fi PRIJSVERLAGING OPRUIMING Wij mimen op OPR UI MING 3aDQaEaQQE3QQaaaBQE3QQQDE3QBDBE3QE3aQnOE3BE3E3QQODBQDBBBBBBDaB00OD0QBQy a 0 LEMSTRA, Weverstraat 43. ••••eeea* T weedags-Kuikens Broederij „De Goede Hoop" KB 9772 gemeubileerde woning BALANS- Vele koopjes, en werkelijk lage prijzen, o.a. P. BOSMA, Nieuwstr. 7, Oosterend 'n Cadeautje NUTSSPAARBAHK Rente 2\ pCt Onze Balans-Opruiming begint Maandagmorgen 9 uur met vele koopjes Coupons 10 pCt Korting De echte Engelse Schipperstrui voor 20,50 Coupons 5 pCt Korting P. S. KUYPER Zn Borduren J. G. Dekker Texels BioscoopTheater Telefoon 27. De geheimzinnige ridder Het loon van de angst UITVOERING van de Ver. van Oudleerlingen „Het wentelend rad" U doet thans Uw voordeel bij Fa. J. P. Veiberne, Den Burg, Tel. 263 De Grote Speurder DE SUNLIGHTFABRIEKEN ANNONCEREN BELANGRIJKE Welk een nieuws in deze dagen van constant stijgende kosten. SUNIL, het nieuwste product van de Sunlight- fabrieken, gaat in prijs omlaag! Hoe dit mogelijk werd? Door Uzélf, Nederlandse Huisvrouw. Door U en Uw honderdduizenden mede-huisvrouwen. Want SUNIL, het wonderbaarlijke blauwe wasmiddel, wordt in steeds meer gezinnen gebruikt. Het gevolg is: grotere, steeds grotere productie in de fabriek. Het gevolg da&rvan is: voordéliger productie. Voordeliger productie. Geld besparende productie. Die geldbesparing krijgt U. Vijl cent gaat er af van elk pak SUNIL dat U voortaan koopt. De prijs wordt dus 42 cent in plaats van 47 cent. En de kwali teit, dat is logisch, blijft even subliem als tot nog toe. £3 3 a B B Q B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B g B B Q D B D B B Q Q SUH.X. 873. tOO BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBÉ Heden begint onze opruiming van restanten wol en andere art. 10 pet. korting Direct leverbaar en vervolgens 2 x per week tot 5 Mei Kuikens van alle gangbare rassen en kruisingen. Prijzen tot 31 Jan. onges. f 0 45 en ges. f 1,— p. st. Vanaf 1 Febr. onges. f0,55 en ges. f 1.18 p. st. 2 pet gratis voor reserve Garantiegoede kwaliteit en levende overkomst. Sex garantie minstens 96 pet. Vanaf 50 st fr. Haantjes indien voorradig f 12 per 102 st Daar wij enkel rechtstreeks gaan leveren, dus zonder tussenpersonen kunnen wij op onze prijzen 10 pet korting geven. Bestel vroegtijdig om teleur stelling te voorkomen. Bel. aanb. T. Westeneng Zn Ederveen Tel K 8387-252 GEVRAAGD voor de maand Augustus een goed gelegen voor 6 a 7 personen. Br. aan D. jager, Fr. van Mierisstraat 59, Amster dam Zuid. Sportkousen Keukendoeken Zware baddoeken Washandjes 5 stuks voor Restanten wol per knot Zwarte sajet Werkoverhemden vanaf Enkele grote jongensoveralls Flanellen lakens grote maat, wit Gekleurde Moltondekens Heren Jeagerhemden alleen m. 6 Directoirs flinke maat Verder op onze kwaliteitsart. 10 pet korting Werkkleding 5 pet korting Telefoon 34 vanaf 0,75 1,25 1,95 1,— 1,75 1,25 4,95 6,45 5,98 3,85 3,65 1,65 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Voor een betere Permanent slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER, Telef.37 Overleg en leg wat over Spaar bij de Dagelijks berekend HYPOTHEEK beschikbaar. Inlichtingen: Bij- kantoor Kooger straat 34, tel. 215 Baddoeken Washandjes Theedoeken Prima slopen Pyamaflanei Courante Manufacturen vanaf 90 ct Nachthemden 5,95 5 voor 100 Dames pyama's pr. kwal. 9.55 69 ct Vaatdoekjes 28 cent 1,68 Badstof Keukendoek 1,03 Schortenbont Werkkleding Gemengd Woiien Deken 2 persoons 25,90 Gemengd Wollen Deken 1 persoons 19,75 Half