^„YfRIGLEY TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Twijnder's Manufacturen Afscheid leerlingen hoogste klasse der openbaar lagere school te Den Burg Zeer geslaagde bijeenkomst Brandend Maagznur dat schrijnt tot hoog in de heel Veel gras en zeer veel hooi De bakkers speelden tegen „De Lindeboom Texel'" IVOROL: Uw trouwe metgezel op reis! ZATERDAG 18 JULI 1953 „Ik hoop dat jullie zult opgroeien tot flinke mensen, in staat om tegenslagen te incasseren, met liefde voor de natuur, voor alles wat groeit, bloeit en leeft, maar bovenal liefde tot jullie mede mens". Deze woorden en nog vele anderen werden Vrijdagavond 10 Juli geridht tot de leerlingen der hoogste klasse der ojI. school te Den Burg door het hoofd der school, de heer S. Bakker, in het bijzijn der dames en heren leerkrachten, ou ders der vertrekkende kinderen, leden der oudercommissde en bestuur van de vereniging „Volksonderwijs", afd. Texel. Het initiatief tot het houden van deze afscheids-feestavond is uitgegaan van 't hoofd der school, die in zijn welkomst woord wees op de belangrijke periode de lagere schooljaren die thans voor 21 kinderen zou wonden afgesloten. Zijn zo vervolgde spreker de kinderen tot hun zesde jaar steeds onder moeders vleugels gebleven, bij het bereiken van de 6-jarige leeftijd komt de ingreep der maatschappij. De leerplichtwet legt aan de ouders de plicht op hun kind onder wijs te doen volgen. Dat dit een belang rijke mijlpaal in het leven der kinderen en óók der ouders is, u kunt er zich van overtuigen door op zo'n eerste schooldag een kijkje te nemen bij de school. Aan moeder's hand worden de jeugdige leer lingen weggebracht en meerdere malen komt het voor dat zowel leerling als moeder een traan wegpinken. Daarna richtte de heer Bakker zich speciaal tot de vertrekkende jeugd. In welgekozen en diepgevoelde woorden gaf hij de leerlingen op deze avond nog een levensles. Het was voor alle aanwe zigen een kort ernstig moment op deze overigens vreugdevolle avond. Na de uitreiking der getuigschriften welke zowel bij de leerlingen als bij de ouders zeer in de smaak vielen en een blijvende herinnering vormen aan de la gere schooljaren, werd een korte pauze gehouden gedurende welke tijd verschil lende werkstukjes der leerlingen nut tige en fraaie handwerken der meisjes en houtsnijwerk der jongens werden verloot. Alle vervaardigde voorwerpen konden de toets der critiek ten volle door staan en er waren dan ook vele gelukki ge winnaars. Ook de leerlingen zelf lieten zich niet onbetuigd. In korte, geestige schetsjes, aardig voorgedragen gedichten, in een „stille" pantomime, zoals een leerlinge zelf aankondigde, gaven zij uitdrukking aan hun vreugde. Hierbij viel ook wel zeer op de goede, prettige en kameraad schappelijke verhouding tussen de leer- FEUILLETON door T. LODEWIJK 22.) Wanneer je je positie had willen verbeteren, Lastman, zou het je gepast hebben daarover met vader en mij te spreken en wanneer wij geweigerd had den, zou je vrij geweest zijn om naar 'n betere positie uit te zien. Niemand zou je dat kwalijk genomen hebben, ik in de allerlaatste plaats. Ondanks alles heb ik respect voor je kennis van zaken, je ijver, je initiatief. De zaak heeft veel aan je te danken, niemand is daar beter van overtuigd dan ik. Waarom zijn stem kreeg een andere klank waarom maak je dit alles kapot? Zijn wij Twijnders zulke minderwaardige lui, dat er niet met ons te praten valt? Verdienen wij niet beter dan door onze eigen ver trouwden te worden bedrogen? Lastman kon op dit alles met veel zeg gen en in zijn opgewonden stemming maakte hij zich daarom nog te meer kwaad. Ik heb met jouw praatjes niks te maken! zei hij, ik ben niet van plan ten eeuwige dage hier^ knechtje te blijven, en ik ben helemaal niet van plan naar jouw pijpen te dansen. Ik heb willen wachten tot het eind van de maand om mijn ontslag in te dienen, maar onder deze omstandigheden wil ik hier geen uur langer blijven. Het lijkt me zelfs niet