VfRIGLEY Twijnder's Manufacturen Vijf millioen dagen Dooi- de zorgen uit de zorgen Jeugdrubriek Electrische kracht in de landbouw Voor de Vrouw: Lagedrukbanden voor de landbouw Nog volop Seizoen 1 Een blik in vogelvlucht over 50 jaar tbc-bestrijding in Nederland is ook een beetje geschiedenis van het sociale ge voel. Toen in het begin dezer eeuw de eerste Nederlandse sanatoria werden op gericht en ook aan particulieren hier voor een bijdrage werd gevraagd, schet ste een boze meneer dit in een artikel als ,eene ziekelijke philantropie'„Want" zo ging hij voort, „wat den strijd van het bestaan niet kan volhouden, moet niet kunstmatig gesteund worden, doch moet liever vallen Maar ondanks dit cynische geluid zijn de sanatoria er tóch gekomen. Koningin- Moeder Emma gaf een vorstelijk voor beeld: bij het neerleggen van het re gentschap stond zij het landgoed Oranje Nassau's Oord in Renkum af om het tot sanatorium te doen inrichten. En nu vindt u in ons land sanatoria in soorten. Er zijn er, die speciaal ingericht zijn voor kinderen en we kennen ook het Ne derlands Studentensanatorium. De vak beweging heeft eigen sanatoria en het spreekt vanzelf, dat er ook speciale in richtingen voor protestantse en rooms- katholieken zijn. In 1952 hadden de gezamenlijke Ne derlandse sanatoria vijf millioen ver- pleegdagen: bijna 14.000 patiënten, die 365 dagen werden verpleegd. En daarbij rekenen wij dan nog niet de patiënten, die thuis of in een ziekenhuis werden verzorgd, waarvoor ook nog ruim twee millioen dagen worden gerekend. Was vroeger het verblijf in een sana torium vrijwel uitsluitend een langdu rige rustkuur, gepaard met goede voe ding om tot genezing te ikomen, nu spreekt ook de chirurgie en de behan deling met de modernste geneesmiddelen een duchtig woordje mee om de gevrees de ziekte onder de knie te krijgen. De kansen op genezing zijn dan ook zéér groot. Maar nog steeds geldt, dat de sa natorium-patiënt geduld moet hebben de verpleging duurt lang! Niet minder dan 11 sanatoria in ons land hebben scholen voor lager onder wijs. De kinderen raken op deze wijze door hun ziekte niet achter bij hun ge zonde leeftijdsgenoten en bovendien zijn In de moderne samenleving neemt het instituut der verzekering een voorname plaats in. Het neemt het risico, verbon den aan de gevaren, die de enkeling van verschillende kanten en op vrijwel alle levensgebieden bedreigen, van hem over of juister uitgedrukt, de financiële ge volgen van die gevaren. Niemand ziet graag datgene, wat hij in de loop der jaren aan bezit heeft op gebouwd, verloren gaan. Ieders streven zal er op gericht zijn, alles te doen wat in zijn vermogen, ligt om het verworvene te behouden. Doch menselijke berekeningen kunnen falen en er kunnen zich in het leven onver wachte en minder prettige gebeurtenis sen voordoen om van rampen en on heilen nog maar niet te spreken waardoor het met veel moeite en zorg venkregene geheel of ten dele teniet wordt gedaan Wanneer daar geen com pensatie in geld tegenover staat, is her stel van de ontstane schade en het. ge leden verlies, in de regel uitgesloten. Maar behalve, dat verzekering de mo gelijkheid schept de materiële schade op te vangen, komt zij bovendien tegemoet aan het in ieder mens levende verlan gen naar zekerheid. Iemand, die een brandverzekering sluit, doet dat met omdat hij de verzékermgsuitkering op zekere dag in ontvangst hoopt te kunnen nemen; het tegendeel is juist het geval. Polissen van levensverzekering, die zijn afgesloten met de conditie, dat di rect na overlijden het verzekerde be drag tot uitkering komt, geven zowel de verzekerde zelf als degenen, die voor hun bestaansonderhoud van de op brengst van arbeidsprestaties afhanke lijk zijn, het veilige gevoel