Bij de veeboeren in Brazilië Landbouwjongeren kwamen bijeen Op reis NAAR DE FEESTAVOND Wie over een ziekenfonds spreekt, be hoeft heus niet altijd aan narigheid te denken. Neem b.v. wat ANOZ gaat bieden: een feestavond. Waarom? Wel., dit fonds bestaat 25 jaar en gaat dat Donderdag en Vrijdag vieren. Hoe U op het feest komt? Wel, de bussen brengen U er koninklijk heen. Leest U de betreffende adv. maar eens. INGEZONDEN Geachte Redactie, Waterstaat. Moeten de richtlijnen, die tot heden gelden voor inpolderingen en kustver dediging, herzien worden? Iets vooraf: 1. In de T. C. van 22-3-'50 vind ik een bericht uit het Jaarverslag van de Ver eniging tot behoud van Natuurmonu menten over 1949. Een aanhaling: „Voorts werd medegedeeld, dat de vooruitzichten voor het natuurmonu ment Griend, de bekende vogelbroed plaats in de Waddenzee, helaas ongun stig zijn. Steeds verder wordt dit ei landje door de zee aangetast en uit een onderzoek van de Rijkswaterstaat bleek, dat hier weinig of niets tegen te doen is". In de Pers van December 1954 mis ik berichten over dit eilandje. In de T. C. van 17 Jan. 1953 staat een ontwerp voor een eventuële inpoldering van de Wad denzee. Zou Griend hiervoor met zijn 23 ha niet een prachtig steunpunt kun nen zijn? 2. De Vliehors, T. C. van 22-12-'54: „Er heerst, volgens de Harlinger Courant, op het ogenblik .een ernstige ongerust heid over de hardnekkige geruchten, die de ronde doen, dat de Vliehors tot militair terrein verklaard zal worden". In het Vrije Volk van 16 Jan. 1954 worden woorden aangehaald van Prof. Ir J. Th. Thijsse. Men leze deze belang rijke gegevens vooral in zijn geheel. O.m.: „Waar is het zand gebleven, waarop sedert lang gezwolgen dorpen als West-Vlieland en Oud-Huisduinen waren gebouwd?" Moet Defensie hieraan nu gaan mee doen, moet Defensie door loswoelen of hoe ook de barrière verzwakken? '3. Noordpunt Texel, Vuurtoren,. Toe stand nu voldoende bekend. Burgemees ter Rehorst ontstak 24 Mrt 1950 de her stelde vuurtoren, ingericht volgens de nieuwste gegevens. De verbinding Texel-Vlieland is ter sprake gekomen: De Directeur van het Loodswezen, schout-bij-nacht J. Callenfels, merkte nog op, „dat een belangrijke vraag was geweest de plaats waar de toren zou moeten worden opgebouwd. Nadat men wist. dat Waterstaat de plannen voor 'n verbinding van Texel met Vlieland had klaar liggen, bleek, dat het verantwoord was. om de toren op dezelfde plek te herbouwen, dus niet ver van de zee. Hopelijk zal de Waterstaat ons ook nu niet in de steek laten", aldus spreker. 4. Friesland. Bekend genoeg door de Pers. T. C. 24-3-'54: Ir J. van Veen houdt een lezing voor het College Zeemans- hoop te Amsterdam „Ons geslacht is bij zonder geschikt het Deltaplan en de Waddeninpoldering te verwezenlijken" En verder.... „Als de Zeeuwse en Zuidhollandse zeegaten gesloten zijn, blijft er nog maar één gevaarlijke plek over: de Waddenzee". T. C. 27-3-'54 Ir O. Krijn: Lezing voor oud-leerlingen Landbouwwinterschool te Alkmaar. O.m. „Dit houdt voor Noord-Holland in: sluiting van het Eier- landse Gat bij Texel"enz. Het Vrije Volk van 16 Jan. '54: Prof. Ir. Ph. P. Jansen. O.m.: „een gesloten kustlijn van Zeeuws-Vlaanderen tot Rottumeroog''. Het Vrije Volk van 16 Jan. '54: Prof. Ir. J. Th. Thijsse: „Het Eierlandse Gat verdiept zich trouwens en dit maakt het gevaar van een aanval van de zee op de Friese kust grotert'. En ook„Deze afsluiting is volgens uitspraak van Prof. Ir. J. Th. Thijsse op den duur toch nood zakelijk''. enz. (Vooral ook in zijn geheel lezen). Nog meer voorstanders naast deze heren aan te halen is overbodig. Naast het pessimisme van Ir. H. A. M. C. Dib- bits (radio 12-8 '53 en T. C. 5-9 '53) staat weer het meer opwekkend