rr,dM,r^u,rcs (jroen kwartsJexels in het harL, IZEE De motor wed strijd trok grote belangstelling WOENSDAG 2 JUNI 1954 f riftV I 68» JAARGANG No- 6842 Vier lammeren te gast bij moeder koe De o.l. school van Deu Burg werd kampioen! maar wat doet UP Het RODE KRUIS belpt U wel... LUILAK Zeer geachte redactie. Luilak, slaapzak! Zaterdag zal onze jeugd het aloude feest weer gaan vieren- Veel vreugde toegewenst en dat de brandnetels het maar weer best mogen doen! Maar beste eilandgenoten, ouders onzer lieverdjes, gij allen, die dit leest, wil ik verzoeken de kinderen niet al te gek vroeg te wekken- Laten wij over heel Texel afspreken, dat wij de jeugd niet vóór drie uur uit Morpheus armen rukken. Van drie tot zeven uur luilak- vieren is toch wel lang genoeg dunkt ons! En de zieken krijgen dan tenminste toch nog enige nachtrust, welke zij zo zeer behoeven! Met dank voor de plaatsing, B- S.V. Texel. We waren met Texel-adsp. A en B naar de Adspirantendag der N.H.V-B- te Alk maar, het monsterjeugdtournooi, waar zo'n slordige 2500-3000 jongens zich op 14 sporttereinen verlustigden aan de wedstrijden, die allen in 4 poules wer den gespeeld. Als steeds, hadden we ook nu weer volop bewondering voor de per fecte organisatie, hoeden af voor zulk een prestatie- Texel A speelde met ZFC a, OSV a en Helder a in een poul- ZFC won van Hel der 21; Texel a won van OSV a 10; ZFC a-Texel a 21. Tegen OSV werd vrij spoedig een kleine meerderheid verkregen en was T- iets meer in de aanval- Wel ontstonden een aantal goede kansen, maar het schieten was niet zuiver. De aanvallen van O waren iets minder talrijk, maar onze verdedigers bleven de baas Een maal redde Ab door zich op de bal te werpen en eenmaal kwam de lat hem te hulp. Uit een aanval over rechts lukte het Leo na stevig doorzetten ons de lei ding te geven en dat was voldoende- ZFC a, allemaal jongens van 16 jaar, steviger en prima getraind, was voor ons een te zware opgaaf, althans de eerste 5 min- werden we overspeeld en stond het al 20. Geleidelijk kregen onze jongens wat meer vat op het spel en durfden ze beter door te bijten- Vooral in de 2e helft werd er prima gespeeld- Uit een aanval over rechts opgezet, ving Max de hal op, passeerde en schoot over de toe lopende keeper in 21. Wel werd het nog sterk geprobeerd, maar het mocht niet gelukken een gelijk spel te behalen. We hebben een goede beurt gemaakt, hoor jongens! Ook Texel B begon uitstekend en bracht mooi spelend CSV b een klinken de 40 nederlaag toe en vol goede moed trokken ze ook naar het sportpark toe om de strijd met Succes b aan te binden- Hier moesten ze het tegen de veel gro tere Successers afleggen: 80- Of dit nu een B-elftal is, betwijfelen we ten zeerste. Maar we hebben het weer beleefd en het was weer goed- Tal van wedstrijden eindigden gelijk en dan was het strafschoppen nemen- Van een dier ploegen zagen we een keepertje alle 5 strafschoppen stoppen, de tegenstanders, die al 4 maal raak ge schoten hadden, werden dus toch nog verliezers. Een pracht dag die we niet gaarne hadden willen missen. TEXELSE MARKT Aangevoerd op 31 Mei: 3000 lammeren 4762, gem- .prijs 54; 2 koeien 750850; 56 biggen 5570; 28 nuchtere kalveren 7550- Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten De prestaties zelf liepen wel zeer sterk uiteen: van 35 punten tot 190 punten bij de senioren en van de 74 punten tot de 336 punten bij de junioren! Werd de heer Ab van der Sluis uit Arnhem vorig jaar no- 1, thans bezette hij met 116 pun ten de 6de