Rijksdaalders Schoenen K. Mantje Rubberlaarsen Vandaag de laatste Bazar-dag in Eben Haëzer" 't Zal er keet toegaan gesloten. BAKKERIJ D. DE RUIJTER Oudeschild Kraanmachinist woonhuis ook voor gevoelige voeten. Hogerstraat Schoenhandel Hoogerheide 11 beste biggen Beste Eigenheimers BENOEMD TOT TELEFONIST De heer Siem van Heerwaarden, „Pa- dang", Eierland, die enige jaren geleden bij een ongeluk blind werd, is benoemd tot telefonist op een Rijksbureau te Alk maar. Op het Blindeninstituut te Bus- sum heeft hij diverse diploma's verwor ven, waardoor hij in staat is zich weer verdienstelijk te maken in de maat schappij. Zijn trouwe viervoeter, welke hem als blindegeleidehond vergezelt, dient Siem tot gids. Zoals bekend (heb ben eilandgenoten het geld bijeenge bracht, dat benodigd was voor de aan koop van de geleidehond. Siem, succes toegewenst in je nieu we werkkring! WAS NAGENOEG UITVERKOCHT De toneelgroep „Het Klein Toneel" van Oudeschild heeft niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad, toen zij Donderdagavond een uitvoering gaf in de grote zaal van Texel's Bioscoop Theater: er was nagenoeg geen plaats meer onbezet, toen de heer Oskamp de avond namens de VVV Texel opende. De badgasten hebben een allergenoeg lijkste toneelavond gehad en zij be toonden hun dank aan het slot met een zeer hartelijk applaus. Hierna volgde nog een druk bal. NOG STEEDS OP DEZELFDE TOON HOOGTE. Uit de Texelaar van 5 Mei 1945: „....Vijf lange jaren zijn voorbijge gaan, jaren van knechtschap en van on derdrukking. Zoo zijn we in de ban van den overheerser geweest, dat het nauwe lijks tot ons doordringt, dat wij weer le ven in een vrij land. Wij mogen weer spreken over wat ons na aan het hart lift, wij worden niet meer gedwongen om tegen ons gemoed in aan het vreemde bevel de tóón hebben wij nóóit kun nen verdragen gevolg te geven...." Dat wij die toon nóg niet kunnen ver dragen ligt voor de hand en wie zal het dan ook verwonderen, dat een Texelse gastheer zijn Duitse gast, die hier in de Tweede Wereldoorlog in veldgrijs rond stapte, op eenmaal een doffe dreun toe diende, toen de toon (van die gast) weer eens niet te verdragen bleek? EMIGRATIEHOEKJE In de omgeving van Washington (V S.) is plaatsingsmogelijkheid voor een jong echtpaar op een sohapenbedrijf, groot 40 ha. Het bedrijf is eigendom van een ge- pensionneerde generaal, wiens bedoe ling het is stamboekschapen te gaan fok ken. De schapen worden niet gemolken, echter wel enige koeien. De man moet het bedrijf leiden en te vens zelf het werk doen. Slechts in de drukste periode is er hulp. De vrouw moet bereid zijn in het gezin van de ge neraal te helpen (twee rustige oude mensen). Een flinke arbeiderswoning is beschik baar. Loon 200 dollar per maand, plus vrij wonen, vrij melk, groenten, aardap pelen en eieren Na verloop van tijd kan het bedrijf worden overgenomen. Nade re inlichtingen op het Arbeidsbureau. Hamlbalnieuws SVC. Vanmiddag worden de seriewedstrij den voor onze adsp. gehouden, waar ook de clubs SVT, GDS en ZM aan deelne men. We beginnen om 2 uur. Zijn jullie s allen op tijd op het veld? VANDAAG is het al weer de laatste dag van de grote Bazar, welke in het ge bouw „Eben Haëzer", Julianastraat, Den Burg, ten bate van de Gereformeer de Kerk alhier wordt gehouden. Donder dagavond was het er al gezellig druk, gisteravond was het nog weer een paar streepjes drukker en