D. Dapper 25 jaar 14 Juni 1928 voorzitter S.V. Texel - 14 Juni 1953 Op reis Groot feest op 29 Juni „Obligaties gaffe gien rente meer" De bazar te De Cocksdorp bracht bruto winst f1500,-- op DE HEER D. DAPPER viert Zaterdag 13 Juni a.s. zijn zilveren jubileum als voorzitter van de Sportvereniging Texel. Natuurlijk kan dat niet onopgemerkt voorbijgaan, want wij kunnen ons de SV Texel met voorstellen zonder deze bij zonder aotieve figuur, die al zijn vrije tijd opoffert voor de belangen van de sport en dan met name de voetbalsport. Onopgemerkt voorbij gaan, dat kan na tuurlijk niet, maarde jubilaris zélf rekent er helemaal met op, dat hij van daag in het nieuws staat, dat hem nog wel wat boven het hoofd hangt, deze week. Dat is ons bekend. Hoe, doet er niet toe. Enfin, zoveel te beter, want wij houden wel van dit soort verrassingen, zoals iedere voetbalwedstrijd altijd weer het element der verrassingen in zich sluit, zonder welke uiteraard het wed strijdkarakter met denkbaar is! 25 Jaar lang heeft de heer Dapper zijn ibeste krachten gegeven» Dat hij sinds '28 onafgebroken de voorzittershamer zou hanteren was helemaal niet aannemelijk, want tijdens de vergadering, welke hem tot voorzitter koos, verklaarde hij het voorzitters ambt voor één jaar te willen aanvaarden, mits hem door bestuur en leden voldoende piedewerking zou wor den toegezegd. Allengs werd duidelijk dat de SV Texel en de heer Dapper onafscheidelijk en tot een begrip zou worden. De voormalige voorzitter, wijlen de heer G. Joh. Duinker, wenste de ver eniging met de benoeming van de heer Dapper geluk, zo lezen wij in een ver geelde krant, omdat de heer Dapper een volbloed sportman is, ingewijd in alle aangelegenheden, de sport betreffende en hij meende, dat de nieuwe voorzitter er zeker in zou slagen de vereniging tot groter bloei te brengen. Tot groter bloei. Blijkbaar was het niet zo'n geweldig tierend ding, die SV Texel van 1928. U weet, dat de groei en bloei van een vereniging nauw samengaan met hetgeen zij presteert, met het al dan niet oogsten van lauweren. Om zich niet uit het vesld te laten voetballen, heeft men een goed elftal nodig en om steeds een team te kunnen laten aantreden, dat een behoorlijke partij voetbal kan laten zien, is een voortdurende zorg nodig voor de toekomst. En juist daaraan heeft Dapper steeds veel zorg besteed. „Wie de jeugd heeft"! Hij heeft dat goed begrepen en zijn verdienstelijk werk als leider van de jeugdafdeling van „Hollandia" te Hoorn zette hij op ons eiland met even veel ambitie voort: de SV Texel kreeg nieuw bloed in de vorm van adspirantjes Herman Neijens, Gomert Witvliet, Piet Neijens, we noemen zo enkele van de ve len, die door de heer Dapper zijn opge leid en toevallig drie personen, die nog altijd hun mannetje staan! De vorming van een jeugdafdeling was geen luxe, want in wezen bestond 'hier eigenlijk geen jeugdafdeling. De training en de uitstekende leiding van de adspiranten is gedurende ruim 25 jaar de basis geweest van het voortbestaan van de SV Texel. Gedurende de laatste 20 jaar was het steeds mogelijk het eerste elftal op een sterk 4de klas peil te handhaven door aanvulling uit de jongere generatie. De SV Texel is trots op haar voorzit ter, het hart en de ziel van de vereni ging. In zeker opzicht moeten wij hem tevens een volijverig adjunct-secretaris noemen, want alle in de laatste 25 jaar versohenen sportverslagen kwamen uit zijn pen en buiten het verslaan van de wedstrijd zelf zag hij het zich altijd weer als een plicht, om de elftallen via de nieuwskolommen aan te sporen, aan te moedigen (altijd) en waar nodig, de vin ger op de zere plek te leggen. 