RESTANTEN NEELS YfRIGLEY .v.v.v.v.v. OPRUIMINGSARTIKELEN ïwijnder's Manufacturen Zaterdagochtend 11 Juli begint de grote verkoop van voor ongekend lage prijzen en bovendien van grote partijen Hieronder laten wij enige artikelen volgen: 3,95 4.75 5,25 2,45 2,75 3,25 3,75 5,25 5,75 6,45 6,95 4,95 5,45 5,85 6,25 4,95 5,95 2,95 6,95 9,95 6,95 9,95 49,75 12,95 4,45 1,75 19,75 13,95 Restanten Jongenspakjes, restanten Costuums RESTANTEN - RESTANTEN - RESTANTEN - RESTANTEN Uw vrienden, Uw kennissen. Uw familie. Uw buren, zij allen zullen U vertellen, wat het zeggen wil bij te kopen! Brandend maagzuur blust U in een mum... Kamerplanten De Reddingboten weer paraat Hpi||| 1$ is X0s m Partij ijzersterke jongens manchester schoolb roeken maat 5 maat 7 maat 9 Partij zware khaki jongensbroeken maat 5 maat 7 maat 9 maat 11 Partij zware khaki jongensjacks met ritssluiting maat '1 maat 6 maat 8 maat 10 Partij zeer mooie Corduroy jongensbroek jes, pracht kleuren maat 5 maat 7 maat 9 maat 11 Poppetjes bretelbroekjes, Corduroy, de laatste fabriekspartij voor 2,95 Partij geribd-fluwelen jongens- en meis jes jacks maat 4 maat 6 en vele andere soorten Restanten zware khaki jongens blouses, maat 6 Partij ribfluwelen plusfours (groen) 6, 8, 10 jaar Originele mansspijkerbroeken Partij khaki kruideniersjasjes, alle maten Partij Beva manchester mouw vesten, alleen maat 50 voor Leren motorvesten Prima whipcord werkbroeken Zeer mooie kwaliteit herenover hemden in alle maten 4,95 Partij Amerikaanse zelfbinders honderden soorten alles voor Partij heren sportcolberts, in alle maten voorradig voor Partij zuiver wollen prima tweed herenpantalons, alle maten 11 QC voorradig Grootste Speciaalzaak van Den Helder en Omstreken. FEUILLETON door T. LODEWIJK 20.) Rudi zag hoe moeilijk hij het had en kreeg' een ogenblik medelijden met deze thans zo hulpeloze man. Het werd haar duidelijk: zij was voor hem alleen maar een rad, een heel belangrijk rad wellicht, in de nachtmerrie van zijn op zakelijk succes gericht denken. Geloof je, Johan, dat ik genoeg zou hebben aan een bloeiende zaak, een man, die het druk had, aan succes en geld, aan een leven gevuld met zakenproblemen misschien met plezier en rijkdom? Er zijn vrouwen genoeg, die daar alles voor over zouden hebben mop perde hij verongelijkt, boos als een ge dwarsboomd kind. Luister eens Johan zei ze en glimlachte onwillekeurig, want zo was hij zelf zo vaak begonnen: geluk is voor mij niet een bloeiende zaak en suc ces in het leven. Als ik dat krijg zal ik er blij om zijn, maar ik merk nu, dat ik er buiten kan. Wat ik nodig heb is een volkomen gemeenschap met de man waar ik van houd, volledig vertrouwen, begrip als het moet zonder woorden. En eerlijk leven, Johan, ook tegenover mijn concurrenten, ook tegenover mijn vijanden. Met open vizier vechten, als het vechten worden moet, Johan. Ik wil mijn geluk niet kopen tegen een te hoge prijs. En wat jij doet met Twijnders, is niet eerlijk Johan. Ik kan*het je niet ver wijten, ik ben je medeplichtige tot nu toe geweest. En wat jij denkt over liefde en huwelijk, is evenmin voldoende voor mij, Johan. Ook dat kan ik je niet ver wijten, want je hebt mij nooit wat voor gespiegeld, je bent tegen mij zo eerlijk geweest.als je kon zijn, Johan. Ik geloof niet haar woorden kwamen haast fluisterend en een traan viel op haar handschoen ik geloof niet, dat wij met elkaar verder