ïwijnder's Manufacturen Afscheid Vlieland's waterleiding van hun kind Bij de brandstofhandelaar Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam"^^3'lf|* Texels Bioscoop Theater Op reis Vlieland heeft aan de opening der wa terleiding een feestelijk tintje gegeven. Van de huizen waaiden de vlaggen en wie zdch maar enigszins vrij kon maken, was bij de officiële plechtigheid op het Kerkplein aanwezig, waar Vlieland's Fanfarecorps en Vlielands jeugd met balonnen getooid, stonden opgesteld. Een geluidswagen der L.S.K. zorgde er voor, dat de talrijke genodigden, badgasten en eilanders, het gesprokene konden vol gen. In zijn openingswoord legde m. A. A. H. v.d.Meulen, president-commissaris der I.W.G.L. er de nadruk op, dat de water leiding zeker niet duur is, terwijl het ontbreken ervan schadelijk is voor het toerisme, de kurk waarop Vlieland drijft. Alvorens uitvoering te geven aan het „bevel" van Vlielands jeugd, zoals de Commissaris der Koningin, mr H. P. Linthorst Homan het noemde de leer lingen van de kleuterschool en der o. 1. school hadden na het Vlielands volkslied het gelegenheidslied „In naam van de welvaart, doe open de kraan" gezongen wees spreker er ook op, dat de water leiding voor de waddeneilanden een le vensnoodzaak is. Als de service van goed drink- en waswater, van goede sanitaire voorzieningen niet geboden kan worden, dan is het de vraag of de waddeneilan den het uiteindelijk zullen kunnen bol werken tegen de recreatiegebieden van de vaste wal. In verband hiermede wees de Commis saris erop, dat van het Rijk aandrang op de provincie wordt uitgeoefend om de drinkwatervoorziening van de onren dabele gebieden te subsidiëren. In prin cipe zal Friesland daartoe niet ongene gen zijn, doch de provinciale geldmidde len laten niet alles toe; het Rijk moet er voor zorgen dat de provincie daartoe fi nancieel in staat is. De plannen voor de aanleg van waterleiding op Ameland en Terschelling verkeren in een vergevor derd stadium: de financiering ervan is echter nog niet geregeld; wellicht zullen nog dit jaar de betreffende voorstellen tot aanleg worden gedaan. Het welvaart- plan voor de provincie Friesland, dat momenteel wordt samengesteld schenkt ook aandacht aan de drinkwatervoorzie ning; in de zomerzitting der Staten zul len hieromtrent wel nadere mededelin gen worden gedaan. Mr Linthorst Homan prees de voort varendheid der I.W.G.L., hetgeen blijkt uit de gebieden, die momenteel kunnen worden aangesloten en de plannen wel ke voor andere gebieden in de maak zijn Hierna opende Mr Linthorst Homan de waterleiding door het opendraaien van de brandkraan en spoot het water door een door een spuitgast vastgehouden brandslang het luchtruim in. Ook de balonnen van Vlielands jeugd gingen het luchtruim in Door de ongunstige wind richting zal het wel onwaarschijnlijk zijn, dat ze „land zullen halen". Als spe ciale verrassing ontplofte in een nabij gelegen bouwval een rookbom; de spuit gast richtte er de waterstraal op en maakte aan het gerook een einde. Burgemeescr J. v.d. Bent sprak in zijn slotwoord de wens uit, dat ook het vil lapark en de kampeerterreinen spoedig kunnen worden aangesloten. Daarna begaf men ziah naar de in stallaties van het waterbedrijf. In café De Boer bood het gemeentebe stuur van Vleiland een apéritief aan. De I.W.G.L. bood de genodigden in ho tel D. Bruin een diner aan, waar 'het woord gevoerd werd namens het Rijks instituut voor de Drinkwatervoorziening, de Vereniging voor Waterleidingbelan- gen, de Vereniging voor Waterleiding bedrijven en de Rijkswaterstaat. Dezer dagen sprak ik een moederdie in zak en as zat, omdat haar zoon on der dienst moest komen. Het zwaarte punt lag echter niet daarin, dat