V ïwijnder's Manufacturen Belangrijke gebeurtenis voor Oost Texels Bioscoop Theater Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" f Op reis Zaterdagavond 13 Juni werd het ver nieuwde schoollokaal in gebruik genomen Vernieuwing was inderdaad hard no dig: Tot nu toe hield VIOS zijn repeti ties en kwam men samen in een verve loos zaaltje. Toen kwam het plan: de zaak moest worden opgeknapt en ten dienst gesteld van de Oosterse gemeen schap. In de geest zag men VIOS in een gerieflijke omgeving, daar zouden ook bv. filmavonden en vergaderingen ge houden worden. Daarmee was de idee van het dorpshuis geboren. Een commissie toog aan het werk. De gemeente zorgde voor het schilderen, een lijstcollecte bracht ruim f 400 op. Tafels, gordijnen, lampen, vloerbedekking en andere artikelen werden aangeschaft. De vlier werd geschrobt en gedeeltelijk gebeitst. Zaterdagavond dan werd het zaaltje „ingewijd". Nadat VIOS een vrolijk nummer ten gehore had gebracht, sprak de voorzitter van de commissie, de heer H. Steigstra, het openingswoord. Hij heette allen welkom en stelde het op prijs, dat ook de burgemeester van zijn belangstelling 'blijk gaf. Graag had hij deze opening anders gezien, nl toegan kelijk voor iedere belangstellende. Dit kon niet vanwege de beperkte ruimte. „Wij mogen ons", zei hij, „thans verheu gen in dit opgeknapte lokaal" Hartelijk bedankte hij ieder die zijn medewerking aan deze verbetering had gegeven. Hij constateerde, dat deze zaal VIOS en de samenkomsten van Ds Klijnsma zeer ten goede zou komen, maar maakte tevens duidelijk dat we hier te doen hebben met een algemeen Oosters belang, m.a.w. deze zaal moet de gehele Oosterse be volking dienen. „Wij beschouwen dit lo kaal als een pas gehellingd schip waar van de werfbaas en zeilmaker kunnen zeggen: Ziezo we zijn er mee klaar. Het schip is goed uitgerust en kan wat ons betreft wel zee kiezen. Wij als com missie zouden ons gelijk kunnen stellen met de werfbaas en de zeilmaker, maar we moeten verder. En evengoed als dat opgeknapte schip een bemanning nodig heeft om zee té kiezen, heeft ook dit ge- restaureeerde lokaal een bemanning nodig om aan het gestelde doel te beant woorden". De commissie-voor-de-ver nieuwing zag het als haar plicht voorlo pig zelf voor de organisatie van de avon den te zorgen. Zij hoopte hierbij op de medewerking van het publiek. Na deze woorden verklaarde hij het lokaal voor officieel geopend. Andere aanwezigen kregen nu de ge legenheid iets te zeggen. De burgemeester nam het eerst het woord. Hij feliciteerde de commissie en Oost met dit mooie resultaat en hoopte dat alle plannen die gemaakt werden in verband met het dorpshuis, zouden wor den verwezenlijkt. Daarna spraken de voorzitter van Vios, de heer S. v.d. Slikke en Ds Klijns ma. Laatstgenoemde bood VIOS namens de Herv. kerkeraad van Oosterend een prachtig wandbord aan uit erkentelijk heid, dat dit muziekgezelschap steeds zijn muzikale meewerking had verleend bij de door hem gehouden samenkomsten en begrip toonde voor de gedachte dat de vernieuwing een gemeenschappelijk be lang was. De voorzitter dankte voor dit cadeau. Nadat de dirigent van VIOS, de heer Westerdijk, er op gewezen had, dat het aankwam op een harmonische sa menwerking van onderscheidene groe pen, was het „woord" weer aan de mu ziek. Vrolijke klanken brachten ieder in feeststemming. Thee, koekjes, sigaren en sigaretten deden er het hunne aan toe. Toen de voorzitter Steigstra deze offi ciële avond met een dankwoord sloot, waren allen het er over eens, dat de start voortreffelijk en veelbelovend was. Tot slot nog iets over het interieur. Opvallend zijn de lichte kleuren: de mu ren zijn crème met groen evenals de overgordijnen. Drie mooie aquarellen van Anth. de Haas springen in het oog, vooral het havengezicht met de „sku- ten". Op de vloer liggen prachtige terra cocosmatten. Wat passen de mooie tafel kleden hier goed bij! Maar laat ik ophouden. U kunt beter zelf gaan kijken. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau v^or zuigelingen houdt HEDEN weer zitting. Van 2-2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg „SLUIT DE ZEEGATEN" Op de vergadering van de Ned. Ver eniging voor Landaanwinning pleitte hoofdingenieur ir Bruggeman voor een spoedige afsluiting van de zeegaten in Zuid-Holland en Zeeland, evenals in het Waddengebied. Hij kwam tot de slotsom: „Afsluiting op welke wijze en op welk tijdstip dan ook, is noodzakelijk gewor den voor de bescherming van ons volk. De enige andere mogelijkheid is immers een zeer kostbare en op verschillende plaatsen onmogelijke verhoging van alle dijken, zonder dat de problemen worden opgelost" LEIDING RUSTHUIS In aansluiting aan ons bericht in vorig nummer verzoekt men ons mede te de len. dat de dames Alderikamp en De Jong te Meppel resp. als hoofdzuster en eer ste verpleegster werkzaam zijn, maar in het Rusthuis alhier de functie van resp. directrice en adjunct-directrice zul len vervullen. EEN ONGEWONE VANGST Schipper Jn. van der Vis, van de kot ter TX 36, heeft op de Noordzee een tweebladig anker opgevist. Het anker was ruim 4 M. lang en woog 2125 kilo. Het was een zeer zwaar karwei om het net met een dei-gelijke inhoud binnen boord te krijgen en dat heeft dan ook ruim 3 uur geduurd. Door de kraan van de fa. J. C. Rab is het gevaarte, dat naar schatting honderden jaren oud is, op een vrachtauto gedeponeerd, waarna een handelaar in oud ijzer zich er over ont fermde. Ook de TX 39, schipper D. Krij- nen, heeft in dezelfde wede een anker opgevist, doch iets 'kleiner. FILMNIEUWS. „THE GREATEST SHOW ON EARTH" De meeste Texelaars en badgasten zullen wel eens van deze grote showfilm van Cecil B. De Mille het één en ander hebben gelezen, want aan de rolprent ging uiteraard de nodige reclame vooraf. Men weet het: over het algemeen werd over DeMille's nieuwe, 'groots opgezette werk niet gunstig geoordeeld. In zo verre dan, dat men schreef, genoeg te hebben van zijn massale voorstellingen, zijn dui zenden medewerkers, zijn verblindende kleuren en zijn oorverdovend geraas. Want ,^het verhaaltje" wilde men nog wel op de koop toenemen. En inderdaad. Ook wij zijn andermaal tot de conclusie gekomen, dat de „dik doenerij" van de heer DeMille niet wel dadig aandoet. Het brengt je in een roes, al dat gefonkel, al dat gewirwar van mensen, dieren en dingen, en het ver dooft je. Het verhaaltje is onschuldig. Even onschuldig als de opzet van elke opzet van elke showfilm. Van 'n andere zijde belicht is „The greatest show on earth" evenwel ongekend boeiend, omdat het circusleven tot in alle onderdelen recht wordt aangedaan, zelfs in deze veelheid van gebeurtenissen, die alle sa menvallen in twee en een half uur film! Cecil DeMille is een Amerikaan; zijn op vattingen zijn Amerikaans, kostbaar en overdreven, maar pakkend! En als men zo te kijken zit naar Betty Hutton, Cor nel Wilde, James Stewart en al die an dere bekende sterren, heeft men nog slechts bewondering voor de oude De Mille, die niet alleen de grootste, doch ook de langste show heeft vervaardigd. Neerlands nieuws. O.a.: Aankomst op Schiphol van Dr Malan, minister-president van Z.-Afrika. Demonstraties van de eerste Nederland se anti-slip school. Ascari wint in Zand- voort de autorace om de „grote prijs van Nederland". Buitenlands nieuws. Dankdienst in de kathedraal van Sint Paul. Europa strijdt tegen veeziekten. Om de grote prijs van Indianapolis. Vin- gerhoet blijft Europees biljartikampioen op drie banen. Derby 1953. Kijk eens; wat een mooie nieuwe lamp hebben Bim en Bam gekocht! Het is ge woon een pretje om bij dat mooie licht te zitten lezen, en ze willen dan ook tot negen uur 's avonds opblij ven. Maar ja, het is wel erg stil zo met z'n beidjes al leen in huis. „Weet je wat", zegt Bim, „laten we een lang snoer aan