit en weer tip pelen. Het was nog steeds niet druk op de weg. Daar kwam weer een bus. Dat was de bus uit Omeo. Hij stopte. „Kom in!" Bill had al weer voor ons gezorgd. Hij had al tegen zijn collega gezegd. „Als je een paar zwervers ziet, pik ze op! In Bairnsdale kunnen ze toch nog niet zijn!" Hij kende de weg. Weer een tocht van heel wat mijlen door fantasti sche streken. Heerlijk warm weer. We kwamen door bossen, waar je zag, dat er hevige branden waren geweest. Mijlen ver. Dat moest wat geweest zijn! Met de middag stonden we in Bairns dale Ook deze bustrip kostte ons geen cent. Nu kijken naar werk. Nu zou het beginnen Het plaatsje stond ons best aan. Het was weer de bewoonde wereld. Al spoedig kregen we een tip: „Jullie moeten naar Morwell gaan. Daar worden honderden huizen gebouwd. Het is de bedoeling om daar een stad te stichten, langs de hoofdweg Melbourne, Sidney". „Hoe ver is dat?" „Nou, zo'n 199 mijl!" „Wat? Wat zullen we? Laten we het pro beren! Je weet nooit". (Wordt vervolgd). NUTSSPAARBANK DEN BURG In de maand April werd ingelegd f6.104 12 (f 8.515 76) en terugbetaald f 12.713 67 (4.519.89). Het aan inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt nu f 190.729.32 (f84.239.97). Het aantal posten van inleg bedroeg 49 (25) en dat van terugbetaling 28 (31). Uitgegeven werden 5 (3) nieuwe boek jes, terwijl 2 boekjes werden afbetaald. In omloop zijn thans 277 (184) boekjes). O 0 ©G£ „Kijk eens, wat een heer lijke appels", schreeuwde Bim. „Laten we er naar toe gaan en een mandje vol pLukken". Toevallig liggen er een paar reusachtige, grijze stenen in het water, zodat Bim en Bam gemak kelijk naar de overkant kunnen lopen om de appels te plukken. Maar als ze het eiland met de appelbomen willen verlaten, ontdekken ze dat de stenen in werke lijkheid twee nijlpaarden waren, die een middagdut je in het water deden. Ze zijn nu op weg naar huis en ze horen Bim en Bam niet roepen. Dan beginnen Bim en Bam uit alle madht te huilen, want ze denken dat ze nu nooit meer thuis zullen komen. Nu horen de nijlpaarden hen toch einde lijk en gelukkig zijn ze erg vriendelijk, het kan hun niets schelen om nog eens terug te zwemmen voor Bim en Bam, die hen, als weer aan de overkant ziin, bedanken voor de hulp, door mooie appels in hun wijdopengesperde muilen te gooien. Bij alle nadelen welke het isolement van ons eiland met zich meebrengtzijn er toch ook grote voordelen te boeken. Dit laatste geldt in het bijzonder ons duinlandschap. Want nergens in West- Europa komen we iets dergelijks tegen- O zeker, langs de Belgsiche kust en on ze eigen Noordzeekust zijn ook duinen en strand en zee. Brede betonbanen, die zelts gedeeltelijk als circuit voor auto races gebruikt kunnen worden, villa's en landhuizen en zelfs amusementsge legenheden hebben de duinen van al hun luister beroofd. De vogelstand is uitgeroeid en het duinlandschap is er volkomen verdwenen. Mede dank zij de vroegtijdige zorgen, zowel van Staatsbosbeheer als van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, be zitten wij thans op ons eiland een uniek geworden duinlandschap en een door millioenen benijde vogelstand. Nog te weinig echter beseffen vele jongeren van welk een belang voor on ze kleine eilandgemeenschap deze bei de