25 Jaar. heeft hij het lief en leed van de SV Texel beschreven, dikwijls mocht hij ge wagen van roemvolle overwinningen, van kampioenschappen, van een strijd lust, waarop ieder verenigingsbestuur jaloers zou zijn, soms ook moest hij gebrek aan een goede geest constateren en de vraag stellen SVT Quo vadis? Ja, in de afgelopen periode is er ont zettend veel de revue gepasseerd, om boekdelen over te schrijven. Dat kan echter niet, maar wél kan straks, Zater dagmiddag met een enkel woord allies worden vertolkt wat er in de harten on- OOK VLIELAND HEEFT NU „STROMEND WATER" „Vlieland vacantieland, nu met wa terleiding" Dat stond met grote letters op tientallen ballons, die de schooljeugd van Vlieland Woensdag heeft opgelaten ter gelegenheid van de officiële inge bruikstelling van de waterleiding op dit eiland door de Commissaris der Konin gin in de provincie Friesland. Vlieland is hiermee het tweede Wad deneiland dat de beschikking over wa terleiding heeft, hetgeen o.m. in verband met het vreemdelingeverkeer van grote betekenis is. Voor Vlieland was de in ge- bruikstelling aanleiding tot enkele festi viteiten. De Commissaris der Koningin wees in zijn openingswoord om. op het grote belang van uitbreiding van het waterleidingnet in Friesland, met alleen uit een oogpunt van volksgezondheid maar ook in verband met de be vordering van de industrialisatie en de landbouwproductie. De Commissaris verklaarde ten slotte, dat de plannen voor aanleg van water leiding op Ameland en Terschelling in een vergevorderd stadium van voorbe reiding verkeren. Wellicht worden nog dit jaar voorstellen aan deze eilanden gedaan. Ook zullen misschien in de ko mende Statenzitting nadere mededelin gen over de drinkwatervoorziening kun nen worden verstrekt in verband met de voorbereiding van de organisatie voor een provinciaal welvaartsplan. De heer D. Dapper zer Groen Zwarte Leeuwen en Welpen leeft! Dit zal zijn bij de uiteraard be scheiden viering van het jubileum, dat zal plaats vinden in het verenigings gebouw „Hotel De Graaf". Alle juni oren, adspiranten en welpen worden daar Zaterdagmiddag om 4 uur ver wacht. Wie zal daar willen ontbreken! (Met het oog op de daarna op het sport veld te maken foto gelieven de spelers hun tenue mede te brengen). En's avonds zal om 8,30 de jaarvergadering begin nen. Dat ook deze in het teken van het jubileum zal staan, spreekt vanzelf. Reeds vanaf deze plaats bieden wij namens alle sportmmnende lezers en leze ressen de jubilaris onze hartelijke ge lukwensen aan! dan Uw spoorkaartje ge- haald bij de V. V. V. „Texel" TER ERE VAN DE HOLLANDSE NIEUWE? De Viswinkels mogen met ingang van 4 Juni jl. 