bericht, dat Minister Algera Dec. '53 meedeelt, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid van het maken van dam men van de kust naar de Waddeneilan den, enz. De deskundigen zijn het er dus over eens, dat inpoldering van de Waddenzee onvermijdelijk, noodzake lijk is. Wie kan ons nu aangeven, welke krachten de drooglegging tegenwerken? Moeten we het zoeken in de. Richtlijnen? Natuurlijk ben ik als leek niet bij machte, alles te bespreken. Wanneer ik echter één punt aangeef, dat herziening behoeft, dan is daarmee voldoende be wezen, dat een grondige bestudering noodzakelijk is van deze richtlijnen. T.w. Men streefde er naar steeds grond in te polderen, die uit landbouwkundig ooppunt bekeken, vruchtbaar was. Nu, dan is de Waddenzee onvruchtbaar, kan op deze basis de kosten niet goed ma ken. Echter lees ik in Het Vrije Volk van 14-3 '54, dat Ir H. Smits in een we tenschappelijk rapport van 1952 betoogt, dat bij speciale bewerking deze soort grond evenveel kan opleveren, als goed klei-grasland. Maar: 1. Een eventuële drooglegging be schermt de eilanden en Friesland. la. Een hoge autoriteit heeft in 1953 na de ramp gezegd: De afsluitdijk heeft zichzelf verdiend. Ook de eventuele Waddenzeepolders zullen zich aldus zelf verdienen. 2. Wanneer we de ene helft van het droog te leggen gebied (voor een groot deel liggen de Wadden op AP), met de andere helft opspuiten, dan krijgen we prachtige diepe zoetwaterbassins op de KLEUTERBUREAU Het Kleuterbureau wordt gehouden de tweede en vierde Donderdagmiddag van iedere maand. Kleuters, die voor herhaling komen, krijgen geen oproep meer. Willen de moeders op de opgege ven datum letten. GRIJSAARD OP DE GLADDE IJZERS Het was afgelopen weekend op de schaatsbaan in polder Waalenburg be hoorlijk druk. De jeugd vermaakte zich opperbest met kunst- en hardrijden. De jeugd, maar zij niet alleen: tussen de jongens en meisjes troffen wij de bijna 82-jarige heer Van Eisinga, die met de spirit van een 18-jarige de benen uit sloeg. Nog nooit hebben wij iemand van zulk een hoge leeftijd zien schaatsen. De heer Van Eisinga maakt deel uit van de bewoners van het Rusthuis der Clazina Emelie Gollardsstichting. Werkt men daar soms met de jeugdherkrijgende vitaminen? Agent voor Texel: C. KOQIJMAN, Oen Burg, Tel. 3. plaatsen, waar de deskundigen ze het meest effectief achten en bovendien een terrein, dat we bij Domeinen indelen. Misschien komen nog diepliggende klei lagen te voorschijn). Dan is bijvoorbaat animositeit tussen Friesland en Noord holland, zoals die thans bestaat tussen Friesland en Overijsel, uitge sloten. Domeinen kan de ene helft bestemmen voor recreatie-gebied, waaraan zo'n dringende behoefte be staat en de andere helft aan Minister Staf ter beschikking stellen voor schiet- terrein. Nieuwe winst is, dat we Olde- broek en De Harskamp op de Veluwe weer vrij krijgen. De Balgzand en De Breehorn kunnen er nog wel bij. Staf en kader kunnen dan op Wieringen wonen, dat is bijna in Amsterdam. Im- :ners bij Den Oever eindigt de primaire weg, die binnen afzienbare tijd tussen Amsterdam en Den Oever in gebruik wordt gesteld? 3. Laat men zich er niet op blind sta gen, dat de Afsluitdijk onverwoestbaar is. De Bilt kan ons nog precies vertellen hoe het met de wind stond op 16 Jan. 1916 bij de doorbraak van de Anna- Paulowna, enz. De N.W. wind bracht het water in de Waddenzee. Een rui mende wind veroorzaakte de ramp. Dit ruimen van de wind tot noord-oost mag weinig of bijna nooit voorkomen, het gebeurde dan toch maar. (Mag ik ook in herinnering brengen, dat de sterke Hondsbosse, bij Kamperduin, naar het zuiden verlengd moest worden?) Aan uw eigen fantasie laat ik over, wat er gebeuren zou bij een doorbraak van de