kunnen gaan. Ver geef me. ik kan niet anders. Haar hart deed pijn. Ze voelde zich op dit ogenblik minderwaardig tegenover hem. Hij, met al zijn fouten, zijn eigen aardige levenskijk, zijn Streberei, had haar vertrouwd en nu liet ze hem in de steek. Hij greep haar hand. Rudi schor was zijn stem Ru di, je bent gek. Rudi, wat bezielt je. Nu, nu alles goed gaat. Denk toch aan je zaak. Denk aan die vent van Twijnders, wat hij je heeft aangedaan. Ach ze keek naar hem op met 'n treurige glimlach de wraak is niet zoet, Johan. Ze maakt bitter en ze smaakt bitter. Rudi drong hij weer aan zeg niet zulke dingen. Je gooit alles overhoop en je bent jezelf niet. Je bent niet goed, Rudi, maak niet alles kapot in een op welling. waar je morgen spijt van hebt. Ik heb al zo lang spijt, Johan, al veel langer dan ik zelf wist. Hij stond op, radeloos Er is niet met je te praten. En ik moet weg. Ik heb een belangrijke confe rentie. die ik niet graag zou laten lopen, nu. Maar ik kan met, Rudi, we spreken elkaar nog. Later, als je weernor maal bent. Ik ben nu pas normaal antwoord de ze zacht. Dat is abnormaal voor mij stelde hij grimmig vast, draaide zich om en beende met snelle passen naar de kap stok Ze zag hoe de toeschietende kell- ner hem in zijn jas hees. Hij keek nog even naar haar, groette met een knik Dan was hij weg. Ze steunde het hoofd in de handen en staarde op het tafelblad. Toen viel een schaduw daarover. Ze keek verschrikt op. Voor haar stond Rolf Twijnders. Zonder iets te zeggen nam hij een stoel en ging aan de tafel zitten. Koffie, ober! commandeerde hij Toen de zwarte ge stalte weer was verdwenen, sprak hij. Ik heb maar weinig te zeggen, juf frouw Taal. Op het gesprek, dat wij en kele dagen geleden hadden, kom ik met terug. Ik verwens m'n domheid, die me u ook maar een ogenblik deed ver trouwen. Ze staarde hem met-begrijpend aan. Ik vertrouwde onze heer Lastman niet ging Rolf bijtend voort ik ben hem eens achterna gegaan, vandaag. Ik heb gezien hoe hij u hier ontmoette. Ik heb gezien welk een vertrouwelijke con versatie u hebt gevoerd. En ik heb nog veel meer begrepen Ook hoe het komt, dat zovele van onze klanten verdwenen, dat de heer Lastman zich verzette tegen alle plannen, die de zaak er weer bo venop moesten helpen. Ik wist niets van de samenzwering, samen-zwe-ring, juf frouw Taal. die door u en de heer Last man was gesmeed tegen mijn vader en mij Lk vraag me zelfs af of dit met ge rechtelijk strafbaar is, maar het ligt niet in mijn voornemen, het langs die weg te zoeken. Ik wil u alleen maar bedanken, juffrouw Taal, de laatste keer, dat ik u nog hoop te zien of te spreken, voor de harde les, die u me hebt geleerd: nie mand mijn vertrouwen te schenken. Ik heb er duur voor moeten betalen. De kellner naderde met de koffie. Hoeveel, ober? Hij tastte in zijn zak. De dame nog iets, meneer? Vraag het haar straks maar, ober. (Wordt vervolgd) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 11 Juli op om 4,33; on der om 8,58. Maan: 11 Juli N.M., 19 Juli E K. Hoog water ter rede van Texel: 11 Juli 9,39 en 9,58. 12 Juli 10,28 en 10,37. 13 Juli 11,08 en 11,13. 14 Juli 11,42 en 11,43. 15 Juli 12,16 en 16 Juli 0,16 en 0.49. 17 Juli 0,47 en 1,22. Aan het strand is het ongeveer eeD uur eerder hoog water. Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet, is 't leed ge leden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger genezen dan het het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. GESLAAGD Anneke Memdertsma. Eierland, deed te Winterswijk met gunstig gevolg exa men voor het Ulo-diploma A. Oudeschild. Onze plaatsgenoot, de heer P J. Witte, slaagde te Den Haag met lof voor het examen machinist grote vaart. Wanneer men zelf qeen tuin met snij bloemen bezit en zich niet de luxe kan veroorloven om telkens bij de bloemist verse bloemen te kopen, dan kan men toch zijn huis gezellig maken, door hier en daar een plantje neer te zetten. Vas te planten zijn in grote verscheidenheid te krijgen en bij een zorgvuldige en lief devolle behandeling kunnen we er tij den plezier van hebben. Planten hebben in de eerste plaats behoefte aan licht, doch zon en licht is niet hetzelfde. Daarom, bescherm uw planten tegen felle zonnewarmte. Iedere plant heeft op geregelde tijden behoef te aan water, de een meer, de ander minder. We kunnen aan de buitenkant van de pot zien of de aarde, die er in zit, droog of vochtig is. Is de pot licht van kleur, dan is de aarde droog en moet ze nodig water hebben. Te veel water geven is verkeerd en dit qebeurt helaas maar al te dikwijls, vooral als de plant in een sieroot staat. De aarde in de baksterfên binnenpot verzuurt dan, doordat de wortels niet voldoende lucht krijgen en blijft het vocht onderin de sierpot staan omdat er geen afvoer- gaatje is. Toch staan de sierpotten erg gezellig en kunt u die rustiq gebruiken, mits u op geregelde tijden de planten eens een tijdje lucht, eens even hun mooie maar benauwde „feestjurk" uittrekt. Er zijn planten, die altijd veel water nodig hebben, zoals bv. hortensia's, azalia's, venishaar en astilben. We kun nen deze planten om de 2 dagen in een pan met water zetten, zodat de pot tot even boven de rand in het water staat. Men neme bij voorkeur lauw water, wat trouwens voor iedere plant beter is, daar dit water gemakkelijker opgeno men wordt dan koud. Giet het water niet op de pot, maar op het schoteltje ot bakje wat er onder staat. Door geregeld uw planten te contro leren, zult u zelf al heel gauw weten welke planten veel en welke weinig water vragen. Dit hangt ook veel at van het plaatsje, dat ze in uw woning gekregen hebben. ADA. Uit het jaarverslag over 1952 van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Redding- mij, blijkt ook nu weer overduidelijk welk een prachtig werk door de Neder landse helden der zee wordt verricht, Niet minder dan 80 maal voeren er red dingboten uit en verleenden daarbij dan waardevolle diensten aan schepen, die in moeilijkheden waren. Het aantal gered den bedroeg 140, waardoor het totaal sinds 1824, de datum van oprichting der maatschappij, is gestegen tot 7641! Zodra de mogelijkheid bestaat, dat een schip of vaartuig, in een gevaarlijke situ atie dreigt te 'komen, gaat een redding boot uit. Van de belangrijkste redding stations wordt de paraatheid herhaalde lijk getoetst aan het practisaht werk, maar er zijn ook stations, die zelden in actie behoeven te komen. Toch wordt ook van deze stations verwacht, dat zij volledig berekend zijn voor hun taak. Vandaar, dat geregeld oefenen en voort durende zorg voor 'het kostbare materi aal een dwingende eis is Terecht wordt in dit jaarverslag dan ook een woord van hulde gebracht aan Mie reddingbootbe manningen en daarnaast ook aan de plaatselijke commissies, die zich belang loos wijden aan hun