De Paardenfokkerij op Texel wint in kwantiteit en in kwaliteit On ze bloemen en planten in huis De wedstrijd van de maand De sportuitwisseling Wieringen - Texel Oud-S.V.C. gaf een behoorlijke partij voetbal weg r S.V.C. 1 won met 2 -1 „Op uw eiland gaan we niet alleen in kwantiteit nog steeds vooruit, maar ook in kwaliteit, welke met de toename in kwantiteit gelijke tred houdt, hetgeen moge blijken uit het aantal verleende reisgeldtoekenningen", aldus deelde de heer L. W. Biesheuvel Bzn., secretaris van de V.L.N. (Vereniging tot bevorde ring van de Landbouw tuigpaardfokkerij in Nederland) afdeding Noordholland, ons Maandagmiddag na de gehouden locale premiekeuring mede. Spreker doelde hier bij speciaal op de met een eerste premie bekroonde paarden in de rubrieken 1-j. merriën, 2-j. merrdën en 4-7 jarige mer- riën met veulen, welke paarden heden te Middenmeer zeker ook een belangrij ke partij zullen meeblazen! Er werden niet minder dan 56 paarden en veulens voorgeleid! Hier volgt eerst de uitslag: Merrie veulens: le premie voor veulen van fokker-eig. C. J. de Lugt, idem voor Sophia, fokker-eig. Jb. Kikkert, Den Buig; 2e premie (2 x) voor veulen van fokker-eig. C. Koorn Hzn., Dennen; 3e. voor Ida, fökker-eig. Gebr. Swaerts; id. voor Margnet, fokker-eig. A. J. Swaerts; id. voor Selma, fokker-eig. C. de Wit. 1-jarige merriën: (Gelders type): le premie Rozina, eig. mej. E. Witte, Den Burg; 2e. Rieja, fokker C. Hoogendoom, Utrecht, eig. C. R. Keijser, De Waal; 3e. Rólolma, fokker I. Korver, Ter Aar, eig. Joh. Kikkert, Westergeest. (Gronings type: le premie Rita, fokker A. de Visser, P.H.Polder, eig. M. J. Kik kert, Den Hoorn; 2e. Rolia, fokker-eig. Jb. Kikkert, Den Burg; Ustine, fokker H. J. Wever, Exloo, eig. Wed. D. Huis man en Zn., Bargen; 3e. Rodetha, fok ker-eig. C. de Wit. 2-jarige merriën (Groninger type): le. premie Paulina, fokker-eig. J. de Visser; 2e. Pergusona, fokker J. v. Stralen Kzn., H.-Hugowaard, eig. M. J. Kikkert, Den INGEZONDEN Geachte redactie, voor het onderstaan de stukje gaarne plaatsing ni uw blad. Bij het lezen van het ingezonden stuk van het bestuur der Goliardsstichting in uw blad, voel ik mij als opposant ver plicht, met het bestuur in het krijt te treden. Ten eerste dan aangaande punt 4 door u genoemd, daar zal wel geen speld tus sen zijn te krijgen. Maar dit verandert niets aan mijn opmerking in de raad ge daan, dat het voor mensen met 'n schra le beurs met mogelijk is, om in het Rust huis te gaan. Zeer zeker zullen zij het 'n mooie instelling vinden, maar zij zullen nimmer het genoegen smaken om hun le vensavond daar te mogen doorbrengen. U zult er toch wel van overtuigd zijn, dat ik daar als arbeider altijd voor heb gevochten? Nu zeggen de heren zo maar brutaal weg: de stichtingskosten zouden veel la ger geweest zijn, wanneer men tijdens het bewind van Rehorst maar doortas tend was geweest". Ik heb me voorgenomen om niet hate lijk te worden in m'n schrijven, maar ik moest toch wel even lachen, toen ik die uitlating las. Wie grote reizen maakt, kan veel verhalen, luidt een bekend ge zegde, en zo is het ook in het politieke leven. Als jongen van 20 jaar had ik hierin al mijn aandeel en ik zou ook veel over die jaren kunnen vertellen. Ook toen waren er al mensen, zoals er nu ook, enkelen uitgezonderd, zitten in het bestuur van de Goliardsstichting. De he ren schijnen het niet meer te weten, of misschien interesseerde het ze zo'n 20 jaar terug nog niet, dat ik toen de vraag al stelde, of het geen tijd werd, om een paar vleugels, aan het tegenwoordige „Irene" te bouwen, voor de ouden van dagen. Ik kreeg toen ten antwoord, bij monde van wijlen de heer Jonker, dat ihij zeer veel voelde voor dit plan, maar dat er bij de Doopsgezinden wel zoveel schot in zat, dat men wel spoedig zou over gaan tot de bouw van een Rusthuis. Leest u er de notulen maar op na. Na de oorlog was er natuurlijk geen sprake van om iets dergelijks te bou wen, ofschoon ik toch steeds niet naliet, hierover vragen te stellen. Van de kant van de heren der Goliardsstichting werd toen nog niets gehoord. 