HH Pluimveehouders f Bij 't Nut Texel - Grasshoppers Gemeenteraad van Texel Vaste knecht Het verleden keert weer In de Maandagmiddag gehouden Ge meenteraadsvergadering is mej. L. P. van Haren, te Vlaardingen, met algeme ne stemmen benoemd tot directrice van Huize „Irene". Voor deze functie hadden zich zeven candiaten aangemeld. De oorspronkelijke agenda, die slechts 7 punten vermeldde, werd afgehandeld in de recordtijd van 11 minuten. Aange vuld werd deze agenda met de benoe ming van een directrice voor Huize „Irene" en een opzichter-tekenaar voor gemeentewerken. Deze functie zal wor den bekleed door de heer M. Bosma te Diever, Drente, die eveneens met alge mene stemmen benoemd werd. „De vergadering is niet zuiver belegd voor de normale agenda, maar ter be spreking in comité (dus met gesloten deuren), van enige uitbreidingsplannen, die zeer binnenkort, wellicht reeds mor gen, ter visie zullen worden gelegd en waarvoor deze on-officiele bespreking in deze vergadering door B en W nodig geacht werd, opdat een en ander later vlotter zal kunnen verlopen". Aldus de voorzitter. Na het afhandelen van de raadsagenda lichtte prof. Wieger Bruin, stedenbouwkundige, de diverse plannen toe. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de heer Jn. Veld- stra, die zijn dank betuigde voor het in hem gestelde vertrouwen bij zijn bevor dering tot adjunct-directeur van ge meentewerken Gedep. Staten hadden de grondtransacties met de heren Hoogeste- ger, Kaczor, Veen, A. Schagen, Zegel; A. Boon Jzn; P. W. Swama en P. Beem- sterboer goedgekeurd. De voorzitter kon tot zijn voldoening mede delen, dat thans begonnen is met de aanleg van het gemeentelijk sport terrein, dat aan het terrein van S. V. Texel zal grenzen. Naar aanleiding van de mededeling door een lid van de raad, gedaan in de vorige zitting, werd door de heer Veld- stra samen met de dijkgraaf van de PH Polder een onderzoek ingesteld naar de zeedijk tussen boerderij Van Rossum en het Horntje. Deze dijk bleek in behoor lijke staat, zodat geen enkele reden tot ongerustheid behoefde te bestaan. Terecht was de dijkgraaf, de heer J. M. Bakker, er verwonderd over, dat be trokken Vroede Vader niet eerst con tact met de dijkgraaf had opgenomen. „Bij het gemeentebestuur, aldus de voor zitter, heeft nimmer de bedoeling voor gezeten, zich op de zetel van het polder bestuur te plaatsen, doch de mededeling was alarmerend. Gelukkig zijn de feiten anders waarover wij ons kunnen ver heugen!" Zonder hoofdelijke stemming ging de Raad accoord met toepassing van de sa larisverhoging op het personeel der ge meente, wat verband houdt met de huur verhoging en de afschaffing van de con sumptiebeperking. De Vroedschap ging accoord met de aankoop van het pand hoek Kerkplein-Weststraat te Oosterend, van de heer P. S. Kuiper. De heer Van der Vis merkte op, dat zich in deze buurt nog enkele van dergelijke hoeken bevinden, zoals het pand van de heer Brouwer Pzn, op de hoek van de Peper straat, dus tegenover de bakkerij van Dros. Wethouder De Waard: Komt, want in het uitbreidingsplan verdwijnt daar de hele zaak. Vervolgens werd goedgekeurd de grond- transacties met mej. G. Koning, War moesstraat en de heren J. Smit en M. W Koom. De 26ste supp. begroting '53 werd eveneens goedgekeurd. De voorzitter deelde nog mede, dat de heer Bults, voormalige Directeur van huize „Irene" beroep heeft aangetekend inzake het hem verleende eervolle ont slag. De Raad gaat accoord met het voor stel in verweer te gaan. JUBILEUM BIJ DE DERTIG POLDERS Naar wij vernemen is de heer A. El len, De Schans, met de Kerst dertig jaar in dienst bij het Waterschap De Dertig Gemeenschappelijke Polders. UITVOERINGEN DOOR TEXELS FANFARECORPS De winteruitvoenngen door het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps zijn be paald op Vrijdag 29 Januari