factoren, duinen en vogels, zijn. Zij toch vormen niet alleen een rijk bezit, doch juist daardoor een belangrijke post op ons gemeenschappelijk inkom stenbudget. Het is dus van het grootste belang duinlandschap en vogels te helpen be schermen. En hierbij rust op de ouders de plicht hun kinderen er op te wijzen, dat alles wat schade toebrengt aan landschap en vogels, schade aan onze gemeenschap betekent. En deze plicht beperkt zich niet alleen tot de kinderen, nee, die strekt zich veel verder uit. Wanneer straks weer duizenden zo mergasten over ons eiland uitzwermen, en soms zonder nadenken, soms willens en wetens, ons ongeëvenaarde duin landschap ruineren, dan hebben wij er voor te zorgen dit zoveel mogelijk te voorkomen. Want wij weten allen dat onze politie zomers niet bij machte is, alleen tegen dit euvel op te treden. Hoe gemakkelijk is het niet om in een gesprek met pensiongasten of dooi gedrukte kaartjes in hotel en restau rant op een prettige manier een beroep ie doen op onze gasten. En ook de jeugd, eenmaal opgevoed in liefde voor de natuur, het kostbaarste bezit van ons eiland, kan dan meewer ken bij de bestrijding van de verniel zucht, waaraan vaak onwetend vele va- cantiegangers zich schuldig maken. Want duinen en strand en zee vindt men langs de hele kust, maar alléén op Texel vindt men nog de vrije, onge schonden natuur. ADA. DAMCLUB TEXEL Eindstanden 1953: A.: - C. Dijker 18 12 5 1 29 S. v. Heerwaarden 18 11 4 3 26 S. Ros 18 10 5 3 25 C. v. Heerwaarden 18 10 5 3 25 J. Vinke 18 6 5 7 17 S. Bakker 18 5 6 7 16 P. Kooij 18 4 6 8 14 P. Jansen 18 4 6 8 14 C. v d Werf 18 2 4 12 8 G. Dros 18 2 2 14 6 B N. de Graaf 20 12 6 2 30 Jöh. D Bakker 20 10 6 4 26 W. A v. Zeijlen 20 9 6 5 24 J. P. Stam 20 7 8 5 22 A. Vinke 20 7 8 5 22 J. N. Rijk 20 6 8 6 20 J. Hooijberg 20 7 3 10 17 W. J. Boon 20 5 7 8 17 J. Kikkert 20 4 8 8 16 A. v d. SI ikke 20 4 6 10 14 C. P. Burger 20 2 8 10 12 D.: S. v. Heerwaarden Johz. 12 10 0 2 20 J. v.d. Vijver 12 9 0 3 18 C Vinke 12 6 0 6 12 F Schuit 8 5 0 3 10 F. v. Sambeek 10 5 0 5 10 P. v.d. Vis 12 2 1 10 5 Jb. Mosk 10 0 1 9 1 In deze groep is niet alles uitgespeeld, als een der deelnemers zijn sportieve verplichtingen beter was nagekomen, was dit niet gebeurd. Misschien kunnen deze partijen alsnog thuis gespeeld wor den? ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau vv^or zuigelingen houdt HEDEN weer zitting. Van 2—2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4e kl. A KNVB Oudesluis-Succes 1-6; ZAP-Schagen 2-1; HSV-Watervogels 7-0; MFC-Lim- men 3-3; DTS-Texel 5-0; USVU-Randers 3—1. WGW 5-Texel 3: 0-.7. Bij Texel 1 was het mis, niet alleen dat Gerri-t en Niek niet van de partij wa ren, maar de geest van de ploeg was met te best. Met de rust was het 2-0, het geen de verhouding niet juist weergaf, daar onze aanval een aantal kansen niet wist te benutten. In de 2e helft liep het echter mis, waardoor D de stand wist op te voeren. Jammer, dat zoiets kan ge beuren, maar het is ook een ernstige waarschuwing voor de toekomst van on ze vereniging. Hopen we de juiste geest weer te vinden opdat we nog op tijd het roer kunnen wenden. Texel 3 werd kampioen. Bravo, jon gens. Van harte gefeliciteerd. Jullie hebt een goed seizoen achter de rug, immers bleef