Wollen Deken 2 persoons 18,90 Half Wollen Deken 1 persoons 14,90 Zuiver Wollen Dekens 2 persoons 34,75 Den Burg, Telefoon 190 Oosterend, Telefoon 3 Te koop aangeboden een woon- en winkelhuis te Den Burg. Te bevragen Administra tie- en Makelaarskantoor R. J. Boom, Den Burg Tel. 236 ^Tul H«"' METEEN KARPET VAN Complete Woninginrichting P. MOERBEEK Ceintuurs, knopen kousenreparatie binnen 4 dagen gereed. VILT PITR1ET RAFFIA KRAALTJES Telefoon 146 Zaterdag 8 uur Zondagmiddag 4 uur Vittorio Gassmann in de meest opwin dende rol van zijn carrière Zijn inmenging in 'n internationale smok- kelaffaiie brengt Casanova in vele ge vaarlijke situaties. Een spannende avon turenfilm TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag, Maandag, 8 uur H G. Clouzols meedogenloos meester werk Een film voor sterke zenuwen Groots opgezet brok filmkunst, dat ge laden is met een intense spanning Grand Prix '953 op filmfestival Cannes TOEGANG BOVEN 18 JAAR van de Landbouwschool te Texel op 28 Januari en 5 Februari 1955 Programma Toneelspel in vier bedrijven door K. Bergsma Entree f 1,20 Bal na Kaartverkoop bij de heer C. P Laan. Kogerstraat 21 Den Burg Telefoon 126 en 's Maandags in hotel Texel Japonnen, Blouses, Rokken, Pullovers, Vesten Kindermantels, prima stof met zijde gevoerd voor EXTRA LAGE PRIJZEN Coupons stoffen flanel, enz. Extra aanbieding Theedoeken, Baddoeken, Keukendoeken Restanten wollen Breigaren Jongens Blouses, Plus Four Broeken Overhemden, enz. enz. Of te wel „De wonderlijke beleve nissen van Pieter Bakker. SLOT Daar zaten, samen op één bank, Mari an van Laerschot én zijn onbekende be zoeker, de man die hem zo een geduch- tig pak slaag gegeven had. Dusselhoff voelde zijn benen verstijven en zijn hart sloeg een slag over. Graag zou hij zijn omgekeerd en weggelopen. - Ga daar zitten, Dusselhoff Pie ter wees hem een stoel. De man ging zitten als een veroor deelde. Ik zit niet om een explicatie verle gen ging Pieter voort want ik weet er alles van. Jouw acteur heeft zijn rol goed gespéeld. Maar je moet voorzich tig zijn, Dusselhoff. Als je dames op je kantoor hebt, moet je ze als dames be handelen en niet optreden als een min derwaardige schoft. Daar kun je veel narigheid van beleven, weet je. Ik heb Dikmans op je afgestuurd en je bent er in getippeld. Ik weet dat je Dikmans hebt trachten over te halen, maar die hield het been stijf. Had hij groot gelijk in. Hij kan beter mij tot vriend hebben dan zo'n vent als jij bent. Nu zit je in de boot. Ik kan je aan klagen wegens oplichting. Je weet wat je te wachten staat. Er worden dan nog meer vuile zaakjes openbaar, Dusselhoff. En dan is het lekkere leven in Holland uit. Maar ik zal volstaan met je een les te geven. Allereerst geef je mij die cheque te rug, die ik aan je vriend Mollendijk heb gegeven. Dan krijg jij van mij heel net jes die pracht aandelen Kantaga Copper retour. Vervolgens verscheuren we die nota, het bewijs van jouw minderwaardige praktijken en in ruil daarvoor betaal je aan mejuffrouw van Laerschot, die ik ken als uitermate betrouwbaar en van onbesproken gedrag, de somma van vijf duizend gulden voor achterstallig loon en een vergoeding voor de laster die je over haar hebt uitgekraamd. Het is on voldoende vergoed, maar ik wil het er bij laten. En tenslotte schrijf je haar 'n getuigschrift, dat ze zo en zo lang in je dienst is geweest, haar werk tot je vol le tevredenheid en voldoening heeft ver richt en dat ze je dienst op eigen ver zoek op staande voet heeft verlaten. En