Twijnder's Manufacturen Rheumatiek: één op vijf Nederlanders Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" Texels Bioscoop Theater Op het ogenblik is de collecte voor de ilheumatiëkbestrijding in volle gang. Zij duurt tot 21 Juni a.s. Wie niet door de rheumatiek gekweld worden mogen zich wel gelukkig prijzen. In Zwitserland werd onlangs medege deeld, dat van elke vijf inwoners er één in de een of andere vorm aan rheuma tiek lijdt. Oók de cijfers die in andere landen gepubliceerd zijn, wijzen op de zelfde verhouding. Rheumatiek wordt dan ook terecht „de gesel van Europa" genoemd. Hoewel men in Nederland nog betrek kelijk weinig gegevens heeft over het voorkomen van rheumatiek, is er geen reden om aan te nemen, dat hier te lan de de toestand beter zou zijn dan elders. Men denke alleen maar eens aan ons kli maat! Gedegen onderzoekingen hebben in 1936 uitgewezen, dat in een bepaald ge deelte van ons land 13,8 pet. van het aan tal ziektegevallen aan een nheumatisohe aandoening was toe te schrijven, waar voor 20,6 pet. van het in totaal uitge keerde ziektegeld werd uitbetaald. In an dere delen van ons land mogen deze per centages misschien minder hoog zijn, het staat toch wel vast, dat rheumatiek een der ergste volksziekten is vanwege zijn zeer nadelige gevolgen voor de lijder en voor de gemeenschap De consultatiebureau^ voor de rheu- matiekbestrijding doen goed werk. Naast die van opsporing en eerste onderzoek heeft het C.B. ook nog tot taak de soci ale verzorging van de patiënt tijdens en na zijn ziekte. Deze sociale taak is een onderdeel van de rheumatiekbestrijding, dat voor het volledig herstel van de pa tiënt van groot belang is, omdat hier door getracht wordt hem niet alleen li chamelijk beter te maken doch tevens hem zijn plaats in de maatschappij weder volledig te doen innemen. In de gevallen welke een ernstig ka rakter hebben, kan naar het oordeel van de bevoegde rheumatologen alleen een effectieve behandeling om invaliditeit te voorkomen, of bestaande invaliditeit zoveel als nog mogelijk is te verminde ren, plaats vinden in een speciale rheu- maklimek of een aparte rheuma-afdeling van een ziekenhuis. Er bestaan in ons land reeds enige mogelijkheden daartoe, doch deze tellen in totaal ongeveer 350 bedden, terwijl het tienvoudige door de rheumatologen nodig wordt geacht. Er wordt naar gestreefd in de daarvoor in aanmerking komende plaatsen de moge lijkheden voor de behandeling belangrijk uit te breiden. Wil Nederland zijn grote achterstand op het gebied van de rheumatiekbestrij ding, die een gevolg is van jarenlange verwaarlozing, inhalen, dan zal het ge hele Nederlandse Volk de handen ineen moeten slaan om aan de totstandkoming hiervan mede te werken. De Nederlandse Vereniging tot Rheu matiekbestrijding heeft zich tot taak gesteld, deze achterstand te helpen weg werken. Zij doet daartoe 'n beroep op al ler medewerking en beveelt de collecte van harte aan! HANDELSREGISTER In „Handelsregister" lezen wij onder nieuwe inschrijvingen: Kleinhandelaren: G. F. van Beukering, (eigenaar), Texel, De Cocksdorp no. 47. Kleinhandel in consumptieijs en chocola en suikerwerken. En onder wijzigigen: Kleinhandelaren: M. J. Beghtel, Texel, De Koog, Dorpsstraat 51. Runder-, var kens-, lams- en paardenslagersbedrijf. Uitgetreden eigenaar: M. J. Beghtel, Nieuwe eigenaar: B. G. Ipenburg, onder eigen naam. Handbal SV De Koog Jl. Vrijdagavond hebben we SVC op bezoek gehad en verloren wij met 63. Vóór de rust ging 't prachtig gelijk op, maar na de rust waren er weer te veel die dachten dat ze het alleen wel kon den redden. Heus dames, dat gaat in geen geval, met 11 man spelen dat is het doel. We hopen dat er eerstdaags een tweede elftal