Afsluitdijk. T. C. 17 Jan. '53: Schetsplan droogleg ging Waddenzee. Bij Den Oever 15 Spuisluizen en 1 schutsluis en bij Korn- werderzand 10 Spuisluizen en 1 schut sluis. Straks, als de Rijn bij Arnhem wordt afgesloten, komt er nog veel meer water door deze sluizen. Dit overtollige water komt nu door alle zeegaten in de Noordzee. Maar later kan dit alleen door het Marsdiep, waar dan nog bij komt van de Waddenzeepolder (meer dan 100.000 ha) en van het westen van de provincie Friesland. Het moet haast wel, dat ook tussen Vlieland en Ter schelling sluizen komen. Als de massa's overtollig water alleen door het Mars diep naar de Noordzee kunnen, zullen er dagen komen, dat dit door opjaging door de Noordwester niet kan afvloeien. Wat moet er dan gebeuren? Voor ge heel ons land een nieuw werkplan vaststellen. Voorgaan moeten Delta plan, Biesbosch en Waddenzee. Als de Oosterpolder bij Harderwijk klaar is, de Zuiderzeewerken opschorten. De des kundigen zullen dit wel prachtig rege len. Het zijn dus niet alleen de meer dan 10.000 Texelaars, die gedupeerd kunnen worden. Hier komen bij die van de andere eilanden. Ook de duizenden, die het westen van Friesland bewonen, ook de duizenden van Noord-Holland- Noord, Waterland en het Eemgebied. Laten wij ons nog eens de ramp van 1916 voorstéllen. Amsterdam liep vrij. Wel herinner ik mij een schetskaartje uit Het Volk (1925 of 1926) waar men op liet uitkomen, hoeveel me ters de Watergraafsmeer beneden A.P. ligt. Bij deze jaarwisseling krijgt onze heilgroet een bijzondere betekenis. La ten de verantwoordelijke autoriteiten Waterstaat eens bestuderen, zoals Fi nanciën of Oorlog, ik bedoel ook onze vertegenwoordigers, dan komt het wel in orde. De beste wensen voor de toekomst. Laat het Rampenfonds overbodig wor den. Laat het niet zijn als met de man, die eerst in het water gegooid, na zijn redding hiervoor dankbaar moet zijn. Nu is er betrekkelijk niets gebeurd. Goddank, dat het zo blijve! Hoogachtend, Uw dw., P. DE BESTRIJDING VAN WILD- EN VOGELSCHADE IN DE LANDBOUW De landbouw is er in alle opzichten bijzonder bij gebaat, wanneer behalve de schade, welke jaarlijks door insecten en parasieten aan de gewassen wordt teweeggebracht, ook de schade, door vo gels en wildsoorten veroorzaakt, tot een minimum beperkt blijft. Het is een verheugend verschijnsel, dat de laatste jaren in dit opzicht een gunstige ont wikkeling valt waar te nemen. In een radio-vraaggesprek zal men over deze ontwikkeling en de omstan digheden, welke hiertoe hebben geleid, enkele nadere bijzonderheden vertellen. De uitzending hiervan heeft plaats op Maandag 17 Januari, 's avonds van 19,45-20,00 uur over Hilversum I. VRAGEN OVER DIJKEN VAN WADDENEILANDEN De heer Vondeling (P vd A), lid van de Tweede Kamer, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd een uitvoerig overzicht te geven van de toe stand waarin de zeewaterkeringen rond om de Waddeneilanden zich bevinden na de jongste stormen. Voorts vraagt de heer Vondeling welke maatregelen zijn of zullen worden getroffen om die toe stand te verbeteren. OOK DAAR VOLLE ZAAL Ook te De Cocksdorp was de zaal - Hotel De Hoop - geheel gevuld, toen Pater Witte er een praatje hield over zijn werk in Midden-Afrika, van welk onderwerp wij reeds een uitvoerig ver slag maakten. BOUWKAS GROEIT De N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten telde op 1 October 1954: 6588 spaarders en 3523 aflossers. Gedurende het eerste halfjaar 1954 werden 2900 nieuwe spaarders inge schreven. In dit tijdperk werden 575 woningen gebouwd. FEEST MET CABARET De Paardensportfeestavonden zijn al tijd geslaagd geweest en niemand zal dan ook twijfelen aan het succes, dat de Paardensport Zaterdagavond a.s. wacht, want