Vanaf Maandagmorgen 9 uur Vergadering V.V.V. afd. Den Hoorn Goéd Begin En waar de ster bleef stille staan" Maandag a.s. Opruiming HALVE PRIJS Boekhandel Parkstraat nu brengen wij onze prima kwaliteiten textiel tegen extra lage prijzen een goede raad: koopt U s morgens, U kunt dan rustiger Uw keus bepalen komt U vooral naar onze opruimings-etalages kijken DEN BURG OUDESCHILD De Afdeling Den Hoorn der /W het aantal dagjesmensen daardoor Texel hield Donderdagavond haar jaar- vergadering in Loodsmanswelvaren. In zijn openingswoord kon de voor zitter, de heer A. Slegh, 23 leden wel kom heten, alsmede de directeur, de heer J. C. Quint en de informatrice, mej. J. Witte. Spreker herinnerde aan het voorbije seizoen, dat gunstig genoemd mag worden. Hij bedankte hen, die langs de helling van het Loodsmansduin een prima trap gemaakt hebben, waar door de bezoekers met heel wat minder inspanning de uitkijkpost kunnen be reiken. De secretaris, de heer D. C. Drijver, bracht na lezing der notulen zijn uit stekend verzorgd jaarverslag uit. Hij stelde hierin vast, dat het Pinkster weekend reeds vele toeristen naar Den Hoorn bracht. Belangrijke verbeteringen werden in 1954 aangebracht: door het eerste deel der duinen werd een gloed nieuwe weg gemaakt en het fietspad werd ook weer in keurige staat ge bracht. Het strandpaviljoen, dat de heer* G. Coevert opende, betekende eveneens een belangrijke aanwinst. Een teleurstelling was het bericht, dat het verder doortrekken van de duinweg tot aan het strand van de begroting 1955 moet worden afgevoerd. Bestuur. De heren D. C. Drijver en P. Boon werden beiden met grote meerder heid van stemmen herkozen. Na de pauze werd het woord ge voerd door de directeur, die allereerst de hoop uitsprak, dat 1955 ons veel zon nige zomerdagen zou willen brengen. Over 1954 zijn nog geen definitieve cij fers bekend, maar vaststaat, dat het on gunstige weer geen invloed heeft gehad op de stroom vacantiegangers. Wel bleef B. DE BOER HIELP 39 SCHIPBREUKELINGEN REDDEN Op de Algemene Begraafplaats te De Cocksdorp is gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer B. de Boer. De overledene heeft des tijds aan verscheidene reddingen met de Cocksdorper reddingboot mogen deel nemen. Zijn eerste redding was die op 4 October 1914, toen elf opvarenden van het Noorse ss Isbjorn werden gered, na dat hun schip in de Eierlandse Gronden was gestrand. Dit schip was met ijs op weg. naar Ostende. De voorraad werd door Cocksdorpers gelost. Een redding van een geheel ander genre was die, waarin de opvarenden van het motorschip „De Tijd zal het Leren II" de helpende hand werd ge boden. Hun schip was nl. in de Bree- sum, op de Waddenzee, vastgeraakt in het ijs. Na acht dagen hadden de schip per en zijn gezin (vier kinderen) enkel nog maar aardappelen aan boord. De heer De Boer behoorde tot het clubje van vijf man, dat 's morgens om tien uur naar het vaartuig vertrok en dit om vier uur bereikten. De opvarenden werden toen voor geruime tijd van voedsel voorzien. Op 21 December 1919 strandde de ijzeren driemast schoener Johanna door motordefect en het scheuren der zeilen op de Vliehors. De 12 opvarenden wer den door de hr. De Boer en z'n makkers gered. De fa. Wijsmuller en Co. loste de lading planken en bracht het schip daarna vlot. De zwaarste tocht was die echter naar de ijzereh driemastschoener Liesbeth van Engeland op weg naar Zweden. De Cocksdorper reddingboot had vijf uur nodig