verantwoordelijke taak. De onmisbaarheid van een goede red- dings-organisatie werd nog eens temeer bewezen tijdens de rampspoedige storm van 1 Februari ji. Zeldzaam zware en langdurige tochten werden toen door verschillende reddingboten ondernomen In de beginperiode van dit jaar werd trouwens zeer veel van diverse boten ge vraagd, o.a. van de Neeltje Jacoba, de Prins Hendrik, de Joan Hodshon, de Brandaris en de Insulmde De boten C. A. A. Dudok van de Wit, Prins Bernhard en Dorus Rijkers maakten zich bijzonder verdienstelijk in het watersnoodgebied. Wat de financiële vooruitzichten be treft kan men in het jaarverslag een zor gelijke toon beluisteren. De exploitatie kosten der stations stijgen nog immer. Gelukkig steeg ook het aantal „redders op de wal", zoals men de vrijwillige con tribuanten (minimum f3,- per jaar) noemt. Het aantal overschreed vorig jaar de 20,000. Evenwel, alleen, indien het aantal contribuanten blijft stijgen, zal de maatschappij er in kunnen slagen de financiële branding zonder hulp van de staat te blijven trotseren. Wat de ons bekende reddingboten be treft, de Brandaris voer in 1952 twaalf Nr. 268. JAPIE EN WILLY GEUS Japie viert Dinsdag 14 Juli a.s. zijn zesde verjaardag en Willy is 9 April tien jaar geworden. Zij wonen in de Wever straat te Den Burg. Na de grote vacan- tie van de Kleuterschool gaat Japie in September naar de grote school. Is dat even fijn! Want daar kan hij leren lezen en dat wil hij erg graag. Willy hoopt in September in de 5de klas te zitten. Moet je later naar de Huishoudschool, WUly? Je helpt je moeder immers zo flink met het werk! maal uit en redde daarbij 7 opvarenden van het m.s. „Peto" op 22 Augustus het leven. Zij verleende voorts assistentie aan het Engelse s.s. „Chinkaid", het m.s. „Mary", het vissersvaartuig Dl 1490, het m.s. „Cornelia B II", het m.s. ..Noadh" en het vissersschip HA 5 Voorts werd 2 maal uitgevaren ter assistentie mijnde- montage, tot berging van een in zee ge vallen straaljager, voor het ophalen van een lichtboei en eenmaal omdat een ont ploffing was gehoord. De motorstrand- reddingboot Adr .de Bruine voer maar eenmaal uit en dat was voor loos alarm. De „Twenthe" behoefde in 1952 niet veel in actie te komen. In Mei werd een tocht gemaakt naar de in zee gevallen straaljager en in Augustus werd assisten tie verleend aan't jacht „Jan Havelaar", waarbij 6 mensen werden gered. Een re sultaat dat alles goed maakt. De bemanning van de Brandaris werd begin vorig jaar eervol onderscheiden voor hun prestaties bij de redding van de „Steinbutt". Wie het mooie werk van de redding maatschappij wil steunen kan zich als „redder aan de wal" aanmelen. Het giro nummer van de maatschappij is 26363. Daar kan men eventueel ook een „red- dingboof'-offerbusje aanvragen. KATHOLIEKE KERKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 biechtlh., om 7 u. roz. Zondag. 7e Zondag na Pinksteren en ge dachtenisviering van Kerkwijding. Om 7,30 gelezen II Mis, om 9 u. comm. uitr., om 10 u. de Hoogmis. Om 12 u. voorber. v.d. plechtige hern, der doopbeloften, 's Av. 7 u. lof t.e.v. Maria. Geen roz. deze week,tenzij Zaterdagavond om 7 u. Don derdag 16 Juli, gedachtenis van O.L.Vr. van de Berg Carmel. Zaterdag op de ge wone tijd biechth. St. Martha-ver.: Vrij dag: A. Bakker en N. Hm. In de week zijn de H.H. Missen om half aaht.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4