Gasten zwierven in groten getale uit over ons zonnige Gouden Boltje Schoolreisje vierde klas ULO Tweede Lammerenmarkt kreeg nat pak Tweede Pinksterdag: Succesvolle dag van de Motorsport Plaats voor allen Texels Bioscoop Theater Zou men aan de hand van de bij ho tels en pensions voor de Pinksterdagen besproken ruimte willen beoordelen wel de drukte met deze dagen precies te ver wachten zou zijn, men zou geheel bezij den de werkelijkheid uitgekomen zijn. Thans is wel de stelling duidelijk be wezen, dat een groot deel van de gasten in het voorseizoen met vooraf bespreekt, maar eenvoudig gaat. Men kan immers veronderstellen dat er toch nog wel vol doende ruimte zal zijn. Wel, er was voldoende ruimte. In de loop van Zaterdag begonnen de zaken vol te lopen. De TESO heeft het die dag bijzonder druk gehad. Op één dag wer den 188 auto's vervoerd, waarvan het grootste gedeelte niet vooruit had be sproken. Wij mochten vele buitenlanders welkom heten. Er waren Zweden, Bel gen, Fransen, Zwitsers en Duitsers. Zij allen hebben natuurlijk een onverdeeld gunstige indruk van ons eiland mee naar huis genomen. En kon het ook beter? Texel vertoonde zich in zijn aller schoonste voorjaarstooi. Al laat men nu op de allerfraaiste folder zien hoe mooi Texel wel is, de werkelijkheid was deze keer nog veel mooier. Ook de le Pinksterdag meldden zich nog vele onverwachte gasten. Waar ble ven die allemaal, vroegen we ons af op de middagen van deze beide fraaie feest dagen Want in Den Burg was in de mid daguren vrijwel geen sterveling te be kennen. Aan het Westerslag stond een onafzienbare rij auto's. We vernamen, dat daar gezorgd zal worden voor een goed parkeerterrein. Meer dan ooit is met de Pinksterdagen bewezen, dat dat al lerminst een overbodige maatregel is. Er kan nu eenmaal niet overal tegelijk aan begonnen worden. De gasten waren ook opgetogen over de manier waarop onze gemeente de verfraaiing van De Koog aanpakte. Laten we hopen (en dat zal best in orde komen) dat De Kogers hun eigen aan de weg liggende tuinen, om heiningen enz. niet minder in de zorgen om aan een algeheel fraai uiterlijk van het bloeiende dorp zullen laten delen. Opvallend groot was op de 2e Pink sterdag het aantal dagjesmensen, van zelfsprekend voornamelijk uit Den Hel der. Maar er waren er ook uit Haarlem en Amsterdam. Onder hen was een aan tal, dat alvast onderdak kwam zoeken voor de komende vacantie. Ons steeds parate VVV-kantoor heeft ook z'n deel van de grote drukte gehad! Zaterdag kwam de laatste boot 's avonds om 10 uur in Oudesohild aan. Het was daarom noodzakelijk, dat het WV^kan- toor tot 11 uur open bleef, opdat alle zoe kende gasten nog een goed onderdak kon worden verschaft. Dat gelukte pri ma. De Dokter Wagemaker hield zich ge durende de drukte vrijwel aan 't dienst rooster, de beide andere boten voeren regelmatig op en neer. Zelfs werd in de ze drukke dagen de klipper ingesoha- EEN PIETERMAN IS GEEN KATJE OM ZONDER HANDSCHOENEN AAN TE PAKKEN Het zoontje van de heer S. van Leeuwen die aan 't Horntje woont, zag Zondag middag zo maar een pracht van een vis zwemmen. Enthousiast attendeerde hij z'n vader daarop, die met een forse greep het beest te pakken had. Het was een greep met gevolgen. Want in de rug- en kieuwvinnen van een pieterman, want zo'n vis was het, zit een sterk werkend gif. De hand van de ongelukkige visser zwol dan ook prompt geweldig op. Met de boot van 18 uur 20 möest hij naar Den Helder worden vervoerd om daar van het lastige euvel afgeholpen te worden. EMIGRATIE De Cocksdorp. Onze plaatsgenoot, de de heer M. Zijlstra emigreert met zijn ge zin naar Canada; 26 Mei gaan zij scheep met „De Grote Beer". Hun bestemming is Port Perry, Ontario Canada. De heer Zijlstra heeft enige jaren de functie van diaken in onze gemeente trouw gediend; ook heeft hij zijn mede werking verleend in de christelijke to neelclub. Vanaf