Twijnder's Manufacturen Texel hield zijn eerste lammerenmarkt De landelijke omzet van dit en vorig jaar Op reis Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" sa j Texels Bioscoop Theater Van de geldelijke omzetpercentages be treffende de Texelse Middenstandszaken gedurende de maand Maart en in verge lijking met dezelfde maand in 1952 ga ven wij in vorig nr. enige indruk. En hoe is het nu landelijk met die omzet ge steld geweest? Wel, in tal van branches in duurzame consumptiegoederen wer den in Maart jl. gelijke dan wel hogere geldomzetten behaald dan in Maart '52. Een uitzondering wordt slechts gevormd door de detailhandel in glas, aardewerk, porselein en huishoudelijke arikelen, waar de Maart-omzetten in 1953 niet het niveau bereikten van die in 1952. Ogenschijnlijk is de omzetbeweging in tal van branches in voedings- en ge notmiddelen minder bevredigend. Im mers, hier kon t.o.v. Maart 1952 veelal een teruggang van de geldomzet worden waargenomen. Bij de beoordeling van deze gegevens dient echter in aanmer king te worden genomen, dat Maart 1952 vijf Zaterdagen telde, terwijl daarente gen in Maart 1953 slechts 4 Zaterdagen voorkwamen. In het verleden is meermalen geble ken, dat er een zeker verband kan wor den gelegd tussen het omzetverloop in duurzame consumptiegoederen en de in lagen en uitbetalingen bij de Nederland se spaarbanken. Gezien de gegevens over Maart kan wel worden aangenomen, dat een even tueel saldo inlagen voor de spaarbanken in totaal lager zal zijn dan in Februari, hetgeen na de omzetstijging in de detail handel verklaarbaar is. Stellen wij de omzet in Maart 1952 op 100, dan zien wij over Maart jl. de vol gende noteringen: 1. Voedingsmiddelen: Aardappelen, groenten en fruit 98. Brood 94. Kruidenierswaren 98. Vlees en vleeswaren 101. Vis 100. Zuivelproduc ten 101. 2. Duurzame consumptiegoederen: Boeken 112. Huishoudelijke artikelen 92. Kantoorbehoeften 100. Meubelen e.d. 100. Rijwielen 135. Schoeisel 109. Sport artikelen 113. Textiel 108. Ijzerwaren en gereedschappen 116. 3. Genotmiddelen: Alcoholhoudende en alcoholvrije dran ken 94. Banket 98. Chocolaterieën 93. Parfumerieën 99. Tabaksfabrikaten 92. (Al deze cijfers en gegevens werden verstrekt door het Economisch Instituut voor de Middenstand. Red.) In de voedingsmiddelensector werd dus alleen in het slagersbedrijf en in de detailhandel in zuivelproducten t.o.v. Maart 1952 enige omzetvermeerdering behaald. In de detailhandel 'in vis waren de Maart-omzetten in '53 gelijk aan die in '52 De geldomzetten in het bakkers bedrijf vertoonden een daling met 6 pet. en die in de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit en in het kruideniers- bedrijf met 2 pet. Met betrekking tot het omzetverloop in duurzame consumptiegoederen kan met name in het rijwielbedrijf een aanzaenlij- ke omzetstijging worden waargenomen, t.w. van 35 pet. Zulks houdt verband met de toegenomen verkoop van rijwielen met hulpmotoren. Toenemende activiteit in de bouwnijverheid bewerkstelligde in de handel in ijzerwaren en gereedschap pen een omzetvermeerdering van 16 pet. Ook in de boekhandel (boekenweek!) en in de detailhandel in sportartikelen (gro tere verkoop van artikelen voor de zo mersporten) was de omzetstijging van betekenis, nl. resp. 12 pet. en 13 pet. In de detailhandel in schoeisel en in tex tiel bedroeg de omzetvermeerdering resp 9 pet. en 3 pet. De omzetten in de kan toorboekhandel en in de detailhandel in meubelen en aanverwante artikelen wa ren in Maart '52 en '53 van gelijke om vang. Slechts in de detailhandel in glas, aar dewerk, porselein en huishoudelijke ar tikelen gaven de geldomzetten t.o.v. Maart '52 