om het schip dat in de Eierlandse Gronden zat, te bereiken. De zes op varenden werden veilig en wel naar de kust gebracht. Op diezelfde dag ver ging de Terschellinger reddingboot, die eveneens naar het gestrande schip was uitgevaren, met man en muis. Het schip had een lading porselein- aarde aan boord, welke gelost werd. Het ging ging daarna verloren. Op 16 November 1923 strandde de Duitse lichter Wilhelm met 800 ton scheepsbouwmateriaal bij de Slufter, doordat hij achter de sleepboot lossloeg. Toen de reddingboot met de vijf op varenden naar de kust terugkeerde sloeg hij om. Gelukkig kostte dit inci dent geen mensenlevens. Nadat de la ding ijzer was gelost, kon het schip de volgende maand worden vlot gebracht. Alzo heeft de heer De Boer in vijf tochten veertig schipbreukelingen mo gen helpen redden. Hij ruste in vrede. TT. 't Is nieuwe jaar, 't is nieuwe jaar! rmger. Het aantal, gevallen van afzeg- Leest U de advertenties maar, gen wegens het weer is in 1954 zeer j In onze krant dan vindt ge daar, minimaal geweest. Het aantal Duitsers De koopjes kris kras door elkaar was zeer groot, het aantal Belgen daar- Mama heeft al geen rust zowaar entegen kleiner, wat een gevolg was Doch vader is weer de sigaar van te late aanvrage. Wijl hij toch de ping-ping heeft. Onder de toeristen bevonden zich bij- Van ied're kant wordt hij belaagd, zonder graag geziene gasten, nl. een j Hoort, hoe mama haar nood hem klaagt: Zwitserse radio-reporter, die met zijn m 1 gezin een week op Texel vertoefde en hier een aantal opnamen maakte, welke volgende maand in Zwitserland zullen worden uitgezonden. Ook heeft een om roeper van de Engelse BBC een dag op Texel vertoefd. Rondvraag. Voor de afdeling Den Hoorn is een nieuw aspect het begin van de exploitatie van het kampeer- centrum bij Loodsmansduin door de ■Stichting Sociaal Toerisme, welke ex ploitatie, ondanks andersluidende be richten in elk geval ter hand genomen zal worden. Er was voorts een vraag of op het strand geen badhokjes konden worden geplaatst. De voorzitter meende, dat dit een particulier initiatief moet zijn. De heer D. Pool hoopte, dat de werk zaamheden ten behoeve van de water leiding niet in het seizoen zouden plaatsvinden, want een opgebroken straat veroorzaakt zeer veel ongemak. Voorts werd gevraagd of ook dit jaar gedurende de broedtijd weer 'n groot deel der duinen tot. verboden gebied zou worden verklaard. Hierop werd geant woord, dat alleen in bepaalde gevallen de bordjes zullen worden geplaatst en dan zoveel mogelijk op flinke afstand van de weg. (Het gaat hier om de be scherming van een aantal vogels, waar van sommige soorten niet meer in gro ten getale voorkomen - red.) Even na elven sloot de voorzitter met de hoop, dat Den Hoorn de verlenging van de autoweg naar het strand niet op de lange baan geschoven ziet; dat het wederom een goed seizoen mag worden en.dat de Almanak, die voor Au gustus veel zon voorspelt, gelijk krijgt. B OOTSCHOLIERENRE VUE Donderdagavond 20 Januari zullen de Boctscholieren weer optreden. De op brengst is ten bate van de vluchtelingen VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 27 Dec. t.m. 1 Jan. Schar 36 kg; Bot 11 kg; Exportgama- len 99 kg; Pufgarnalen 4550 kg; Kru- kels 41 kg; Wulken 931 kg. „Toe, schat, 'k wil die japon zo graag, Dat is toch niet te veel gevraagd, De prijs is juist een stuk verlaagd, En hij is heus niet te gewaagd, Ik ben nog nooit zo goed geslaagd, Die ouwe