gewenst, dat je hier vijf minuten blijft was Rolfs wederwoord ik moet geen spion van de concurrentie in mijn zaak. Last man werd bleek van drift op deze bele digende woorden, maar Rolf was hem voor. Ik zal je een cheque sturen met drie -maanden salaris, dan kun je waar schijnlijk niet zeggen,- dat je niet comme il faut behandeld bent Integendeel, ik geloof, dat die behandeling een heel stuk beter is dan jouw manier van doen. Maar ik zal het op prijs stellen als je onmid dellijk verdwijnt en je hier nooit meer laat zien. Lastman was geheel van zijn stuk ge bracht. Nog geen kwartier geleden was hii. als iedere morgen de zaak binnen- wandeld, waar hij bij-na oppermachtig was geweest, waar hij personeel had aangenomen en ontslagen, had ingekocht en verkocht, en nu was hij daar al niet meer in dienst. De jonge Twijnders tast te wel door. Maar goed, hij zou er spijt van krijgen. Hij zou merken, dat Johan Lastman een tegenstander was, waar mede rekening diende te worden gehou den. Moeizaam herkreeg hij zijn zelfbe heersing terug en slaagde in een waar dige aftocht. Ik zal je 't plezier besparen van me er uit te gooien zed hij koud ik langen en de leerkrachten en ook de vrij heid en vlotheid waarmede de jeugd zidh omgeeft. Na de pauze kreeg de secretaris der Oudercommissie, tevens voorzitter van de vereniging „Volksonderwijs", gelegen heid een kort woord tot de scheidende leerlingen te richten. Zijn woorden gin gen vergezeld van een geschenk in de vorm van een klassefoto, welke aan het hoofd der school en aan elk der leerlin gen als blijvende herinnering werd aan geboden. Opnieuw liet de jeugd zich gelden en tot besluit van hun optreden werden aan de heer Bakker een tweetal boekwer ken en een tuiltje bloemen overhandigd. In zijn slotwoord bracht -het hoofd der school dank aan allen, die hadden mede gewerkt aan het welslagen van deze bij zondere bijeenkomst. Hij liet er geen twijfel over bestaan, dat deze soort van bijeenkomsten een vaste plaats op het schoolprogramma moeten gaan innemen. Hij weet zich daarbij van harte ge steund door allen die ons openbaar on derwijs een liefdevol hart toedragen. K. kunt U blussen in de kiem. Neem sim pelweg een of twee Rennies langzaam laten smelten op de tong en het leed is bezworen. Onmiddellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Rennies bij ziah hebben prak tisch en hygiënisch verpakt. En onopge merkt in te nemen, zonder water of wat ook. VOGELRESERVATEN VOOR DE RADIO De heer J. Drijver, secretaris van „Vo gelbescherming", heeft vorige week een interessante radio-causerie gehouden, waarbij natuurlijk ook de Texelse vo gelbroedplaatsen besproken werden. Waardevolle en kosteloze reclame dus! NIEUWE KINDERFOTO'S Woensdagmiddag van 2-3 gaan we nieuwe foto's maken van kinderen die in de maanden Augustus, September, Octo ber, November, December, Januari, Fe bruari, Maart en April zes jaar of ouder worden. Briefjes meenemen hoor, met daarop je naam, leeftijd, adres en iets vertellen van jullie liefhebberijen of wederwaardigheden! Tot Woensdagmid dag dus! weet de weg. Misschien krijg je spijt. maar op mij hoef je niet te rekenen en met die tartende woorden nam hij zijn hoed en wandelde stijf de deur uit, langs de toonbanken, langs de etalages en stond buiten op straat. Eerst daar werd hem de ernst van de situatie klaar. Want de verrassende aan val van Rolf had hem helemaal doen vergeten, dat er ook in ander opzicht iets veranderd was. Rudi Taal had hem gisteren de rug toegekeerd. Het was uit lussen hen. Zakelijk zowel als persoon lijk. Maar Lastman was geen man, die lang over zulke zaken piekerde. Eén ding was duidelijk: nu moesten ze doorzetten. De strijd was nu openlijk verklaard. Rolf zou, nu hij, Lastman, er niet langer was om af te remmen, en te saboteren, het offensief met volle kracht openen. Dan moest Rudi haar bezwaren maar opzij zetten. Ze moest maar proberen er het beste van te maken, met hem samen. Het was haar eigen belang: ze zou de