Twijnder s Manufacturen Texels Gemeenteraad Naar Pater Witte in zonnig Oost-Afrika (Vervolg van pagina 1) De agenda werd kort voor de zitting nog aangevuld met een voorstel tot aan- koon van 12,68,19 ha. grond van de heer L. Koppen en mw. C. W. Gcensc-Kop- pcn tegen f 2450 per ha. Aankoopsom op stallen f 10,916,59, alsmede een belen dend stukje grond voor f 12,75 van de heer Jac. Hin. Deze gronden liggen bij Oosterend en omvatten in totaal 11 per celen. De voorzitter merkte op, dat de gemeente deze gronden beschikbaar moet hebben in het kader van de ruilverkave ling. Dit is een mooie kans en de prijs is acceptabel, mede in het kader van de zaak waarin het bekeken moet worden. Het is een enigszins snelle beslissing die wij van u vragen, maar dit kwam nu eenmaal zo uit. (Het was te voorzien, dat hierover nog wel enige opmerkingen gemaakt werden. Gezien de grote reeks ingez. stukken inzake de ruilverkavelingskwestie zullen wij het ditmaal maar erg kort maken! Red. De heer Roeper zei o.a., dat als de gemeente grond kan aanbieden, men zijn grond met het oog op de ruilverka veling spoediger zal willen afstaan dan wanneer de gemeente alleen maar geld kan aanbieden. Wethouder De Waard: Dat is volkomen ons gezichtspunt; het is in dubbel opzicht dienstig aan het al gemeen belang, als de gemeente tot de aankoop overgaat. De heer Roeper: Met onderling overleg kan straks veel geld en moeite worden bespaard. Rondvraag. De heer Bruin: Ik weet met hoe het u gegaan is, maar toen ik de Texelse Cou rant van 3 Jum in handen kreeg, was ik wel zeer diep teleurgesteld bij het lezen van de prijzen, die voor het Rusthuis zullen moeten worden betaald! Ik schrok ervan Hebben wij daarvoor zo gestreden en daarvoor zoveel woorden aan verspild om de bouw van een rusthuis voor el kaar te krijgen? Voor arme mensen is het immers met te betalen! Zelfs niet voor wie toch een behoorlijk pensioen heeft. Nee, dit was de bedoeling niet, wij stelden ons toch een rusthuis voor, waar allen van gebruik zouden kunnen maken. Dat is ons streven van begin af ge weest. Bij de aangekondigde prijzen zal het niet zo druk door Texelaars bezet worden, ik verwacht vele mensen van de overkant. Wij van de Woningcommissie hebben altijd gedacht: Als 't eerst maar zo ver is, dat 't rusthuis geopend wordt, dan komen er talrijke huizen vrij. Maar nu zie ik daar niet veel van komen! Ik betreur het nog, dat de raad zich terug trok inzake het voorstel van burgemees ter Rehorst (thans hoofd van de gemeen te Den Helder. -- Red.), dat het heel wat goedkoper was, zodat alle mensen daar hun levensavond in konden doorbrengen bij 'n pensionpnjs van f 17-20 per week. Wij hebben allemaal een heel andere ge dachte gehad. Toen Huize „Irene" ver bouwd moest worden heb ik voorgesteld een vleugel aan te bouwen, maar dit is met gebeurd. Voorzitter: Ik geloof niet, dat u een antwoord vraagt. De heer Bruin: Eigenlijk wel! Voorzatter: De prijzen vallen inderdaad tegen, doch laten we even afwachten, wat dit rust huis, gesteund door tal van gezindten, nog doen zal. Ik kan mij uw teleurstel ling goed voorstellen. Ik zal het beleid niet verdedigen en er kan t.z.t. van deze zijde heus wel critaek op komen, maar daarvoor is het thans nog te vroeg en ik weet niet, op welke wijze mensen, die niet over voldoende geld beschikken, ook in het rusthuis opgenomen kunnen wor den. De heer Keijser: Diverse kerk genootschappen hebben een fonds ge vormd, om te helpen bij de opname. Wethouder De Waard: De cijfers zijn voor mij ook teleurstellend, maar ik heb al