hij zijn burgerplicht vervullen ging als mili tair, maar dat hij voor zijn opleiding naar een gemeente in Brabant moest. Ongetwijfeld zullen er meerdere moe ders zijn, die opzien tegen het afscheid van hun kind, temeer wanneer de be trokken jongeman ergens in het Zuiden des lands in garnizoen komt te liggen. Maar een reden om in zak en as te zit ten is dit toch allerminst, ook al is het heel begrijpelijk, dat een afscheid meestal het eerste van langere duur zwaar valt. Bedenk echter wel, dat uw zoon op geregelde tijden met verlof thuis komt en dat er bij de militaire in stanties wel degelijk rekening gehou den wordt met de lange reis naar Texel. Uw zoon verkeert in een bevoorrechte positie; hij toch kan zijn recrutentijd in eigen land, zijn regelmatig verlof thuis doorbrengen. Maar kijkt u eens naar andere jongens even oud als uw zoon. Engelse, Amerikaanse, Franse jongens, die hun recrutentijd ver weg moeten doorbrengen, meestal in een voor hen vreemd land. Zij kunnen niet eens in de maand, zelfs niet eens in de twee maan den, met verlof naar huis. Wat zou een Amerikaanse moeder blij zijn als haar zoon nog geen 180 km. van de ouderlijke woning zijn kazerne had. Wat een peuleschilletje is zo'n af stand voor al die duizenden jongeman nen uit Amerika, Engeland en Frank rijk, die in West-Duitsland hun recru tentijd moeten doorbrengen. Wees dankbaar, dat uw jongen op één dag naar huis kan komen. Hoevelen zijn er niet die dezelfde dienst doen, dezelfde plicht vervullen, maar die pas na het beëindigen van hun lange recrutentijd naar huis kun nen terugkeren. ADA. Het weer is nog altijd van streek. Jam mer vooral voor hen die hun vacantie vroeg namen en in het voorseizoen de mooiste tijd van het jaar hoopten te be leven. Regen en kou over Texel, soms een kleine dag zon en er tussendoor om het contrast te vergroten. Zo is het weer op Texel, maar.hier niet alleen. Denkt u bv. niet, dat het op, zeg Vlieland beter is. Dat leert ons de ontboezeming die Woensdag in de Harlinger Courant stond: IK LOGEER OP HET VLIE 'k Zit mijn dagen te vergrienen Op het kostelijke Vlie, Waar ik mede-lotgenoten Dik in winterkleren zie. Straffe winden waaien lustig Immer weeraan, onverstoord, West ten Noorden, en Noord Westen Oost ten Noorden of pal Noord. Aan het strand is 't niet te wezen 't Is en blijft aanhoudend guur, Niiks gedaan is 't pootjesbaden, 't Volgen van een zonnekuur. Hoogstens wand'len in de bossen, Of in lij van 't hoogste duin, 'k Sta te proesten en te niezen Waag ik mij op top of kruin. Onvoldaan keer ik dan weder Zeg, ben 'k bij mijn kostbaas thuis, Dat 's een brands tofïh and 'laar, weet je, ,,'t Is toch heerlijk hier in huis". D. L. B. WADDENZEE-TOEKOMST VOOR DE ZEEUWSE MOSSELVISSERS De mosselparasiet, die danig in de Zeeuwse wateren heeft huis gehouden, is nog bij lange na niet verdwenen en bij menig Zeeuwse visser leeft de angst, dat het nimmer meer in orde zal komen. Vandaar dat ze zoeken naar een ander vis-emplooi en dat kunnen ze vinden op de Waddenzee bij Friesland en Gronin gen. Als bevoorradingshaven ligt Harlin- gen voor hen buitengewoon geschikt. Be ter dan Wieringen, dat elke dag twee uren extra varen betekent, met daarbij het nodige brandstofverlies. Vandaar dat de vissers, zo deelde de Harlinger Cou rant mede, de voorkeur aan vestiging in Harlingen zouden geven, ware het niet, dat Wieringen woningen beschikbaar stelt, iets wat Harlingen, waar de wo ningnood nog steeds een nijpend karak ter heeft, niet kan doen. Het gevaar is dan ook niet denkbeeldig, dat vele Zeeu wen zich toch metterwoon in Wieringen gaan vestigen, al brengt dat ook nadelen voor hen mee. Jammer voor Harlingen, dat een beet je meer drukte in de