De „Hoydal" werd 25 jaar geleden op de Texelse kust geworpen Texels Bioscoop Theater Goed geslaagd St. JNic. feest van de Nutskleuterschool TEXELAAR WON BROMFIETS De heer A. M. van Liere, Oost O 75, heeft een bromfiets gewonnen als deel nemer aan de jubileum-prijsvraag uit geschreven door „De Schutsluis", een vereniging, die zich beweegt op het ter rein der jeugdverzorging. De rebus luidde: „Laat de kaarten bin nenstromen, dan zal 't huis er zeker komen." De Oostenaar was niet de enige gelukkige van Texel: de heer M. Koop man, De Koog, won een kist sigaren, de heer J. C. Bruin, Schilderénd 128, Den Burg en mw E. Eelman-Stolk, De Waal 1 A, een portefeuille. MONSTERNEMER BENOEMD De heer B. Zijm, „Loodsmansduin", is door de Fökverenigmg Texel tot mon sternemer benoemd, rayon Den Hoorn en omgeving. OUWE SUNDERKLAAS TE DEN HOORN Evenals voorgaande jaren zal de Hoomder Ouwe Sunderklaasjury weer op 12 December in de o.l. school aan de Dorpsstraat geinstalleerd zijn. De be oordeling zal over twee groepen gaan en wel groep I tot en met 14 jaar en groep II boven 14 jaar. De jeugd gelie ve van half acht tot half negen voor de jury te verschijnen; de in deze categorie toegekende prijzen worden om 9 uur voor de school uitgereikt. Daarna kun nen de ouderen voor de jury verschij nen, wederom in de school. De prijsuit reiking voor groep II zal in Loodsmans welvaren plaats vinden. Hoornders, laten wij zorgen, dat Ouwe Sunderklaas knal wordt! VOLKSDANSWEEKEND 12 EN 13 DECEMBER De Volksdansgroep „Texel" organi seert een „Ouwe Sunderklaas-weekend" De Zaterdagavond wordt er deelgeno men aan het Sunderklaasfeest. Na afloop van de maskerade in Den Burg zal er een Volksdansbal worden gehouden. De plaats is nog niet bekend. De heer Kaars van Terschelling en zijn Speelman zul len dit weekend aanwezig zijn. Ook zul len er deelnemers van de „vaste wal" komen. Liefhebbers voor dit weekend kunnen zich opgeven bij de heer Veld- wisch, Jeugdherberg „Panorama", of bij A. Breet, Schildereinde 111. Voor Oosterend kan men zich als deelnemer opgeven bij mej. B. Dros. Het belooft een goed weekend te wor den. Nadere mededelingen in de krant van 12 December. Laten ook de Texe laars, van 16 jaar en ouder, zich spoedig opgeven! TOT BESTRIJDING VAN TBC ETC. De ons allen welbekende vereniging „Texel" tot bestrijding van t.b.c. onder het rundvee en andere veeziekten verga dert op 18 December. Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de advertentie BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In November is op één bedrijf rot- kreupel geconstateerd. BOUW RAADHUIS TERSCHELLING GEGUND Na onderhandse aanbesteding is door B en W van Terschelling de bouw van een nieuw Raadhuis aldaar aan de Bur gemeester Van Heusdenstraat gegund aan de laagste inschrijfster de N.V. „Fri- so" te Sneek voor f211.700. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 23 tot en met 28 No vember 3 kg Tong; 88 kg Schar; 71 kg Bot; 5 kg Kabeljauw; 1000 kg Garnalen; 6375 kg Puf garnalen; 19 kg Zalm; 461 kg Kruikels; 1120 kg Kokhanen; 645 kg Wulken; 30 kg Haring. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 27 November S. Ros—S. Bakker 2—0 C. v. HeerwaardenP. Kooi 20 J. Vinke—C. Dijker 0—2 S. v. HeerwaardenN. de Graaf 11 2e klas: J. P. StamJ. Hooyberg 02 C. P. BurgerJ. Kikkert 20 Jb. v. ^eerwaardenA. Vinke 20 J. N. Rijk—A. v.d. Slikke 0—2 3e klas* P. Bakker—D. v.d. Werf 0—2 A. de VriesJb. Koorn 02 Jn. BarhorstJoh. Barhorst 20 Joh. v.d. VijverC. Vinke 02 F. v. SambeekC. Vinke 20 De Graaf blijft het maar goed doen want nu moest ook S. v. Heerwaarden met een puntenverdeling genoegen ne men, zeer ten gerieve van Dijker die Vinke in het zand deed bijten. Ditzelfde deed Ros met S. Bakker en C. v. Heer waarden met P. Kooi. In de 2e klas herstelde v. Heerwaar den zich ten koste van A. Vinke. Hooy berg wees Stam terug, terwijl Kikkert niet tegen Burger op kon en Rijk een nederlaag incasseerde tegen v.d. Slikke. C. Vinke en D. v.d. Werf kregen vaste aansluiting bij de kopgroep, terwijl Koorn zich herstelde tegen de Vries. Jn. Barhorst wist door een zege op Joh. Baihorst enige plaatsen te stijgen. TexelWinkel werd een 12-8 over winning: Texel 1 Winkel 1 C. Dijker—J. Helder 1—1 S. v. HeerwaardenT. Mantel 11 S. Ros—J. v.d. Wiele 1—1 C. v. HeerwaardenC. Lodder 02 S. BakkerA. v.d. Welle 20 P. KooiH. Bergman 20 N. de GraafM. Hamelinck 11 Joh. BakkerA. v. Dijk 11 C. v.d. Werf—Jn. Gelijk 2—0 Jn. HooybergJb. Strijbis 11 Eindstand 128 INENTING TEGEN DIPHTHERIE, TETANUS EN KINKHOEST Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de tweede inspuiting van de inenting tegen diphtherie, teta nus en kinkhoest en tegen diphtherie zal worden toegediend te: Den Burg, op Donderdag 10 December 1953 te 14 uur in het Consultatiebureau van „Het Witte Kruis"; De Koog. Dinsdag 8 Dec. a.s. te 16 uur in de o.l. school; Oudeschild, Woensdag D Dec. a.s. te 9 uur in de o.l. school; Oudeschild, Woensdag 9 Dec. a.s. te 9 uur in de o.l. school; De Waal, Woensdag 9 Dec. a.s. te 14 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland, Donderdag 10 Dec. a.s. te 13.30 uur in de o.l. school; Midden-Eierland, Donderdag 10 Dec. a.s. te 14,30 uur in de o.l. school; De Coaksdorp, Donderdag 10 Dec. a.s. te 15.30 uur in de o.l. school; Den Hoorn, Donderdag 10 Dec. a.s. te 16 uur in de oJ. school; Oosterend, Vrijdag 11 Dec. a.s. te 9.30 uur in de dokterswoning. De derde inspuiting, waarbij alleen kinderen zullen worden ingeënt, die geen kinkhoest hebben gehad, zal plaats vinden in de eerste week van Januari. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen de ter gemeente-secretarie bij de geboorte afgegeven inentingskaarten wederom te worden medegebracht. Degenen, die de inentingskaarten bij de eerste injectie hebben ingeleverd, zullen deze kaarten pas na de gehele inenting terug ontvangen. Kinderen, die kinkhoest hebben gehad zullen thans de laatste inspuiting tegen diphtherie en tetanus ontvangen. De overigen krijgen een injectie tegen diph therie, tetanus en kinkhoest toegediend. In geen geval zullen op deze inenting kinderen kunnen worden ingeënt, die niet in de tweede week van November zijn ingespoten tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest of tegen diphtherie en te tanus. Texel, 5 December 1953 Burgemeester en Wethouders voornoemd C DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. CONTROLE OP POKKEN- INENTINGEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat de controle op de in de maand November verrichte pokken- vaccinaties zal plaats vinden in de plaatsen en op de tijdstippen, als ver meld in bovenstaande publicatie voor inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest. Texel, 5 December 1953 Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P BEEMSTERBOER, Secretaris. Ilandbalnicuws G.D.S. Maandagavond om half acht worden alle leden verwacht bij de R.K. school. Dit vanwege „Ouwe Sunderklaas". S.V. Texel. In een matige wedstrijd wist T met 1-0 van Oudesluis te winnen. In de voor hoede. die een flinke verandering had ondergaan, lukte het niet erg. Enkele goede kansen bleven onbenut. Na goed aangeven van Kees gaf Bob ons met c en mooi schot de leiding. We kunnen in Ou desluis bijna nooit tot ons goede spel ko men en zo was het ook nu. Texel 2, dat wel grote plannen had, kon tegen SRC 2 niet op. Geel zwart 'kon geen 2e elftal op de been brengen, waardoor deze wedstrijd niet doorging. Texel A startte goed tegen Schagen A, zo van de aftrap loste Ruut een schot dat meteen trof 0-1 en uit een vooriet van links profiteerde Kees 0-2. Vlak voor de rust joeg Kees nr 3 in het net. In de 2e helft tegen een stevige wind in was S wel wat gevaarlijker, maar het duurde lang voordat ze tegen scoorde, toen onze achterhoede niet ingreep: 1-3 Ben liep daarna te lang door en de uit lopende keper pikte de bal weg. Ook Max miste van dichtbij met open doel. In de laatste minuut maakte S er met een goed schot 2-3 van. Texel B speelde tegen De Cocksdorp A dat dikwijls beter speelde dan onze kna pen. De 2 vleugelspelentjes beloven wat voor de toekomst Hans wist de leiding te nemen, maar tot de rust bleef het daarbij. In de tweede helft zette T er meer vaart in en zorgde Hans voor nog 4 goals. Programma a.s. Zondag: OudesluisZAP; TexelRKAFC; SchagenSucces; VZVWatervogels LimmenGrasshoppers; BKCDTS Afd. Nh.: WGW 2—Texel 2; JVC 2— Texel 3. Adspiranten zijn vrij. Hedenmiddag is er om half vier trainen. „Wees welkom vandaag in ons mid den" zongen ruim honderd kinderstem men de grijze Sint en zijn knecht toe in de geheel gevulde zaal van Hotel Texel, toen daar Donderdagmorgen in grote opgewektheid het feest van deze goed heilig man werd gevierd. Na de komst van Sint Nicolaas opende de voorzitster, mw de Koning, met een hartelijk woord van welkom, gericht tot de Sint en zijn Knecht, ouders en dona teurs het lang verbeide kinderfeest. Dank werd gebracht aan de donateurs, die er mede toe bijdragen dit hoogtepunt in het kinderleven te doen slagen, als mede aan de familie Kikkert voor het vele werk, dat zo'n morgen medebrengt; aan de dames-leerkrachten en natuurlijk ook aan de Sint en zijn knecht, die ieder jaar opnieuw de school met een bezoek vereren. Nadat de kleuters de Hoge Gast op 'n keurig uitgevoerd zang-repertoire had den onthaald sprak de Sint de kinde- VROUWEN ZONDER NAAM Tot en met realistisch is de Italiaanse film „Vrouwen zonder naam". Het ge geven is gebaseerd op een tragisch over blijfsel van de jongste wereldoorlog, de ellende van de zogenaamde displaced persons. Een Hongaarse regisseur werd bij een bezoek aan een Italiaans kamp voor vrouwen zonder paspoort, zonder nationaliteit, zonder naam, zo getrof fen dat hij er 'n verhaal over ging schrij ven en het ging verfilmen. Deze regis seur, Geza Radvanyi, heeft een goed filmwerk afgeleverd. Aangrijpend zijn de diverse scènes, vooral de grote scènes de ontvluchtingspoging van de vrouwen. Niet ten onrechte werd deze film vele malen bekroond. In Nederland werd aan deze rolprent het preadicaat -Film van de maand- verleend. In de belangrijkste rollen ziet men Va- lentina Cortese en Simone Simon. De Franse actrice zal aller harten veroveren als het verlepte meisje, dat het kamp leven ontsnapt door.een ijscoman te trouwen. Vrouwen zonder naam' mag waarlijk gezien worden, wanneer men ten minste niet bioscoopwaarts trekt om louter