en Zaterdag 6 Februari a.s. SV De Koog. De uitwedstrijd tegen DWVW werd met 6*3 verloren, nadat wij eerst een 2-0 voorsprong hadden behaald. Nog voor de rust wist DWVW gelijk te maken. Het tweede verloor met 7-1 van Zee macht Willen de reserves even afbe- richt doen bij het bestuur?! Dan kunnen we tenminste een ander in zijn plaats opstellen. De Koog ATexel B 3-6. Dit was een eervolle nederlaag, jongens. Alleen jam mer dat de scheidsrechter (jeugdleider) zijn jongens aanwijzingen gaf. S.V. Oosterend De adsp. wonnen van SVC met 10-0. SVOWINKEL. Winkel zit er meteen goed in en doordat wij met 10 man be ginnen moet de verdediging alle zeilen bijzetten, met kunst en vliegwerk weten we doelpunten te voorkomen. Aanval op aanval golft op ons doel af maar na ongeveer een kwartier weet O zich wat los te werken en de zaak wordt omge draaid. Ofschoon O het heft in handen neemt komt het vooreerst niet tot doel punten. Ongeveer een kwartier voor de rust weet Bert een terugspringende bal in een doelpunt om te zetten. Na de rust is het weer O dat steeds de sterkste is, hoewel onze verdediging ook handen vol werk krijgt. Maar de W ach terhoede is ook niet mis. Eindelijk weet Klaas zich mooi vrij te spelen en met een zeer hard schot geeft hij de keeper het nakijken en stelt hij de overwinning veilig. De penningmeester verzoekt de contri butie te betalen (persoonlijk vragen geeft hem niet). Hij heeft zelf ook geen uitstel tot betalen en kan het jullie ook met langer geven. Zondag a.s. naar St. Boys, 11 uur van Oosterend. VLUCHTELINGENHULP Naar mij uit ontvangen inlichtingen bleek, worden in verschillende delen van ons land door onbevoegde en onbetrouw bare personen gelden ingezameld, welke bestemd zouden zijn voor zich in kam pen in West-Duitsland bevindende vluchtelingen uit Oost-Europa. Ik maak u er echter op attent, dat de enige organisatie, die bevoegd is voor dit doel gelden in te zamelen, is de Nati onale Commissie voor Vluchtelingen hulp. Texel, 21 December 1953 De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. VOORLOPIG GEEN BEPERKING DER CROCUSSENTEELT Op de Maandag te Haarlem gehouden algemene vergadering van de vereniging voor Bloembollencultuur kwam in be handeling het voorstel van Noordwijker- hout om de teelt van crocussen aan een beperking te onderwerpen. De vergade ring was echter van mening, dat, zo lang de crocussenteelt nog zo goed lo nend is, geen aanleiding bestaat een teeltbeheersing aan te vragen. Er ble ken zoveel tegenstanders tegen het voor stel, dat over deze kwestie zelfs niet werd gestemd. WONING BOUW OPGEDRAGEN De heer B. Gieze, Eierland, werd de bouw van een Bouwkas-woning aan de Ongerenweg opgedragen. De woning is bestemd voor de heer F. Huisman. TEXELSE KOE NAAR MAROKKO Door de heren G. Veeger, Westermient en J. Wiejrsma, Menaldum (Fr.) commis- sionaris, werd dezer dagen een koe ge kocht van de 'heer J. Bakker, Den Hoorn welke bestemd was voor een bedrijf in Marokko. Zo'n verre reis maakt niet ie dere Texelaar! BROCHURE NATIONAAL RAMPEN FONDS Vanaf heden is bij alle postkantoren boekhandels en kiosken a 17 cent ver krijgbaar de brochure „Dank U". Door dit boekje wordt een voorlopige rekening en verantwoording verstrekt van de totale giften en uitgaven van het Nationaal Rampenfonds. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE Woensdag 23 December Oosterend 8 uur samenkomst in 't Noor den ten huize v.d. fam. Vlaming Uto pia- Den Hoorn 8 uur in Ons Huis, Kerstfeest van de Zusterkringen. Donderdag 24 December De Koog 2324 uur Ds Janse, Kerst nachtdienst, mmv kerkkoor. Collecte „Kerk en Wereld" Den Hoorn Kerstavond vervalt. Vrijdag 25 December 1ste Kerstdag Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Zang van het kerkkoor. Collecte voor Noodlijdende kerken en Personen De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Zuid-Eierland 4,30 uur Kerstfeestviering met de Zondagsschool Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn Medewerking van het Kerkkoor. Extra collecte voor „Kerk en Wereld". Oosterend 11 uur Ds Klijnsma Kerstdienst met medewerking van het kerkkoor Oudesahild 9.30 uur Ds Klijnsma Kerstdienst, het kerkkoor zingt een Kerstcantate 's Middags 3.30 uur Zondagsschoolkerst feest. De Waal 11 uur Ds Janse, medewerking van het kerkkoor. Collecte „Kerk en Wereld". De Koog 3.30 uur Kerstfeest Zondags school DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Mej. N. Klaassen van Amsterdam Oosterend 18.30 uur Kerstfeest Zondags scholen De Waal-Oosterend. Er rijdt een bus die om kwart voor 6 in De Waal is. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 3 uur Kerstfeestviering met de kinderen Oosterend 10 uur Ds de Wolf GEREF KERK fonderh. art. 31. KO- 10 uur en 3 uur Dienst Zaterdag 26 December 2de Kerstdag Den Burg 10 uur Ds van Reijendam Collecte „Kerk en Wereld" 4,30 uur Kerstfeest Zondagsschool De Koog 10.30 uur Ds Janse medewerking van het kerkkoor. Coll. „Keric en Wereld" De Waal 4.30 uur Kerstfeest Zondags school Oosterend 9 uur Ds Klijnsma Jeugddienst 3.30 uur Kerstfeest Zondagsschool Oost 10.30 uur Kerstsamenkomst Den Hoorn 2 uur Kerstfeest voor de Zondagsschool. Er rijdt een bus door de P.H. Polder, vertrek Den Burg om 1.30 uur. De Cocksdorp 4.30 uur Kerstfeestviering met de Zondagsschool Extra bus rijdt. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds de Wolf Oosterend 10 uur Ds Goedendorp DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Mej. N. Klaassen Den Burg 15.30 Kerstfeest van de Zon dagsschool De Koog 18 uur (Ned. Herv. Kerk) Kerstfeest van de Zondagsschool Zondag 27 December Den Burg 10 uur Ds van Rhijn De Waal 10 uur Ds Janse De Koog 19.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Soesan Maandcollecte Kerkvoogdij Oudeschild 9.30 uur Eerw. heer Veldhuis Maandcollecte Den Hoorn 10 uur Ds van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds Klijnsma GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 3 uur Ds de Wolf Oosterend 10 uur Ds de Wolf 3 uur Ds Goedendorp DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Hoorn 10 uur br. L. Bijlsma De Waal 11.15 uur br. L. Bijlsma HULDIGING TRANSPORTAR BEIDERS Een zeer groot aantal leden met hun vrouwen waren Vrijdag in het Eigen Gebouw aanwezig om getuige te zijn van de huldiging van 3 leden van de Centrale Bond van Werkers in het Tran sportbedrijf, die 25 jaar lid van deze bond waren. De voorzitter, de heer H. Snoek, heet te de aanwezigen welkom o.a. districtbe stuurder de heer Briggeman, de spreker van deze avond en niet te vergeten de 3 jubilarissen de heren Jac. Bruin, Joh. Hemelrijk en T. de Waard. Dat wij nu 135 leden tellen en bekend staan als de afdeling waarin de beste samenwerking heerst, is mede aan jullie te danken. Het is niet onder woorden te brengen hoe groot onze waardering voor jullie pionierswerk is. Wij jongeren kun nen jullie het beste eren door voort te bouwen op wat jullie tot stand brachten en zorgen voor een hechte organisatie, die pal staat voor de belangen van on ze leden. Hierna volgde een kort toneelstukje „25 jaar strijd en vreugde in de afde ling Texel", waaruit men de opgang van de afdeling Texel kon volgen. Vervolgens was het woord aan de heer Briggeman. Beste jubilarissen, aldus spreker, ik kom gaarne naar het eiland Texel, omdat het een uitstekende afde ling is. En zo denkt het hoofdbestuur er ook over. De afdeling gaat steeds vooraan in de ledenwinacties. de leden vergaderingen worden best bezocht en er heerst een goede teamgeest. Het hoogtepunt is echter spoedig be reikt, want er zijn nog slechts enkelen die voor het lidmaatschap in aanmerking komen en we twijfelen niet of uw be stuur