de zekerheid te hebben, dat na overlijden van het ge zinshoofd de achterblijvenden financieel niet aan de grond zullen komen te zit ten. Levensverzekeringen worden niet af gesloten, omdat iemand kan komen te overlijden, maar omdat er na overlijden een of meer personen zullen zijn, die in staat moeten worden gesteld hun le vensgewoonten en hun levenswijze, die voor elk afzonderlijk weer anders lig gen, te continueren. Voor verzekeringen, die ten doel heb ben voor het achterblijvende gezin de financiële gevolgen van het overlijden van het gezinshoofd zoveel mogelijk binnen de perken' te houden, geldt on getwijfeld, dat het beter is zulk een ver zekering te bezitten en haar niet nodig te hebben, dan een verzekering nodig te hebben en haar niet te bezitten op het moment, dat zij juist van zo ontzaglijk veel nut zou kunnen zijn. Maar dan is het helaas te laat en kan de verzekering evenmin als een brandverzekering kan worden gesloten op het ogenblik, dat het vuur zijn venvoestend werk ver richt met meer worden aangegaan Verzekeringen met uitkering van de gecontractueerde bedragen na overlijden van de verzekerde en brandverzekerin gen hebben in zoverre iets met elkaar gemeen, dat zij beide risico-dekking be ogen. Het merkwaardige échter is, dat men het wèl als vanzelfsprekend be schouwt een brandverzekering te sluiten ofschoon slechts zo nu en dan schade door brand ontstaat en zelfs in verre weg de meeste gevalles schade geheel uitblijft doch lang met altijd door middel van een levensverzekering van enig formaat voorzorgsmaatregelen voor de toekomst neemt, terwijl de uit over lijden voortvloeiende schade, bestaande in een drastische verlaging van het ge zinsinkomen, te enigertijd moet komen. bezigheid en ontspanning van groot be lang voor 't herstel. Dit geldt evenzeer voor volwassenen. Een 10-jarig patiëntje uit het Rotter dams Zeehospitium in Katwijk aan Zee heeft in zijn bed een mooie rebus ont worpen ter ere van het 50-jarig bestaan van de georganiseerde tbc-bestrijding in ons land. Voor de goede oplossers zijn vele mooie en kostbare prijzen beschik baar Kaarten met de rebus kunt u gra tis en franco toegezonden krijgen op aanvraag bij de Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der tbc, Ri- ouwstraat 7, Den Haag. In 50 jaar is de sterfte aan tbc van 189 per 100,000 inwoners afgenomen tot 12. Maar de Nederlandse tbc-bestrijding zal eerst tevreden zijn als de \bc tot het ver leden behoort, zoals thans reeds in W.- Europa het geval is met cholera, me laatsheid en andere besmettelijke ziek ten. Nr. 274. INA HEMELRIJK Maandag 24 Au gustus a.s. viert Ina haar zesde verjaar dag. Waar ze woont stond niet op het briefje, maar we kun nen wel aannemen, dat zij een Oude- schildse is! Ze wil graag een fiets voor haar verjaardag! Veel plezier Maan dag, hoor. In de loop der jaren is de electriciteit ook op vrijwel alle boerderijen, die eer tijds er van verstoken moesten blijven door hun afgelegen ligging, bron van licht en warmte geworden. In de meest uiteenlopende toepassingen geniet nu ook de landbouw van haar zegeningen; vooral in de electrische kracht schuilen voor de bedrijfsarbeid nog vaak onbe kende mogelijkheden, die algemene aan dacht verdienen. De moderne electromotor is hier de krachtbron en kan allerlei vermoeiend en tijdrovend werk verrichten als het dorsen, het stro_ en bieten- snijden, malen, pompen, zagen enz. De voortschrijdende techniek heeft on vermoeid gestreefd naar perfectionne- ring en verbetering van de electromo tor. Een voorbeeld van wat men bereik te is de Heemaf S.K.A.