u kunt ervan op aan, dat het vanavond vól wordt. Donderdag heeft de Bazar f 465,op gebracht. Een vriendelijke Bazar: je wordt bij het binnenwandelen hier niet meteen aan je mouw getrokken met de opdrin gerige vraag: „Koopt u een lootje van me?" U kunt hélemaal uw eigen initia tief ontwikkelen en daarmee gaat het dan zo, dat u zelf al meer op dreef komt. U begint met eens een paar flinke klap pen op de koppige spijkers, die in twee- en in de balk moeten worden gedreven om u aan een leuke prijs te helpen (zoals een flesje tomatensaus, voor welke vrucht wij u op de 4e pagina al een aar dig recept geven!) en natuurlijk brengt u de spijker tot z'n nek in de voormalige boomstam, want u is nog zo fris als een hoentje, vlak na uw entree! Ineens ont waakt in u de onweerstaanbare hengel- hobby en meneer Oostra die van on ze Feestcommissie is altijd bereid een hengeltje naar uw hand te zoeken. Het aas, geachte hengelaars, bestaat uit een koperen ring, die u slechts om de slan ke hals van een Amstel of Heinekens bierflesje hebt te leggen om een pracht van een prijs in de armen te sluiten. U kunt, om maar iets te noemen, een com pleet lepeltjes etui winnen. Iedere fles geeft op zijn bodem de rang van de prijs aan. Omdat het visseizoen niet eeuwig duurt heeft het commissielid een wekker bij de hand, die de tijdsduur van uw hengelpartijtje bepaalt, want. ten slotte moet u verderop: de mannen zoe ken nog even een leuk jersey truitje voor hun geliefde uit of een paar sok ken voor zichzelf, als die er tenminste nog wel Zijn vandaag, want er werd Donderdagavond al behoorlijk gegraaid en mevrouw Koers-Stark vertelde haar man verheugd: „Ik heb in een half uur tje voor 25 gulden verkocht"! Ja, de spullen, die de Vrouwenvereniging „Ora et Labora" heeft gewrocht, zijn onze steric gedevalueerde centen best waard! PLEEGKINDERENWET Burgemeester en Wethouders maken het volgende bekend: Op 1 Juni j.l. is in werking «etreden de Pleegkinderenwet, wet van 21 De cember 1951, Stb. 595. In deze wet worden regelen gesteld met betrekking tot het toezicht op de verzorging en opvoeding van pleegkin deren. Onder pleegkind wordt voor de toe passing van de wet verstaan een min derjarige beneden de leeftijd van acht tien jaar, die bij anderen dan zijn ou ders, voogd of bloed- en aanverwanten tot en met de derde graad wordt ver zorgd en opgevoed. Artikel 5 van de wet verplicht de pleegouders of het hoofd van een in richting tot het doen van een kennisge ving aan Burgemeester en Wethouders betreffende de opneming van een pleeg kind binnen een week na de opneming. Voor gezinnen en inrichtingen, waar op 1 Juni jl. reeds een pleegkind was opge nomen zal een dergelijke kennisgeving voor het eerst uiterlijk op 1 September a.s. dienen te worden gedaan. Ook van het vertrek, alsmede van het overlijden van een pleegkind dient aan Burgemeester en Wethouders te worden kennis gegeven. De betreffende aangif te-formulieren zijn ten gemeentehuize verkrijgbaar. Texel, 20 Augustus 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. Donderdagavond zullen een elftal van de Luchtwachtdienst en een elftal van de Nationale Reserve een voetbalwed strijd spelen op het terrein van de Texel se Boys, gelegen aan de Driehuizerweg te Den Burg. De „vijandelijkheden" zul len klokslag zeven uur beginnen en u kunt er gerust van op aan, dat er be hoorlijk op beide doelen gevuurd zal