plaats- Deze kampioen van Nederland zat het Zondag dus niet erg mee! Vorig jaar had hij maar 5 straf- punten opgelopen!! Zoals gezegd, was alles tot in de punt jes geregeld. De Orion Oliefabrieken verzorgden de afbakening en het uit- pijlen van het parcours. De Castrol film dienst heeft de camera lustig laten snor ren en verder waren aanwezig afge vaardigden van de KNMV-sportcommis- sie en van het bekende weekblad ..Motor" De „Motor"-fotoredaoteur za gen wij verschillende keurige -opnamen maken, dus motorvrienden, bijzonder ge let op de inhoud van een der eerstvol gende nummers! De voorzitter, de heer C. P- Moojen, kon bij de eind-speech dan ook gewagen van een zeer geslaagd motorsportfeest, dat mede dank zij het prachtige zomer weer zulk een overweldigende belang stelling trok en ongetwijfeld mede volop reclame heeft gemaakt voor de motor sport in het algemeen- Hierna maakte hij de prijswinnaars bekend, waarbij de toehoorders telkens met een hartelijk applaus en huldigende uitroepen hun in stemming betuigden- Met de boot van 18.25 verlieten de Overkantse sportvrienden het eiland weer. Tot volgend jaar mannen!! texelseBcourant Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij T r—1 1 W Woensdags en Zaterdags. „Meester" Hiteco ontpopte zich als qrootmeester in het doelverdediqen. Hier boven zien wij hem in actie bij een der (afaeslaqen) aanvallen. DIT IS DE PLOEG van de qemeente. Met 53 nederlaaq stuurden zij de on derwijzers naar hun kleedkamers! Achterste rij, van links naar rechts: H. van HeerwaardenJ. Visser, J. van Hoorn, P. Beemsterboer en Smit: voorste rij: P- Bakker, P. Kinqma, A. van Sambeek, W. Gersonius en I. A. Heijerse. „HELEMAAL ORIGINEEL is het idee niet: wij hoorden, dat Boersen lamme ren bij een koe had qedaan en dat het goed qinq". Aldus mevr. A. P. Dal- mei j er, boerderij „De Zwaluw" nabij Oudeschild, die er qeen bezwaar teqen had, dat wij even een plaatje kwamen maken van de lammeren zoqende koe" De koe is klein van stuk en de lam meren intussen al zo fhnk uit de klui ten, dat zij niet eens meer op de tenen behoeven te staan om aan hun trekken te komenDe koe wordt driemaal daaqs naar het landhek qeleid en daar vast- qezet, want zo vlot en spontaan als in de wolveewereld zelf qaat het nou net precies nietMaar overiqens: het pleeq- moedertje scheen het best te vinden. zij toonde althans qeen zichtbare teqen- zin, zij het, dat zij een enkele keer haar kop omdraaide en daardoor even con tact tussen een hoorn en het achterlijf van een der stiefkinderen ontstond, maar wij onderkenden dat toch niet be paald als een bewijs van qrondiqe af keer! „En ze qroeien als kool!" zo verze kerde ons een der assistenten, die ons Maandaqochtend op de markt de tip had <~*eqeven. Informeer eerst maar eens of het wéér is!" had een qaraqe- liouder qeadviseerd, „voor je er over qaat schrijven!" Nu, een foto lieqt niet (altijd)! Overiqens, wat weet een qara- qehouder nu van lammerenopfok af?? gebracht- Groot -was de belangstjelling, zo schreven wij, ja honderden en hon derden toeschouwers hebben zich Zon dagmiddag naar de plaats van het par cours begeven en het gros van het pu bliek had zich een keurige plaats ver zekerd in een breed, door hoge duinen omzoomd dal. waar een wel bijzonder aardige non-stop was gefabriceerd. De deelnemers moesten eerst zo stijl mo gelijk klimmen om daarna even stijl om- laaf te duiken. Dat komt even op rij kunst aan!! Aanvankelijk was die non- stop tè moeilijk, want bij de eerste ron de bleek geen der