enige jaren gezien, dat het die kant zou opgaan en dat men er onmogelijk mee zou uitkomen. „Het komt te duur", zei ik. Men had een andere vorm moeten kiezen, hetzij in samenwerking met de gemeente Texel, hetzij in de vorm van kleine woningen, zoals dit ook reeds op andere plaatsen is gebeurd. In noodge vallen kon men dan bijpassen Als men Dreesmensen neemt, hoe 'n fonds moet men dan met hebben om een en ander te financieren! Jammer, dat het zo gelopen is. De opzet lijkt me een beetje te groot en ik zie het ook zo, dat het een pension wordt voor de meer gegoede mensen van buiten. De opzet is dus niet tot zijn recht gekomen. Wij zullen binnen niet al te lange tijd toe moeten overgaan de va lide Dreesmensen in „Irene" te scheiden van de half-debielen en wel door de bouw van een vleugel. Ik maak de Gol- lards-stiohting geen verwijt, maar het blijft een teleurstelling. De heer Roe per geloofde evenmin, dat de fondsen afdoende kunnen bijdragen. De heer Timmer zeide in ieder geval verheugd te zijn, dat het rusthuis gebouwd is. De heer Bruin: Maar het doel is niet be reikt! De voorzitter: Even afwachten. Mevr. Vrijdag: Als je het eens ge meentelijk had gedaan, was het dan goedkoper geworden? Het wordt toch niet gebouwd om er winst uit te halen! De heer Keijser vroeg hoe ver men staat met de uitvoering van het besluit tot opruiming van de loswal in Het Noortien. (De helft der kosten komt voor de gemeente, 30 Polders en Eierland ne men ieder een kwart). De voorzitter merkte op, dat de post opgenomen is m de reeds goedgekeurde suppletoire be groting. De heer Timmer werd geantwoord, dat de Kogerstraat (tot de Witte Kruis- laan) zijn eenrichtingsverkeer zal be houden. De heer Timmer achtte het hooien (van het vliegveld) niet tot de taak van de gemeente. De voorzitter zei, dat het gemeentebestuur als be heerder voor de N.V. Vliegveld Texel in oprichting fungeert en derhalve waak zaam dient te ziin. De heer Timmer vroeg daarop of het niet mogelijk was geweest om de pacht in kleinere kavels te verdelen, maar dit was volgens de voorzitter met doenlijk, omdat men aan een bepaalde datum was gebonden. In antwoord op een vraag van mw. Vrijdag deelde de voorzitter mede, dat de offer ten plm. f 2000 beneden de raming ble ven. De heer Keijser vernam nog, dat de kostprijs tot aan de klamp op ruim f 3200 kwam. De heer Van der Vis vroeg of de Ko- gers de brandspuit al gauw kunnen ver wachten. Antw.: De Koog is op de be groting '54 aan bod. De heer Dros vroeg zich af of de parkeerproblemen te Den Burg niet opgelost kunnen worden. („Jullie willen ook allemaal voor De Lindeboom", aldus wethouder Hin!). De voorzitter: Dit is afhankelijk van de oplossing van andere aangelegenheden, zoals de bouw van een nieuw raadhuis en de bekende verbindingskwestie met de overkant. Mevr. Vrijdag wist mede te delen, dat er ontzettend wordt ge klaagd over het negeren van de bepalin gen ten aanzien van de parkeergelegen heid op de Stenenplaats. (Niet langer dan een half uur. Red.). De heer Beumkes vroeg hoe het met de winkelsluiting op de andere dorpen gaan zal. Antwoord: Dit kan niet meer in de Raad worden behandeld; de kwestie is voorgelegd aan de Kamer van Koophan del, die hierin vrij veel zeggenschap heeft en advies zal moeten geven. Het is jammer, dat Den Hoorn niet gelijk met de anderen in zee is gegaan. Als men daar zijn wensen tijdig kenbaar had ge maakt, hadden deze tijdig behandeld kunnen worden. Tenslotte merkte de heer Beumkes nog op, dat bij de begro tingsdebatten beloofd was de fietspaden en de