haven best kan ge bruiken. Het is ons bekend, dat ook in Harlingen al het mogelijke wordt gedaan om de Zeeuwen hier onderdak te bieden. Het is te hopen, dat er alsnog een oplos sing zal kunnen worden gevonden. „Laten we verstopper tje spelen, jongens; ik zal hem wel zijn", roept Bam en gaat met zijn ogen dicht tegen een boom staan. „Wie zich het best verstopt heeft, krijgt een ijsje". „Een, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht, ne gen, tien! Wie niet weg is, wordt gezien". De pelikaan wordt 'het eerst gevonden, want die heeft vergeten zijn lange staart te verstoppen. O, en de giraffe weet natuurlijk niet waar hij zijn lange hals moet verbergen. Bam vindt ze allemaal, behalve de schildpad. Waar die nu toch zijn kan? Bam heeft al achter alle bomen en onder alle struiken ge zocht. En door de zon be gon het ijsje al te smelten. „Kom er maai- uit, want je bent hem niet!" roept Bim zo hard hij kan. „Nou, nou, schreeuw maar niet zo ik ben vlak bij", antwoordt I de schildpad. En daar komt me die kleine rakker zo- 6 Copcnhog waar te voorschijn uit de I die niet eens wist, dat ons snavel van de pelikaan, schildpadje zich daar ver- En het grappigste is, dat stopt had. Zo'n slimmerd! BRAND OP DE TX 70 Oudeschild. Zondagmorgen zagen Fup Krijnen en Theo Backer rookwolken opstijgen uit het vooronder van de TX 70, eigenaar de heer Gel. Jansen. Ze pro beerden het brandje te blussen, doch daar alles op slot was, ging dat niet al te best. Ze riepen daarom de hulp in van de heer D. Hutjes, die een luik forceerde, waardoor het vuur beter bestreden kon worden. Met vereende krachten was het brandje toen spoedig geblust. Het vuur woedde hoofdzakelijk in een kooi, maar toch was het dek erboven al aangetast. De ooi-zaak is onbekend. GRATIS RONDVLUCHT Oudeschild. Enige arbeiders vonden bij het vliegveld een zak met kabel, die bii oefeningen achter een vliegtuig wor den aangesleept. Als beloning werd de eerlijke vinders een vliegtochtje boven Texel aangeboden. Zaterdagmiddag werd de tocht met een sportvliegtuigje ge maakt. DOOR EEN PIETERMAN GESTOKEN! Oudeschild. Een tweetal badgasten, die te laat waren voor de boot, wilden de wachttijd tot de volgende boot bekorten door te trachten een visje te verschal ken. Ze vingen een mooie gestreepte vis, die ze nog nooit hadden gezien en gre pen er beiden naar. Het bleek een pieter man te zijn. Beiden werden gestoken. Na behandeling door een dokter kon de reis worden voortgezet. INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting en herin- enting tegen pokken in de navolgende plaatsen: Den Burg op Donderdag 18 Juni a.s. te 14,30 uur in het Consultatiebureau van Het Witte Kruis. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen de ter gemeente-secretarie bij de geboorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Mocht een derge lijke kaart niet in uw bezit zijn, dan kan worden volstaan met medeneming van het trouwboekje. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leef tijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot op he den niet werden ingeënt, te laten inen ten. De gebruikelijke controle zal worden gehouden 14 dagen na de datum van in enting op dezelfde plaats en dezelfde tijd. tenzij de behandelende arts nog anders mocht bepalen. Texel, 9 Juni 1953. Burgemeester en Wethouders van Texei C. DE KONING, Burgemeester. P BEEMSTERBOER, Secretaris NIEUWE VLOERBEDEKKING VOOR DE STAL Er is voor de boeren weer eens goed nieuws: de laatste jaren is in Nederland een nieuw type sta'lvloer op de markt gekomen, dat grote voordelen boven de gewone cementen vloer heeft. Het be treft hier een speciaal mengsel van ce ment en latex, dat volgens de ondervin dingen van