-motor, een uit vinding ,die het gebruik van electrici teit voor krachtdoeleinden zeer heeft bevorderd. De reden van dit succes schuilt in de eerste plaats in eigenschap pen van de motor, die vooral ook voor land- en tuinbouw als eisen worden ge steld. Voorbeelden hiervan zijn: de een voud van uitvoering en bediening, zo dat, waar een krachtwerktuig nodig is, practisch gebruik direct mogelijk is; de druipwaterdichte uitvoering zorgt er voor, dat geen neervallend water in de motor kan dringen; de lagersdhilden hebben nl. slechts aan de onderzijde een opening voor de luditcirculatie. Een bi- zondeiheid is ook de rotorconstructie, die doordat hij op een speciale manier werd uitgevoerd, de rotor vrijwel on verwoestbaar maakt. De electromotor verdient een ruime toepassing in land- en tuinbouw. Hij heeft die reeds gevonden, maar bij de vooruitgang van de motorisatie in het moderne landbouwbedrijf kan aan de electrische krachtbron nog een grotere plaats worden ingeruimd. Hierdoor verkrijgt de' ondernemer im mers de besohikking over een ongekend aantal paardekraohten, dat naast be- drijfszeker en voordelig, ook vlug en veilig is. AKTE TUINBOUWKUNDE De heer L. Th. Onstenk, hoofd de o.l. school te De Koog, slaagde aan de Land bouwhogeschool te Wageningen voor de Akte Tuinbouwkunde L.O. Gevulde tomaten als slaatje 4 middelmatig grote tomaten, een paar gekookte aardappelen, 50 g boterham- worst of corned beef of een haring, een augurk, olie en azijn of een andere sila- saus, slabladeren, zout. De tomaten en de sla wassen. Van de tomaten een kapje snijden. De tomaten uithollen en van binnen met zout be strooien De aardappelen en de worst of haring in blokjes snijden; de augurk fijn hakken. Deze ingrediënten dooreen men gen en smeuig en smakelijk maken met de slasaus en een weinig tomatennat. De tomaten met het mengsel vullen. Van de tomatenkapjes 4 kleine figuur tjes snijden en één hiervan in het mid den van elke tomaat leggen. De slabla deren op een schaal leggen en de toma ten er op zetten. (Ingezonden mededeling.) Zuiver en ontsmet uw huid UlllvfSOV met de helder vloeibare l|||\l.|(j|j D.D.D. De Jeuk bedaart, J de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest, wh YY GENEESMIDDEL TEGEN IB HUIDAANDOENINGEN Nog met zo heel lang geleden ge bruikte men alleen ijzeren wielen in de landbouw, doch hoe langer hoe meer is het gebruik van luchtbanden toegeno men. De toestand is nu zelfs zo, dat al leen nog ijzeren wielen gebruikt worden door die eigenaren, die in verband met de hoge kosten zich het aanschaffen van luchtbanden niet kunnen permitteren. Men is nu echter door de practijk tot het inzicht gekomen, dat lagedrukban den voor de landbouw aanzienlijke voor delen bieden. Onder een lagedrukband verstaat men een luchtband, die men minder druk (spanning; geeft dan een normale auto band. Deze lagedrukband heeft de volgende kenmerken: hii is overal gelijk van dik te en over de gehele omtrek soepel (dus geen speciaal- dik loopvlak), hij heeft koordlagen, hij wordt gebruikt met wei nig spanning, hij deukt onder het rij den in, hierdoor laat de aangekleefde aarde gemakkelijk los, hij wordt gemon teerd op bredere velgenmaat. Deze lagedrukbanden kunnen op vrij wel alle landbouwwerktuigen gemon teerd worden. Vooral op zeer natte en lcsse gronden leveren zij grote voorde len op. Door deze lagedrukbanden wordt de draagkracht van het wiel vergroot en laten wielen, met deze banden gemon teerd, een minder diepe voor op het land achter, daardoor vereisen wagens met lagedrukbanden minder trekkracht. Men kan dus zeggen, hoe ongunstiger de terreingesteldheid, des te meer voor delen biedt de lagedrukband. VOORTVARENDE SCHOOLFOKKERIJ Zoals bekend helpt de Koger school jeugd twee zeugen aan de kpst. Een der spekproducenten. luisterend naar de naam Beatrix", heeft dezer dagen 12 biggen geworpen. Moeder en kroost ma ken het uitstekend. Zaterdag