een daling te zien en wel van 8 pet. In alle vermelde branches in genot middelen waren de geldomzetten in Maart jl. lager dan die in '52. De om zetdaling was van de grootste betekenis in de detailhandel in alcoholhoudende en alcoholvrije dranken (6 pet.), in het ohocolateriebedrijf (7 pet.) en in de de tailhandel in tabaksfabrikaten (8 pet.). In het banketbakkersbedrijf en in de detail handel in parfumerieën, cosmetische en toiletartikelen liepen de omzetten slechts in geringe mate terug t.w. met resp. 2 pet. en 1 pet. In het kappersbedrijf en in het opti- ciënsbedrijf waren de omzetten in Maart jl. resp. 7 pet. en 4 pet. hoger dan die in Maart 1952. In de detailhandel in bloe men en planten zijn de omzetten gestegen met 5 pet. en in het drogistenbedrijf met 3 pet. Ten opzichte van Februari werd in Maart in alle vermelde branches omzet- i stijging behaald, hetgeen overigens als een normale seizoenfluctuatie kan wor den beschouwd. De voorjaarsaankopen bewerkstelligden vooral in duurzame consumptiegoederen telkenjare in Maart een niet onaanzienlijke omzetvermeerde ring. Dit jaar werd van Febr. op Maart jl. de grootste omzetstijging genoteerd in het rijwielbedrijf, de detailhandel in meubelen en aanverwante artikelen, die in sportartikelen en die in textiel. dan Uw spoorkaartje ge- haald bij de V.V.V. „Texel" V PUBLIEK VERKOCHT Ten overstaan van Notaris Mulder vond Vrijdagavond in Hotel De Graaf voor de erven mej. B. Witvliet, de pu blieke verkoping plaats van een woon huis met erf aan de Waalderstraat nr. 31 te Den Burg. Koper werd de heer N. Kikkert Jzn., „Vredestein", voor de som van f 3800,-. ONDERWIJSNIEUWS Mej. L. Griffioen, Amsterdam, is be noemd tot onderwijzeres aan de School met de Bijbel te Oosterend, als opvolg ster van de heer Kraal, die elders be noemd werd (met ingang van 1 Septem ber a.s.) „EXCELSIOR BRACHT SERENADE" De christelijke muziekvereniging „Ex celsior" te Oosterend heeft Vrijdagavond een serenade gebracht aan het echtpaar W. Bakker en A. Bakker-Postma, Peper straat, aldaar, dat die dag zijn koperen echtvereniging vierde. (De heer Bakker is lid van het corps). DE OVERKANT OVER DE TEXELSE MUZIEKCORPSEN De muziekresencent van de Wierin- ger Courant heeft een uitvoerig critisch verslag geschreven over het concours van de West-Friese Bond van Harmo nie- en Fanfarecorpsen. Over de presta ties van de Texelaars lezen wij het vol gende: Derde afdeling. Bewondering hebben we voor de nieuwe directeur van VIOS van Texel, de heer Westerdijk, die met 16 muziekanten dit nummer zo weet uit te voeren. Niet dat alles feilloos is, de baspartij bv. is over het geheel wat vlak en een enkele maal laat ook de techniek iets te wensen over, maar stemming en nuancermg zijn welverzorgd. Eerste afdeling. Verplicht nummer: „Rococo Suite" van G. H. Boedijn, „Door Eigen Kracht", directeur de heer W. D. Bouwsma. Een fris en vlot uitgevoerd nummer met een misschien iets te ge drukt tempo, "onder rustige directie met een bewonderenswaardige stemming. Ook is het midden- en basregister uit stekend bezet. Er wordt beschaafd ge musiceerd met een wat slordige figura tie in het slotgedeelte. Vrij nummer: „Stavia" van A. Thiry. Ook het vrije nummer wordt beschaafd ten gehore gebracht in behoorlijke stem ming. Men glijdt wel eens wat al te vlot over de notengroepen heen, waardoor men idee krijgt dat de werkelijke bezie ling ontbreekt en de muziek zonder re liëf wordt. Aan het einde was het wat vlak en te weinig overtuigend. Is dit nr. niet wat te licht voor de Eerste Afde ling? Ere-afdeling. „Koninklijk Texels Fan farecorps" Texel, directeur de heer A. J. Vonk. „Suite Slassique". Inzet eerste ge deelte te vlug. Technisch wordt er nogal eens gezondigd en 't is wel wat grof. 