deze plaats onze harte lijke dank voor zijn bewezen diensten. Wij wensen de heer Zijlstra en zijn gezin een voorspoedige reis en veel succes in hun nieuwe vaderland. DAMCLUB DE COCKSDORP Het is al weer enige tijd geleden dat de damclub voor het laatst in het seizoen 1952-1953 bijeen kwam. De enkele wedstrijden, voor de compe- tietie, welke toen nog restten, zijn thuis gespeeld. Hieronder volgen de eindstanden: Add. A., resp. gesp., punten: P. de Bloois 18-31; A. Dootjes 18-29, G. ten Brug 18-27; R. Buis 18-21; J. van Stnen 10-10; W. de Bloois 18-16; H. Stolk J.8-14; A. Boon Mzn. 18-11; W. Stolk 18-11; J. Roorda 18-10; J. Bar- horst 10-2. Afdeling B: P. Voorthuizen 26-37; J. v. Loo 26-23; M. Voorthuizen 26-33; M. Robijn 26-32; J. Blom 26-30; A. v. Hoorn 26-27; R Hooij- berg 26-19; L. v.d. Werve 26-12; J. van Dorp 18-3; Joh. v.d. Werve 8-0. De twee hoogstgeplaatste in elke af deling ontvingen een herinneringsme- daille. In afdeling B was via een beslis singswedstrijd de heer J. van Loo de ge lukkige. In de promotie-degradatie com petitie wist de heer P. Voorthuizen van de heer J. Roorda te winnen, zodat eerst genoemde het volgende seizoen in afde ling A. uitkomt. Jammer was, dat enkele spelers door ziekte, vertrek of anderszins hun pro gramma niet konden afwerken. keld voor rijwielvervoer. Toen we Maan dagavond aan de haven waren, vertrok om ruim 9 uur de Dokter Wagemaker voor de laatste dienst, waarvan zeer veel gebruik werd gemaakt. Ook nu moest de Voorwaarts assisteren en kon nog 9 auto's meenemen. Al met al: het kon niet beter! Van al le dorpen waren de berichten goed. En nu dan maar weer hopen dat de weergo den ons ook in de komende maanden zo goed gezind zullen zijn. Op het moment, dat we dit schrijven, stroomt een milde regen uit de diohte lucht. Na regen komt onherroepelijk weer zonneschijn, zullen we maar denken. WEDSTRIJD IN BIERTAPPEN De Amstelbrouwerij kwam op de ori ginele gedachte eens te gaan onderzoe ken wie van de kasteleins nu eigenlijk het beste biertje kon tappen. En dus schreef zij daartoe een wedstrijd uit. Van Texel zullen op 2 Juni de kasteleins N. de Graaf en W. J. Zijm naar Den Helder komen om hun vlotte omgang met dat sprankelende vocht te bewijzen. Zij moeten ieder een kellner meene men (het zijn resp. de heren L. Kelneren J. Sohrma), die het met flesjes bier moe ten proberen. Dat gebeurt allemaal op straat, in het rayon van de winkeliers vereniging K.S.K. (Koningstraat, Spoor straat, Keizerstraat). Welaan, houdt de hoofden koel en schenk een glas bier met feilloze man chet! 18 Mei 1953: De 4e 'klas van de Texelse Ulo begint haar schoolreisje. We zaten gehuld in kleurige vacant! ekleren op het bovendek van de Dokter Wagemaker en ons aller blik was gericht op de weg schuivende haven, een zeer gespannen blik overigens. Namelijk, een van de ploeg had de boot gemist! We hadden nog 't genoegen hem de haven op te zien komen racen, krampachtig over z'n stuur gebogen; konden hem slechts toe wuiven, vervuld van mededogen. Ge lukkig scheen de zon, dat was een troost en al gauw daverde de boot van ons ge zang. De lang verbeide reis was begon nen! In Den Helder, waar we anderhalf uur op de trein moesten wachten, ver scheen het verloren schaap. Ontroerd werd hij ontvangen. We laadden de fietsen in en namen daarna plaats in de voor ons gereserveer de wagens. Ook hier lieten wij enige liedjes van ons uitgebreid repertoire ho ren en al zingend stegen we te Amster dam uit. Helaas ook hier ging het niet geheel naar wens: een van de fietsen ontbrak! Het oponthoud duurde geluk kig maar kort, zodat we een half uur later de stad dóórkarden, richting Den Haag. In Aalsmeer bekeken wij de nieu we Bloemenveiling. Het weer begon nu jammer genoeg te veranderen en onge veer half weg vielen de eerste regen druppels. Toen we tenslotte het hek van ,,de Oeleenburgh" binnen reden, waren we kletsnat. Om wat op te frissen namen we een douche. 