bijkomt als de nieuwe leden er ook bij zijn. Vrijdagavond trainen we om 8 uur, komt allemaal! Woensdagavond 8 uur gaan we naar G. D.S. 1 op bezoek. Dat wordt weer een zware opgave, maar probeer om open spel te spelen, dan lukt het vast wel. c \j NIEUW SYSTEEMSTEENGLOOIING VOOR DE DIJKEN „Een vinding van groot belang", zo noemde men op het waterloopkundig la boratorium het systeem steen-glooiing dat door de fabrikant Jac. Haringman is ontworpen en waarop voor Nederland nu octrooi is verleend. Het systeem bestaart, uit een nieuwe vorm voor de bekleding van de glooiing onder aan een dijk. Door „uithollen" van de blokken beton verkreeg de vinder een aantal „verdiepingen", die de golfoploop sterk remmen. Het oplopende water wordt eerst gebroken, het terugvloeien de water wordt daarna even vastgehou den, zodat een soort kussen wordt ge vormd dat de kracht van de volgende op lopende golf geheel of gedeeltelijk zal vernietigen. De betonblokken worden in half-steensverband gelegd direct op het grondprofiel, dus niet op krammat met briklaag. Bij het herstel van de dijken zijn al verscheidene dijken met dit nieuwe systeem bekleed. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau vuor zuigelingen houdt HEDEN weer zitting. Van 2-2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 17 Mei 1953 Op werkdagen: Van Texel: 5,20, 7,45, 8,30*, 10,15 11,30* 12,45, 15.30, 16.30*, 18,10. Van Den Helder: 6,30, 9.00, 10.00*, 11.30, 13.10*, 14.00, 16.45, 17.45*, 19.30 Op Zon-en alg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7.45, 10.15, 13.30*, 16.00, 18.20 20.30*. Van Den Helder: 9.00, 11.30, 14.45*, 17.15 19.30, 21.30*. van 1 Juli t.m. 31 Aug. 1953. S.V. Texel. Texel speelde haar laatste competitie wedstrijd tegen US VU uit Uitgeest. Ook nu moest met een aantal invallers gespeeld worden. We misten Harry, Jul- lens en Niek Veldstra. De reserves wer den uit de jeugd gekozen en al komen zij vaak lengte te kort, hun opvatting mag er veelal zijn. Hoewel de wedstrijd niet een peil be reikte als tegen ZAP, toen wij bijzonder vlot speeilden, toch was deze keer het vertoonde spel en de werklust bevredi gend en de spanning bleef er tot het ein de in. U. speelde met ongeveer dezelfde kansen, ook haar aanval wist onze ver dediging niet te doorbreken, terwijl in laatste instantie Bertus z'n doed weer uitstekend verdedigde. De eerste helft leek ons de beste, ten minste wat het aanvallen betreft, reeds direct was het Piet die een paar maal goed doorgaf, maar de U-verdediging wist stand te houden. Ook bij ons doel bleef het rustig, behoudens enige span nende momenten. Uit een afgeslagen aanval bemachtigde Herman de bal en met een hardschot gaf hij T. de leiding. Zelfs werd het 2-0, maar na overleg met de grensrechters werd dit doelpunt, te recht wegens buitenspel afgekeurd. Ook U. smaakte het genoegen een bres te schieten, zodat het 1-1 werd. Aan weerskanten ontstonden nog tal van goede kansen welke niet werden be nut, De U-keeper had in de eerste helft niet over geluk te klagen. Bertus wist menig lastige situatie samen met zijn partners op te lossen. Een zeer hard en moeilijk schot keerde hij meesterlijk, terwijl eerst Gerrit voor de rust en Wim daarna redde, toen Bertus al gepasseerd was. Hoewel we ons bewust zijn dat, willen we onze positie handhaven, er getraind moet worden en nu reeds aandacht moe ten besteden aan volgende competities. Maar er zijn mogelijkheden, dat hebben we kunnen zien en dat geeft weer moed. In de morgen speelden twee jeugdelf- tallen tegen elkaar, waarvan die in het „wit" spelend, hoofdzakelijk junioren, de groen-zwarten adspiranten. Er werd dik wijls goed spel te zien gegeven, waarbij ook de kleinsten bewezen hun