zaak Taal toch niet graag voor de twee de maal zien liquideren? Met grote stappen beende hij nu naar de winkel van Rudi. Hij opende de deur. Voor het eerst kwam hij door de winkel deur hier binnen. De winkeljuffrouw keek hem verwonderd aan. Kan ik juffrouw Taal even spreken? vroeg hij kort. Ik zal even zien of ze er is ant woordde het meisje terug. Wilt u maar even doorlopen? Juf frouw Taal is op haar kantoor en ze wees hem de weg, staarde hem verwon derd na. Wat zou die vent van Twijn ders hier te maken hebben? Rudi kreeg het bericht van Johan's komst, toen ze met zware hoofdpijn wat rekeningen zat te controleren. Ze had die nacht bijna niet geslapen Heel de dag had ze zich niet al te lekker gevoeld, de gebeurtenissen in Amsterdam hadden haar gedeprimeerd, de reis terug was als een verschrikking geweest. En nu dit: bezoek van Johan Lastman, op klaarlich te dag in haar eigen zaak. Wat bezielde hem? Johan trad binnen, zag haar onder zoekend aan. Dag Rudi. Hoe gaat het? Dag Johan. Niet zo best. Ik ben verkouden en heb hoofdpijn. Maar als je het kort kunt maken Ik zal het kort maken, tenminste dat ligt aan jou. Ik mag zeker wel even gaan zitten? Ze kleurde licht. Ze had hem geen stoel aangeboden Je wou, dat ik het kort maakte. Nu, dat kan. Twijnders heeft me er uit ge gooid. Ze was niet verwonderd. (Wordt vervolgd). Het optimistisch geduid, dat wij in het vorige nummer konden laten horen ten aanzien van de akkerbouwgewassen mag ook gelden voor de graslandbedrijven Iedereen, die in Juni zijn ogen de kost heeft gegeven, heeft dat kunnen consta teren. Wel dient vermeld te worden dat de eerste groei van het grasland zeker niet gunstig was. Het tijdstip, waarop het rundvee de stal kon verlaten, lag dit jaar voor de meeste bedrijven later dan in vorige jaren het geval was. Als ge volg van de lage temperaturen in de maand April, was de grasgroei onvol doende en indien al voldoende gras aan wezig was, hield de koude de veehou der er van terug om de dieren hun war me stal te ontnemen. Ook de eerste we ken van de weideperiode bleef het koud en schraal weer en zagen de meeste boe ren hun grasvoorraad verminderen. De tweede lammerenmarkt gaf de omslag. Daarna is een periode begonnen van ongekend goede groei. Perceel na perceel kon aan de dieren worden ont nomen en werd bestemd als hooiland. En het resultaat was de laatste weken te zien. De oppervlakte hooiland is dit jaar zeer groot en de opbrengst per bun der is hoog. Naast de tot de nok toe vol gereden schuren zullen dit jaar dan ook een groot aantal klampen verrijzen en de door het droge jaar 1952 sterk geslon ken voorraden zullen dit jaar wel weer te voorschijn komen. Het resultaat van deze gunstige gras- groei is ook tot uiting gekomen in de melkaanvoer van onze Zuivelfabriek. Deze was tot nu toe dit jaar zeer gunstig en er is geen reden aanwezig om te vre zen, dat dit gunstige beeld niet gehand haafd zal kunnen blijven. Weliswaar is het Juli en iedere graslandboer weet dat dit, wat de grasgroei betreft, een van de ongunstigste maanden is. Maar als we het beeld van dit ogenblik gaan vergelij ken met dat van vorig jaar, dan is het wel zeker, dat vooral de maand Juli van dit jaar een belangrijk hogere melkpro ductie zal geven dan Juli 1952. En hoewel wij er van overtuigd zijn dat de graslandboer ook dit jaar zijn zorgen weer gehad heeft wij denken hierbij speciaal aan het minder gunstige hooiweer en mogeliik ook nog wel zal krijgen, menen wij toch te mogen zeg gen. dat 1953 tot nu toe reden tot grote dankbaarheid geeft. Polder De Eendracht. Het is opmerkelijk hoeveel vragen ons gesteld worden over de stand van de ge wassen in onze ondergelopen polder. Hieruit blijkt, dat het gebeuren van 1 Februari nog niet geheel vergeten is en dat men meeleeft met de worsteling van de Eendrachtboeren om hun polder weer te maken tot wat ze was. In de eerste plaats mogen we wel zeggen dat het voor de meesten een gro te verrassing was toen men in de 2e helft