's avonds geopend zijn tot ze ven uur. We willen aannemen, dat deze goedgunstige beschikking te danken is aan de verschijning van de Hollandse Nieuwe, die weer mirakel lekker is. ZATERDAG UITVOERING IN HET PARK De liefhebbers van goede muziek wacht op Zaterdag 13 Juni a.s. een ge noeglijke avond, want dan zullen het Koninklijk Texel's Fanfarecorps en de R.K. Zangvereniging „Con Amore" resp. onder leiding van de directeuren A. J. Vonk en R. J. Boom, een uitvoering ge ven in het Park te Den Burg. In ons vol gend nummer zal het programma worden aangekondigd. GIFTEN AFD. TEXEL VAN ..HET WITTE KRUIS" Den Burg: C. J. B. f2,50; J. J. W. f2,50; H. S. f 1,—; C. S. f 1,50; W. D. f 1,-; J. J. S. f 1,50; J. D. W. f2,50. Den Hoorn: C. v. R. f2,50; J. de V. f2,50. Oudeschild: J. V. f2,50. Eierland: M. v.d. S. f 1,-; B. D. f2,50. De Koog: J. J. f2,50. Ooster- end: J K. f2,50; C. B. f2,50; Wed. T. f2,50; N.N. f 1,-; N.N. f2,50. DE NUTSSPAARBANK BIJKANTOOR DEN BURG In Mei werd op spaarbankboekjes in gelegd f 25,773,69 (f6,260,74) en terug betaald f6,082,98 (f2,264,37). Er werd f 19,690,71 (f3,996,37) meer ingelegd dan terugbetaald. Het aantal posten van inleg bedroeg 45 (25) en dat van terugbetaling 30 (30). Er werden 10 (3) nieuwe boekjes uit gegeven en er werden 2 boekjes inge trokken. Tussen haakjes de cijfers van Mei '52. MOTOR TEGEN ZWARE IEP Een der zware iepen, staande in de Binnenburg, te Den Burg, bleek mans genoeg om de lichte motor, bestuurd door (de niet gediplomeerde) M. Koop man, De Koog, op te vangen. De on dankbare rol, die het vehikel ten deed was gevallen, bleek te moeten worden toegeschreven aan het feit, dat de motor rijder door een in de weg liggende steen de macht over het stuur verloor. Hijzelf kwam er heelhuids en zonder enige schnk af, maar zijn broertje, die op de duo zat, liep een kniewonde op. Toen de bestuurder, die een taxi had gecharterd, even later weer op de plaats des onheils verscheen, bleek de motor te zijn ver dwenen; de politie had zich over het voertuig ontfermd VERGEET DEZE KINDEREN NIET! „Pro Juventute" op zoek naar vacan- tie-adressen, zo stond er vorige week in dit blad als kopje boven een vrij uit voerig bericht, waarin een beroep op de gastvrijheid werd gedaan voor het kind uit de rampgebieden. „Wie biedt zo'n kmd van daar een maand vacantie door het in eigen gezin op te nemen?" zo was de vraag ten behoeve van jongens en meisjes van 6-15 jaar van alle gezindten en belijdenis. Het gaat voor de periode van 21 Juli tot 21 Augustus. Tot dusver is het aantal aanmeldingen nog erg aan de lage kant, de sluitingstermijn voor de opgave loopt tot 15 Juni. Bij voldoende deelname zal m ieder dorp een comité worden gevormd, dat contact zal opnemen met de pleegouders. Geeft u dus, wanneer u een plaatsje hebt op. Pro Juventute zal u er dankbaar voor zijn maar deze kinderen uit de rampge bieden nog meer. Aanmeldingen omgaand bij Mevr. A. de Koning, Weverstraat 101, Den Buig. SCHIETOEFENINGEN OP DE HORS De Burgemeester van Texel maakt hiermede bekend, dat gedurende de peri ode van 11 Juni tot 21 Juni zonder voor afgaande waarschuwing op de Hors zal worden geschoten. Het is daarom ten strengste verboden wanneer de rode vlaggen gehesen zijn, de Hors te betre den. Texel, 9 Juni 1953. De Burgemeester van Texel. C. DE KONING. BOUWVERGUNNINGEN Mevr. de wed. M. Boon Zonen, „De Robbenjager", De Cocksdorp, bouw van een houten barak aan de Vuurtorenweg; de heer P. Boersen, Het Noorden, bouw van 2 kippenhokken; de heer A. Buijs, De Cocksdorp, verbouw zijgevel aan be staande woning. NIEUWE AANSLUITINGEN AAN HET TELEFOONNET Telefoonnet Den Burg: 3 Kooijman, C. vh. C.V. ETA, Waal- derstraat 6. 343 Kuip, C., landbouwer en veehouder, Westerweg B 129. 