de lamp doen, dan zetten we hem buiten op het grasveld en dan kunnen al onze dieren- vriendjes ervan genieten". Nu, de vriendjes vinden het een prachtidee. Kijk maar eens, daar komen ze allemaal al aan met 'n boek of een krant, waarin ze fijn gaan zitten lezen. Alleenwat een gaap! Het luipaard en de ooie vaar kunnen het niet laten en ook de anderen gapen er lustig op los. Dat is dan ook geen wonder, want als de maan aan de hemel staat, is het tijd om te gaan slapen, ook al heb je nog zo'n mooie lamp. Maar nie mand wil naar huis, zo vallen ze ongemerkt Copyt^hi P I B. Bji 6 Copfhog»" stuk voor stuk in slaap. En de lamp brandt maar door. Pas als de maan en de sterren al lang weg zijn en de warme zon van hoog uit de lucht op hen neerziet, worden ze wakker. En ja, dan is het al weer te laat om nog te gaan spelen. Dat vinden ze toch wel jammer. Daarom besluiten Bim en Bam om in het vervolg 's avonds op tijd in hun bed te kruipen. NEGENTIG TON TEER OP TEXELSE WEGEN Voor de 30 Polders is dezer dagen een groot aantal wegen van een nieuwe slijt laag voorzien. Er werd zo'n 60 ton teer verspoten. Dit materiaal werd met een tanklichter aangevoerd; een deel ook met de zgn. Betumen-expresse, daar men geen groter vaartuig kon krijgen doordat alle tanklichters van de Shell Nederland zijn gerequireerd voor het Zeeuwse en Zuidhollandse rampgebied (asfaltbekle- ding). Voor de 30 Polders werden behan deld: de Kogerweg, vanaf Tubantia tot De Koog (het andere deel is bij de ge- meene in beheer); de Hallerweg, de Wit te weg, de Kerkdijksweg (dat is de weg van de „Atlas" tot aan „Alexanderhoe- ve"); de Bargerweg (van Zaandammer- weg naar Molenbuurt); de Zuidhaffel- derweg vanaf de oude Sdhilderweg tot „Elba" (vorig jaar werd reeds het deel vanaf „Elba" tot aan de Hoornderweg behandeld). Voor de Prins Hendrikpolder werd de weg vanaf de Molenweg tot aan „Zee wijk" van een nieuwe slijtlaag voorzien; voor de polder Eierland. de Vuurtoren- weg, deel Hollandse weg, Slufterweg, deel Vianenweg en deel verlengde weg Hoofdweg. Alle werkzaamheden werden door de Fa. Ooms uitgevoerd. In totaal werd een 90 ton teer verspoten. dan Uw spoorkaartje ge haald bij de V.V.V. „Texel" REISVERENIGING „OOSTEREND" Dinsdag jl. vertrok de R.V.O. met 65 leden voor de vijfde reis in het be staan der vereniging. Het zou nu voor de eerste maal een 2-daagse reis worden. Deze reus is ook weer uitstekend ge slaagd, mede dank zij de ideale weers omstandigheden. Het hoofddoel was Arnhem. Met de eerste boot vertrok het gezel schap van Texel en nam te Den Helder plaats in 3 touringcars van TESO. De eerste halte was Restaurant Suisse in Haarlem, waar door de goede zorgen van het bestuur, de koffie met gebak ge reed stond, waarna men de reis vervolg de naar Avifauna. De vele en veelkleu rige vogels trokken zeer de aandacht en het bezoek duurde langer dan in het reisschema stond aangegeven. In Hotel Centrum in Alphen a.d. Rijn werd de honger gestild en welgemoed vertrok men naar Arnhem. Het eerste doel in de ze stad was een boottocht op de Rijn naar de uitspanning „Westerbouwing". Hoe machtig mooi is het in deze omge ving. Vanaf het terras van de „Wester bouwing", gelegen boven op een hoge heuvel, had men een prachtig uitzicht over de Rijn en de omgeving, terwijl men, staande op de hoge uitkijktoren, diep onder de indruk raakte van de natuur, die zo sterk verschilt van die op het vlakke Texel. Ook de temperatuur is hier heel wat aangenamer dan in het ho ge Noorden. Na de thee verspreidde het gezelschap zich in lachspiegelzaal en speeltuin. Geweldig zoals hier is gela chen. Hier bleek ook weer dat de oude ren van het gezelschap nog best mee konden doen. Na de lach kwam de ernst van het le ven weer terug, toen men even later stond voor het Airborne monument te Oosterbeek, opgericht ter nagedachtenis van hen die in de Septemberdagen van 1944 hier voor onze bevrijding het offer