amusement te zoeken. Nederlands nieuws O.a.: Indienststelling van de Kruiser De Ruyter in aanwezigheid van H.M. de Koningin. Het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan Ethiopië. Buitenlands nieuws O.a.: Prins Charles is 5 jaar geworden. De moordenaar van het gezin Drum mond heeft bekend. Mossadeq voor zijn rechters. Voetbal Engeland-Ierland 3-1. DIE NACHT IN CORDOVA Op het ogenblik vieren wij elk jaar het feest van Sinterklaas met de uitbun digheid, welke goede wil en de dikte van de beurs ons toestaan. Dat is anders geweest. Het was in de tijd, dat Sinterklaas nog in de kinder schoenen stond. Hij reed nog niet in luxe-auto's en dacht nog met aan heli copters. Er was toen ook nog geen spra ke van zo'n baard. In die vroegere dagen ging alles nog heel primitief in het werk en het is wel goed te weten dat Sinterklaas, als wij allen, klein begonnen is. Hij was al heel jong een scheutig baasje dat graag iets weggaf, een paar knikkers of een halve peer. Ieder vond hem vriendelijk en hartelijk en dat was hij ook. Maar toen hij volwassen was ge worden en maar bleef weggeven, gingen de mensen het vreemd vinden. Als hij door de kleine Andalusisdhe dorpjes kwam en leverworsten, dwars fluiten en pantoffels wilde uitreiken, gooiden de mensen hem de deur voor de neus dicht. Zij dachten dat er wat achter zat. Alleen een klein, Moors jongetje geloofde hem en ging overal met hem mee Omdat hij zwart was noemde Sinterklaas hem Piet. Om te zorgen, dat de arme mensen toch kre gen wat hij hun had toegedacht, 'ging Sinterklaas ertoe over met zijn paard de daken te bestijgen en de leverwors ten, de dwarsfluiten, de pantoffels, en later ook de pepernoten door de schoor steen in hun woning te gooien. Hij deed dat nadat het vuur was uitgegaan, op dat er niets verbranden zou. Soms zat hij een uur op het hak te wachten als in Madrid of Barcelona een haardvuur het vertikte. Hij at dan zijn boterhammetje, dronk een beker ezelinnemelk, en las er meestal een verhaal over een ridder, die evenals hij, een scharminkelig paard bereed, een hulpvaardige knecht had en tegen domme mensen optornde. Op een avond was hij dood-op. Hij hing over de witte schoorsteen geleund van een landarbeider te Cordova, wiens vuur maar niet wilde doven. En hij las. Maar het lezen viel hem moeilijk, om dat a) hij zo uitgepunt was, b) de maan in haar laatste kwartier stond, c) de jonge draden van zijn baard steeds over de bladzij vielen. Hij kon het niet helpen, ineens schoot het geschrift hem uit de hand, gleed door de schoorsteen in het vuur en doof de daar de laatste vonken. De landarbeider, Perducci geheten, maar dat doet er verder niet toe, strekte de hand uit en pakte het ding beet. „Het is een boek" riep zijn zoon, die naast hem stond en bovendien in de derde klas van de Spaanse Mulo zat. De jongen begon het dadelijk voor te lezen. De volgende dag kende het hele dorp het. Een week daarna het hele land. Nog een week later heel Europa. „Leve het boek" riepen de mensen. Zo werd het boek van Cervantes, „De avon turen van Don Quichot" een bestseller. En zo ontstond ook de goede gewoon te dat vele mensen, maar nog veel te weinig mensen, elkaar op Sinterklaas 'n boek ten geschenke geven. ren toe. Hij vertelde van de moeilijke reis, van de lastige Piet, die maar wilde blijven vliegen en zeide diep te zijn ge troffen door de waarlijk koninklijke ont vangst. De kleuters voerden vervolgens aardi ge spelletjes op. Met