het programma zal worden ver zorgd door een cabaretgezelschap be staande uit acht medewerkenden. Het Bestuur hoopt dan ook alle paarden sportvrienden Zaterdagavond in Hotel Texel te mogen begroeten. Het wordt een paardensportavond - dus géén spaardenportavond - zoals wij trouwens van dit festijn gewend zijn. De bloemetjes gaan dus weer op ouwerwetse wijze buiten en dat kan, nu de winter de aftocht heeft geblazen. VISSERIJ-FILMS Zaterdag 15 Januari a.s., aanvang 4 uur, zal in de bovenzaal van de nieuwe marinecantine ,,'t Huys Tijdtverdrijf" aan de Kanaalweg te Den Helder, onder auspiciën van het voorlichtingsbureau van de voedingsraad (afdeling vis, schaal- en schelpdieren) een aantal films worden vertoond voor de leerlingen van de visserijschool met him ouders, als mede voor de leden van de vissersver enigingen van Den Helder, Wieringen en Texel. Gedraaid worden: Vlaggetjes dag (een kleurenfilm over de vloot-ge- reed-tot haring vangen); P.C.H. de vriend van de zeeman (een film over Scheveningen Radio); De Nederlandse trawlvisserij; ,t Schot is te boord (de bekroonde film van Herman van der Horst over de haring drijf net visserij). Entree en garderobe gratis. Zeemeeuwen-nieuws Maandag a.s. geen trainen. De trai ning van de adspiranten gaat wel door. DIENSTREGELING N.V. TESO Tijdvak 28 Nov. 1954 t.m. 28 Febr. 1955 Werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,45; 11,45, 14,45; 17,45. Van Den Helder: 6.30; 10,30; 13,10; 16,20; 19,30. Op Zon- en Alg. erk. Chr. Feestdagen ingaande 3 October 1954 Van Texel: 7,55; 11,45; 16,00; 18,15. Van Den Helder: 10,30; 13,10; 17,10; 19,30. WANNEER IS HET POSTKANTOOR TE DEN BURG OPEN? Dagelijks van 8.30-12.30, van 2-4 en van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor telegraaf en tele foon van 8-9 uur. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Het rijk zal de dijk van de Een- drachtpolder tot een betrouwbare zee wering maken, heb ik hoord. Een pracht bericht, maar wanneer begint het rijk nou met het herstel van de vroegere weg naar Ab Zielman? In de feestelijk versierde landbouw school werd de traditionele kerstavond gehouden. In tegenstelling tot andere jaren was de opkomst niet zo groot, maar daar zal het ongunstige weer niet vreemd aan zijn geweest: op die dag toch bracht de storm uit het Noordwes ten de eerste zware slagen toe aan de dijk van de polder De Eendracht. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de heer Nanninga, die zou spreken over Brazilië, waar hij enige tijd had vertoefd. De heer Nanninga begon zijn relaas met een praatje over zijn reis naar Bra-- zilië, hetgeen hij toelichtte aan de hand van een kaart. Het is één groot land, met 20 staten. Er werden verschillende plaatsen aan de kust aangedaan, voor hij in San Paulo aankwam; ze voeren o.a. langs Olande, dat vanouds een Hollandse nederzetting is geweest. Rio de Janeiro is een groot machtig strand rijk, Cobo Cobana, de grote badplaats voor de blanken. De winkels der Bra zilianen zijn ook een bijzonderheid op zichzelf. Het is eigenlijk een aantal stal letjes op straat, waar men van alles kan krijgen. De aanblik er van is één grote wanorde, omdat alles er door elkaar staat, o.a. vis, vlees, kleren eng. en men laat alles in die tropische warmte rus tig staan, waardoor vooral de vis en het vlees er een vreselijke stank ver spreiden, omdat het zo'n beetje ligt te rotten. De bevolking ziet men rustig tussen de stalletjes door scharrelen en in de manden met vlees en vis roeren om er iets uit te zoeken, wat nu niet 'n erg smakelijk gezicht geeft. San Paulo is het hart van Brazilië, waar men van alles kan krijgen en waar de instanties gevestigd zijn. Vanaf de stad San Paulo werd de reis per spoor gemaakt