's Avonds werd het prachtige park dat zich om de J.H. uitstrekt, doorkruist. Na de thee gingen we als zoete kinderen (meteen) slapen. De volgende dag bezochten we Pano rama Mesdag, 't Binnenhof, waar we een zitting van de Tweede Kamer meemaak ten Madoerodam en het overdekte zwembad in Den Haag Die avond ver zorgde de Texelse ploeg de vaat. Na het afwassen was iedereen schor. Voor Woensdag stonden Rotterdam met tunnel en haven en 't Prinsenhof te Delft op het programma. Bij de tunnel kreeg onze actieve „bandenploeg" een karweitje op te knappen en hoewel we ons natuurlijk al wat ouder voelen, als zittend in de examenklas, konden we het toch niet laten ons hart op te halen aan de roltrappen, wat aan een politieman in functie onderaan de trap de opmerking ontlokte, dat „het nog geen kermis was". We moesten ons even realiseren wat „kermis" eigenlijk ook al weer was en konden hem toen slechts gelijk geven. Heeft iemand wel eens beweerd dat de Texelse wegen slecht zijn? We zwoegden op eindeloze, uit kinderhoofdjes bestaan de straten met het gevoel, dat er iets 'in onze hersenen op springen stond en dat er grind in onze maag zat. Het weer was weer best, ook de vol gende dag, toen we naar Den Haag trok ken. Hier belandden we in de Gevangen Poort, waar een vriendelijke man ons de martelwerktuigen uit de middeleeuwen toonde en er een uitleg bij gaf op een toon alsof hij de kwaltieiten van room ijs stond te bepraten. Een ware verkwikking! Onze eetlust INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting en her-in enting tegen pokken in de navolgende plaatsen: Zuid-Eierland op Donderdag 4 Juni a.s. 14 uur in de o.l. school; Midden-Eierland op Donderdag 4 Juni a.s. 14,30 uur in de o.l. school; De Cocksdorp op Donderdag 4 Juni a.s. 15 uur in de o.l. school; Oosterend op Dinsdag 2 Juni a.s. 9,30 uur in de dokterswoning De Koog op Woensdag 3 Juni a.s. 14 uur. Voor Den Burg, Den Hoorn, Oude- schild en De Waal, worden plaats en tijd stip van de inenting nog nader bekend gemaakt. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, die nen de ter gemeente-secretarie bij de ge boorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Mocht een derge lijke kaart niet in uw bezit zijn, dan kan volstaan worden met medeneming van het trouwboekje. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leef tijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan een jaar, die tot op he den niet werden ingeënt te laten in enten. De gebruikelijke controle zal worden gehouden 14 dagen na de datum van in enting op dezelfde plaats en dezelfde tijd, tenzij de behandelende arts nog an ders mocht bepalen. Texel, 26 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. DE KONING. De Loco-secretaris, A. VAN DIENST. leed er gelukkig niet onder, wat bleek uit het feit, dat bijna de helft van ons zak geld die middag in allerlei zaligheden werd omgezet. In Scheveningen spoelden we het stof van onze voeten en maakten luidruchtig reclame voor Texel tegen de badgasten, die in kronkels tussen de badstoelen lagen. De schapen! Op de terugweg raakten we elkaar kwijt en in twee groepjes kwamen we in Loosduinen aan. Het was onze laatste avond. We zwierven door het park en spraken niet, want een afscheid is een ernstige zaak. Maar in de slaapzaal maakten we het nog even goed gezellig Zo gezellig, dat de vader ons om stilte moest verzoeken. Nou, ongezeggelijk zijn we niet, dus gingen we maar slapen. Vrijdagsmorgens pakten we onze bie zen. Nagewuifd door de vader reden we de weg af; ons stuur werd omgegooid in Noordelijke richting. Bruin verbrand, platzak maar nog altijd zingend, zetten we op Texel voet aan wal. Of we genoten hebben? Het beste be wijs hiervoor is wel, dat het „School reisje" voor de vierde klassers nog steeds het onderwerp van ihet gesprek is. EMMY DROS. Een compliment voor dit alleraardig ste verslag! Red. Het weer is na de Pinkster wel erg vlug omgeslagen. He was aan het bezoek aan de 2e lammerenmarkt uiteraard goed te merken. Het aantal vreemdelin gen onder de bezoekers was bepaald klein. De handel zelf was slepend, gemiddeld lagen de gemaakte prijzen f 3,onder die van de week ervoor. Totaal werden aangevoerd 3025 lam meren f 42-f 52,-; 1 koe f 850-f 900; 2 paarden f 800-f 950; 64 biggen f 40-f47 30 n. kalveren f 45-f 60.