't Tweede gedeelte ligt ook dit corps be ter, qua stemming en orkestratie ook bevredigend, 't Derde gedeelte was niet slecht, maar het fijne ontbrak. Via het „beruchte" rommelige slot werd 't eind- accoord bereikt. Vrij nummer: „Le Rocher Fantóme" van Fr. Popy. Dit nummer lag Texel be ter dan het verplichte nummer, al had den we de nuancering graag wat fijner gezien. Als we eerlijk mogen zijn, von den we de Texelaren aan de grove kant. Bim en Bam gaan hard rijden op giraffen. Alle die ren zijn gekomen om de spannende wedstrijd te zien en ze wachten op de aap die zijn pistool zal afschie ten. „Klaar?" schreeuwt de aap. „Een, twee, drie" pang! Zodra 't schot klinkt, rennen de giraffen zo hard ze kunnen. Het ziet er naar uit, dat Bim zal winnen, zijn gnraffe loopt het hardst, maar plotseling lijkt het wel of Bim er af zal glijden, hij zit helemaal niet meer op zijn gemak terwijl Bam juist hogerop klimt en aan de lange nek van de giraffe gaat hangen. De beide giraffen bereiken de eindstreep op hetzelfde moment maar Bam is de winnaar, omdat hij op het hoofd van zijn giraffe zit, terwijl die arme Bim aan het uiterste puntje van de staart van zijn giraffe hangt. ZO heeft Texel dan weer zijn eerste lammerenmarkt gehouden, de eerste van de zes grote lammerenmarkten. De mid- delprijs lag om de f 50 met een variatie van 48-53 gld. De markt was stug. De prijs, welke geboden werd was welis waar aanmerkelijk lager dan vorig jaar, toen op de eerste markt de lammeren voor het bedrag van f 68-f 78 van de hand gingen, maar de veehouders had den een en ander wel verwacht. Vorig jaar hebben de vetweiderijen niets aan de gasten verdiend en onherroepelijk volgt hierop de reactie. Het aantal lammeren was ook heel wat geringer dan vorig jaar op de eerste markt, want toen werden er 2050 aange voerd. Nu 'dient te worden opgemerkt, dat vorig jaar van een na-oorlogs record kon worden gesproken, èn wat de aan voer èn wat de prijzen betrof! De vol gende markten zullen weer ho?ere aan voeren geven dan Maandag jl., want er zijn dit jaar meer schapen aangehouden. De markt werd door buitengewoon fraai zomerweer begunstigd; het aantal kooplieden was behoorlijk. Om 5 uur wa ren de marktmeester en zijn staf naar de Groeneplaats getogen om de hokken te plaatsen, voorheen gebeurde dat al op Zaterdagavond, maar dit zou tegen woordig met het drukke verkeer en het grote aantal auto's dat gedurende het weekend een plaatsje op het plein zoekt, grote moeilijkheden veroorzaken. Even voor achten arriveerde de eerste wagen met lammeren, vroeg waren de boeren niet, want nummer drie kwam om half negen bmnen. Daarna ging het echter kat achter kat en op de hoek Wever straat-Parkstraat was het toen een druk te van belang, zodat de politie het ver keer moest regelen. Telde je vroeger ve le lange wagens, die speciaal voor de lammerenmarkten waren gebouwd, de laatste jaren zie je ze niet meer. „De lange wagens zijn uit de tijd!" zo verze kerde ons een merker, die daar trou wens helemaal niet rouwig om was, want het was bij die lange wagens en de lage ruimten een hele toer om de lammeren te pakken te krijgen. De laatste boeren die met een zgn. lange wagen naar de lammerenmarkt kwamen waren de he ren S. Keijser, de Hal, A. Commandeur, Den Hoorn en Jac. Roeper Klzn., De Waal. Deze wagens waren oude Texelse boerenwagens, die verlengd werden. Geen lam zal er overigens om treuren, dat deze voertuigen niet meer gebruikt worden, want het waren vehikels zonder veren en het is heus gebeurd, dat niet alle lammeren levend de haven bereik ten! Tegenwoordig worden veelal