naar Caribië in de staat Pa rana, waar een Hollandse Kolonie is van 300 man op een 60-tal bedrijven. Het ligt op een hoogvlakte, waar het niet zo warm is als aan de kust. In de zomer is het er droog en gedurende de winter heeft men er de regentijd, waar een wekenlange stortregen heel gewoon is. Hoofdzaak is veehouderij, welke zeer extensief gedreven wordt voor de melk. Deze wordt verwerkt in een eigen fa briek. Deze fabriek had een omzet van 1% millioen kg en beheerste er de melk- en melkproductenmarkt van een stad mee, omdat deze producten zeer duur zijn en maar een klein percentage het kan kopen. De bevolking is er loom- en lui. Daar moet men als Hollander erg aan wennen, want, met de geest, die men hier gewend is, komt men er daar niet, omdat men toch vastloopt op de Brazil liaan, die meent „Kom ik er vandaag niet, dan morgen wel!" Dit komt in hoofdzaak door de grote moeilijkheden, die men daar heeft met het vervoer en het warme klimaat e.d. Dit komt ook vooral tot uiting bij de spoorwegen, waar men niet vreemd op moet kijken wanneer een trein 6 uur of meer ver traging heeft. Men rijdt er net zo lang met het materiaal tot het 't be geeft. De wegen zijn veelal rivierbed dingen, welke bikkel hard zijn: Als het nu regent in de zomer, kan men niet verder en moet men wachten tot de zon weer een paar uur geschenen heeft en als zo de rivier weer opgedroogd is, kan men weer verder. De regering heeft dan Uw spoorkaartje, ge- haaldbij de V.V.V. „Texel" -il FILMN1EUWS „WE GAAN NAAR MONTE CARLO'' Ray Ventura hééft eigenlijk een bij zonder orkest. Niet alleen, dat zijn man nen behoorlijk kunnen musiceren, nee, het zijn ook heel goede komieken. Het succes van de film „We gaan naar Pa rijs'' heeft de Fransen geïnspireerd tot het vervaardigen van dit „vervolg", dat „We gaan naar Monte Carlo'' is geheten Over de inhoud niets dan goeds, wanneer wij er op uit zijn een onbe zorgde avond te genieten. Er is een verwisselde baby, u weet wel, zo'n klein mens, dat in een wieg thuishoort* Het kindje is verkeerd bezorgd, door.. Marinette van het kindertehuis. Daar draait alles om, op een vlotte en na tuurlijke manier. Een ieder komt aan zijn trek, want er zijn grappige non sens, er is prettige muziek en charman te teksten in een vertaling van niemand minder dan Jan de Cl er. Amusement van de goede soort. „GESTOLEN LIEFDE" Een Italiaanse film, met veel tranen, maar slechts één moord. Een legioen soldaat ontvlucht in Napels om nog een keer de vrouw te zien voor wie hij in dertijd alles achter zich liet. Hij vindt haar, maar anders dan hij zich had voorgesteld. Als hij aan het einde van de nacht wordt gepakt om. weer naar zijn schip te worden ge bracht, blijkt op het laatste nippertje, dat hij geen moordenaar is, zodat film een verrassende wending neemt. Ongetwijfeld zal deze rolprent velen boeien. Nederlands nieuw? Ik zie.ik zie.wat jij niet ziet. Oudejaarsfantasie 1954, met Wiesjê Bouwmeester en Philip Bloemendal. Buitenlands nieuws Terugblik over 1954: Overstromingen en stormrampen in Europa, Amerika en Australië; Brits-Egyptisch verdrag over de Suez-kanaal zone; Wereldraad van het Engelse Koningspaar; Churchill 80 jaar; De Tour de France start in Am sterdam. plannen om door grote gebieden wegen aan te leggen om zo nieuwe gebieden te ontsluiten, omdat men anders met zijn producten niet weg kan. Het vervoer over land is er toch al duur, omdat de afstanden er zeer groot zijn, wat vooral een handicap voor de landbouw is, om dat men het goedkoper uit Amerika per schip kan laten komen. Het doel van de reis van de heer Nan- ftinga-was het melkonderzoek op de be drijven en de fabriek van de Kolonie in Caribië. Zeboe is het koeienras, melk en vet zijn zeer onregelmatig. Het