talloze boeren in Engeland, Denemarken en in ons eigen land, bij zonder voldoet. Deze latex-cementvloer kan op iedere harde onderlaag zonder voorbewerking worden gelegd Het is een opvallend voordeel van de ze stalvloer, dat hij warmer en zachter is dan een gewone cementen vloer en bo vendien geen poriën heeft, waardoor de ze vloer niet vochtig blijft. Omdat 't ma teriaal ook nog naadloos is, kan er dus geen water en vocht indringen. Verder is het bestand tegen urine Deze kan niet in de vloer dringen en zal dus wegtrek ken naar de groep. Dat zal te eerder het geval zijn, als men weinig stro gebruikt, hetgeen mogelijk is doordat de vloer warm is en slipvrij. Een sterk verbeter de hygiëne is dus het gevolg. Voorts ko men gewrichtsbeschadigingen -nagenoeg niet meer voor. Men kan het latex-ce ment mengsel zowel voor koeien- als varkensstallen gebruiken. De toepassing van dit soort stalvloe- ren kan weer bijdragen tot een verbete ring van de conditie van het vee. En dat is tenslotte het ideaal van iedere boer. FILMNIEUWS. ,,'S NACHTS LANGS DE WEG" In Texels Bioscoop Theater draait Zon dag en Maandag de bijzonder goede film ,,'s Nachts langs de Weg". Heinrich Schl'ütlr (Hans Albers) is een vrachtrij der, die 's nachts met zijn achttien-ton ner grote afstanden aflegt. In de film wordt Schlüter gewaar, dat er ook 's- nachts langs de weg gevaren dreigen. Ge varen van heel andere orde. Hij ontmoet een lifster, Inge Hoffmann, die een zwa re aanval doet op zijn levensgeluk als eerzaam huisvader. Bovendien wordt hij door haar toedoen betrokken in een smokkelaffaire. Alle mogelijkheden dus voor een film, waarin sensatie en senti ment om de boventoon strijden. Het is een Duitse film, dus het sentiment heeft de overhand, maar gelukkig is er een goede dosis zuiver menselijk gevoel in verwerkt. Hans Albers speelt op sympa- tieke wijze de rol van Schlüter. Hilde- gard Knef, als Inge Hoffman, weet bij zonder goed te typeren, dat haar acteren als medewerkster der smokkelaars al lengs overgaat in een diepe genegenheid voor Schlüter. Het is deze genegenheid, die Inge tenslotte doet besluiten, Schlü ter uit de handen der justitie te redden te doen terugkeren in de gelukkige sfeer van zijn eigen gezin. Anna, de vrouw van Schlüter, gespeeld door Lucie Mann heim, reageert op dit alles uiterst fijn gevoelig. ,,'s Nachts langs de weg" is een goede film, die niet van levenswijsheid is ontblooj. „TARZAN DE AAPMENS" Tarzan de aapmens. Een kloek ge bouwd jongmens slingert zich van boom tot boom, leeft als gelijke te midden van de apen, maar weet zich na ampele oe feningen opperbest thuis te voelen bij een beschaafde beeldschone. Het is wel grappig, deze eerste Tarzanfilm uit de reeks met Johhny Weismuller weer eens op Texel te zien. Buitenlands nieuws. De kroning van Koningin Elisabeth II. Neerlands nieuws. O.a.: Wedloop naar zee ter opening van het badseizoen in Scheveningen. Aan komst van Canadese jeeps voor het Ne derlandse leger. Officiële ingebruikne ming van het Groothandelsgebouw ir Rotterdam. De 14e Olympische dag ir het Amsterdamse Stadion. dan Uw spoorkaartje ge haaldbij de V. V. V. „Texel" SVC-Nieuws Zondag speelde het le thuis zijn laat ste wedstrijd voor het Gouden Kruis te gen de le klasser JVC 1. De nederlaag was groter dan we verwacht hadden. J. was volledig naar De Cocksdorp geko men, daar het geen risico Wilde lopen, gezien de uitslagen die ons le behaalde^ tegen ZAP en Watervogels. Spoedig na de aftrap weet J. uit een vlotte combinatie de leiding te nemen 0-1. S. is hierdoor echter niet ontmoe digd en trekt ten aanval. Kees weet door goed doorlopen de J^keeper, die een schot even los laat, te passeren: 1-1. Met dit doelpunt heeft