worden. Beide ploegen zijn belust zoveel mogelijk in de aanval te gaan en legio zware kogels op de doelmond te lance ren. De luchtmacht zal haar kracht in hoge ballen trachten te vinden, terwijl de nationale reserve bekend staat om haar voortreffelijke grondwerk, dat de tegenstander grote verrassingen zal brengen. Ja, er kunnen om zo te zeggen, overrompelende aanvallen worden ver wacht. Gelukkig voor de spanning is de luchtmacht op alle mogelijkhe den voorbereid en het schijnt haar on verbiddelijke wil om de rivaal geen voet aan de grond te laten zetten. Na tuurlijk wordt er op veel publiek gere kend. En even natuurlijk zal de EHBO van het Rode Kruis met volle uitrusting aanwezig zijn.... bovendien zullen de EHBO'ers een collectebus meevoeren: daarin moogt u als toeschouwer een gift doen ter compensatie van de gratis en tree tot het veld zelf. We wensen de spelers een prettige wedstrijd en.... veel fitheid voor de volgende dag! MORGEN VOSSENJACHT IN DE DENNEN De vossenjacht, georganiseerd door de Veron (Vereniging voor experimenteel radio-ionderzoejk), 'begint morgenmiddag om 1 uur bij hotel „Bosch en Duin", Westermient. 60-70 Groepen, overgeko men uit alle delen van ons land, zullen aan deze jacht, waarvoor een fraaie be ker is uitgeloofd, deelnemen. Omdat ineens de dorst u overvalt, ploft ge op een stoel en laat u een kopje ver rukkelijke thee inschenken, waarbij u eveneens candidaat wil zijn voor een lekker stuk cake. En uw zoontje, die tóch nog weer (zo laat!) naar binnen is geglipt, komt u aan boord met „Toe pap, mag ik een glaasje ranja?" En u laat hem een glas limonade bezorgen. Gezellig hier, hè! Ja, maar die grammo foonstand is ook maar niet 'haarfijn voor de dag gekomen. Met een indruk wekkende serie platen, van wereldschla- gers tot eigen Texelse muziek toe: nl. platen, die tijdens de filmopnamen in „Casino" werden opgenomen; u hoort het zangkoor van de Christelijke School o.l.v. de heer van den Boomgaard en de accordeon club o.l.v de heer Visser. Voor tien cent draait men er uw plaat en hoe wel u de Kilima's erg goed vond, tastte u weer naar uw buidel om toch ter ver gelijking de Texelse kinderschare weer aan het oor te brengen. En u vond ze be slist inniger dan de geroutineerde Kili ma's. U doet één stap verder en.on gelooflijk, maar u schijnt een kwart we reldreis te hebben gemaakt. U bevindt zich met de neus voor het ijzeren gor dijn, waarachter allerlei voorwerpen liggen te geuren, die u in het paradijs zoudt hebben verwacht; van pannekoek pannen tot nootmuskaartsohrapers toe. Om iets van uw gading te bemachtigen, moet u een stalen staaf door dat gordijn zien te wurmen. Dat is op zichzelf een koud kunstje, maar jakkes, u raakt het gordijn aan en een bel verklikt het con tact, wat uw disqualificatie inhoudt. Maar natuurlijk waagt u uw geluk op nieuw, u móét trouwens wel, want de omstanders, dat verachtelijke publiek toch, grinnikt om uw onhandigheid. En u laat zich niet kennen: u doet een tweede poging, die. weer niet slaagt, doordat u zich véél te sterk opwond. Wie met de neus voor het ijzeren gor dijn staat moet zich in ieder opzicht we ten te beheersen. Aanvaardt u deze tip, abonné's. Ach, ringwerpen is veel gemakkelij ker: breed is de ring en welk een tref kans heeft zo'n smalle spijker! U haalt daar armen vol artikelen weg en als het écht leuk gaat worden, zegt 'de juffrouw streng: Nee, meneer, u mag