partij te kunnen meespelen Uitslag 4-3 voor groen-zwart. Trainen senioren elke Woensdagavond. Maak er nu gebruik van en zorgt voor de volgende comp. een goede plaats te veroveren. Adspiranten Vrijdag hailf 7. Denkt aan de adspirantendag! Pang! „Goed gegooid!" zegt Bim. Bam en hij zijn stenen aan het gooien naar een wespennest. Dan valt het nest naar beneden en Bim en Bam hollen zo vlug als ze kunnen naar huis voordat de boze wespen tijd hebben om hen te steken Als ze in hun huisje uit het raam staan kijken, zien ze, rat de tuin vol wespen is, die er op wachten om hen te kunnen steken. Maar Bim en Bam zijn erg slim (dat denken ze tenminste), zij zetten een pan omge keerd op hun hoofd als ze naar buiten gaan om wat bloemen te plukken. De De wespen kunnen hen nu niet steken, maar ze zijn maar net binnen en hebben de bloemen juist in het wa ter gezet, als er twee wes pen uit de bloemen te voorschijn komen, waarin ze zich verstopt hadden. En ze prikken Bim en Bam in hun neuzen omdat zij hun nest kapot gemaakt hebben. FEUILLETON door T. LODEWIJK 12.) Maar het werd tijd. Aarzelend stond zij op. U hebt toch hoop ik, geen spijt dat ik beslag op uw vrije middag heb ge legd? vroeg Lastman. O nee hoor, erkende ze gul. Ik vond het erg gezellig. Heus! Ze zag hem aan en kleurde. Luister eens, Rudimag ik Ru- di zeggen Nou.ze keek bedenkelijk. Al dat gejuffrouw vind ik zo ake lig, zo.onpersoonlijk. Net of ik tegen een klant praat. Ach, zo erg is het ook niet, lachte ze. Nu ja, maar u houdt u graag wat gereserveerd, merk ik Dat kan ik appre ciëren. Ik houd ook niet van mensen, die zo meteen jij jen en jouen. Nu ja, dat hoeft nu ook weer niet. Zeg maar Rudi. En ik heet Johan. Han zeggen ze thuis. Nou dan, dag.Han. Dag Rudi. Zien we elkaar nog weer eens? Weer zag hij de reserve op haar ge zicht. Hij mocht dat wel. Johan Lastman was geen vrouwenja ger. Een meisje, dat op haar waardigheid gesteld was, verdiende zijn respect. Luister es, Rudi. Over veertien da gen ben ik weer in Amsterdam. Ik loop hier meestal een paar uur met m'n ziel onder m'n arm voor m'n trein vertrekt. En deze middag vond ik erg gezellig. La ten we afspreken, over veertien dagen, zelfde tijd, zelfde plaats. Ik heb je nog zoveel te vertellen. En ik wou je raad vragen. Waarover? Dat zeg ik je dan. Acooord? Nu glimlachte ze nog wat aarze lend je bent een goede venkoper. Goed. Lk zal er zijn. Ik vond het ook ge zellig. Tot ziens dan! Zo scheidden ze. Het was de eerste, maar niet de laat ste maal, dat Rudi Taal en Johan Last man elkaar ontmoetten.Maar al konden de jongelui kennelijk goed met elkaar opschieten, de wederzijdse verhouding bleef zakelijk en correct. Ze hadden on derwerpen genoeg om over te praten Beiden hielden van hun werk, stelde er belang in, Rudi luisterde naar Johan's opvattingen, hij van zijn kant toonde grote belangstelling voor haar eigen, vrouwelijke kijk op de zaken. Steeds meer werd 'hij er van overtuigd, dat ze niet alleen knap van uiterlijk, maar ook intelligent, zakelijk en handig was. Een pracht van een zakenvrouw, noemde hij haar in gedachten. Zo langzamerhand kregen Johan's plan nen vaster vorm en toen hij de tijd rijp achtte, begon hij er over. Hun vriend schap had zich inmiddels verdiept, ze waren vertrouwelij ker met elkaar gewor den en Rudi bekende zichzelf, dat ze al verlangend uitzag naar de dagen, dat Johan kwam. Want ze was in Amsterdam vrij eenzaam gebleven. Terwijl ze, op een zoele voorjaarsdag, op het terras van Lido zaten, starend naar de eenden, die in de gracht doken begon hij er over. Rudi zei hij ik moet iets met je bepraten. Ik zal dat niet voorzichtig en tactvol doen, want ik ga altijd recht op mijn doel af. Vergeef me maar als het