-. DE NA-OORLOGSE TWEEDE LAMMERENMARKT Jaar Aanvoer Prijs 1946 3000 f 19-f 29,— 1947 3000 f 30—f 38, 1948 3700 f 29-f 35, 1949 2470 f 28—f 35,— 1950 2750 f 38-f 45,— 1951 2800 f 55-f 70,— 1952 3600 f 65-f 75,— 1953 3025 f 42-f 52,— - c S.V. Texel. Op Zondag le Pinksterdag kwam ons lid Henk Witte, gezond en wel, weer thuis uit het sanatorium, na anderhalf jaar te zijn verpleegd. Wij verheugen ons met hem en zijn familie en wensen hem een goede gezondheid, werklust en succes toe. D INENTING TEGEN DIPHTHERIE Tweede en laatste inspuiting Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de 2e, tevens laatste inspuiting tegen diphtherie op de onder staande tijdstippen en plaatsen zal wor den gehouden: Den Burg, Nutsbewaarschool, Woens dag 10 Juni 1953, 15 uur. Den Burg, R K. kleuterschool, Don derdag 4 Juni te 14 uur. Den Burg, o.l. school, Donderdag 11 Juni 1953, 15,30 uur. Den Burg, R.K. Sahool, Woenodag 3 Juni te 14 uur. Den Burg, School voor Christelijk Volksonderwijs, Woensdag 3 Juni 1953, 9 uur. De Koog, O.l. school, Woensdag 3 Juni 1953, 14 uur. Den Hoorn, kleuterschool en o.l. school Maandag 1 Juni 1953, 15,30 uur. Oudeschild, kleuterschool en o.l. school Maandag 1 Juni 1953 9 uur. De Waal, O.l. sahool, Dinsdag 9 Juni 1953, 15 uur. Oosterend, o.l. school, Vrijdag 5 Juni 1953, 10 uur. Oosterend kleuterschool, Vrijdag 5 Ju ni 1953, 10,30 uur. Oosterend, School met de Bijbel, Vrij da<* 5 Juni 1953, 9,30 uur. Midden-Eierland, oJ. school, Donder dag 4 Juni 1953, 14,30 uur. Zuid-Eierland, o.l. school, Donderdag 4 Juni 1953, 14 uur. De Cocksdorp, o.l. school, Donderdag 4 Juni 1953, 15 uur. Van de niet-schoolgaande kinderen dienen de inentingskaarten, voor zover aanwezig, te worden meegenomen. Texel,26 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. De KONING. De Secretaris, A. VAN DIENST, l.s. Maandag was op Texel het motorge ronk niet van de lucht. De mo torclub Texel had een groot programma opgesteld, aan het slot waarvan zou blijken wie zich kampioen van Texel zou mogen noemen. 's Morgens was er eerst de betrouw- baarheidsrit. Er verschenen om 9 uur 18 motorrijders aan de start. De route was met rode pijlen uitgezet. Onduidelij ke pijlen? De deelnemers L. Bakker en H. de Ridder meenden van wel. Want reeds kort na de start verschenen die heren weer op de Groeneplaats met de mededeling dat er geen pijlen te vinden waren. Tóch waren ze er! Het parcours was 91 km. 's Middags om 3 uur werd gestart met de puzzlerit, lang 97 km., om 10.30 uur 's avonds gevolgd door de nachtrit. Het bestuur van de motorclub hield de deel nemers tot het allerlaatst, en dat was om ongeveer 1 uur 's nachts, in spanning Na de eerste beide ritten werd name lijk geen uitslag bekend gemaakt, maar moesten de deelnemers zo'n beetje gis sen hoe ze ervoor stonden. Na die twee ritten stond C. Mets nog steeds op de eerste plaats. Maar die werd hem toch nog afgesnoept! Ziehier de uitslagen Zware klasse: C. Blokker op Triumph kampioen met Wie kunnen deelnemen aan het werk tot Bescherming der Burgerbevolking in oorlogs- en vredestijd? Voor allen is in deze organisatie plaats En juist door die organisatie krijgen ze de beste kansen daar te worden ingezet waar hun hulp het meeste effect sor teert. Het is natuurlijk wel poëtisch en goed voor een foto wanneer een kantoormeis je in een overall puin ruimt en een stoere wegwerker een huilend kindje