de veeauto's ingeschakeld, een vlug en vei lig vervoer wordt daardoor gegaran deerd. Een grote veeauto neemt zeker al een 70 lammeren mee. Niet alleen de boeren, lammeren en handelaren hebben van het mooie weer geprofiteerd: Maandag trokken ook vele dames naar Den Burg om de markt te zien en om inkopen te doen. Voor onze middenstanders betekent de marktdag dus 'n drukke dag en men houdt hier re kening mede. Op de Groeneplaats ont wikkelde zich tussen enige buitenstaan ders een levendig dispuut over de vraag of het nou wel in orde was, dat op de Vismarkt overal de kraampjes 'n stand plaats hadden gekregen, gesproken werd over nadeel voor de Texelse zaken. In dit verband maakte iemand een opmerking, dat hij bij geruchte had vernomen, dat ons gemeentebestuur zich beraamt over de mogelijkheid om de kraampjes een standplaats in het Park aan te bieden. De aanwezigheid van de kraampjes is een na-oorlogs verschijnsel. Ieder jaar wordt hun aantal groter. Bij gebrek aan voldoende ruimte zal dus inderdaad naar een oplossing moeten worden gezocht. Het Park tot centrum van de kraamver- koop te promoveren lijkt ons niet zo gek. Men zou de proef in ieder geval eens kunnen nemen! DE NA-OORLOGSE LAMMEREN- MARKTEN Jaar Aanvoer Prijs 1946 1400 f 18—f 28,— 1947 400 28—f 37,50 1948 1500 28-f 34,— 1949 1100 f 27-4 34,— 1950 500 f 40-f 46,— 1951 1100 f 50-f 75,— 1952 2050 f 68-f 78,— 1953 1700 f 46-f 54,— ONDERHANDS OPGEDRAGEN De bouw van een woonhuis voor de heer J. Hoogenbosch, Zuidhaffel, werd onderhands opgedragen aan de fa. Gebrs. Bruin, metselwerk en J. Smit, timmer werk. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 17 Mei 1953 Op werkdagen: Van Texel: 5,20, 7,45, 8,30*, 10,15 11,30* 12,45, 15.30, 16.30*, 18,10. Van Den Helder: 6,30, 9.00, 10.00*, 11.30, 13.10*, 14.00, 16.45, 17.45*, 19.30 Op Zon-en alg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7.45, 10.15, 13.30*, 16.00, 18.20 20.30*. Van Den Helder: 9.00, 11.30, 14.45*, 17.15 19.30, 21.30*. van 1 Juli t.m. 31 Aug. 1953. FILMNIEUWS. „NIETS DAN PECH" Misschien raadt u al wie hierin op het witte doek zullen verschijnen? Niet min der dan het beroemde span Stan Laurel en Oliver Hardy. Zoals in al hun films gaat het erom de toeschouwers van de ene lachsalvo naar de andere te voeren en ook ditmaal slagen zij daar weer bij zonder goed in. Stan en Oliver beleven weer een heleboel avonturen, de een nog dwazer en doller dan de andere. Ge vaarlijke stunts zijn hun deel en menig maal zult ge uw hart dan ook stevig vasthouden. Het aardige van hun optre den is, dat zij altijd met een of andere klinkende overwinning uit de ring ko men. Dat deze gevierde komieken weer vele bewonderaars zullen trekken is buiten kijf. „TOT ZIENS IN NEW ORLEANS" In een klein Amerikaans vissersdorpje ontmoet rond 1900 de eenvoudige vis- sersongen Pepi (Mario Lanza) de zeer beroemde operazangeres (Kathryn Gray son) en haar directeur (David Niven). Pe pi wordt ontdekt als zanger, en hij ont dekt zelf zijn uitverkorene in het zange resje. Pepi's stem wordt bijgeschaafd, hij zelf „beschaafd", en het zangeresje zwicht uiteindelijk voor zijn hofmakerij en. Dan ligt de roemvolle weg voor het muzikale duo open. Over het geheel een vrolijke, romanti sche zangfilm, waarin vooral de opera liefhebber zijn deel vindt. Neerlands nieuws. O.a.: Nederland herdenkt zijn doden. Overdracht van het Leger-Gedenkteken op de Grebbebeig. Minister-president Dr Drees onthult oorlogsmonument in En schede. He bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Noorwegen. Buitenlands nieuws. O.a.: Krijgsgevangenen komen thuis in Amerika, Engeland en Frankrijk. Ko ning Boudewijn's intocht