wat rauw op je dak valt, luister naar me en zeg ja of nee. Als je ja zegt zal ik erg blij zijn, als je nee zegt, 9preken we eén ding af: even goede vrienden. Zand er over. Goed? Vertel eerst maar eens wat je van plan bent zei ze, wat nerveus, want ook haar was niet ontgaan, dat hij ge spannen was. Die spanning deelde zich aan haar mee, ze doorvoelde wat er ko men ging, en was niet helemaal zeker van haar zaak. Het bevalt me niet langer bij Twijn- ders. Daar hoorde ze toch van op. En daar bij was zijn aanloop geheel anders uitge vallen dan ze had verwacht. Ik dacht, dat je daar zo'n goede baan had? Dat je procuratie had gekre gen? Ja, dat is ook zo. Maar nu is de jon ge meneer teruggekomen. Rolf? Het was er uit voor ze zich realiseer de. Hij zag haar scherp aan. Ja. Ken je die dan? Natuurlijk antwoordde ze hij is zowat even oud als ik. Ik zag hem dikwijls naast zijn vader in de kerk zit ten. BOLLENKWEKERS CONTRA DE VLIEG De aandacht van de bollenkwekers vestigen wij op de adv. van de afdeling Texel van de algemene vereniging voor bollencultuur, die morgen in De Linde boom vergadert. Het ligt in de bedoe ling om een fonds te vormen (heffing van één cent per roe narcissen) ter bestrij ding van de vlieg. INGEZONDEN Geachte redactie, Na het ingezonden stuk van de familie Klijck, zou ook ik graag iets over de lui lak te Den Burg willen zeggen. Ook wij hebben het genoegen gehad de week voor en na Pinksteren op uw mooie eiland door te brengen en daarover niets anders dan lof. Wat wij ons echter afge vraagd hebben is dit, waarom neemt het bestuur en de politie van uw gemeente geen maatregelen tegen het weghalen van alle mogelijke oud blik- en ijzer werk? Waarom wordt toegestaan dat schoolkinderen van Maandag tot Vrijdag 's middags van vier uur tot donker met die slierten bussen achter hun fiets door Den Burg rijden. Wordt er alleen maar rekening gehouden met de luilak die op komst is en in het geheel niet met zieken die door dat gekletter en gerammel toch wel nerveus zijn geworden. Is de politie bang om hier eens in te grijpen? Kan het hoofd van uw gemeente niet ingrij pen tegen de voorpret? Luilak is luilak, maar dat er niets te gen dat „oefenen" wordt gedaan is schan dalig! Dan de luilak zelf. Ook hier was de politie zeker bang om tegen de motorrij ders, die om 1 uur het festijn openden met luid knallende motors met bossen blikwerk, achter de motor. Dit was geen kinderwerk. Dit was zuiver burenge rucht, waar wel terdege iets over in het Wetboek van Strafrecht zal staan. Was het wonder, dat de jeugd, na deze herrie, het bed verliet en de straat op ging met hun blikwerk. Was het wonder, dat de jeugd, na deze kinderen van 6-16 jaar, kregen we be wondering voor de opvoedkunde van de ouders, die zeker geen kans zagen om deze krummels nog enige uren thuis te houden. Kinderen van 6 jaar liepen om 4 uur te waggelen van de slaap en ver moeidheid, door de straten. Luilak is luilak, maar het hier gebode- ne leek allemaal meer op baldadigheid, voor dat het licht was, werden al enige huizen „aangevallen". Wat de reden was van de keus, konden we ons met begrij pen. In de meeste gevallen werden die aanvallen van de belhamels afgeslagen. Wat ons opviel was, dat daar geen do den bij vielen. Zo'n bewoner, tot grote woede opgehitst, kon een kind, dat hij te pakken kreeg, wel eens zwaar beschadi gen. Wat de bedoeling-is van de versie ring van het manufacturenwinkeltje was ons niet recht duidelijk. Nu greep einde lijk de politie in, was eerst 'n ijverig toe schouwer, die niets deed. De auto van de stadsreiniging zorgde voor de op ruiming van door het gehele dorp ver spreide blik- en ijzerwerk. Tot zover. Nu is onze vraag, is hier nu geen ver betering