bestratingen voor het seizoen op te knappen, hij drong er op aan, deze objec ten zo spoedig mogelijk ter hand te ne men. Voorz moest echter antwoorden, dat Ged. Staten deze posten nog niet hebben goedgekeurd. Om tien over vijf volgde sluiting. PLAATSELIJKE COMMISSIE RUILVERKAVELING Naar we vernemen zal de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling op 23 Juni a.s. worden geïnstalleerd. ZO BLIJVEN DE AARDAPPELEN GOED Op „Mariahoeve", De Witte Hoek, na bij de Vuurtoren, is een volautomati sche, eleotrisch gekoelde aardappelbe waarplaats gebouwd. De eleotrische in stallatie daarvoor is geplaatst door de heer Martien Bakker, Den Burg. De aardappelen kunnen daar in een kleine ruimte zo nat van het land 2 meter hoog gestort worden en maandenlang in uit stekende conditie bewaard blijven. Dit is de eerste van dit soort installaties op ons eiland. Ongetwijfeld zal hier van meer dere zijde belangstelling voor bestaan en zal het derhalve niet lang bij deze eer ste hypermoderne bewaarplaats blijven! ZAKENNIEUYVS Naar we vernemen heeft Ran's Viees- houwerij N.V. de slagerij van gebr. De Boer, Kogerstraat, Den Burg, overgeno- S.V. Texel. Zondag is „de" dag der adsp. in het rayon der afd N.H van de KNVB. 2500- 3000 adsp spelen daar in poules van 4 om de grote eer: het NHVB-speldje. Van elke 4 kan één elftal zo'n ereteken win nen. Laten we hopen op prachtig weer, een prettige geest, vóór alles sportief natuurlijk. De leiders worden direct en onvoorwaardelijk gehoorzaamd, dat spreekt van zelf. Zorg er voor dat je spullen in orde zijn. Alles netjes. Neemt proviand mee, we komen om 6 uur weer op Texel. Aan allen succes toegewenst, dat er flink wordt aangepakt, daarvan zijn we overtuigd Programma Texel A, groep J: Monnikendam-Twisk: 10,50 Oudendijk-Texel: 11,15 Verliezer-Verhezer: 14,55 Winner-W inner: 14,55. Texel B-groep GG (halve comp.) Westfrisia E-WFC D WFC D-Texel B: 11,15 Texel B-Westfrisia E: 13,45. We vertrekken om 7,15, waar vandaan kunnen jullae in het kastje en op de be kende plaatsen zien. Allemaal op tijd Verslapen is er toch zeker niet bij, wel? SCHOOLREISJES De leerlingen van de 5de klas der o.l. school van Den Burg hebben gisteren een uitstapje naar Amsterdam gemaakt. De 1ste klas van de School voor Chr. Volksonderwijs gaat de traditie ge trouw per bus over Texel, de 2de klas naar Alkmaar, Bergen en Sdhoorl en de 4e, 5e en 6e klas een 2-daagse tocht rond het IJselmeer en terug over de Veluwe. In Ivampen wordt gelogeerd. Alle trips worden met de TESO-bussen gemaakt. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds van Reijendam in Eben Haëzer De Koog 10 uur Dr G. Hartdorff, van Amsterdam De Waal 19,30 uur Dr G. Hartdorff Oosterend 10 uur Ds Klijnsma 's av. 7 uur Slotavond v.d. Jeugdver, op de kerkekamer Den Hoorn 10 uur Ds v. Rhijn Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Donderdag a.s. Zusterkring in de ker kekamer. De Cooksdorp 10 uur Ds Soesan GEREF. KERK Den Burg 10 en 7,30 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds de Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 9,30 en 3 uur Ds A. R. Bosman van Teuboer (Gr.), in Doopsgez. kerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds G. de Groot, Drachten. (Beroepsbeurt) Oosterend 11,15 uur Ds G. de Groot, Drachten. (Beroepsbeurt) LEIDSE MARKT Leiden, 12 Juni. Aangevoerd 1500 Texelse lammeren. Prijzen f 40-f 55,-. BESTUUR MILITAIR TEHUIS In de jaarvergadering van het Militair Tehuis, Dinsdag 9 Juni jl. gehouden, tra den mw. G. Vrijdag-Keijser, voorzitster, en de