jl., ja ook op Zondag en Zondaa en Maandag, kwamen nog weer talrijke badqasten naar ons ei land, dat inmiddels de toedrukte al weer gehad heeft. Maar dat wil niet zeggen, dat het seizoen op z'n einde loo^t: alom ontmoeten wij nog de bad gasten en wie Maandag de markt be zocht, zag de .vrienden van Texel" bi] honderden over het plein gaan. En in de straten van Den Burg was het ook al leven en beweging van gasten. Het seizoen vordert onderwijl snel. Al doet de zon ook nog zo prettig haar best, de natuur wijst ons al weer op de komst van de herfst: de danen korten merkbaar, de heide hééft grote vlakten in een paarse gloed gezet, vele vogels spoeden zich reeds weer Zuidwaarts. Vele velden hebben het wiegelend graan reeds door combines en andere werktuigen zien wegvoeren. Onze feestcommissie kondigt al weer feesten aan voor September en zo zal straks de R weer in de maand zijn eer wij er erg in hebben want hard gaat de zomer voorbij.... Zaterdag hebben wij reeds de eerste blauwe duinbramen geplukt, ,,'t Bestaat niet, nou al?!" vroeg men ons in verwonderina. Zeker, de bramen blauwen en dan weten wij wel, hoe ver en hoe laat het al is. Ook ziet ge een duidelijk symptoom in de berichtjes, dat de komende voetbal competitie weer is samengesteld en dat er dus weer volop intense training ver eist wordt om goed beslagen ten ijs te kunnen komen. Ijs! Ach, laten wij voor lopig nog maar alleen aan róómijs (met vanilledenken! LEGGER DER WEGEN Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis, dat een exemplaar van de door Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland op 1 Juli 1953 opgemaakte 2e wijzigingslegger van de ingevolge artikel 27 van de Wegenwet vastgestelde legger der wegen dezer ge meenten op 25 Augustus 1953 op de se cretarie der gemeente zal worden ne- dergelegd. Deze wijzigingslegger ligt al daar van die dag tot 1 October 1953 ter inzage van een ieder. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij Burgemeester en Wethou ders ingediend en bij het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren kunnen mede worden ingebracht in een zitting van het College van Burgemeester en Wethou ders, te houden op Donderdag 1 October 1953, te 10 uur. Texel, 20 Augustus 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. HET ORGELCONCERT TE DEN HOORN Het orgel van de N.H. kerk te Den Hoorn heeft een prachtig geluid. De heer Kees Verkerk, organist te Schelling wou- de, zal er Woensdagavond met genoegen op hebben gespeeld en de luisteraars, grotendeels bestaande uit badgasten, is door de kwaliteiten van organist en or gel een genotvolle avond bezorgd. S.V. Texel. A.s. Zondag beginnen we met het oe fenprogramma voor Texel 1 en 2. Aan vang 1 uur Texel 2 comb.-HRC comb; half 3 Texel-HRC comb. Hoewel we bij de training nog niet konden meiken dat de competitie voor de deur staat, hopen we toch dat nu vol doende animo zal komen. De como. be tekent voor Texel 1 een zware opgaaf. Als alle betrokken spelers zich dit reali seerden, zouden ze zich stellig beter heb ben voorbereid. Vooral Texel 1 heeft de taak te zorgen dat onze vereniging ook financieel zich kan staande houden. Als zij het publiek weten te trekken, en dat moet door prima spel gebeuren, kan de vereniging haar verplichtingen nako men. Daarom mogen we verwachten, dat ieder zich voldoende zal voorbereiden en met lust en goede kameraadschap zal strijden voor het behoud van onze plaats in de KNVB. Hier volgt de indeling adspiranten. Afd. N.: Hollandia, Westfrisia, Flevo, Helder, HRC B, Sohagen, Succes, Texel en BKC. Afd. R (dubbele comp.): SVC A, De Koog A, Tex. Boys A en Texel B. Sportuitwisseling op 29 en 30 Augus tus a.s. Geeft u vandaag nog even op het aantal logé's dat u wilt