transporteert, maar het is de verkeerde wereld. Wanneer hulpverlening niet ge organiseerd is, wanneer ieder maar doet wat hem in de zin komt, en men elkaar voor de voeten loopt, ontstaan zulke toestanden. De organisatie Bescherming Burger Bevolking zet de juiste man en de juiste vrouw op de rechte plsr&ts. Voor ieder een taak. Vele mannen zullen in oorlogstijd in het 'leger, in vredestijd op de fabriek werkzaam zijn. Het economische leven moet voortgang hebben, anders treft de slag dubbel. Maar voor hen die inge schakeld kunnen worden in de B.B., lig gen er verscheidene taken. Zij kunnen deel uitmaken van het brandweercorps dat in geval van nood optreedt, zij kunnen zich melden voor de opruimings- en reddingsdienst en daarmee het pionierswerk van de B.B. doen, samen met hen die krachtens hun functie dit werk verrichten. En dan zijn daar nog de full-timers, de mensen die een dagtaak vinden in dit werk, waartoe vooral een beroep zal gedaan worden op die gepensionneerden die nog vief en krachtig zijn om zich aan deze taak te wijden. De juiste vrouw Het is maar geen slip of the pen, wan neer hiervóór gesproken wordt van de juiste vrouw op de rechte plaats. Want vooral voor de vrouw is er werk in de B.B. De huismoeders hebben daarvoor weinig gelegenheid en zij zullen trou wens haar taak vinden in de zelfbe scherming van het eigen huis. Maar als georganiseerde en ge-instru eerde helpsters heeft men vrouwen no dig in dienst van de Sociale Verzorging, die optreedt bij de hulpverlening aan vluchtelingen en daklozen, bij de ge neeskundige dienst als verpleegsters en op de ambulancewagens, bij de admini stratie, bij de alarmerings- en berich tendienst. Hier is werk dat de vrouw bijzonder ligt, dat zij in het algemeen handiger en beter doet dan de man. En daarom doet de B.B. speciaal een beroep op de vrou wen om zich voor dit werk te melden. Rechten en plichten. Wie zich opgeeft voor de B.B, dient de cursussen te volgen die hem of haar tot een geoefend en betrouwbaar mede- werker(ster) maken, tegen een kleine vergoeding. Bij opkomst in werkelijke dienst worden normale vergoedingen uitgekeerd. Sociale voorzieningen, neer gelegd in de wet, zijn getroffen voor B. B.'ers en hun gezinnen ingeval van ziek te of ongeluk, eventueel ook tijdens de cursussen. De rechtspositie van de B. B.'ers is geregeld en hieromtrent wor den desgewenst alle inlichtingen ver strekt. Tegenover de plichten die de B.B.'ers op zich nemen, staan ook zeer bepaald omschreven rechten. De verplichting geldt eigenlijk voor ieder, die zich van zijn verantwoorde lijkheid bewust is. Wij zijn geen indivi duen, wij vormen een samenleving. Sla gen, die de samenleving treffen, treffen ook ons en samen moeten wij ze afwe ren of in hun gevolgen beperken Maar wie toetreedt tot de B.B., erkent daarmee deze verplichting en aanvaardt haar, zich daarmede tonend een goed burger. Het zijn deze plichtbewuste bur gers die, wanneer ons land, hetzij in oor log, hetzij in vredestijd, zware slagen treft, zoals zeer onlangs de watersnood, de handen uit de mouwen steken en redden wat er te redden valt. En dat is altijd nog zéér de moeite waard! 28 kampioenspunten en 21 strafpunten. 2e werd C. Mets op Horex, 26 kampi- oensp. en 19 strafp. 3e A. v. Liere op B. S.A. 23 kamp. punten en 41 strafp. 4e W. Koopman op Norton 21 kamp., punten en 33 Strafpunten. Lichte klasse: B. Vonk werd kampioen op Sparta met 27 kamp. punten en 33 strafp. 