wordt zo afgezaagd, Je hebt m'er zélf mee geplaagd En zo wordt vader opgejaagd, Totdat hij haar haar zin geeft. Zij geeft een kus, dan nog een koos, Verdwijnt, maar keert dan na een poos, Terug gelijk Van Gend en Loos, Met dozen, dozen nog eens doos, - Zo doen de vrouwtjes tóch altoos - Dan zegt ze, stralend als een roos: „Wat is er, mannie, ben je.boos? Er is toch werkelijk niets loos, Ik kocht niets overbodig. Vind je dat dopje niet een dot, - Dat andere ging al kapot - Hier! Déze wol, een krats per knot, En dit karpet je spot en spot, Goedkoop, ik was toch zeker zot, Als ik 't liet gaan, dat ouwe vod, Werd opgegeten van de mot, En deze rok, een echte Schot, Had ik óók heel hard nodig''. Nou, ga daar maar eens tegen in, Zij heeft tenslotte toch haar zin, Dus strijk je maar eens langs je kin, Al is het voor de larie. Je speelt weer mee in deze klucht, Als was geen vuiltje aan de lucht, Hoewel je bij je zelve zucht: „HET IS WEER JANUARI!" Huib de Rijmelaar AUTOBOTSING OP KOGERWEG Woensdagmiddag omstreeks half zes kwamen - misschien door de gladheid - twee auto's op de Kogerweg nabij „Sar- rasani" met elkaar in botsing. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar de ene auto, bestuurd door de heer J. Hofman, De Koog, werd ernstig be schadigd. De auto, bestuurd door de heer J. Mosk, bleek minder ernstig ge raakt. Beiden zouden met slechts mati ge vaart hebben gereden. Een zeer geslaagde vertolking, terwijl wij ook de toneelverlichter graag een pluim geven. (Tussen haakjes, wat had den de gebroeders N. en P. van Heer waarden de décors keurig verzorgd). De Heilige Familie werd uitgebeeld door de heer C. Witte Dzn, mej. Iet Ran Nd. en Robby Boom Pzn., terwijl de heer G. Bakker, „De Atlas", èn als burgemees ter èn als boer optrad. De heer Joh. Witte vertolkte de rol van een vleierig manneke, dat als koster aan de kost kwam en verder zagen wij hem als een jonge boer. Voorts speelden hierin mee Mej. M. Kuip, „Rozenburg", die als boerinnetje leuke liedjes aan haar harmonica ont futselde. Mevr. N. Zijm-van Sambeek tenslotte voltooide het ensemble in de rol van de waardin van „Het Zeemeer- minneken". •Over het algemeen werd er goed ge speeld en het stuk viel dan ook zeer in de smaak. De heer Th. R. Hin was ze ker, de tolk van allen, toen hij „Sint Jan" hartelijk dankte voor de mooie uitvoering. Dit'stuk werd in 1925 voor het eerst vertoond in de Kon. Schouwburg te Den Haag en de KRO zond het tweemaal uit als hoorspel. In beide gevallen zal men minder moeilijkheden (of helemaal niet) gehad hebben met de décor-wisseling: herhaaldelijk moest het doek vallen om ons een andere plaats van handeling te kunnen tonen. De hierdoor noodgedwon gen ontstane hiaten deden enigermate afbreuk aan het geheel. Omdat ongetwijfeld Woensdagavond velen verstek moesten laten gaan we gens de spiegelgladde wegen, heeft het bestuur van de R.K. Toneelvereniging „Sint Jan" besloten het stuk „En waar de ster bleef stille staan" Zondagavond nogmaals voor het voetlicht te brengen. i(Zie ook de adv.) TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering.Vraag prijsop gave V.T.B., ben Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus- tralië, Amerika, Canada, enz. I Te k. goed onderh. kinder- wagen G. Smit Schoonoord- weg !4a Te k. 2 fauteuils 2 haardfauteails, salontafel, tafels, theekast, kachel, 2 p. ledikant m. veren schudbed 1 wasstel, 1 bloemtafeltje en 1 dressoir, v.d. Kooij, Loods- mansciuin Verl. een bruin tasje met inhoud van de Wamberg naar Martenshoeve Gaarne terug te bezorgen bij L. H. Estic, p.a. H. Stevens, Huisje Wamberg, Hoofdweg 36 Eierland Te k. z g a.n. voetbalschoenen m. 7 en z.g. a.n. sportkousen rood wit, G. Troost. Postkantoor, De Cocksdorp Aangeb. 