»AL-PAS« ALBERT HEIJN - Geef een boek In een Al-Pas kunt U overal bij! DÖlJWEEÖBERTSTabafc KOHLER is een „Germaan" ontiek®t PRODUCT Fa Klaas Boon Zn, Den Hoorn Weet U het nog niet? BOEKHANDEL PARKSTRAAT Het wapen van Breeck Verstopping r,?S' Een verrassing voor de man I?» Een pracht van een RIJWIEL en dat staat Sint Nicolaas wel aan en Bram Bakelaar heeft ze voor hem staan. PU ROL GENEEST Texels Bioscoop Theater Chocolade Figuren 25 Suikerwerk Figuren. 25 Marsepein Figuren 25 Strooigoed 45 Fondant Borstplaat 59 Chocolade 58 Prima Cacao 82 Palmoliezeep 59 Kijk eerst voor hoe weinig U een betere naaimachine kunt krijgen) „ori« het ®°°l' uk id Uw hul» In j Goihu<h« Uit. btcWbcowwttk versierd Friesche HEERENBAAI A 3.50 Paars 3.— per 250 gram 2 dozen PAMIR-shag Gemakkelijker In het werk 1 KOHLER VS met schuitspoel f 240- Onbe rispelijke parelstcck. verwerkt alle stoffen ook borduren en stoppen, kan vóór- en achteruit naaien. Zeer solide. (Zelfde uitvoering met centraalsDoel f. 275 -). OOK PRETTIGE BETALINGSREGELING MOGELIJK KÖHLER VS f. 240 Imp. Roco Cardozo NJfc Keizersgracht 649-651 - Amsterdam C. Minder verstelwerk (want minder slij tage) I Voordeliger (gaat veel langer mee)l Geef Uzelf „armslag" in een LONNEKER patent overall Gemaakt van KRI-NI MO stof 100% krimpvrij Verkrijgbaar bij het vanouds bekende adres voor werkkleding Wij helpen U over de twijfel been: Het is een kostbaar geschenk, dat weinig kost Chocolade Letters per stuk 75 en 48 De van ouds bekende kwaliteit Melk en Puur FEUILLETON door T. LODEWIJK 21). Dat kan ik me begrijpen zei Marian zadht. Het was moeilijk voor me ging Harm voort met een verlegen glimlach het was moeilijk voor me om hem te haten, te blijven haten. Want hij was van toen af dezelfde niet meer. Aller eerst raakte hij geen druppel drank meer aan. Geen druppel Hij ging door het huis, of er een dode was. Hij had zijn hele zelfbewustzijn verloren Hij com mandeerde niet, hij liet mij oolk mijn gang gaan, hij verbood mij niets, vond alles goed En hij deed alles voor moe der, letterlijk alles. Maar ik haatte hem, ik meende dat ik hem moest haten. Ik zei niet meer tegen hem dan nodig was. We gingen als vreemden aan elkaar voorbij. En als moeder er met me over wilde praten, liep ik de deur uit. Ik kon me toen niet begrijpen dat zij, na dit al les. zo gewoon tegen hem deed Marian zat met haar gezicht tussen haar ellebogen, die rustten op het tafel blad. Ze ihad geen oog van Harm af. En toen op een avond vervolg de Harm zijn moeilijk verhaal toen hoorde ik, in moeders kamer stemmen. Het was vader, dat hoorde ik aan het geluid. Niet aan zijn stem Want die was zo veranderd. Marian, het was. ver schrikkelijk. Heb je wel eens een man horen huilen, kermen, snikken? Zo'n grote man als mijn vader. Hij was als een dier, dat sterft Het was. vreselijk Ik kwam mijn bed uit.en ik heb ge luisterd. En toen ik daar achter de deur stond, hoorde ik moeder praten. Ze zei: Cor. zo heet vader, hou nou op, jongen, schei nou uit. Je maakt me zo verschrikkelijk verdrietig. Heus, natuurlijk vind ik dit allemaalver schrikkelijk. Maar ik heb zoveel ge wonnen door dit alles Ik zie nu dat het nodig was. Je bent zo lief en zo gedul dig, en ik houd zo vreselijk veel van je zoals je nu bent., ik ben zo gelukkig, zo véél gelukkiger dan vroeger. je moet niet meer verdrietig zijn. Het was jouw schuld niet, dat maak je jezelf wijs. Het was een ongeluk. Maak me nu niet ongelukkig door al die verwijten die je je zelf doet. Je hebt me de laat ste jaren zoveel gelukkiger gemaakt dan voorheen., laat het nu zo. Marian veegde verstolen langs haar wang, ze keek naar het gebogen hoofd van de jongen tegenover haar. Ze had zo graag even over z'n hand willen strelen, om te tonen dat ze begreep. Toen heb ik begrepen zei Harm en hief zijn gezicht naar haar op - hoe gru welijk ik vader had verongelijkt. Ik heb het moeder allemaal verteld. En zij aan vader. Van toen af aan hebben we sa men gedaan, vader en ik.voor moeder. Voor moeder