heer Jb. van Heerwaarden, secre taris, af. Tevens legden genoemde be stuursleden hun functies voor 't Dorps huis-Bestuur neer. HET GEVAAR IS GEWEKEN „Pas op, gevaar!" stond er onlangs nog op de bunker, gelegen aan de Noordzij de van het Kogerslag. Thans is hier het gevaar geweken, want het overhangen de deel heeft men laten springen. De heer N. Kikkert is voornemens om ook op deze bunker een snelbuffet in te richten. Vorig jaar stond hier een consumptietent op. maar op 1 Februari is deze tent, die men daar wilde laten overwinteren, fi naal weggespoeld. FEUILLETON 13.) Die gedachte was het die haar lok te. Eindelijk de strijd aanbinden tegen Twijnders. Hem eens een koekje van ei gen deeg te proeven geven. O, ze zou hem er wellicht niet onder krijgen, zoals 'hij haar tante er onder gekregen had, maar ze kon het hem deksels lastig maken. Nu eerst voelde ze, hoe diep de afkeer van deze naam in haar hart had postge vat, hoe ze lange jaren haar wraakgevoe lens onverzwakt gekoesterd had. Zelf ver baasd^ ze zich over de heftigheid, waar mee die weer in haar opkwamen. Ja, on der eigen naam, met open vizier, de strijd aanbinden. Als een uitdaging die naam slingeren midden in Zuidhoek! Wanneer straks daar een nieuwe zaak geopend zou worden met haar naam: Ru- di Taal, zou ieder, die geen vreemdeling in Zuidhoek was, weten waar hij aan toe was! Rudi Taal kwam in de ring. de tweede ronde van het gevecht begon! Het denkbeeld lachte haar plotseling onweerstaanbaar toe, en er was dan ook een glimlach op haar gezicht, toen ze het naar Johan Lastman toewendde. Toen ze de spanning in zijn gelaat bemerkte, werd ze terstond ernstig. Het plan lijkt me wel sprak ze voorzichtig. Dat is het voornaamste consta teerde hij, nauwelijks de voldoening in zijn stem meester. Maar er zijn heel wat haken en ogen aan ging hij verder. Bijvoor beeld en ze zag hem vorsend aan waar kom jij te staan in dit geval? Je bent toch geen philantroop, niet? Je be steedt je spaarcentjes toch met om mij in een zaak te zetten? Nee, zei Johan kortaf en ging ver zitten. Hij zag haar nu recht aan. Nu komt het moeilijkste, waar ik het meest tegen op gezien heb Jij ergens tegen opzien spotte ze. Ja, hiertegen wel. Hij was nu heel ernstig. Weet je, Rudi, zolang het over zaken gaat, over geld, over wa ren, zie ik nergens tegenop. Dat kan ik wel baas. Maar er zijn dingen, die héél anders liggen, waarbij geen rekening en doorzicht helpt, waarbij je helemaal aan gewezen bent op de reactie, op de gevoe lens van de ander. En omdat die voor mij beslissend zijn, in meer dan één op zicht, aarzel ik om er mee voor de dag te komen. Dat zal toch ééns moeten vond Rudi je bent nu halverwege, ga ver der Han. Haar toon moedigde hem aan. Luister, Rudi zei hij opnieuw ik wil voor mezelf beginnen. In een ei gen zaak. Maar niet alleen. Ik wil met jou.met jou. Ze werd heel bleek. Haar handen plukten verlegen aan haar jurk. Ik spreek niet overijld, Rudi. Ik verzeker je, dat ik hierover iedere dag heb nagedacht, iedere avond heb gepie kerd. Ik heb alles overwogen. Ik mag je graag, erg graag. Wij kunnen uitstekend met elkaar opschieten. Wij verstaan el kaar. En we hebben allebei liefde voor ons vak. We denken in zovele opzichten ook daarin gelijk. Ik heb zo gedacht, Ru di, wij samen, wij, zouden er iets van kunnen maken. Met jou naast me kan ik nog veel meer, en ik dachtals ik naast jou sta, kun jij ook veel meer! Ongetwijfeld, Johan stemde Rudi toe. Nu weer geheel zelfverzekerd, al wisselden op haar gezicht kleur en bleek heid elkaar af daar