rijders deze non-stop te kunnen maken, daarop werd er even aan gedokterd en bij de tweede ronde kwamen er twee rijders foutloos door heen, wat hun natuurlijk een spontaan applaus van het publiek opleverde. Deze triewnphaters waren de heren W- Kooi man Jr en P- M- de Haan uit Strijen In de derde ronde wisten Oude Wolbers, P van der Sluis en P- van der Beig deze moeilijkste non-stop eveneens strafloos te passeren. Maar nu eerst de prijswinnaars: Juniorenklasse: 1. R Smit, Jlengelo. Eijsink 112 cc, 74 punten; 2- \V- Koopman, Oosterend, Nor ton 500 cc, 137 punten; 3. P- Heerschap, Den Burg, Francis Barnett, 125 cc, 147 punten; 4. W- van As, Meteren, Sparta 125 cc, 175 punten. Seniorenklasse 1- W- Kooiman. Arnhem, James 200 cc, 35 punten (vorig jaar stond hij no- 2 in de Juniorenklasse met 65 punten); 2. J- A. Oude Wolbers uit Hengelo met Fran cis Barnett 200 cc. 35 punten, (hij liep in de eerste non-stop meer strafpunten op dan no. 1); 3- G- Brinkman, Hengelo. James 200 cc, 65 punten (hij reed voor het eerst in de seniorenklasse); 4- P- van der Beug, Breda, BSA 350 cc, 77 punten; 5. Evert Bos uit De Meern. Francis Bar nett 200 cc, 77 punten vorig jaar no- 2 met 15 punten - (No- 4 had in een der non-stops bij de eerste ronde minder strafpunten dan no. 5) Alle deelnemers op één na, die in de eerste ronde uitviel, hebben de gehele trial uitgereden- De senioren, 10 -deel nemers. hadden twee non-stops meer dan de junioren, die met 11 man aan de start bij de Pelikaan verschenen- Het parcours was uitgezet door de heren C. Mets c.s- Zij hadden hiervoor een deel door de dennenbossen en een deel door de duinen gebruikt- Er zou hoge school rijden van de deelnemers worden verwacht en dat hebben wij dikwijls ook mogen zien! Eén der non- stops had een charmant dennenboompje als middelpunt en daar moest je kort om heen draaien. Incidenten hebben zich niet voorge daan: de brandweer was trouwens pa raat en ook de colonne van het Rode Kruis was present, terwijl de politie eveneens de volle medewerking heeft verleend voor het slagen van deze sport middag- Begunstigd door prima voetbalweer en in tegenwoordigheid van vele toe schouwers, hebben vier en veertig jon gens hun uiterste best gedaan voor hun school het best mogelijke resultaat te behalen- Allen hebben zich tot het uiter ste ingespannen- Het was een lust om er naar te kijken. De o-l-s. Den Burg en de R.K- Den Burg speelden het beste voetbal en deze twee bestreden elkaar tenslotte om de hoogste eer- Het was een fraaie partij, er werd af en toe vlot combinatiespel vertoond De R.K. School verloor ten slotte met 30 en 'kwam hierdoor in het bezit van de 2e prijs, een fraai lauwer- takje. aangeboden door de .Texelse Boys"- De O.L-S- Den Burg werd kampioen en aanvoerder Schuijl mocht het wissel- schild in ontvangst nemen- Aangezien dit voor de derde achtereenvolgende maal door de groen-zwarten werd ge wonnen, zal meester Bakker deze tro- phee een vast plaatsje in de nieuwe school kunnen geven. De O.L.S- Oosterend behaalde de 3de prijs- Vandaag hebt ge elf trotse jongens door Oosterend kunnen zien stappen, met een fraaie herinneringsspeld op de kiel gestoken, aangeboden door de S-V. „Texel"- Oudeschild heeft er voor ge vochten om deze speldjes aan Oosterend te ontfutselen. Hans Bakker was overal en zwoegde, dat hij geen pap meer kon zeggen- Gelukkig kon hij nog wel zijn hand uitsteken om de 4e prijs, zijnde 'n medaille met inscriptie, in ontvangst te nemen. Voor de aanvang van de voetbalwed strijden