vreugde en enthou siasme speelden zij hun spel en de vol wassenen genoten ten volle. Het hoogtepunt vormde natuurlijk het uitreiken van de geschenken waarbij Zwarte Piet werd geassisteerd door een tweede Piet. Ook deze Piet werd door de jarige goed bedacht! Na het vertrek van Sint en zijn knecht boeide de heer L. Kuiper de kinderen nog enige tijd op de bekende vlotte wij ze met zijn sprekende pop en aardige goochelkunstjes. Allen, kinderen en vol wassenen, waren zeer voldaan en met hen het Bestuur, want op deze morgen konden acht nieuwe donateurs worden ingeschreven. Een geslaagd feest in een jaar vol van activiteiten. „Stormen dat het deed, de zee vloog tegen de duinen op, het was raar weer" aldus een eilandgenoot, die zich de stranding van de Noorse Tweemast schoener de ,Jloydal" nog herinnert als de dag van gisteren en toch is dat nu al weer 25 jaar geleden. Om pre cies te zijn: op Zondag 25 November 1928 Uep dit schip, zwaar beladen met prima grenenhout, vast op de Texelse kust, rotsvast kunnen wij wel zeggen, want nog altijd ligt ten Noorden van De Koog, even voorbij paal 20, het wrak van dit eerst zo zeewaardig en be trouwbaar scheepje. Het bleek echter niet opgewassen tegen de woedende elementen. „Wanneer wij bedenken dat het schip over de Razende Bol geslagen is en hierop herhaaldelijk tegen de zandruggen van de Texelse kust werd gebeukt, kunnen wij ons over de alge hele vernieling niet verwonderen!" zo schreef de Texelaar destijds. Zoals te doen gebruikelijk spoedde een verslaggever zich snel naar het strand „en daar aangekomen werd het oog ge boeid door een ontredderde en blijkbaar onbemande schoener, welke juist tegen over het badpaviljoen reeds over de eerste zandbank was heengeslagen en nu, geheel ten prooi aan stroom en wind en golven, meer en meer naar het Noor den werd gejaagd en weldra bij opklim mende vloed tegen de duinen zou liggen. Noodvlaggen in het want van de voorste mast wezen op de moeilijke positie waarin de schepelingen zich moeten heb ben bevonden. Omtrent het lot der be manning verkeert men ook thans nog in het onzekere". Dat was dan twee da gen na de stranding. Op 5 December kon de krant melden, „Eindelijk is er bericht omtrent het lot der bemanning van de Hoydal, die 200 meter bezuiden paal 20 op de kust is gelopen. Alle acht opvaren den zijn opgepikt door een Duits schip, dat met igrote moeite de schoener moet zijn genaderd". Reeds op 28 November wordt bericht dat het houten schip als verloren moet worden beschouwd. Ook de beide ruw- oliemotoren zijn waardeloos geworden. 1 December lezen zij: „Het hout wordt door een dag- en een nachtploeg gelost. Diezelfde dag kwam men gereed met het lossen van deze lading." Ze bestond ge heel uit prima hout, schroten, platen etc. „Vermoedelijk vertegenwoordigende een waarde van plm. 68000 gulden." Het werd nog veel hoger: bij de op Texel op het z.g. Oliehok te De Koog, gehou den verkoping bracht het hout f22.000 op. Spoedig werd getracht het wrak te verkopen. Een bod van f 625.door de heer C. Kuip werd geweigerd. Op 8 Dec. wordt gemeld, dat het wrak op last van de assurantiemaatschappij zal worden gesloopt. De heer W. H. Lap, vertegen woordiger, droeg het sloopwerk op aan de heer P. B. Keyser. De sloping geschiedde maar gedeelte lijk. In een krant van 1932 lezen wij, dat de heren gebr. Schoenmaker eigenaar geworden zijn van het wrak. Zij zouden, zo staat er, het wrak willen slopen, GESLAAGD De heer K. Korver, nabij De Koog, deed bij het N.R.G. te Den Haag met goed gevolg examen voor Radio-techni cus. KATHOLIEKE KERKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag, 5-8 uur biechtgelegenheid op de hele uren, om 7.30 uur Rozenhoed je met acte van toewijding tot het onbe vlekt Hart van Maria onder uitstalling. Zondag, 2e Zondag van de Advent en feestdag van Sint Nicolaas. Om 7.30 uur de gelezen H. Mis, om 9 uur communie- uitreiken en om 10 uur de Hoogmis. 