daar zullen we het dan maar mee voor gezien houden. Dusselhoff zat als verpletterd op zijn stoel. Zijn tong likte* langs zijn droge lippen. Hij wilde wat zeggen, hief zijn ogen op en staarde in die van Pieter Bakker. De herinnering aan een storm achtig kwartiertje kwam bij hem op, en snel wendde hij zijn blik af naar het meisje. Maar haar blik was zo vol wal ging en verachting, dat hij weer snel voor zich keek. U hebt me in de hoek bekende hij ik zit in een dwangpositie. Als je dat maar goed beseft be klemtoonde Pieter de situatie. Er zit niets anders op En je mag nog heel dankbaar zijn dat je er zo afkomt antwoordde zijn onhartelijke gastheer want het was me heel wat waard geweest om jou ont maskerd te zien als de schurk die je ook bent. Je moet tóch oppassen, Dusselhoff, je wordt in de gaten gehouden. Betaal nou maar gauw en schrijf dat getuig schrift, hier ligt papier en je pen heb je bij je. En verdwijn dan zo gauw mo gelijk, want je tegenwoordigheid be nauwt me De formaliteiten waren spoedig ver vuld. Dusselhoff stond op. Je vindt het wel meende Pieter. Bij de deur wierp de man een blik vol haat naar de beide mensen in de kamer. Julliebegon hij. Pieter stond op. Ik heb hier geen liniaal bij de hand, maar ik wil je ook nog wel met mijn blote handen de trap afgooien beloofde hij. Dusselhoff verdween met spoed. 0—0—0—0—0—0 Pieter!-riep Marian, toen hij weg was vijfduizend gulden! Voor mij? Wat moet ik daarmee doen? Dat is je huwelijksgift legde hij uit voor als je nog eens een aanne melijke jongeman tegenkomt, 't Is altijd goed als een meisje wat geld heeft. En voor een baantje hoef je nu ook niet be zorgd te zijn, hier is je getuigschrift en verder heb ik nog wel een paar relaties! Ozei het meisje vlak. Het klonk teleurgesteld. Is er iets, Marian? vroeg Pieter, wie niets ontging. Ik heb eigenlijk helemaal geen zin meer om op een kantoor te gaan werken zei het meisje. Wat wou je dan gaan doen? Trouwen. Ze glimlachte en hij had moeite haar niet op datzelfde ogen blik in zijn armen te nemen. Want als Marian van Laerschot zó glimlachte, zag ze er onweerstaanbaar uit. Heb je al iemand op het oog? schertste hij, maar het ging hem niet ge makkelijk af. Ik welmaar hii heeft geen oog voor mij Wie is die ezel? vroeg Pieter verbaasd. Ze trok hem bij de hand mee naar de spiegel in de hoek. Daar is ie zei ze zacht. Hij begreep het niet direct. Dan kwam er een vreemde verandering over zijn gezicht. Zijn mond beefde Marian zei hij ik ben een ouwe venteen gekke vent. Niks voor jou. Jij kunt ie deréén krijgen. Waarom, jou dan niet? vroeg ze. Wil je me dan? Man barstte ze uit in komische wanhoop moet ik nu heus op mijn knieën gaan liggen om je te vragen of je me alsjeblieft wilt trouwen? Moet ik je een gezegelde verklaring sturen, dat ik van jou hou en van niemand anders? Sinds wanneer? vroeg hij. Sinds die avond dat je mij mijn armband teruggaf fluisterde ze. Toen wist ik dat ik een man wilde die ik ver trouwen kon, een man dietoen wist ik dat jij het was! Het was een stille trouwpartij. Mari ans broer was de ene getuige en de an dere een klein mannetje, genaamd Dik mans. Toen ze in de auto stapten, stond er een kuchende jongeman bij de uitgang van het stadhuis. Pieter keek hem aan. Hoe is 't in het Zuiden? informeer de hij terloops. Gezond zei Ben Mollendijk en grijnsde vermaakt. Want hij had een diepe, innige sympathie voor de man die Hermann Dusselhoff een pak ram mel had durven geven!

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4