te brengen. Ligt hier niet een taak voor uw gemeentebestuur (subsidie) politie (toezicht) buurt- en speeltuinver enigingen (organiseren van feestelijkhe den), uw Koninklijk Texels Fanfarecorps (voor muziek) om in deze zeer baldadige luilakviering verandering te brengen. Ligt hier geen taak voor het onderwij zend personeel? Of, moet dit zo blijven? Inwoners van Den Burg, voorziet dan uw belknoppen en heiningen met een stroomdraad van 220 volt, voorziet u dan van spuiten met bijtend vocht, koop een jachtgeweer en schiet op de baldadigen. Wij voorspellen u, er zullen eerst doden moeten vallen, voordat er verandering komt in deze luilakviering en dan is het te laat. Iemand die zijn drift niet kan beheersen raakt in de gevangenis en mis schien een kind, dat met eens zoveel schuld heeft, naar het kerkhof of naar het ziekenhuis! Komt er geen verandering, Burgers, dan allen als één man present op de vol gende luilak, helpt elkander de balda digheid beteugelen, laat met een enke ling voor de brokken zitten maar helpt elkander door deze moeilijkheden. Met dank voor de plaatsing, verblijf ik W. Janzen, Ruyschstraat 106 I, Amsterdam-Oost. WAT ADA VAN DE LUILAK DENKT Lk denk, dat menig ouderhart in op stand gekomen is bij het lezen van de minder vriendelijke woorden over onze kinderen, die met 'luilak door overkan- ters wel erg cntisch zijn bekeken. Luilak, Meierblis, Oude Sunderküaas, het zijn toch allemaal oude Texelse ge bruiken, die wij van ikind af aan meege maakt hebben, waar we mee opgegroeid zijn! Men moet de geschiedenis, aan deze oude volksgebruiken verbonden, kennen, wil men ze kunnen begrijpen. Dat luilak nu eenmaal met veel ka baal gepaard gaat, ligt voor de hand, want het is een feest voor de jeugd. Wel geeft het de slachtoffers soms heel wat werk om ramen of stoepen schoon te ma ken, maar verder gaat deze grap ook niet. Of wel? Althans dit is de bedoeling en wij ouders drukken onze kinderen op het hart wat ze wel en wat ze niet mo gen doen. Zo is het toch? Allicht gaat de jeugd wel eens verder dan het behoort. Maai' ze zijn immers in de nacht van luilak heer en meester op de weg en dan is het zo erg moeilijk om in je jeugdige overmoed precies te weten hoe ver je gaan mag. Hoe waren wij in onze jeugd? Werden wij na zo'n heerlijk feest ook niet dik wijls op het matje geroepen bij vader of de meester? Maar gemeen of laag zijn we nooit geweest en dat zijn ook onze kin deren niet. Eerlijk gezegd zijn er ook velen onder ons, die de nacht van luilak liever rustig slapen en nu dank zij het lawaai ook maar opstaan. Doch wij gunnen onze kin deren ook graag eens wat. Onze kin deren, die heus met beter of slechter zijn dan die van de overkant, hebben echter nog dikwijls te veel het gevoel van Texel voor de Texelse jeugd. Dat dit echter niet helemaal juist is en zeker met in de tijd, dat hier veel bezoek van vreemdelingen is, moeten .wij onze kin deren bijbrengen. Wij zijn verantwoordelijk voor hun op treden en hun daden. En het volgend jaar vieren wij weer onze luilak. ADA. „DE DOCHTER VAN ROSIE O'GRADY" „De Dochter van Rosie O'Grady met June Haver, Gordan McRae. Rosie O' Grady was een beroemdheid op het to neel van de lichte muze in New Yoik, lang geleden. Haar dochter wil ook op de planken, maar papa wil daar niets van weten. Dat de dochter van Rosie O'Grady haar zin toch doorzet en als revuedanse res carrière maakt, ligt voor de hand. Het meest hebben we ons geamuseerd met Szöke Szakall, de voortreffelijke ko mische oude heer, die bescheiden op de achtergrond voor de glimlach zorgt. „THE CRIMSON PIRATE" De mannetjesputter Burt Lancaster, die zich binnen enkele jaren tot de meest geliefde Hollywood-sterren heeft ge maakt, speelt