7 u. nm. Sacramentslof. Dinsdag feestdag v. Maria Onbevlekt ontvangen en begin van het Mariale jaar, om 7.30 uur de ge zongen H. Mis en 's avonds 7.30 uur Lof ter ere van Maria Onbevlekt Ont vangen. Zaterdag op de gewone tijd biechtgelegenheid en om 7.30 uur rozen hoedje. Zondag a.s. 3e Zondag van de Advent, Gaudete. Handbalnieuws SVC. Morgen spelen wij thuis tegen SVK. Aanvang 3 uur, zijn wij allen weer op tijd op het veld? Volgende week Woensdag wegens St Nicolaasdrukte geen training. SV De Koog. Zondag was het voor beide elftallen weer eens een puntloze dag: het eerste verloor uit tegen Twisk met 3-2 en het tweede verloor thuis met 3-4 van Wa tervogels. Zondag speelt het eerste om 2.30 uur thuis tegen De Cocksdorp 1. Het tweede is vrij. De adspiranten spelen vanmiddag om 3 uur thuis tegen Tex. Boys A. Texelse Boys-nieuws. Reeds na 10 minuten spelen wisten de Boys met een sterke wind in de rug de Heerwaarden. Doch ook Geel zwart wist leiding te nemen door de midvoor N. v. enkele aanvallen te ondernemen, waar uit spoedig bleek dat deze voorhoede ge vaarlijk kon wezen. Na 25 min. brak A. Boogaard door en wist de uitgelopen keper te passeren 2-0. Direct hierop schoot GZ onhoudbaar in 2-1. Vijf min. voor de rust bracht v. Heerwaarden de stand op 3-1. In de tweede helft kwam GZ zeer gevaarlijk in de aanval, maar het eerste halfuur zag de verdediging kans om stand te houden. Bij een van de vele corners schoot de GZ l.buiten in en via de paal werd het 3-2. De laatste min. verstreken met GZ sterk in het offen sief. 30 Seconden voor tijd wist GZ een corner te forceren. Deze kwam zeer scherp voor en de toestormende r.buiten kopte onhoudbaar in 3-3. Direct hierop het einde. waarbij nog tien andere arbeiders werk zouden kunnen vinden. Zij vroegen daartoe subsidie aan aan de gemeente: een bijdrage van ten hoog ste 40 pet. in de door hen aan derden uit te betalen arbeidslonen. Bij gunstig verloop zouden, naar hun schatting, ge durende zes weken tien man geplaatst kunnen worden. „De gemeentebijdrage mag derhalve bij slagen van het werk i(na één week zou blijken of sloping uitvoerbaar was) geraamd worden op f 360 a f 400, met dien verstande, dat de bijdrage minder zal zijn naarmate de zuivere opbrengst dit toelaat. Ondernemingswinst verlan gen de gebr. Schoenmaker niet. Evenmin zal de bijdrage berekend worden over hun eigen dagloon. Zoals U zich herin nert zat ook Texel toen midden in een felle crisis. Het voorstel van B en W de subsidie te verlenen, werd echter door slechts twee raadsleden gesteund. In 1936 wordt de heer A. Daalder ei genaar van het wrak. Hij zou trachten o.m. de beide motoren te bergen. Het wrak bleef op de ondernemingsgeest der eilanders werken, want het wisselde nog een paar keer van eigenaar, maar geen der expedities werd met het gewenste resultaat bekroond, de zee zat telkens weer dwars; was het wrak helemaal van het ingezogen zand ontdaan, dan zorgde een nieuwe vloed wel voor nieuwe moei lijkheden, eer men aan