de spanning tot het einde door de aanwezigheid van de concurrentie van Zeemacht 2. Het is altijd prettig een succes als dit mede te maken. Het gevolg is dan dat volgend seizoen in de 3e klasse moet worden gespeeld. Om daar successen te behalen, moet de voorbereiding perfect zijn en daarom trainen, telkens weer. De spelers werden in de bloemetjes gezet, hetgeen ze zeker verdiend hebben. Lui, nogmaals namens ons allen, harte lijk gefeliciteerd! D ZAT Uitc Boe Der N> wiki brai d stel aal. Mid trek. midi Mac Dit van dac geq'i het om de ress pub ze T de ben en c Het mac het FEUILLETON door T. LODEWIJK 5.) Rudi kleedde zich rustig, maar goed, ze kon boeken en bloemen kopen, ze had haar kamer aardig ingericht, kortom ze was best tevreden. De liefde had haar nog niet tot ernsti ge conflicten gebracht. Enkele malen had ze kennis gemaakt met jongelui, die een avond met haar uit wilden. Het was al tijd bij één avond gebleven, want Rudi voelde met veel voor geregelde vriend schap met iemand, om wie ze niets gaf. Ze wist, dat vrienschap tussen man en vrouw voor één van beiden meestal meer gaat betekenen en daarom wilde ze na righeid vermijden. Ze had zich behagelijk in haar gezel lige stoel gevleid en keek van de hak op de tag springend de krant door, loerde nog even bij de bioscoop-advertenties en rustte ten slotte uit bij de annonces van het Concertgebouw en de schouwburgen. Plotseling trok een naam haar aan dacht. Lydia Mijnders, piano. Lydia Mijnders! Ze was de dochter van mevrouw Min ders, de dame, die ze eens de winkel had uitgehoond, de beroemde dochter, die op het conservatorium ging en waarmee de moeder zo vervuld was. Al haar afkeer voor de arrogante dame kwam, met de onaangename herinnering aan het laatste jaar in Zuidhoek, weer bij haar op. Maar, bekende ze zichzelf sportief, Lydia had altijd meer van haar goedige, vrien delijke vader dan van haar bijdehande, eerziohtige moeder gehad. En nu speelde Lydia Mijnders in de kleine zaal van het Concertgebouw Zou ze er eens heen gaan? Toah mis schien wel leuk eens te horen wat Lydia er van maakte. De volgende avond stond ze op de tram en stapte af op de hoek van het Jan Willem Brouwersplein. Een dichte mensenstroom stond voor de hoofdin gang tja, daar speelde het Concert gebouworkest met een beroemde violist. Daartegen zou Lydia uit Zuidhoek een harde dobber hebben. Ze koaht haar entreebiljet en wandel de rustig naar de kleine zaal. Terwijl ze zich een plaats zocht, bemerkte ze hoe een eind verderop haar dierbare me vrouw Mijnders zat.naar Amsterdam gekomen om de glone van de gevierde dochter mee te maken Jakkes, daaraan had ze moeten denkende kans, dat ze mensen uit Zuidhoek zou zien. Ze keek verder om zich heen. Ja, daar zat meneer Mijnders ook, met z'n kale hoofd en z'n stille, gesloten gezicht. Lydia leek bepaald op hémde haardos natuur lijk uitgezonderd. Er klonk een bel, Lydia Mijnders kwam het podium op, nog een beetje on zeker. Er was vriendelijk applaus. Toen ging ze voor de vleugel zitten en weldra grepen haar handen in de toetsen. Rudi was er zich van bewust, dat het meisje goed speelde, technisch ja, maar ook met begrip en gevoel. En toch kon ze er haar aandacht moeilijk bij bepalen. Steeds kwamen haar de beelden uit het verleden