in Hasselt. De „duizend mijl race" Brescia-Rome-Bres- cia. Blackpool wint de Cup-Final. Nr. 263. FRITS EN INKE LANGEVELD Bij de „recensie" over Frits kunnen wij gewagen van ferme jongens, stoere knapen: Hij is nl. de grootste van zijn klas en bo vendien wat nog belangrijker is een van de beste leerlingen. Je zou dan ook niet zeggen, dat hij vandaag pas 10 jaar wordt! Ineke wordt 11 October zes. Bloe men en dieren staan bij haar in een goed blaadje en u zult haar ook dikwijls in de speeltuin aan treffen. Vandaag is het dus feest op de Groeneplaats. De Ijsbeer zal zeker wel een echte vreug dedans voor je mak^n, hé Frits! FEUILLETON door T. LODEWIJK 6 Rudi deed zelf open. Hij zag haar staan, boven aan de trap. Verwonderd keek ze naar de bezoeker. Juffrouw Taal.zou ik u even mogen spreken? Hij zag haar aarzeling. Als het niet te lang duurt, zei ze on willig en liet hem boven komen. In haar gezellige zitkamer keek hij rond. Met smaak was alles ingericht. In deze omgeving, die bij haar paste, kwam ze uitstekend tot haar recht. En die zachtgroene huisjurk stond haar uit stekend. Ze zag hem kijken en bloosde. En waarmee kan ik u van dienst zijn, meneer Twijnders? vroeg ze met een. Ze bood hem niets aan, bleef zelf staan, nadat ze hem een stoel had aan gewezen. Ze leek een rechter van in structie zo. De waarheid was, dat Rudi lang niet zo zeker van haar zaak was als ze wilde doen voorkomen. Ze kon niet ontkennen, dat het op treden van de jonge Twijnders geen en kele aanstoot gaf. Hij was correct, be scheiden, maakte een eerlijke indruk. En hij was een aardige jongen om te zien met z'n blonde haar en staalblauwe ogen. Als hij maar geen zoon van Twijnders was geweest! Daarom had ze vliegensvlug besloten, hem uiterst koel en zakelijk te ontvan gen, iedere mogelijkheid zelfs tot intimi teit te vermijden. Alle afweerposten waren uitgezet. U kunt mij van dienst zijn, juffrouw Taal, door even naar mij te luisteren. Haar koele houding stelde hem teleur, maar hij was er na het vorige gesprek enigszins op voorbereid. Makkelijk zou dat bezoek niet worden. En hij had maar liever, dat ze meteen tot de aanval over ging, dan dat er eerst gepraat werd over ditjes en datjes en ze, als katten om de hete brij, om het tere punt heendraaiden. Goed, ik luister antwoordde ze. Wilt u dan niet even gaan zitten? Duurt het zo lang? Nee, maar dan moet ik ook blijven staan. Men spreekt niet zittend tot een dame die staat. Hij grinnikte waarlijk bij die terechtwijzing en ze moest heel erg oppassen, want bijna had ze geglimlacht. Maar ze hield haar gezicht strak en ging zitten, rechtop, de handen gevouwen, voorbereid op alles. Ik wou u vragen, juffrouw Taal, of het feit, dat ik een zoon van Wouter Twijnders ben, een onoverkomenlijke hinderpaal is voor een vriendschap, die ik op prijs, ja zéér op prijs zou stéllen. Ziezo, het was er uit en netjes ook. Nu kon het gevecht beginnen. Rudi dacht even na. Hij formuleerde de zaak scherp, zij zou het niet minder moeten doen. Vriendschap kan niet van één kant komen. Dat weet ik. Maar ik vraag of al leen het feit, dat ik Rolf Twijnders heet, 'n belemmering is voor vriendschap van uw kant. Ik heb daarover eigenlijk niet na gedacht loog Rudi, doch haar opko mende kleur ontging de jongen niet. Het lijkt me ook helemaal niet belang rijk. De familie Twijnders, 't zij vader of zoon, heeft voor mij afgedaan Dus over eventuele vriendschap denk ik zelfs niet eens. Ze beheerste zich met moeite. Dit was niets voor haar, dit gescherm met grote woorden. Veel liever was ze opgespron gen en had hem alles in het gezicht ge gooid, en dan, als hij weg was, een flinke huilbui, dan was het over. Dit