materiaalberging toe was. Intussen is er toch ook wel een in stantie, die de tegenwerking door de zee toejuicht: de WV, want het wrak blijkt voor de toeristen een grote attractie te zijn. KERKCONCERT TE DEN HOORN Het Zondagavond in de Ne.. Herv. Kerk te Den Hoorn gegeven concert kan zeer geslaagd worden genoemd. Wel had de belangstelling 75 man wat gro ter kunnen zijn. Medewerkenden waren: mevr. J. Beum- kes-Breen, viool, mej. E. Dijt, cello, de heer P. Krayma, orgel, het dameskoor en het gemengd koor o.l.v. de heer J. Visser, terwijl ook Nel Kikkert, leerlin ge van de heer Visser, mooi succes had met haar orgelspel. JAARVERGADERING SOCIËTEIT „VRIENDENKRING" De Cocksdorp. Dezer dagen vergader den de leden van de Sociëteit in De Hoop. Na opening door de voorzitter, de heer A. Hapke, volgde lezing der notu len en benoeming van nieuwe rekening nazieners. Dit werden de heren C. Zui- dema, W. de Bloois en W. v. 't Noorden- de Jr. Bestuur. De heren P. Meinderts- ma en A. Garritsen werden herkozen. Feestavond. Er wordt voorgesteld een Cabaret te laten komen. Dat kost f 250.- muziek inbegrepen. De voorzitter zegt nog een aanvraag te hebben, maar aan merkelijk duurder. De heer C. de Grai vraagt of deze muziek goed is.. De voor zitter garandeert dit. Enkele leden ma ken het bezwaar dat de kas leeg raakt, maar de voorzitter antwoordt niet goed koper klaar te kunnen komen, de kas is beter dan voorheen. Wat de vermakelijksheidbelasting be treft, dit is voor een gesloten club een vastgesteld tarief. Het voorstel Cabaret wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer Joh. Zuidema, of met de feestavond tra ditie getrouw, de leden een gratis ge- lagje kan worden aangeboden. De voor zitter bevestigt dit. De heer W. de Bloois vraagt wanneer de controle op de boe ken moet plaats hebben. Door de afwe zigheid van de penningmeester wordt dit uitgesteld. Ook zal tijdens de feest avond een verloting worden gehouden. De heer Beukering verzoekt of er op de feestavond controle kan worden gehou den. Er wordt besloten de leden te ver zoeken om voor de verloting een kleinig heid gratis beschikbaar te stellen. Na de vergadering bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds van Reijendam Maandcollecte v d. Kerkvoogdij 7.30 uur Ds van Reijendam Jeugddienst. Onderwerp: „Hoe moet ik mij God voorstellen". Solozang Mej. D. Tuinder Aanvang zangdienst 7.15 uur. J De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Oogstcollecte Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn Extra collecte voor het restauratie fonds. De Koog 11 uur Ds Janse 3e collecte voor de oecumenische raad De Waal 19 30 uur Ds Janse 3e collecte voor de oecumenische raad Oudeschild 9.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte v.d. Kerkeraadskas 3.30 uur Instuif voor jongeren van 1 jaar en ouder. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp n.m. 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 uur en 3 uur Ds de Wolf II GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.II 10 uur en 7.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur br. L. Bijlsma De Waal 11.15 uur br. L. Bijlsma In beide dorpen stemming voor djl nieuwe kerkeraadsleden, direct na dl| kerkdienst. In Oosterend, Den Hoorn en De Kooil (hotel Lyda) is deze stemming van fl tot 12 uur. Zondagsschool De Waal: 10 uur de grfll ten. De kleintjes hebben deze weql vrij. SI

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2