werd een volley-bal demonstra tie gegeven. Een ploeg van gemeente- personeel trachtte een stel ULO-leerlin- gen in de luren te leggen, maar na veel spanning zegevierde de jeugd- De pauze, nodig voor het uitrusten der schoolploegen. werd gevuld met een voetbalwedstrijd tussen een onderwij zers-elftal en een ploeg van de gemeente. De rollen waren nu omgekeerd- Zwoe gende meesters in het veld en schreeu wende jongens buiten de lijnen- Het werd een genoegelijk partijtje. Aange zien de gemeenfeploeg over het alge meen wat jeugdiger was in jaren en dus wat rapper, moesten de onderwijzers het ditmaal verliezen (53)- Wel komen zij in aanmerking voor diverse schoonheids prijzen. gezien hun prima balbehande ling. perfecte lichaamsbeheersing en sportieve spelopvatting. Met de uitreiking van de reeds ge noemde prijzen en dankwoorden aan alle medewerkers werd deze geslaagde middag besloten. DAMCLUB TEXEL Begunstigd door fraai zomerweer heb ben onze deelnemende leden op de West- Friese damdag veel succes geboekt- Vele prijzen, in totaal 7, kwamen mee naar huis- De stemming was dan ook prima, evenals de organisatie van het geheel. Onder het genot van limonade met een rietje" werd de thuisreis aanvaard, waarbij één onzer zich als gezelschaps- ,,heer" zeer verdienstelijk maakte; veel verdienstelijker als dat lid, dat zo maar wegbleef en die daardoor e®n ontstellend gebrek aan goede manieren demon streerde Handbalnieuws Z.DJI- De wedstrijd tegen Texel II wonnen we met 70. Een aardig wedstrijdje, maar zonder veel spanning- Anders was het Vrijdag, ook thuis, tegen GDS 1; een moeilijke zeer span nende match- De eerste helft werden al le, vaak snelle, aanvallen door de ach terhoede en keepsters opgevangen. 00 Na de rust maakte GDS 10, onze voorhoede later gelijk- GDS zette weer snelle aanvallen op, maar had niet veel geluk. Toch scoorden zij nogmaals, waarna Alie er, 1 minuut voor het einde, 22 van maakte. Een aardige, sportieve wedstrijd, door Ferry goed geleid. HET TEAM dat de onderwijswereld opriep bestond uit: achterste rij, van links naar rechts: Ivan der Hulst, J. Drevel, J- A. M- Molleman, P. Zeqers en H. van der Boomqaard; voorste rij: W. BBoersma, P. Kleve, P. B. Hiteco, S- Bakker en M- J. Zeldenrust- Groot was de belangstelling voor de Tweede Nationale Texel-trial, welke weer meetelt voor het Nederlandse kam pioenschap en allen, die aan de voor bereiding en de organisatie hun beste kraohten hebben gegeven - op Texel wa ren dat de heren C- Mets c-s. - kunnen dan ook met voldoening op dit machtige sportfestijn terugzien, óók de penning meester, de heer Nic- Dros, die ons na afloop in Hotel Texel verzekerde, dat ze er wel uit zouden springen en dat is wel vermeldenswaard, waar vorig jaar een tekort werd geboekt van honderd en vijftig gulden! Voor dit evenement houdt men de toegang gratis, doch ieder een kan een bijdrage leveren door het kopen van een programma. Welnu, er is een groot aantal programm's aan de man 60 belangrijke vredestaken... Kent U ze...? Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, hoornvliesovcrbrenging voor blinden, moedermelk voor zwakke baby's; beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen en thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen... Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. U hebt die hulp nog nooit nodig gehad? Wees blijI Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; te geven! Zoveel U missen kunt...

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 1