352 Kuys, H., hoofd oj1.s., Dorpsstraat 32, De Waal. Politie, Rijks: 340 Post Den Burg v. d. groep Texel, woonhuis wmr. G. J. van Honsdhoten," Weverstraat 73. 341 Veldhuis, hoofd school v. Chr. V.O., Wilhelminalaan 22. 351 Witte, P., „Plassendaal", W 63 De Waal. De Cocksdorp: 52 Nota, S., Caféhouder, nr. 5. De Koog: 87 Bonne, M., chauffeur en depóthou der Butagas, Houtvesterboodtlaan 64. 88 Onstenk, Jr., L. Th., hoofd oJ.s., Dorpsstraat 28. 35 JAAR MERKER De heer Jb. Gomes is dit seizoen voor de 35ste keer belast met het merken van lammeren. Ter gelegenheid van dit ju bileum hebben wij hem (op verzoek van zijn vele vrienden-collega's) op de foto gezet, welke u in volgend nummer zult aantreffen. ZE SCHOTEN WEER BEST! Kort voor het ter perse gaan van dit nr. begon gistermiddag op een perceel land van de boerderij „Mont Rosa", Hoomderweg, Den Burg, de traditionele Meiduivenwedstrijd, uitgaande van de Texelse Jagersvereniging. Reeds bij de eerste partijen werden voortreffelijke schoten gelost. In volgend nr. geven wij u de einduitslag. OPGERUIMD IS NETJES De diverse politieke partijen ontwik kelen vooral activiteit als de verkiezin gen in zicht of voor de deur staan. Ook op Texel verschenen weer vele aanplak biljetten. Een der partijen zagen wij de zer dagen de affiches weer netjes oprui men. Zo hoort het eigenlijk ook: ergens op de Kogerweg bevinden zich nu nog biljetten, die verband hielden met de verkiezingen voor de Prov. Staten! TEXELS MANNENKWARTET Het Texels Mannenkwartet o.l.v. mw. Van der Heide, gaf Maandagavond in Hotel „Bosch en Duin" een openbare re petitie, welke bij de aanwezige gasten en Texelaars zeer in de smaak viel. Onze Feestcommissie heeft een bijzon der aantrekkelijk en hoogst origineel programma vastgesteld ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard: De feestelijkheden zullen beginnen met een paraohutevindwedstrijd: om 's mor gens acht uur zal een vliegtuig boven Den Burg gaan cirkelen en vier para chutes uitwerpen. Het gaat er nu om wie deze parachutes vindt en zo vlug moge lijk op de Groeneplaats weet te brengen. Allen, die in het bezit zijn van een deelnemerskaart (f 0,25) kunnen aan deze wedstrijd deelnemen. Deze kaarten zul len op naam gesteld zijn. Zodra het toe stel de parachutes heeft uitgegooid zal het dit door een stunt boven de Groene plaats kenbaar maken. De winnaar van de le prijs mag een gratis rondvlucht boven Texel maken. 15 Middenstanders en winkeliers zul len waardebonnen omlaag laten dwarre len. Er is al een bon bij ter waarde van een bedrag van f 25,- uitgeloofd! Ook hiervoor zal de deelnemerskaart gelden. De heer W. Stiggelbout, lid van de Feest commissie, zal de parachutes en vaantjes uitgooien. Na dit festijn strijd om de man en vrouw en nu.gecostumeerd. Vervolgens een wielerwedstrijd op speciaal geconstrueerde fietsen. Dit wordt eveneens een buitengewone at tractie èn voor de deelnemers èn voor de toeschouwers! 