23 Sept. 1949 kwamen B en W met een voorstel tot stichting van een Rusthuis, een prachtplan met 32 kamers, pension- prijs f 18,-, voor Dreesmensen zou een regeling worden getroffen. In principe werd dit plan door de raad aangenomen en het was geen slag in de luciht, alles overeenkomstig een rapport van een stu diecommissie van de Sociale Raad te Alkmaar, 23 Dec. 1949. Toen kwam er in de raad een schrijven van de kerkbesturen om de mogelijkheid te onderzoeken tot het stichten van een Rusthuis. Dit schrijven leek erg aan trekkelijk, maar ik heb toen de vraag gesteld, waarom de besturen zo scepties stonden tegenover inmenging van de ge meente, voor mij was dat onbegrijpelijk. Zeer zeker had het toen en nu goed te pas kunnen komen, wanneer de gemeen te een stem in het geheel had gehad. Het afstaan van het bouwvolume getuigt toch van wil tot medewerken. Ten aanzien van hetgeen het bestuur schrijft over het vormen van fondsen, wil ik u wel vertellen, dat ik hier in princi pe tegen ben. Inplaats van dit geld op te bedelen, zou men het veel beter via het belastingbriefje kunnen doen. Dat klinkt velen misschien radicaal in de oren, maar dan betaalt ieder naar vermogen, want met een fonds komt hiervan m.i. niets terecht, ook al doet Oosterend nog zo z'n best. Dus geacht bestuur i.d. heeft u van mij mets te verwachten. Wat u schreef aangaande het niet op schrijven in te gaan, door het vele werk dat u heeft, dat meende u toch niet ze ker? Want van praten komt praten Opposant: Jacob Bruin Hoorn; idem Peja, fokker J. Spoelstra, P. H. Polder, eig. W Kikkert, Bargen; 3e. Pizwana, fokker P. Ruyter, Wieringen, eig. P. Brans Azn. (Gelder type): 3e Petronella, fokker G. P. van Os, Waarder, eig. A. J. Swaerts Oudeschild. 3-jarige merriën: (Gronings type): le. Oleda, fokker M. Kaptein, Egmond-Bin- nen, eigmej.E Witte, Den Burg; Olona. fokker D. J. Slotboom, Eibergen, eig. C. R Keijser, De Waal; 2e. Osalien, fokker- eig. A. J. Swaerts, Oudeschild; 3e Owi-ta, fokker-eig. C. A. Witte, Den Burg. 4-7-jarige merriën met veulen: (Gro nings type): le. Mediana, fokker-eig. A. de Visser, P.H. Polder; id. Nanine, fokker G. J. Gast, Bomerbroek, eig. S van Eg- mond, De Waal; id. Mitella, fokker-eig. J. de Visser, Oudeschild; 2e Mademoisel le, fokker-eig. C. de Wit, Eierland; id. Naudia, fokker J. Jongert, Westwoud, eig. C. J. de Lugt; 3e Masolie, fokker-eig. A. J. Swaerts, Oudeschild. 4-7-j. guste merriën: (Gelders type): le. Nudica, fokker Ghr. Geerling, Vaas- sen, eig. S. du Porto, De Waal; 3e. Mel- mia, fokker-eig. N. W. Schumaker. (Gronings type): le. Nijanie, fokker A. Wingelaar, Ter Aai-, eig. D. Hin, Oude schild; 2e. Latina, fokker Gebr. v. Haa ien, Wehl, Gelderland, eig. Jac. de Graaf, De Cocksdorp; id. paard van fok ker H. Blokker, Egmond-Binnen, eig. F. Keijser, De Waal. Voor de door de Stamboekvereniging ingestelde reisgeldregeling voor deelna me aan de officiële premiekeurmg, he den te Middenmeer, komen de volgende dieren in aanmerking. (Hierbij komen de kosten, indien de dieren niet geprimeerd worden, voor