van hun leven gaven. In aansluiting hierop werd een bezoek gebracht aan de Ai.rbornebegraafplaats, waar pUm. 1800 geallieerde soldaten begraven zijn. Dit is slechts een deel der gesneuvelden van de slag om Arnhem, daar vele gevalle nen elders hun laatste rustplaats heb ben gevonden. Weer in Arnhem terugge keerd, werd een bezoek gebracht aan het prachtige park „Sonsbeek". Schitte rend was hier vooral de waterval, waar men zowel overheen als onderdoor kon lopen. Vanuit de grot was het een prach tig gezicht, door het gordijn van water naar buiten te kijken. De zeer hoge en vooral rechte bomen, trokken zeer de aandacht- Het eindpunt van de eersite dag was Hotel „De Pauw", waar gelogeerd zou worden. Nadat men hier had gedineerd, kon men naar eigen verkiezing de rest van de avond doorbrengen. Velen maakt- ten nog een wandeling in het mooie Arnhem. Enkelen beklommen de hoge Rijnbrug, vanwaar men een prachtig uit zicht had op de omgeving. Een omgevng met vele kale plekken en vele in uitvoe ring zijnde bouwwerken. Dit alles be wijst hoe fel de strijd moet zijn geweest, die hier aan de voet van deze brug is gestreden. Na een verkwikkende nachtrust werd na het ontbijt een bezoek gebracht aan het Openlucht Museum. Dit museum staat opgesteld in een 33 ha. groot park. Men ziet hier zeer vele oude boerderij en, molens en huisjes, zoals die vroeger in Nederland te vinden waren. Bijzon dere aandacht trok de Zaanse buurt, een verzameling huisjes uit de Zaanstreek, compleet met ophaalbrug. Opvallend was de grote hoeveelheid koperen emmers en andere gebruiksvoorwerpen, welke in vroeger jaren in boerderijen en huizen werden gebezigd. Schitterend was ook de collectie costumes uit diverse streken van ons land. Deze costumes zijn een ge schenk van het Nederlandse volk aan H. M. Koningin Wilhelmina en zijn door de ze aan het museum afgestaan. De wagen- loods, geheel gevuld met antieke wa gens, tuigen, arresleden en vele van de eerste rijwielen, trok aller aandacht, evenals de papiermolen en de weefge touwen uit Twente. Het spreekt vanzelf, dat ook de Texelse schapeniboet, welke vanuit Spang in het museum is geplaatst, door allen werd bezocht. Bij het vertrek bleek een lid niet pre sent te zijn en daar de RVO het stand punt huldigt van „samen uit, samen thuis", trok een hulpexpeditie op onder zoek uit, doch deze moest onverrichter zake terugkeren. De vermiste was on dertussen uit een andere richting komen aan wandelen, ontroerend was het we derzien, dat hierop tussen man en vrouw volgde. Een gedeelte van het gezelschap meen de geen belangstelling te hebben voor 't gehele museum en maakte in de reste rende tijd een rondrit langs mooie plek jes rondom Arnhem, o.a, het hertenkamp in park „Sonsbeek". Deze rondrit ge schiedde onder de deskundige leiding van een gids der VW, welke deze dagen tot onze beschikking stond. Nadat allen weer verenigd waren, ver trok het gezelschap naar Wageningen, waar in het wereldberoemde „Hotel de Wereld" een zeer uitgebreide koffie maaltijd gereed stond, waarvoor het gezelschap niets dan lof had en het zich dan ook kostelijk liet smaken. In zijn tafelrede zei de voorzitter dan ook, dat de toch al hooggespannen ver wachtingen over „Hotel de Wereld", waar in 1945 de Duitse capitulatie werd ondertekend, nog verre overtroffen zijn. Wij zullen dan ool$ niet nalaten Hotel de Wereld bij alle verenigingen aan te be velen. Vervolgens las de voorzitter een gedicht voor van Tante Dit, allen wel bekend, die de vereniging mooie en ge zellige dagen toewenste en deze wens vergezeld liet gaan van diverse roker tjes. De voorzitter bedankte de TESO chauf feurs, de heren Koegelberg, de Braven en Maat voor hun goede rijden, waar door het mogelijk was geweest de reis steeds volgens het reisschema te laten verlopen. Mevr. W. C. Daalder en mevr. Keijzer bedankten namens de leden het bestuur voor deze prachtige reis en spra ken