1 paar kunstschaatsen z.g.a n. f 15 Wilh.Iaan 19, Den Burg Verl. vorige week Dinsdag een portemonnaie inh. ruim f 14 Gaarne terug tegen bel. Piet Kooiman, De Koog Ter dekking pr. w. Wener ram 2 z.z.g. tweemaal 1 z.g. Oren 13'/2 cm Dekgeld f2 J. A. Barhorst. Burgerhoutstr. 5, Den Burg Verl. 3 kast plankjes met nikkelen roe Gaande van de haven naar de Noordkaap M. de Vries, Noordkaap, Oudeschild Een poes kwam aanlopen cypers met wit Weverstr, 55 Te k, gevr. 1 p. meisjes hogeschoenen m. 34 of 35 voor schaatsen G. v. Beek, Westerweg 20d, Den Burg Te k pr. vulkachel spotprijs f 15 Haast U. Alex Koning, Weverstr, 93 Met vreugde en dank baarheid geven wij U ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje Jasi Die bij het H. Doopsel de namen ontving johannes Cornelis Petrus M. M. Hin—Kuip Jac. J Hin Texel, 4 Jan 1955 Ongeren B 195 Cornelis van Heerwaarden en Elisabeth van den Berg hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats heb ben 26 Jan. a s. in de pa rochiekerk van de H. Alloysius te Utrecht. Gelegenheid tot felicite ren op Zondag 16Jan.van 4—6 uur Kogerstraat 13, Den Burg en op de trouw dag Pieter Saenredamstr. 7bis Utrecht. Toekomstig adres: Lovinkstraat 2, Schoorl De Here gaf ons een zoon en broertje Gerrit J. v. Strien C. A v. Strien-Bakker Ria, Thea, jan Nieuwstraat 9, Oosterend Texel, 6 Januari 1955 Marten de Vries en Hammie de Graaf hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden Vrijdag 28 januari 1955 nm 3 uur te Den Burg Noordkaap S 2, Oudeschild Noordzijde 78, Ureterp (Fr) 6 Januari 1955 Toekomstig adres Oudeschild 229, Texel. Petrus Gerardus Kuip en Sibbeltje Marie Haarsma hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vin den op Woensdag 26 Jan. a s. in de parochiekerk van de H Franeisca Romana te De Cocksdorp, waarna de plechtige H. Mis tot hun intentie zal worden opge dragen „St Isidorushoeve" O 35 Ruigedijk E 101 Texel, 9 Jan. 1955 Receptie: Ruigedijk E 101 Zondag 23 Jan. 'sav8 uur St. Isidorushoeve op de trouwdag van 4—6 uur. Toekomstig adres St. Isidorushoeve O 35. Jon Eager en Hans Smit geven U hiermede kennis van hun voorgenomen hu welijk waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Donderdag 27 Jan. a.s. vm 9,30 in de parochiekerk van de H Joannes de Doper te Den Burg 't Noorden O 119 Den Burg, Beatrixlaan 27 Receptie op de trouwdag van 3-5 in hotel De Graaf Toekomstig adresBurger houtstraat 5a, Den Burg Bij ons vertrek van Texel groeten vvij langs deze weg al onze vrienden en be kenden. J. Brouwer v.h. bakkerij „De Hoop" De Koog De Staatsloterijverkoop begint weer Zolang de voorraad strekt J.P. Stam-Weverstraat De R.K. Toneelvereniging „Sint Jan" heeft Woensdag- en Donderdagavond onder regie van kapelaan Stam in „Ca sino'' het kerstspel „En waar de ster bleef stille staan" van Felix Timmer mans opgevoerd. Wij maken in het verhaal kennis met een aantal eenvoudige mensen uit het ■Vlaamse land, waar het bijgeloof nog welig tierde. Allereerst treffen wij daar in een café een olijk drietal, schooiers, die het „wie niet werkt, zal niet eten" trachten' te weerstreven. Een illuster idee krijgt één hunner als hij denkt aan de drie