rekening van het Stam boek, worden ze wèi geprimeerd, dan ko men de kosten voor rekening van de ei genaar de dieren worden officieel tot premiepaard verheven. De bootkosten worden door de Stamboekvereniging be taald): de 1-j. merriën Rozina en Rita; de 2-j. merriën Paula en Pergusona; de 3-j. mer riën Oleda en Olona en de 4-7—j. merriën Mediana, Nanine en Mitella. Een medaille verwierven de 1-j. mer riën Rozina, Rita en Rieja (zij hadden keus in deze volgorde) en voorts was er een medaille voor de hengstveulens van J. de Visser en A. de Visser en voor het merrieveulen van C. J. de Lugt, Tevens was er aan deze keunng een keuring verbonden van door de jury voor de hengstenkeuring van de V.L.N. te beoordelen afstammelingen van de op Texel ter dekking staande hengst „Cata- lon". Opgenomen in het stamboek zijn 9 3j-. en oudere paarden. Eig. zijn C. R. Keij ser, De Waal (3-j. paard); A. J. Swaerts (3); D. Hin (4); C. Koorn Hzn., Dennen (6 en 4); J. de Graaf, De Cocksdorp (6); S. du Porto, De Waal (4); mej. E. Witte, Den Burg (3) en C. R. Keijser, De Waal (4). Neiqens ter wereld houdt men zoveel van bloemen en planten als in ons land. En hoewel zij soms zeer schaars en duur zijn, vindt een hollandse huis vrouw haar woning ongezellig, ja onge meubileerd, als er geen planten oi bloemen aanwezig zijn. Over het alge meen wordt de verzorging hiervan met toewijding ter hand genomen om er zo lang mogelijk van te kunnen genieten. Ik qeei u enige algemene wenken voor het verzorgen van bloemen en planten in huis. Wilt u snijbloemen lang goed houden, dan moet u de stelen in schuine rich ting afsnijden, bij voorkeur onder wa ter, dan kunnen de doorgesneden cellen direct het water opzuigen. Geef uw snijbloemen iedere dag deze behandeling en voorzie ze tevens van schoon water. Het water mag over het algemeen niet te koud zijn, behalve voor enkele voor jaarsbuitenbloemen, die er wel op ge steld zijn. Er zijn sommige huisvrouwen die een asperientje aan het water toe voegen in de mening, dat de bloemen hierdoor een langer leven hebben. Ie dere bloem reageert hier echter anders op, zodat dit rustig nagelaten kan wor den. Wel is het van groot belang om niet in een droge omgeving te zetten, bv. vlak boven een brandende kachel. Ook kunnen bloemen en planten niet tegen tocht. Voordat u dus uw kamer terdege lucht, breng dan eerst uw bloe men en planten in veiligheid. Sigaret- temook is al evenmin bevorderlijk. De meeste bloemen moeten we in va zen gevuld met water zetten, doch er zijn soorten, zoals latyrus en cycla men, die langer goed blijven in weinig water. Bloemen, waar iedereen haast van houdt, zijn wel de rozen in haar ver schillende uiteenlopende kleuren van warm rood tot rose of citroengeel. Juist deze bloemen geven ons soms zoveel zorgen, omdat ze zo dikwijls gaan han gen ondanks het zorgvuldig afsnijden. Probeert u dan eens de rozen heel schuin, onder water, af te snijden en zo veel mogelijk blad af te knippen. Pak ze dan in een krant en zet ze met krant en al een hele nacht in een volle emmer met water. Seringen, clematis en chry santen daarentegen willen dikwijls op trekken, wanneer we ze in een wijde vaas met heet water enige tijd in de kelder zetten. Een beetje kennis, verder liefde en toewijding maken dat u dagen genieten kunt van een vaas met bloemen. Een volgende keer iets over onze ka merplanten. ADA. WAARSCHUWING De Burgemeester van Texel vestigt de aandacht op: DIRK NAP, geboren te Mijdrecht, 4 Januari 1912, die verdacht wordt van oplichting Hij plaatst advertenties in bepaalde bladen '(bv. in „De Boerderij") waarin hij voorstelt, alsof hij een boerderij te koop of te huur heeft. Hij treedt vervol gens in contact met degenen, die op zo'n advertentie reflecteert en beweegt hun tot afgifte aan hem van geld, welk geld, naar hij beweert, nodig is voor het dek ken van onkosten. Deze bedragen vari eren van f 50 tot f 200. Hij maakt gebruik van de valse namen Hartog, C. J., Boers, D. J., Van der Ploeg, D. J. Van den Berg D. J., Van der Ploeg, J. en Van de Ploeg D. Alvorens op een dergelijke adverten tie te reflecteren, wende men zich tot de plaatselijke politie, terwijl men bii aan treffen van genoemde Nap verzocht wordt aanstonds de politie te verwitti gen. Texel, 22 Juni 1953. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. De big match, de voetbalwedstrijd van de maand, nl. de ontmoeting geestelijken onderwijzers, wordt hedenavond ge- soeeld, aanvang 8 uur op het terrein van de Texelse Boys. Allen op naar de Holle- walsweg! DIPLOMA BEHAALD De wachtmeesters der Rijkspolitie, de heren N. Drijfhout, G. A. van Honscho- en en J. Schuurman, deden met gunstig gevolg examen voor het politie^diploma. De examens werden resp. te Alkmaar (schriftelijk) en Amersfoort (mondeling) afgenomen. DE BLIJDE BOODSCHAP Evangelisten van elders zullen Vrij dag, Zaterdag en Zondag, aanvang 8 uur, het woord voeren in een tent op het land van de heer Jac Roeper aan de Koger- straat te Den Burg. (Zie ook de adv.) KERKNIEUWS De Cocksdorp. Bij de N.H. Gemeen te alhier zijn benoemd: tot kerkvoogd in de vacature A. Lefferman, vertrokken naar Zaandam, de heer A. van Hoom; tot diaken in de vacature M. Zijlstra, die naar Canada emigreerde, de heer H. W. Stark; en tot notabelen de heren W. Z. Stolk en P. de Ridder. Allen hebben hun benoeming aangenomen. ZANGAVOND IN DE N.H. KERK TE OUDESCHILD Ten bate van de kerkvoogdij zal het kerkkoor van Oudeschild Zaterdagavond aanvang 8 uur een uitvoering geven in de N.H. kerk aldaar. De heer A. Dulfer zal ter afwisseling declameren. De toe gang is gratis; aan de uitgang zal een collecte worden gehouden. ZATERDAG CONCERT IN HET PARK Zaterdagavond geeft het fanfarecorps van Den Hoorn (D.E.K.) een gezamenlijk concert met de Acoordeonclub van de heer K. Brouwer in het Park rte Den Burg. (Zie het programma in de krant van Zaterdag). „EXCELSIOR" BRACHT SERENADE Vorige week heeft „Excelsior", de Ohr. Muziekvereniging van Oosterend, een serenade gebracht aan.haar diri gent en familie: het echtpaar C. Bremer en C. Bremer-Vlaming vierde zijn zilve ren huwelijksfeest en dat moest natuur lijk met een nummertje feestmuziek worden geïllustreerd! Volgend jaar hoopt de heer Bremer zijn 25-jarig jubi leum te vieren als dirigent van het mu ziekcorps. En dan zullen de bloemetjes wel helemaal buiten gezet worden, dunkt ons! OOK FILM VAN DEN BURG „Filmstad" komt volgende maand niet alleen Den Hoorn vereeuwigen, maar ook Den Burg: Texels Fanfare heeft nl. gaarne voor Den Burg de organisatie op zich genomen. Alle verenigingen (muziek, zang, jagers, gymnasten, de brandweer enz. enz) zullen worden uitgenodigd tot deelname. In en rond Den Burg zullen de aardigste plekjes en gebouwen worden gefilmd, terwijl ook zaken en bedrijven voor de lens gebracht zullen kunnen worden. Het wordt een geluidsfilm. Een belangrijk initiatief, voor ons èn voor ons nageslacht, dat ook door de film zal kun nen zien hoe men thans leeft en hoe de toestanden thans op Texel zijn. Na de diverse opnamen zullen alle deel nemende verenigingen een rondgang ma ken met Texels Fanfare voorop en ook dan zal de cameraman paraat