S. echter zijn kruit ver schoten en J. speelit rustig verder. Rust 8-1. Na de rust hetzelfde beeld: onze jon gens liepen van het kastje naar de muur en J. had niet veel moeite om er nog zes doelpunten bij te voegen. Door deze zege speelt J. in de volgende poule. Succes toegewenst JVC. Hedenavond om 8 uur precies speelt het 2e elftal tegen het personeel van de heer v.d. Beek. De jaarlijkse wedstrijd van het 2e, dat zich met hand en tand zal verweren om het elftal v.d. Beek te kloppen. Om 7,30 uur speelt het handbalelftal voor de competitie tegen GDS 1. Er zal dan beter aangepakt moeten worden dan Vrijdag jl. tegen Texel. Vooral Corrie het doel zal meer te doen krijgen en denk om de opstelling, Corrie. Na de handbalwedstrijd de 2e helft van het voetballen. Voor a.s. Zondag staat op het program ma: SVC 1-Oud-SVC. Doordat de keuze commissie het elftal van Oud-SVC nog niet heeft vrijgegeven, komen we hier op Zaterdag terug. Wij raden aan: houdt Zondagavond vrij voor deze wedstrijd. FEUILLETON door T. LODEWIJK 14). Goed Han, zei Rudi zacht. Al leen, hoe het ook uitvalt, denk niet, dat ik boos ben, dat je me dit gevraagd hebt. Integendeel, ik ben erg blij met dit be wijs van vriendschap en vertrouwen. Ik zal het zorgvuldig overwegen en zeker geen lichtvaardige beslissing nemen. Die avond streed Rudi Taal, in de een zaamheid van haar kamer, een zware strijd. Steeds meer lókte de gedachte haar aan, in Zuidhoek te gaan beginnen, „de leeuw in zijn hol op te zoeken", zoals ze glimlachend dacht. Heel haar strijdlusti ge geest wette zich op dat idee tot grote scherpte. Ook de zakelijke kansen woog ze. Er waren risico's, grote risico's zelfs. Maar haar jeugdige ondernemingslust, haar sterk gestel, haar vastberadenheid, zou den haar doen winnen. En Johan Lastman was wel de beste partner, die ze zich in deze strijd kon denken. Met hem durfde ze het wagen. Een ogenblik rees de gedachte in haar op of het van Johan wel fair was, als concurrent van zijn patroon op te tre den, maar ach, dach ze, dat gebeurde wel meer. En Twijnders had het aan zichzelf te wijten. Han had gelijk, dat hij zich straks niet als een uitgeperste ci troen op de vuilnishoop liet gooien en geen lust had het bed op te maken voor meneer Rolf Maar het was de gedachte aan Rolf Twijnders, die 9teeds op de achtergrond van haar denken bleef haken. Want voortdurend stelde ze die twee naast el kaar: Rolf en Han. Rolf, die ze haatte, zo stelde ze vast, Rolf, die ze de deur ge wezen had en die ze nooit en te nimmer meer wenste te zien, en Johan Lastman, met wie ze op vertrouwelijke en vriend schappelijke voet omging, die plannen met haar maakte, haar raad vroeg en raad gaf. O, het leed geen twijfel: Johan Last man stond in haar schatting oneindig veel hoger dan Rolf Twijnders, de zoon van haar vijand. En toch. Een tergende stem, diep in haar ver telde haai', dat Rolf Twijnders bezat, wat ze miste in Johan Lastman. Dat ze met Rolf Twijnders zou kunnen praten over dingen, die ze tegen Johan Lastman nim mer zou uitspreken. Dat ze met hem zou genieten van wat voor Johan Lastman altijd een gesloten boek zou blijven. Ze zag nog de uitdruk king van zijn gezicht, toen hij van haar heenging, zo heel anders dan die op het gezicht var* Lastman, toen die haar van middag zijn voorstel deed. Johan Last man was de zakenman, de nuchtere re kenaar. Rolf Twijnders, ja, die had iets van de idealist. Ze lachte bitter om haar eigen gedachten. Dat idealisme had 'hij dan zeker van zijn vader, die haar tante toch ook zo idealistisch behandeld had! Wéér zag ze dat bleke, verouderde ge zicht op het kussen van het witte bed, haar tante, die de strijd gestreden had, de 9trijd tegen Twijnders, de machtige, en