heeft hij deze zaak gekocht opdat ze niet in de stad op 'n bovenhuis hoefde zitten in het lawaai, voor moeder kocht hij een auto, om met haar te gaan rijden. Alles wat hij doet, doet hij voor moeder. je zoudt het niet zeggen van zo'n bullebak, als je hem zo ziet.maar als hij bij moeder is ruwe huid. ruwe handen, ruwe lippen Ik ben zo blij bekende Marian dat je me dit alles hebt verteld, 't Is net of ik jullie allemaal nader gekomen ben. En nu, Harm, wil ik jou óók vertel len, wat ik eerst met zeggen wou. Ik geloof dat vader gebukt gaat onder een last die hij niet dragen kan. Niet al leen financieel. Er is iemand die hem op de een of andere manier in z'n macht heeft. Ik weet niet wie het is, maar ik vermoed het. Wie dacht je? vroeg Harm ge spannen. Sartorius Sartorius.is dat die man die op die grote witte villa woont? Die man met dat Ohinezengezicht? Lk heb hem wel eens gezien. Ik mag hem niet. Ik ook niet. En denk je dat die. Ja, ik denk dat die vader in zijn macht heeft. Ik weet het niet. Maar va der had opeens geld en sindsdien heeft die Sartorius heel veel praatjes. Vader. het lijkt of hij bang voor hem is va der, die altijd als koning was in zijn ei gen zaak, die zidh door geen klant liet ringeloren over dingen die hij niet met zijn geweten overeenbrengen kon. En die Sartorius. Verkouden en hoestende kinderen Mijnhardt's Kinder Hoestsiroop Verzachtend, Losmakend, Hoeststillend Tja zei Harm nadenkend ik geloof dat ik een lichtstraaltje zie. Dit is een avond van onthullingen en ophel deringen. Marian, liefste, en ik ben zo vreselijk blij dat wij elkaar zó vertrou wen, dat we dit alles aan elkaar zeggen kunnen Hij greep haar hand en zag verheugd, hoe haar droevig gezichtje op lichtte en haar ogen hem tegenstraalde. Het inspireerde hem tot een driest ver trouwen in de toekomst. Luister zei hij er gaan praat jes over Het Wapen. Over wat daar ge beurt 's avonds. Zoiets blijft niet stil in een nest als Breeck. En de naam van die Sartorius wordt daarbij genoemdeen erg beste naam schijnt die hier niet te hebben en bovendien is hij rijk, dus de mensen zijn gauw geneigd allerlei kwaad van hem te geloven. Maar ik heb zo'n idee dat het één iets met het ander te maken heeft Weet je wat? Ik zal pro beren eens wat naders over die Sartori us te weten te komen. Misschien kunnen we hem z'n nagels eens knippen. Zo'n man moet een verleden hebben en dat hij er nooit over praat, en hier is neer gestreken om de gebraden haan uit te hangen, geeft me wel wat te denken. Denken zei Marian met een lach. We moeten om de bus denken Harm jongen, Lk ben een stuk opgeknapt van avond. Eerst liet ik alles maar over me heengaan. Maar nu wil ik., vechten! Toch niet met mij? lachte hij plagend. Ja, met jou. samen met jou. Accoord zei hij grimmig op eens ik ben je man Nog niet lachte ze. Maar ik wórd het, reken daarop! (Wordt vervolgd). SEPTEMBER AFFAIR Het verhaal van deze zeer spannende film loopt heel anders dan de meesten zullen vermoeden, hoé zullen wij voor een verrassing houden. Wij ontmoeten een ingenieur, David Lawrence, die uit Italië naar Amerika zal terug vliegen, maar laat hij nou net te laat komen: het vliegtuig is al los als David op het veld arriveert. Hij blijkt niet de enige te zijn: een jonge concertpianiste, Manina Stu art, is ooik te laat. Enfin, zij besluiten nog maar wat in Italië te blijven passa gieren. David vertelt, dat hij getrouwd is, maar dat zijn huwelijksleven nooit gelukkig is geweest. Hij had wel willen scheLden, maar zijn vrouw gaat daar niet op in wegens hun zoon. Als het vlieg tuig, dat voor hun neus wegvloog, ver ongelukt en alle inzittenden het leven laten, zien David en Manina daarin een kans om samen verder te gaan ,,En zij leefden nog lang en gelukkig", aldus 't bekende sprookje, maar dit verhaal krijgt een heel andere wending De film vertelt u alles! „TURF IN JE RANSEL" Jerry Lewis en Dean Martin zijn de hoofdrolspelers in 'n vermakelijk solda ten-verhaal, waarin vooral Lewis als 'n uitstekende