's Avonds is er bal in Casino. Handbalnieuws G.D.S. Verleden week zijn er voor GDS weer 2 comp. wedstrijden afgewerkt, nl. GDS 2-ZDH, welke door ZDH met 4-1 ge wonnen werd en Texel-GDS 1, wat een 4-1 overwinning voor GDS opleverde. Ook de adsp. hebben weer eens een wedstrijd gespeeld en wel tegen de ZM- adsp. Er werd door G. verloren met 5-0. Waarschijnlijk is er Zaterdagmiddag een wedstrijd voor jullie tegen de adsp. van Texel. GDS 2 is deze week vrij. GDS 1 krijgt vanavond SVK op bezoek. Aanvang 7,30. Terreindienst Riet v.d. Berg en Marry. Dan nog iets over het bezoek van de trainingsavonden. De laatste paar keer was dit ver beneden peil. Van de 25 le den waren er Maandag slechts 11 te trai nen. Hierin zal verandering moeten ko- In 1778 hewwe „de Direkteuren van de Nieuwe Haven bij het Oudeschild", J. Blom, Jan Brouwer, Pieter A. Sunder- dorp en Gode Flens bij Resolutie van Haar Edele Groot mogende Staaten van Holland en Westvriesland een obligatie lening van f45,000 met vrijdom van 100ste en 200ste penninge aangegaan en in 1780 nog 's een van f 14,000, maar na 1852 doe het Tesselse loösweze op de fles raakte en de bron fón hafegeld opdroog de, is er gien rente meer betaald. De goeie tied foor Ouweskil wós ferbee, de geldslkieters hódde de strop, de oblega- ties wierre for ien guide per stik op de boelhuuze ferkooht. Bee 't snuffele in de grafregisters fón de Hervormde Kerk fön Skil, los ik dat ongefeer 150 jaar lee- de er een driemóstskip op de Rasende Bol strandde, weerbee heêl wót passe- giers op reis fan Java na Holland om- kwamme. Een gróót deêl fón de passe- giers verdronk en wier ón Ouweskil be- grave. De bruune „jonges", bediende fön 'n rieke planter, die ok omkwam, wierre eerst in 't graf leid en de kist fön de planter ging deêr bove op, so hoorde 't doe. Ik denk dót de Skilders in deuze tied seid hódde „bruun en blank is ge- liek en de blanke huud geeft gien recht op de beste plaas in 't graf". De Ouweskilders wösse froeger ok de leu die de reddingboot ön de Koog be mande. Bee ien fön die oefemnge, jare foor 1900 hoor, maakte ik 't mee, dót er na ófloöp 'n tikkertje dronke wier in de herberg ön de Koog. Nadöt er een paar keer op de goeie öfloóp klonke wos, stond op 'n gegeeve oógenblik ien fón de roeiers, bee de tapkös gearmd mit ne- taris Coninok Westenberg, lid fön de plaaselike reddingscommissie en of de netaris woo of niet, hee most luustere en so'n beetje mee tandakke op maat fön de Engelse seêmönsliedjes, die ien fön de roeiers song. Ja, Ouweskilders hewwe öltied fön de pret houwe. So ös de meeste seêleu kenne se goed dónse, se leerde 't deêr in de weunka- mer fön 'n ouwe marinemön, die Sun- dagseêves dónsles gaf, ien kwórtje per evend. So ös de meeste weuninge ön Skil, wös ok 't huus weer les geve wier, niet groot, maar dót wös gien besweer. De muzekant söt mit s'n hörmonika in de besstee en speulde de iene deun na de a are. Ien, twie, drie, fier, fijf.zes Jaapie die geeft dónsles, Ien, twie, drie, fier, fijf, zes Jaapie die sel dónsles geeve, ólles öfwisseld deur 'n gewone polka en de dubbele Duisse. Wöt er bee de Skilders goed in ging wös bv. 't liedje fón 't strande fön de Duisse boot „Serbia" lade mit stikgoe- dere. (De Helderse fletterleu hódde doe 'n goeie tied). „Oh, Serbia, oh Serbia Wót zijt gij diep gesonke. Ge maakte vele f rouwe blij, En vele mónne dronke". Ouweskilders hewwe nooit bekend staan ös jutters, dót ware meer de buure ön de oferkant fön 't Mörsdiep.. Deer weunde de echte jutters of te wel tros- sesneeërs. De naam trossesneeërs hódde se te danke, omdöt se froeger skörpe messies onder de zodle fön der skoene hódde en dón net soo lang mit der skoe ne skuufelde, dot de trosse öfsnede wierre. Fón de Huisduiners fertelde se op Tessel, dot de dommenee deer bee storm- weêr bidde: „Lieve Heer, laat toch gien skepe strande, maar ós se strande, laat se don hier strande". De buure op Wieringe hódde 't bee ons ok deên, die noemde we bigge. Die naam hewwe se kreege, omdöt bofe de Noor delijke ingang fön 't teugeswoordig ver- dwene kerk ie te Stroe 'n stden messeld wös, weer 'n fórke op öfbeeld stond. Ons Tesseiaars noemde se buute „de kwölle"; de Vlielanders wösse de kisse- bille; de Terskellingers noemde se haaie- koppe; de Urkers hódde gien geheuge. 