alles maakte haar nerveus. Maar ik zou zo graag. Ik zou zo graag willen dat u mij met rust liet, meneer Twijnders. En als dit alles was, was u te zeggen had, zoudt u dan zo goed willen zijn weer te ver trekken? Ik stel op uw vriendschap geen prijs, nog minder op uw bezoek. Ik ver bied u mij weer aan te spreken en me weer op te zoeken. Ik hoop, dat ik vol doende duidelijk ben geweest. Ja, maar. Ze stond op. Ik zal u even uitlaten. Vergeet uw hoed niet. Ze stond bij de deur in de houding van een koningin, die een on waardig onderdaan audiëntie verleent. Hij kon de verleiding maar met moeite weerstaan, haar in zijn armen te nemen en haar te dwingen naar hem te luiste ren, te horen wat hij zo dringend wilde zeggen. Maar hij begreep, dat dit hele maal verkeerd zou zijn. 't Spijt me, Rudi.'t Spijt me heel erg. Ik hoop, dat je nog eens tot an dere gedachten komt. Reken er maar niet op. Dat doe ik tóch. Hij zag haar aan, zijn blauwe ogen schitterden haar tegen en één ogenblik sloeg ze de hare neer, verward. Hij ging, zonder een woord. Ze liet hem niet uit. Ze hoorde de buitendeur dichtslaan en ging op loden voeten terug naar haar stoel. Haar ogen staarden naar de lege chesterfield. Daar had hij zoeven geze ten. Enhij had Rudi gezegd. Dat drong nu pas tot haar door. De brutali teit! En toch kon ze er zich niet over op winden. Ze voelde zich integendeel volkomen uitgeblust. Haar handen beefden. Waar om pakte dit alles haar zo aan? Ze had Rolf Twijnders de deur uitgestuurd als een bedelaar. Dit was het begin van haar wraak op Twijnders, de man, die haar tante had vermoord. Zijn zoon had ze de deur uitgejaagd. Maar de triomf smaakte bitter.'t Viel erg tegen. Ze beleefde er helemaal geen plezier aan. Ze zag Rolf Twijnders niet meer. En ze was er blij om. Tenminste, dat geloofde ze. HET OFFER Wouter Twijnders stond in de deur van zijn privókantoor en keek het lange win kelpand van Twijnders' Manufaturen- handel door. In een hoek waren enkele meisjes be zig met het prijzen van een partij sok ken, aan een andere toonbank werd een vitrine met handschoenen opnieuw inge richt, achter in, vlak bij de deur van het magazijn, was de eerste bediende Johan Lastman, met de magazijnknecht aan 't nazien van facturen en vrachtbrieven. Het was nog heel stil zo vroeg op de morgen, de eerste klanten moesten nog komen en voor Twijnders had de winkel dan altijd een bijzondere aantrekkelijk heid. Hij had snel vooruitgang gemaakt in deze jaren. Het oorspronkelijke pand, de voormalige meubelwinkel, was al spoe dig met groot genoeg meer gebleken. Het naastliggende winkelhuis was door hem aangekocht en verbouwd. Thans stond er een modern winkelbedrijf met drie grote etalages, aan de Stationsstraat, met die pe portieken langs spiegelende glasrui ten en bronzen draaideuren. Ook de eer ste verdieping was in gebruik genomen, gedeeltelijk voor winkelruimte. In lich tende neonletters prijkte op de gevel „Twijnders' Manufacturen". En adver tenties in het streekblad droegen dat zelfde handelsmerk. Niet alleen uit Zuidhoek, maar ook uit andere plaatsen in de streek kwamen de kopers naar 't grote gebouw van Twijn ders en deden er hun inkopen. Twee be stelwagens reden dagelijks uit en be zorgden met alleen de goederen, maar gingen ook „de boer op" om op het plat teland huis aan huis hun waren uit te venten. Want Twijnders' vader was be gonnen „met het pak" langs de boerde rijen en had op die manier zijn zaak op gebouwd en Twijnders' Junior wist, dal hij de klanten op het platteland niet moest verwaarlozen. (Wordt vervolgd). De bevz den won den voor Pijn Koo; ker die 1

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4