hebben? Adressen: voor voetbal bij W. v. Zeij- len en D. Dapper. SVCNieuws Hedenmiddag wordt op ons terrein een seriehandbalmiddag gehouden voor de meisjes adsp. Verschillende clubs ne men deel Het bestuur van SVC heeft een medaille uitgeloofd. We hopen dat de jeugd zich ten volle zal geven. Voor Zondag stond op het programma de demi-finale voor de SVC-beker tus sen Tex. Boys 1-OVV 1 en Tex. Boys 2- De Koog 1. Doordat Oosterend wegens vacantie geen elftal op de been kan brengen wordt alleen gespeeld Tex. Boys 2-De Koog 1. Aanvang half drie. Terreindienst: H. Hooischuur en M. de Waard. FEUILLETON AUTO BLEEF STEKEN Een steenkoolauto van de fa. P. Vos uit Oudeschild zakte Dinsdagochtend door het deksel van de brandput, welke voor de slagerij van de heer Goënga te Den Hoorn is gelegen of eigenlijk gele gen heeft, want na dit incidentje is de put, die al lang geen dienst meer deed, door Gemeentewerken gedempt. WAARSCHUWING Belanghebbenden, in het bijzonder zij die gaan verhuizen, wordt er met klem op gewezen, dat de Vuilnisemmer met bijbehorende emmerkaart behoort bij het perceel ten behoeve waarvan zij oorspronkelijk is uitgereikt. Het is verboden deze emmer bij een eventuele verhuizing, zowel binnen als buiten de gemeente, mede te nemen naar het nieuwe adres. Tijdens controle dient de emmer met kaart in het op de kaart vermelde per ceel aanwezig te zijn. In verband met deze publicatie, wor den „de bepalingen voor de gebruiker", op de emmerkaart vermeld, nogmaé'ls onder de aandacht van de gebruikers gebracht. Texel, 31 Juli 1953. GEMEENTEWERKEN TEXEL. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 23 Aug. 13e Zondag na Pink steren. De klissen om 7,30, 8,45 en 10 u. in Den Burg, om 7,30 en 10 u. in Den Hoorn en om 10 u. in Oosterend. Com- munieuitr. om 7 u., na de Mis van 8,45 en verder onder al de Missen. Bieoht- gel. in Den Burg voor de Mis van 7,30, in de bijkerken voor en eventueel na de Missen. Lof om 7 uur. Maandag 24 Aug. Mis om 7, 8 en 9 u. Dinsdag 25 Aug. Mis om 7 en 8 u. Woensdag 26 Aug. Geen Mis om 7 u. maar alleen comm. uitr. Mis in Den Hoorn om 7,30 met bieohtgel. v. d. kinderen v.d. 5e klas. Lof van St. Jo zef om 7,30 uur met roz. en Jozeflita- me v.d. ingekomen intenties. Donderdag 27 Aug. Geen Mis om 7 u. maar alleen comm. uitr. Mis in Oosterend om 8 uur met biechth. v.d. kinderen v.d. 5e klas. Vrijdag 28 Aug. Mis om 8 u. en gez. om 9 uur. Om 3,30 biechth. Jozefschool. Za terdag 29 Aug. Geen Mis om 7 u. maar alleen comm. uitr. Mis om 8 u. en om 7 u. in de kapel. Roz. om 6 u. en biechtgel. van 5-9 op de hele uren. Zondag 30 Aug. Mis in Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 u. In Oosterend om 7,30 en 10 uur. In Den Hoorn alleen om 10 uur. Toen haalde hij de schouders op en wendde ziah naar deur. We praten nog wel eens.zei hij veelbetekenend. milder, zachter èn voller van smaak door T. LODEWIJK 32.) Maar vader, hoe kwam u daar toe. Is ze bij u geweest? vroeg Rolf. Nee, ik ben bij haar geweest. Wanneer? Gisteren. Ze ligt in een rusthuis. Wist je dat? Ik had gehoord, dat ze ziek was. Nu, ze'had het knap te pakken. En dan die kwestie met Lastman. Ze knapt al wel aardig op, nu ze van die zorg af is. Ja, dat kan ik me voorstellen lachte Rolf schamner. Vader, wat be zielt u toch! U weet net zo goed als iik, dat die beschuldigingen van die van dat kind ongegrond waren. Dat u geen schuld had aan de dood van haar tante. Hoe kunt u zoiets gaan doen? En ik heb u net verteld wat het er voor eentje is. Ik heb daar zo mijn eigen gedach ten over. Maar ik weet de feiten. Ze zaten tegenover elkaar, vader en zoon, gereed voor de strijd. Vader, ik vind dit ongehoord. De zaa'k van een concurrent financieren en dan nog van een onbetrouwbare, wraak