zal die spoedig gewonnen hebben. Er zijn grote moeilijkheden geweest. Sommige werkgevers waren eerst niet bereid met ons te praten. Dat we echter van een firma die veel moeilijkheden op leverde thans prijzen voor onze verlo ting hebben gekregen bewijst voldoende dat een en ander is veranderd en dat ook de werkgevers het nut van een goe de samenwerking inzien. Met TESO is een behoorlijk CAO af gesloten en we twijfelen er niet aan, dat ook in de toekomst daar geen grote moeilijkheden zullen voorkomen. Het doet ons zeer veel genoegen dat zoveel jongeren aanwezig zijn. Lid wor den is thans heel gewoon, maar 25 jaar geleden moest men daar moed voor heb ben en wij hebben dan ook diep respect voor onze pioniers. Wij zijn hun dan ook niet alleen dankbaar dat ze indertijd zijn begonnen maar dat ze het ons moge lijk gemaakt hebben om voort te bou wen. De jongeren hebben het nu ook niet gemakkelijk. Denk b.v. aan de On dernemingsraden en Publiek Rechtelijke Bedrijfsorganisatie, waarvoor een gede gen kennis noodzakelijk is. Spreker richtte daarna nog een spe ciaal woord tot de heer Jac. Bruin, de oprichter van de afdeling Texel en enige jaren lid van de Texelse Bestuurders- bond. Dat wij als Centrale Bond een goed figuur slaan is mede aan uw werk te danken. Ook uw vrouw heeft daar een groot aandeel in. Hierne reikte spreker aan de 3 leden een oorkonde uit en het speciale zilve ren insigne voor 25 jaar trouw lidmaat schap. De heer Bruin dankte uit aller naam. Toen Hemelrijk en ik verspreid lid wer den heerste er juist een strenge winter. Het Gemeentebestuur deed niet veel en de werklozen kregen f 2,50 tot f 7.van het Armbestuur. Danlk zij onze bond kregen wij f 12.en dat was een van de goede kanten van ons lidmaatschap. Dat maakte ons het werken gemakkelij ker en al gauw kon een afdeling worden opgericht. Wat niet in onze bond hoorde ging naar andere bonden en zo kon ook spoedig een afdeling van de Landar beiders worden opgericht te De Koog en De Cocksdorp, later volgde de Bouw vakarbeiders. En we kunnen met trots zeggen dat er daarna veel verbeterd is, mede door ons werk. Voorzitter Snoek wilde de dames niet vergeten en bood deze een pentekening aan van Oudeschild, gemaakt door onze vroegere plaatsgenoot de heer W. J. Krugers. De heer D. Dapper feliciteerde na mens de Texelse Bestuurdersbond. U heeft indertijd een grote kracht ontwik keld en mede door uw arbeid zijn wij sterker dan ooit. Binnenkort zullen wij de 600 leden hebben bereikt. Wij hopen dat u nog lang getuige mo ge zijn van de groei van onze vakbewe ging in het land en op Texel. Hierna volgde nog een zeer gevari eerd programma. Het rad van avontuur draaide lustig, er werd koffie met gebak geserveerd en de jubilarissen begonnen als eerste met een leuk spel touwtrek ken, waarom hartelijk werd gelachen. Voor de jubilarissen een avond om niet spoedig te vergeten. HANDELSREGISTER In „Handelsregister" lezen wij onder nieuwe inschrijvingen van zaken: Fa C. Zutphen en Zoon, Texel, De Koog, Ka merwég 19, Bloembollenkwekersbedrijf. Venn. C. Zutphen, J. G. H. Hennink en C. Zutphen Czn. En onder wijzigingen: C.V. ETA Eerste Texelse Advocaatfa- briek v.h. Gebr. Dros, Texel, Den Burg, Steenenplaats 6. Fabriceren van- en han del drijven in advocaat enz. Bedrijf over gegaan aan C. Kooyman. GROOT AANTAL GEGADIGDEN VOOR FUNCTIE DIRECTEUR V.V.V. Naar wij vernemen hebben zich voor de functie van Directeur der VVV Texel niet minder dan 214 sollicitanten aange meld. Dat ons eiland wijd en zijn ver maard is moge blijken uit het feit, dat onder de gegadigden drie landgenoten zijn, wier werkkring resp. in Frankrijk, België en Denemarken ligt. CONSULTATIEBUREAU Heden consultatiebureau. Dr Visser is afwezig. Er is gelegenheid om de baby te laten wegen. GESLAAGD Zuster T. Lap-Duinker, Den Hoorn, deed met goed