2e. R. de Vries op CZ, 25 kamp. punten en 44 strafp.; 3e. B. Dros op Puoh, 25 kamp. punten en 50 strafpunten. Het is een drukke dag geweest, vooral voor de uitzetters en controleurs. Maar de dag is goed geslaagd. ARM GEBROKEN De CoCk9dorp. Het dochtertje Ine ke van Jac. Verberg kwam Zaterdag avond met fietsers zo zo ongelukkig te vallen, dat zij een aim brak. Nadat dok ter Feikema de eerste hulp had ver leend, is Ineke de volgende dag naar Den Helder vervoerd, waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Beterschap, Ine ke, dan kun je weer gauw op de accor deon spelen STEM DES VOLKS KOMT VOOR DE RADIO In de loop van de maand Juni, waar schijnlijk omstreeks de 20ste zult u de afdeling Texel van de Stem des Volks in een kort radioprogramma "kunnen be luisteren. Een drietal-VARA-functionar- rissen had eerst de prestaties beoordeeld en voldoende voor radio-uitzending be vonden.Een mooi compliment voor di recteur en koor! Het is nog niet zeker of de vier te zin gen liederen direct worden uitgezonden, of dat het programma eerst op platen zal worden opgenomen. De directeur van het koor, de heer Craanen, prefereert het laatste, omdat de groep anders waar schijnlijk de terugreis niet meer op tijd kan maken. Bericht omtrent difimtieve datum van uitzending volgt nog. Handbal SV De Koog Van ZM 1 moesten we weer verliezen en wel met 8-3, maar het was een pret tige wedstrijd. Tegen ZDH ging het iets brter; einde 1-1, dus dat viel nogal mee! We hopen dat Saartje en Lies ook weer gauw in ons midden zullen zijn. Hedenavond gaan we naar ZM 2 op bezoek, misschien met de auto. We gaan om 7 uur weg. Dan moeten we van de week ook nog tegen SVT thuis spelen, maar dat zal wel Vrijdag worden. Nader bericht volgt. De trainingsavond wordt i Woensdag besproken. FILMNIEUWS. „DETECTIVE STORY" „Detective Story" is niet 'n gewoon de tective-verhaal, maar de geschiedenis van een politieman waarbij zijn hoeda nigheid als mens tegen de achtergrond van z'n beroep wordt behandeld. De man om wie het gaat is rechercheur McLeod Een glasharde onmenselijke dienstklop per is Kink Douglass die zegt, dat de haat jegens zijn vader hem zo gemaakt heeft. William Wyler regisseerde deze film zeer knap, en alle rollen zijn uitstekend bezet. „VLAMMENDE PIJLEN" „Vlammende pijlen", een bloedige his torische strijd, in kleuren verfilmd. De „Furie" is een blanke aanvoerder van een groep opstandige Utah Indianen Hij is vogelvrij verklaard. Zijn bende terroriseert Arizona en het is een jonge, ook door de bende beroofde boer, die de jacht op de schurk opent. De boer, Tex genaamd, komt bij die jacht voor hete vuren te staan'. Hij wordt bijna door een schone roodharige zangeres verleid verkeerde dingen te gaan doen. Hij redt 'n meisje uit de han den van een stelletje boeven, welk meis je tenslotte de aanstaande van de ge zochte Furie blijkt te zijn. Overigens niet naar haar zin en ze wordt verliefd op de dappere Tex. Tex roept, als het hem allemaal te veel wordt, de hulp in van de cavalerie, die ten slotte zegeviert. Inderdaad een nogal bloedig verhaal de opnamen zijn goed en voldoende kleurecht. Het verhaal speelt in 1877. Neerlands nieuws. O a.: Onthulling van Troelstra-monu ment in Den Haag. Soldaat Biever te rug uit Koreaanse krijgsgevangenschap Internationale motorraces op het circuit van Zandvoort. Buitenlands nieuws. O.a.: Hannie Urbanus op zijn oefen tocht door de Ver. Staten. Sonja He me's ijsballet op Europees toumooi. Ko ning Hoessein bestijgt de troon van Jor danië. De Kentucky Derby HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 27 Mei 8,11 en 8.47. 28 Mei 8,50 9,28. 29 Mei 9,30 en 10,09. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. MECHANISCHE BEKALKING IN COÖPERATIEF VERBAND OP ZAND GRONDEN Het gebruik van kalkmeststoffen op onze cultuurgronden is, met name op zandgronden, te laag. Daarom zullen i Overijssel op oude esgronden en in N. Limburg, zowel op herontgonnen als op pas ontgonnen zandgronden, bekalkings- demonstraties op grote schaal worden gehouden. Hierbij zullen grote aaneen gesloten complexen mechanisch en in coöperatief verband op basis van voor gaand grondonderzoek van de benodigde kalkmeststof werden voorzien. Voor dit project is f 223,500,beschikbaar ge steld.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2