van Maart hoorde, dat er in polder De Eendracht al weer gezaaid werd. Wae zich het trieste beeld van de pas droog- gekomen polder voor de geest haalde, kon zich dit niet indenken. Want het is inderdaad een aanblik, die je alle moed om nog weer eens opnieuw te beginnen, zou ontnemen. Dit beeld verandert al als bij toverslag wanneer de grond bewerkt wordt en als daarna ook het jonge groen weer ver schijnt, komt ook de animo en het ver trouwen weer terug. Wij hebben dit per soonlijk heel sterk zo gevoeld. Wanneer men uit het voorgaande zou concluderen dat het met de polder De Eendracht dus weer in orde is, vergist zich echter. Daar mankeert nog heel wat aan! Het grootste gedeelte van de polder is bezaaid met zomer'gerst. Op het bedrijf „Zeeburg" is dit zelfs voor 100 pet. het geval. Op het bedrijf van de heer Rutten zijn naast zomergerst ook een paar per celen suikerbieten en raapzaad aanwe zig. De stand van de zomergerst is gre- KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper mei de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 19 Juli. 8e Zondag na Pinkste ren. Missen in Den Burg 7,30, 8,45 en gez. om 10 uur. In Den Hoorn om 7,30 en 10 u., in Oosterend alleen om 10 uur. Comm. uitr. om 7 u., na de Mis van 8,45 en verder onder de Missen Biechth. in Den Burg v.d. Mis van 7,30 en in de bij kerken voor en eventueel na de Missen. Om 7 u. lof met roz. Om 6,30 meisjes- congr. Dinsdag 21 Juli om 8 u. gez. req. v.d. ingeschrevenen op de doodceeJ. Woensdag 22 Juli om 7,30 Jozeflof met roz. en lit. v.d. ingekomen intenties. Za terdag 25 Juli biechtgel. van 5-9 op hele uren Om 6 u. roz. in de keik. Zondag 26 Juli Mis in Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 u. In Oosterend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn alleen om 10 uur. ZON, MAAN EN IIOOG WATER De zon komt 18 Juli op om 4,41, onder om 8,50. Maan: 19 Juli E.K., 26 Juli V.M. Hoog water ter rede van Texel: 18 Juli 1,21 en 1,59. 19 Juli 1,58 en 2,39. 20 Juli 2,40 en 3,27. 21 Juli 3,36 en 4,30. 22 Juli 4,45 en 5,44. 23 Juli 5,59 en 6,54. 24 Juli 7,13 en 7,51. Aan het strand is het ongeveer eeD uur eerder hoog water. tendeels slecht, maar wanneer het gewas vergeleken wordt met dat van de droog- gekomen polders van de Zeeuwse en Z. Hollandse Eilanden, is er reden tot te vredenheid. Toch is 't wel zeker dat ook in polder De Eendracht de opbrengst van de zomergerst in ieder geval niet hoger dan 40 pet. van normaal zal zijn. Vooral op de zwaardere percelen is de stand van het gewas zeer slecht. De suikerbieten op het bedrijf van de heer Rutten staan er behoorlijk goed voor. Weliswaar kunnen we ook hier niet spreken van een normaal gewas, maar het benadert dit toch veel meer dan de zomergerst. Het is opvallend dat de vorm van de bieten kort en vertakt is. Het gewas raapzaad zal vrij zeker de slechtste uitkomsten geven. Na het voorgaande zou men mogelijk kunnen opmerken, dat het maar beter was geweest de polder met te bezaaien, omdat toch geen lonende opbrengst wordt verkregen. Dit is zeer beslist niet het geval. Door de groei van de gewas sen wordt de eerste stap op de weg naar herstel gezet Er komt nu in ieder geval weer een begin van leven in de grond. En wij hopen en vertrouwen dat de Rijksdienst voor Landbouwherstel het deze bedrijven ook financieel mogelijk zal maken om door te gaan. Het grasland in de polder is practisah voor 100 pet. verdwenen. Het kleine ge deelte, dat nog over is is van slechte kwaliteit. Vooral voor het bedrijf van de heer Rut ten is dit een geweldige scha depost. Weliswaar is het mogelijk ge weest mede dank zij de gunstige gras groei de veestapel op andere bedrij ven onder te brengen, maar speciaal voor de melkveestapel vraagt dit veel extra- tijd en kosten. Tenslotte dient nog vermeld te worden dat op het bedrijf van de heer Rutten een oppervlakte van plm. 25 ha. met bezaaid kon worden. Een gedeelte hier van werd ingenomen door het „meer", dat direct achter het gat in de dijk