niet meer, <u maakt me gewoonweg blut! Als sportief BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 14 tot en met 20 Augustus 1953 Geboren: Et je Hennie dv Dirk Me- chielsen en Roelofje Kamphof. Cornelis Jacobus zv Jacob Sahrama en Anna Ma ria Garthoff. Ondertrouwd: Auke Terostra en Jo hanna van Weerlee. Getrouwd: Gerrit Pieter Plaatsman en Janny Roelfina Boon. Overleden; Hendrik Witte, 83 jaar, wedn. v. Maartje Huisman. Gevonden voorwerpen: 1 bruine portemonnaie, 1 broche, 1 zilveren ring, 1 wollen shawl, 1 kinder- bril, 1 wit kindersokje, 1 grijze heren shawl, 1 groene werkjas, 1 grijze heren hoed. INGEKOMEN PERSONEN Jannetje Kikkert v. A'dam. J. J. Cre- merplein 27-1 n. Molenstraat 52. Mar- retje Spruit v. R'dam, Henegouwerlaan 72 n. WiLhelminalaan 80. Cornelia A. Keijser v. Leiden, Rapenburg 131 naar Westerweg 22. VERTROKKEN PERSONEN Adriana M. H. Lampers v. C 82 naar Amsterdam, Oranje Nassaulaan 75. Geertruida J. Arends (wed. Binsbergen) v. H 94a n. Zaandam, C. J. Keghstr. 13 (en kinderen). Dieuwertje Zijm v. Wes terweg 1 n. Etten en Leur, Leur van Bergenplein 39. Christiaan Banhorst van Suikerweg 5 n. Velsen, Dijkmansstr. 13. SPORTUITWISSELING TEXEL-WIERINGEN De oefenwedstrijd Woensdagavond op het Boysterrein gespeeld gaf dikwijls vlot spel te zien. Het B-elftal gaf kranig partij en speelde eigenlijk vlotter dan de A-ploeg. Voor de commissie was het dan ook een lastig karwei om de definitieve elftallen op te stellen. Zie hiervoor de Texelse Courant van Woensdag a.s. Er is een capuchon gevonden, terug te be komen bij de heer Meindertsma, te De Cocksdorp. Het A-elftal neemt a.s. Zondag in on derstaande opstelling deel aan de sene- wedstrijden van JHC te Julianadorp. Vertrek met de boot van kwart voor 8. J. Westdorp (Zeemeeuwen) doel, P. Dalmeijer (ZM) en M. v.d. Slikke (Texel) achter, Waldus (SVC), Bos (SVO), F. Bakker (ZDH) midden, T. Heerschap (Texel), M. v.d. Beek (SVC), J. Dal meijer (ZM), A. Meindertsma (SVC) en G. Saai (SVC). Voor reserves: A. Bakker (ZDH) en L. de Jong (ZM). LANDBOUWSCHOOL TEXEL Maandag 24 Augustus begint de Land bouwschool weer met 16 leerlingen in de eerste klas, 22 in de tweede klas, 14 in de derde klas en 12 in de vierde klas, in totaal dus 64 leerlingen. De Minister van. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft zich uitge laten, dat plannen over vestigingseisen in studie zijn. Daarbij zal stellig ook ont wikkeling behoren. Daarom dient iede re jongen, die in de landbouw werkt en hierin later een bestaan hoopt te vin den, landonderwijs te genieten. En daar voor is op Texel de gelegenheid op de Landbouwschool. In alle klassen zijn nog plaatsen over. Inlichtingen over toelating zijn te ver krijgen bij het hoofd van de school, de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg Texel, telefoon 126. mens kunt u haar geste best billijken en schrijdt naar de andere attractie: de touwtrektent. Maar. clie is even goed: ge palmt een mama-pop in en omdat die tien, twintig keer uw premie in waarde overtreft, gaat ge daar nog even moedig voort, zich bevredigend aan kleine troostprijsjes, wat u een beminnelijke lach van de standhouder erbij oplevert. Dan doet u een gooi letterlijk en figuur lijk naar de hoofdprijs van de sjoelwed strijd: die bestaat uit een flinke haan; u vernam intussen, dat de eerste daennjs, een etui gebakvorkjes, gewonnen was door een badgast. De