komiek en imitator op de voorgrond treedt. Zijn vriend, sergeant Puccinelli is meer de normale helft van dit duo, dat in ons land nog maar weinig bekendheid geniet. Beide vrienden bele ven een aaneenschakeling van dwaze gebeurtenissen in het leger, waarbij niet onder stoelen of banken wordt gestoken, wat er al zo aan mankeert in de militai re dienst. In de ogen van de „manschap pen" althans. Wij garanderen u een genoeglijke avond. Nederlands nieuws O a. Schouwen-Duivenland. De dijken dicht, de vlaggen uit! Viermaal Phoenix bij Ouwerkerk. Koningin Juliana woont sluiting bij, toespraak tot het Nederland se volk. Buitenlands nie Jelee: O.a Vliegramp bij San Francisco; van de Dionne-vijfling treedt klooster; Voetbal Sehotland-Wales Zatopek verbetert eigen wereldre op de 10.000 meter. HEROPVOERING De Cocksdorp. De toneelvereni O.D.I.T. gaf Zaterdag een heropvoe van „De Big van het 168ste" „De Hoop" was weer uitverkocht bewijs, dat er voor deze klucht i grote belangstelling bestond. De muz le medewerking werd weer verl< door „The Music Devils" uit Wori veer Het kapwerk was verzorgd doo heer Druif. Onder regie van de Zwart werd het sluk weer prima voerd, vooral het 2e en 3e bedrijf den zeer vlot bespeeld. Wat is er gelachen om het werkelijke solda leven in de kazerne Aan het einde dankte de heer G. Bakker de mede kenden voor het gebodene en de schouwers voor hun belangstelling. Besloten werd met een gezellig b Vlug, zacht en pijnloos werke Mijnhardt's Laxeertabletten 65 KATHOLIEKE KERKLIJST van de parochie St. Martinus Oude: Zaterdag 5-8 uur biechbgelegenhei de hele uren, 7 30 uur gez. Rozenhi Zondag, le zondag van Advent, 7 gelezen H. Mis, om 9 u. comm. uitr en om 10 u. Hoogmis, 's Avond 7 u ter ere van Maria. Donderdagavond biechtgel. voor de eerste Vrijdag dag, eerste Vrijdag van de maanc 7 u. comm. uitreiken, uitstelling en wijding tot het H. Hart, om 7.30 gezongen H. Mis. 's Avonds 7.30 u ter ere van het H. Hart. Zaterdag, Zaterdag, om 7 u. comm. uitreikf 5-8 uur biechth. om 7.30 uur rozenb met toewijding tot het onbevl. H. van Maria onder uitstelling van fc Sacrament. Zondag 2e Zondag Advent en feestdag van St Nicola* vanaf 2 stuks vanaf 5 stuks per stuk gram 250 gram gram gram deo4 4 ■kken Spaar Boffie-strips en Panorama-plaatjes Ook Sint weet precies waar hij 't best af en 't goedkoopst uit is Natuurlijk bij Albert Heijnl Daar vindt hij banket en chocolade, suikerwerk en marsepein en andere heerlijkheden te kust en te keur. En omdat alles bij Albert Heijn zo voordelig is, geeft hij deze keer nóg méér WAARSCHUWING! Koop nog niet. Vergelijk eerst. In uw eigen belangEn kies dan een échte Kohier, want dan bespaart U bij de koop al direct f. 100.- of meerEn U hebt er een oerdegelijke en licht- lopende machine aan. Wat zult U blij zijn als U ziet hoe vlug en netjes U er mee werkt! U doet U zelf te kort als U er te lang mee wacht. Ga dus morgen beslist naar uw handelaar en verrijk uw leven met een échte Kohier. KOHLER ZIG ZAG f 545 - (lamp f. R).- meer) com pleet in koffer, elcctriich Een voudigc bediening, gemakkelijk spoeltje verwisselen Knoopsga ten maken, knopen aanzetten. Engels borduurwerk, applicercn. festonneren, cordonncren stop pen. naden afwerken en al het gewone naaiwerk Boterstaven mot Roomboter 100 en echte Aman- Boterletters „M" delen bereid per stuk 2 O O Taai Popjes6 stuk» 25 Grote Taai Poppen per stuk 45 Speculaas Popjes met Amandelen 2 stuks 35 GskrUld Sp6Cll!s3S 250 gram 44 en 39 Amandel Speculsds 250 gram 55 KÖHLER ZIG-ZA0 f. 545.- Telescoop-mouw Bij de Al-Pas overall merkt U niet dat U hem aan hebt I Volkomen bewegingsvrijheid Geen scheuren onder de armen Drêeërlei voordeel: Het is niet te tellen, zo vaak als U in Uw werk boven Uw hootd moet reiken I En élke keer, dat U dat doet, moeten Uw armen Uw .trekkende" overall méé optillen BEHALVE als U een Lonneker's „AL PAS" overall draagt, met de onder de oksels In- en ultschulfbare

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 6