gevolg examen voor wijk verpleegster. Sportnieuws SVC Ook de eerste wedstrijd van de 2de helft leverde geen winst op. Met meer dere geestdrift en bezieling had deze wedstrijd toch wel gewonnen kunnen worden. Hoewel we met tien man be gonnen, was het begin uiterst hoopvol, want met een heel goede aanval over rechts werd het AGSV-doel al meteen bestormd. Maar langzaam aan werd het minder. Vooral rechtsback en rechtshalf verwaarloosden keer op keer hun dek king. Op links ging het veel beter, maar een euvel van de gehele middenlinie is het getreuzel. De bal wordt veel te lang vastgehouden en niet meteen fors ge plaatst. Zo matten jullie jezelf af en het resultaat is veel minder dan wanneer de bal het werk doet. AGSV was heus niet beter, maar wel agressiever. Het doel punt ontstond uit een weifeling van de achterhoede. Een maal dachten we Bou- 'ke te zien scoren, maar evenals Gerrit, schoot hij huizenhoog over. De kopbal van Bouke had beter lot verdiend. Na dat Wim nog een cadeautje gaf, dat niet geaccepteerd werd, kwam de rust. Na de thee wilde het niet meer en daar ook A niet veel presteerde werd het de bekende stervende kaarsvlam. Even scheen die nog op te laaien, toen de overigens goed leidende scheidsrech ter, een fout beging. Gelukkig was toen de wedstrijd gauw afgelopen. Nog een opmerking aan publiek en diverse spe lers: Moedig elkaar wel aan, maar „kankeren" is en blijft een grote onspor- tiviteit. FILMNIEUWS „DIE CSARDASFURSTIN" Op het doek komt de koningin van de Hongaarse werveldans, die als Csardas- fürstin de hoofdrol speelt in deze aan trekkelijke kleurenfilm; geestig is het rond haar geweven verhaal, waarin wij allereerst kennismaken met een zekere meneer Boni, die de revuester op slinkse wijze wil veroveren en wel door een ro- veroverval op Sicilië te ensceneren, waaiibij hijzelf de rol van held zal ver tolken. Edoch, zijn rijdier gaat met hem aan de haal en een andere ridder ont fermt zich over de revuester.Maar, dat is slechts het prille begin: het ver haal brengt ons allerlei aardige verras singen, waarin de humor steeds nummer één is. Een feestelijke film, een goede keus door de Bioscoop-directie. „IJSCOMAN, KIJK UIT!" Deze ijscoman draagt een warm hart en wel voor de bekoorlijke Margie, die hij gaarne als vrouw ziet. Daar is uiter aard geen bezwaar tegen, maar de jon geman wordt door een clubje misdadi gers als stropop gebruikt, d.w.z. alle door hen gepleegde daden worden op zijn bordje geschoven en keer op keer zien wij hem dan ook in 'n verre van be nijdenswaardige positie beland. De we reld blijkt echter mild en het eindigt dan ook zeer happy als de klokluider zijn plicht doet ten dienste van het huwelijk van Margie met de IJscoman. Buitenlands nieuws O.a.: Koninklijk bezoek aan Panama; de geboortedag van de Profeet herdacht in Marokko; Tweemaal sneller dan het geluid. De Grote Drie confereren op Bermuda. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Huisvlijt. Voor figuurzagen en houtsnijden hebben wij triplex in vooriaad 3, 6 tn 8 mm. Vanaf 25 ct p. plaatje A. Huizinga, Warmoesstr. 55 Te k. Philips radio aan sluiting op lichtnet. J. Kuip, Spang Te k. aangeb. 1- pers. ledikant en 2-pers. ka- pokbed. Mevr. Dros. War moesstraat 65 Gevr. net meisje voor dag en nacht 's Hertogenbosweg 120A, Ei erland Te k. 1 grijze win terjas flinke m. billijke prijs en 75 kg prachtige citroen bonen, klein hoeveelheid ook verkrijgbaar Waalderstraat 25 Voor de Kerstdagen ge meste tamme konijnen, van daag en morgen verkrijgbaar Rijk, Waalderstraat 25, tel. 303 Verloren 12 Dec. een blauw met grijze want. Gaar ne terug bij J. Smit, Zeven huizen O 127 Te k. haard kachel. Borgman, Brinkweg, De Koog Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon Piet E. vd. WULP-Smidt TH. v.d. WULP RUDIE, THEO en TONNI. Texel, 19 December 1953, Den