verlorendie ten onder gegaan was. Van die man was Rolf Twijnders een zoon. En de appel zou wel niet ver van de stam vallen! Ze keek op de klok. Toen pakte ze haar schrijfmap en schreef Johan Last man een brief. Dat ze in principe met zijn voorstel accoord ging. En dat ze nog wel zouden praten over de details. DE STRIJD BEGINT Er komt een nieuwe winkel wist mevrouw Mijnders te vertellen aan me vrouw Cosijns, die nog altijd haar boe zemvriendin was. Beide dames waren wat corpulenter geworden en ook veel grijzer, al was „Maison Jeanne" er debet aan, dat de oppervlakkige beschouwer daar niet veel van merkte, maar ze had den nog niets van haar nieuwsgierige belangstelling in het doen en laten van Zuidhoek verloren. Mevrouw Cosijns glimlachte en nipte aan haar kopje. Ze hoorde aan de toon van haar vriendin, dat die nog niet véél meer wist dan iedereen kon zien. Maar zij, mevrouw Cosijns, zij wist. En zij ver kneukelde zich al bij het vooruitzicht hoe haar gastvrouw zou ophoren, wan neer zij losbrandde. Weet je al wie er in komt? vroeg ze neutraal. Nee, maar ik denk toch geen siga renwinkel. Aalders gaat er uit en richt een nieuwe zaak in op de hoek van de Steengracht en de Burchtstraat, maar hij zal wel de bepaling gemaakt hebben, dat er geen nieuwe sigarenzaak in mocht komen. Dat is toch dat ouwe winkeltje van juffrouw Taal, niet? informeerde me vrouw Cosijns met bijzondere nadruk. Ja, de stakkerd mijmerde me vrouw Mijnders. Want deze veeleisende en credietverlangende dame was thans ook met de firma Twijnders tijdelijk ge brouilleerd Die smeerlap van een Twijnders heeft haar het graf ingejaagd. Had ze niet nog een nichtje? ging mevrouw Cosijns voort, en het mag een wonder heten, dat mevrouw Mijn ders met haar zesde zintuig voor een nieuwtje, nog niet merkte, dat haar vriendin een vaste lijn volgde in de con versatie, een lijn, die noodzakelijk op iets zeer belangrijks moest uitdraaien. Ja, zo'n kleine, bijdehande rooie duvel sprak mevrouw Mijnders on parlementair; want al was de oude juf frouw Taal thans in haar oog tot marte lares gepromoveerd, de brutaliteit van dat nichtje, dat haar eens de deur gewe zen had, was ze nog niet vergeten Zo, zo zei mevrouw Cosijns en dronk genietend haar kopje koffie, de ogen half toegenepen, een gezicht als een orakel en zacht hoofdschuddend. Nu zag mevrouw Mijnders toch wel, dat er iets aan de hand was. Wat heb je? vroeg ze. Toe Mies, doe niet zo geheimzinnig. Je weet wat. Ik zie het aan je gezicht! Ja, ik weet net wat sprak nu mevrouw Cosijns en ging recht op haar stoel zitten. Bereid je maar voor op de schok. In het oude winkeltje van juf frouw Taal komt een nieuwe zaak. In textiel. Net als vroeger. En die zaak is van: juffrouw Taal. Mevrouw Mijnders zat verstomd. En die is dood! bracht ze er ein delijk met moeite uit. De tante, maar niet de nicht! triom feerde mevrouw Cosijns. Mevrouw Mijnders zat als door de bliksem getroffen. Op haar gelaat spie gelden zioh alle aandoeningen af als beelden op een televisiescherm. Wat een nieuws! Weer een winkel van Taal1 Weer een concurrent van Twijnders. En dan die oude geschiedenis. Natuurlijk wist mevrouw Mijnders hoe Rudi Taal over Twijnders dacht. Mens zei ze tenslotte dat zal me wat geven! Ze zat en dacht, haar tong ging langs haar bovenlip als proefde ze reeds de zoete voorsmaak van wat dit vanavond op de naaikrans aan conversatie zou bie den. Dat zal me wat geven! herhaalde ze nog eens. Ik zal nog een kopje inschenken sprak mevrouw Mijnders Want ze be greep, dat mevrouw Cosijns nu nog niet weg was en ook niet weg mocht gaan voor ze haar het laatste dropje informa tie had uitgeperst. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4