ben ik ook van overtuigd. Maar is dat voldoende? Ik bedoel, kunnen we op die basis Trouwen? viel hij in. Ja, ik spreek het zware woord maar uit, Rudi. Ik geloof, dat er heel wat mensen op wankeler basis getrouwd zijn. Je merkt ik spreek geen grote woorden van eeu wige liefde, maar ik bied je een veel be trouwbaarder vriendschap, genegenheid, begrip, de wil om er iets van te maken. Als je dat wilt, kun je het ook. En niets 'bindt twee mensen zo samen als een on derneming, waarin ze samen, ik zou haast zeggen op leven en dood, betrok ken zijn. Rudi zweeg. Diep in gedachten trok ze met de punt van haar schoentje denk beeldige lijnen over de grond. Johan Lastman kende zijn mensen. Hij wist tot hoever hij kon gaan. Rudi zei hij, en zijn stem klonk nu weer even kameraadsohappelijk-nor- maal als altijd als ik iets niet wil doen, is het je overhaasten, je dwingen tot een beslissing. Want ik zou altijd bang zijn, dat je er spijt van zou krijgen. Ik vertrouw je volkomen en nogmaals, als je nee zegt, laten we dan goede ka meraden blijven. Maar handel niet over haast. Denk er over. Over veertien da gen ben ik weer hier. Nee viel hij zichzelf in de rede zolang kan ik niet wachten. Dat houd ik niet uit. Volgende week kom ik naar Amsterdam. Dat moet dan maar. En dan hoor ik 't wel van je. Tenzij je me vóór 'die tijd geschreven ben. Spreken we dat af? (Wordt vervolgd). Wat zou het zijn, dat ons, Texelaars, met elkander verbonden houdt? Want waar ter wereld of zo ook zitten, met een onzichtbare draad blijven ze verbonden aan het eiland in de Noordzee. En als ze in den vreemde zitten en ze weten van een mede-oud-eilander, dan zoeken ze hem op en de contaoten blijven bewaard of worden gemaakt. En elke lezer van de „Texelaar" weet dat dit de „grote brief" van het eiland is voor hen, die in den vreemde zijn geluk ging beproeven. Zo houden we ook contact met elkaar hier in Zuid-Afrika en met uitzondering van één, die deftig is geworden en nu moge lijk beweert uit Den Haag in plaats van Texel te komen, vormen we toch één •grote Texelse familie. Enige tijd geleden rijpte bij ons het plan om de grootste aller Texelaars in den vreemde eens op te zoeken. Iemand die niet aangelokt door de mammoet (mammon) zou Jaap Rijk zeggen, het eiland verliet, maar uit menslievende overwegingen het onbekende tegemoet ging, en het hem dierbare eiland verruil de voor het barre Midden-Afrika. Het hem dierbare eiland, want Pater Witte is en zal altijd een Texelaar blijven. En na wat wij gezien hebben van Pater Witte's werk hier in Kenya en Tanganyika, schroom ik niet om hem de grootste zoon te noemen, die ons eiland ooit opleverde. Hij zal er niet van houden als ik dit schrijf, maar ik ben weer ver genoeg bij hem vandaan om een van 'humor door- sprankelende berisping te ontlopen. Ja, we zijn er op bezoek geweest. En als een wervelwind trekt alles wat we in die 4 weken hebben gezien, aan ons gees tesoog voorbij. Een opstapeling van on dervindingen en wetenswaardigheden, zodat we thuis kwamen,, tot barstens toe geladen, niet wetend waar we het eerst moesten beginnen te verhalen. En zo zal ik maar met ons vertrek uit Durban be ginnen. De reis ging de eerste dag per vlieg tuig naar Mozambique. Er zijn voor mij weinig dingen die gauwer vervelen dan vliegen over Afrika. Hoewel we nimmer hoger vlogen dan 8-10,000 voet, is de af wisseling in de groene woestenij daar be neden zo gering, dat je na 8 uur vliegen blij bent in de hoofdstad van dit Portu gese koloniale gebied te landen. We zijn het land niet in geweest