linker sjoelbak bracht u niet in de nabijheid van de hoenderhokdictator en geen wonder: die linkersjoelbak deed 't beslist slechter dan de rechter, waar uw buurman de ene serie na de andere maakte. Aangemoedigd door zijn succes dringt u vervolgens ook tot de andere schijvenstapels door en brengt iedereen met uw mikkunst in vervoering. En he lemaal aan het einde van uw tocht be landt ge bij de schiettent. Kees Drijver laadt uw geweer en daar gaat de hand reeds aan de trekker. Vlak naast de roos. De volgende vertoont een vergeeflijke afwijking en zou bij een nationale re serveoefening enkel uw strepen hebben gekost, maar de volgende is meesterlijk en een Koningschutter waardig. „Kerel, kom bij óns!" roept meester Boomgaard enthousiast Inmiddels gaat het rad van avontuur ratelen als een mitrailleur: er blijkt echter geen aanslag op uw leven te worden beraamd, enkel een aanslag op uw portemonnaie en die prettige ze kerheid geeft u plots de inspiratie Vis ser Goedendorp van de laatste op Amerikaanse wijze geannonceerde greep lootjes af te helpen. En zo fancy-fairt u al aardig mee. Om volledig te zijn, vertelt u nog even dat de pop op 1 Janu ari jarig is, dat de bezorger van een der grote loterij-hoofdprijzen mee mag klui ven aan de haan en dat de bakker de hele week voorbij had kunnen karren èds uw schuttershart maar wat rustiger had geklopt bij het aanschouwen van die 8 pond wegende kanjer van een krenten brood, die nu aan de heren C. Drijver Jaczn., Den Burg en J. Oosterhof, Eier land, ten deel viel. Nadat u nog zwaar gedecoreerd werd na het storten van al uw prijzen in de grabbel ton-voor-de-prille-jeugd, keert ge als een triomfeerder huiswaarts, de heerlijke wetenschap aan het hart de Gereformeerde Kerk kostelijk te hebben geholpen. Want dóar ging het tenslotte om! ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELIAS (Van Zaterdagavond 6 uur tot Maan dagochtend 8 uur). GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" N.N., Texel f 100,- voor tbc-bestrij- ding. Oosterend S. T. f2,50; Geb. K. f 25,-. Eierland J. B. f 2,50. „NIEUWE KOERS"-WEEKEND OP TEXEL Zaterdag en Zondag jl. werd door „Nieuwe Koers", de Jongerenorganisatie van de Partij van de Arbeid, voor het eerst een regionaal weekend op Texel georganiseerd. Dit weekend is, ofschoon de deelname niet bijzonder groot was, toch uiterma te goed geslaagd. Bij de opening kon door de Texelaars worden medegedeeld, dat er op het eiland weer een afdeling van „Nieuwe Koers" is opgericht. Een 15-tal jongeren heeft zich reeds bij de afdeling aangesloten, wat een mooi be gin kon worden genoemd. Zaterdagavond werd begonnen met 'n inleiding door mevr. De Vnes-Steutel uit Z.-Eierland. Spreekster gaf, na ge wezen te hebben op de tendenzen i.v.m mechanisatie, massificatie, materialisa tie en militarisatie, die leiden tot een geestelijke achteruitgang, de opdracht aan de Jongeren, te strijden voor de men selijke persoonlijkheid. Te strijden voor de mens als individu. Het was een zeer diepzinnige inleiding, waarop na afloop nop een korte discussie volgde. Vervolgens werd, na een kopje choco lade te hebben gedronken, het kamp vuur ontstoken. Hoog laaiden, onder het zingen van onze liederen, de vlammen op tegen de avondhemel. Tot slot van de avond werd nog een tochtje gemaakt» naar „het lichten van de zee". De volgende morgen bestond gelegen heid tot kerkbezoek. 