koningen, die eens met allerlei kostbaarheden naar iBethlehem togeni. „Laten wij ook als koningen rond gaan, met een ster en op die manier geld en goed verzamelen". Het resultaat is frap pant, ja, de mensen hebben hen goed bedacht, maar in een gulle bui ((later hebben ze er spijt van - behalve de herder onder hen) schenken ze hun ha ve en goed aan een beroeid echtpaar, dat een kind werd geboren. De herder vindt het goede pad terug, maar de twee anderen blijken niet voor verbetering vatbaar: een duivel in de beeltenis van een schone vrouw brengt een hunner, Pitje genaamd, voor de poort van de hel, terwijl zijn vroegere vriend aan de hand van het Kindeke naar een beter rijk wordt geleid. Wat zou het ook schooier nr. 3 slecht zijn vergaan, als Onze Lieve Vrouwke niet een glans rijke overwinning op de satan had be haald en zo twee mensenzielen redde. In dit stuk traden de heren J. Buis man, J. Timmer en C. Vinke op als de schooiers. Drie hoofdrollen die door hen verdienstelijk werden uitgebeeld, vele toeschouwers zullen hebben gehui verd, toen de duivel als een verleidster (mej. R. Leidekker) bij hels licht zijn barre bedoelingen naar voren bracht. In onze een klein aantal boeken eenvoudige fototoestellen dozen post foto albums, tegen GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester De Koning houdt heden geen spreekuur. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Maandcollecte voor de kerkvoogdij 12 uur Zondagsschool Den Hoorn half acht Ds Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan De Waal 10 uur Ds Janse De Koog 7.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Half acht Jeugddienst. Voorganger de heer Schreuder van Amsterdam. Oudeschild 9,30 uur Eerw. hr. Veldhuis GEREF. KERK •Den Burg 10 u. Ds Timmer, St. Pancras Extra collecte voor de kerk 3 uur Ds Timmer Extra collecte voor de kerk Oósterend 10 en 3 uur Cand. J. Rinzema van Groningen GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds K. T. Gorter Hervatting Zondagsschool om half 12. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 8 Januari Den Burg, Casino, Speeltuin ver. „De Hollebol", kindermiddag. De Koog, De Toekomst, Pater Witte spreekt over „Afrika, het Mau-Mau ge bied". Oosterend, Gebouw voor Chr. Belangen, toneelopvoering „Jenny de dochter van Nynke". Zondag 9 Januari De Cocksdorp, De Hoop, Pater Witte spreekt over „Afrika, het Mau-Mau ge bied". Maandag 10 Januari Den Burg, Hotel Texel, Gew. Arbeids- bur., Emigratie-voorlichtingsavond met film over „Australië''. Dinsdag 11 Januari Den Hoorn, Loodmans Welvaren, Pater Witte spreekt over „Afrika, het Mau- Mau gebied". De Koog, De Toekomst, Vergadering VVV, aanvang 8,30 uur. Woensdag 12 Januari Den Burg, Oranjeboom, .filmavond Landbouwcoöperaties. Donderdag 13 Januari Oosterënd, Het Wapen van Amsterdam, jubileum-feestavond Ziekenfonds ANOZ Vrijdag 14 Januari Den Burg, Oranjeboom, Uitvoering Texels Fanfarecorps. Oostererid, Het Wapen van Amsterdam, jubileum-feestavond Ziekenfonds ANOZ Oosterend, Gebouw voor Chr. Belangen, NCLB, filmvoorst. „Herwonnen Land". Zaterdag 15 Januari Den Burg, Casino, NVV-kindermiddag, aanvang 3,30 uur. Den Burg, Casino, Vrouwenavond NW, Gevarieerd kleinkunstprogramma. Spr. Mevr. De Vries-Steutel. Den Burg, Hotel Texel, Paardensport ver., Feestavond, prijsuitdeling -concours De Cocksdorp, De Hoop, toneeluitvoe ring SVC, „Stormeiland".

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2