't Fersie fön Urk seit ommers: „De dommenee fön Urk, die soo op Skoklönd preeke, maar deur 't skommele fön 't skip, wös hee de tekst fergeete"! Hoe se de leu fón de aare dorpe op Tessel noeme, wee ik niet, ik weet öl- lien, dót se de Kosdorpers „durpers' noemde, de Hoornders of de Strenders „stienepikkers" Os kiendere hódde we ontsag foor de Ouweskilder fissers, omdöt se soms Sun- dagsmiddags in de mit seêp besmeêrde groöte most, die foor de Keet stond, Momme om te perbeere prijze te winne, deur Jaap Hoedemaker beskikbaar stelid. Ien fón de öl'lerstonkste fissers wós Jaap Sok, foor ons de held fön de dag. Tesselsche raadseltjes wösse der nietfeul. Ien ging ofer Wieringe. Fraag: Op welk ealönd hewwe se ien dag gien weêr höd? 't Antwoord wös dón ólüed: „Dót ken niet, wónt öl is 't nag sok Slecht weêr, je hebt toch weêr". 't Goeie öntwoord wös: „Op Wieringe, wönt deer hewwe se ien dag gien weêr (kastreerde ram) höd. Fraag II: Op Piepelike diek kwóm mee tegemoet, twie hoofde en ses foet. Antwoord: Een mön te peêrd. Een suunig risseltaat os dut ólles is. Ik ken er teminste niet meer. INGEZONDEN ZOMERDIENST T.E.S.O. Behoudens een enkele uitzondering heeft het er veel van, dat de TESO dit jaar het plan heeft opgevat de vertrék- tijden van Oudeschild en Den Helder ge heel los te maken van de treinenloop. Laat ik slechts een greep doen uit de dienstregeling van de boot en de Neder landse Spoorwegen. Texelse boot: aankomst Den Helder 9,20 12,20 21,20 Ned. Spoorwegen: vertrek Den Helder 9,17 12,08 21,10 Ned. Spoorwegen: aank. Den Helder 8,58 10,05 21,56 Texelse boot: vertrek Den Helder 9,10,21,30 De treinverbinding voor hen die uit de richting Haarlem komen is toch al slecht, zodat het minder prettig aandoet als men nog geruime tijd in Den Helder moet wachten, vooral wanneer men op doorreis is. Het is uiteraard moeilijk te verwach ten, dat nu nog aan deze bezwaren kan worden tegemoet gekomen, maar het zou toch wel op prijs worden gesteld als de directie van de TESO in uw blad een uiteenzetting geeft waarom de dienst niet meer aangepast is aan de trein. A. J. de Graaf. 's-Gravenhage, 8 Juni 1953. Naar aanleiding van het bovenstaande •hebben wij een onderhoud gehad met de directie van de N.V. TESO, die ons o.a r medededeelde, dat de dienstregeling ie der jaar (mede in verband met de sa-1 menstelling van het spoorboekje) wordt opgemaakt in overleg met de Neder landse Spoorwegen en diverse autoritei ten. De spoorwegen hebben tot nog toe enkel spoor naar Den Helder, waardoor zij nog slechts een 2 uur dienst op deze stad hebben. De N.V. TESO kan geen 2 uur dienst varen wegens de toestand waann de havens te Den Helder en Texel verkeren. Daardoor moet thans nog een twee en half uur dienst worden gevaren. Zoveel als onder de huidige omstandig heden mogelijk is, wordt aansluiting met de Spoorwegen gemaakt. TEXELSE MARKT Den Burg, 8 Juni 1953. Aangevoerd: 2300 lammeren f 42-f 53. 3 koeien f 750 -f 900. 