's Middags werd een bezoek gebracht aan het strand en aan „De Slufter". Vooral „De Slufter" viel bij de over- kantse casten zeer in de smaak. Wij als Texelaars prijzen ons zeer gelukkig met het bezit van zo iets moois. Na gezamenlijk nog de broodmaaltijd gebruikt te hebben, werd de gasten weer uitgeleide gedaan vanaf de haven van Oudeschild. Tot slot willen wij nog iets vertellen van de „Nieuwe Koers". Het doel van „Nieuwe Koers" is jongeren voorlich ting te geven, omtrent hetgeen op poli tiek en maatschaopelijk gebied plaats vindt. Deze voorlichting willen wij ver strekken door middel van lezingen, ka derscholingen en discussie-bijeenkom sten. Toch is het natuurlijk met de be doeling ons geheel in de politiek te ver diepen, integendeel, sport ien spel en het organiseren van gezellige avonden behoren ook b" ons werk. Wij zullen trachten ons in een sfeer van gezelligheid en heohte vriendschap in gemeenschappelijke idealen te ver diepen en deze uit te dragen. Heb je interesse? Kom eens met ons praten. J. VI. TEXELAARTJES Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passcgebureau Velihuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V T.B., Den Burg, Tel.85 P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k licht grijze zomerman tel, m. 42 en licht blauwe wollen japon, m. 42. Samen f55,—. Adres Kogerweg IA B.z.a. meisje voor winkel en liuish voor direct of later. Br. onder no 391 aan het bur. v.d. blad Wil meisje, dat groen damesvest vond op weg naar Westerslag en beloofde dit naar Raadhuis te brengen, haar belofte gestand doen. Bel verzekerd. Emma- laan 100 Verl. een regen- broek. Gaarne terug H. Smit, Sonja, Dt Westen Gevr. 2e hands acte- of schooltas. Kogerweg 184c Verl j.l. Zondag op de Oosterender- weg een motorbroek H. Smit, Heidehof Aardbeienplan- ten, vroege, middelvroege en late. Gelria's rapenzaad N.A. KA. gekeurd. Snijbloemen en potplanten Bloemisterij Jac. Hin Czn, Kogerweg 11, Tel. 261 Te k. Jaarsma haard (Rex) groot warmte vermogen, 2 persoons solide houten ledikant met auping matras, huishoud linnenkast lV2xl m. met 3 laden, op- bergkast 2x1 m met leg planken, bloembak met gera niums, stevig konijnenhok, 100x70 cm, met konijn, 3- delige kolenkist 140x100x60 cm, kachel was en voer koken, Petrol, 2-pits petroleumver- gasser op electr. zuinige brander. Warmoesstr. 29 Te k. 75 kg gele crocussen, 2 grote schuifdeuren, 10 deuren, 1 radiotoestel. A. Bakker, Witte Kruisl. 13 Te k. contant enige ge reedschappen, ladders, trap pen, hakmachine, enz. Ju lianastraat 5, Den Burg B.z.a. net meisje 15 jaar voor 4 dagen per week Bea Pool, Postweg 88, Eierland Te k. een prima herenrijwiel merk Phoebus, drie versnel lingen met trommelremmen Wilhelminalaan 17 KOTTER OP NOORDZEE VROEG TEXELSE DOKTER OM ADVIES De heer Jn. van der Vis Bzn. werd aan boord van de kotter TX 4 op de Noordzee zo ernstig aan een vinger ge wond, dat de schipper het noodzakelijk achtte het advies van een dokter in te roepen. Via Radio Schevenimgen en de huistelefoon had men spoedig de huis dokter, dokter Renout, van OosterendJ aan de telefoon, die de nodige adviezen verstrekte. HET VOCAAL EN INSTRUMENTAAL KERKCONCERT TE DE WAAL De Waal. Het kerkkoor van De Waal gaf Donderdagavond in de mooie, nieu we kerk een zanguitvoering onder lei ding van de heer Kassenaar met mede werking van enige strijk- en blaasinstru menten. Mevr. Janse zong enige