zuchtige, intrigerende concurrent. Chris telijke naastenliefde, maar ik vind het een enorme blunder. De oude heer keek schuldig, maai' Rolf vertrouwde de ootmoed niet. Kunt u er niet van af? Ik zit er voor tien jaar aan vast. Minstens. Rolf dacht even na. Nou goed. U hebt het geld van de zaak er niet voor gebruikt. We laten dat maar voor wat het is. En verder doen we of er niets gebeurd is, en con curreren lustig verder. Jawel protesteerde de oude heer maar als je die juffrouw ruïneert, ru ineer je mij ook! Rolf hief de handen omhoog. Vader, word toch eens een ogen blik serieus! Dit is een idiote toestand. Zou ik dan niets tegen de concurrentie mogen ondernemen? Natuurlijk wel. Maar niet op die manier, die jij voorstelde. Vader, u bent onmogelijk. Er is niet met u te praten. Ik moet hierover denken, want zó kan ik niet werken. Eerst een spion van de concurrentie in mijn zaak. En nu een compagnon van de concurrentie lachte de oude Twijn- ders. Ja, lacht u er maar om. U bent toch niet werkelijk haar compagnon? Nee, alleen haar geldschieter. Hebt u tenminste zekerheid? Nee. Een polis. Rolf keek zijn vader aan als zag hij hem voor het eerst, als was hij een wild vreemd, zeldzaam dier, dat zo onver wacht de kamer was binnengevlogen. Altijd graag jongen, altijd graag stemde de oude heer joviaal toe. De deur sloeg met een klap dicht. En Twijnders Sr. stak zijn sigaar, die was uitgegaan, opnieuw aan. Hij schudde van het lachen. In geen jaren had hij zich zo goed geamuseerd. COMPAGNONS Rudi Taal had de oude heer Twijn ders een briefje geschreven, dat zij bij nader inzien meende toch van zijn hulp geen gehruïk te kunnen maken, omdat ze het onjuist achtte, financieel gebon den te zijn aan een concurrent. Ik zie dit zuiver zakelijk had ze geschreven maar wil u wel zeggen, dat ik me daarbij niet heb laten leiden door enige gevoelens van verbittering tegenover u. Uw houding was zeer edel moedig en ik ben er u dankbaar voor. Ik hoop, dat u mijn zienswijze ook zake lijk zult willen beoordelen en billijken. Ik zou het dan ook erg op prijs stel len, als u me nog even de tijd gunde, om te zien naar een andere mogelijk heid. Zo spoedig mogelijk zal ik dan te rugbetalen. In ieder geval blijf ik u al tijd dankbaar voor de hulp, die u me in een zeer moeilijke situatie hebt ver leend. Zo had ze hem niet gekwetst en toch haar eigen zelfstandigheid bewaard, dacht ze. En toch, nu ze weer in haar zaak terug was en alles weer liep, kreeg ze steeds meer het gevoel, dat ze dit wat heel gemakkelijk had afgemaakt. Nu, weer in de zaak, begreep ze pas ten volle wat het voor haar betekend had, dat die zaak was gered. Dat had Twijn ders gedaan. En zij had hem bedankt met een briefje. Op een stille middag nam ze haar be sluit. Ze moest hem opzoeken. Ze moest hem persoonlijk zeggen wat haar bedoe lingen waren en hem er van overtuigen, dat ze geen wrok meer had, dat ze hem erkentelijk was voor zijn hulp. En.... ze wou de vader van Rolf nog wel eens spreken. Het onderhoud was maar zo kort geweest. Hij leek toch wel een aar dige man. Gek, dat je tegen zo iemand terwijl je hem nauwelijks kende» zo fel in het geweer kon komen Toen ze vanachter de vitrage gespan nen voor de glazen deur, Rolf Twijnders voorbij zag lopen zonder één blik opzij, stond haar besluit vast. De kust was vrij. Rolf was weg. Nu kon ze de oude heer wel even gaan opzoeken. In een wip had ze haar mantel aan. Ik ben met een half uurtje terug riep ze in de winkel en weg was ze. Naarmate ze dichter bij het monu mentale winkelpand van Twijnders kwam, ontzonk haar de moed. Maar zei ze tot zichzelf wat ben jij er voor één. Je bent toch niet bang? Halverwege omkeren? Vooruit, Rudi! (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4