voor de geest, voerde ze zwij gende, felle, verbeten gesprekken met die vrouw met de rode neus, met Twijn- ders, de concurrent van haar lieve tante, zag ze het wasbleke gezicht met de zorg- trek om de mond, zoals het stil in de wit te kussens lag Luid applaus wekte haar uit haar overpeinzingen. Werktuigelijk klapte ze mee In de pauze stond ze half en half op het punt naai huis te gaan maar ze had met veel zin in de rest van de avond, het zij hier, hetzij thuis. Ze zou in ieder ge val maar even een kopje koffie drinken. Terwijl ze, het kopje in de hand, leun de tegen de muur, zag ze plotseling de ogen van een jongeman op zich geves tigd. Die ogen. dat gezicht.waar had ze dat meer gezien. Hij kwam op haar toe. Neem me niet kwalijk, maar bent u.juffrouw Taal? Dat ben ik ja. Ze zag hem vorsend aan, tevergeefs pogend zich hem te her inneren Ja, dat dacht ik al ging hij op gewekt verder. Het is hier net zo'n Zuidhoekse reünie vanavond. U komt ook uit Zuidhoek? Ik kom er vandaan ja, maar ik woon hier. Ik studeer hier en ik woon op de Nieuwe Keizersgracht. Niet zo'n deftige buurt, maar ik woon er gezellig. Plots vlamde de herkenning op. Hij studeerde.maar dat was Rolf Twijn- ders, de zoon van de manufacturier. Hij studeerde ja, zeer tegen de zin van zijn vader, maar hij had zijn wil weten door te zetten. Ach zo, zei ze koeltjes Neem me met kwalijk haastte hij zich een beetje verlegen ik vergeet helemaal me aan u voor te stellen. Ik ben Rolf Twijnders. Plotseling zag hij aan haar gezicht, dat ze het wist. En meteen ook schoot hem te binnen, welke herinneringen die naam bij haar moest oproepen. Zijn vader had hem indertijd verteld, hoe ze tegen hem uitgevallen was dat nichtje van juffrouw Taal. En dit was ze nu. Hier stonden ze tegenover elkaar, in het Concertgebouw. Hij keek snel rond. Gelukkig, de hele Mijnders-troep was naar de solistenka mer afgezakt. Uw vrienden zijn verdwenen, stelde Rudi vast en haar gezicht was strak en afwijzend. Mijn vrienden. ik ken ze net zo veel of net zo weinig als u, antwoordde hij. Ik heb me nooit zo erg met Zuidhoek bemoeid. Uw vader heeft er het geld ver diend om u te laten studeren. Daarvoor heb ik alleen mijn vader en niemand uit Zuidhoek te bedanken. Dan is er tenminste iemand, die uw vader ergens voor te bedanken heeft. Hij kleurde Hij stond daar een beetje hulpeloos met zijn koffiekopje in de ene en het schoteltje in de andere hand. Plot seling vond ze zichzelf unfair. Ik moet weg, zei ze. Ik ook ik heb al genoeg gehoord. Ze speelt wel aardig, maar toch niet zo, dat ik er heel m'n avond aan opofferen wil. Rudi ging zwijgend naar de garderobe Hij volgde haar, hielp haar in haar man tel. Ze aanvaardde zijn hulp zonder een woord. Toen stak ze hem koeltjes haar hand toe. Nu, adieu, meneer Twiin- ders Toe smeekte hij weest u niet zo akelig koel tegen me. Mag ik een deli eindje met u meelopen? Ik weet toch niet waar ik met de rest van de avond naar toe moet. U loopt op uw eigen benen zei ze en moest inwendig lachen om dat antwoord, dat haar herinnerde aan haar schoolmeisjestijd. Het was verre van ori gineel. Nogal bakvisachtig zelfs. Maar nu ja, het was ook zo'n rare situatie. En hij moest zéker met de indruk krijgen, dat ze op zijn gezelschap gesteld was. Hij