Bach- liederen met mooie stem en muzikaal begrip. De organist} C. Bakker, N-Schil'd, speelde zeer verdienstelijk Baoh, Si- monis en Walther. Het orgel en de zang klonken zeer mooi in de goede accous- tiek van deze ruimte. Koor en strijkers harmonieerden met altijd, het eenstem mig zingen en begeleiden vergt veel van het gehoor. De cantorijzang was zeer goed en de weinige mannelijke tenoren en bassen deden hun best. Het geheel was zeer verdienstelijk. Als kerkkoor bereiken zij onder de heer Kassenaar een goede hulp voor de gemeentezang. Tempo, tempo is altijd weer wat de ge meente geleerd moet worden, wil de dienst, die toch als lofzang is bedoeld, niet vervallen in een droefgeestige, naargeestige gewoontezang. Het tempo was er nu en het koor kan onder de heer K. nog steeds vooruitgaan in dictie vooral Het was een goede zangavond met vele schone momenten. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 23 Augustus 1953 N.H. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van der Wall, Vlootaalmoezenier tQ Rotterdam, in Gymlokaal Molenstraat. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Extra collecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn, 10 uur Ds van Rhijn Extra coll. vh. restauratiefonds De Koog 9,30 uur Ds Janse 20 uur Pfarrer Aesahbachter uit Sohwarzenegg (Zwitserland) en Ds Janse: Oecum. Jeugddienst. De Waal 11 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Eerw. Heer Veldhuys van Den Burg Oudeschild 7,30 uur Eerw. Heer Dulfer A.s. Donderdag Reisbesnréking Zuster- knng. GEREF. KERK Den Burg 10 en 7,30 uur Ds Goedendorp Oosterend geen opgaaf ontvangen GEREF KERK (onderh. art. 3i. K.O Oosterend 10 en 3 uur Ds J. P. Unger Wemelerveld DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Br. J. C. Beekhuis, Akkrum De Waal 11,15 uur Br. J. C. Beekhuis Vanaf 24 Aug. tot 6 Sept. wegens vacantie GEVRAAGD per ingang 1 October Aanmelding schriftelijk aan J. D BAKKER, Haven, Oudeschild. kunt U besparen door bij ons een Zwitsers kwaliteits uurwerk te kopen. Al onze horloges en wek kers mei volledige schrif telijke garantie. Ook voor inkoop, ruilen en repareren van alle uurwerken en goud- en zilverwerk, het betere adres Erkende Uurwerkenhandel De Klokkendokter Martien Groot Alle Maandagen op de markt aanwezig. TE KOOP te Oudeschild, over 3 weken leeg te aanvaarden Adres bur. van dit blad. WIJ ONTVINGEN VOLOP Vermist: zwart gelakte Gazelle Jongensfiets, tij dens de lampionoptocht. Gaarne terug bij Burg man, Dorpsstraat 32, De Koog. Algemene Kennisgeving Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Gerrit Veldma A JANSEN T. JANSEN-Dros Groningen, 17 Augustus '53 Bleekerstra.it 10. Wegens ziekte zal de hu welijksvoltrekking van H. J. VAN GRUNNINOEN en GERDA BLOM tot nader aanko diging worden uitgesteld. De receptie zal dus plaats vinden op een nader te bepalen datum Vrijdag 28 Aug. as Impen onze lieve Oom en Tante Chr. Weijdt en Wilh. Weijdt-Boon hun 50-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Neven en Nichten. Op Vrijdag 28 Augustus hopen onze lieve Ouders P. Smit en A. M. Smit-Hin hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen lang moge sparen, wensen hun kin deren RIET en HENK Noordhaffel B 98, Texel Receptie van 4 - 5,30 uur. TE KOOP G. P. KOORN, .de Krim" 12 cent per kg C. Bos, Hollandseweg, De Cocksdorp

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2