zijn! „DE STEM DES VOLKS" Onder stralend zomerweer trokken we via TESO en Autobus Johannes, naar Hilversum om daar in de Studio voor opname te zingen. Kennelijk met nog wat microfoonkoorts, wat echter spoedig was overwonnen, werden enige repetitienummers gezongen waarna de opname plaats vond. Na afloop hoorden we nog een van onze gezongen liederen. Een machtig gebouw, de AVRO-studio, waar we onder auspiciën van de Ned. Radio Unie werden ontvangen. Met het resultaat waren we best tevreden. Na een pauze in Hilversum van c.a. een uur gingen we door naar Schiphol, zagen lijnvliegtuigen komen en gaan. Het ont zettend grote gebouwencomplex impo neerde velen onzer. Via Amsterdam, waar nog eens werd onderbroken, trok ken we huiswaarts. De stemming was opperbest. Bij het invaren der haven werden nog een tweetal liederen gezon gen. Zaterdagavond en Zondag kon men in het Wieringerdorp Hippolytushoef wer kelijk geen stap verzetten zonder een Texelaar tegen het lijf te lopen. Geen wonder, want een kleine honderd sport lieden van Texel waren op uitnodiging van de Wieringer Sportraad Zaterdag middag per „Voorwaarts" naar Den Oe ver overgestoken om een weekend de gast van onze Wieringer sportvrienden te zijn. De aankomst aan Den Oever liep niet geheel volgens plan, we waren te vroeg en moesten ruim een half uur wachten. Hierdoor mislukte ook de ont vangst met muziek door het jeugdmu- ziekcorps van Den Oever, jongens van 5- 17 jaar, maar een en ander deed aan de goede stemming niets af. In Hotel De Haan te Hippo werden wij welkom geheten door de heer Nieuw- buurt, voorzitter van de Wieringer Sport raad en door een van de wethouders van Wieringen. Het sportfestijn begon Zaterdagavond om 7 uur met de juniorenvoetbalwed strijd, biljart- en volleyballwedstrijden. De voetbalwedstrijd eindigde in een 3- 1 overwinning voor Texel. Daar de te genstanders over het algemeen groter waren, hadden wij er aanvankelijk een zwaar hoofd in, maar dank zij het tech nisch overwicht aan onze kant, sloeg de balans toch in ons voordeel door. W. nam de leiding door een hard schot via de lat van de linksbinnen. Met deze 1-0 stand brak ook de rust aan. De tweede helft begon met een T-overwicht, vooral door goed werk van de beide binnenspelers Aad Boogaard en Max Veldstra. Piet Hopman zorgde voor de gelijkmaker, LIEUW OP KIEVITSEIEREN Op het land van de heer T. Eelman, Het Noorden, heeft een scholekster kie vit j es uitgebroed. Vermoedelijk is het nest van de scholekster destijds uitge haald, waarop de broeddriftige vogel zich het nest van een kievit heeft toege- eigend. WEDEROM EEN GOUDEN MEDAILLE! De heer H. Dijt, van Westergeest, heeft al weer een gouden medaille in de wacht gesleept met een inzending lelies op de speciale leliekeuring, georganiseerd door de vereniging „De Lelie", te Haarlem. Voor de derde maal kwam hij met het goud thuis. Zijn inzending was de enige, welke met een gouden medaille werd be kroond! Een der variëteiten van de heer Dijt werd bovendien bekroond met het getuigschrift van verdiensten. S.V. Oosterend-nieuws. Morgenavond houdt de SV Ooster end haar jaarvergadering bij J. Dijt, „Het Wapen van Amsterdam", te Ooster end. Het bestuur hoopt op 'n flinke op komst. (Zie ook de adv.) Handbalnieuws G.D.S. Hedenavond om 7 uur zal de comp. wedstrijd GDS 1-GDS 2 gespeeld wor den. Zijn we allemaal op tijd present? Om 8 uur zal er nl. een voetbalwedstrijd op het veld zijn. De speelsters van het 2e spelen in een lange broek. De training is nu gesteld op Vrijdagsavonds. Voortaan trainen we dus op Vrijdagavond te be ginnen om half aoht. Handbalnieuws SVC. Woensdag hebben we thuis tegen GDS 1 gespeeld. Precies half 8 gaf scheids rechter Buis het sein tot beginnen. Er werd vlot en sportief gespeeld en al spoedig nam SVC de leiding. Rust: 2-0 voor SVC. Na de rust trad er in de S.