en kunnen dus geen oordeel uitspreken over wat Portugal hier in de jaren heeft be reikt, maar als de aanlegsteiger, de pri mitieve spoorweg, het laden van de schepen en de arbeidstoestanden een aanwijzing zijn, dan valt er nog heel wat te verbeteren. Tot 9 uur in de nacht liepen de negers nog met kisten thee op hun hoofd tot hun middel toe in het wa ter om de zeilboot te laden, die dan weer naar het op de rede liggend zeeschip voer om de vracht af te laden. Armoedi ge „haven" voor zulk een groot achter land. Weer vroeg hingen we de volgende dag inde luchten deze dag was beter dan de eerste. Om de haverklap landde en steeg het vliegtuig om een paar passa giers op te pikken, want de verbinding over land in dit waterrijke en moerassige gebied is erg tijdrovend. Deze dag ook vlogen we in het gebied van de palmen. Millioenen bomen bedekken hier de grond en vormen voedsel en industrie- grondstof voor de negers hier. Het sap wordt gedronken als de vrucht bijna rijp is en nog boordevol met dit kostelijke koele vocht zit. Om 4 uur landden we in Mombassa. Pater Witte was er nog niet. Het vlieg veld ligt een klein stukje van de stad en een bestelde auto om hem ,te transporte ren was niet verschenen, dus moest hij iets anders opscharrelen. Dat is echter iets wat je aan Pater Witte kunt overla ten. Die dook een Hollander uit het niet op en voor de man wist of hij wel tijd had, was Pater Witte al met hem op weg naar het vliegveld. „Vertel me maar in de car 'hoe druk je het hebt, dan schieten we meteen op. „Wel, wel, déér hei je dan me buur man van om de Zuud, en bat is dan Ali en Kees, jongens, is ie effe voor sien k. Nou, dat was, en is ie geweest, al die weken lang. In Mombassa zijn we die avond ge bleven. In een groot hotel, waar ook al weer een Hollander de bedrijfsleider was, gingen we thuis en met Pater Witte brachten we de verdere avond door. We wandelden door het oude Mombassa, waar je een boek over kunt schrijven, zo oud, zo vol van allerlei rassen die hier door de eeuwen zijn blijven hangen, zich vermengd hebben, hun eigen bouwstijl met zich mee namen en dit ook weer verbasterden. Een stad in elkaar ge bouwd, gepast en gewrongen waar een Amsterdammer van genieten zou. Op de terugweg zijn we er nog een dagje ge bleven. Ali en Kees gingen die avond op tijd naar bed, want er wachtte ons nog een flinke rit het binnenland m. Maar Pater Witte en ik zijn rustig onder het genot van een heel koud glaasje bier op deze gloeiend hete nacht het oude jaar uit en het nieuwe jaar- ingegaan. Waarover ge sproken is? Dat is geen raadseltje, het was al Texel die avond in die zwoele O. Afrikaanse nacht, en hoe Texelse ogen de wereld daar buiten zien. De volgende dag hebben we eerst voor een maand een auto gehuurd, want zon der auto doe je niets in dit enorme land. Het waren „wildvreemde", gekleurde garagehouders, maar zonder moeite kre gen we een karretje. Want toen Pater Witte er over sprak, bleek dat de mede- eigenaar nog bij hem op school was ge weest. Zo'n 20 jaar geleden en wees dan maar eens niet bereidwillig! De weg ging recht het binnenland in, en was tamelijk goed te berijden. Slechts eenmaal bleven we in de modder ste ken. De eerste 20 mijl ging 't door de ko kosbelt, zo noemt men deze gordel van de Oostkust. We dronken liters kokos sap zo met een rietje uit de opengekapte vrucht. We aten bananen en pau pau's (let wel, geen mau mau's. Red.) en zo motorden we de hele dag verder het land van Pater Witte in. Want dat is 't in de eerste plaats. Als ooit één man zijn stempel op