hun bewondering uit voor de wijze waarop het bestuur deze reis had geor ganiseerd. Na de lunch werd in Hotel de Wereld een bezoek gebracht aan de Capitulatie zaal. Hierin bevinden zich vele foto's, platen en geschriften van de capitulatie en oorlogsjaren. Een zeer interessante verzameling en aller gedachten gingen weer terug naar de bange jaren 1940-'45. Van Wageningen vertrok men naar Schiphol, waar enige tijd het komen en gaan der vliegtuigen werd bekeken, waarna het gezelschap naar Den Helder reed. Met de laatste boot arriveerde men in de allerbeste stemming, onder het zingen van de mooie reisliederen der vereniging op het eigen Boltje. Een lid, dat voor de eerste keer een reis mee maakte, zei, toen zijn mening over de reis werd gevraagd: „Deze reis was zo iets geweldigs, daar zijn geen woorden voor te vinden". We mogen dus beslui ten, met de zekerheid, dat ook de eerste lustrumreis in alle opzichten uitstekend is geslaagd. Tot weerziens op de a.s. ver gadering. Komt allen met ideeën voor de volgende reis in 1954! FEUILLETON door T. LODEWIJK 15). Rudi Twijnders liep inmiddels door Zuidhoek. Haar rode lokken wap perden uitdagend in de wind. Haar ogen straalden. Ze had nooit gedacht nog eens in Zuidhoek terug te zullen keren, en nu gebeurde het toch. En hoe! Ze knikte vele kennissen toe en ver scheidene hunner hielden haar staande, vroegen hoe het met haar ging en wat ze kwam doen. En Rudi wond er geen doek jes om. Ik ga een zaak openenvertelde ze aan ieder, die het maar horen wilde. Eigenlijk hèropenen, ziet u. De oude zaak van juffrouw Taal, mijn tante, weet u nog? Alleen een beetje moderner, na tuurlijk. Misschien zie ik u daar wel eens? En ze beloofden allemaal. Rudi was opeens favoriet. Velen hadden oprecht meegeleefd, toen de oude juffrouw Taal was overleden. Velen benijdden ook Twijnders zijn welstand. Iedereen vond het wel leuk, dat die dappere, flinke meid (Rudi was nu opeens geen brutale heks meer), de strijd ging opnemen en de oude zaak van haar tante nieuw le ven ging inblazen. In ieder geval, Rudi had walt men noemt, de wind mee Ze was zeer populair opeens en groot was de belangstelling voorwat er achter die schutting gebeurde, waar eens de siga renwinkel van Aalders en nóg vroeger het winkeltje van jufrouw Taal had ge staan. Vanzelfsprekend drong het nieuws ook door tot de winkel van Twijnders. Me vrouw Mijnders vergat haar verontwaar diging om, via de aankoop van een kaart je brad het nieuws over de toonbank te trompetten. Ze vertelde het verhaal in geuren en kleuren aan Lastman, die on aandoenlijk luisterde. Leven en laten leven zei deze jongeman en concurrentie is de ziel van de negotie, mevrouw. Je neemt het nogal makkelijk op zei Rolf 'Twijnders later tot Johan Last man, toen die kalm het nieuwtje mede deelde op het kantoor. De oude heer Twijnders was weer enigszins hersteld en bracht weer halve dagen op zijn kantoor door. Rolf was bij zijn besluit gebleven en zou zo spoedig mogelijk naar Amsterdam gaan om orde op zijn zaken te stellen. Inmiddels werk te hij zich zo goed en zo kwaad als het ging in in het bedrijf van zijn vader. Makkelijk was dat niet en daarbij kwam dat hij met Lastman niet al te goed kon opschieten. Hij begreep wel, dat Lastman hem als een obstakel zag maar daardoor kon hij zich toch niet laten dwarsbomen. Hem was de mededeling van de vesti ging van de nieuwe zaak van Rudi Taal als koud water op het lijf gevallen. Haar naam te horen noemen, had hem een schok gegeven. Rudi Taal, hier in Zuidhoek. Een wilde blijdschap sprong in hem op, maar die werd terstond ge temperd door de wetenschap: ze kwam hier om te vechten, tegen hem en zijn vader. En hij zou haar moeten bevech ten, een concurrentiestrijd moeten voe ren, wellicht op leven en dood. De kloof tussen hen zou nog verbreed en ver diept worden. Was het dan hun noodlot, steeds verder van elkaar te worden ge dreven? Zou