liep naast haar voort in de stille avondstraten. Ze praatten wat onver schillig over het concert, over de pianis te, over muziek Waarom kijkt u me aan, of u me rnei wilt opeten? vroeg hij opeens. Ik cen mag todh wel weten wat ik heb misdre- T ven? U bent de zoon van uw vader constateerde ze. Tja, dat is een onweersprekelijk feit lachte hij gedwongen, dat is op al le mannelijke Nederlanders ongetwijfeld van toepassing en op mij niet alleen. Wat wilt u daarmee zeggen? Het is misschien beter dat ik 't niet zeg antwoorde Rudi met onverholen vijandschap in haar toon. Steeds meer voelde ze zich gedrongen haar hart te luchten. Maar ze zou zich bedwingen. (Wordt vervolgd). Ef l c kere het uitg pet He de dat k 3a t moe aan< Maa vast aanl tege choc We wift FILMNIEUWS. ADEMBENEMENDE AVONTUREN IN „MUITERIJ OP HET GOUDSCHIP" Een boeiend relaas in technicolor uit de laatste oorlog tussen Amerika en En geland. Een Amerikaans kapitein kriigt de schier onuitvoerbare opdracht door de Engelse blokkade van de Franse kusten te breken om een grote schenking goud van 't Franse volk aan 't toen nog arme Amerika op te halen en thuis te brengen. Na veel avonturen en enorme inspannin gen lukt het, maar op de thuisreis breekt muiterij uit en neemt een „vriend" van de kapitein het heft in handen. Er speelt maar één vrouw in het spannende ver haal mee, maar ze is net zo mooi als slecht. Liefhebbers van een goed ooge- zette avonturenfilm kunnen hier hun hart ophalen. Zaterdagavond en Zondag middag in het Texels Bioscooptheater. Zondag- en Maandagavond: DR. HOLL, HET VERHAAL VAN EEN GROTE LIEFDE Wij hebben hier te doen met een „doktersfilm" in de goede zin van he1 de t woord, ondanks het feit dat de omstan digheden wel wat gezocht zijn. Een schatrijke mijnheer heeft een zieke doch ter, van wie bijna zeker is dat zij zal moeten sterven. Bijna zeker. Want de verpleegster, zuster Helga Romer, raadt aan har verloofde Dr Stefan Holl bij het zieke meisje te halen. Wr Holl heeft een serum ontdekt dat haar leed kan ver zachten. U begrijpt het misschien al: het zieke meisje Angelika, die in de dokter haar redder ziet, wordt verliefd en wil met hem trouwen. Haar papa smeekt de dakter erop in te gaan, omdat het im mers toch maar voor korte tijd is. Maar ondertussen (het huwelijk is al voltrok ken) vindt de dokter het reddende se rum. En wat nu met dit huwelijk? De hoofdrol wordt gespeeld door de bekende Maria Schell, een jonge veelbe lovende actrice. De acteur Dieter Bor- sche speelt Dokter Holl. Neerlands nieuws. O.a.: De verjaardag van H.M. de Ko ningin. Défilé op Paleis Soestdijk. Het jaarlijkse bloemencorso in de Bollen streek. De 32ste R.A.I.-tentoonstelling voor bedrijfsauto's in Amsterdam. Buitenlands nieuws. O.a.: Een Zweedse tanker ramt een Turkse onderzeeer. De verkiezingen in Z.-Afrika. Een Japanner wint de Mara thonrace van Boston. Internationaal con cours hippique te Nice. De wielerwed- gezc ivit; en Schi den lit aar dal lus gen nid Daa riet lijn anc 1 F met tig( ever wa ing ■ons lere vel otl Ran men D len nem ten Mac gun de was 5dh< ven •Ike mei lich bij ook al e gesi aan Tex dm ban lijn ren kor' mer D star daa gen ,m< t kur één biet Koe gist de ver; ono ter

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4