Burg, Stenenplaats 8. Eerste Kerstdag verloven zich Trijntje Dijker en Jacob Groen Kerkstraat 38, Den Hoorn Aan allen die ons hun deelneming betuigden bij het heengaan van on ze lieve Zuster en Tante Aafje Geertruida Langeveld betuigen wij door deze onze hartelijke dank. Mede namens de fam.: E. A. Langeveld Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk on dervonden, zeggen wij, mede namens wederzijd se ouders, hartelijk dank Joh. Bosman G. Bosman-Kiewiet De Koog K 55 Texel, Dec. 1953 Hiermede vervullen wij de treurige plicht U ken nis te geven, dat na een lang en smartelijk lijden, voorzien van de H. Sacramenten der stervenden, is overleden onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Maria Geertruida Bakker in de ouderdom van 53 jaar. Uit aller naam, JOH. DE GRAAF Texel, 21 December '53 De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 24 December a s. Vertrek sterfhuis 9.10 u H. Uitvaartdienst in de kerk van de H Fran- sisca te De Cocksdorp 's morgens 9.30 uur. Hiermede geven wij u kennis, dat heden morgen in het zieken huis te Den Helder plotseling is overle den onze lieve Man en Vader Jan Jacob v. Wessem in de ouderdom van ruim 74 jaar. A. van Wessem- Herikes A. M. van Wessem Den Burg, Texel, 19 December 1953 Parkstraat 24 De teraardebestelling heeft plaats gehad op Dinsdag 22 December Heden nam God in de leeftijd van 46 jaar tot zich onze Broeder Simon Lap B. C. zn. die in het ambt van ouderling de gemeente heeft gediend. Joh. 11 25 Namens de Kerkeraad der Hervormde Gemeen te te Den Hoorn op Texel C. H. van Rhijn S Wilner 21 December 1953 Aan mijn familie, vrien dinnen en kennissen ge lukkige Kerstdagen en een goed 1954 toegewenst. N. WITVLIET-Brouwer Sole Mio, Noordwijk a. Zee Voor Uw deelneming ons betoond bij het overlijden van onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader CORNFLIS ROEPER Pzn. zeggen wij U hartelijk dank. Uit aller naam, T. ROEPER-Steenman „Operen", Texel, December 1953. Heden nam God tot Zich mijn innig geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader Simon Lop B. C.zn, in de ouderdom van bijna 47 jaar. Zalig zijn de doden die in de Heer sterven. Openb. 13:13 L. LA P-de Waard GRIETJE, BIEM, ALI, MARIIKE, MONA, TINE en HANS. „Zeewijk", Texel, 21 December 1953 Rouwdienst in de Herv. Kerk te Den Hoorn op Texel, te 14 30 uur, Donderdag 24 December 1953. Heden is in zijn Heer en Heiland ontslapen onze geliefde Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Zwager en Oom Simon Lap B. C.zn. in de ouderdom van bijna 47 jaar. Ik ben de opstanding en het leven, wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven. Joh. 11 25. Namens de Families LAP en DE WAARD Texel, 21 December'53 TE KOOP een perceel bouwterrein R. HUISMAN, Schoonoordweg voor trekker gevraagd met 1 Maart. J. v. STRIEN, „Zeeburg", De Cocksdorp TE KOOP een zeer goed onderhouden kinderwagen (crème) merk „Mutsaerts". W. JONKER, Emmalaan 17, Den Burg Vergeet bij het zoete het zilte niet Eet haring en vis omdat het zo gezond en voedzaam is Diepvrieskabeljauw steeds voorradig. MOSK ZOON Weverstraat, Telefoon 274 Als U verzekerd wilt zijn van een goed kuiken,van prima afstamming, bestel deze dan van Vergaai's pluimvee- bedrijf, fokker 709, Breezand. Er is dit jaar ook weer prima opfokgelegenheid tot op 8 weken. Wij leveren alle rassen en kruisingen. Beleefd aanbevelend, N. 1. Witte. Schilderend 121, tel. 138 gaat de rente steeds direct in. Bijkantoor: Kogerstraat 34. Den Burq 215 Zondagmiddag 27 December a.s. Aanvang half drie R.K. Toneelvereniging „St. Jan" brengt U Toneelspel in drie bedrijven door Chris Pfeifer en Peter v.d. Vogelen. ZONDAG 3 IANUARI, 8 uur n.m. in „Casino". Kaarten vanaf heden aan de zaal verkrijgbaar f 1,25 belasting inbegrepen.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2