hij nimmer de kans krij gen eens vertrouwelijk en openhartig met Rudi te praten, haar te vragen, of het niet goed kon worden tussen hen, of ze de oude veete niet wilde begraven? Maar nu, zo begreep hij, was die kans verkeken. Lastman had de mededeling schijn baar onverschillig opgenomen. Hij ge loofde niet, zo zed hij, dat de zaak er veel schade van zou ondervinden. Die juf frouw Taal kon tegen de grote zaak van Twijnders niet op. Wilde ze het voor beeld van haar tante volgen? Johan Lastman had met Rudi afge sproken, dat him verbond voorlopig een diep geheim moest blijven. Eerstens toch zou het zijn positie bij Twijnders onmo gelijk maken, en voorts, onmiddellijk daaraan vast, zou ze een bondgenoot in de vijandelijke veste moeten missen. Het stak Rudi wel even hem zo te horen praten, en soms zag ze als in een flits het dubbelzinnige van zijn en dus ook van haar positie. Maar hij zed: In de oorlog en in de liefde is alles geoorloofd. Beide zijn hier in het spel. En telkens weer kwam hij met het argument: Heeft Twijnders consideratie gehad met je tan te Geertrui? Rudi besloot dan ook, dat het doel: de wraak op Twijnders, de middelen hei ligde. Ze was dagelijks druk in de weer met het inrichten van de zaak, hield lan ge besprekingen met reizigers, en ging telkens naar Amsterdam. Soms stond ze gelijk met Lastman aan het stafeion, maar ze gaven geen teken, dat ze elkaar ken den. Ook dit was in strijd met Rudi's open, eerlijke natuur, doch opnieuw hield ze zich voor, dat het niet anders kon. Wilde ze deze slag winnen, dan moest die met list gewonnen worden. Ze verheugde zach in de vorderingen, die haar mooie winkel maakte, en broed de voortdurend nieuwe plannen uit. Kijk, had Johan gezegd, we moe ten met meteen Twijnders met zijn eigen wapens gaan bestrijden. Dan leggen we het af. We moeten een trekpleister heb ben, die hij niet heeft. En daarvoor vind ik jou idee, een afdeling damesoonfectie, uitstekend. Ik snap niet, dat Twijnders daar nooit toe overgegaan is peinsde Rudi. Tja, als ik mijn zin had gehad, was die er al geweest. Maar Twijnders z'n zaak loopt goed en hij is eigenlijk te oud om nog te gaan uitbreiden. Daarbij komt, dat hij geen zekerheid had voor de toe komst en zich afvroeg voor wie hij zich eigenlijk zo druk moest maken. Want de jongeheer Rolf maakte de centen van pa toch maar op, ginds in Amsterdam. Rudi zweeg. De vermelding van Rolfs naam deed haar toch pijn, vooral ails het in zo verachtelijke zin gebeurde. Ik geloof, als die jonge er een beet je ingroeit, dat de zaken wel anders zul len lopen ging Lastman verder. Hij zal zeker verder willen dan nu, hij zal de concurrentie willen vóórlopen. Maar zover zijn we nog niet, en daarom is het nu de tijd om hem voor te zijn en onze slag te slaan. Jij hebt wat geld, ik heb wat geld, we hebben de N.V. Textor en Levisohn achter ons staanwe kun nen een heel eind springen zonder natte voeten te halen. We laten de vakkleding schieten en de herenmode-afdeling, we maken er voorlopig helemaal een da meszaak van: Maar de dames moeten dan ook bij ons alles vinden wat van hun gading is. Ook confectie, mantels en japonnen. Daarmee zijn wij Twijnders dan voor. Hij speelt allang met dat idee, maar heeft er steeds van afgezien om het risico. Ik geloof, dat er niet zoveel risico in zit. Onze slagzin moet hierop neerkomen, dat de vrouw bij ons alles van haar gading vindt. De bediening moet daarop ook helemaal ingesteld zijn. Ik wou openen met een modeshow, con fectie. en hij zette zijn plannen ver der uiteen. Rudi ging er helemaal in op, al haar energie en zakeninstinct kon ze thans uitleven. Zo kwam de dag, waarop Rudi Taal „Alles voor de Vrouw" opende. Lastman stond achter de deur van de zaak van Twijnders en zag de dames gaan. Het speet hem, dat hij er zelf niet bij kon zijn, maar hij zou het verslag wel horen: (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4