was ontstaan. De rest van de niet-bezaaide oppervlakte was overspoeld door zand. Op dit moment is dit zand voor het grootste deel verwijderd en het „meer" gedicht. Het laat zich dan ook aanzien, dat de heer Rut ten in het volgend sei zoen het gehele bedrijf in gebruik kan nemen. Het komt er nu verder op aan de ont watering van de polder zo goed mogelijk in orde te maken, omdat dit één van de belangrijkste voorwaarden is om de ont- zilling snel te laten verlopen. C. v. Gr. EXPOSITIE IN OOSTEREND De heer Ton de Haas hoopt van Zater dag 25 Juli tot Maandag 8 Augustus een expositie te houden van schilderijen, aquarellen, tekeningen enz. In totaal 53 nummers. De expositie vindt plaats in de Kleuterschool te Oosterend Ook Zon dag 26 Juli zal zijn werk kunnen worden bezichtigd. Zulrer en ontsmet uw huid SJlalvHÏfJV raet de helder vloeibare JSLiLlfutJ D.D.D. De Jeuk bedaurt, J de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest, «rgv GENEESMIODEL TEGEN L b* HUIDAANDOENINGEN JLW» JSU^. GESLAAGD (Verbeterd bericht) Annie Kievit, Kogerstraat, Den Burg en Klasien Lap, Den Hoorn, deden aan de Meisjesvaksohool te Den Helder met gunstig gevolg examen voor het diploma Hulp in de Huishouding. GYMNASTEN BEHAALDEN PRIJZEN Aan het door de Turnkring „Hollands- Ncorderkwartier" te Hippolytushoef ge organiseerde tuinfeest met een 800 gym nasten. namen ook leden van onze gym deel Bij de verenagingsnrs voor meisjes verwierf Texel met 13 punten een 3de prijs; voor heren eveneens een 3de prijs met 13 punten; voor dames: een 2de prijs rac: 14,7 punten. DE FILM VAN D.E.K. Zoals reeds is bendht zal er in Den Hoorn een film worden opgenomen, waar van het aardige is, dat de gehele bevol king kan meewerken. Het initiatief tot deze film is, zoals we reeds mededeelden, genomen door mu- ziökver. „Door Eigen Kracht". De or ganiserende vereniging heeft in de af gelopen "tijd niet stil gezeten en het re sultaat is, dat Donderdag 23 Juli as. de klank-fiim-opnamewagen zal verschij nen om de opnamen te maken. Men is met de organisatie van de op namedag bijna klaar, alle verenigingen hebben een uitnodiging ontvangen (ver enigingen, die geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven dit te melden), om o.a 's avonds deel te nemen aan een op tocht, welke om 18,45 uur opgesteld wordt bij Smederij G. de Wit, terwijl na afloop geluidsopnamen van verschillen de verenigingen worden gemaakt in de o.l. school of „Loodsmanswelvaren". Wat er verder op de opname-dag alle maal zal gebeuren, daarover laat men zich niet helemaal uit, maar we geloven gerust te kunnen verklappen dat er op de opname-dag nog veel meer gaat gebeu ren, zoals filmopnamen van de jeugd, van de inwoners zelf, van zaken en be drijven en wat men verder al zo op het ALG. NEDERLANDSE METAAL- BEDRIJFSBOND 80,000 LEDEN Ter gelegenheid van het bereiken van de 80,000 leden, zal door het bondsbe- stuur van de A.N.M.B. aan allen die per 1 Juli lid van deze bond waren, een feestgeschenk worden aangeboden, be staande uit een prachtige broodplank met een Sola broodzaag, terwijl boven dien de oudjes in de gelederen nog met een extra gift zullen worden bedacht. Met trots ziet ook de afd. Texel van de A.N.M.B. op dit prachtige resultaat te rug, gn ziet hierin tevens een aanspo ring voor diegenen die neg geen lid zijn nu ook toe te treden. Smeden, loodgie ters, electriciëns, rijwielreparateurs, au tomonteurs, goud- en zilversmeden enz. zijn welkom. Aan hen die binnen vier weken zich aanmelden zal het prachtige feestge schenk ook nog uitgereikt worden! Nieu we leden kunnen zich opgeven bij de se cretaris W. Combé, Emmalaan 13, Den Burg. ESSO-WEGENKAART Esso Nederland N.V. zond ons een nieuwe wegenkaart van Nederland. Met deze uitgave, welke in groten getale on der de Nederlandse automobilisten zal worden verspreid, tracht deze maat schappij in de eerste plaats door haar handelaren een dienst aan het motorver- keer langs de. weg te verlenen. Tevens zal zij, met