5 paarden f 700-f 900 30 biggen f 38-f48. 9 schrammen f 70-f 85. 16 n. kal veren f 45-f 65. De Cocksdorp. De bazar, Vrijdag en Zaterdag in het gebouw voor christelijke belangen alhier gehouden, is bijzonder goed geslaagd. De eerste dag kwam bru to plm. f 770 bijeen, de tweede dag bruto plm. f 730,-. De opbrengst komt geheel ten goede aan het restauratiefonds. In zijn openingswoord wees Ds Soesan op de grote voorbereiding en de spontane medewerking. Hij sprak de wens uit, dat deze bazar goed zou mogen slagen. Direct was er al veel belangstelling voor de afdeling textiel, al was de toe loop nog niet zo bijzonder groot. Onder de vele attracties waren te noemen de schiettent, hier is ontzettend veel inte resse voor geweest, de spuiten werden gloeiend van het schieten. Vervolgens „achter het ijzeren gordijn", een ijzeren staaf maakte bij de minste aanraking contact met de electrische bel. Maar de wekker op verre afstand werd tooh even aangetikt. De gelukkige was de heer G. Troost. Verder 2 sjoelbakken, waar oök gretig gebruik van werd gemaakt. Noe men we nog het Rad van avontuur, Touwtrekken, De wandelende grabbel- zak, 't raden van de geboortedatum van de pop; van het aantail erwten in een fles en enige verlotingen. Ook werd men in de gelegenheid gesteld thee met koek en limonade tegen billijke prijs te ver krijgen. De radio gaf een stukje muziek, kortom er was een gezellige sfeer. Vrij dagavond werd in de afdeling schieten de hoofdprijs van de dag, een fruitmand, toegekend aan de heer H. v. Sijp. Bij het sjoelen waren Vrijdag de geluk kigen: le prijs een taart, de heer C. Zui dema; 2. een kleed, mw. C. Lagerveld- Zegers en 3. een worst, de heer C. Zui- dema. Voor Zaterdag was de belangstelling nog veel groter, vooral 's avonds was de toeloop enorm en in de verschillende af delingen had men handen vol werk. In de schiettent knalden de schoten, de sjoelers bekampten elkander en het Rad van avontuur liep bijna warm. Tegen het einde was er ook nog een verloting, waarbij het rad van avontuur de uitslag gaf. Daar zat spanning in! De prijzen be stonden uit waardebonnen en textielgoe- deren. Hier volgen nog enige uitslagen van prijswinnaars: Schieten: de hoofdprijs voor Zaterdag, een fruitmand, was voor de heer C. Wetsteen. Sjoelen, bak I: 1. kleed, mw. C. Lagerveld-Zegers; 2. tulband, de heer C. Zuidema. Sjoelen bak II: 1. 10 rollen behang, de heer C. Zuidema; 2. Meed, de heer Fl. Stark. Geboortedatum pop 17 Aprü; de heer J. Westdorp en mw. G. de Waard-Jurjens; zij moesten kampen, rad van avontuur besliste. Mw. de Waard werd de gelukkige. Aantal erwten 3879. Het meest nabij was mw. W. Kikkert-Neuteboom met 3875. le verloting: oranje: 1. taart, no. 490, de heer J. Kikkert; 2. cake, de heer H. v. Sijp; 3. Meedje, de heer Tom v. Boven. 2e verloting: geel: 1. sprei, mw. C. La ge rveld-Zegers; 2. kussen, nr. 797, onbe kend; 3. Meedje, nr. 669, onbekend. 3e verloting: groen: 1. ontbijtlaken, nr. 1, onbekend; 2. Meed, nr. 344, mej. Lies de Ridder; 3. kussen, nr. 233, onbekend. De nog niet afgehaalde prijzen kunnen tegen inlevering van het lot worden af gehaald bij de firma Kikkert. Aan het slot bedankte de heer J. van Bennekom allen voor de betoonde be langstelling en allen die hun medewer king hadden verleend aan deze bazar, die zo'n succesvol verloop heeft gehad.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2