de hoofdrol in „The Crim-J son Pirate, de rolprent, die hier inl Texels Bioscooptheater Zondag en Maan- dag worclt vertoond. I Regisseur Robert Siodmak leverde een aardige parodie af op een piratenge- schiedems, die (in technicolor) afwisse lend spanning en romantiek biedt. Als kapitein Vallo staat hij voor niets. Met ontbloot bovenlijf vecht hij voor zich en zijn mannen overal waar nodig de weg vrij; nu en dan verkeert hij in gevangen schap, doch steeds weet hij te ontvluch ten. Naast Lancaster spelen onder ande re Nick Cravat, Eva Bartok en Torin Thatcher. Neerlands nieuws. O.a.: De ..Paulus Potter" kort na de start op Schiphol verongelukt. De ha- ringjacht weer begonnen. Visserij school in Katwijk. Vlaggetjesdag in de vissers havens. Vertrek van de vloot. Buitenlands nieuws. O.a.: Naar het hoogste punt der aar de. Pinksterdrukte in Londen. 25 Vikin gen in Parijs. Athletiekwedstrijden m Los Angelos. Bokswedstrijd om de titel middelgewicht in Berlijn. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 10 Juni 8,01 en 8.39. 11 Juni 8,53 en 9,32. 12 Juni 9,50 en 10,23. Aan het strand is hec ongeveer eeu uur eerder hoog water. Waarom, dacht ze, vertelde ze hem niet meer? Waarom vertelde ze met van de ontmoeting, hier in Amsterdam, van hun gesprek, van haar hooghartig, boze af wijzing? Dit bracht haar in de war. Moest ze niet eerlijk zijn tegenover Han? Waarom kon ze met hem niet over Rolf praten? Hij studeerde hier, in Amsterdam. Wist je dat? Hij stelde de vraag als een rechter van instructie. Ja, dat wist ik stemde ze kalm toe. Er leven bijna een mililioen mensen in Amsterdam, Han. Ik begrijp je glimlachte hij de naald in de hooiberg. En je zult wel niet erg je best gedaan hebben om hem te vinden! Nee, dat zeker met! stemde ze van harte toe, blij, dat ze in dit geval de waarheid kon spreken. Hij hoorde de klank in haar stem en was bevredigd. Nu ging hij voort die jongen verbeeldt zich, dat hij firma Twijnders in eigen persoon is. Ik ben voor alles opgedraaid, ik heb de zaak waargenomen toen zijn vader helemaal hulpeloos was. En hij moet het abc nog leren. Maar ik zie al waar het op uitdraait: Rolf Twijn ders wordt de baas en Johan Lastman blijft het knechtje. Dat is niet zo leuk meer kon ze niet zeggen. Juist. En daarvoor hesb ik met zo hard gewerkt. Wat had je dan gewild? Op z'n minst had ik, uiteindelijk, firmant willen worden. Ik heb zelf wat geld. Ik weet wat ik waard ben. Het had Twijders en Co. kunnen worden. Hij had dommer kunnen doen, die ouwe; ik hoop niet, dat je me zelfingenomen vindt als ik dat vaststel. Nee bevestigde ze rustig dat vind ik niet. Ik.geloof, dat jij een eerste kracht bent, voor welke zaak dan ook, Han Fijn, om dat van jou te horen zei 'hij hartelijk en even drukte hij haar de hand. Nu heb ik zo mijn gedachten eens laten gaan over jouover ons cor rigeerde hij zichzelf, en zag hoe ze kleurde. Ik heb geïnformeerd naar eh. vroeger. Die winkel, waarin je tante haai zaak dreef, is een oud gevalletje. Er zi nu een sigarenwinkelier in, die wil gaai verbouwen of verhuizen. Dat hele geva moet tegen de grond. En nu dacht zo, Rudi hij sprak onwillekeurig snel ler en dringender zou het nu niet wa zijn, wanneer we daarin eens wéér een manufacturenzaak vestigden. Rudi Taal Hoe vind je dat? De oude naam, nieuw* ideeën? Rudi had het hoofd afgewend staarde over het water. De gedachten bestormden haar. Zij weer terug naai Zuidhoek? In de oude zaak, maar nu o{ moderne leest geschoeid. Rudi Taal! Z« kon alle ideeën, die ze zo gedurende haa werkzaamheden gekoesterd had, al haa zaken-idealen, verwerkelijken. En.., ze kon de strijd gaan aanbinden tegel Twijnders (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4