behulp van haar internationale betrekkingen, de kaart aan buitenlandse toeristen ter beschik king stellen, waarmede zij hoopt een bescheiden bijdrage tot de bevordering van het vreemdelingenverkeer in ons land te kunnen leveren. Deze wegenkaart bevat in een zeer be knopt formaat en op uiterst overzichte lijke wijze alle gebruikelijke gegevens van verkeers- en toeristische aard. De voetbalwedstrijd tussen de Bakkers van Den Burg tegen „De Lindeboom en Texel" is een grote overwinning gewor den voor de bakkers: toen scheidsrechter N. Ran voor het laatst floot was de stand 5-1. Tijdens de rust, die met 1-0 voor de bakkers was ingegaan, hadden de koks en kellners nog alle hoop op een succes vol einde en na de thee en koek, aange boden door de directie van „De Linde boom en Texel", waren ze weer vol élan en strijdlust het terrein van de Boysvoet balclub opgerend met de kreet van „Hier die bal!" Vooral hun rechtsbuiten, in ka nariegeel shirt, was een toonbeeld van weerbaarheid en daarbij het laaiend en thousiasme van de supporters, neemt u gaarne aan, dat de arena-sfeer er volle dig was. De bakkers waren bijna allemaal in witte jasjes en de bekende bakkerijbroek gëhuld, maar de koks en kellners hiel den het bij cocktail-variatie en zo zagen wij wijnrode, citroengele en jeneverwitte shirts aan die zijde, terwijl een hunner zo waar een juffertje-in-'t-groen ver tolkte. Reeds voor de rust viel de sterkte van het bakkersteam op: vooral het koppel gebroeders Sohulte gaf blijk van talent. Zij waren onbetwist de uitblinkers en moeten aan de Vastewal een vruchtbare carrière als profs hebben beleefd Ome Piet Bremer was ook van de partij, of schoon hij met z'n 49 jaren niet meer zo formidabel uit de hoek kwam als dertig jaar geleden m Oosteren:!. Toen waren hij en Kees Piet Burger die nu jn doel stond daar de pioniers van de voet balsoort. Dat ging op klompen. „Ik heb eens een bal zo'n trap gegeven, dat ze 'm nog niet hebben teruggevonden!" al dus Bremer. Burger als doelman ving de hardste ballen met de grootste kalmte Hij hoefde helemaal niet te springen om de lat te raken! Trouwens zijn collega, bakker Timmer, mocht er ook zijn. Zijn doel werd eöhter minder bestormd. De goals voor de bakkers werden gemaakt door C. Schulte (driemaal), A. Bakker, regelrecht uit een corner(!) en een goal door Piet Witte Mzn. Libert Sliker redde de eer voor de tegenpartij. Na afloop werden de strijders in Hotel Texel ontvangen. Er waren diverse toe spraken, verrukkelijke koffie, een ver frissende dronk etc., terwijl Jur van der Meer, de buffetchef, blijkbaar onver moeid, diverse pianorecitals ten beste gaf De stemming was prima. Er werd nog gecollecteerd voor de reparatie van een bril en voor de Texelse Boys, die hun terrein weer welwillend en gratis be schikbaar hadden gesteld. BOUWVERGUNNINGEN De Stichting Nijverheidsonderwijs voor Meisjes op Texel uitbreiding landbouw- huishoudschoolde heer T. Buis, C 101c, verbouw bestaande woning aan de Duin weg nabij De Cocksdorp. programma heeft staan. De plaatselijke film belooft een groot succes te worden, want er wordt sponta ne medewerking ondervonden. Als over enige tijd de film zal worden vertoond, zal men de, attractie kunnen beleven, zijn vrienden, zijn familie, zijn kinderen, ja zichzelf eens op het witte doek te kunnen zien en de verenigingen kunnen zichzelf dan eens op de film zien en horen, wat nog een attractie te meer is, terwijl voor het nageslacht bewaard blijft hoe men thans in Den Hoorn leeft en hoe de toestanden waren. Met spanning wordt de opname-dag tegemoet gezien, want dan zal dank zij D.E.K., Den Hoorn het Nederlandse Hol lywood worden. De volgende dag, Vrijdag a.s. zal de opnamewagen te Den Burg verschijnen. Aan de optocht, die om 7 uur bij het Centraal Bureau aan de Waalderweg wordt gevormd, zullen een groot aantal verenigingen deelnemen. Na afloop zul len in „Casino" geluidsopnamen worden gemaakt.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 3