Hol landse vee doet het er goed, maar een bezwaar is, dat men ze moet bijvoeren en het transport vóór ze er zijn is zeer duur. De kruisingen tussen deze twee doen het beter, omdat deze beter tegen de omstandigheden daar kunnen. Het leven buiten koloniaal verband daar is practisch niet mogelijk en onverant woord. - - Na de zeer interessante lezing be stond gelegenheid "tor het stellen van vragen, waarvan een driik gebruik werd gemaakt. Tijdens de pauze werden chocolade melk en kerstkransjes geconsumeerd, welke weer voortreffelijk door mevr. Laan waren klaargemaakt. Daarna werd %et kerstverhaal door de heer Laan voorgedragen bij het licht van de kaarsjes en Jaap-Roeper aan het orgel. Al met al. weer .een-heel mooie avond. M. K. OVERWINTERING OP TEXEL Nauwelijks had de vorst besloten tot de aftocht of daar zag een bewoner van Westergeest twee prachtig gebouwde lepelaars overvliegen, in de richting van de Muy. Of deze vogels, dié gezien hun kleur volwassen waren, al helemaal uit Egypte waren teruggekeerd? Dat stellig niet, want de lepelaar,die in_ Septem ber weg trekt, keert pas doorgaans in Februari-Maart naar ons eiland terug. Deze twee exemplaren zullendus wel behoren tot de kleine kern NJari" over winteraars. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 7 Januari 1955: A.: W. A. v. Zeijlen-S. Ros 02 G. Dros-C. v. Heerwaarden 20 Joh. D. Bakker-S. Bakker 02 N. de Graaf-C. Dijker 11 B.: JJ. v.d. Werf-C. P. Burger 20 JÏc'. v. I-Ieerwaarden-Jn. Stam 20 J. Hooijberg-S. v. Heerwaarden 02 J'b. Koorn-Jo Schoo 20 C.: J. Hillen-C. Vinke 2—-0 C. Medendorp-J. A. Barhorst 20 Jn. Barhorst-J. J. de Beurs 02 In A. een knappe prestatie van N. de Graaf en de eerste overwinning van S. Bakker, waardoor deze de onderste plaats met W. A. v. Zeijlen deelt. G. Dros buitte een slordige positiezet van C. v. Heerwaarden in het eindspel goed uit. In B. is de spanning weer merkbaar gestegen door winst voor de laagst ge noteerden en verlies voor de top. Jb. Koorn en D. v.d. Werf hebben zich hier mee voorlopig van de onderste twee plaatsen verwijderd. In C. lijkt J. J. de Beurs zin in pro motie te hebben. De strijd om de tweede plaats voorspellen we dan ook tussen hem en A. de Vries. C. Medendorp blijft voor hen wel onbereikbaar. -:n! Ons eerste tiental leed voorts nog 'n 713 nederlaag tegen de 'Zijpe. EILAND-COMPETITÏÈ Bij de afwerking van de .Ej^and-comp. heeft het in 1954 wat gerammeld. Enke le reglementaire beslissingen moesten worden genomen. 7' De uitslagen van de weclstrijd Eier- land-Texel 2 en hun res. groep werden reeds gepubliceerd..Vo'bgts werden ge speeld: De Koog 1-Oosterend 1 911 Texel res.-Oosterend rési' 84 Eierland res.-Oosterend res_ 66 De res. groep van Oóstertend werden 2 strafpt. opgelegd, zodat de stand is: Texel 2 12 15—5 Oosterend 12 119 De Koog 1 0 9—11 Eierland o 515 Reserves: Texel .3? 2 4 18— 6 Eierland 2 1 8—16 Oosterend 2 1 1014 De KoogOosterend -; H. v. Dorp-Jac. Visman 02 C. Groenhof-A. Bakker 02 ff C. Stoepker-J. Trap 11 regl. Joh. Hillenius-H. Mulder 11 C. Hopman-C. Timmer 11 W. v.d. Werf-K. Burger 2—0 Jac. Kooiman-P. S. Kuyper 02 H. Daalder-R. Eelman 11 Bakker-J. Vlaming 11 H; v.d. Werf-Jac. Breman 20 i Texel res.-Oosterend res.: ïi.":Medendorp-D. Trap 20 -A,de Vries-S. Trap 11 *-37 Hillen-Jb. Plaatsman 11 J. A. v. Enst-C. C. Barhorst 20 Jn. Barhorst-P. Timmer 2O C. Vinke-P. Vlaming 02 Eierland res.-Oosterend res.: Jn. Blom-D. Trap 20 regl. R. Hooyberg-S. Trap 11 A. v. Hoorn-Jb. Plaatsman 20 W. Smit-C. C. Barhorst 0—2 J. P. Stolk-P. Timmer 0—2 W. Smit-P. Vlaming 1—1 Voor de resterende wedstrijden wens ik de dammers gaarne succes en meer accuratesse. Comp.-leider

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2