- achterihoede een inzinking op, waar G. van profiteerde: 2-1. Spoedig daarna moest Corrie nog eens vissen. Kort daar op kwamen 2 speelsters met elkaar in botsing en te vallen, waardoor enige ver warring ontstond waar G. haar voordeel mee deed: 3-2. S. gooide daarna alles in de aanval, maar hoe ze ook haar best deld, ze wi9ten geen verandering in de stand meer te krijgen. Volgende week spelen we om 8 uur een uitwedstrijd tegen SVO. Vertrek van De Cocksdorp 7 uur. GEEN AVONDVIERDAAGSE Hedenavond zou de start plaats heb ben van de Avondvierdaagse, maar we gens onvoldoende belangstelling gaat dit feest niet door. Aad nam zelf het 2e doelpunt voor zijn rekening en Piet v.d. Slikke scoorde nr. drie. Jaap Berkenbosch beleefde nog en kele benauwde ogenblikken, maar in de stand kwam verder geen verandering meer. De volleyballwedstrijd leverde een 3-1 overwinning op voor de Wieringers. Het biljarten voldeed niet aan de verwachtin gen, vooral door te weinig deelnemers van Texels kant. Zondagmiddag werden de wedstrijden, na 'n rondgang met muziek door Hippo, weer met medewerking van het jeugd- muziekcorps, dat een uitstekende indruk maakte, voortgezet. Een compliment voor onze handbalsters die zo keurig voor de dag kwamen en het er nog lang niet slecht afbrachten ook, een zeer eervolle 8-5 nederlaag. De aanval was hier be langrijk sterker dan de verdediging. Jan- ny Dalmeijer nam het grootste deel van de Texelse doelpunten voor haar reke ning. Het is ons overigens opgevallen, dat er aan de opvatting hier op Texel hoe handbal gespeeld moet worden en vooral aan de leiding van de Texelse scheidsrechters nog heel wat valt te ver beteren. Onder de bedrijven door had Texel adsp. A na een aardige wedstrijd met 3-1 van Succes A gewonnen. De jongens trok ken zich van de warmte weinig aan en speelden er lustig op los. Texel was dui delijk sterker en won verdiend. Kees, Ruud en Martien zorgden voor de doel punten. Ben lag steeds met de doelpalen overhoop, tot driemaal toe stond er een paal in de weg. De seniorenwedstrijd was nu niet be paald van een gehalte om brieven over naar huis te schrijven. Gedurende de le helft was de Succes-Wiron combinatie sterker en wist dit tot uitdrukking te brengen in een uitstekend doelpunt van de linksbinnen. De 2e helft was nog maar nauwelijks begonnen toen men in de W-verdedigiing plotseling met de te genpartij begon samen te spelen. Eerst kreeg Harry du Porto een opgelegde kans na verkeerd terugspelen, wat de gelijkmaker opleverde en Kees Scher mer, die zijn tegenstanders nogal eens z'n hielen liet zien, profiteerde van een soortgelijke situatie. Ten slotte nam Ni co van Heerwaarden, die het in de voor hoede lang niet slecht deed, het derde doelpunt voor zijn rekening. Het einde kwam met een 3-2 overwinning voor Texel. Jammer, dat Kees Riteco nogal ernstig geblesseerd raakte, door een sa menloop van omstandigheden. Ook van deze plaats nog van harte beterschap. Tot slot past hier nog een woord van dank voor de hartelijke ontvangst en de prettige dagen die wij op Wieringen hebben doorgebracht. Onze eerste taak zal nu zijn een behoorlijke organisatie in het leven te roepen, om onze Wieringer vrienden bij hun tegenbezoek op behoor lijke wijze te kunnen ontvangen. Hier voor zal de medewerking van zo veel mogelijk sportverenigingen nodig zijn. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Donderdagavond (morgenavond) 8 uur doopzittmg in de Pastorie. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper mei de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 28 Juni: 5e Zondag na Pink steren. H. Mis om 7,30 en gez. om 10 u. in Den Burg en Oosterend en alleen om 10 u. in Den Hoorn. Comm. uitr. onder de Mis en in Den Burg voor de Mis van 7,30 en in de bijkerken voor en na de Missen. Heden viering v.'h. Patroonsfeest van St. Jan de Doper. Om 7 u. plechtig lof met assistentie en predikatie van de oud-kapelaan C. Vink. Maandag 29 Juni feest van Petrus en Paulus. Woensdag 1 Juli: feest v.h. Allerkostbaarst Bloed. Mis in Den Hoorn om 7,30. Lof t.e.v. St. Jo seph met gebeden. Daarna congr. v.d. jongemannen. Donderdag 2 Juli: Maria- Visdtatie. Bieohth. van 7-8 voor de 1ste Vrijdag en Zaterdag. Mis in Oosterend om 8 u. Om 8 u. congr. v.d. jongedames. Vrijdag 3 Juli: le Vrijdag, toegewijd a,h H. Hart v. Jezus. Ook een Mis om 7,30 in Oosterend. Om 7,30 lof t.e.v. het H. Hart, tientje en lit. vJi. H. Hart. Ook lof in Den Hoorn. Zaterdag 4 Juli. Biechth. van 5-9 op de hele uren. Uitr. comm. om 6,30. Mis in de kapel om 8 u. Zondag 5 Juli. le Zondag. Ook een Mis om kwart voor negen. In Den Hoorn om 7,30 en 10 u., in Oosterend om 10 uur. De Cocksdorp. Begunstigd door bij zonder mooi weer en ten aansahouwe van een talrijk publiek, werd Zondag avond een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld tussen SVC 1 en Oud- SVC. Het was een aardige wedstrijd, waarbij de oudjes nog mooie staaltjes van voetbal lieten zien. Het publiek heeft zich dan ook wel geamuseerd. De leiding berustte bij scheidsrechter Keij ser. Als de bal aan het rollen gaat, is de eerste aanval voor oud-S.; Bakker drijft de bal op, doelman Verseput loopt uit, maar het schot gaat naast. Nog een schermutseling voor het S-doel, maar 't lukt niet. Daarna wordt het doel van La- gerveld bedreigd, maar ook dit söhot gaat naast. Gerrit zet voor, er volgt een corner, maar deze levert niets op. Nu gaat S. tot de aanval over, maar stuit op de backs. Het spel golft van doel tot doel. En zo zien we een aanval van oud-S., maar het schot is te zacht, een ren van De Bloois langs de lijn, een hard sahot van S. noopt Lagerveld tot een tijger sprong, Verseput weet een lastige bal corner te werken. Kortom, een vlug op en neer gaand spel, met aan beide kan ten hevige aanvallen. Een schot van de r-buiten op het S-doel wordt hands ge maakt. Gerrit schiet onhoudbaar in: 1-0 voor oud-SVC. Na de rust valt S. dadelijk aan, maar het schot is te zacht. Dan weet Maarten keeper Verseput te passeren, maar een back redt. Er wordt in een vlug tempo gespeeld met harde sahoten op beide doe len, maar de keepers zijn op hun post. De druk op het Oud-S doel wordt heviger, er hangt een doelpunt in de lucht. Een laag en gevaarlijk schot wordt door doelman L. gestopt. Een ren van De Bloois, met gymnastische toeren, wordt tenslotte in de kiem gesmoord. Een hard schot van Ger rit wordt door doelman V. bij de hoek weggestompt. Een schermutseling voor het Oud-S-doel, de back mist en de stand is gelijk: 1-1. Er is nog een kwartier te spelen. Er volgen nu hevige aanvallen op het Oud-S-doel, maar doelman L. staat er -als een rots. Ten slotte wordt de druk toch te zwaar en L. moet voor de tweede keer vissen. 2-1. Nadat nog enige aanval len op beide doelen zijn ondernomen, fluit scheidsrechter Keijser, die goed leid de, het einde.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2