een land heeft gedrukt, dan is dat wel hier gebeurd. Aardige incidenten deden zich voor. Zo zochten we eenmaal naar de goede richting en ontmoetten een negerpoli- tie. Het bleek iemand te zijn, die jaren geleden bij Pater Witte op school was geweest. Hij lachte van „oor tot oor", zou Pater Witte zeggen, die hem echter niet herkende, want hij heeft er duizenden gehad en ook negers worden ouder. Hij wilde eerst weten wie „die vent was". Maar toen kwam het dan ookWas jij die kerel die ik toen 25 klappen voor zijn k. heb gege ven"? Als de oren van de neger niet in de weg gestaan hadden, had zijn glim lach bij zijn zwarte kop rond gegaan. Ja. hij was het en hij was er de Pater nog maar wat dankbaar voor. Hij had nu eenL best baantje. Ja, zei Pater Witte later, hij had iet gestolen en nu kun je zo'n vent wegstu ren, maar daar wordt hij niet beter van Kijk zie je, ik ben hier zo'n beetje gees telijke, schoolmeester, metselaar, stenen- bakker, timmerman, dokter, architect, kleermaker, boer en heb dan nog 'n paar hobbies" voor mezelf, en in dit geval moest ik weer psychiater spelen. Ik weet niet of de moderne opvoeders het er mee eens zouden zijn geweest, maar in elk geval is het een flinke kerel geworden. Siem de Waal, „Texel" 22, Pietermantzburg, Natal.. („Texel" is de naam van het door de fa. Graaf De Waal in deze stad ge bouwde complex flatwoningen. red.) (Wordt vervolgd). ZONDAGSDIENST (Van Zaterdagavond 6 uur tot Maan dagochtend 8 uur). DOKTER SCHALKWIJK. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,üen Burg, Tel.85 P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Bloeiende kamer-, tuin- .kooi en tomatenplanten. De kwe kerij is dagelijks te bezichti gen. Jac Hin Czn. Kogerweg 11-14 Telefoon 261 Wie kan inlicht, verstrekken over mijn regenjas. Mevr. Lok-Roeper, De Waal 66. Gaarne terug, ik zit er om verlegen Te koop gevr. i.g.st.z. kinderwagen. Adres te bevr. bur. v.d. blad Gevraagd net meisje, 2 k 3 dagen per week. Adres E 85, Postweg, Eierland Woning- ruil Amsterdam-Texel. Aan- geb. mod. flat, 3 kam badk keuken, veranda, zolderk., voor won. Burg of Koog. Br. no. 370 bureau Tex. Crt. Enige kennisgeving Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje PIET J. ZIJM-Logman JAC. ZIJM Szn. GERARD Den Burg, Texel, Molenstraat 21, 10 Juni 1953. Tijdelijk: Gasthuisstr. 6. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze Zoon en Broertje Cornells D LEMSTRA C LEMSTRA-Bakker APIE Parkstraat 38, Den Burg, Texel, 9 Juni 1953. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Adriana Hendrika ADA C Burger H. E. Burger-v. Delden Haffelderweg 16, Den Burg 11 Juni 1953 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Clara Maria Adelheid A C. v.d. Kooi-Koorn F. v d Kooi en Kinderen Den Burg, 9 Juni 1953 ONDERTROUWD: Wim Visser en Ada Rijk Bolsward, Hid Heroplant- soen 12 Den Burg, Waalderstr. 25 Huwelijksinzegening: 30 Juni te 9 45 uur, Parochie H. Franciscus te Bolsward Gelegenheid tot feliciteren 28 Juni: Waalderstraat 25 en op de trouwdag van 1 tot 2 30 uur in de Doele te Bolsward. ONDERTROUWD: Fred Veldman en Elly Visser Bolsward, le Hollandiastr Bolsward, Hid Heroplant- soen 12. Huwelijksinzegening: 30 Juni te 9 45 uur, Parochie H. Franciscus te Bolsward Gelegenheid tot feliciteren van 1 tot 2 30 uur in de Doele te Bolsward Zondag 14 Juni herdenkt de heer Jac. Gomes z'n 35 jarig ambtsjubileum. GelegenU'tid tot feliciteren in Hotel „De Lindeboom" 's avonds van 9 tot 11 uur Gaarne in smoking.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2